Jak odstranit staré bezpečnostní sklo z telefonu

Jak odstranit ochranný kryt obrazovky z telefonu

Hlavní funkcí ochranného skla na smartphonu je tlumit nárazy a chránit dotykový displej před poškozením. Při pádu smartphonu se na něm objeví praskliny a třísky. Prasklé sklo snižuje atraktivitu mobilního zařízení, zhoršuje viditelnost displeje a výrazně snižuje úroveň ochrany. Chcete-li vyměnit kryt za nový, musíte nejprve odstranit rozbitou obrazovku. Můžete to udělat sami, ale může to být obtížné.

Jakékoli ochranné sklo nejen chrání smartphone, ale také rozkládá náraz na celou plochu mobilního zařízení a zabraňuje vzniku děr v pouzdře. V případě pádu nebo nárazu převezme ochranný kryt obrazovky náraz a ochrání dotykovou obrazovku. Obvykle jsou odštěpky a praskliny způsobeny mechanickým nárazem na toto sklo. Pokud dojde k poškození, je velmi problematické takové sklo z displeje odtrhnout, hrozí poškození samotného dotykového displeje.

Nejzranitelnějším místem každého mobilního zařízení je obrazovka, proto byste její ochraně měli věnovat co největší pozornost. Nyní je v prodeji několik druhů ochranných skel a někdy je těžké najednou poznat, jaký je mezi nimi rozdíl.

  • Standardní 2D sklo. Mají obdélníkový tvar a obvykle pokrývají pouze hlavní plochu obrazovky. V dnešní době je tento druh velmi těžké najít.
  • Zasklení 2,5 D. Má obdélníkový tvar a poněkud zaoblené hrany, doplněné technologickými výřezy. V minulosti takové sklo pokrývalo téměř celou plochu displeje, ale nyní má mnoho modelů chytrých telefonů zakřivenou obrazovku, takže by bylo obtížné jej nalepit.
  • 3 D sklo. Vhodné pro smartphony se zakřiveným tvarem, jako je iPhone 7 nebo Samsung Galaxy S8. Tento model zcela zakrývá displej a zcela kopíruje křivky mobilního telefonu.
  • 4 D brýle. Jsou silnější než předchozí model, mají zakřivení a perfektně sedí na displeji. Prakticky žádný hmatový vjem.
  • Barevné brýle pro plné zobrazení. Perfektně sedí na předním panelu a na obrazovce je téměř neviditelný. Ulpívají na okrajích telefonu a uprostřed zůstává vzduch, který může později vyvolat dojem šmouh.

Tyto vlastnosti se posuzují odděleně od všech ostatních a vůbec neovlivňují jejich pevnost a tloušťku. Při výběru ochrany pro svůj smartphone můžete zvážit různé typy, které jsou vhodné pro model smartphonu uživatele.

Proč odstranit ochranné sklo z telefonu

Ochranné sklo pro chytré telefony je navrženo tak, aby chránilo displej před nárazy, prasklinami, škrábanci a dalšími poškozeními. Proto by vás nemělo překvapit, že při používání mobilního zařízení dochází k velkému opotřebení skla. To vyvolává akutní potřebu jeho náhrady. Ochranné sklo smartphonu však může být nutné vyměnit i z jiných důvodů. Následující případy patří k těm nejzásadnějším:

  • Opotřebení pancéřového skla. Pokud uživatel často nosí smartphone v kapse kalhot nebo v malé kabelce, kde zařízení přichází do styku s různými předměty (klíče, mince atd.), je obtížné ikony zvětšit.д.), povlak ochranného skla se časem opotřebuje. Začínají se objevovat škrábance, rýhy a duhové pruhy. To má velmi negativní dopad na kvalitu obrazu. Proto je vhodné takové sklo vyměnit.
  • Poškození skla. Nejčastějším problémem, který lze vyřešit pouze výměnou příslušenství. Praskliny a třísky ve skle mohou být snadno způsobeny pádem nebo nárazem mobilního zařízení. Výměna ochranného skla je však levnější než výměna displeje telefonu.
  • Odlupování skla. Většinou se takový problém týká levného ochranného skla pro váš smartphone. Za různých okolností se ochrana začne odlupovat. Mohou vznikat vzduchové bubliny, které zachycují nečistoty a prach. Taková vada samozřejmě kazí vzhled obrazovky mobilního telefonu. Proto se doporučuje vyměnit sklo.
  • Výměna ochranného skla. V některých případech si spotřebitel může přát nahradit ochranu. Například výměna fólie za bezpečnostní sklo nebo instalace skla s určitým efektem.
  • Čištění hlavního okna smartphonu. To se většinou provádí před prodejem mobilního zařízení. Majitelé smartphonů si nezřídka všimnou usazování nečistot na okrajích skla a také v konektorech reproduktoru, fotoaparátu a funkčních tlačítek.
  • Oprava mobilního telefonu. Pokud byl váš telefon, smartphone nebo tablet v servisním středisku, pak při vrácení zařízení majitelé často mění ochranné sklo, protože po servisu může vypadat nevhodně (často sami poskytovatelé služeb nabízejí poplatek za výměnu ochranného skla smartphonu).

Jak vidíte, existuje mnoho důvodů pro výměnu ochranného skla, které mohou majitele gadgetu přimět k tomuto postupu. Přestože odstranění ochranné fólie není nijak složité. Přesto je třeba vzít v úvahu některá rizika, která mohou vzniknout při odstraňování ochranného povlaku smartphonu.

Jak odstranit ochrannou fólii z telefonu

Existují různé způsoby, jak jednoduše a snadno odstranit ochranný povrch displeje telefonu. Chcete-li se o tomto procesu dozvědět více, stojí za to shlédnout toto video

Jak již bylo zmíněno, na samotném procesu není nic hrozného. Zvládne to i nezkušený uživatel. Hlavní je postupovat podle pokynů.

Metoda 1

První metoda spočívá v tom, že uživatel by měl okamžitě vyčistit displej zařízení s ochranou speciálního hadru. Můžete to také udělat pomocí speciálních ubrousků, které se prodávají téměř ve všech obchodech s elektronikou. Poté naneste na povrch zařízení speciální rozpouštědlo, které často vyrábějí výrobci fólií nebo skla.

Použijte rozpouštědlo od společnosti, které důvěřujete. Neberte si ty, které vidíte poprvé. To může mít pro uživatele i samotnou dotykovou obrazovku katastrofální následky.

Jakmile rozpouštědlo působí, vyplatí se film zvednout a jednoduchým pohybem ruky ho stáhnout. Působení rozpouštědla se může lišit od působení uvedeného v návodu k použití. Dávejte na to pozor, abyste to nepřehnali a nepřehnali.

Metoda 2

Druhou metodou je použití improvizovaných prostředků bez rozpouštědla. Vyžaduje zvednutí okraje filmu čímkoli jiným než kovem. Pokud okraje nejdou snadno odlepit, lze k rozpuštění lepidla a odstranění fólie použít alkohol.

Metoda 3

Třetí metoda, která se většinou používá v salonech, zahříváním. Za tímto účelem vezměte speciální fén a fólii trochu zahřejte. Lepidlo pod ochranou se rozpustí a stane se pružnějším. Jednoduchým šleháním můžete snadno a rychle odloupnout horní vrstvu obrazovky.

Vezměte na vědomí! Tato metoda se nejčastěji používá pouze v předváděcích místnostech, protože nesprávné teplo a teplota mohou způsobit roztavení některých prvků zařízení. Aby se tomu zabránilo, musí být tato metoda prováděna pod odborným dohledem.

Metoda 4

Čtvrtá metoda spočívá v zaháknutí okraje speciální kartou. Musí být zavěšena po celé ploše a šířce. Tato metoda se používá zřídka, ale stále je k dispozici, protože takové karty často nabízejí výrobci fólií nebo ochranných fólií na čelní sklo.

Výběr metody závisí výhradně na vašich uživatelských preferencích. Všechny fungují a používají se v praxi. Záleží na uživateli, jakým způsobem ochrannou fólii ze svého zařízení odstraní.

Jak vidíte, není vždy nutné volat odborníka, aby odstranil takovou maličkost, jako je film. Můžete ji odstranit i doma, pokud dodržíte všechna potřebná doporučení a budete mít k dispozici některé šikovné nástroje.

Příprava na výměnu skla

Před odstraněním poškozeného chrániče obrazovky z iPhonu a jeho výměnou za nový si musíte připravit sadu nástrojů a speciálních pomůcek. Pro tuto práci budete potřebovat:

Jak odstranit ochranné sklo

Pokud je ochranný kryt obrazovky poškozený, lze jej odstranit dvěma způsoby:

Pokud si ji děláte sami, je nutná základní příprava:

  • Před zahájením práce byste si měli důkladně umýt ruce.
  • Určete, kde to funguje, a odstraňte vše nadbytečné.
  • Na povrch položte měkký hadřík nebo jiný materiál, aby telefon dobře přilnul.

@cdn.instructables.com Nejdůležitější je nástroj. Specializované obchody prodávají speciální zařízení, které samozřejmě usnadňuje práci, ale základní zařízení si můžete vyrobit sami:

Pokyny krok za krokem

Příprava dokončena. Další kroky:

  • Zkontrolujte, zda po obvodu nevznikají vzduchové bubliny nebo zda se neodlupuje. Pokud je přítomen, začněte v tomto bodě proces odstraňování jemným zatlačením nejtenčího obrobku a snažte se ho zatlačit hlouběji.
  • Do vzniklé dutiny vložte silnější polotovar a postupujte podle předchozího popisu. Pokud došlo k odlupování, je nepravděpodobné, že by bylo nutné použít silnější klíny.

Rád bych využil této příležitosti a podělil se o vlastní zkušenosti s odstraňováním několika kusů rozbitého skla. Připravte si nástroj s tím, co tam bylo. plast. a začněte odstraňovat nejmenší třísky, které jsou na okraji. Byly slabší než ostatní a struktura přitažlivosti byla již narušena.

@i.ytimg.com

Konstrukce skla má mnoho vrstev, takže jsem odtrhl malý kousek, dostal se k sousednímu a opatrně jsem zvedl všechny vrstvy. Na obrazovce se neobjevil jediný škrábanec.

Bezpečnostní opatření

Bezpečnostní opatření jsou nezbytná i při vkládání nitě do jehly, natož při odstraňování ochranného skla. Nedodržení tohoto pokynu může mít v případě neopatrného pohybu za následek zranění osob nebo materiální poškození přístroje.

  • Práce musí být prováděna v gumových rukavicích.
  • Nepoužívejte kovové předměty.
  • Nepoužívejte nadměrnou sílu.
  • Při použití přísavky nevyvíjejte příliš velký tlak (mohlo by dojít k odtržení snímače).

Jak odstranit ochranné sklo z telefonu?

Pokud víte, jak odstranit sklo z telefonu doma, nemusíte žádat o pomoc. Pečlivě se naučte, jak odstranit vadnou ochranu.

Pokud se odloupne okraj nebo se vyskytne jiný podobný problém, zkuste si předem zapamatovat a naučit se pokyny. Bude se vám lépe pracovat bez rozptylování. Podívejte se na toto video s podrobnými poznámkami popisujícími jednotlivé kroky.

Než přistoupíte k samotné výměně pancéřového skla, připravte si pracoviště. Při výměně ochranného krytu může dojít k poškození dotykového displeje ve znečištěném a prašném prostředí. Proto se ujistěte, že je celá místnost vyčištěna vlhkem, aby se na podlahu nedostal prach a žmolky.

Pokud se obáváte, že takový úkol sami nezvládnete, doporučujeme obrátit se na servisní středisko. Odstranění pancéřového skla z telefonu je levné. Takže to nebude mít prakticky žádný dopad na váš rozpočet.

Pokyny krok za krokem

Po dokončení příprav a úklidu místnosti přejděme rovnou k výměně ochranného pancéřového skla:

  • Používejte rukavice. Pokud se rozhodnete vyměnit sklo bez rukavic, důkladně si umyjte a osušte ruce. Neotírejte je ručníkem, abyste se vyhnuli mikroskopickému chmýří. Rukavice pomáhají zabránit vzniku šmouh na obrazovce a otiskům prstů na dotykové obrazovce nebo samotném skle.
  • Zkontrolujte protiúderový povlak a určete místo, kde je nejméně poškozený. V tomto bodě umístěte přísavku. Lehce, ale pevně ji přitiskněte k obrazovce. Použijte jeden roh skla jako výchozí bod pro jeho odlepení od povrchu.
  • Opatrně zvedněte okraj chrániče oken, který je nejblíže naší přísavce. Zatáhněte za něj a zároveň zvedněte okraj ochranného krytu obrazovky. Ochranné sklo neprotlačujte, jinak by mohlo dojít k poškození dotykového displeje. Pokud je obrazovka velká, použijte k jejímu odlepení plastovou kartu nebo širokou špachtli. Pak se odlepuje rovnoměrně po celé ploše telefonu, a ne jen na jednom místě.
  • Bez prudkých pohybů přitlačte plastovou kartu k displeji. Odsuňte ochranné sklo až na doraz pomocí přísavky nebo jej uchopte za okraje. Pancéřové sklo by bylo zcela strženo a všechny jeho styčné body se smartphonem by byly odpojeny.
  • Očistěte displej od lepidla a drobných úlomků hadříkem. Jemné pohyby. Snažte se na smartphone příliš netlačit. Ujistěte se, že na obrazovce nezůstávají šmouhy. K odstranění prachu a nečistot lze použít kapalinu na bázi alkoholu. Teprve pak bude povrch obrazovky vašeho smartphonu připraven na nový pancéřový plát.

Tyto pokyny nejsou univerzální pro všechna mobilní zařízení. Z tohoto důvodu doporučujeme, abyste se v jednotlivých případech obrátili na servisní středisko.

Skleněný kryt není fólie, kterou lze z dotykového displeje v mžiku strhnout. Zvažte proto rozsah poškození zařízení a předem naplánujte strategii.

Jak vyměnit starý chránič obrazovky za nový?

Výrobci pancéřových skel se už dávno rozhodli, jak ochránit displej chytrého telefonu před rozbitím. Nepočítali však s tím, že ani jejich vynález nemá dlouhou životnost.

Jak odstranit rozbité ochranné sklo z telefonu a na jeho místo nalepit nové?? Měli byste posoudit typ poškození. Pokud je prasklé, a ne jako pavučina, měli byste nejprve vyčistit ochranné sklo telefonu a odstranit zbytek. K tomuto účelu použijte silikonovou přísavku. Použijte jej k odstranění největších částic a teprve poté se pusťte do těch jemnějších.

Odstraňte je měkkým hadříkem z materiálu, který nepouští vlákna. Postup odstranění je jednoduchý. Použijte škrabku nebo plastovou kartu.

odstranit, bezpečnostní, sklo, telefonu

Je zakázáno přetahovat po obrazovce střepy pancéřového skla. Tím se gadget poškodí a způsobí další škrábance. K nalepení nové ochrany použijte oboustrannou lepicí pásku. S novým krytem zacházejte opatrně, aby na něm nezůstaly otisky prstů a šmouhy.

Jak odstranit ochranné sklo z iPhonu

iPhone je drahý přístroj, takže s ním musíte zacházet velmi opatrně. Výrobci nárazuvzdorného příslušenství pro tyto chytré telefony si to uvědomují. Proto se dodávají se sadou nástrojů, které budete potřebovat k instalaci.

Způsob odstranění pancéřového skla z iPhonu se příliš neliší od odstranění skla z jakéhokoli jiného chytrého telefonu. Stačí jej jemně odklopit v horní části displeje.

Častou otázkou je, zda lze ochranné sklo z iPhonu sejmout zvednutím ze spodní strany. Nepoužívejte. Tato akce by mohla zničit domovské tlačítko telefonu.

Výhodou iPhonů je jejich vysoká odolnost. Jejich obrazovky jsou o něco silnější, aby se telefon při pádu nerozbil.

Bezpečnostní opatření

Při výměně protiotřesového skla doporučujeme nezanedbávat bezpečnostní opatření. Ujistěte se, že primární obrazovka není poškozená. Je přísně zakázáno používat nože, kancelářské sponky, špendlíky a jiné předměty k propichování nebo řezání. Mohou způsobit poškození dotykového displeje.

Postupujte velmi opatrně. Může se stát, že se některý roh pancéřového skla nebude chtít podvolit. Pokud je obtížné jej oddělit od obrazovky. nepokoušejte se jej odtrhnout dvojnásobnou silou. Jednoduše přesuňte pozornost do jiného rohu.

Samolepicí podklad přilne k displeji. Proto byste měli k odstranění pancéřového skla použít přísavku i plastovou kartu. Pak práci bezpečně dokončíte, aniž byste poškodili úchytky smartphonu.

Udržujte ruce čisté. Před prací je otřete antiseptikem nebo jemným alkoholovým roztokem. Tím se sníží riziko „záplatování“ protiúderového povlaku nebo samotné obrazovky před jejich opětovným připevněním.

Shrnuto a podtrženo

Každý případ je jedinečný. Není možné najít dva stejné poškozené smartphony. Záleží především na tom, jakým způsobem bylo zasaženo: jakou rychlostí a pod jakým úhlem dopadlo. Doporučujeme zkontrolovat odolnost a tloušťku krytu vašeho modelu v jeho technické dokumentaci.

Poškození dotykového displeje není možné. Potřebujete tedy vědět, jak vyčistit chránič obrazovky od prachu a jak jej nalepit na telefon.

Pokud je poškození malé nebo je obrazovka jen pokrytá pavučinami, můžete poškozenou ochranu z dotykové obrazovky odstranit během několika sekund. V některých případech to může být trochu složitější. Zvláště když na displeji zůstávají desítky malých kousků.

V případě tohoto problému není nutné nosit telefon do opravny. Pokuste se ho vyměnit sami. Každý v domě má obvykle nástroje, které to dokáží.

Doufáme, že pro vás byl náš článek užitečný. Podělte se v komentářích o své zkušenosti s odstraňováním zničeného pancéřového skla. Pokud máte ještě nějaké otázky, doporučujeme shlédnout užitečné video o tom, jak doma odstranit ochranu displeje telefonu:

Ochranná obrazovka v podobě tvrzeného skla na chytrém telefonu je příležitostí, jak ochránit gadget před mechanickým poškozením. A co dělat v situaci, kdy tato ochrana již splnila svou funkci, praskla a brání provozu zařízení?? Samozřejmě budete muset z telefonu odstranit ochranný kryt obrazovky a nainstalovat nový. Musíte být velmi opatrní a přijmout veškerá opatření, abyste si zajistili nové pancéřové sklo s čistým displejem, bez lepidla a střepů.

Příprava telefonu na odstranění ochranného krytu obrazovky

V zařízeních nové generace máte díky dotykové obrazovce přístup ke všem funkcím a aplikacím.

Proto je sklo nejoblíbenějším doplňkem chytrých telefonů. Výrobci naštěstí zajistili, aby každý model telefonu měl svůj vlastní ekvivalent.

Další výhodou je, že mezi původním displejem a lepeným sklem není znatelný rozdíl.

Nemusíte se tedy bát, že by se telefon špatně ovládal nebo že byste ho prstem necítili. Je také méně pravděpodobné, že dojde k poškození při pádu telefonu.

Před sejmutím skla se doporučuje nasměrovat na displej telefonu teplý vzduch, např. z fénu na vlasy, po dobu asi 15 sekund.

odstranit, bezpečnostní, sklo, telefonu

Tím se zahřeje a uvolní lepidlo na krytu displeje. Nepřehánějte délku této fáze a nedržte sušičku příliš blízko smartphonu, aby nedošlo k jeho poškození.

Poté můžete přejít k dalšímu kroku a použít jednu z níže popsaných metod odstranění rozbitého skla z displeje telefonu.

odstranit, bezpečnostní, sklo, telefonu

Jak zabránit poškození obrazovky při jejím vyjmutí

Ten, kdo poprvé demontuje bezpečnostní příslušenství, se pravděpodobně obává o bezpečné uchování displeje. Naštěstí je téměř nemožné obrazovku při vyjmutí poškodit. Je pravda, že hrozí poškození krycího skla.

Samozřejmě, že nikdo nebude chtít poškrábat povrch telefonu. Proto byste měli odstranit příslušenství s tenkými předměty, jejichž hustota nepřesahuje hustotu skla. Jinak se váš smartphone nevyhnutelně poškrábe a jinak poškodí.

Nezkušení uživatelé dělají při pokusech o odstranění ochrany mnoho chyb. Zejména se snaží jednat nikoli podle pokynů, ale tak, jak si myslí, že je správné. Následující kroky by se však při demontáži neměly provádět:

  • neodstraňujte sklo nehtem, jinak jste odsouzeni k velmi nepříjemnému zážitku;
  • nepokoušejte se příslušenství zvedat nožem nebo jiným ostrým předmětem, jinak telefon nejen poškrábete, ale také se poraníte;
  • k demontáži síta nepoužívejte drát.

S ohledem na tato doporučení nebude mít výměna ochranné vrstvy žádné následky. Abyste operaci provedli správně, postupujte podle pokynů uvedených v materiálu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS