Jak odemknout telefon, když jsem zapomněl heslo Alcatelu

Jak odemknout telefon, když zapomenete heslo pomocí tísňového volání

Moderní chytrý telefon má pokročilý bezpečnostní systém, který brání třetím stranám v přístupu k němu. Tato ochrana zahrnuje různé způsoby uzamčení, které nelze odstranit bez znalosti hesla. Stejné heslo může být významnou překážkou pro svědomité uživatele, kteří si koupí telefon na bleším trhu a následně musí zamknout obrazovku zakoupeného přístroje. Existují různé způsoby, jak to udělat. V tomto článku se podíváme na to, jak odemknout mobilní telefon v případě, že zapomenete heslo, pomocí funkce tísňového volání.

Pokud na telefonu nastavíte zámek obrazovky, obvykle se v dolní části obrazovky zobrazí tlačítko tísňového volání. Toto tlačítko umožňuje každému, kdo zvedne telefon, vytočit v případě nouze číslo 911, aniž by musel zadávat PIN kód nebo grafický klíč.

Na většině zařízení se systémem Android tlačítko tísňového volání pouze otevře číselník. Na mnoha starších telefonech a raných verzích systému Android však stisknutí tohoto tlačítka automaticky vytočí číslo 911 nebo se prostě zobrazí v seznamu čísel pro volání na 911.

Způsob

Pokud jste zapomněli heslo k obrazovce Samsung a nutně potřebujete svůj telefon, doporučuji použít Tenorshare 4uKey for Android. Toto je přesně ten nástroj, který jste hledali. Je kompatibilní s jakýmkoli telefonem se systémem Android a umožňuje „odemknout jakýkoli zámek“. Je také schopen úspěšně resetovat účet Google. Použití nástroje Tenorshare 4uKey je rychlé, snadné a nejlepší řešení pro zamčenou obrazovku.

Postup pro odstranění hesla obrazovky:

Nainstalujte Tenorshare 4uKey for Anfriod a klikněte na „Remove Screen Lock“ 2. počkejte několik minut, pak se heslo na obrazovce úspěšně odstraní.

Nainstalujte Tenorshare 4uKey for Anfriod a klikněte na „Remove Google Account Lock (FRP)“ 2. odešle oznámení do zařízení Samsung. 3. Po upozornění klikněte na možnost „Zobrazit“ na zařízení Samsung a podle pokynů zobrazených na obrazovce spravujte zařízení krok za krokem. 4. Nakonec budete muset restartovat zařízení a použít odemykací mechanismus, který jste právě nastavili pro přístup k samsungu.

Sociální metody odemykání mobilního zařízení

Kromě čistě technických možností existují i další způsoby, jak zjistit nebo překonat kód PIN nebo grafický kód (vzor) zamčené obrazovky. V některých případech mohou být sociální metody účinnější než technická řešení a mohou pomoci odemknout zařízení, která stávající technická řešení minou.

V této části popíšeme metody odemykání obrazovky mobilního telefonu, které nevyžadují (nebo vyžadují jen omezené, částečné) použití technických prostředků. Sociální útoky vyžadují zjistit co nejvíce o psychologii majitele uzamčeného zařízení a pochopit, jak generuje a ukládá hesla nebo grafické vzory. Výzkumník bude potřebovat také trochu štěstí.

Při používání metod, které zahrnují hádání hesla, mějte na paměti, že:

 • deset nesprávných hesel v mobilních zařízeních Apple může vymazat data uživatele. To závisí na nastavení zabezpečení, které uživatel nastavil;
 • V mobilních zařízeních se systémem Android může být použita technologie Root of Trust, která způsobí, že po zadání 30 nesprávných hesel budou uživatelská data buď nedostupná, nebo vymazána.

Požádat o heslo

Může to znít divně, ale heslo pro odemknutí lze zjistit jednoduše dotazem na majitele zařízení. Statistiky ukazují, že přibližně 70 % majitelů mobilních zařízení dobrovolně prozradí své heslo. Zejména pokud se tím zkrátí doba vyšetřování a majitel tak dostane své zařízení rychleji zpět. Pokud není možné požádat majitele o heslo (např. majitel zařízení je mrtvý) nebo pokud ho odmítá sdělit, mohou požádat o heslo jeho blízké příbuzné. Příbuzní zpravidla heslo znají nebo mohou navrhnout možné varianty.

Tip na ochranu: Heslo v telefonu je univerzálním klíčem ke všem údajům, včetně platebních. Mluvit, přenášet, posílat textové zprávy na messengery je špatný nápad.

špionážní heslo

Heslo může být prozrazeno v okamžiku, kdy majitel zařízení používá. I když si heslo (symbolické nebo grafické) zapamatujete jen částečně, výrazně tím snížíte počet možných variant a usnadníte jeho uhodnutí.

Variantou této metody je použití záznamu z bezpečnostní kamery, na kterém je zachycen majitel odemykající zařízení grafickým heslem [2]. Algoritmus popsaný v článku „Cracking Android Pattern Lock in Five Attempts“ [2] umožňuje na základě analýzy videozáznamů uhodnout varianty vzorového zámku a odemknout zařízení na několik pokusů (zpravidla to trvá maximálně pět pokusů). Podle autorů „čím složitější je grafické heslo, tím snadněji se dá uhodnout“.

Bezpečnostní tip: Použití grafického klíče není dobrý nápad. Alfanumerické heslo je velmi obtížné najít.

zjistit heslo

Heslo lze nalézt v poznámkách majitele (soubory v počítači, v diáři, na útržcích papíru ležících v dokumentech). Pokud člověk používá několik různých mobilních zařízení s různými hesly, lze někdy v přihrádce na baterii těchto zařízení nebo v prostoru mezi pouzdrem a krytem smartphonu najít útržky papíru s napsanými hesly:

Bezpečnostní tip: Neukládejte si „zápisník“ hesel. To není dobrý nápad, s výjimkou případů, kdy jsou všechna tato hesla známá jako falešná, aby se snížil počet pokusů o odemknutí.

Útok šmouhami

Tato metoda detekuje stopy rukou na displeji zařízení. Pokud je fotoaparát vybaven snímačem TPMS, lze jej zjistit tak, že se na obrazovku nanese lehký prášek na otisky prstů (např. dětský pudr nebo jiný chemicky inertní jemný prášek bílé nebo světle šedé barvy) nebo se na obrazovku zařízení podíváte skrze šikmý světelný paprsek. Na základě analýzy polohy otisků rukou a dalších informací o majiteli zařízení (např. rok narození) se můžete pokusit uhodnout textové nebo obrázkové heslo. Takto vypadá stylizované písmeno „Z“ na displeji smartphonu:

Tip na ochranu: Jak jsme již uvedli, grafické heslo není dobrý nápad, stejně jako sklo se špatnou oleofobní vrstvou.

umělý prst

Pokud lze zařízení odemknout otiskem prstu a výzkumník má k dispozici vzorky otisku ruky majitele zařízení, lze na 3D tiskárně vyrobit 3D repliku otisku prstu majitele a použít ji k odemknutí zařízení [3]:

Pro dokonalejší napodobení prstu živého člověka. například když snímač otisků prstů smartphonu stále detekuje teplo. se 3D model nasadí (opře o) prst živého člověka.

Majitel zařízení může zařízení odemknout sám pomocí otisku prstu, i když zapomene heslo k zámku obrazovky. Toho lze využít v určitých případech, kdy majitel není schopen poskytnout heslo, ale je ochoten pomoci výzkumníkovi s odemknutím svého zařízení.

Výzkumník by měl mít na paměti generace senzorů používaných v různých modelech mobilních zařízení. Starší modely snímačů mohou reagovat na dotyk téměř jakéhokoli prstu, ne nutně prstu majitele. Moderní ultrazvukové senzory naopak snímají poměrně hluboko a zřetelně. Kromě toho je řada moderních snímačů pro dílčí obrazovky pouhými kamerami CMOS, které nedokážou snímat hloubkový obraz, takže je mnohem snazší je oklamat.

Ochranný tip: Pokud prst, pouze ultrazvukový snímač. Ale nezapomeňte, že přiložit prst proti své vůli je mnohem snazší než obličej.

„Útok hrnkem

Tuto metodu popisuje britská policie [4]. Spočívá ve skrytém sledování podezřelého. Ve chvíli, kdy podezřelý telefon odemkne, vytrhne ho agent v civilu majiteli z rukou a zabrání dalšímu uzamčení zařízení, dokud ho nepředá odborníkům.

Třetím způsobem, jak odstranit grafický klíč na zařízení Alcatel, je resetování

Zde můžete mít zpočátku potíže s nalezením správné klávesové zkratky pro vstup do nabídky.

Vypněte telefon a poté stiskněte současně tlačítka napájení, zvuku a tlačítko Domů.

Pokud nabídka nefunguje, zkuste jiné možnosti, není jich mnoho. Tlačítko napájení a zesílení (někdy zeslabení) zvuku (bez tlačítka Domů). Stručně řečeno, měla by se zobrazit nabídka, jak je uvedeno níže.

Poté pomocí tlačítka pro snížení hlasitosti přejděte na položku „wipe data/factory reset“ a stiskněte tlačítko „ON“.

Zobrazí se potvrzení. přejděte na „Yes“ a stiskněte „ON“.

Posledním krokem je restart. Je to v první položce. Toto je „restartovat systém nyní“.

Vybereme ji pomocí tlačítka napájení. Přejít na. Zařízení se restartuje. Zařízení jako od zavda. Radujte se. Gratulujeme.

Nyní můžete grafickou klávesu zcela vypnout nebo nasadit jinou.

Tento způsob prolomení ochrany je špatný pouze v tom, že se ztratí data, ale pokud je telefon uzamčen, k čemu je vám to dobré.

To je první a druhá věc, kdyby to bylo jednoduché, proč byste potřebovali chránit telefon Alcatel pomocí klíče?? Hodně štěstí.

Zapomenuté heslo k telefonu. Co dělat

Pokud se vám z nějakého důvodu nedaří odemknout smartphone pomocí funkce Najít můj mobil a Najít moje zařízení, můžete použít běžný nástroj pro resetování. Metoda obnovení, stejně jako služba ztraceného telefonu, zahrnuje úplný reset do továrního nastavení a obnovení hesla, takže v obou případech bude výsledek stejný. přijdete o všechna data, ale budete moci nastavit nové heslo.

Heslo můžete obnovit pomocí běžného nástroje pro obnovení hesla přímo v nastavení

 • V otevřeném okně vyhledejte část Obnovení a obnovení zálohy;
 • Vyberte možnost úplného obnovení dat a potvrďte obnovení továrního nastavení.
odemknout, telefon, když, zapomněl, heslo

Ano, je to tak jednoduché. Stačí počkat na reset a znovu nastavit smartphone s novým heslem.

Odstranění hesla systému Android. Co byste měli vědět

Smartphone můžete odemknout bez hesla. Existuje však několik nuancí

Můžete odemknout smartphone, když zapomenete heslo? Ano, můžete. Existují nejméně 4 způsoby. Nejjednodušší je to přes Google a nejpohodlnější přes PassFab Android Unlocker.

Jak rychle odstranit heslo z telefonu? Nejrychleji to lze provést pomocí služby Najít moje zařízení. Pokud máte přístup k účtu Google, ke kterému je smartphone připojen, a smartphone je zapnutý a nabitý, resetování lze provést během několika sekund.

Jak obnovit heslo telefonu bez ztráty dat? Bohužel to není možné. Společnost Google chrání uživatele smartphonů se systémem Android a neumožňuje obnovit heslo, aniž by došlo ke smazání dat. Ve starších verzích systému Android je to však možné.

Jak odemknout telefon bez hesla, pokud nefunguje obrazovka? Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je pomocí nástroje PassFab Android Unlocker nebo v režimu obnovení na smartphonu. Vyberte si ten, který vám nejlépe vyhovuje.

Vyprázdnění interní paměti pomocí Fastboot

Všechny telefony a tablety se systémem Android (kromě Samsungu) mají režim firmwaru nazvaný Fastboot. Po restartování mobilního zařízení do něj lze zařízení ovládat z počítače pomocí stejnojmenného nástroje. Instalace systému Fastboot a ovladače USB je popsána v samostatné příručce. Odemknutí zavaděče pro smartphony Sony, Huawei, LG, HTC, Pixel, Nexus, Motorola a některé další smartphony.

(!) Odemknutí zavaděče se provádí také pomocí Fastboot a během tohoto procesu se vymažou data z interní paměti. Následně vymažte smartphone podle následujících kroků.

Chcete-li zařízení resetovat do režimu Fastboot, podržte při zapínání tlačítko pro snížení hlasitosti.

odemknout, telefon, když, zapomněl, heslo

Pokud je aktivováno ladění USB, můžete systém Android přepnout do režimu firmwaru pomocí příkazu ADB. Podrobně si přečtěte často kladené dotazy týkající se Fastboot a ADB, spusťte příkazový řádek (nebo PowerShell ve Windows 10) jako správce ze složky „platform-tools“, zadejte příkaz a klikněte na „Enter“:

V prostředí PowerShell je třeba přidat vpředu:

Když je v počítači načten zavaděč, použijte jeden z následujících příkazů Fastboot. Tím se vymaže vnitřní paměť a zařízení se odemkne:

Chcete-li resetovat miniaplikaci ze zavaděče na systém Android, zadejte následující údaje

Obnovení hesla pomocí nástroje Obnovení

Heslo zařízení se systémem Android můžete obnovit v režimu obnovení.

Důležité: V tomto případě trvale ztratíte všechny informace v zařízení. Předem si zálohujte data, abyste je v takových případech mohli obnovit.

Poznámka: Předtím telefon nabijte alespoň na 70 %, jinak hrozí, že se v případě vybití během procesu resetování již nezapne.

Různá tlačítka pro každou značku smartphonu. Může to být kolébka hlasitosti nahoru a tlačítko napájení nebo tlačítko Domů, tlačítko napájení a kolébka hlasitosti nahoru. U některých modelů je třeba několik sekund držet tlačítka stisknutá a pak je postupně uvolňovat, nejprve tlačítko hlasitosti a pak tlačítko napájení. Chcete-li zjistit přesnou kombinaci a pořadí stisků kláves pro své zařízení, navštivte fóra na webových stránkách výrobce smartphonu.

Pomocí tlačítka zámku/napájení vyberte požadovanou možnost nabídky.

 • Opětovně potvrďte tlačítkem napájení/zámek.
 • Během několika sekund uvidíte na obrazovce telefonu, jak probíhá proces vymazání uživatelských dat.
 • Vymazání mezipaměti v zařízení.

U novějších modelů je vazba účtu Google tak pevná, že ani obnovení továrního nastavení nebo přehrání nepomůže vazbu obejít. V zařízeních s verzí vyšší než 5.0 po obnovení továrního nastavení se musíte autorizovat pomocí účtu Google. Jedná se o FRP (Factory Reset Protection). ochranu proti celkovému resetu. Pokud si tedy heslo k účtu Google nepamatujete, budete si ho muset zapamatovat nebo obnovit. je mnohem těžší se do něj nabourat, ale to už je jiný příběh.

Obnovení přes Google

Pokud z nějakého důvodu nemáte přístup k nabídce obnovení a obnovení továrního nastavení telefonu, můžete to provést prostřednictvím účtu Google https://myaccount.Google.com.

 • Budete potřebovat počítač nebo tablet s připojením k internetu.
 • Musíte být přihlášeni ke svému.
 • Poté přejděte na stránku „Zabezpečení a přihlášení“/“Najít zařízení“.
 • Vyberte uzamčené zařízení a přihlaste se.
 • Vyberte možnost „Odstranit všechna data z tohoto zařízení.
 • Přečtěte si upozornění, že všechny informace o uživateli budou ze zařízení odstraněny, a potvrďte je.
 • Soubory na kartě zůstanou nedotčeny, ale možná ji budete chtít odebrat.
 • Smartphone se při prvním připojení k síti resetuje.
 • Poté jej budete muset nastavit jako nové zařízení.

Ladění USB

Následující metoda bude fungovat, pokud je v zařízení povoleno ladění USB. Stáhněte si software ADB Run do počítače a nainstalujte jej.

 • Připojení zařízení k počítači. Rozhraní je jednoduché a přehledné.
 • Potřebujete pouze jeden příkaz, stiskněte na klávesnici číslo 6. klávesa pro odemknutí gestem.
 • Zařízení se restartuje a na zamykací obrazovce je třeba zadat nové heslo.

Metoda nefunguje se všemi smartphony.

Servisní středisko

Pokud jste vyzkoušeli všechny způsoby, jak odemknout obrazovku telefonu, pokud jste zapomněli heslo, ale nic nefungovalo, a máte po zakoupení gadgetu stále máte záruční list a účtenku, pak můžete vzít telefon do servisního střediska a oni vám pomohou. Bude to stát nějaké peníze, ale ušetříte data ve smartphonu. Další nevýhodou je, že to může chvíli trvat.

Samozřejmě to nejsou všechny metody, zde jsme popsali asi nejjednodušší. Ale pro většinu zařízení bude stačit. Nezapomeňte si svá hesla zapamatovat, nebo ještě lépe zapsat si je do sešitu nebo na nějaké bezpečné místo, abyste si v podobných situacích nechtěli lámat hlavu a neriskovali ztrátu drahocenných fotografií, stovek SMS kontaktů nebo jiných dat uložených v telefonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS