Jak oříznout webovou kameru iPhone na počítači Mac s kontinuitou kamerou a dalšími aplikacemi. Webová kamera iPhone

Jak oříznout webovou kameru iPhone na počítači Mac s kontinuitou kamerou a dalšími aplikacemi

Rozšíření funkce kontinuity kamery MacOS v MacOS Ventura a iOS 16, aby se váš iPhone proměnil v webovou kameru, je vítán mnoha lidmi. Největším problémem, který přichází s funkcí, může být nalezení vhodného způsobu namontování nebo umístění vašeho iPhone! (Tipy najdete v tomto článku.) Ale pro některé lidi možná také nechcete používat celý rámeček kamery širokoúhlého (nebo standardního) zadního fotoaparátu na vašem iPhone.

Apple dosud nenabízí ubytování na plodinu a přiblížení, ani vybírá mezi alternativními kamerami směřujícími dozadu nebo přední. Můžete se obrátit na software třetích stran, který vám pomůže. Který software potřebujete, záleží na tom, zda vyžadujete FaceTime, QuickTime, Safari a další kompatibilitu Apple, nebo používáte webovou kameru pouze pomocí video softwaru třetích stran.

Není nutné žádné facetime

Apple dosud nepodporuje obecné virtuální webové kamery, což jsou proudy videa spravované softwarem z jiných videí nebo kompozitních kanálů. Nejoblíbenější z těchto balíčků je otevřený a bezplatný systém Open Broadcaster System (OBS). Obs má nyní vestavěný software virtuální kamery; Dříve jste museli projít několika technickými obručemi a nyní je to jen jediné kliknutí.

V OBS můžete svůj iPhone vybrat jako zdroj videa stejně jako v FaceTime nebo v jiných aplikacích. Pod zdroji kliknete na znaménko Plus, zvolte zařízení pro snímání videa a poté vyberte iPhone z rozbalovací nabídky zařízení. Pokud to funguje správně, vidíte náhled na zobrazení iPhone. Klikněte na OK. Nyní můžete přetáhnout držadla červeného obdélníku a oříznout menší část proudu videa, než co se zdá být ve výchozím nastavení. Nyní klikněte na spuštění virtuální kamery pod nabídkou ovládacích prvků (ve výchozím nastavení v pravém dolním rohu obrazovky). V zoomu nebo jiných videokonferenčních aplikacích nebo videích vyberte Obs Virtual Camera. (Obs může také vrstvit tituly, zvuk, okna a mnohem více;.)

Pokud se zdá, že obs je příliš mnoho na správu nebo je to pro vás náročné, můžete vyzkoušet MMHMM, systém prezentace videa, který vám umožní kombinovat zvuk, video, snímky, obrazovky a další zdroje. Volná úroveň by měla stačit, pokud se jen snažíte orámovat vstup vašeho iPhone jako zvětšení nebo oříznuté video, které můžete vydat na software pro videokonference.

Vyžaduje se FaceTime

Pokud potřebujete používat FaceTime s videokamerou, Camo z Reincubate je v současné době jediným virtuálním fotoaparátem, o kterém si vím, že je plně integrován do video vstupů Apple MacOS Video vstupy.

S camo nainstalujete aplikaci do svého iPhone nebo iPadu a Mac. iOS 12 nebo novější a MacOS 10.13 nebo později nebo požadované. K dispozici je také verze pro Windows 10 nebo novější. Zařízení můžete připojit k Mac přes USB nebo, počínaje před několika týdny, přes Wi-Fi.

Aplikace CAMO Studio v MacOS vám umožňuje vybrat, kterou kameru na vašem iPhone nebo iPad chcete použít jako zdroj, a poté aplikovat zoom, rotaci, efekty, vodoznak nebo úpravy obrázků na. Výstup se stává virtuální kamerou, kterou můžete vybrat v efektivně jakékoli video aplikaci. (Používám Camo jako svůj zdroj videokastů s mým iPhone kvůli jeho rozsáhlým možnostem konfigurace.)

Camo má bezplatnou úroveň, která umožňuje až 720p video, ale nezahrnuje Zoom a většinu ostatních funkcí. Můžete však vyzkoušet bezplatnou verzi, abyste zjistili, jak se vám líbí. Camo je 4.99 za měsíc, 39.99 za rok, nebo 79.99 Odemknout navždy. Placená licence pokrývá až dva počítače a umožňuje odstranění vodoznaku.

Tento článek Mac 911 je v reakci na otázku, kterou odeslala čtenář MacWorld Bradley.

Zeptejte se Mac 911

Sestavili jsme seznam otázek, které jsme položili nejčastěji, spolu s odpověďmi a odkazy na sloupce: Přečtěte si náš Super FAQ, abyste zjistili, zda je vaše otázka zakryta. Pokud ne, vždy hledáme nové problémy, které je třeba vyřešit! Pošlete svůj e.mail na Mac911@MacWorld.com, včetně zachycení obrazovky podle potřeby a zda chcete vaše celé jméno. Ne každá otázka bude zodpovězena, neodpovídáme na e.mail a nemůžeme poskytnout přímé řešení problémů.

Jak proměnit digitální fotoaparát nebo iPhone na výkonnou webovou kameru

Kánon Eos RP se světlem používaným pro streamování přes Mac.

Vyrovnejte si schůzky zoomu, potoky záškuby a dokonce i volání Skype tím, že se přesunete pryč od vestavěné webové kamery ve prospěch lepší kamery.

Pandemie Covid-19 poskytla každému nové uznání za videokonference a živé streamování. S nutností pracovat z domova a vidět prostřednictvím webové kamery se stává běžnou fuškou pro pracovníky, studenty a další, webová kamera se stala nezbytným nástrojem.

Současně se streamování žije na veřejnosti přes Twitch a YouTube se stalo novou formou zábavy, kterou si můžete užít, jak pro streamer, tak pro divák.

V obou případech byste mohli použít webovou kameru zabudovanou do 24palcového displeje iMac nebo na výšce zahrnuté v 14palcovém zářezu MacBook Pro, nebo dokonce do příslušenství pro webovou kameru třetí strany.

Nebudou vám však poskytnout nejlepší kvalitu obrazu nebo vysoké produkční hodnoty, které můžete chtít. U streamerů se možná budou chtít zdát, že mají profesionálně vyráběné video zdroje, zatímco prezentace v nejlepším případě je téměř vždy dobrá věc pro vyhlídky na práci.

Pokud hledáte lépe v online videu, je věc, kterou chcete udělat, zvažte možnost použití některých dalších kamer vyššího konce. Pokud máte relativně nový DSLR, zrcadlovou kameru nebo jiný typ kompaktní kamery, pravděpodobně již máte k dispozici dobrou možnost použít.

Zde je to, co byste měli vědět o používání fotografování zaměřených na video pro videokonference a streamování veřejnosti na vašem Mac.

Jaký je problém s webovými kamerami?

Nejnovější vestavěné webové kamery společnosti Apple jsou docela dobré, zlepšují se napříč pandemií a nabízejí rozlišení 1080p a zlepšené zpracování obrazových signálů prostřednictvím rodiny M1 z Apple Silicon Chips.

V případě displeje studia je také podpora pro Center Stage, což je funkce, kterou Apple nabízí ve své rodině iPadu, která dokáže obrátit obrázek. To udržuje obrázek soustředěný na reproduktoru, kde se pohybují v zorném poli.

I s těmito výhodami je však výsledek obraz, který byste označili za praktičtější než filmové.

A co víc, uvíznete, že se ujistíte, že displej jako celek je zaměřen na cokoli, co plánujete streamovat, protože kamera je vestavěná a není samostatně pohyblivá.

Použití webové kamery třetích stran pomáhá v tom, že může potenciálně zahrnovat funkce, které obvykle nejsou zahrnuty do webové kamery Apple. Například můžete získat optický zoom s některými modely webové kamery, i když jiní mohou být omezeni na nabídku digitálního zoomu namísto toho.

V závislosti na softwaru obsahujícím webovou kameru můžete dokonce vyladit barvy a představit speciální efekty. Bar je zde opět relativně nízký, takže z webové kamery na trhu nemůžete očekávat mnoho.

Pak existují věci jako ohnisková hloubka a bokeh, jmenovitě udržování předmětu v zaměření, zatímco rozmazává pozadí. Většina základních webových kamil je nastavena tak, aby zachytila ​​co nejvíce v zaměření, což zabíjí jakoukoli šanci na to v kameře.

To znamená, že různé softwarové nástroje mohou předstírat, že vám poskytne nějaké soukromí, ale není to tak dobrý účinek.

Webová kamera třetích stran alespoň vyřeší problém nezávislosti, ale stále můžeme dělat lépe.

Velké s DSLR, zrcadly a dalšími typy fotoaparátů

Protože pandemie, výrobci fotoaparátů, jako jsou Canon, Sony, Nikon, Fujifilm a další, nabízejí software, který může s jejich produkty pracovat, aby je proměnil v webové kamery. To opravilo časný problém s prací z domova, kde se kvalitní webové kamery najednou staly produkty s vysokým vyžádáním.

Při zavádění softwarových nástrojů, které umožňují kamerám připojit se k PCS a MACS zmírnily problém, měl také vedlejší produkt zlepšení kvality.

oříznout, webovou, kameru, iphone

Povaha kompaktních kamer, digitálních SLR, zrcadlových a dalších kamer určených pro fotografii, obvykle znamená, že jsou postaveny tak, aby zachytily nejlepší obraz. Stejné systémy použité pro fotografii byly k dispozici pro nahrávání videa, ale nyní mohou být použity pro živé videozáznam.

To znamená větší zobrazovací senzory, lepší sestavy čoček schopných větších rozsahů zoomu a pokročilejší úroveň kontroly nad tím, jak se obraz objeví.

Stejně jako můžete vytvořit přírodní bokeh změnou clony fotoaparátu pro fotografii, můžete pro video udělat stejný rozmazaný trik na pozadí pro video. Protože je to však všechno ve fotoaparátu, vypadá to lépe než počítačově vytvořená verze.

Pro kamery s zaměnitelnými čočkami je k dispozici ještě více možností. Například nasazení makro objektivu vám může umožnit živé streamování detailního výstřelu položky pro ostatní vidět.

Секретная настройка камеры iPhone

S dostatečně dobrým objektivem můžete kameru trochu přiblížit, což může zlepšit váš proud v závislosti na tom, co střílí.

Existují také výhody nezávisle umístění kamery z displeje.

Přední výstřel je konvenční, ale nemusí nutně lichotit k předmětu. Schopnost umístit kameru na stranu displeje může vytvořit pozitivnější obraz. To je předtím, než zvažujete namíření kamery na pozadí, které je vizuálně přitažlivější než v nepokojné místnosti.

Pro pedagogy nebo kohokoli, kdo provádí fyzickou demonstraci, je také prospěšná nezávisle, takže může nabídnout nejlepší možný úhel pro proud. Jistě, můžete sestavit displej iMac pro natáčení celé tabule, ale samotný displej nemusí být na místě, které může subjekt snadno zobrazit.

Používání fotografování fotografování pro streamování videa rozhodně není nový nápad, ale je to ten, který Twitch Streamery vydělávají po celá léta. Teprve proto, že pandemie tlačila vývoj softwaru vpřed, aby lidem usnadnila připojení kamer pro streamování, že se stane mnohem běžnějším.

Pokud máte více kamer a můžete je spojit až k Mac současně, otevírá to také dveře a nabízí více úhlů fotoaparátu. To zahrnuje poskytnutí různých současných živých pohledů, jako je reproduktor a pohled na přehnané pohledy na rozbalení, nebo jednoduše přepnutí z jednoho úhlu kamery reproduktoru na druhý.

Jak připojím kameru na můj Mac jako webovou kameru?

Pro začátek budete potřebovat nějakou formu kamery. Toto je nejdůležitější prvek, ale může to být také drahé, s kvalitními nastaveními fotoaparátu od několika stovek a stoupajících na tisíce.

Nebojte se, protože bezpochyby bude kamera, která odpovídá vaší peněžence, ale budete muset prozkoumat, co můžete použít.

Chcete.li s tím pomoci, podívejte se na podpůrné stránky pro výrobce fotoaparátu. Konkrétně podpůrné stránky o softwaru pro webovou kameru poskytují zdarma, protože obvykle existuje seznam podporovaných zařízení.

Jakmile máte po ruce fotoaparát, stáhněte si software pro webovou kameru výrobce a nainstalujte jej do Mac. Hlavní dodavatelé také nabízejí software Windows, a to je obvykle primární zaměření dodavatele, ale mnozí také nabízejí aplikace MacOS pro tento úkol.

Musíte také fyzicky připojit fotoaparát s Mac, což je také docela jednoduché. Většina moderních fotoaparátů zahrnuje mikro-USB nebo USB-C porty na boku, určené pro vykládání obrázků do hostitelského počítače, ale také se používá pro připojení webové kamery.

Pro připojení k fotoaparátu a Mac použijte kabel dostatečné délky se správným připojením na koncích a jste v podnikání. Doporučuje se jít tak dlouho kabelem, jak byste mohli rozumně chtít, abyste měli flexibilitu pro umístění kamery potenciálně mnoho stop od Mac.

V závislosti na fotoaparátu a přidruženém softwaru možná budete muset nastavit kameru tak, aby fungovala v konkrétním režimu. Ujistěte se, že je nastaveno správně, pokud máte potíže s tím, aby kamera a Mac komunikovala.

S připojenou kamerou a nainstalovaným relevantním softwarem zbývá jen nastavit požadovanou komunikaci nebo streamovací software pro práci s kamerou a jste připraveni jít.

Nezapomeňte, že ne celý software pracuje se všemi aplikacemi, takže v některých případech možná nebudete moci použít konkrétní kameru pro konkrétní aplikaci pro streamování nebo komunikaci. Před dvěma lety se výrobci kamery snažili vyřešit problémy s kompatibilitou během několika týdnů od vydání.

Ale i když se situace od té doby výrazně zlepšila, stále existují nějaké kombinace aplikací, které si navzájem nebudou mluvit.

Rozlišení obrázku se může také lišit mezi výrobci a kamerami, takže nemusíte nutně vidět video stejného rozlišení na proudu vašeho Mac, jak může fotoaparát skutečně natočit. Obrázek, se kterým skončíte, bude obvykle mnohem lepší než typická webová kamera.

Moje kamera nemá aplikaci webové kamery. Co můžu dělat?

Ne každá kamera bude schopna pracovat přímo jako webová kamera, ale existuje jiný způsob problému. Pokud má fotoaparát možnost výstupu videa, například HDMI, můžete použít nějaký další hardware k překlenutí mezery.

Na trhu je mnoho možností zachycení videa navržené tak, aby jako vstup přijala HDMI nebo podobný zdroj, a poté z něj vytvořil signál s počítačem. Jednou z možností vytvořených speciálně s ohledem na kamery je Elgato Cam Link 4k.

V případě odkazu CAM 4K je to kompaktní dongle, který má na jednom konci připojení HDMI a na druhém připojení USB na druhém. Vytváří video zdroj, který je použitelný jako běžná webová kamera USB, kromě toho, že je pocházející z vaší kvalitní kamery.

Jak název napovídá, může také vydat proud 4K-rozlišení až do 30fps nebo 1080p stream při 60 snímků za sekundu. Jedná se o vysoce kvalitní možnosti, zejména pokud streamujete prezentaci veřejnosti.

Ambiciózní streamery s hlubšími, kteří chtějí větší kontrolu nad jejich vysíláním, se mohou obrátit na profesionálnější nástroje, jako je BlackmagicDesign Atem Mini. Přepínač vysílání, dokáže zvládnout více video vstupů, jako jsou kamery, přepínání zabývající se mezi nimi a další pokročilejší úkoly.

V mnoha případech mohou přepínače vydávat HDMI, ale užitečnější pro účely streamování, jako by to byla webová kamera USB. Takové zařízení může oddělit živý přepínací prvek od zpracování streamováním softwarových nástrojů, ale obvykle za statné náklady.

Software: Od schůzek po streamování

Pokud se to udělá správně, měli byste mít kvalitní kameru připojenou k Mac pomocí kabelu USB, se softwarem od výrobce kamery, který z něj přeměnil na použitelný videozáznam. Ve většině případů je to vše, co musíte připojit k týmům Zoom, Skype, Discord nebo Microsoft, a to je v pořádku.

Pokud však chcete jít o další fázi, konkrétně do světa Twitch a Live YouTube Streaming, budete potřebovat nějaký další software. Existuje mnoho placených možností, například Ecamm Live a Restream Studio, ale existuje bezplatná možnost, na kterou se možná budete chtít podívat. Obs (Open Broadcaster Studio).

Plně vybavený nástroj pro streamování, jako je Obs, může kombinovat živé videozáznam s animacemi, statickými obrázky, sdílené displeje, zvukové efekty a hudbu a interaktivní prvky do plně zaoblené vysílání.

Ačkoli má trochu křivky učení, netrvá dlouho, než se nastaví základní rozvržení proudu, spolu s některými dalšími rozloženími obrazovky, které můžete přepnout mezi. U streamerů to může zahrnovat pouze zdroj webové kamery pro jednu scénu a druhá by se mohla skládat ze sdílení obrazovky například s obrázkem na webové kameře, například na obrázku.

Díky tomu je Obs velmi výkonný pro twitch streamery, ale má bonus, díky kterému je ještě užitečnější pro ty, kteří se nezajímají o veřejné streamování. V OB můžete povolit virtuální kameru, která promění vysílací výstup softwaru na webovou kameru, který může procházet softwarem pro setkání a další video nástroje.

Pro pedagogy a přednášející vám to může poskytnout vysoce přizpůsobitelný způsob sdílení obrazovky s třídou nebo skupinou.

Další úvahy

Tento článek diskutuje pouze o použití kamery jako alternativní webové kamery, ale existují i ​​další možnosti.

Existují aplikace, které umožňují fotoaparáty iPhone nebo iPad jako webovou kameru téměř stejným způsobem. V obchodě App Store je k dispozici několik možností, například Camo a Epoccam vlastněný Corsair, který může přenášet zdroj iPhone na Mac nebo PC, který také spustí aplikaci.

V tomto případě získáte také výhodu nezávisle moavabilní webové kamery, spolu s možností pracovního drátu, v závislosti na aplikaci. Jakmile se do vašeho Mac pochází, video zdroj je opět zpracován, jako by se jedná o typickou webovou kameru USB v různých aplikacích a službách.

To by mohl být mimořádně prospěšný prvek, který byste měli zvážit, abyste měli k dispozici více úhlů kamery, aniž byste platili za více kamer.

Kromě kamer a softwaru jsou vaše pozadí, osvětlení, síla, zvuk, montáž a šířka pásma další skutečné úvahy.

Uklizená místnost je výhodnější, ale pokud neplánujete přesunout kameru, musíte si udržet cokoli v zorném poli na kameru prezentovatelné.

S nástroji, jako je obs a další streamovací software, můžete být schopni využít výhod chromakey efektů zakoupením solidního zeleného nebo modrého pozadí. To může nejen skrýt místnost, ale umožňuje to, ale umožňuje speciální efekty, jako je tropické pozadí nebo vás překrýváte na vrcholu obrázku, jako byste představovali zprávu o počasí.

Na osvětlení se doporučuje, aby nejedli jednoduše s typickým osvětlením místnosti pro proud. Investujte do nějakého videa osvětlení, abyste se lépe osvětlili pro kameru, a experimentujte s jeho polohou, aby bylo světlo co nejvíce lichotivé.

Zatímco na téma věcí, které potřebují sílu, se podívejte na způsoby, jak udržet kameru napájenou zásuvkou spíše než baterií. To by mohlo být nabíjení založené na USB, nebo běžně, figurína, která se připojuje k zásuvce.

Pravděpodobně důležitější než jak se objevíte, je to, jak zníte. Investujte do kvalitního mikrofonu pro vaše nastavení, buď jako verze vázaná na stůl, nebo na verzi, jako je mikrofon Lavalier Clip-on MIC.

Musíte také zvážit, jak umístit kameru. Na rozdíl od webové kamery bude váš fotoaparát a objektiv vícekrát náklady a výrazně těžší a nemůžete jej jednoduše umístit na monitor jako normální.

Zjevnou odpovědí na to je stativ, ale trvalejším řešením by mohlo být namontované na stole. To může mít mnoho forem, včetně pohyblivých paží, aby připojil fotoaparát pro širokou škálu pozic, ale nejjednodušší je svorka s prodlouženým pólem a vláknem pro kameru.

Tento druh držáku může stát jen 15, ale pravděpodobně budete chtít utratit více za kvalitnější nebo značkovou verzi, vzhledem k váze a nákladům fotoaparátu, kterou byste s ní používali. Jako příklad, Smallrig Selection Desk Mount Clamps na povrch, má výškový rozsah mezi 19 palci a 39 palců a zahrnuje hlavu kuličky nahoře pro 34 na Amazonu.

Nezapomeňte také, že video potřebuje hodně šířky pásma, aby správně fungovalo. Pokud nemáte dostatek šířky pásma proti proudu, mohou jiní zažít vyrovnávací paměť nebo snížení rozlišení proudu.

Mnoho nástrojů pro streamování také zahrnuje různé funkce, které uživatelům pomáhají doladit jejich proudy do schopností připojení k internetu. Je vhodné to využít před streamováním.

A konečně, v případě streamování na Twitch nebo YouTube Live, nezapomeňte se bavit. Může být zastrašující efektivně vystupovat na veřejnosti prostřednictvím videa, ale je v pořádku dělat chyby s hrstkou diváků.

Ne každý se stává „ninja“ nebo „pokimane“ přes noc, ale získání dobrého kamery a vysílacího systému je dobrým prvním krokem.

Jak používat svůj iPhone jako webovou kameru pro váš Mac pomocí funkce kamery Continuity

S funkcí kontinuity kamery v iOS 16 a Macos Ventura můžete svůj iPhone použít jako webovou kameru pro váš Mac během FaceTime, WhatsApp, Slack, Zoom, Skype a další videohovory.

Navíc jej můžete použít ve foto stánku, přehrávači QuickTime a téměř na jakékoli aplikaci, kde potřebujete pracovat s kamerou MacBook.

Ale proč?

Bez ohledu na to, jaký iMac nebo MacBook používáte, je jisté, že jeho vestavěná kamera není tak dobrá jako váš iPhone Camera. Takže pro vylepšené videohovory, prezentace, návody a podobné, použití iPhone jako webové kamery je významný upgrade.

Požadavky

Chcete.li použít kameru kontinuity jako webovou kameru, potřebujete následující:

Continuity Camera: How to Use Your iPhone as a Webcam #shorts

 • iPhone XR nebo novější spuštění iOS 16 nebo novější
 • Jakýkoli Mac nebo MacBook běžící MacOS Ventura nebo novější
 • IPhone i Mac by měly mít stejné Apple ID

Poznámka: Můžete použít libovolný iPhone vydaný v roce 2018 (jako je XR) nebo novější. To znamená, že můžete také použít iPhone SE 2020 a iPhone SE 2022 jako webovou kameru pro váš Mac. Následující speciální funkce kamery kontinuity však mají specifické požadavky na zařízení:

 • Zobrazit středové jeviště a stolní pohled: Vyžaduje iPhone 11 nebo novější. Není podporováno na iPhone SE.
 • Studio světlo: Vyžaduje iPhone 12 nebo novější.

Jak používat iPhone jako webovou kameru pro Mac

Od začátku do konce trvá jen šest snadných kroků.

Krok 1. Vyberte bezdrátové nebo kabelové nastavení

Váš iPhone můžete použít jako webovou kameru pro Mac bezdrátově nebo jej použít pomocí kabelu Lightning:

 • Použití bezdrátového použití: Povolte Wi-Fi a Bluetooth na vašem iPhone a Mac. Také se ujistěte, že jsou obě zařízení blízko.
 • Použití přes dráty: Připojte svůj iPhone k Mac pomocí bleskového kabelu.

Tip: Při používání iPhone jako webové kamery uvidíte na svém Mac oznámení, pokud se baterie iPhone sníží. Když k tomu dojde, můžete připojit iPhone do vašeho Mac nebo do nabíječky.

Krok 2. Umístěte svůj iPhone

IPhone můžete namontovat na horní část svého počítače Mac nebo MacBook pomocí přílohy třetích stran, jako je tento. Pokud nemáte tento držák, můžete používat jakýkoli stojan na mobilní telefon a stabilně na něj umístit svůj iPhone nebo dokonce 3D tisk.

Pomohlo by to udržet iPhone v orientaci na krajinu. Můžete jej však použít i v orientaci na výšku.

Krok 3. Zamkněte svůj iPhone

Obrazovka vašeho iPhone musí být uzamčena, aby ji použila jako webovou kameru, a nemůžete současně použít svůj iPhone pro cokoli jiného. Pokud se chcete dostat do svého iPhone, budete muset pozastavit relaci webové kamery nebo ji odpojit.

Poznámka: Pokud přijmete hovor, zatímco se váš iPhone používá jako webová kamera, pozastaví video a zvuk, dokud nebude hovor ukončit a zamknout iPhone. To platí, i když jste nastavili iPhone, aby přijímal hovory na vašem Mac. Abyste tomu zabránili, vložte svůj iPhone do režimu Druh.

Krok 4. Vyberte fotoaparát vašeho iPhone jako webovou kameru vašeho Mac

Zde je návod, jak používat iPhone jako webovou kameru v populárních aplikacích na Mac:

FaceTime: Klikněte na video z horního panelu nabídky a vyberte svůj iPhone jako kameru.

WhatsApp: Proveďte videohovor pomocí aplikace WhatsApp pro Mac. Dále klikněte na ikonu tři tečky z obrazovky volání a vyberte si svůj iPhone jako kameru.

Slacka: Zahajte videohovoru nebo se s kolegou s kolegou. Na obrazovce volání stiskněte ikonu Nastavení a vyberte svůj iPhone jako vstup kamery.

Zoom: Klikněte na malou šipku vedle ikony videokamery a vyberte svůj iPhone jako CamerSource.

Foto Booth: Apple Photo Booth je zábavná vestavěná aplikace pro fotoaparát pro váš Mac, která můžete vzít selfies s různými efekty a zaznamenávat videa. Chcete.li používat fotoaparát iPhone ve foto stánku.

Přehrávač QuickTime: Toto je další aplikace Apple, která je na všech počítačích předinstalována. Používá se především pro přehrávání videí, ale můžete jej také použít k natáčení filmů, nahrávání obrazovky Mac nebo iPhone a dokonce i na pásku iPhone FaceTime nebo WhatsApp volání. Chcete.li používat iPhone jako camersource uvnitř QuickTime, Open QuickTime Player Soubor nového filmu nahrávání malé šipky vedle tlačítka záznamu a vyberte iPhone.

Stejně jako výběr iPhone jako webové kamery, můžete jej také použít jako mikrofonní vstup pro váš Mac.

Krok 5. Použijte video efekty a režimy MIC

Poté, co postupujete výše uvedené kroky, můžete použít iPhone pro jednoduchý, ale vylepšený zážitek z webové kamery. Ale to není všechno. Můžete si věci dále brát pomocí následujících efektů videa a mikrofonu. Takto:

1) Při používání iPhone jako webové kamery klikněte na ikonu MacOS Control Center z pravého horní části obrazovky Mac.

2) Odtud vyberte efekt videa a poté můžete použít centrální scénu, režim portrétu, Studio Světlo a zobrazení stolu, pokud jej váš iPhone podporuje. Tyto účinky jsou samoobslužné a také se zobrazí malou úvodní obrazovku, když je vyberete.

Zde je rychlý přehled každé funkce:

 • Středová fáze: I když se mírně pohybujete v místnosti, ultra široký fotoaparát pro iPhone použije svou inteligenci, aby vás udržel ve středu rámu.
 • Režim portrétu: Udržuje vaši tvář ostrou a rozmazává vaše pozadí, a tak pomáhá osobě na volání zaměřit se na vás a ne vaše (možná chaotické) okolí.
 • Studio světlo: Řekněme, že jste v místnosti se špatným světlem nebo před oknem. Pokud zapnete studiové světlo, ztlumí pozadí a osvětlí vaši tvář, což zlepšuje celkovou video prezentaci v obtížných světelných situacích. Váš iPhone 12 a později to všechno dělá pomocí svého výkonného procesoru, aniž by se spoléhal na externí osvětlení.
 • Zobrazení stolu: Používá ultra široký fotoaparát na vašem iPhone 11 nebo později, aby mohl ukázat svůj stůl i obličej.

3) Stejně jako videa můžete přizpůsobit svůj zážitek z mikrofonu kliknutím na režim MIC v řídicím centru MacOS. Odtud vyberte:

 • Izolace hlasu: Minimalizuje hluk na pozadí a zaměřuje se na váš hlas, což usnadňuje osobě na druhém konci videohovoru, aby vás jasně poslouchal.
 • Široké spektrum: Dělá to opak. Zachytí váš hlas a také to, co je kolem něj.

Krok 6. Pozastavte, odpojte nebo přestaňte používat iPhone jako webovou kameru

Až budete hotovi, můžete udělat následující:

 • Použijte tlačítko uvnitř aplikace pro videohovory k ukončení hovoru.
 • Klepněte na obrazovku iPhone a zvolte pozastavení nebo odpojení.
 • Pokud používáte svůj iPhone jako kabelovou webovou kameru, můžete jej jednoduše odpojit od Mac a ukončí funkci kamery kontinuity.
 • A pokud jej používáte bezdrátově, vypnutí Bluetooth nebo Wi-Fi by mělo připojení odpojit.

Související tipy:

Funkce webové kamery pro iPhone je měnič her pro podcasters

iOS 16 je oficiálně mimo, zbrusu nové telefony iPhone (s 48MP kamerami!) jsou vyhlášeny a MacOS Ventura je hned za rohem. To znamená, že je čas podívat se na jeden z méně slavných, ale velmi zájmu vypadajících funkcí nové řady operačních systémů Apple: Použití vašeho iPhone jako nativní webové kamery.

Velké oznámení společnosti Apple na WWDC

Na letošní konferenci World Wide Developers Conference (WWDC) Apple předvedl některé ze svých nejnovějších a největších funkcí napříč iOS, iPados a MacOS. Jednou z těchto funkcí zahrnuje velký upgrade na kameru kontinuity.

Zatímco kamera kontinuity existuje již několik let jako způsob, jak uživatelé zachytit fotografie na svém telefonu, a automaticky je poslat do svého Mac (řekněme, pro prezentaci klíčové série), bude to v MacOS získat mnohem užitečnější Ventura. Bude podporovat způsob, jak používat iPhone jako vaši webovou kameru bez použití aplikace třetích stran, jako je camo.

Pro mnoho lidí je to jejich iPhone nejlepší webovou kamerou, kterou vlastní.

Jak funguje kamera kontinuity iPhone?

Chcete.li, aby váš iPhone fungoval jako webová kamera bez potřeby softwaru třetích stran, potřebujete:

 • Váš iPhone běží iOS 16
 • Váš Mac běží MacOS Ventura
 • Potřeba mít povoleno Wi-Fi a Bluetooth
 • Musí být podepsány do stejného účtu iCloud (s 2FA, podle Apple)

Jakmile tyto požadavky splníte, přiveďte svůj iPhone poblíž vašeho Mac a otevřete cokoli, co podporuje kameru. dokonce i web. Zde je podpora pro můj iPhone v YouTube Live:

oříznout, webovou, kameru, iphone

Jakmile se váš iPhone připojí, budete mít nový panel v kontrolním centru s některými nastaveními:

Nastavení fotoaparátu iPhone

Při připojení iPhone jako webové kamery v současné době existují 3 video efekty:

 • Střední scéna, která bude následovat vaši tvář, aby ho udržel středový rámec
 • Portrét, který vytváří rozmazaný efekt pozadí
 • Studio světlo, které ztmavne pozadí při osvětlení všeho, co je v zaměření (s největší pravděpodobností vy).

K dispozici je také „Zobrazit stolní pohled“, který vám umožní používat ultra široký fotoaparát iPhone k „předstírání“ režijního pohledu na váš stůl. Ale to je téma pro jiný článek.

Nyní je to skvělé pro schůzky a videa, ale jak to pomáhá podcasterům?

Jak používání iPhone jako webové kamery pomáhá podcasterům?

YouTube nedávno zavedla svou první iterace stránky podcastů. Podle Kai Chuk, vedoucí podcastingu na YouTube, budou i nadále zlepšovat tuto oblast.

Pokud vytvoříte obsah, který se nakonec přesune na platformu vpřed videa, je důležité mít dobrou kameru. Pro většinu lidí je jejich iPhone jejich nejlepší fotoaparát.

Ve skutečnosti Apple poprvé představil 4K video ve své řadě iPhone 6, až v roce 2015!

Jako podcaster můžete začít integrovat dobrá videa do procesu nahrávání, aniž byste museli utrácet tunu peněz za fantastickou 4K kameru.

Zde je několik nápadů, jak začít.

oříznout, webovou, kameru, iphone

Zaznamenejte video během rozhovorů

Nástroje jako Riverside a Zencaster umožňují nahrávání videa. I když nevydáváte celé video, můžete použít klipy z rozhovoru.

Videa „Talking Head“ pro sólové show

Jste to jen vy na skriptovaném nebo nastíněném podcastu? Zapněte své video a začněte mluvit. Oslovte svůj iPhone přímo v některých bodech a poté přidejte několik nárazníků na konec.

Opět můžete vydat celou epizodu nebo jen klipy, které vám pomohou propagovat show!

Vertikální video

Pokud video nahráváte, můžete také znovu použít toto video pro vertikální platformy, jako jsou Tiktok, Instagram navijáky a šortky YouTube. Jako další výhodu, protože je to váš iPhone, bude vypadat nativní na platformě.

Video v podcastingu neodchází

Jedna věc je jasná: Video v podcastingu není pryč. Jen před několika lety by přidání videohodiny do podcastu vynaložilo značné úsilí. Dnes je to snazší než kdy jindy.

Nová funkce kamery Apple Continuity usnadňuje a mnohem dostupnějším aspektem: samotná kamera.

A pokud potřebujete další pokyny, podívejte se na náš průvodce spuštěním video podcastu. Jen si pamatujte, pokud máte iPhone, brzy nebudete muset koupit kameru!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS