Jak odeslat video z iPhonu do televizoru

Jak připojit iPhone ke Smart TV

Malá obrazovka iPhonu vám brání si sledování filmu skutečně užít. V takovém případě je mnohem pohodlnější sledovat film na velké obrazovce zařízení, ke kterému můžete telefon připojit.

Nejoblíbenější připojení mezi telefonem a televizorem je prostřednictvím připojení Wi-Fi. Připojení smartphonu tímto způsobem:

 • Zkontrolujte, zda televizor podporuje funkci AirPlay;
 • ujistěte se, že používáte iPhone 4, iPhone 4s nebo novější zařízení;
 • Apple TV 2. generace nebo novější;
 • Síť Wi-Fi poskytuje stabilní a kvalitní připojení.
 • Otevřete ovládací centrum na svém zařízení, klikněte na „AirPlay mirroring“, vyberte požadovaný Apple TV nebo jiné zařízení, které podporuje AirPlay 2.
 • Zařízení Apple TV bude vysílat celou obrazovku připojeného jablečného telefonu. Za tímto účelem připojte Apple TV k televizoru prostřednictvím volného portu HDMI a poté připojte Apple TV k bezdrátové síti. Vyberte příslušný vstup na požadovaném televizoru a ujistěte se, že je zobrazena domovská obrazovka Apple TV.

Navrhované metody

K televizoru můžete iPhone připojit několika způsoby. Každý z nich má určité vlastnosti a další požadavky.

Všechny metody zobrazení obrazovky iPhonu přímo na televizoru lze rozdělit do několika kategorií. Konkrétně:

Pokud jste se rozhodli implementovat přehrávání obrazovky iPhonu na televizoru, použijte jednu z nabízených možností.

Chcete-li si vybrat nejlepší metodu, prozkoumejte každou z nich podrobněji.

Bezdrátové připojení přes DLNA

Standard DLNA (Digital Living Network Alliance) je určen k přenosu obsahu prostřednictvím místní sítě a je podporován většinou moderních televizorů. Chcete-li vysílat fotografie, videa a hudbu z iPhonu nebo iPadu na velkou obrazovku, musíte si nainstalovat speciální aplikaci z obchodu App Store, ale většina z nich (například iMediaShare) je zdarma.

Jedinou podmínkou je, že iPhone (iPad) a televizor (s podporou DLNA) musí být připojeny ke stejné síti Wi-Fi. Zbývá jen vybrat v aplikaci požadovaný televizor, který chcete spárovat, a pak začít streamovat obsah na velkou obrazovku. Samotná aplikace často nabízí uživateli řadu streamovacích služeb, filmů a hudby (většinou v angličtině) a také možnost přenášet obsah z aplikací Foto, Video a Hudba.

Pokud váš televizor nemá modul Wi-Fi nebo nepodporuje aplikace pro streamování obsahu z iPhonu (iPadu), můžete použít speciální televizní adaptér s podporou AirPlay, například MiraScreen (ještě levnější najdete na AliExpress zde).

Adaptér se připojuje do zásuvky HDMI televizoru a přijímá signál ze smartphonu nebo tabletu prostřednictvím Wi-Fi. K přenosu videa, fotografií a hudby je třeba do zařízení nainstalovat speciální aplikaci, například výše zmíněný iMediaShare.

Poté je třeba vybrat konektor HDMI na televizoru, ke kterému je zařízení připojeno, a navázat připojení Wi-Fi.

Výhodou této metody je, že připojení nevyžaduje žádná další zařízení (kromě vysílače v některých případech) a je poměrně snadné jej nastavit. Tyto aplikace však nedokážou přímo zobrazit obrazovku iPhonu (iPadu) na televizoru, ale pouze přenášet obsah z určitých aplikací iOS a připojených partnerských služeb. Technologie DLNA navíc vyžaduje využití prostředků na koncovém výstupním zařízení (tj. televizoru), což může ovlivnit výkon.

Jak sledovat videa YouTube na televizoru přes iPhone

Často je pohodlnější sledovat videa YouTube z televizoru, zejména pokud se na mediální soubory dívá více lidí. Bohužel ne všechny televizory budou moci tuto metodu používat. Pouze ty, které podporují Wi-Fi a streamování videa.

Existuje několik způsobů, jak připojit chytrý telefon k televizoru a sledovat videa na YouTube. Jednou z nejjednodušších možností je povolit online streamování. Za tímto účelem aktivujte v telefonu funkci „opakování obrazovky“, vyberte televizor ze seznamu a připojte jej.

Připojit se můžete také pomocí samotné aplikace YouTube. Pokud je to možné, musíte ji nejprve nainstalovat do obou zařízení. Poté je nutné spustit program v telefonu a stisknout tlačítko „Připojit k televizoru“. Na obrazovce se objeví speciální kód. Uživatel pak musí spustit aplikaci na televizoru a aktivovat stejnou funkci, poté zadat kód do speciálního pole. Po navázání spojení dojde k synchronizaci a obraz z telefonu bude vysílán do televizoru.

Co je potřeba k jeho zprovoznění

Každý moderní iPhone nebo iPad podporuje zvukový nebo obrazový výstup AirPlay. Je obtížnější najít přijímač pro přenos signálu do televizoru.

Nejlepším přijímačem je set-top box Apple TV. Dokáže bez problémů zobrazit obraz a nevyžaduje další software ani dlouhé nastavování.

Obrázek můžete zobrazit na počítači. Jako přijímač AirPlay může fungovat také počítač Mac nebo Windows. K tomu je třeba nainstalovat speciální aplikaci. Nejlepšími programy jsou v současné době AirServer a Reflector.

Oba programy jsou zpoplatněny, ale je možné je vyzkoušet ve zkušební době. Umožňují nejen zobrazit obraz, ale také nahrávat obrazovku nebo připojit více zařízení současně.

Stačí připojit počítač k televizoru přes HDMI.

Některé set-top boxy mohou také přijímat signál AirPlay. Mnoho podobných přijímačů se prodává na AliExpress nebo GearBest.

Stabilita těchto zařízení je velmi žádoucí, spojení se často přerušuje, zařízení se navzájem nevidí, dochází ke zpoždění signálu.

Je lepší zaměřit se na set-top boxy se systémem Android, vývojáři aplikace Reflector vydali verzi pro tento mobilní systém.

Jak připojit iPhone k televizoru LG

V závislosti na modelu televizoru LG a způsobu jeho používání existuje několik způsobů připojení iPhonu k televizoru LG.

Všechny chytré televizory LG jsou vybaveny připojením Wi-Fi. je to nejjednodušší způsob, jak připojit iPhone k televizoru.

 • Nainstalujte si do televizoru bezplatnou aplikaci LG Smart Share.
 • Nainstalujte si aplikaci Twonky Beam do zařízení se systémem iOS.
 • Zaškrtněte v aplikaci možnost „zobrazit nebo skrýt vizuální indikátory na okraji obrazovky“.
 • Vyberte video soubor, který chcete přenést ze smartphonu na velkou obrazovku televizoru LG.
 • Přehrávání se spustí, jakmile se zobrazí zpráva „beaming“

Alternativou je aplikace iMediaShare.

Připojení iPhonu ke vstupu USB na televizoru LG je snadné. potřebujete pouze kabel „iPhone“ na USB. V tomto případě se zařízení bude nabíjet také z televizoru! Když to ale uděláte, můžete iPhone používat pouze jako velkokapacitní paměťové zařízení. můžete sledovat videa a fotografie uložené v paměti, ale nemůžete streamovat živý fotbalový zápas nebo videohovor přes Skype.

Pokud máte speciální adaptér pro chytrý telefon, můžete jej připojit k televizoru LG přímo pomocí kabelu HDMI. Adaptér pro iPhone se starším konektorem nazvaný Digital AV Adapter, pro iPhone 5 a novější potřebujete AV adaptér Lightning. Připojte zařízení pomocí kabelu HDMI. připojení by se nyní mělo provést automaticky. Pokud ne. aktivujte HDMI jako zdroj signálu na televizoru.

Připojení pomocí jiného standardu

Pokud používáte starší model televizoru LG, který nemá vstup HDMI, můžete stále streamovat video z iPhonu. na kompozitní vstup. To vyžaduje kabel USB AV (iPhone 4 a novější) nebo adaptér VGA Lightning (pro iPhone 5).

iPhone můžete k televizoru LG připojit také prostřednictvím speciálních set-top boxů, jako je Google Chromecast nebo Apple TV.

K počítači bez kabelů

Obrázek z obrazovky iPhonu na obrazovce Macu vyvedený pomocí Reflektoru

Co budete potřebovat: aplikaci Reflector, stabilní síť Wi-Fi

Co je zajímavé:

▪️ Pomocí aplikace můžete také nahrávat dění na obrazovce iPhonu ▪️ Aplikace funguje nejen s AirPlay, ale také s Google Cast, takže můžete snadno používat nejen iPhone ▪️ Plynulý provoz vyžaduje dobrou Wi-Fi: pokud není, je nejlepší snížit kvalitu obrazu v nastavení

K bezdrátovému výstupu snímků z iPhonu do počítače Mac potřebujete aplikaci Reflector, kterou můžete týden používat zdarma.

Napodobuje způsob, jakým funguje AirPlay. Stačí na iPhonu otevřít „Ovládací panely“ a vybrat Mac v části „Opakování obrazovky“. Na displeji počítače se okamžitě zobrazí okno s obrazem obrazovky zařízení.

Pokud na ni najedete kurzorem, v záhlaví se zobrazí několik tlačítek pro pořízení snímku obrazovky a záznamu videa z ní. Pomohou vám zachytit důležité informace z iPhonu.

Pokud Wi-Fi nezobrazuje plynulý obraz, otevřete nastavení a přejděte do části Připojení. K dispozici je možnost Rozlišení AirPlay, která umožňuje snížit rozlišení obrazu.

video, iphonu, televizoru

Připojení iPhonu k televizoru. obecné informace

Připojení iPhonu k televizoru je skvělý způsob, jak sledovat filmy, videa a fotografie na větší obrazovce. To vyžaduje modernější televizor, který podporuje potřebné funkce.

Čím modernější a funkčně bohatší je televizor, tím více možností má uživatel k dispozici. Například mezi novějšími modely LG a Samsung je spousta cenově dostupných možností.

K připojení potřebujete nejen televizor a chytrý telefon, ale také kabel, adaptér, set-top box a další položky. vše závisí na způsobu připojení.

Důležité! Před připojením iPhonu k televizoru se ujistěte, že je telefon plně nabitý, protože během vysílání spotřebuje poměrně dost energie.

video, iphonu, televizoru

Existuje několik způsobů připojení iPhonu k televizoru, z nichž některé vyžadují připojení k síti Wi-Fi, které budou podrobně popsány níže.

Jak sledovat videa z iPhonu na televizoru

Přispěvatel(é): Travis Boylls. Travis Boyles je autor a redaktor, který píše o technologiích pro wikiHow. Zkušenosti s technickým psaním, technickou podporou počítačů a grafickým designem. Specializace na Windows, macOS, Android, iOS a Linux. Studoval grafický design na Pikes Peak Community College.

Počet zobrazení tohoto článku: 1322.

V tomto článku vám poradíme, jak streamovat video ze smartphonu do televizoru. Lze to provést několika způsoby. Streamovací aplikace, jako je YouTube, umožňující streamování videa do příslušných aplikací na televizoru, streamovacím zařízení nebo herní konzoli. Můžete také použít zrcadlení obrazovky, takže se video přehrávané na smartphonu zobrazí na obrazovce chytrého televizoru, nebo použít streamovací zařízení, jako je Roku, Chromecast, Amazon Fire TV, Apple TV.

Spusťte aplikaci pro streamování ve svém smartphonu. Mnoho populárních streamovacích aplikací (Netflix, YouTube a další) dokáže streamovat mediální obsah z vašeho smartphonu do televizoru.

Klepněte na tlačítko vysílání. Je označen ikonou ve tvaru čtverce se zakřivenými čarami (v levém dolním rohu čtverce). Video se přehraje na smartphonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS