Jak odeslat internet z Androidu do iPhonu

internet, iphonu

Režim modemu na iPhonu a iPadu. Jak distribuovat internet z iPhonu přes Wi-Fi, USB a Bluetooth

Nezřídka se stává, že chcete sdílet svůj iPhone nebo iPad. A je zde možnost. Režim modemu umožňuje distribuci internetu přes Wi-Fi, kabel USB a Bluetooth. V režimu modemu se náš iPhone nebo iPad stane přístupovým bodem a funguje jako Wi-Fi router.

Funguje to takto: zapněte mobilní síť na iPhonu (v případě potřeby vyberte 3G nebo LTE). Poté přepněte do režimu modemu a telefon začne vysílat síť Wi-Fi, ke které můžete připojit další zařízení a ta budou přijímat internet z iPhonu. Je také možné vydat připojení Bluetooth (není to příliš oblíbená metoda). Nebo přes kabel (vhodné pro stolní počítače, které nemají přijímač Wi-Fi).

Vše se nastavuje velmi snadno. Vyzkoušel jsem všechny tři metody a nyní vám podrobně ukážu, jak spustit sdílení internetu z iPhonu. Zkontroloval jsem vše na iPhonu 6. Tato metoda však bude fungovat pro všechny modely iPhone: 5, 5S, 6S atd. д. Stejně tak bude na iPadu fungovat režim modemu, pokud máte verzi 4G a vloženou SIM kartu.

Všimněte si, že zařízení, která se připojí k vytvořené síti, budou používat mobilní internet. Pokud tedy nemáte neomezený datový tarif, mohou vám data velmi rychle dojít. Nebo vám bude účtován vyšší poplatek v závislosti na vašem datovém tarifu.

A když iPhone sdílí internet, samozřejmě se velmi rychle vybije baterie. Proto je nejlepší ji nabít.

Nejoblíbenější metodou je samozřejmě vytvoření hotspotu Wi-Fi. Když je možné distribuovat internet a připojit různá zařízení prostřednictvím sítě Wi-Fi. Ostatní telefony, tablety, notebooky atd. д. Proto se touto metodou budeme zabývat nejdříve.

Jak aktivovat režim modemu v systému Android

Před distribucí internetu se ujistěte, že je v telefonu zapnutý mobilní internet. Přejděte do nastavení a v kategorii „Bezdrátová připojení a sítě“ klikněte na „Využití dat“. V otevřeném okně zaškrtněte políčko „Mobilní data“.

Chcete-li ze smartphonu se systémem Android vytvořit kompaktní modem Wi-Fi, přejděte do nastavení zařízení a vyhledejte část „Bezdrátová připojení a sítě“. Vyberte kartu „více“ a klepněte na „režim modemu“. V zobrazené nabídce klepněte na položku „Wi-Fi hotspot“.

Na obrazovce se zobrazí systémová zpráva s informací, že všechny operace připojení Wi-Fi budou ukončeny. Stisknutím tlačítka „OK“ aktivujete internetovou distribuci. Nastavení přístupového bodu můžete nakonfigurovat kliknutím na „Režim modemu a přístupový bod“.

V otevřené nabídce vyberte název sítě, způsob zabezpečení a heslo. Přístupový bod je vytvořen. nyní se k němu můžete připojit z jakéhokoli jiného zařízení.

Nastavení režimu modemu s hotspotem Wi-Fi v systému Android (použití telefonu jako routeru)

Mobilní operační systém Google Android má vestavěnou funkci pro nastavení bezdrátového přístupového bodu. Chcete-li tuto funkci povolit, přejděte na obrazovku nastavení systému Android v telefonu, v části „Bezdrátová připojení a sítě“ klepněte na položku „Další“ a otevřete položku „Režim modemu“. Pak klikněte na „Konfigurace hotspotu Wi-Fi“.

Zde můžete nastavit parametry bezdrátového přístupového bodu vytvořeného v telefonu. SSID (název bezdrátové sítě) a heslo. Nejlepší je ponechat možnost „Zabezpečení“ nastavenou na WPA2 PSK.

Po dokončení nastavení bezdrátového hotspotu zaškrtněte políčko „Portable Wi-Fi Hotspot“. K vytvořenému přístupovému bodu se nyní můžete připojit z notebooku nebo tabletu Wi-Fi.

Sdílení přes USB do počítače

Ne všichni uživatelé mají notebook s připojením Wi-Fi. Předchozí metoda také není vhodná pro stolní počítače, takže je užitečné použít běžný kabel USB. Chcete-li postupovat správně a vyhnout se chybám, použijte následujícího průvodce:

 • Aktivace mobilního přenosu dat v telefonu.
 • Připojte zařízení k počítači pomocí kabelu USB.
 • Přejděte do nastavení smartphonu a přejděte na kartu „Upřesnit“ nebo „Upřesnit“. Všimněte si, že v tomto příkladu používáme telefon Xiaomi Redmi, takže názvy oddílů ve vašem telefonu mohou být jiné.
 • Posuňte posuvník doprava vedle řádku „USB modem“.
 • Automaticky se načtou potřebné ovladače, pokud je použit operační systém Windows 7 a vyšší.
 • Poté vstupte do sekce síťového připojení a vyberte požadovanou síť.
internet, iphonu

Jak vidíte, je možné připojit smartphone jako USB modem v několika krocích. Pokud máte omezený mobilní provoz, důrazně doporučujeme sledovat spotřebu, aby přenos internetu přes USB nevedl k závažným nákladům.

Další informace

Myslím, že je užitečné vědět, pro která konkrétní zařízení lze nakonfigurovat sdílení internetu pomocí smartphonu. O každém zařízení je třeba vědět určité věci.

Nezapomeňte také, že telefon není router. A nemůže nabídnout stejnou rychlost, stabilitu připojení a funkčnost. Nedoporučuji používat telefon jako modem trvale. Je lepší nainstalovat běžný pevný směrovač. Pokud nemůžete provozovat kabelové připojení k internetu, můžete si zakoupit USB modem a router a připojit se ke stejnému zařízení YOTA, MTS, Beeline atd. д.

Z telefonu do telefonu nebo tabletu

Nezřídka se stává, že potřebujete sdílet internet z telefonu do telefonu. Například pokud na druhém telefonu není síť, není zaplacený, vypršel provoz v tarifu atd. д. Nebo tablet, který se obvykle může připojit k internetu pouze přes Wi-Fi.

Stačí v telefonu spustit přístupový bod Wi-Fi (podle výše uvedených pokynů) a připojit k této síti Wi-Fi jiný telefon nebo tablet. Může být připojeno více zařízení. Jeden telefon vypoví službu. druhý ji přijme. Jednoduché.

Z telefonu do počítače nebo notebooku

Pokud plánujete distribuovat internet z telefonu do počítače nebo notebooku, můžete to udělat třemi způsoby: přes Wi-Fi, USB a Bluetooth. Výše v článku je uveden podrobný návod. Pokud máte notebook nebo stolní počítač s Wi-Fi, doporučuji používat Wi-Fi. Jedná se o nejjednodušší a nejpohodlnější možnost. Pokud Wi-Fi v počítači nefunguje nebo nefunguje, zkuste se připojit přes USB. A jako poslední možnost můžete zkusit sdílet internet přes Bluetooth.

Pokud jde o počítač, přijímač Wi-Fi může být integrován na základní desce. Doporučuji zkontrolovat jeho specifikace. Pokud není k dispozici vestavěná Wi-Fi, můžete použít USB adaptér Wi-Fi.

Z telefonu do televize

Majitelé chytrých televizorů s Wi-Fi mohou snadno nastavit připojení Wi-Fi ze svého telefonu k televizoru. Je to tak jednoduché, jak je to jen možné: spusťte hotspot Wi-Fi ve svém smartphonu a připojte k němu televizor. Pokud nevíte, jak připojit televizor k bezdrátové síti, můžete si prohlédnout pokyny na našich webových stránkách. Použijte vyhledávání na webu nebo se podívejte do části Smart TV.

Televizor nelze připojit přes kabel USB nebo Bluetooth.

Z telefonu do směrovače

I tak je možné! Jednou jsem například distribuoval internet z telefonu do routeru TP-Link. V telefonu (měl jsem Android) jsem spustil připojení Wi-Fi a připojil router v režimu WDS. Téměř každý router má režim WDS, zesilovač signálu Wi-Fi, přijímač atd. д., která umožňuje připojit směrovač k síti Wi-Fi telefonu. Běžný router má mnohem větší dosah sítě Wi-Fi než telefon.

Směrovač získává internet z telefonu a distribuuje jej do dalších zařízení prostřednictvím Wi-Fi a síťového kabelu (můžete připojit stejný počítač, televizor, set-top box).

internet, iphonu

Na našich webových stránkách najdete pokyny pro nastavení mnoha směrovačů v tomto režimu provozu. Pro TP-Link, D-Link, Asus, Zyxel Keenetic atd. д. Vyhledejte stránky nebo se zeptejte v komentářích, dám vám odkaz.

Jak připojit televizor k internetu přes Wi-Fi z telefonu?

Pokyny lze rozdělit do dvou částí. V prvním případě zapneme přístupový bod v telefonu a ve druhém případě připojíme televizor k síti Wi-Fi. Protože jsem na tato témata již napsal mnoho samostatných návodů, uvedu na ně odkazy. Níže je uveden příklad, jak to všechno funguje.

Se systémem Android

V závislosti na modelu telefonu, výrobci a verzi systému Android se pokyny mohou mírně lišit.

Ruční ovládání Bluetooth

Přejděte do nastavení přístupového bodu; povolte „Bluetooth modem“; na počítači s Windows aktivujte Bluetooth; přejděte do „Bluetooth a další zařízení“ a vyhledejte; až počítač najde mobilní telefon, klikněte na jeho ikonu. na obrazovce počítače a mobilního telefonu by se měl zobrazit stejný číselný kód; povolte párování na smartphonu; vraťte se do „Zařízení a tiskárny“, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu telefonu a vyberte postupně „Připojit přes“. „Přístupový bod“.

Ať už používáte smartphone se systémem Android, iPhone nebo Windows, v nabídce Nastavení si můžete zobrazit seznam připojených zařízení a spravovat je.

Jak sdílet internet v iPhonu

Ve smartphonu Apple je to stejně jednoduché jako v systému Android. Sdílení Wi-Fi se systémem iOS:

 • Otevřete nastavení zařízení a přejděte do části „Režim modemu“.
 • Aktivujte přepínač „Povolit ostatním“.
 • V části „Povolit ostatním“ se zobrazí aktivní pole, ve kterém můžete změnit heslo k síti.

V režimu modemu můžete také nastavit připojení Bluetooth nebo USB aktivací příslušného přepínače.

Proč se nemohu připojit?

Jak sdílet internet, když se nemůžete připojit? Existuje mnoho důvodů, proč můžete mít potíže s připojením.

Hlavní problémy však vznikají kvůli:

 • Různé verze Bluetooth v mobilních zařízeních nebo tabletech
 • Stará verze operačního systému
 • Špatný kabel USB
 • Problémy s modemem USB v počítači
 • Triviální nedostatek mobilního internetu v telefonu
 • Žádné zařízení nepodporuje Bluetooth ani Wi-Fi

Chybějící režim modemu na iPhonu

Pokud na iPhonu ztratíte režim modemu, pomůže vám naše video

| Denial of responsibility | Contacts |RSS