Jak odebrat dětský účet Google z telefonu

odebrat, účet, google, telefonu

Jak odstranit. Family Link „kód rodičovské kontroly

Po zveřejnění článku o rodičovské kontrole v systému Android v aplikaci Family Link se v komentářích pravidelně objevují zprávy o tom, že po použití nebo dokonce nastavení aplikace Family Link se telefon dítěte zablokuje s hlášením, že „Zařízení bylo zablokováno, protože účet byl odstraněn bez souhlasu rodičů“. V některých případech je vyžadován rodičovský přístupový kód a v některých (pokud jsem správně pochopil zprávy) ani ten ne.

Snažil jsem se reprodukovat problém na mých „experimentálních“ telefonech, ale nepodařilo se mi získat situaci popsanou v komentářích, proto vás žádám: pokud někdo může popsat krok za krokem, co, v jakém pořadí a na jakých telefonech (dítě, rodič) byl proveden předtím, než se problém objevil, prosím, udělejte to v komentářích.

Většina popisů říká „odstranit účet“, „odstranit aplikaci“ a vše je zablokováno, ale jakým způsobem, na jakém zařízení. zůstává nejasné (a já jsem to zkusil oběma způsoby, a přesto nic není „zcela“ blokováno, telefon se nezmění na cihlu).

Přesto uvádím několik možných postupů, z nichž jeden se může ukázat jako užitečný:

 • Na adrese https://goo.gl/aLvWG8 (otevřít v prohlížeči z účtu rodiče) můžete položit dotaz na podporu rodinné skupiny Google, v komentářích rodinného odkazu na Play Marketu vám slíbí pomoc tím, že vám odpoví. Doporučuji, abyste ve své žádosti okamžitě uvedli účet dítěte, který byl zablokován.
 • Pokud vás telefon vašeho dítěte vyzve k zadání rodičovského přístupového kódu, můžete jej získat po přihlášení na adrese https://families.Google.com/families (i z počítače) pod účtem rodiče, a to otevřením nabídky v levém horním rohu (bude obsahovat položku „Rodičovský přístupový kód“). Nezapomeňte, že rodinnou skupinu můžete spravovat také na této stránce (pokud se přihlásíte k účtu Gmail svého dítěte z počítače, můžete přijmout pozvání do rodinné skupiny, pokud z ní byl účet vašeho dítěte smazán).
 • Pokud byl při zakládání účtu zadán věk dítěte (mladší 13 let), můžete účet obnovit i po jeho smazání na adrese https://families.Google.com/ pomocí příslušné položky nabídky.
 • Vezměte prosím na vědomí nápovědu k odstranění dětského účtu: https://support.Google.com/families/answer/9182020?hl=en. Píše se v něm, že v situaci, kdy jste zřídili účet dítěti mladšímu 13 let a odstraníte jej ze svého účtu, aniž byste jej nejprve odstranili ze samotného zařízení dítěte, může to vést k zablokování (což se pravděpodobně děje v komentářích). Obnovení účtu, o kterém jsem psal v předchozím odstavci, by mohlo fungovat i zde.
 • Zkusil jsem také obnovit tovární nastavení telefonu přes službu Obnovení (je třeba zadat uživatelské jméno a heslo k účtu, který jste měli před obnovením, pokud je neznáte, hrozí, že telefon bude trvale zablokován). v mém případě (24hodinový zámek) to fungovalo bez problémů a telefon byl odblokován. Tuto metodu však nemohu doporučit.к. Nevylučuji, že vaše situace je jiná a že resetování ji jen zhorší.

Podle komentářů k aplikaci Family Link aplikace nefunguje správně a blokuje zařízení v případech, kdy má jedno ze zařízení nesprávné časové pásmo (změna v nastavení data a času, obvykle funguje automatická detekce časového pásma). Nevylučuji, že se nadřazený kód generuje také na základě data a času, a pokud se v zařízeních liší, kód nemusí fungovat (ale to je jen můj odhad).

Jakmile budou k dispozici nové informace, pokusím se text a způsoby odemknutí telefonu aktualizovat.

Žijeme v moderním světě, kde jsou děti na sociálních sítích od první třídy. Je velmi důležité sledovat informace, které k nim přicházejí, co sledují a co je zajímá. Právě to dělá aplikace, na kterou se dnes podíváme. Budeme hovořit o tom, jak odstranit rodinné propojení a o jaký druh aplikace se jedná.

Odstranění účtu Google v telefonu se systémem Android

Jak bylo uvedeno, možná budete muset udělat jednu ze dvou věcí: odstranit účet pouze v jednom telefonu s tím, že jej budete muset používat i v budoucnu, nebo účet Google zcela odstranit, aniž byste jej mohli používat kdekoli jinde. Začněme prvním z nich.

Jak odebrat účet z konkrétního telefonu se systémem Android (odpojit telefon od účtu)

V čistém systému Android budou kroky vypadat takto (ve vašem případě se rozhraní může mírně lišit, ale podstata zůstává stejná):

Účet Google bude odstraněn z nastavení telefonu a aplikací Google (například Play Market, Gmail a dalších). Pokud vidíte další účty, které chcete odstranit, můžete s nimi postupovat stejným způsobem.

V situaci, kdy se chystáte předat telefon někomu jinému, může být po odstranění vašeho účtu a odpojení od účtu Google vhodné zcela obnovit tovární nastavení telefonu a odstranit všechna data: tato možnost je obvykle k dispozici v nabídce Systémová nastavení. Obnovit nastavení.

Jak zcela odebrat účet Google z telefonu

Pokud chcete nejen odstranit účet z nastavení telefonu, ale také zcela odebrat účet Google (abyste jej nemohli používat nikde jinde), můžete tak učinit v telefonu se systémem Android s čistým systémem následujícím způsobem:

 • Přejděte do Nastavení. Google.
 • Klikněte na „Účet Google“. Na další stránce klikněte na kartu „Data a personalizace“.
 • Přejděte dolů na stránku a najděte položku „Odstranit službu nebo účet“.
 • Na další obrazovce v části „Odstranit účet Google“ klepněte na možnost „Odstranit účet„.
 • Potvrďte smazání účtu zadáním hesla a klikněte na tlačítko „Další“.
 • Posledním krokem je přečíst si upozornění před odstraněním účtu, kde je přesně popsáno, co bude odstraněno. Musíte si přečíst (projít) stránku až do konce, zaškrtnout body o souhlasu s odpovědností a „Ano, chci trvale odstranit svůj účet Google a všechna data v něm uložená“ a pak kliknout na „Odstranit účet“.

Po stisknutí tlačítka bude účet Google zcela odstraněn nejen z telefonu se systémem Android, ale také ze serverů společnosti.

Funkce rodičovské aplikace

Poté, co jsme se seznámili s tím, co je Family Link, se podíváme na specifika jeho funkcí a přístupový kód rodičů. Funkce aplikace jsou následující:

 • Získejte informace o tom, kde se nachází telefon vašeho dítěte;
 • Schvalujte stahování a nákupy svého dítěte v Google Play;
 • Nastavení času na obrazovce telefonu. Pomocí aplikace Family Link můžete nastavit časový limit, po který může dítě svůj gadget denně používat;
 • Nastavte oprávnění pro aplikace systému Android (přístup k mikrofonu, fotoaparátu, poloze, přístup k seznamu kontaktů);
 • Omezení dostupnosti nabízených aplikací v Google Play na základě jejich věkové kategorie;
 • Obnovení hesla k účtu Google;
 • Nastavte na telefonu dítěte dobu spánku (např. od 23:00 do 8:00 nebude zařízení dostupné, s výjimkou volání);
 • Práce s nastavením aktivity v účtu Google;
 • Dálkové uzamčení telefonu dítěte.

Můžete nastavit dobu spánku telefonu, během které nebude dostupný

odebrat, účet, google, telefonu

Vzhledem k tomu, že řada aplikací má vlastní možnosti filtrování, společnost Google nepostavila Family Link jako univerzální nástroj pro blokování nevhodného obsahu online.

Další způsoby odemykání telefonu

Můžete se obrátit na podporu Google a požádat ji o pomoc s obnovením zařízení. To můžete provést na stránce rodičovského účtu na adrese https://goo.gl/aLvWG8. V něm musíte zadat své jméno, aby odborníci věděli, jak vás kontaktovat. Pod telefonním číslem a v posledním poli podrobně popište problém. Můžete také poskytnout údaje o účtu Family Link svého dítěte, aby mohl být váš problém vyřešen rychleji.

Pokud aplikace v zařízení vašeho dítěte vyžaduje přístupový kód a vy nevíte, kde ho najít, vyhledejte ho na svém profilu (nebo v aplikaci) v části. Položka s názvem „Rodičovský přístupový kód“. Jednejte prosím rychle, protože kód by měl být aktualizován přibližně každých 5 minut. Také na stránce nápovědy na adrese https://support.Google.com/families/answer/9182020?hl=en popisuje, jak účet odebrat v různých situacích. Mnohé z nich už znáte.

Problémy s aplikací mohou nastat, pokud není na jednom zařízení správně nastaven čas (nebo datum). Zkontrolujte, zda mají obě zařízení stejná časová pásma a zda jsou nastavena platná data.

V zařízeních se systémem Android to můžete provést takto:

 • V nabídce smartphonu vyberte ikonu nastavení nebo po snížení obrazovky stiskněte ozubené kolečko;
 • V položkách nabídky vyhledejte položku „Čas a datum“ a vyberte ji;
 • Můžete vybrat možnost „Automat. datum a čas“ nebo vyberte časové pásmo a datum ručně;
 • Pokud jste zvolili automatické přijímání času a data přes síť, ujistěte se, že je tato možnost vybrána jak na vašem zařízení, tak na zařízení vašeho dítěte.

Na webových stránkách Family Link je k dispozici stránka s často kladenými dotazy. Zde najdete užitečné informace, pokud máte zvláštní případ. Přejít na https://families.Google.com/intl/en/familylink/faq/.

Co doporučuje společnost Google?

Programátoři společnosti Google si jsou dobře vědomi problémů s odstraněním rodičovské kontroly. Nicméně i přes masivní negativní reakce uživatelů s efektivním řešením problému nespěchají.

Celá rada pro odstranění rodinného odkazu Google se omezuje na toto:

 • Odstranění účtu dítěte ze zařízení se systémem Android.
 • Na svém (rodičovském) zařízení spusťte aplikaci Family Link.
 • Vyberte zde své dítě.
 • V nastavení klikněte na „Spravovat nastavení“, pak na „Informace o účtu“ a „Odstranit účet“.

Takový soubor šablonovitých tipů samozřejmě není dostatečně informativní. Podívejme se tedy krok za krokem na to, jak odstranit aktivaci služby Family Link ve smartphonu.

Jak změnit datum narození ve službě Google?

Najděte svůj uživatelský účet a otevřete jej. Klikněte na možnost Změnit datum narození uživatele. Zadejte správné datum narození a zaškrtněte políčko pro potvrzení zadaných údajů. Klepněte na možnost Odeslat.

Jak odstranit funkci Family Link v telefonu dítěte bez souhlasu rodičů?

 • Přejděte do nastavení a vyhledejte položku Google.
 • Klikněte na možnost Spravovat účet Google
 • Data a personalizace
 • Odstranění účtu Google.
 • Potvrďte vše a odstraňte účet.
 • Odstranění odkazu na rodinu.
 • Obnovení účtu, pokud tento účet měl herní účty nebo něco podobného.

Jak se odhlásit z Google Play, Pošty a dalších aplikací, aniž bych odinstaloval svůj účet Android?

Někteří lidé se ptali, zda můžete odebrat svůj účet z obchodu Goolle Play, Gmailu a dalších aplikací, které používají přihlášení, ale zachovat všechny soubory, programy a nastavení v systému Android. Odpověď: Je možné. Pokud přidání druhého účtu prostřednictvím e-mailového programu nefungovalo, můžete tak učinit změnou hesla stávajícího účtu Google.

 • Pomocí libovolného webového prohlížeče přejděte do sekce „Můj účet“ na webu Google.com. Přejděte na „Zabezpečení a přihlášení“.
odebrat, účet, google, telefonu
 • Na další stránce stiskněte tlačítko „Heslo“.
 • Zadejte své aktuální heslo a potvrďte, že jste to vy. Příště budete mít možnost ji změnit na novou.

Pokud je miniaplikace připojena k internetu, při příštím přihlášení do služby Google Play a e-mailového programu vás systém vyzve k přihlášení. Stačí zadat údaje o novém účtu

Vývoj systému Android, jeden z hlavních cílů společnosti Google. Mezi mnoha novými funkcemi vás chceme informovat o nové bezpečnostní aplikaci, která je k dispozici ve všech telefonech se systémem Android od verze 5.1 a více. To umožňuje například uzamknout telefon v případě jeho ztráty nebo krádeže. Nikdo tedy nemůže stáhnout váš telefon, aniž by znal vaše uživatelské jméno a heslo z účtu Google. Tento postup funguje také pro resetování telefonu (tvrdý reset).

Tato funkce se nazývá ochrana proti obnovení továrního nastavení Google nebo zkráceně zámek FRP.

Podobný systém zabezpečení má Apple ve svých produktech už dávno a není špatný. Pokud provedete úplný reset (např. vymazáním vzorového klíče nebo firmwaru telefonu), stane se toto. Při prvním spuštění a kontrole přístupu k síti Wi-Fi vás telefon požádá o potvrzení účtu. Dostanete nápis, jako je tento.

Pokud si samozřejmě pamatujete potřebné údaje (zadáváte je při koupi telefonu), uživatelské jméno a heslo, nebudete mít žádné problémy. Ale zde je návod, jak obejít schválení účtu Google, pokud jste zapomněli všechny osobní údaje a nemůžete je obnovit e-mailem a firmware vám nepomůže?

Existuje několik způsobů, který vám bude vyhovovat, nedokážu říct, protože každý z výrobců telefonů (Samsung, Micromax a další) vyrábí modely s vlastními individuálními funkcemi. různými funkčními klávesami a softwarovou výbavou.

Za tímto účelem je třeba vstoupit do nastavení telefonu obejitím standardního spuštění pomocí systému nápovědy. Podívejte se na pokyny krok za krokem ve videu na příkladu telefonu Lenovo.

Zde je postup složitější. K tomu potřebujeme kabel OTG s aplikací nahranou na flash kartě nebo jednoduše resetovat aplikaci na Micro SD (StartSettings).APK) a vložte jej do zařízení. Podrobnější pokyny ve videu na příkladu telefonu ZTE.

Vzhledem k velkému počtu modelů neexistuje jediné řešení problému. Například v tomto videu autor během testu vypnul modem s přístupem k internetu a dokázal obejít potvrzení na telefonu LG G4.

Úplný seznam všech známých metod naleznete zde.

Doufám, že se vám s pomocí našeho materiálu podařilo odpojit telefon od účtu Google. Máte ještě otázky, napište je do komentářů

Mnozí z vás zanechávají své řešení. O jednu z nich se chceme podělit. Tato metoda byla použita na tabletu Huawei MediaPad T3 7.

V komentářích a soukromých zprávách se také ptáte, jak obnovit přístup k účtu Google. O tom je samostatný článek. Diskutujeme zde o něčem trochu jiném, a sice o možných způsobech, jak obejít potvrzení.

Doplnění materiálu, další video od návštěvníka. Tato metoda je užitečná pro všechny majitele telefonů Xiaomi bez ohledu na model.

Po resetování smartphonu pomocí funkce Hard Reset je třeba při příštím zapnutí telefonu zadat přihlašovací údaje k účtu Google. Takto mi situaci popsal uživatel, který mi přinesl telefon s žádostí o potvrzení účtu, který byl předtím synchronizován se smartphonem.

Celkově se jedná o něco podobného jako Apply ID, které se již dlouho používá v zařízeních společnosti Apple. Vzhledem k tomu, že si mnozí stěžovali, že data systému Android nejsou vůbec chráněna a že jakékoli heslo v telefonu lze prolomit jednoduchým Hard resetem, rozhodla se společnost Google zlepšit několik aspektů této ochrany.

Výsledkem je, že počínaje řadou firmwaru Android 5.1.1, existovalo těsné spojení s účtem Google. To znamená, že ani po resetu nebudete moci smartphone plně používat, dokud nezadáte přihlašovací údaje k účtu, který k němu byl vázán při prvním zapnutí zařízení.

Samozřejmě, že uživatel, který se na mě obrátil ohledně této ochrany a bez dalšího přemýšlení klidně obnovil nastavení. Podrobnosti o účtu si samozřejmě nikdo nepamatuje, protože byl vytvořen rychle, jen aby měl přístup na Play Market.

Po dalším takovém smartphonu jsem se rozhodl podělit se o své zkušenosti a ukázat, jak se mi podařilo obejít ochranu s potvrzením účtu Google po obnovení (Hard Reset).

Jaké problémy může způsobit odstranění účtu Google

Upozornění pro ty, kteří chtějí svůj účet z telefonu zcela vymazat. Mnoho telefonů se nyní prodává s různými systémovými službami Google. Některé z nich mají na starosti následující důležité úkoly:

 • Zabezpečení citlivých informací.
 • Stažení a integrace softwaru do miniaplikace a jeho následná aktualizace.
 • Zálohování dat.
 • Synchronizace polohy, data a času.
 • Práce se službou YouTube.
 • Spuštění služby Gmail atd.д.

Úplné odstranění účtu často vede k nefunkčnosti mnoha služeb. Všechny výše uvedené funkce nebudou dostupné nebo jejich používání bude nepohodlné.

Zablokovaný telefon Family Link. jak jej odblokovat

Během instalace nebo odinstalace programu Family Link Manager může dojít k mnoha problémům. Abyste věděli, jak s nimi zacházet, doporučujeme pečlivě si přečíst následující informace:

Opravy mobilních zařízení a přeinstalování softwaru provádím od roku 2013. Jsem fanouškem všech zařízení Andoid. Sledování nejnovějších zpráv o mobilních technologiích.

Nelekejte se, protože tato situace nastává často. Co dělat, abyste se problému vyhnuli? Nejdůležitější je, abyste při nastavování svého zařízení zkontrolovali také nastavení telefonu svého dítěte. Důležitou roli hraje například identita časového pásma. Velmi často se smartphone zablokuje právě proto, že jsou v zařízeních nastavena různá časová pásma

| Denial of responsibility | Contacts |RSS