Jak obnovit tovární nastavení telefonu Samsung

Obnovení továrního nastavení zařízení Samsung Galaxy

Reset telefonu je nucené odstranění všech informací, včetně seznamů kontaktů, zpráv, fotografií a videí, hudebních souborů, nastavení pošty a messengerů a všech nainstalovaných aplikací. U některých modelů se možnost resetování nazývá také reset nastavení, hard reset, factory reset. Software ve smartphonu je resetován do nového stavu.

Tato operace je krajním opatřením, které lze provést v několika případech.

 • Pokud dojde k problému se zařízením a ostatní metody opravy selžou, včetně jednoduchého resetu.
 • Před prodejem telefonu jinému uživateli je nutné úplně vymazat data.
 • Při aktualizaci firmwaru zařízení se také obnoví tovární nastavení.

Co je to reset

Obnovení továrního nastavení telefonu Samsung Galaxy je postup, který odstraní všechna data zařízení. Zkrátka vše, co jste dlouho šetřili, je nenávratně pryč a váš smartphone je jako nový.

Proč to může být nezbytné

Pokud obnovení továrního nastavení u Samsungu J7 a dalších modelů Samsung vede k úplné ztrátě dat, proč by tato operace byla nutná?? Uveďme si několik důvodů, proč obnovit tovární nastavení smartphonu:

 • Chcete rychle odstranit všechny informace. Nevylučujme, že mnoho lidí hledá způsob, jak provést obnovení továrního nastavení, jen proto, že chtějí rychle uvolnit místo na interním disku. Tvrdý reset rozhodně není nejlepší volbou pro váš Samsung J1 nebo Samsung Galaxy A51, ale stále je to platná možnost.
 • Další prodej zařízení. Těm, kteří se chystají smartphone dále prodat nebo ho jen někomu darovat, doporučujeme vrátit nastavení do továrního nastavení. V tomto případě vám postup umožňuje vyrovnat možnost přístupu k osobním údajům.
 • Ztráta smartphonu. Vzhledem k tomu, že tablet nebo smartphone se systémem Android můžete resetovat na dálku, je to skvělý způsob, jak ochránit své osobní údaje před vetřelci, kteří by se mohli dostat k vašemu telefonu v případě jeho ztráty nebo krádeže.
 • Příprava na aktualizaci firmwaru. Před aktualizací zařízení Galaxy A6 nebo Samsung A50 odborníci důrazně doporučují provést obnovení továrního nastavení. Tím je zajištěna čistá instalace aktualizací a eliminují se případné závady po přeflashování.

Mohli byste pokračovat ve výčtu důvodů, proč byste mohli chtít vrátit systém Android Samsung zpět, ale vše záleží na tom, co chcete udělat. Tento postup je užitečný ve všech případech, kdy má majitel zařízení nějakým způsobem zájem o úplné vymazání informací uložených ve svém smartphonu nebo tabletu Samsung Galaxy Tab.

Důsledky resetování systému Samsung

Spolu s důvody, proč byste měli tablet nebo telefon resetovat, jsou jasné i důsledky takového postupu. A zatímco vymazání dat při dalším prodeji zařízení je přesně to, co potřebujete, ztráta osobních údajů při přeflashování je velkou nepříjemností.

Pro vaši informaci. Obnovení telefonu do továrního nastavení bez ztráty uložených dat vám pomůže zálohování předem. Zálohu lze obnovit po resetu.

Jak resetovat telefon Samsung

Jak je uvedeno výše, obnovení továrních dat může vyřešit mnoho problémů. Váš telefon Samsung však bude také prázdný jako nový. Z telefonu budou zcela vymazána všechna osobní data a nastavení. Pokud si před obnovením továrního nastavení nezálohujete zařízení Samsung, ztratíte vše.

Pokud jste předtím vloženou kartu SD zašifrovali, musíte ji před resetováním telefonu Samsung dešifrovat. Protože telefon Samsung nemůže číst data uložená na kartě SD bez vašeho svolení. Nyní se podíváme, jak zcela vymazat telefon Samsung.

Krok 1 Zapněte telefon Samsung. Otevřete aplikaci Nastavení na domovské obrazovce. Přejděte dolů a ze seznamu vyberte možnost Obecná správa.

Krok 2 Klepnutím na „Resetovat“ zobrazíte všechny možnosti obnovení systému Android. Dvakrát vyberte možnost Obnovení továrních dat. Později stiskněte „Reset“ nebo „Resetovat zařízení“. Záleží na tom, jaké zařízení Samsung používáte. V případě potřeby zadejte bezpečnostní zámek.

obnovit, tovární, nastavení, telefonu, samsung

Krok 3 Jste upozorněni, že všechny vaše osobní údaje a stažené aplikace budou smazány. Klepnutím na „Smazat vše“ potvrdíte a obnovíte svůj Samsung S10 / 9/8/7/6/5 a další. Přepnutí telefonu na obrazovku pro obnovení systému Android trvá jednu až dvě minuty.

Krok 4 Po obnovení továrního nastavení Samsungu se zobrazí uvítací obrazovka. Nyní můžete nastavit svůj Samsung a obnovit data pomocí FoneLab Android Backup Restore.

Poznámka. Pokud je v telefonu Samsung nainstalován systém Android 6.0 (Marshmallow) nebo starší, můžete vybrat Nastavení, Zálohování a resetování, Obnovení továrního nastavení, Obnovení zařízení a Smazat vše, abyste obnovili tovární nastavení telefonu Samsung.

Obnovení továrního nastavení prostřednictvím nabídky

Nejjednodušší možností, jak obnovit smartphone se systémem Android do stavu před prodejem, je provést obnovení továrního nastavení z. Tato možnost je k dispozici pro zařízení, která nemají kritické problémy s procházením systémových nabídek.

Přejděte do „Menu“. „Nastavení“ a vyberte „Obnovit a resetovat“.

Přejděte na konec seznamu a klepněte na možnost „Resetovat nastavení“ (u různých smartphonů se může lišit: „Resetovat nastavení telefonu“, „Hlavní reset“, „Vymazat všechna data“ atd.). п.).

Systém vás upozorní, že obnovení vymaže všechny osobní údaje, nastavení, aplikace a data.

Operaci resetování potvrďte výběrem možnosti „Vymazat vše“.

Použití klíče pro obnovení

Pokud není možné použít první metodu. existuje metoda obnovení pomocí režimu obnovení. Chcete-li vstoupit do režimu obnovení, musíte na vypnutém smartphonu stisknout určitou kombinaci kláves. Kombinace kláves závisí na výrobci vašeho zařízení. Níže jsou uvedeny kombinace kláves, které se používají pro vstup do režimu obnovení na většině modelů smartphonů.

 • Tlačítko napájení tlačítko domů tlačítko hlasitosti nebo tlačítko
 • Tlačítko napájení Tlačítko hlasitosti nebo
 • Tlačítko napájení „home“ tlačítko hlasitosti a
 • Tlačítko napájení, tlačítko hlasitosti a

Ve většině případů vypadá nabídka Obnovení takto.

Navigace pomocí tlačítek hlasitosti. Výběr. tlačítko napájení. Chcete-li resetovat, vyberte možnost „Wipe data/factory reset“. Telefon přejde do režimu reset a obnoví výchozí nastavení.

Jak resetovat telefon pomocí počítače

Chcete-li provést tvrdý reset zařízení Samsung s operačním systémem Android pomocí počítače, musíte

 • Zapněte telefon a připojte jej k počítači pomocí kabelu USB.
 • Na počítači byste měli napsat „adb shell“.
 • Po dokončení připojení ADB k telefonu musíte napsat „-wipe_data“ a stisknout tlačítko „Enter“.
 • Restartování smartphonu a obnovení továrního nastavení.

Jak obnovit tovární nastavení telefonu Samsung pomocí nabídky

Chcete-li obnovit tovární nastavení telefonu se systémem Android, postupujte podle několika kroků:

 • Otevřete nastavení telefonu.
 • Otevřete kartu „Obnovení a resetování“.
 • Klikněte na „Resetovat nastavení“.
 • Nakonec klikněte na funkci „Obnovit nastavení telefonu“ v dolní části obrazovky.

Tento proces si můžete lépe prohlédnout na adrese

Důležité! V různých verzích systému Android se tato možnost může jmenovat jinak. Například „Synchronizovat a zálohovat.

 • Přejděte do možností zařízení a otevřete kartu „Cloud a účty“.
 • Klikněte na „Samsung Cloud“. Otevře se nabídka správy cloudového úložiště. Zde můžete vidět datum a čas poslední synchronizace a dostupnou kapacitu v cloudu.
 • Klepněte na položku „Možnosti zálohování“.
 • Pokud je aktivováno přepínač „Automatická archivace“, znamená to, že vaše data jsou pravidelně nahrávána do služby Samsung Cloud.
 • Pokud je plánované kopírování zakázáno, klepněte na „Archivovat nyní“.
 • Zavedení virtuální jednotky obvykle trvá několik minut.
 • Po resetování znovu otevřete „Cloud a účty“. Přejděte do služby Samsung Cloud a klepněte na možnost „Obnovit„. Po přihlášení k osobnímu účtu se do telefonu znovu stáhnou vaše informace, kontakty a mediální soubory.

Zálohování pomocí nástroje Titanium Backup

Důležité! Tato metoda funguje pouze v případě, že máte práva ROOT.

Titanium Backup umožňuje zálohovat aplikace, které nelze nahrát do cloudového úložiště.

 • Po stažení nástroje mu dejte přístup pro čtení a zápis pomocí práv ROOT. Postup se provede při prvním spuštění.
 • Otevřete kartu „Dávkové akce“. Klepněte na možnost „Zálohovat veškerý uživatelský software“. Vpravo od této možnosti se zobrazí aktuální počet nainstalovaných her a programů.
 • Zaškrtněte pouze ty aplikace, které chcete zachovat. Uvědomte si, že soubor zálohy může být velmi velký. až několik GB.
 • Klepnutím na zelené zaškrtnutí v pravém horním rohu spustíte. Vaše zálohy budou připraveny během 10-15 minut. Tato doba se může lišit více či méně v závislosti na výkonu zařízení a počtu aplikací.
 • Všechny soubory s kopiemi programů jsou uloženy ve složce Titanium Backup na paměťové kartě. Před provedením tvrdého resetování v zařízení Samsung přeneste zálohu do počítače nebo na vyměnitelnou paměťovou kartu.

Zálohování pomocí aplikace EaseUS

Důležité! K používání programu Titanium Backup potřebujete počítač s připojením k internetu.

Oblíbená aplikace pro zálohování funguje s nejnovější verzí systému Android 8.0 Oreo a umožňuje ukládat zálohy do počítače nebo na externí paměťovou kartu.

 • Stáhněte si nástroj z oficiálních stránek a nainstalujte jej do počítače a telefonu.
 • Připojte miniaplikaci k počítači pomocí kabelu USB. Otevřete program a klikněte na „Device Fast Scan (USB Hub)“.
 • Jakmile systém detekuje vaše zařízení, otevře se seznam aplikací a souborů. Zaškrtněte políčka pro informace, které chcete po tvrdém resetování zachovat.
 • Klikněte na „Spustit zálohování“ a vyberte cílovou složku. Doporučujeme vše nejprve uložit do počítače, protože někdy nástroj nezkopíruje data aplikace správně na kartu SD.
 • Tento proces obvykle netrvá déle než 10-15 minut. Doba kopírování závisí na počtu a objemu programů a her.
 • Po obnovení továrního nastavení nahrajte zálohu zpět do zařízení stisknutím tlačítka „BackUp Load to Device“.

Resetování pomocí aplikace dialer

Krok 1. Otevřete číselník v telefonu, který je na všech telefonech označen zelenou ikonou, která by měla být na domovské obrazovce.

Krok 2. Zadejte 27673855#. Zařízení by mělo provést úplný reset a vymazat všechna osobní data.

Nyní znáte všechny způsoby, jak provést úplný reset smartphonu Samsung Galaxy. Je třeba poznamenat, že by to mělo být provedeno pouze v krajním případě, a nezapomeňte, že všechna data na miniaplikaci budou poté odstraněna!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS