Jak odinstalovat aplikaci z Androidu prostřednictvím počítače

Jak odinstalovat systémové aplikace v systému Android

Vývojáři zpravidla neinstalují do telefonu se systémem Android prázdný operační systém, protože chtějí, aby byl systém co nejbohatší na funkce. Přidání dalších shellů, tzv. uživatelských rozhraní, často vede k omezení paměti, protože kromě nich se instalují nejrůznější systémové aplikace. Aby byl operační systém Android čistý, je třeba odinstalovat výchozí aplikace.

Pokud otevřete nastavení telefonu v systému Android, uvidíte, že na pozadí běží mnoho systémových aplikací. Spotřebovávají také velké množství energie, která by mohla být využita k jiným účelům. To také negativně ovlivňuje celkový výkon smartphonu a vybíjí baterii.

Systém funguje tak, že čím méně uživatel aktivuje standardní aplikace, tím rychleji telefon běží v normálním režimu.

To je důležité zejména u starších a zastaralých zařízení. Jejich výkon není vždy dostatečný pro spuštění nového softwaru. Pokud uživatel odstraní spoustu standardního softwaru, bude později telefon pracovat mnohonásobně rychleji a produktivněji. Mnoho lidí v praxi potřebuje spoustu služeb, například právě Google nebo Google Photos. Vyvstává otázka zbytečných aplikací, které jen leží v telefonu, v paměti a zabírají zbytečně místo, které je důležité pro jiná zařízení. Hlavní nabídka je také plná zkratek, které se snadno pletou. V telefonu, který neobsahuje mnoho systémových aplikací, se snáze naviguje. Na ploše najdeme jen ty ikony, které potřebujeme, ne všechny.

Pokud si uživatel myslí, že vymazáním standardních aplikací uvolní spoustu místa, mýlí se, protože standardní aplikace mají obecně v paměti speciální oddíl, kde jsou všechny uloženy, aniž by zabíraly mnoho paměti.

Úplné odstranění aplikací v systému Android

Noví uživatelé chytrých telefonů a tabletů se systémem Android mají často problém zjistit, jak odinstalovat nainstalované aplikace. Existuje několik způsobů, jak to provést, ale obvyklá manipulace odinstaluje pouze ty aplikace, které nainstaloval majitel zařízení nebo jiné osoby.

odinstalovat, aplikaci, androidu, prostřednictvím

V tomto článku vám vysvětlíme, jak odinstalovat běžné a systémové aplikace a vymazat smetí, které po sobě zanechávají.

Nastavení

Jednoduchý a univerzální způsob odinstalace jakékoli aplikace je použít nabídku nastavení. V závislosti na značce a modelu zařízení se postup může mírně lišit, ale obecně je totožný s níže uvedeným příkladem.

  Přejděte do Nastavení a vyberte Aplikace.

Na kartě „Třetí strany“ se zobrazí seznam aplikací, které jste ručně nainstalovali z Google Play.

Tímto způsobem můžete odstranit všechny vlastní aplikace, které již nepotřebujete.

odinstalovat, aplikaci, androidu, prostřednictvím

Úvodní obrazovka

Novější verze systému Android, stejně jako různé skořápky a verze firmwaru, mají možnost odstranit aplikaci ještě rychleji než první způsob. Nemusíte ji mít ani jako zástupce na domovské obrazovce.

  Najděte zástupce aplikace, kterou chcete odinstalovat. Může být v nabídce nebo na domovské obrazovce. Klepněte na ikonu a podržte ji, dokud se na domovské obrazovce nezobrazí další akce, které lze s touto aplikací provádět.

Na obrázku níže vidíte, že systém Android 7 vás vyzve k odstranění ikony aplikace z obrazovky (1) nebo k odstranění aplikace ze systému (2). Přetáhněte ikonu na možnost 2.

Otevře se domovská obrazovka a v horní části se zobrazí další akce. Aniž byste zástupce uvolnili, přetáhněte jej na možnost „Odstranit“.

Opět je třeba připomenout, že tato možnost nemusí být dostupná ve standardním starém systému Android. Tato funkce se objevila v nových verzích tohoto operačního systému a je přítomna v některých firmwarech výrobců mobilních zařízení.

Aplikace pro úklid

Pokud je ve vašem smartphonu nebo tabletu nainstalován nějaký software založený na aplikacích nebo jej chcete pouze nainstalovat, bude přibližný postup stejný jako u programu CCleaner:

  Spusťte program na čištění aplikací a přejděte do části „Správce aplikací“.

Zobrazí se seznam nainstalovaných aplikací. Klikněte na ikonu koše.

Zaškrtněte jednu nebo více aplikací a klikněte na tlačítko „Odinstalovat“.

Odstranění systémových aplikací

Mnoho výrobců zařízení vkládá do svých verzí systému Android sadu proprietárních aplikací. Ne každý je samozřejmě potřebuje, takže je přirozená touha je odinstalovat, aby se uvolnila paměť RAM a interní paměť.

Ne všechny verze systému Android umožňují odebírat systémové aplikace. nejčastěji je tato funkce jednoduše vypnutá nebo chybí. Uživatel musí mít práva roota, která mu umožňují pokročilé ovládání zařízení.

Varování! Získáním práv roota zrušíte záruku na zařízení a zvýšíte zranitelnost smartphonu vůči malwaru.

odinstalovat, aplikaci, androidu, prostřednictvím

Chcete-li se dozvědět, jak odinstalovat systémové aplikace, přečtěte si náš další článek.

Dálkové ovládání

Aplikace nainstalované v zařízení můžete spravovat na dálku. Tato metoda není vždy relevantní, ale má právo na existenci. například když má majitel chytrého telefonu potíže provádět tento a další postupy samostatně.

V předchozím článku jsem vám řekl, jak nainstalovat aplikaci pro Android z počítače. Před instalací aplikace do smartphonu nebo tabletu se systémem Android můžete také zkontrolovat její kompatibilitu.

Jak odstranit „odinstalovatelné“ aplikace ze smartphonu

Aby výrobci zvýšili atraktivitu chytrých telefonů, umisťují do nich co nejvíce různých aplikací. To je pochopitelné. Odstraňte, co nepotřebujete Přestaňte.

Ukázalo se, že některé aplikace nelze odinstalovat. Například u některých modelů Samsung je nemožné odinstalovat (existuje pouze možnost „zakázat“). Samsung S9 je údajně dodáván s předinstalovanými „neodstranitelnými“ aplikacemi společnosti Microsoft.

Tyto údaje slouží pro ilustraci. Stejný problém i u jiných modelů. Mnoho z nich má neobnovitelný software od samotného výrobce.

Vše je třeba uklidit. Existují velmi vzácné příklady modelů, které nemají žádné zbytečné aplikace. Například když vyšel první iPhone, Apple do něj natvrdo zabudoval sadu nainstalovaných aplikací, takže ATT do něj nemohla přidávat své obvyklé nesmysly.

Existuje další příklad chytrých telefonů od společnosti Google, počínaje telefonem Google G1 v roce 2008, přes řadu Nexus až po současný Pixel (Pixel 1, 2 a 3). Ani na nich téměř Žádný odpad, pokud nepočítáte příliš mnoho aplikací Google, které jsou údajně také systémové aplikace a nejsou zcela odstraněny. a malý počet odinstalovatelných aplikací třetích stran. Například služba HP Cloud Print je pevně připojena k zařízení Nexus5. Ale o tom až později.

Podle této logiky by v zásadě bylo možné považovat za nepotřebný odpad i četné aplikace Apple na iPhonu. Přesněji řečeno, iPhone je dodáván s předinstalovanými 42 aplikacemi, z nichž ne všechny lze snadno odstranit: App Store, Kalkulačka, Kalendář, Fotoaparát, Hodiny, Kompas, Kontakty, FaceTime, Soubory, Najít přátele, Najít iPhone, Centrum her, Zdraví, Domov, iBooks, iCloud Drive, iMovie, iTunes Store, iTunes U, Keynote, Mail, Mapy, Zprávy, Hudba, Zprávy, Poznámky, Čísla, Stránky, Passbook, Telefon, Fotografie, Podcasty, Připomínky, Safari, Nastavení, Akcie, Tipy, TV, Videa, Hlasové poznámky, Peněženka, Hodinky, Počasí.

V systému Android je předinstalováno 29 aplikací a některé z nich nelze ve výchozím nastavení odstranit: Android Pay, Kalkulačka, Kalendář, Fotoaparát, Chrome, Hodiny, Kontakty, Dokumenty, Ke stažení, Disk, Duo, Gmail, Google, Google, Keep, Mapy, Zprávy, Zprávy Počasí, Telefon, Fotografie, Knihy Play, Hry Play, Filmy Play TV, Hudba Play, Obchod Play, Nastavení, Tabulky, Prezentace, YouTube.

Poznámka: Níže uvedená metoda umožňuje odebrat kteroukoli z těchto aplikací.

Nemluvíme však primárně o nesmyslech ve výchozím operačním systému, ale o dalších situacích, kdy výrobce třetí strany, jako je Samsung, naplní svůj smartphone obrovskou hromadou odinstalovatelných programů, od vlastních proprietárních aplikací až po programy a programy společnosti Microsoft. Ostatní výrobci postupují stejně.

Proč by to dělali?? Zřejmě kvůli penězům. Instalace softwaru partnera na základě partnerské smlouvy stojí peníze. A nainstalovat stejné programy ve formě odinstalovatelné. již zcela jiné peníze. Je to jen odhad.

Je to prostě úžasné. Za telefon Samsung platíme stovky dolarů! A stále chtějí vydělat pár liber na partnerských smlouvách!

Aplikaci není možné odinstalovat

vždy tvrdila, že „zakázání“ aplikace je totéž jako její odinstalování. Ačkoli pak aplikace zabírá určité místo v paměti, neměla by zobrazovat žádnou aktivitu ani shromažďovat data. Ale v poslední době lidé ztratili důvěru v to. v to ani nevěří. Proč tedy není ze systému zcela odstraněn??

a Microsoft již několik let uzavírají dohody s výrobci telefonů a operátory po celém světě. Finanční podmínky nebyly zveřejněny. Odmítá také sdělit, jaké konkrétní partnery má se společností oneplus pro neodstranitelné aplikace.

Jsou však „neuvolnitelné“ pouze teoreticky. V praxi stačí otevřít ADB (Android Debug Bridge) a spustit několik příkazů.

telefon musí mít povoleno ladění USB a v počítači musí být nainstalován ovladač zařízení USB.

pm seznam balíčků | grep ‚oneplus‘ package:com.oneplus.balíček kalkulačky:net.oneplus.balíček počasí:com.oneplus.balíček kůže:com.oneplus.balíček soundrecorder:com.oneplus.balíček opsocialnetworkhub:cn.oneplus.balíček fotografií:com.oneplus.balíček screenshotů:com.oneplus.balíček desktopclock:com.oneplus.balíček setupwizard:com.oneplus.balíček sdcardservice:com.oneplus.bezpečnostní balíček:cn.oneplus.balíček nvbackup:com.oneplus.wifiapsettings

Případně si můžete do telefonu nainstalovat bezplatný nástroj Application Inspector. Zobrazí podrobné informace o všech nainstalovaných aplikacích, jejich oprávnění. Kromě toho dokáže extrahovat (stáhnout) soubory APK pro jakoukoli nainstalovanou aplikaci.

Chcete-li odebrat konkrétní balíček, spusťte následující příkaz

U „odinstalovatelných“ programů zmíněných na začátku tohoto článku to vypadá takto

Mimochodem, je opravdu lepší tyto aplikace odinstalovat, protože shromažďují a odesílají společnosti obrovské množství osobních údajů o všech aspektech vaší činnosti. Chcete-li odhadnout množství shromážděných údajů, podívejte se na tento graf. Porovnává údaje, které o vás shromažďují různé messengery: Signal, iMessage, WhatsApp a Messenger.

Messenger vysává doslova vše, co může. Naproti tomu služba Signal se k uživatelům chová s mnohem větším respektem. To je pochopitelné: jedná se o kryptoměnový messenger zaměřený na ochranu soukromí.

Je jasné, proč systémové aplikace nelze odinstalovat pomocí systému Android. Seznam „systémových“ aplikací je však také nejednoznačný. Například uvedené balíčky lze jen stěží označit za systémové. Nelze je však odstranit pomocí standardních nástrojů, pouze zakázat:

Metodu lze navíc použít na jakoukoli součást systému.

a nadobro se zbavíme integrovaného spouštěče.

Poznámka z fóra xda-developers. Pokud jde o systémové aplikace, po obnovení se znovu objeví. To znamená, že nejsou ze zařízení skutečně odinstalovány, ale jsou pouze odstraněny pro aktuálního uživatele (uživatel 0). Proto bez ‚user 0‘ příkaz adb nefunguje a tato část příkazu pouze říká, že se má provést odstranění pouze pro aktuálního uživatele, ale mezipaměť/data systémové aplikace stejně zůstanou v systému. A to je dobře, protože i po odinstalování systémové aplikace bude moci telefon přijímat oficiální aktualizace OTA.

Odinstalování aplikace Android z počítače

Obchod Google Play naštěstí umožňuje vzdáleně odinstalovat aplikace pro systém Android. K tomu můžete použít počítač nebo jakékoli jiné zařízení připojené k internetu.

Základní myšlenka spočívá v tom, že odešlete požadavek na odinstalování aplikace prostřednictvím počítače, a když se smartphone objeví v síti Wi-Fi, 3G nebo dokonce GPRS, Google automaticky zpracuje požadavek a odinstaluje aplikaci v mobilním zařízení.

Pokud je proces odinstalace jasný, zjistíme, jak to udělat.

Chcete-li odinstalovat aplikaci pro Android z počítače, musíte otevřít libovolný webový prohlížeč, přejít na web obchodu Google Play a přihlásit se ke svému účtu Google, který je propojen s vaším mobilním zařízením. Poté přejděte do sekce „Moje aplikace“, jak je znázorněno na obrázku níže.

Zobrazení všech aplikací a her nainstalovaných ve smartphonu nebo tabletu se systémem Android. Chcete-li odstranit aplikaci pro Android prostřednictvím počítače, klikněte na ikonu „Koš“, která se nachází hned pod aplikací. Společnost Google okamžitě přijme vaši žádost o odstranění.

Jakmile je zařízení se systémem Android, ze kterého chcete aplikaci odinstalovat, online, přijde požadavek a aplikace bude odinstalována.

Na stránce svého účtu v Obchodě Google Play najdete také mnoho užitečných informací, například zda je k dispozici nová verze vaší oblíbené aplikace. Přejděte na stránku aplikace a aktualizujte ji prostřednictvím počítače.

Nezáleží tedy na tom, jaké zařízení používáte, aplikaci Android můžete aktualizovat nebo odinstalovat prostřednictvím počítače, iPhonu, iPadu nebo jiného zařízení připojeného k účtu Google.

Snadné odstranění aplikací z tabletu a telefonu

Nejprve je třeba jednoduše odstranit aplikace, které jste si sami nainstalovali (ne systémové): hry, různé zajímavé, ale již nepotřebné aplikace atd. Celý proces vám ukážu na čistém Androidu 5 (podobně na Androidu 6 a 7) a na telefonu Samsung s Androidem 4 a jejich proprietárním shellem. Obecně není v postupu žádný zvláštní rozdíl (ani u smartphonu nebo tabletu se systémem Android nebude postup nijak odlišný).

Odinstalování aplikací v systému Android 5, 6 a 7

Chcete-li odinstalovat aplikaci v systému Android 5-7, tažením za horní část obrazovky otevřete oznamovací oblast a dalším tažením otevřete nastavení. Kliknutím na ikonu ozubeného kola vstupte do nabídky nastavení zařízení.

V nabídce vyberte možnost „Aplikace“. Poté vyhledejte aplikaci, kterou chcete ze zařízení odinstalovat, klikněte na ni a stiskněte tlačítko „Odinstalovat“. V ideálním případě by při odstraňování aplikace měla být odstraněna i její data a mezipaměť, ale pro jistotu raději nejprve vymažu data aplikace a vyčistím mezipaměť pomocí příslušných položek, než odinstaluji samotnou aplikaci.

Odinstalování aplikací v zařízení Samsung

Mám jen jeden ne tak nový telefon Samsung s Androidem 4, se kterým mohu experimentovat.2, ale nemyslím si, že kroky k odinstalaci aplikace se budou na nejnovějším modelu příliš lišit.

 • Nejprve tahem dolů na horní oznamovací lištu otevřete oznamovací oblast a poté klepnutím na ikonu ozubeného kola otevřete nastavení.
 • V nabídce nastavení vyberte položku „Správce aplikací“.
 • V seznamu vyberte aplikaci, kterou chcete odinstalovat, a odinstalujte ji pomocí příslušného tlačítka.

Jak vidíte, odstranění by nemělo činit potíže ani začínajícím uživatelům. V případě systémových aplikací přednastavených výrobcem, které nelze odinstalovat pomocí standardních nástrojů systému Android, to však není tak jednoduché.

Jak odinstalovat systémové aplikace Android

Všechny smartphony a tablety se systémem Android se nám dostávají do rukou s řadou předinstalovaných aplikací. Některé z nich jsou životně důležité a nenahraditelné nástroje, na které by se nemělo v žádném případě sahat, ale existují i nepříliš užitečné programy, kterých se většina uživatelů chce zbavit.

Pokud nemáte práva roota, budete se možná muset omezit na deaktivaci nepotřebných programů. Chcete-li to provést, otevřete nastavení zařízení, přejděte do části „Aplikace“ a přejděte na kartu „Vše“.

Zde se zobrazí seznam všech nainstalovaných aplikací, včetně systémových. Najděte požadovanou položku a v jejích vlastnostech uvidíte tlačítko „Zakázat“. Pokud je toto tlačítko aktivní, můžete aplikaci deaktivovat bez jakýchkoli následků. Ne všechny aplikace lze tímto způsobem deaktivovat, takže budete muset použít následující metodu, která vyžaduje root.

Pokud máte přístup roota, můžete se systémových aplikací zbavit jednoduše odstraněním příslušného souboru.APK v adresáři /system/app. Budete potřebovat libovolný správce souborů s přístupem do složky, například Root Explorer nebo ES File Explorer.

odinstalovat, aplikaci, androidu, prostřednictvím

Mnohem pohodlnější je však použít speciální program, jako je Root App Delete, který dokáže nejen odstranit důležité systémové aplikace, ale také je jednoduše „zmrazit“. Tento poslední bod se velmi hodí v případě, že máte pochybnosti o bezpečnosti svých akcí. Ale to je téma na úplně jiný článek, určený pro pokročilejší uživatele.

Odinstalování systémových aplikací Android bez rootu, co bude potřeba?

Nejprve si řekneme, jak odstranit vestavěnou aplikaci pomocí nástroje ADB v systémech Windows, Linux a macOS, a níže si ukážeme, jak to snadno provést pomocí nástroje ADB Run!

 • Chcete-li začít se systémem Android, musíte zjistit, který firmware je třeba odinstalovat. Přesněji řečeno potřebujete název balíčku aplikací, jehož název vidíte na ploše systému Android nebo v nabídce. S tím nám pomůže aplikace App Inspector. Zjištění přesného názvu balíčku pomocí nástroje App Inspector
 • Připojení systému Android k počítači a spuštění ADB
 • Poté zadejte příkaz adb shell a začněte
 • Nyní zadejte: pm uninstall.k.-user 0 app_name Příklad: pm uninstall.k.-kód uživatele 0.Android.prohlížeč
 • Pokud vše proběhne v pořádku, měla by se v ADB zobrazit zpráva „Success“, aplikace Android byla odstraněna

Gratulujeme, podařilo se vám odstranit systémové aplikace bez práv ROOT!

Zmrazení aplikace pomocí ADB

Pokud odinstalování systémové aplikace není možné, protože byste mohli mít v budoucnu problémy s aktualizacemi firmwaru over-the-air, odinstalujte systémovou aplikaci Android bez práv roota (zmrazte aplikaci).

adb shell pm disable-user.-user 0 název_aplikace

adb shell pm enable.-user 0 název_aplikace

Který software lze zcela odinstalovat bez poškození telefonu?

Ne všechen firmware lze bezpečně odinstalovat. Seznam bezpečných programů k odinstalování závisí na modelu miniaplikace. Proto doporučujeme, abyste se nejprve seznámili se seznamem těchto programů, než se pustíte do čištění smartphonu.

Samsung

Následující vestavěné aplikace lze ze smartphonů Samsung odstranit, aniž by došlo k jejich poškození:

 • Widgety počasí;
 • Kalendář a všechny organizátory;
 • Kalkulačka;
 • Všechny sociální sítě a YouTube;
 • Antivirus;
 • Clean Master a další optimalizátory systému;
 • Globální služba ChatON;
 • Výchozí prohlížeč Samsung;
 • AWAD. Internetový obchod s letenkami;
 • Peněženka Samsung;
 • TaklBack, který hlasuje téměř všechny akce;
 • Ubank. Online bankovní systém pro bezpečné převody;
 • Aplikace Samsung. Jedná se o obdobu služby Google Play, kterou téměř nikdo nepoužívá;
 • Platforma Samsung Link;
 • Diktafon/záznamník zvuku;
 • Překladatelé;
 • Virtuální hlasový asistent S Voice;
 • Veškerá hudba, knihy a videa.

Huawei a Honor

Chytré telefony těchto modelů jsou navíc napěchovány zbytečným softwarem, který většinou nikdo ani neotevře:

 • Huawei HiSuite, určený k synchronizaci telefonu s počítačem. Ti, kteří své zařízení nepřipojují k počítači, mohou tento nástroj bezpečně odebrat;
 • Zálohování Huawei. Aplikace pro zálohování všech dat;
 • HiCloud nebo Huawei Cloud. Cloudové úložiště, něco jako Disk Google;
 • Galerie aplikací Huawei. Vlastní obchod s aplikacemi pro Android;
 • Huawei Health. Aplikace pro fanoušky zdraví;
 • Huawei HiLink, který umožňuje ovládat zařízení připojená k vašemu smartphonu;
 • Technická podpora. Technická podpora.

Také na Honor jsou známé všem počasí, COMPASS, kalkulačka, zrcadlo, atd. д., které lze trvale odstranit.

Xiaomi

Zařízení tohoto modelu lze odstranit bez jakékoli újmy:

 • CloudPrint. Virtuální tiskárna pro tisk z telefonu. Nemá vliv na rychlost, ale zabírá místo;
 • BugReport a Wherstone. shromažďuje a odesílá chybová hlášení. „Žere paměť RAM;
 • E-mail. Obvykle ho nikdo nepoužívá a dává přednost alternativním přihlašovacím údajům k e-mailu;
 • Fasdormancy. Rychlost telefonu ovlivňuje funkce, kterou nepodporují ani ruští mobilní operátoři;
 • StepsProvider. Krokoměr. Plýtvá pamětí;
 • MiLinkService. Nástroj pro přenos souborů mezi telefony Xiaomi;
 • QuikSearchBox. Křivé proprietární vyhledávání společnosti Xiaomi. Také plýtvání pamětí;
 • Výchozí prohlížeč;
 • Skořápka;
 • Počasí. widget počasí.

A obvyklé drobnosti: COMPASS, diktafon, záznamník obrazovky, skener atd. д.

Služby a aplikace Google

Mluvme o aplikacích od společnosti Google, protože téměř každý moderní chytrý telefon používá aplikace od této společnosti a uživatelé se ptají, zda je mohou odstranit. Ano, můžete. Všechny tyto aplikace lze odinstalovat bez negativních následků.

Co dělat po odinstalování vložených aplikací v systému Android

Jak odinstalovat předinstalované aplikace v systému Android. Nyní zbývá pouze vypnout režim ladění USB.

Proč? Jde o to, že s ním budou moci vetřelci ovládat vaše zařízení, pokud se připojí přes počítač. Jako odemknutí po krádeži.

 • Přejděte do Nastavení.
 • Otevřete sekci „Pro vývojáře“.
 • Přesuňte posuvník vedle položky „Ladění USB“ do polohy vypnuto.

O autorovi těchto stránek

Ahoj. Jmenuji se Peter. Jsem autorem těchto stránek. V něm mluvím o tom, co považuji za velmi zajímavé. Konkrétně o tabletech. V blogu se snažím jednoduše vysvětlit firmware, nastavení a inovace všech moderních tabletů. Většina článků se také týká operačního systému Android, který se mi velmi líbí

| Denial of responsibility | Contacts |RSS