Jak obnovit tovární nastavení telefonu Samsung

Obnovení továrního nastavení zařízení Samsung Galaxy

Obnovení dat telefonu. to znamená násilné vymazání všech informací včetně seznamu kontaktů, zpráv, fotografií a videí, hudebních souborů, nastavení e-mailu a messengeru a všech nainstalovaných aplikací. U některých modelů se možnost resetování nazývá také. reset, tvrdý reset, reset do továrního nastavení. Software ve smartphonu se obnoví do stavu nového.

Tato operace je krajním opatřením a lze ji provést v několika případech.

 • pokud se vyskytne problém se zařízením a jiné způsoby jeho odstranění, včetně restartování, nefungují.
 • Před prodejem telefonu jinému uživateli je nutné úplně vymazat data.
 • Při aktualizaci firmwaru zařízení se také obnoví tovární nastavení.

Co je to reset

Obnovení továrního nastavení telefonu Samsung Galaxy je postup, který odstraní všechna data zařízení. Zkrátka všechny věci, které jste si dlouho schovávali, jsou nenávratně pryč a váš smartphone je jako nový.

Proč byste to měli udělat

Pokud resetování telefonu Samsung J7 a dalších modelů Samsung vede k úplné ztrátě dat, proč byste to měli dělat?? Uveďme si několik důvodů, proč obnovit tovární nastavení smartphonu:

 • Chcete rychle odstranit všechny informace. Nevylučujme, že mnoho lidí hledá způsob, jak provést reset, jen proto, že chtějí rychle uvolnit místo na interním disku. Tvrdý reset určitě není nejlepší volbou pro váš Samsung J1 nebo Samsung Galaxy A51, ale stále je to platná možnost.
 • Další prodej zařízení. Je také vhodné vrátit nastavení do továrního nastavení pro ty, kteří se chystají smartphone dále prodat nebo ho jen někomu darovat. V tomto případě vám postup umožňuje vyloučit možnost přístupu k osobním údajům.
 • Ztráta smartphonu. Vzhledem k tomu, že tablet nebo smartphone se systémem Android můžete resetovat na dálku, je to vynikající způsob, jak ochránit osobní údaje před případnými zloději, kteří by mohli ohrozit váš telefon v případě krádeže nebo ztráty.
 • Příprava na aktualizaci firmwaru. Před aktualizací zařízení Galaxy A6 nebo Samsung A50 odborníci důrazně doporučují provést obnovení továrního nastavení. Tím se zajistí čistá instalace aktualizace a předejde se závadám, které by mohly nastat po přeflashování.

Můžete pokračovat s vlastním seznamem důvodů, proč byste měli vrátit nastavení na vašem Samsungu se systémem Android, protože vše závisí pouze na potřebách uživatele. Tento postup je užitečný ve všech případech, kdy má majitel zařízení zájem o úplné odstranění informací uložených na svém tabletu Samsung Galaxy Tab nebo smartphonu.

Důsledky obnovení továrního nastavení zařízení Samsung

Spolu s důvody, proč byste měli tablet nebo telefon resetovat, jsou jasné i důsledky provedení této operace. A pokud je pro vás smazání dat při dalším prodeji zařízení to pravé, ztráta osobních údajů při přeflashování je velkou nepříjemností.

Pro vaši informaci. Předem vytvořená záložní kopie může pomoci obnovit tovární nastavení zařízení bez ztráty uložených dat. Po resetu lze obnovit zálohu.

Jak resetovat telefon Samsung

Jak je uvedeno výše, obnovení továrního nastavení může vyřešit mnoho problémů. Váš telefon Samsung však bude prázdný jako nový. Z telefonu budou zcela vymazána všechna osobní data a nastavení. Pokud si před obnovením továrního nastavení nezálohujete zařízení Samsung, ztratíte vše.

Pokud jste předtím vloženou kartu SD zašifrovali, musíte ji před resetováním telefonu Samsung dešifrovat. Protože telefon Samsung nebude moci číst data uložená na kartě SD bez vašeho svolení. Nyní se podíváme, jak zcela vymazat telefon Samsung.

Krok 1 Zapněte telefon Samsung. Otevření aplikace Nastavení na domovské obrazovce. Přejděte dolů a ze seznamu vyberte položku Obecná správa.

Krok 2 Stisknutím tlačítka „Resetovat“ zobrazíte všechny možnosti obnovení systému Android. Dvakrát vyberte možnost Obnovení továrních dat. Později stiskněte tlačítko „Reset“ nebo „Resetovat zařízení“. To závisí na tom, jaké zařízení Samsung používáte. V případě potřeby zadejte bezpečnostní zámek.

Krok 3 Budete upozorněni, že všechny vaše osobní údaje a stažené aplikace budou vymazány. Klepnutím na „Odstranit vše“ potvrdíte a provedete obnovení továrního nastavení svého Samsungu S10 / 9/8/7/6/5 a dalších. Přenesení telefonu na obrazovku pro obnovení systému Android trvá jednu až dvě minuty.

Krok 4 Po obnovení továrního nastavení zařízení Samsung se zobrazí uvítací obrazovka. Nyní můžete nastavit Samsung a obnovit data pomocí FoneLab Android Backup Restore.

Poznámka. Pokud je v telefonu Samsung nainstalován systém Android 6.0 (Marshmallow) nebo starší, můžete vybrat Nastavení, Zálohování a resetování, Obnovení továrního nastavení, Obnovení zařízení, Smazat vše a obnovit tovární nastavení telefonu Samsung.

Použití klíčů pro obnovení

Pokud nemůžete použít první metodu, existuje možnost obnovení pomocí režimu obnovení. Do tohoto režimu vstoupíte stisknutím určité kombinace tlačítek na vypnutém smartphonu. Kombinace tlačítek závisí na výrobci telefonu. Níže jsou uvedeny kombinace kláves, které se používají pro vstup do režimu obnovení na většině modelů smartphonů.

 • Tlačítko napájení Tlačítko domů Tlačítko hlasitosti nebo
 • Tlačítko napájení Tlačítko hlasitosti nebo
 • Tlačítko napájení tlačítko domů tlačítko hlasitosti a
 • Tlačítko hlasitosti a

Ve většině případů bude nabídka obnovení vypadat takto.

Navigace pomocí tlačítek hlasitosti. Výběr. tlačítko napájení. Chcete-li resetovat, vyberte možnost „Wipe data/factory reset“. Telefon se resetuje a vrátí se do továrního nastavení.

Obnovení továrního nastavení telefonu Samsung pomocí kódu telefonu

Tato možnost obnovení továrního nastavení telefonu Samsung může pomoci, pokud se vyskytne problém se smartphonem nebo pokud nemůžete odemknout obrazovku, ale stále můžete volat.

Chcete-li zařízení resetovat pomocí telefonního kódu, musíte do číselníku zadat jeden z uvedených kódů:

Po stisknutí tlačítka „Call“ se zařízení Samsung restartuje a všechna data na něm budou vymazána.

Jak provést tvrdý reset smartphonu pomocí počítače

Počítač je stejným pomocníkem pro uživatele, pokud chce zařízení resetovat. Nejprve je třeba se ujistit, že máte k dispozici samotný počítač a kabel, který bude použit k připojení zařízení.

Poté si z oficiálních zdrojů stáhněte aplikaci „Android Data Eraser“.

Připojení zařízení Samsung k počítači. Software automaticky detekuje připojené zařízení.

Potvrďte akci zadáním kontrolního slova.

Počkejte na dokončení, poté se telefon restartuje a data budou odstraněna.

Pokyny pro resetování systému Samsung se systémem Android 7.0 a vyšší

Následující metoda obnovení továrního nastavení telefonu Samsung bude fungovat pro většinu moderních telefonů se systémem Android 7.0 a vyšší (Samsung Galaxy A30, A60, M30 a další).

Skládá se z následujících kroků:

 • Klepněte na položku „Aplikace“ na domovské obrazovce zařízení Samsung;
 • Na obrazovce Aplikace přejeďte nahoru na ikonu Nastavení a klepněte na ni;

Co je třeba udělat před obnovením továrního nastavení

Než obnovíte nastavení, doporučujeme provést několik užitečných úkonů. Nejprve je třeba uložit důležité soubory.

Můžete si je stáhnout do počítače nebo je přesunout na externí paměťové zařízení, například na kartu SD. Pro multimédia, jako jsou obrázky a videa, jsou skvělé Fotky Google.

obnovit, tovární, nastavení, telefonu, samsung

Umožňuje ukládat fotografie a videa do služby Google Cloud. Existuje mnoho podobných služeb cloudových úložišť. Chcete-li uložit nastavení a seznam aplikací, stačí synchronizovat miniaplikaci s účtem Google.

Pokud chcete tablet před prodejem resetovat, musíte se odhlásit z účtu Google. V opačném případě vás gadget po zapnutí zařízení po obnovení továrního nastavení vyzve k přihlášení k předchozímu účtu Google.

Obnovení telefonu Samsung pomocí tlačítek

Obnovit jej můžete také pomocí nabídky obnovení. Metoda je platná, pokud například nefunguje dotyková obrazovka.

Smartphone musí být vypnutý. Pokud je zařízení zapnuté a můžete jej vypnout, stiskněte tlačítko Zapnout/Vypnout a podržte je stisknuté, dokud se na obrazovce neobjeví nabídka.

Smartphone je vypnutý. Nyní je třeba spustit nabídku obnovení. V závislosti na modelu smartphonu a firmwaru společnosti Samsung to lze provést různými způsoby. V tomto případě používáme model S8, což znamená, že musíte současně podržet tlačítka napájení, zvýšení hlasitosti a Bixby, dokud se smartphone nezapne.

Poté uvolněte tlačítko napájení a podržte stisknutá tlačítka zesílení zvuku a Bixby, dokud se nezobrazí zhruba následující obrázek:

V telefonu Samsung Galaxy A50, který nemá klávesu Bixby, je to ještě jednodušší. klávesy napájení a hlasitosti. Na starších zařízeních Samsung se tlačítka zvýšení hlasitosti, zapnutí a domů.

Nemusíte na nic klikat. měla by se načíst nabídka obnovení. Pomocí zvukových tlačítek procházejte nabídkou a pomocí tlačítka napájení vyberte možnost Vymazat data/obnovit tovární nastavení.

Poté přejděte na Ano a akci potvrďte. Spustí se resetování. Neuložená data budou samozřejmě smazána.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS