Jak odstranit klávesnici z notebooku Lenovo

Jak odstranit klávesnici z notebooku

Klávesnice notebooku, jako stacionární počítač, může fungovat nesprávně, rozbít. V takových případech bude nutné rozebírat celý mechanismus nebo část. Tento proces má své vlastní vlastnosti. O tom, jak správně a rychle demontovat klávesnici,

 • Povaha poruchy;
 • Typ spojovacích prostředků;
 • Potřeba odstranit jednotlivé klíče;
 • Rozměry každého tlačítka (čím menší jsou, tím nižší velikost upevňovacích prvků a větší potíže).

Na poznámku. Přes rozdíly mezi modely různých výrobců existují standardy pozorovány všemi firmami. Obecný algoritmus se nemění.

V jakých případech bude nutné demontovat

 • Klávesnice je pokryta nečistotami a prachem, což snižuje její výkon;
 • Došlo k mechanickému poškození (problémy s klávesami, spojovacími prvky nebo vlakem na klávesnici);
 • Tekutina vylívená (čaj, káva);
 • Chladicí systém nefunguje ani ucpává;
 • Je třeba vyměnit tepelnou pastu na procesoru.

Typy fixace

Zařízení jsou uvedena ve dvou verzích:

 • Mount ve formě 1-2 šroubů je vzácný (hlavně na zastaralých notebookech). Obvykle se nachází pod baterií nebo dekorativní deskou (vedle displeje).
 • Plastové fixátory. Používají se ve všech moderních počítačích. Může být v množství 4-8 ksů. (v závislosti na výrobci, model). Jsou pečlivě utopeni v drážek, nejsou patrné pro oko.

Odstraňte klávesnici

Notebook před.de Vytáhneme vidličku z výstupu, extrahujte baterii.

POZORNOST. Pokud se voda rozlije na klávesnici notebooku, nějaké nápoje, měli byste ji okamžitě vypnout ze sítě. Kapalina, která pronikla přes klíče, může poškodit notebook „železa“.

Zvažte první cestu, když je klávesnice připevněna plastovými západkami. Pro práci si vezměte dva tenké šroubováky (nebo dva AWL).

odstranit, klávesnici, notebooku, lenovo

Jeden z nástrojů je mírně stisknut na západce umístěné nad horní klávesnicí (jako možnost se nacházejí boční upevňovací prvky).

Výsledkem je, že je uvolněna struktura struktury. Další šroubovák.

Pak postupně demontujeme další úchyty. Když pracujeme s jedním šroubovákem, podržte design druhé.

Další možnost demontáže. pokud je panel namontován šrouby. Jen je odšroubujte. Zbývá dát horní hranu ostrým nástrojem, plast snadno vyjde z drážek.

DŮLEŽITÉ. Při tomto procesu jednáme pečlivě a pečlivě. Klávesnice, její části jsou vyrobeny z křehkých materiálů. Vyvarujte se zbytečného úsilí, nesnažte se proces urychlit rukama. Chováme pouze se šroubováky. Pod spodní částí mechanismu jsme dali tenkou plochou věc (pravítko, plastová karta). Taková opatření budou chránit před možnými trhlinami.

Jdeme do vlaku. Tento uzel je spojovacím spojením mezi klávesnicí a základní deskou. Připevněno speciálním zámkem. Hrad se často vyrábí ve formě uší, jarní západky nebo upevnění. Uši budou muset být zvednuty, jiné vzory jsou jednoduše odpojeny.

POZNÁMKA. Vlak vyžaduje pečlivé zacházení. Nepřesnost může vést k porušení jeho kontaktů.

Jak změnit klávesnici na notebooku Lenovo

Výměna klávesnice je speciální proces pro každý konkrétní model notebooku, takže pro vaše zařízení musíte použít pokyny. Řekneme vám o základních pravidlech pro výměnu klávesnice na notebookech Lenovo (například zvažte identické modely G500, G560, G570).

Vizuálně se ujistěte, že nová klávesnice je vhodná pro vaše zařízení.

Nejprve musíte zjistit, jak je klávesnice připojena k zařízení. Ve starších modelech to mohou být speciální západky nebo šrouby. Pokud se jedná o západky, najděte je po obvodu klávesnice a velmi pečlivě pomocí tenkého šroubováku otevřete je.

Po otevření kliknutí by se klávesnice měla trochu zvednout. Poté může být umístěn pomocí šroubováku a odstranit jej.

Je velmi důležité zajistit, aby všechny západky byly otevřené, protože pokud se pokusíte získat klávesnici, která je stále opravena, můžete poškodit buď klávesnici nebo samotnou západku. Nemusí být hrozné poškodit nepracovní klávesnici, ale pokud poškodíte upevňovací prvek, bude nová klávesnice neúspěšně nainstalována.

Pokud v procesu výměny klávesnice se něco pokazí, jak jste plánovali, kontaktujte opravu notebooku Lenovo pro opravu notebooků.

Pokud je klávesnice pevná šrouby, musíte si vybrat vhodný šroubovák a odšroubovat je. Šrouby jsou s největší pravděpodobností pod baterií nebo dekorativním panelem poblíž monitoru nebo pod ochranným víkem na dně notebooku. Obvykle existují dva nebo tři takové šrouby.

Po odpojení klávesnice musíte pečlivě vypnout vlak, který ho vyživuje. V této fázi je stará klávesnice zcela zabavena a již nepotřebuje.

Chcete.li nainstalovat novou klávesnici, musíte provést stejné akce v opačném pořadí. Nejprve připojte vlak ze základní desky a poté nainstalujte klávesnici na upevňovací prvky, k charakteristickým kliknutí.

Demontáž základní sestavy Lenovo Ideapad 320

Umístěte jeden šroub, který opravuje optickou jednotku, a vyjměte jej.

Otočte všechny šrouby upevnění spodního víka.

Začněte oddělit horní část těla od spodního krytu pomocí nástroje pro otevření tenkých případů. Přesuňte otvírák po stranách a dejte horní kryt. Ideapad 320-15IAP ani nechladí ventilátor.

Otočte notebook a nadále odstraňte spodní víko prsty. Budete muset použít přiměřenou sílu, abyste oddělili dvě části od sebe. Pokud se to stane sát, použijte otvírák. Zvedněte spodní kryt z oblasti optické diskotéky.

Po odstranění spodního krytu můžete snadno přistupovat k baterii, pevnému disku, paměťovému modulu a dalších vnitřních komponentách. Ideapad 320-15IAP ani nechladí ventilátor.

Odstraňte čtyři šrouby, které připojí baterii.

Zvedněte baterii a odpojte kabel od základní desky.

Zvedněte pevný disk a odpojte jej od konektoru SATA. Pokud přepnete na jednotku solidního state, musíte převést montážní držák na nový disk.

Paměťový modul je skrytý pod kovovým víkem. Zvedněte kryt paměti, abyste jej odpojili od západků na základní desce.

Odpojte obě anténní kabely od bezdrátové karty.

Odšroubujte jeden šroub, který opravuje bezdrátovou síťovou kartu a vytáhněte ji.

Odstraňte obě antény Wi-Fi s průvodcem na straně držáku chladiče. Odpojte kabel zobrazení od základní desky.

Zde je návod, jak odpojit kabel zobrazení. Zvedněte západku v úhlu 90 stupňů (červená šipka). Zvedněte a vytáhněte kabel zobrazení (žlutá šipka).

Otevřete panel zobrazení 180 stupňů. Otočte čtyři šrouby, se kterými jsou připojeny smyčky zobrazovacího panelu.

Oddělte panel zobrazení od horní části pouzdra. V příštím vedení vysvětlím, jak odstranit a vyměnit obrazovku LCD. Chcete.li odstranit obrazovku, musíte odstranit panel zobrazení.

Otočte čtyři šrouby, s nimiž je základní deska připojena. Jeden šroub na radiátoru je více než tři další.

Odpojte následující barevné kabely:. Kabel klávesnice (žlutá) Kabel konektoru optické jednotky (oranžová) kabel konektoru SATA (zelená) kabel touchpad (lepidlo) Akustický kabel (růžový).

Odstraňte čtyři šrouby upevněné sestavou základní desky a odpojte všechny zobrazené kabely.

Chcete.li odpojit kabel klávesnice, musíte nejprve odemknout konektor. Všechny ostatní kabely lze odpojit stejným způsobem.

Zvedněte základní desku a oddělte ji od horní budovy.

Nechal jsem baterii RTC připojenou k základní desce, abych uložil nastavení BIOS.

Mimochodem, vypnutí baterie RTC ze základní desky nevyčistí heslo BIOS. Zkusil jsem to a pro mě to nefungovalo. Nechal jsem baterii RTC připojenou k základní desce, abych uložil nastavení BIOS. Zde je zadní strana základní desky.

Konektor DC Supply se připálí na základní desku.

Zde je horní budova s ​​odstraněnou základní deskou.

Klávesnice Lenovo IdeaPad 320 je neustále připojena k horní části pouzdra a není snadné ji odstranit, i když pouze klávesnice lze vyměnit pouze. Na druhou stranu je dotykovýpad odnímatelný. Zde je horní budova s ​​odstraněnou základní deskou.

Vypnutí vlaku

Dále nezapomeňte, že pod klávesnicí je vlak, takže když jsou všechny západky vytaženy, nevytáhněte jej okamžitě ven. Toto můžete zlomit nebo porušit kontakty vlaku.

To je v podstatě. Nyní můžete klávesnici bezpečně vyčistit a také rozebrat notebook. Chtěl bych také dodat, že na některých modelech notebooků. před odstraněním klávesnice budete muset odšroubovat 2 šrouby, jsou na spodním krytu notebooku. Buď opatrný!

Minutová pozornost, přátelé! Upozorňuji vám několik užitečných článků o tom, jak nahrávat okna na USB Flash Drive nebo jak vyčistit disk zbytečných souborů, a také nastavit router Beeline rukama. A konečně, nenechte si ujít, jak se zaregistrovat na YouTube nebo jak formátovat flash disk, a také převádět peníze z MTS na MTS.

odstranit, klávesnici, notebooku, lenovo

Fáze 3. Extrakce z bydlení základní desky

Když jsme se zbavili krytu, nadále vypnutí zbytku dostupných konektorů na základní desce.

 • USB porty;
 • Jednotka hnací jednotky;
 • Čtečka paměťových karet;
 • Poplatek s tlačítky touchpadu bude také nutné odšroubovat;
 • Mimochodem, reproduktory, reproduktor, který se nachází na levé straně, bude také nutné odstranit;

No, a konečně odšroubujeme další šroub umístěný v pravém horním rohu. Desky.

Pečlivě odstraňte základní desku z těla, otočte ji a odpojte poslední zbývající energetický konektor.

Nyní v zásadě můžeme vidět před sebou chladicí systém. Chcete.li jej vyčistit, nejprve odstraňte chladič a odstraňte přidržovací šrouby. Chcete.li odpojit chladič od chladiče, odšroubujte další dva šrouby.

Samotné tělo chladiče lze rozebrat, ale například v mém případě to bylo obtížné, protože to drželo na šrouby, ale plasty byly opraveny, takže bylo možné jej rozebrat pouze tím, že tento plast, dobře, dobře, dobře. pak by bylo nutné přijít s něčím, jak to opravit zpět. Proto, pokud se ocitnete ve stejné situaci, doporučuji, abyste to vyhodili bez pochopení.

No, a pokud jde o procesor a radiátor, pak odstraníme všechny zbytky staré tepelné pasty tam a naneste novou, po které vše pečlivě upevníme zpět.

Po dokončení čištění, shromažďujeme vše zpět, můžete se také řídit těmito pokyny pro rozebrání Lenovo G580, pouze tentokrát vyšplhavé na článek.

Varování

Začněme náš článek s zveřejněním akcí, které musí být provedeny před výměnou sim karty vašeho Lenovo. Ať už proto, že vám dali telefonní číslo nebo jste si právě koupili nový, bude tento proces jiný. Musíte se však ujistit, že máte určité prvky, abyste se ujistili, že jste do svého Lenovo správně vložili novou SIM kartu a že to funguje po této manipulaci, zde jsou: tady jsou:

 • Pro určení formátu vaší karty Lenovo SIM ve skutečnosti existují 3 různé formáty: klasický, poměrně velký formát, formát micro sim a nano sim formát. Nejběžnějšími formáty Lenovo jsou zpravidla Nano a Micro. Proto si přemýšlejte, když získáte novou SIM kartu, abyste zkontrolovali, zda je kompatibilní s různými formáty. Jmenovitě, že nyní je docela snadné získat kartu, kterou lze řezat a přizpůsobit se třem formátům.
 • Získejte novou SIM kartu, měli byste s ní mít přidružený kód, jinak nemůžete zapnout Lenovo. Pokud nemáte kód PIN, budete potřebovat alespoň kód PUK, který vám umožní odemknout telefon, jehož kód PIN nevíte.
 • Máte k dispozici nástroj pro extrahování zásobníku pro SIM kartu vašeho Lenovo. Tento nástroj je obvykle dodáván s telefonem nebo sim kartou. Pokud to nemáte, můžete si ji stále koupit nebo získat zdarma v obchodě svého telefonního operátora. Na Amazonu vás to nestojí více než 5 eur.
 • Nakonec stačí vypnout Lenovo pro bezpečné manipulace.

Klávesnice

Na zadním panelu notebooku je několik dalších šroubů a vlaků, které také drží klávesnici. Proto pečlivě prohlédněte případ a ujistěte se, že všechny úchyty byly odšroubovány. Nezapomeňte označit šrouby různých velikostí a pamatovat si jejich umístění. Po implementaci všech manipulací otočte notebook a proveďte následující akce:

  Vezměte vhodnou plochou položku a na jednu stranu vložte klávesnici. Je vyroben ve formě celé desky a je držen na západkách. Nevynajaujte příliš velké úsilí, lépe projděte plochým objektem po celém obvodu, abyste mohli odpojit úchyty. Pokud se klávesnice nevzdá, ujistěte se znovu, že všechny šrouby na zadním panelu byly odšroubovány.

V tomto procesu je demontáž notebooku Lenovo G500 u konce, získali jste přístup ke všem komponentám, odstranili zadní a přední panel. Dále můžete provést všechny potřebné manipulace, čištění a opravy prací. Shromáždění se provádí v opačném pořadí.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci při řešení problému.

Kromě tohoto článku má web další užitečné pokyny 12820. Přidejte web Lumpics.Ru do záložek (Ctrld) a určitě se hodí pro vás.

Popište, co jste neuspěli. Naši odborníci se pokusí odpovědět co nejrychleji.

Oprava klíčů „roztrženého“ klávesnice notebooku

Pomocí notebooku v každodenním životě se uživatelé někdy setkávají s problémem: „odlomený“ kláves klávesnice. Důvodem může být jakýkoli faktor: čištění klávesnice, použití vysavače pro čištění, bláznivá kočka (ano, dokonce se to stane), malé dítě, které má zájem o všechno kolem a náhodně roztrhalo klíč a mnoho dalších věci. Ale ne každý ví, že tento malý problém je snadno napravit. Řeknu vám, jak dát tlačítko zpět bez ztráty.

(opatrně! Mnoho fotografií) Došlo k katastrofě a klávesnice vašeho notebooku je následující:

Všichni notebooky jsou různé, ale jejich hora je nejčastěji jako (princip upevnění). Klíč na straně vypadá následovně:

Vidíme dva páry spojovacích prostředků:. dvě západky;. Dvě drážky pod ušima houpačky. K klávesnici je uzávěr klíče připevněn pomocí speciálního houpačky, která se skládá ze 2 částí spojených závěsem uprostřed a tvoří písmeno X (HA).

Často se stává, že klíč „vypukne“ spolu s houpačkou. V tomto případě musíte nejprve odpojit houpání od víka klíče, nainstalovat houpačku na klávesnici a teprve poté vrátit klíč na oprávněné místo. Chcete.li to provést, vezměte klíč, klikněte na západku na jedné straně a na druhé straně zobrazujte antény houpačky a drážek:

Dostaneme 2 podrobnosti: klíčové víko a houpačka. Na klávesnici jsou 3 uši pro montáž: jedna a dvě menší.

Pokud by se na vás tyto spojovací prvky z nějakého důvodu (například na klávesnici padly na klávesnici, v důsledku kterého klíč vyskočil), musí se ohnout do správné polohy. Buďte opatrní, nemůžete tyto upevnění silně ohýbat, t.Na. Jsou vyrobeny z hliníku a snadno se odtrhnou, po kterém bude oprava velmi komplikovaná.

Nainstalujte houpačku na klávesnici:. Začněte pod velkým kreténem na hoře

Po instalaci houpačky můžete klíčové víko vrátit zpět Začněte římsy na houpačce v drážkách uzávěru

Tady musíme jednat pečlivě a nebýt :). Dále, ujistěte se, že uši šly do drážek, připevněte klávesnici na klávesnici lehkým lisem, bude slyšet lehké kliknutí.

Velké klíče (tab, posun, prostor, vstup), kromě plastového houpačky, mohou mít kovový stabilizátor pro jednotné lisování.

Na substrátu klávesnice jsou dva další uši, které opraví tento stabilizátor. Zbytek designu je stejný, jak je popsáno výše.

Pak jsme vložili dolní „antény“ houpačky do drážek a tlačítko na místo s lehkým stisknutím.

Klíč mezery (a někdy i další dlouhé klíče) se drží na dvou houpačkách a stabilizátoru.

Instalace se v zásadě neliší od výše uvedené instalace klávesy Shift.

Interní zařízení notebooku společnosti Hewlett-Packard bylo zvažováno výše.

Diagnóza klávesnice

Zvyšujeme filmy, vidíme zatopené kontakty.

Rozdělte filmy nožem nebo skalpelem.

odstranit, klávesnici, notebooku, lenovo

Podívejte se, kde se kapalina dostala.

Bereme bavlněnou vlnu zvlhčenou v isopropylalkoholu a čistíme kontaktní místa bez fanatismu. Jsou také vyrobeny z pompézního grafitu rozptýleného s nějakým druhem lepidla. Obecně se bojí mechanické expozice.

Po vyčištění a sušení připojíme klávesnici zpět k notebooku a zkontrolujeme program podmíněného bezplatného programu klávesnice.

odstranit, klávesnici, notebooku, lenovo

Pokud je vše v pořádku, vypněte notebook a sestavte klávesnici v opačném pořadí.

Zkontrolujte znovu a udělejte záruku 1. 3 měsíce. Klávesnice na fotografii funguje dobře šest měsíců.

P.S. V případě poškození grafitové vrstvy může být obnovena pomocí vodivého lepidla. Zde je video na toto téma.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS