Jak odstranit tečku z obrazovky iPhone

Jak odstranit tečku z obrazovky iPhone?

Přejděte do Nastavení na iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch. Přejděte na Základní a pak na Univerzální přístup. Otevřete nabídku Assistive Touch v části Fyziologie a motorika. Přepněte přepínač do polohy Zapnuto.

Otevřete „Nastavení“. „Zámek obrazovky a zabezpečení“. „Upřesnit“. „Zámek obrazovky“ (v systému Android 9 Pie a vyšším se tato část nazývá „Zabezpečení“). Nyní stačí tuto možnost aktivovat a budete moci připnout programy. Pro jejich odemknutí je třeba zadat kód PIN.

Proč zobrazovat domovské tlačítko

Středová klávesa nebo touchpad je klíčovým prvkem všech modelů amerického výrobce:

odstranit, tečku, obrazovky, iphone

Diskutovaná funkce Assistive Touch je součástí operačního systému iOS a byla vytvořena speciálně pro potřeby uživatelů. Interaktivní tlačítko představuje pohodlný způsob přístupu k mnoha funkcím v odlehčeném režimu, včetně sekce Domů.

Zde jsou jen některé z důvodů, proč se vám může hodit:

 • při používání osobami se zdravotním postižením;
 • Pokud dojde k fyzické nebo softwarové poruše;
 • Když je to z pohledu majitele gadgetu výhodnější;
 • Snadný přístup k často používaným funkcím;
 • aby se snížilo opotřebení hlavního klíče.

Při umísťování klávesy můžete zvolit libovolné vhodné umístění na ploše nebo na zamykací obrazovce. To usnadňuje vyhledávání a přístup k funkcím telefonu.

Odstranění tlačítka Domů z obrazovky iPhonu

Stejně jako u většiny funkcí systému iOS, které nelze označit za základní, se zapnutí a vypnutí plovoucího tlačítka domů provádí v nabídce Univerzální přístup v jeho podsekci Dotykové ovládání. Chcete-li se k němu dostat, postupujte podle následujících pokynů:

  Otevřete standardní aplikaci „Nastavení“ a přejděte do sekce „Univerzální přístup“. Pokud máte na iPhonu nainstalovaný iOS 12 nebo novější, musíte pro přístup k „Univerzálnímu přístupu“ v nastavení nejprve přejít do sekce „Základní“.

Přejděte na „AssistiveTouch“ a vypněte přepínač naproti stejnojmenné položce.

Virtuální domovské tlačítko okamžitě zmizí z obrazovky.

Nyní víte, jak odstranit domovské tlačítko z obrazovky iPhonu. Jediným problémem je nepříliš zřejmé umístění této sekce nastavení.

Co je Easy Touch v telefonu?

Easy Touch je multitaskingový nástroj pro systém Android, inspirovaný nástrojem AssistiveTouch pro iOS. Uživatelé platformy Android nikdy nemají problém s výběrem aplikací. V každém oboru existuje několik cenných možností.

Povolení funkce AssistiveTouch v iOS 13 a iPadOS 13

 • Otevřete nastavení aplikace na iPhonu nebo iPadu.
 • Nyní klepněte na přístupnost a vyberte možnost Dotyk. možnost se nachází v části FYZIKA A MOTOR.
 • Pak klepněte na AssistiveTouch a zapněte přepínač.

Používání tlačítka Domů na iPhonu pomocí funkce Assistive Touch

Pomocí virtuálního tlačítka může uživatel nastavit hlasitost přehrávání zvuku a hovorů, zamknout obrazovku, restartovat počítač, ovládat obrazovku pomocí gest a konfigurovat další funkce.

Po aktivaci tlačítka se na obrazovce zobrazí příslušná ikona. Prsty ji můžete přetáhnout kamkoli, kde se jí budete chtít dotknout. Ve výchozím nastavení se jediným kliknutím na tlačítko zobrazí nabídka Assistive Touch. Chcete-li ji zavřít, klepněte jednou mimo hlavní nabídku.

Funkci Assistive Touch lze aktivovat několika způsoby. První je přes nabídku nastavení, kde je vybrána možnost „Univerzální přístup“. V části „Dotyk“ je vhodné zaškrtnout políčko Assistive Touch.

Důležité! Hlasovou asistentku Siri můžete používat. Stačí říct „Siri, aktivuj funkci Assistive Touch“ a aplikace se spustí.

Tlačítko na obrazovce můžete nastavit také pomocí „Rychlých příkazů“ v části Univerzální přístup. V případě potřeby se do seznamu rychlých příkazů přidá funkce Assistive Touch. V tomto případě je vhodné otevřít tlačítko na obrazovce pomocí ovládacího prvku nebo tlačítka Domů.

Místo různých gest lze použít asistivní dotyk

To zjednodušuje ovládání centra oznámení, přepínání programů a umožňuje snadný přístup k nastavení. Tlačítko může být zodpovědné za hlasité přehrávání obrazovky, vyhledávání a návrat na domovskou obrazovku.

Místo obvyklého klikání na tlačítka se často používá asistivní dotyk. Například:

 • rychlý univerzální přístup;
 • zamknout obrazovku;
 • zavolat hlasového asistenta;
 • restartování smartphonu;
 • pořídit snímek obrazovky (screenshot);
 • simulovat otřesy zařízení.
odstranit, tečku, obrazovky, iphone

Pro vaši informaci! Klávesu lze nastavit pro ovládání gesty více prsty. Chcete-li to provést, přejděte do nabídky tlačítek na obrazovce, vyberte „Zařízení“. „Další“ a klepněte na „Gesta“. Zde je třeba vybrat počet prstů, které chcete při gestu použít (od 2 do 5). Po potvrzení obrazovky se na pozadí displeje zobrazí tečky označující místo, kde se prsty dotýkají obrazovky.

Tlačítko Domů je považováno za nejuniverzálnější tlačítko chytrých telefonů Apple. Lze jej použít ve standardní podobě nebo zobrazit na displeji, což je důležité zejména v případě, že došlo k poruše klíče. Tlačítko je v závislosti na modelu k dispozici v mechanickém nebo dotykovém provedení. Změnit jeho účel a funkci pomocí nastavení.

Jak odstranit tečku při stisknutí na obrazovce?

Virtuální tlačítko Home na obrazovce iPhonu Toto tlačítko se nazývá AssistiveTouch a je pomocným prvkem operačního systému iOS. Často slouží jako náhrada fyzického tlačítka Home a dalších tlačítek iPhonu. Vypadá jako bílý kruh v tmavém čtverci s oválnými rohy.

Jak vypnout rychlý přístup na iPhonu?

Co znamenají zelené a oranžové tečky na obrazovce iPhonu Oranžová tečka znamená, že na pozadí je aplikace, která by mohla přistupovat k mikrofonu mobilu.

To se v iOS 13 nestalo. Ukázalo se, že tyto tečky jsou ve skutečnosti informační ukazatele, které pomáhají chránit vaše data a zvyšovat vaše soukromí. Apple už podobnou věc používá u MacBooků a iMaců. vedle webové kamery je umístěna zelená LED dioda.

Co je virtuální ovladač?

Virtuální ovladač je univerzální přístupová technologie, která umožňuje zadávat text, vybírat různé nabídky a pohybovat ukazatelem pouhým stisknutím přepínače.Funkce virtuálního ovladače snímá obrazovku, dokud nepřepnete přepínač.

Chcete-li zapnout nebo vypnout virtuální ovladač, použijte některý z následujících způsobů.

 • Otevřete „Nastavení“ „Univerzální přístup“ „Virtuální ovladač“.
 • Třikrát stiskněte boční tlačítko (na iPhonu s Face ID).
 • Třikrát stiskněte domovské tlačítko (na iPhonu s domovským tlačítkem).
 • Použijte kontrolní bod.

Proč na mém iPhonu svítí žlutá tečka??

Co je žlutá tečka na vašem iOS? Aktivní tečka znamená, že mikrofon pracuje. To lze snadno zkontrolovat jednoduchým vytočením něčího čísla nebo přihlášením do aplikace Diktafon. I přes jeho malou velikost si vždy všimnete, když se aplikace rozhodne použít mikrofon.

Zelená tečka se zobrazí, když aplikace používá fotoaparát, například při pořizování fotografie. Přístup ke kameře znamená také přístup k mikrofonu; v tomto případě se oranžová tečka samostatně nezobrazí. Zelená má stejnou barvu jako LED diody používané v počítačích Apple MacBook a iMac.

odstranit, tečku, obrazovky, iphone
| Denial of responsibility | Contacts |RSS