Jak obnovit tovární nastavení telefonu Nokia

Obnovení všech nastavení Nokia. Přečtěte si, jak resetovat telefon Nokia Lumia

Bohužel ani nejmodernější mobilní zařízení nejsou dokonalá. Občasné poruchy operačního systému mohou způsobit, že pro pokračování normálního provozu bude nutné zařízení resetovat. Taková funkce však v telefonech často chybí a někdy ani není možné vyjmout baterii a provést nouzový reset. Proto výrobci přicházejí s různými metodami provádění měkkého a tvrdého restartu. Výrobci chytrých telefonů Nokia Lumia nebyli této příležitosti ušetřeni.

Pro tento model jsou k dispozici dvě metody resetování: Soft Reset a Hard Reset. Nejčastěji se stává, že jednoduchá manipulace telefon zcela oživí a majitel nemusí jezdit do servisního střediska. Podívejme se na tyto typy resetů, abychom zjistili, který z nich je v konkrétním případě potřeba. Měkký reset pomůže odstranit následky drobných poruch operačního systému. Operace je velmi podobná obvyklému vyjmutí a následnému vložení baterie do telefonu. Vzhledem k tomu, že telefon Nokia Lumia lze otevřít pouze v servisním středisku, proveďte následující postup:

Stiskněte tlačítka snížení hlasitosti a napájení na boku telefonu; počkejte na tři po sobě jdoucí vibrace; tlačítka uvolněte.

Po několika sekundách se telefon úspěšně restartuje.

Pokud předchozí postup nepomohl a smartphone nefunguje správně, můžete použít Hard Reset. Je důležité si uvědomit, že provedení tvrdého resetování povede ke ztrátě všech informací uložených v paměti zařízení a k obnovení výchozího nastavení z výroby. Pokud však operační systém zamrzne a nepodaří se jej resetovat výše popsaným způsobem, zkuste následující:

Vypněte telefon Nokia Lumia; resetujte jej třemi tlačítky, tj. stiskněte a podržte tlačítka snížení hlasitosti, napájení a zapnutí fotoaparátu; počkejte, dokud telefon nepřestane vibrovat; uvolněte tlačítko napájení a podržte další dvě tlačítka po dobu přibližně 5 sekund.

Pokud použití tvrdého a měkkého resetu nepřineslo požadovaný výsledek a telefon nadále nefunguje správně, odneste jej do servisního střediska. Specialisté budou schopni uvést váš telefon Nokia Lumia do normálního stavu v rámci záručního servisu. Žádné další pokusy nemají smysl, protože jakýkoli pokus o otevření pouzdra a vyjmutí baterie vede ke ztrátě záruky. V takovém případě budou veškeré další opravy a údržba smartphonu zpoplatněny.

Resetování telefonu znamená obnovení původního továrního nastavení. Tuto funkci použijte, pokud chcete z telefonu odstranit všechna uživatelská data (fotografie, zvuky, videa, aplikace, hry, internetové záložky).

Manuální

Zapnutí telefonu bez paměťové karty a karty SIM. Zapněte jej pomocí nabíječky.

Jak obnovit nastavení telefonu Nokia?

Pro provedení úplného resetu musíme provést tvrdý reset zařízení známý také jako Hard Reset. Na úvod bychom měli zmínit, že obnovení továrního nastavení telefonu provádíme na vlastní nebezpečí, a proto jsme za následky všech provedených úkonů zodpovědní pouze my sami.

Pokud se telefon nezapne nebo se zavěsí, je tvrdý reset nevyhnutelný. Vymaže všechny osobní údaje z interní paměti. Důležitá data je vhodné uložit předem. Zkopírujte informace na paměťovou kartu a vyjměte ji z telefonu.

Chcete-li provést Hard Reset na zařízení Nokia, můžete použít speciální příkaz, jehož přesná kombinace závisí na modelu mobilního zařízení. Běžný resetovací kód vypadá například takto #7370#.

K úplnému obnovení nastavení můžete potřebovat také bezpečnostní kód. Výchozí nastavení je 12345. Pokud jste kód změnili, můžete si jej prohlédnout pomocí speciálního softwaru (např. My Nokia Tool).

Pokud máte smartphone, můžete provést tvrdý reset současným stisknutím několika funkčních kláves. Vypněte přístroj a stiskněte tlačítko volání. číslo 3 a tlačítko napájení. Stiskněte a podržte tlačítka na několik sekund, dokud se nezobrazí logo Nokia. Poté by mělo dojít k obnovení.

Ještě jedna kombinace, kterou můžete vyzkoušet místo výše uvedené: tlačítko snížení hlasitosti, tlačítko fotoaparátu, tlačítko nabídky a tlačítko napájení (celkem čtyři tlačítka).

Nyní jsme zjistili, jak obnovit nastavení. Nyní se podíváme na to, jak resetovat telefon Nokia.

Obnovení továrního nastavení telefonu Nokia

Webové stránky společnosti Microsoft.com doporučuje vyzkoušet následující kroky. Přejděte do nastavení telefonu prostřednictvím nabídky a vyberte možnost „Obnovit výchozí nastavení“. Zadejte bezpečnostní kód. Jak již bylo zmíněno, ve výchozím nastavení je 12345. Pokud je kód správný, měla by se obnova spustit okamžitě.

Vezměte prosím na vědomí, že reset znamená návrat zařízení do výchozího stavu z výroby. Tím se všechna nastavení vrátí do původního stavu.

Dříve nebo později musíme všichni resetovat své telefony Nokia Lumia. Důvodů pro tuto akci je celá řada. Nejčastěji se však provádí kvůli čištění paměti smartphonu.

Náš oblíbený telefon bohužel časem nashromáždí spoustu odpadu, který se ukládá do paměti zařízení. A bohužel, ale nelze jej odstranit stisknutím speciálního tlačítka, protože prostě neexistuje.

Mnoho lidí, kteří vlastní smartphone s WP, se setkává s takovým problémem, že při instalaci hry nebo jakékoli aplikace se na obrazovce telefonu zobrazí text, který říká, že pro instalaci aplikace není místo. Co dělat v tomto případě? Odpověď je jednoduchá, musíte vědět, jak odstranit vše, co se v telefonu Nokia Lumia nachází. Tedy jak obnovit tovární nastavení ve Windows Phone. A teď se pokusím říct a ukázat krok za krokem, jak to udělat stejně.

Obnovení továrního nastavení telefonu Nokia 5 (tvrdý reset)

Tady v mých rukou dostal zbrusu nový smartphone Nokia 5 s operačním systémem Android 7, s typickým problémem zapomněl vzorek klávesy. Chcete-li provést obnovení továrního nastavení pomocí standardních funkcí z nabídky telefonu se zamčenou obrazovkou, je téměř nemožné, proto jsem se rozhodl provést toto obnovení prostřednictvím tvrdého obnovení, ale protože pokyny se všemi doporučeními jsem nemohl najít, rozhodl jsem se to napsat sám.

Nejprve vám řeknu, proč je Hard Reset potřeba a jaké poruchy může odstranit. K tomuto postupu se přistupuje pouze v případě, že není možné provést obnovení továrního nastavení standardními metodami. Měl bych říct, že po hard resetu budou všechna data, která byla ve smartphonu, smazána a zařízení získá stav telefonu z výroby.

Díky tomu nejen obnovíte zapomenutý zámek vzoru, ale také se zbavíte nepříjemných chyb, jako je zastavení aplikace, nedostatek paměti při instalaci programů atd. д.

Upozornění: počínaje verzí Android 5 a vyšší, v našem případě provedeme tento reset na smartphonu Nokia 5 s předinstalovaným systémem Android 7, je nutné znát účet a heslo. jinak nebude možné smartphone po resetování aktivovat. Jak vytvořit účet v telefonu jsem popsal v tomto vlákně „Nový účet Google v telefonu se systémem Android“.

Čtení komentáře, rozhodl se přidat k tématu dnes 07.11.2018. Pokud jste se rozhodli resetovat svůj telefon Nokia, ale nemůžete si vzpomenout na svůj účet Google a telefon stále funguje, ale je poruchový, doporučuji provést „Tovární odemknutí smartphonu“ a poté provést „tvrdý reset“. Tímto odemknutím se smartphone odpojí od vašeho účtu. S úctou k vám!

No, teď v podstatě samotný pokyn přečtěte si pozorně, protože má malou funkci a univerzální schéma jako v tomto tématu „Hard Reset na Androidu“ nebude fungovat.

Začněme, pokud je váš smartphone Nokia 5 zapnutý, vypněte jej a počkejte, až se zcela vypne. Upozornění: Po vypnutí zařízení je třeba jej nabít nabíječkou, což je nezbytné, jinak nebude možné provést resetování pomocí Hard Reset. Očekávejte, že se na displeji zobrazí baterie jako při nabíjení, snímek obrazovky níže.

Jakmile kontrolka baterie zmizí, stiskněte a podržte tlačítka „Volume“ a „Power“ a současně stiskněte a podržte tlačítko „Power“ (umístění tlačítek je znázorněno na obrázku níže).

Po stisknutí těchto tlačítek se na displeji zobrazí logo s nápisem Android, pokračujte v podržení tlačítka po dobu 3-5 sekund, poté uvolněte tlačítko napájení, podržte tlačítko hlasitosti „“.

Za několik sekund se dostanete do nabídky obnovení, jak je uvedeno na obrázku níže. Pomocí tlačítek hlasitosti „“ a „-“ přejděte do sekce „wipe data/factory reset“, vyberte ji a potvrďte volbu tlačítkem napájení.

obnovit, tovární, nastavení, telefonu, nokia

V okně, které se zobrazí stejným způsobem, vyberte možnost „Ano“ a potvrďte ji tlačítkem napájení, poté se telefon automaticky obnoví do výchozího stavu.

Celý proces proběhne automaticky a poté se dostanete do úvodní nabídky. Vyberte možnost „restartovat systém nyní“ a potvrďte akci.

V tomto okamžiku náš návod končí, telefon se restartuje a dostane se do stejného stavu jako telefon z výroby. První spuštění po tvrdém resetu je poměrně pomalé, protože se vlastně přeinstaluje celý operační systém Android. Nastavte zapnutý telefon jako nový, a pokud máte připravený účet, zadejte jej a užívejte si telefon bez chyb a grafického klíče. Jakékoli dotazy k tomuto tématu, napište komentář s otázkami, rád vám pomůžu. S pozdravem!

Chytré telefony se systémem Windows (Nokia Lumia 630, 520, 920, 925)

Když v telefonu Lumia používáte operační systém Windows Phone, někdy je třeba obnovit tovární nastavení smartphonu, abyste obnovili normální provoz.

Tím vymažete data a obnovíte výchozí tovární nastavení systému. V zobrazeném okně stiskněte tlačítko Obnovit výchozí nastavení a potom Start. Postup bude dokončen a smartphone se vrátí do výchozího nastavení.

Obnovení továrního nastavení telefonu Flip-flop pomocí nabídky nastavení zařízení

Další způsob resetování sluchátka je následující:

 • Mobilní telefon zapněte stisknutím a podržením tlačítka napájení;
 • Poté otevřete nabídku nastavení;
 • Zde vyberte možnost „Resetovat“;
obnovit, tovární, nastavení, telefonu, nokia

Pokud vše ostatní selže

Pokud žádný z výše uvedených způsobů nepomohl odemknout mobilní telefon, nezbývá než jej odnést do servisního střediska. Vezměte prosím na vědomí, že musíte mít s sebou dokumentaci k mobilnímu zařízení nebo originální krabici. To znamená, že odborníci se musí ujistit, že se snažíte odemknout svůj vlastní telefon, a ne cizí, aby zjistili důvěrné informace.

Odemknout kapesní telefon není pro odborníka obtížné. Tato operace trvá obvykle jen krátkou dobu a je levná.

Pokud máte mobilní telefon Samsung, který je v záruce, měli byste si uvědomit následující skutečnosti. Zařízení bude spárováno s telefonem Nokia a vy budete moci diagnostikovat problém pomocí obnovení nastavení. Adresy všech servisních středisek Nokia jsou obvykle uvedeny v záručním listu, který dostanete spolu s telefonem.

Jak resetovat tovární nastavení telefonů Nokia

Zde je návod, jak provést reset hardwaru na různých telefonech Nokia.

Důležité! Obnovením telefonu se vymažou všechna uživatelská data (adresář, SMS, galerie, aplikace, nastavení)!

Z nových telefonů Nokia se také vymažou Mapy Nokia, sociální síť, obchod Ovi a další.п. Software lze znovu nainstalovat pouze pomocí servisního nástroje Phoenix!

Obnovení hardwaru lze použít k opravě mobilních telefonů Nokia s operačním systémem Symbian, které se nezapínají (kvůli nainstalované aplikaci).

Tento článek není návodem, jak to udělat. Veškerou odpovědnost za servis zařízení nesete vy.

 • Vypnutí telefonu.
 • Stiskněte a podržte tlačítka snížení hlasitosti, napájení a fotoaparátu.
 • Když telefon zavibruje, uvolněte tlačítko napájení.
 • Stiskněte a podržte tlačítka snížení hlasitosti a fotoaparátu po dobu delší než 5 sekund a poté je uvolněte.
 • Telefon se obnoví do továrního nastavení a znovu se zapne.

Vyberte nabídku Nastavení O produktu Obnovení výchozího nastavení (je třeba zadat kód zámku)

Tato metoda byla testována na přístrojích Nokia C7-00 a Nokia N8.

 • Vypnutí telefonu.
 • Stisknutím a podržením tlačítek Domů, Fotoaparát a Snížení hlasitosti současně zapnete telefon.
 • Když telefon zavibruje, uvolněte tlačítko napájení, ale nadále jej držte.
 • Jakmile se začne přehrávat vyzváněcí tón Nokia, uvolněte hlavní tlačítka.
 • Telefon bude obnoven do výchozího nastavení.

Tato metoda je testována na telefonu Nokia 6600.

 • Vypnutí telefonu.
 • Současným stisknutím a podržením zeleného tlačítka a kláves „3“ a „“. Stiskněte a podržte tlačítko napájení.
 • Telefon se zapne a po chvíli se na obrazovce zobrazí nápis „Formátování“. Nyní můžete tlačítka uvolnit.
 • Počkejte na dokončení formátování.
 • Telefon bude obnoven do výchozího nastavení.

Dotykové telefony Nokia

 • Vypnutí telefonu.
 • Stisknutím a podržením červeného a zeleného tlačítka a tlačítka fotoaparátu současně zapnete telefon.
 • Jakmile začne telefon vibrovat, uvolněte tlačítko napájení, ale ostatní tři tlačítka podržte stisknutá.
 • Jakmile se začne přehrávat vyzváněcí tón Nokia, uvolněte hlavní tlačítka.
 • Nastavení telefonu bude obnoveno do továrního nastavení.
 • Vypnutí telefonu.
 • Stiskněte a podržte současně klávesu Shift vlevo, mezerník a klávesu Backspace a stiskněte a podržte klávesu napájení.
 • Podržte tlačítka, dokud vás telefon nevyzve k výběru země.
 • Nastavení telefonu se vrátí do továrního nastavení.

Doporučuji další zajímavý:

Pokud se vám líbí, nebuďte líní kliknout na „líbí se mi“ nebo „sdílet“ nebo „1“ hned pod ním nebo zveřejnit odkaz na něj na svém blogu nebo fóru. Díky 🙂

Jak provést úplný reset telefonu Nokia 1.4 z nabídky nastavení?

Varování! Z důvodu ochrany FRP (Factory Reset Protection) vás systém Android požádá o zadání uživatelského jména a hesla účtu, který byl nastaven před postupem tvrdého resetování. Pokud tedy plánujete svůj smartphone prodat, měli byste se před resetováním odhlásit z účtu Google (Nastavení. Účty. Google. Odstranit účet), aby si ten, kdo váš telefon získá, mohl na něm aktivovat svůj profil.

Vzhledem k široké škále telefonů se systémem Android a obtížnosti popisu procesu resetování pro konkrétní model si ukážeme průvodce pomocí tří zásadně odlišných zařízení a příkladů firmwaru :

 • Mi A1 je čistý Android, který používají také Nokia, Motorola, OnePlus (který má mírně přepracovaný systém) a všechna zařízení vydaná v rámci programu Android One;
 • Galaxy S7, na kterém běží aplikace Samsung Experience. Připomeňme, že korejská korporace je největším výrobcem chytrých telefonů na světě, takže má smysl tuto skořápku ukázat;
 • Redmi Note 5 na MIUI. Po výrobcích této společnosti je v SNS obrovská poptávka, takže jsme si ji nemohli nechat ujít.

Nejjednodušší způsob, jak provést tvrdý reset, je prostřednictvím speciální nabídky v nastavení systému. Opět upozorňujeme, že umístění a názvy položek se mohou mírně lišit v závislosti na používaném telefonu. Klíčem k úspěchu je najít hlavní kategorii v obnovení a obnovit ji.

Xiaomi Mi A1 (čistý Android 8.1 Oreo)

 • Klikněte na ikonu „Nastavení“ v nabídce aplikace nebo je spusťte pomocí ikony v oznamovací liště.
 • Přejeďte dolů a přejděte do sekce Systém.
 • Stiskněte tlačítko „Resetovat“.
 • Zvolte možnost „Smazat všechna data“ („Obnovit tovární nastavení“).
 • Svůj záměr potvrďte stisknutím níže uvedené klávesy.
 • Zadejte kód PIN zařízení a stiskněte tlačítko „Pokračovat“.
 • Vyberte možnost „Vymazat vše“.

Zařízení se restartuje a je třeba znovu provést počáteční nastavení, jako by šlo o nový telefon.

Samsung Galaxy S7 (Samsung Experience shell)

 • Přejděte do nastavení požadovaným způsobem.
 • V dolní části klikněte na kartu „Obecná nastavení“.
 • Vyberte možnost „Obnovit“ („Archivovat a obnovit„).
 • Klepněte na možnost „Resetovat data“.
 • Stiskněte modré tlačítko resetování.
 • Zadejte kód PIN zařízení a stiskněte tlačítko „Další“.
 • Klepněte na „Odstranit vše“ („Resetovat zařízení“).

Telefon se restartuje. Zůstává nastavit jako po nákupu.

Redmi Note 5 (firmware MIUI)

 • Otevřete „Nastavení“.
 • Přejděte do okna „Rozšířená nastavení“.
 • Klikněte na „Zálohování a resetování“.
 • Vyberte možnost „Obnovit nastavení„.
 • Chcete-li odstranit úplně všechny aplikace a soubory, klikněte na „Vymazat interní paměť“.
 • Zbývá kliknout na „Obnovit nastavení“ a v případě potřeby zadat heslo.

Pozor! Jak vidíte, důležité je najít sekci „Reset“. Abyste nemuseli „bloudit“ mezi všemi možnostmi při hledání správné nabídky, je jednodušší zadat do vyhledávacího pole na domovské stránce „Reset“. Vyberte ze seznamu menu, které hledáte, a přejděte přímo k němu. A zbytek je podle pokynů.

Jak provést úplný reset dat v telefonu Nokia 1 z nabídky nastavení?

Varování! Z důvodu ochrany FRP (Factory Reset Protection) vás systém Android požádá o zadání uživatelského jména a hesla k účtu, který byl uložen před postupem tvrdého resetování. Pokud tedy plánujete svůj smartphone prodat, musíte se před jeho resetováním odhlásit z účtu Google (Nastavení. Účty. Google. Odstranit účet), aby si osoba, která váš telefon získá, mohla na něm aktivovat svůj profil.

Vzhledem k široké škále telefonů se systémem Android a obtížnosti popisu procesu resetování pro konkrétní model si ukážeme návod na třech zásadně odlišných zařízeních a příkladech firmwaru :

 • Mi A1 na čistém Androidu, který používají také Nokia, Motorola, OnePlus (má mírně přepracovaný systém) a všechna zařízení vydaná pro Android One;
 • Galaxy S7, na kterém běží aplikace Samsung Experience. Připomeňme, že korejská korporace je největším výrobcem chytrých telefonů na světě, takže má smysl ukázat i tuto skořápku;
 • Redmi Note 5 na MIUI. Výrobky této společnosti jsou v SNS velmi žádané, takže jsme se tomu nemohli vyhnout.
obnovit, tovární, nastavení, telefonu, nokia

Nejjednodušší způsob, jak provést tvrdý reset, je prostřednictvím speciální nabídky v nastavení systému. Opět upozorňujeme, že umístění a názvy položek se mohou mírně lišit v závislosti na použitém telefonu. Klíčové je najít základní kategorii pro obnovení a resetování.

Xiaomi Mi A1 (čistý Android 8.1 Oreo)

 • Klikněte na ikonu Nastavení v nabídce aplikací nebo je spusťte pomocí ikony v oznamovací liště.
 • Přejděte dolů a přejděte do sekce Systém.
 • Klikněte na „Resetovat“.
 • Vyberte možnost „Smazat všechna data“ („Obnovení továrního nastavení“).
 • Svůj záměr potvrďte stisknutím níže uvedené klávesy.
 • Zadejte kód PIN zařízení a klikněte na tlačítko „Pokračovat“.
 • Vyberte možnost „Vymazat vše“.

Zařízení se restartuje a vy budete muset znovu projít počátečním nastavením, jako by se jednalo o nový telefon.

Samsung Galaxy S7 (Samsung Experience shell)

 • Změňte nastavení preferovaným způsobem.
 • V dolní části klikněte na kartu „Obecná nastavení“.
 • Zvolte možnost „Resetovat“ („Archivovat a resetovat“).
 • Klepněte na možnost „Obnovit data“.
 • Stiskněte modré tlačítko resetování.
 • Zadejte kód PIN zařízení a stiskněte tlačítko „Další“.
 • Klikněte na „Vymazat vše“ („Resetovat vše“).

Telefon se restartuje. Zbývá ho jen nastavit tak, jak jste ho koupili.

Redmi Note 5 (firmware MIUI)

 • Otevřete „Nastavení“.
 • Přejděte do okna „Rozšířená nastavení“.
 • Klikněte na „Zálohování a resetování“.
 • Vyberte možnost „Obnovit nastavení„.
 • Chcete-li odstranit úplně všechny aplikace a soubory, zaškrtněte možnost „Vymazat interní paměť“.
 • Zbývá kliknout na „Obnovit nastavení“ a v případě potřeby zadat heslo.

Varování! Jak vidíte, důležité je najít sekci „Reset“. Abyste při hledání správné nabídky „nebloudili“ mezi všemi možnostmi, je jednodušší na domovské stránce do vyhledávacího pole zadat dotaz „Resetovat“. Vyberte ze seznamu menu, které hledáte, a přejděte přímo k němu. Zbytek je jako v pokynech.

Jak provést tvrdý reset telefonu Nokia C1 pomocí funkce Obnovení bez hesla

Je to platná metoda, pokud máte problém s telefonem, který brání jeho spuštění, a chcete provést tvrdý reset bez hesla. To je přesně ten případ, kdy potřebujete režim obnovení k provedení tvrdého resetu.

 • Pokud je telefon zapnutý, vypněte ho.
 • Podržte stisknutá tlačítka napájení a snížení hlasitosti (pokud se nic nestane, přečtěte si náš samostatný článek o přístupu k programu Recovery).
 • Místo běžné spouštěcí obrazovky se zobrazí nabídka, ve které se pohybujete pomocí tlačítek hlasitosti (pohyb kurzoru) a napájení (výběr).
 • Přejděte do kategorie „Vymazat data/obnovit tovární nastavení“ a klikněte na ni pomocí tlačítka napájení.
 • Zvýrazněte „Ano“ a potvrďte resetování.

Po dokončení resetu se zařízení restartuje a zobrazí se standardní uvítací obrazovka a obrazovka nastavení. Názvy nabídek se opět mohou mírně lišit v závislosti na modelu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS