Jak opravit a přeinstalovat Microsoft Store na Windows 10 po odstranění. Fixit Microsoft Windows 10

Jak opravit a přeinstalovat Microsoft Store na Windows 10 po odstranění?

Při odinstalaci vestavěných moderních aplikací také mnoho uživatelů Windows 10 náhodně odinstaluje také Microsoft Store. Nejčastěji k tomu dochází, když bezmyšlenkově provozují nástroje třetích stran nebo skripty PowerShell, jako je Get-AppxProvisionEdPackage.online | Odebrat-AppxProvisionEdPackage.online. které odstraňují všechny moderní aplikace UWP a Appx bez výjimek (viz článek o tom, jak správně odinstalovat vestavěné aplikace APPX v systému Windows 10). Pokud Microsoft Store chybí nebo nefunguje v systému Windows 10, můžete jej buď resetovat nebo opravit podle pokynů v této příručce.

Jak vyčistit a resetovat aplikaci Microsoft Store v systému Windows 10?

Pokud nemůžete spustit aplikaci Microsoft Store v systému Windows 10 nebo to funguje s chybami, můžete se ji pokusit resetovat do výchozího nastavení a odstranit všechna uložená/uložená data:

 • Otevřené nastavení. Aplikace. Funkce aplikací;
 • Najděte Microsoft Store a klikněte na Advanced Možnosti;
 • V dalším okně klikněte na Obnovit a potvrďte odstranění předchozího nastavení;

Můžete také resetovat Store Microsoft Store pomocí příkazového řádku pomocí příkazu níže:

Obnovení aplikace Microsoft Store ve Windows 10 s PowerShell

Když odstraníte systémové aplikace Appx pomocí Cmdlet PowerShell Remove-AppxPackage. Můžete se pokusit znovu zaregistrovat aplikaci WindowsStore pomocí jeho souboru XML Manifest.

 • Ujistěte se, že soubory aplikací jsou stále uloženy na místním disku: get-Childitem ‚C: \ Program Files \ WindowsApps‘ | Where-Object
 • V mém příkladu, adresáře se jmény Microsoft.Windowsstore _ zůstal na místě;
 • Zaregistrujte aplikaci WindowsStore v systému Windows 10 pomocí AppXManifestu.XML s příkazem: Get-AppxPackage WindowsStore.Narušení | Pro každého

Spropitné. Pokud při spuštění add-appxpackage uvidíte chybu odepřené přístupu. Zkuste udělit oprávnění vlastníka na C: \ Program Files \ WindowsApps \ pro váš účet pomocí nástroje ICACLS.

Jak ručně nainstalovat/přidat aplikaci Microsoft Store do Windows 10 ?

Pokud v C: \ Program Files \ WindowsApps není žádná složka se soubory Store Windows Store, uvidíte, jako jsou tyto, při pokusu o registraci aplikace pomocí add-AppxPackage:

Add-AppxPackage: Nelze najít cestu.
Add-AppxPackage: Nasazení selhalo s HRESULT: 0x80073CF6, balíček nemohl být zaregistrován.
Nelze zaregistrovat Microsoft.Balíček WindowsStore, protože došlo k selhání sloučení.

Poté si můžete stáhnout soubory WindowsStore a všechny jejich závislosti z webu Microsoft a ručně nainstalovat aplikace AppX.

Tato metoda je vhodná pro uživatele, kteří původně odstranili moderní aplikace z obrazu Windows, stejně jako pro vlastníky systému Windows 10 LTSC Enterprise, který nemá žádné předinstalované aplikace UWP vůbec.

 • Otevřete zvýšenou konzoli PowerShell;
 • Spusťte příkaz níže a ujistěte se, že aplikace WindowsStore není nainstalována (odstraněna): Get-AppxPackage.Naruky | Kde-Object
 • Přejděte do https: // Store.RG-ADGUARD.Net/(Web umožňuje získat přímé odkazy a stahovat instalační soubory AppX z webu Microsoft), vložte odkaz Microsoft Store do pole vyhledávání (https: // www.Microsoft.com/obchod/productId/9wzdncrfjbmp) a vyberte maloobchod v rozevíracím seznamu;
 • Chcete.li, aby vaše aplikace pro obchod správně fungovala, musíte stáhnout šest souborů AppX pro vaši verzi Windows (x64 nebo x86): Microsoft.SÍŤ.Rodák.Rámec.1.7. Microsoft.SÍŤ.Rodák.Rámec.2.2. Microsoft.SÍŤ.Rodák.Runtime.1.7. Microsoft.SÍŤ.Rodák.Runtime.2.2. Microsoft.VCLIB S, Microsoft.Ui.XAML.2.4.
 • Mám následující seznam balíčků:

Microsoft.SÍŤ.Rodák.Rámec.1.7_1.7.27413.0_x648wekyb3d8bbwe.Appx Microsoft.SÍŤ.Rodák.Rámec.2.2_2.2.29512.0_x648wekyb3d8bbwe.Appx Microsoft.SÍŤ.Rodák.Runtime.1.7_1.7.27422.0_x648wekyb3d8bbwe.Appx Microsoft.SÍŤ.Rodák.Runtime.2.2_2.2.28604.0_x648wekyb3d8bbwe.Appx Microsoft.VCLIBS.140.00_14.0.29231.0_x648wekyb3d8bbwe.Appx Microsoft.Ui.XAML.2.4_2.42007.9001.0_x648wekyb3d8bbwe.Appx

 • Stejně tak stáhněte Microsoft.Instalace systému WindowsStore s příponou AppXBundle (například Microsoft.WindowsStore_12104.1001.113.0_Neutral_ ~ _8wekyb3d8bbwe.appxbundle). Pokud stažený soubor nemá příponu, přidejte.AppXBundle rozšíření ručně;
 • Zkopírujte všechny balíčky do jednoho adresáře a nainstalujte je pomocí skriptu PowerShell níže: Path = ‚C: \ PS \ Store‘ Get-ChildItem Path.filtr appx | %Cesta get-ChildItem.Filtr AppXBundle | %
 • Pokud během Microsoftu vidíte nějaké chyby závislosti.Instalace, stahování a instalace WindowsStore a instalace zadaných balíčků AppX ručně.

 • Ujistěte se, že byl nainstalován Windows Store a jeho ikona se objevila v nabídce Start.
 • Pokud máte předplatné společnosti Corporate VLSC (Software Assurance), můžete si stáhnout aplikace pro Windows 10 Inbox ISO z webu Microsoft. Obrázek offline obsahuje všechny vestavěné aplikace, včetně Store Microsoft.

  Chcete.li nainstalovat Windows Store z obrázku ISO, můžete použít příkaz níže:

  Add-AppxProvisionEdPackage.Online.PackagePath „D: \ x86fre \ Microsoft.WindowsStore_8wekyb3d8bbwe.AppXBundle „–LicensePath“ D: \ x86fre \ Microsoft.WindowsStore_8wekyb3d8bbwe.xml „

  Jak používat nástroj Disp Command k opravě obrázku Windows 10

  Když v systému Windows 10 chybí nebo zkorumpovaný soubor, můžete problém vyřešit pomocí příkazových nástrojů Disp a SFC a tady je, jak.

  Servisní a správa obrazu a správy nasazení (DESC) na Windows 10 je nástroj, který administrátoři používají k přípravě, úpravě a opravách systému systému, včetně prostředí pro obnovení systému Windows, nastavení Windows a Windows PE (WinPE). Můžete jej však také použít s obrázkem místní obnovy k vyřešení problémů systému.

  Как исправить ошибку с загрузкой приложений в Microsoft Store

  Technicky, při odstraňování problémů s konkrétní chybou a zjistíte, proč zařízení již není správně zaváděno nebo vyřeší problémy s výkonem, můžete použít nástroj pro kontrolu systémových souborů (SFC) k nahrazení chybějících nebo poškozených systémových souborů pomocí obrázku obnovy pomocí obrázku obnovy pomocí obrázku obnovy. Jedinou upozorněním s tímto přístupem je, že pokud je poškozen jeden nebo více souborů Windows 10 v místním obrázku, příkaz SFC nebude fungovat. V tomto scénáři můžete použít „Instalace.Wim „Image soubor s disp k opravě obrázku a poté pomocí nástroje SFC na opravu nastavení, aniž byste museli přeinstalovat Windows.

  Tato průvodce, jak na to, vás projde kroky k použití nástrojů pro DESP a SFC, aby se počítač vrátil z mrtvých do zdravého pracovního stavu bez přeinstalace.

  Jak používat Disp k opravě obrázku Windows 10

  Nástroj Command Command obsahuje více možností pro opravu obrázku, včetně „CheckHealth“, „ScanHealth“ a „RestoreHealth“, které budete chtít použít v tomto pořadí. V závislosti na problému můžete také použít možnost „ObnoreHealth“ k opravě místně dostupného obrázku pomocí různých zdrojových souborů.

  Disp Command s možností CheckHealth

  Možnost „CheckHealth“ pomocí nástroje Disc umožňuje určit jakékoli korupce uvnitř místního obrazu Windows 10. Tato možnost však neprovádí žádné opravy.

  Chcete.li zkontrolovat obrázek systému Windows 10, pokud jde o problémy s Disc, použijte tyto kroky:

  • Otevřený start.
  • Vyhledejte příkazový řádek, klepněte pravým tlačítkem myši na nejvyšší výsledek a vyberte běh jako možnost správce.
  • Zadejte následující příkaz a proveďte rychlou kontrolu a stiskněte klávesu Enter: Desm /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

  Po dokončení kroků bude nástroj pro servis a správu obrazu nasazení spuštěn a ověří jakoukoli korupci dat, která může vyžadovat opravu.

  Disp Command with ScanHealth možností

  Možnost „Scanhealth“ provádí pokročilejší skenování, aby se určilo, zda má obrázek nějaké problémy.

  Chcete.li zkontrolovat obrazové problémy s možností ScanHealth v systému Windows 10, použijte tyto kroky:

  • Otevřený start.
  • Vyhledejte příkazový řádek, klepněte pravým tlačítkem myši na nejvyšší výsledek a vyberte běh jako možnost správce.
  • Zadejte následující příkaz pro provedení pokročilého skenování a stiskněte klávesu Enter: Desm /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

  Po dokončení kroků může skenování nějakou dobu zkontrolovat, zda obrázek Windows 10 potřebuje nějaké opravy.

  Disp Command s možností RestoreHealth

  Pokud existují problémy s obrazem systému, použijte s možností „RestoreHealth“ pro automatické skenování a opravu běžných problémů.

  Chcete.li opravit problémy se systémem Windows 10 Image s nástrojem Command Command, použijte tyto kroky:

  • Otevřený start.
  • Vyhledejte příkazový řádek, klepněte pravým tlačítkem myši na nejvyšší výsledek a vyberte běh jako možnost správce.
  • Zadejte následující příkaz pro opravu obrázku Windows 10 a stiskněte klávesu Enter: Desm /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
  • Rychlá poznámka: Pokud se příkaz objeví zaseknutý, je to normální chování. Po několika okamžicích bude tento proces úspěšně dokončen.

  Jakmile dokončíte kroky, připojíte se k Windows Update Online a stahujte a vyměňte poškozené soubory (podle potřeby).

  Opravte problémy pomocí dispus pomocí instalace.WIM obrázek

  Příkazy servisu a správy nasazení nasazení obvykle nezpůsobují problémy. Pokud však nástroj zjistí, že problémy nahrazující poškozené soubory nebo počítač není připojen k internetu, budete muset poskytnout další obrázek pomocí možnosti „Zdroj“. Obvykle můžete použít „instalaci.Wim „nebo“ Instalace.Soubor ESD „z jiného počítače, nainstalovat média nebo soubor ISO. Musíte pouze zajistit, aby se soubory shodovaly s verzí, vydáním a jazykem verze Windows 10, kterou se snažíte opravit.

  Stáhněte si soubor ISO Windows 10

  Pokud potřebujete použít jiný zdroj souboru, použijte nástroj pro tvorbu médií ke stažení nové kopie Windows 10.

  Chcete.li stáhnout soubor ISO systému Windows 10, použijte tyto kroky:

  • Otevřete tento web podpory Microsoft.
  • Klikněte na tlačítko Stáhnout.
  • Poklepáním na mediaCreationToolxxxx.Soubor exe pro spuštění nastavení.
  • Kliknutím na tlačítko Acception Assortujte s podmínkami.
  • Vyberte možnost „Vytvořit instalační média (USB Flash Drive, DVD nebo ISO soubor) pro další počítač“.
  • Klikněte na tlačítko Next.
  • Znovu klikněte na tlačítko Next.
  • Vyberte možnost ISO souboru.
  • Klikněte na tlačítko Next.
  • Vyberte cíl pro uložení souboru ISO Windows 10.
  • Klikněte na tlačítko Uložit.
  • Kliknutím na odkaz otevřete umístění souboru pomocí Průzkumníka souborů.
  • Klikněte na tlačítko Dokončit.
  • Poklepejte na okna.Soubor ISO pro připojení obrázku.
  • V sekci „Tento počítač“ potvrďte dopis jednotky pro horský bod souboru ISO.

  Po dokončení kroků můžete pokračovat s nástrojem Disc pomocí možnosti „Zdroj“ k opravě místního obrázku.

  Opravte obrázek Windows 10 Recovery

  Что делать если при установки из майкрософт стор ошибка

  Pro spuštění nástroje pro servis a správu obrazu na nasazení s alternativním zdrojem (nainstalujte.wim) obrázek, použijte tyto kroky:

  • Otevřený start.
  • Vyhledejte příkazový řádek, klepněte pravým tlačítkem myši na nejvyšší výsledek a vyberte běh jako možnost správce.
  • Zadejte následující příkaz pro opravu obrázku Windows 10 a stiskněte klávesu Enter: Desm /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Zdroj: G: \ Zdroje \ Instalace.Wim

  V příkazu nahraďte „G“ za dopis ISO Mount Point Drive v průzkumníku souborů.

  • (Volitelné) Zadejte následující příkaz pro omezení použití Windows Aktualizace a stiskněte klávesu Enter: Desm /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Zdroj: G \ Zdroje \ Instalace.WIM /OMITACESCESS
  • (Volitelné) Zadejte následující variantu předchozího příkazu pro splnění stejného úkolu a stiskněte klávesu Enter: Desm /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Zdroj: Wim: G: \ Zdroje \ Instalace.WIM: 1 /limitAccess

  V příkazu změňte „g: \ zdroje“ pro cestu k „instalaci.Soubor Wim „.

  Po dokončení kroků příkaz prohledá a opraví problémy pomocí „Instalace.Soubor Wim „, který jste zadali jako alternativní zdroj.

  Opravte problémy s Dism pomocí obrazu ESD

  Pokud máte šifrovanou instalaci.ESD „Obrázek, je možné jej použít k opravě poškozených souborů na Windows 10.

  Chcete.li použít Disp s „instalací.Image soubor ESD „jako zdroj pro opravu Windows 10, použijte tyto kroky:

  • Otevřený start.
  • Vyhledejte příkazový řádek, klepněte pravým tlačítkem myši na nejvyšší výsledek a vyberte běh jako možnost správce.
  • Zadejte následující příkaz pro opravu obrázku „Instalace.ESD „Soubor a stiskněte klávesu Enter: Desm /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Zdroj: C: \ ESD \ Windows \ Zdroje \ Instalace.ESD

  V příkazu změňte „C: \ esd \ Windows \ zdroje“ s cestou k umístění „.Soubor ESD „(pokud je to jiné).

  • (Volitelné) Zadejte následující příkaz pro omezení použití Windows Update a stiskněte klávesu Enter: Desm /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Zdroj: C: \ ESD \ Windows \ Zdroje \ Instalace.ESD /limitAccess
  • (Volitelné) Zadejte následující variantu předchozího příkazu pro splnění stejného úkolu a stiskněte klávesu Enter: Desm /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Zdroj: ESD: C: \ ESD \ Windows \ Zdroje \ Instalace.ESD: 1 /limitAccess
  • (Volitelné) Zadejte následující příkaz a použijte instalaci.Soubor ESD umístěný v jiné jednotce a stiskněte klávesu Enter: Desm /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Zdroj: E: \ Zdroje \ Instalace.ESD

  V příkazu nahraďte „E: \ zdroje“ cestou k umístění „instalace.ESD „soubor.

  Po dokončení kroků tento nástroj opraví poškozené soubory pomocí souborů zahrnutých do „Instalace.ESD „obrázek.

  Jak spustit SFC k opravě problémů na Windows 10

  Výše uvedené pokyny opraví problémy s obrazem systému, nikoli problémy s instalací systému. Po obnovení obrázku do zdravého stavu použijte nástroj pro kontrolu souborů systému k opravě aktuálního nastavení.

  Chcete.li použít příkazový nástroj SFC k opravě problémů se systémem Windows 10, použijte tyto kroky:

  • Otevřený start.
  • Vyhledejte příkazový řádek, klepněte pravým tlačítkem myši na nejvyšší výsledek a vyberte běh jako možnost správce.
  • Zadejte následující příkaz pro opravu instalace a stiskněte klávesu Enter: SFC /Scannow
  • Rychlý tip: Pokud jsou nalezeny chyby, možná budete chtít spustit příkaz asi třikrát, abyste zajistili, že vše bude správně opraveno.

  Jakmile dokončíte kroky, nástroj pro kontrolu systémových souborů opraví systémové soubory pomocí místních obrazových souborů a soubory protokolu budou uloženy na „%WinDIR%/protokoly/CBS/CBS.log „a“%WinDIR%\ logs \ disc \ desm.Protokol, „které si můžete prohlédnout, abyste získali více podrobností o procesu.

  Tuto příručku můžete použít k získání více způsobů, jak použít nástroj SFC k opravě problémů na Windows 10.

  zdroje

  Další užitečné články, pokrytí a odpovědi na běžné otázky týkající se Windows 10 a Windows 11 naleznete na následujících zdrojích:

  Microsoft Store nefunguje? Zde je návod, jak to opravit

  Microsoft Store (Windows Store) není nejoblíbenějším obchodem, který je protkán, jako je s chybami, haváriemi a tendencí nepracovat. Má v sobě nějaké dobré věci a uživatelské rozhraní a celkovou zkušenost se od Windows 11 hodně zlepšily. Přesto, pokud pro vás Microsoft Store v současné době nefunguje, zde je návod, jak to opravit.

  opravit, přeinstalovat, microsoft, store

  Poznámka: Proces se někdy liší mezi Windows 10 a 11 a. pokud je to relevantní. zahrnujeme pokyny pro obě platformy.

  • Proč Microsoft Store nefunguje?
  • Jak opravit Microsoft Store nefunguje
  • 1. Změňte svou adresu DNS
  • 2. Změňte čas počítače
  • 3. Nastavte se jako vlastník složky WindowsApps
  • 4. Vymažte mezipaměť Windows Store
  • 5. Přeinstalovat obchod Microsoft
  • 6. Zakázat servery proxy/VPNS
  • 7. Resetovat Microsoft Store
  • 8. Reregister v aplikaci Windows Store
  • 9. Používejte odstraňování problémů s aplikacemi Windows Store
  • 10. Odstraňování problémů s přístupem k internetu
  • 11. Aktualizujte Windows 11/10 na svou nejnovější verzi
  • Bonusový tip: Pro hry místo toho použijte aplikaci Xbox
  • Často kladené otázky

  Proč Microsoft Store nefunguje?

  Následující jsou hlavní důvody, proč by se mělo za to pracovat s Microsoft Store.

  • Síťové připojení zablokováno pomocí chybového kódu 0x80131500
  • Nesprávné synchronizace času Microsoft Store s časem systému
  • Ne „vlastnit“ složku WindowsApps jako uživatel
  • Úplná nebo poškozená mezipaměť Windows Store
  • Neshoda mezi IP adresou proxy serveru/VPN a IP adresa systému
  • Nestačitelné problémy s obchodem, které bez přestávky nezmizí
  • Čeká aktualizace Windows 11/10
  • Nespolehlivý přístup k internetu.

  Získání chyby modré obrazovky může být skutečným tažením. Naučte se, jak opravit problém „neočekávaného obchodu s obchodem“ v systému Windows.

  Jak opravit Microsoft Store nefunguje

  Předtím, než se dostanete na správné opravy, existuje malý kontrolní seznam věcí, které byste měli potvrdit:

  • Windows nemá žádné nevyřízené aktualizace
  • Je povoleno UAC (ovládání uživatelského účtu)
  • Vaše ovladače grafické karty/GPU jsou aktuální

  Pokud jsou všechny na místě, ale Windows Store stále nefunguje, pokračujte s následujícími opravy.

  Změňte svou adresu DNS

  Jednou z běžnějších chybových zpráv, které se mohou objevit, když váš obchod se systémem Windows nefunguje, je chyba „0x80131500“. K tomu může dojít, pokud se váš počítač připojuje k internetu prostřednictvím některých serverů DNS, které jsou automaticky přiřazeny nastavením vašeho ISP a/nebo domácí sítě.

  Změňte DNS na Windows 11

  • Klikněte na rozbalovací nabídku a vyberte „Příručka.„Současně přepněte posuvník„ IPv4 “na polohu„ ON “.
  • Do pole „Preferované DNS“ zadejte adresu „1.1.1.1 ”(což je univerzální DNS resolver Cloudflare. Pokud chcete, můžete použít Nextdns). Klikněte na „OK“ a doufejme, že Windows Store bude zpět a spuštěn.

  Můžete také zkusit použít veřejný server DNS Google, který má následující adresy IP:

  Změňte DNS na Windows 10

  • V novém okně přejděte dolů na „Internetový protokol verze 4 (TCP/IPv4)“ a buď dvakrát klikněte na položku nabídky, nebo klikněte na její vlastnosti a otevřete vyskakovací okno.

  Pokyny jsou pro Windows 11 téměř stejné, s výjimkou zadejte adresu 1.1.1.1 nebo 8.8.8.8 nebo 8.8.4.4 V poli „Preferované DNS“.

  Změňte čas počítače

  Jednou z efektivnějších, ale poněkud podivných metod řešení havárií Windows Store je zajistit, aby hodiny počítače byly přesné. Když se objeví Windows Store, snaží se synchronizovat mezi časem obchodu a svým vlastním. Pokud se dvakrát liší, obchod někdy odmítne načíst. Je to velmi frustrující, ale také velmi snadné opravit.

  • Přejděte na „Nastavit čas automaticky“ a vypněte jej kliknutím na přepínač pod ním.
  • Jakmile dokončí zpracování vašeho požadavku, znovu jej zapněte. To bude častěji aktualizovat čas. Ujistěte se, že je také správně nastaveno vaše časové pásmo!

  Nastavte se jako vlastník složky WindowsApps

  Někdy problém spočívá v tom, že v počítači „nevlastníte“ soubor WindowsApps. Může se to zdát trochu zvláštní, ale někdy jsou soubory upraveny tak, aby vám nedovolily přístup k nim, přestože jste na vašem stroji a byly spojeny s vaším účtem. Řekl jsem počítači, aby vám poskytl úplnou kontrolu nad složkou WindowsApps.

  Ve složce WindowsApps budete muset provést mnoho akcí založených na zabezpečení. Naštěstí jsme již zveřejnili průvodce s podrobnostmi o krok za krokem o tom, jak přistupovat ke složce WindowsApps, proto si ji prohlédněte.

  Vymažte mezipaměť Windows Store

  Nejjednodušší opravou je resetování mezipaměti Windows Store, která se v průběhu času mohla zaplněná a buggy. Chcete.li to udělat, hit win r. Poté zadejte do políčka WSRESET a stiskněte Enter.

  Okno příkazového řádku by se mělo zobrazit, což naznačuje, že Windows resetuje mezipaměť obchodu. Když se okno zavře, práce je hotová, takže můžete zkusit znovu otevřít obchod a zjistit, zda to funguje správně.

  Přeinstalovat obchod Microsoft

  Může se to zdát radikální, ale někdy nejlepším způsobem, jak vyřešit problémy s Windows Store, je přeinstalovat je. Bohužel to není tak jednoduché, jako jen jít do seznamu „aplikací a funkcí“.

  Budete muset odinstalovat Windows Store prostřednictvím PowerShell.

  • Stiskněte tlačítko Win a zadejte PowerShell.
  • Klepněte pravým tlačítkem myši na výsledky vyhledávání a poté „spusťte jako správce.“
  • V PowerShell, zadejte Get-AppxPackage.všichni uživatelé.
  • Najděte položku pro „Microsoft.WindowsStore, “a zkopírujte informace do řádku„ PackageFullName “do schránky.
  opravit, přeinstalovat, microsoft, store
  • Na nové lince v PowerShell zadejte odstranění-AppxPackage následovaný prostorem a poté vložte přes packagename, který jste zkopírovali do schránky. Pro nás to vypadalo takto, ale pro vás se může lišit mírně v závislosti na číslem verze Windows Store.

  Odebrat-AppxPackage Microsoft.WindowsStore_22210.1401.6.0_x648wekyb3d8bbwe

  • Chcete.li přeinstalovat Windows Store, musíte se vrátit do PowerShell jako admin a zadat následující:

  Get-AppxPackage WindowsStore.Narušení | FOREACH Add-AppxPackage.Deaktivace vývojeMode.Registrovat „(_.InstallLocation) \ AppXManifest.xml “

  Věděli jste, že existuje něco jako decentralizované VPN? Zjistěte, co mohou nabídnout ve srovnání s normálními VPNS.

  Zakázat servery proxy/VPNS

  Pokud máte povoleno proxy server (nebo VPN), pak by mohl být odeslán váš Microsoft Store z Whack, protože IP adresa vašeho počítače neodpovídá údajům o vašem účtu Windows. Nejprve tedy, pokud máte povoleno VPN, vypněte jej. VPN obvykle přicházejí s klientskými aplikacemi, které mají jednoduchý zapnutí/vypnuto.

  Na druhé straně jsou proxy spojení o něco více záludnější a možná ani nevíte, zda máte jeden zapnutý.

  • Chcete.li to zkontrolovat a vypněte své proxy připojení, otevřete „Nastavení“. Síťový internet. Proxy “v podokně vlevo.
  • Jakmile jste v nabídce proxy serveru, přejděte níže na „Nastavení manuálního proxy.„V systému Windows 11 můžete přímo vypnout možnost„ Použijte proxy server.„Ve Windows 10 je za tímto účelem posuvník.

  Resetovat Microsoft Store

  Od aktualizace verze Windows 11 22H2 máte možnost resetovat aplikace Windows, které vyčistí jejich mezipaměť a data, což je v podstatě učiní jako nové. Je to trochu drastičtější než možnost „resetování WS“, protože to vymaže všechny vaše preference, přihlašovací údaje, nastavení atd. (Nebojte se, stále budete udržovat aplikace, které jste nainstalovali z obchodu Microsoft.)

  • Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na tlačítko „Start. Aplikace a funkce, “přejděte dolů do Store Microsoft Store ve vašem seznamu„ Funkce aplikací.“
  • Klikněte na něj a poté vyberte „Advanced Možnosti“ a v novém okně klikněte na „Reset.„Dostanete varování, že ztratíte údaje o této aplikaci. Znovu klikněte na „Resetovat“ a máte hotovo.

  Reregister v aplikaci Windows Store

  Další formou resetování aplikace Windows Store je přimět ji, aby se na vašem počítači znovu zabýval.

  • Klikněte na Start, zadejte „PowerShell“ a klikněte na „Spustit jako správce.“
  • V okně PowerShell zadejte následující příkaz, abyste znovu obrátili Windows Store na počítači:

  Get-AppxPackage Microsoft.Windowsstore | FOREACH Add-AppxPackage.Deaktivace vývojeMode.Registrovat „(_.InstallLocation) \ AppXManifest.xml ”

  Používejte odstraňování problémů s aplikacemi Windows Store

  Microsoft doporučuje používat odstraňování problémů pro všechny nevysledovatelné problémy v operačním systému. Specifický odstraňování problémů můžete použít v systému Windows 11 s názvem „Windows Store Apps.“

  • Vyberte položku nabídky pro „Ostatní odstraňování problémů“ a přejděte níže pro odstraňování problémů s názvem „Windows Store Apps.“
  • Klikněte na možnost „Run“ pro aplikace Windows Store.
  • Aplikace Windows Store zabere několik sekund, aby se zjistily problémy související s obchodem. Pokud najde nějaké potíže, budou automaticky opraveny.

  Odstraňování problémů s přístupem k internetu

  Je vaše spojení Wi-Fi? Někdy, když čelíme síťové prostoje nebo pomalejší rychlosti, může to ovlivnit naše zkušenosti s Microsoft Store (i když stále máte přístup k jeho aplikacím v prohlížeči). Řešení problémů s internetem vás vrátí na správnou správu s aplikacemi uvnitř obchodu.

  • Jdi do nastavení. Systém. Odstraňování problémů. Další odstraňování problémů.“
  • Vyberte možnost „Run“ pro nabídku „připojení k internetu“.
  • Vyzkoušejte ukázkový web s odstraňováním problémů. Pokud neexistují žádné problémy, váš přístup k internetu funguje dobře.
  • Restartujte zařízení a zkontrolujte, zda obchod funguje správně.

  Aktualizujte Windows 11/10 na svou nejnovější verzi

  Pokud jste dlouho neaktualizovali operační systém Windows 11/10, může existovat několik aktualizací Microsoft Store, které od vás čekají na akci. Dokončete je, abyste si užili hladký běh s nainstalovanými aplikacemi.

  • Prohledejte „Windows Update“ z nabídky vyhledávání nebo přejděte do „Nastavení. Windows Update.“
  • Klikněte na „Zkontrolujte aktualizace.“
  • Dokončete stahování a instalace požadovaných aktualizací.

  Bonusový tip: Pro hry místo toho použijte aplikaci Xbox

  Společnost Microsoft provedla v herní scéně uvítací tah představením nové hry zaměřené na hru a předplatné. Nová aplikace Xbox vám umožňuje koupit a provozovat stejné hry, které jste předtím procházeli Windows Store, ale s přidanými výhodami seznamů přátel a dalšími hráči zaměřenými na hráče. Aplikaci Xbox můžete spustit jednoduchým vyhledáváním Windows.

  Aplikace Xbox se cítí mnohem lépe používat pro hraní her a volitelná herní průchod Xbox je snadno jednou z nejlepších hodnot v PC Gaming, což vám umožňuje přístup k obrovské rotující knihovně PC her za nízkou měsíční cenu.

  Máme pocit, že společnost Microsoft doufá, že přesune hráče, kteří kupují hry z jejich obchodu do Xboxu, takže pokud máte problémy s Microsoft Store a převážně hrajete skrz něj, můžete také udělat skok, než zůstat na tom, na co zůstane na čem Stále více vypadá jako potápějící se loď.

  Mít doma xbox? Podívejte se na nejlepší příslušenství, které vaše herní zážitek povede na další úroveň.

  Často kladené otázky

  Proč je obchod Microsoft tak špatný?

  Microsoft Store byl od vydání v zásadě vadný: Špatná podpora zákazníka a vývojáře, strašlivé dodání obsahu a pomalé rychlosti.

  Hodně z toho se týká přísné potřeby obchodu s UWP v obchodě než na ty, které jsou postaveny na Win32. Aplikace UWP vyžadují od vývojářů zcela nové odborné znalosti a většina společností to prostě není ochotna to udělat správně vzhledem k tomu, jak nepopulární je obchod Microsoft Store.

  Musím používat obchod Microsoft Store?

  Z velké části ne. Nevýhodou společnosti Microsoft Store je to, že se jedná o bezpečný ekosystém pro stahování aplikací a je mnohem méně pravděpodobné, že si stahujete malware a bloatware, než jste z vašeho prohlížeče.

  Ale opravdu nemusíte používat Microsoft Store pro většinu věcí. Většina aplikací Microsoft Store UWP bude také k dispozici ke stažení z webu, zatímco jakékoli hry, které získáte z obchodu Microsoft Store, lze přehrát prostřednictvím aplikace Xbox místo toho. Existuje několik aplikací, které tam najdete, jako je aplikace pro příslušenství Xbox, ale je mezi nimi jen málo a daleko.

  Mohu trvale smazat obchod Microsoft Store?

  Ano. Postupujte podle pokynů v „Přeinstalaci systému Windows Store“, které se v této příručce dozvíte až do bodu 5 a zcela odinstalujte Microsoft Store z vašeho systému.

  Jak opravte Microsoft Store ne stahování aplikací?

  Nejlepší způsob je resetovat vaši mezipaměť Windows Store z příkazu spuštěné pomocí WSRESET. Poté se přihlaste a přihlaste se ke svému účtu Microsoft. Tato metoda je magická kulka, která pracuje pro mnoho problémů souvisejících s programy Microsoft, včetně přihlašovacích potíží Xbox. Doporučujeme se také zajistit, aby vaše připojení nternetu fungovalo.

  Všechny screenshoty od Sayak Boral.

  Sayak Boral je spisovatel technologie s více než jedenáct let zkušeností s prací v různých průmyslových odvětvích, včetně polovodičů, IoT, Enterprise IT, telekomunikací OSS/BSS a zabezpečení sítě. Píše pro MakeTecheaier na širokou škálu technických témat, včetně Windows, Android, internetu, hardwarových průvodců, prohlížečů, softwarových nástrojů a recenzí produktů.

  Naše nejnovější tutoriály byly dodány přímo do vaší doručené pošty

  Top 5 způsobů | Opravte Windows 10, 11 pomocí příkazového řádku

  Můžete snadno opravit chybu počítače Windows 10/11, jako je chyba spuštění nebo BSOD pomocí příkazového řádku pomocí SFC, rep, obnovení systému atd.

  Jak mohu opravit Windows 10/11 pomocí příkazového řádku?

  Když dojde k nějakému problému s Windows, můžete opravit okna pomocí základních oprav, jako je oprava adresáře systému Windows, oprava adresáře zavádění. Pokud je chyba příliš vážná, můžete spustit pokročilé opravy, jako je obnovení systému. Pro Windows 10/11 můžete také použít nástroj Command Line Disp k opravě obrázku Windows 10/11.

  Dále vám tento článek představí, jak opravit Windows 10 z příkazového řádku pěti metodami. Všimněte si, že můžete snadno otevřít CMD, pokud se Windows normálně načítá. V tomto případě vyzkoušejte následující metody:

  #1: Povolte bezpečný režim pomocí příkazového řádku. V systému Windows 10/11 podržte tlačítko Shift a klikněte na restart, poté vyberte 6 nebo použijte F6, abyste povolili příkazový řádek v nouzovém režimu. Nebo úplně vypněte počítač a restartujte, poté přidržte tlačítko napájení, když začne načíst Windows. Tento proces opakujte 3-4krát a vyberte možnost Povolit příkazový řád.

  #2: Příkaz příkazového řádku z prostředí obnovy. V systému Windows 10/11 klikněte na Start Settings Aktualizovat zabezpečení Recovery Advanced Start.up a poté se restartujte a zavedete do prostředí obnovy. A poté klikněte na Odstraňování problémů s příkazovým řádkem Advanced Options nebo přímo stisknutím posunu F10 jej svoláte.

  Pokud nemůžete přistupovat k Windows 10/11, vložte instalační média, nastavte pro něj prioritu boot a spusťte do prostředí obnovy, poté vyberte příkazový řád v okně Advanced Možnosti.

  Opravte problémy s spouštěním systému Windows 10 pomocí SFC

  SFC (Systémová kontrola souborů) je nástroj příkazového řádku, který může skenovat korupci v systémových souborech Windows a nahradit všechny poškozené nebo chybějící chráněné systémové soubory se známou dobrou verzí. Když se cítíte s počítačem nebo si všimnete problémů během spouštění, můžete použít SFC k diagnostice problémů a opravit problémy s startu Windows 10.

  Oprava Windows 10/11 pomocí SFC s podrobnými kroky:

  opravit, přeinstalovat, microsoft, store

  Otevřete „Start“, vyhledejte příkazový řád, vyberte jej a spusťte jako správce.

  Poté zadejte příkaz: „SFC /Scannow“ a stiskněte „Enter“.

  Pokud SFC nemůže problém vyřešit, pravděpodobně nemůže nástroj získat potřebné soubory z obrazu Windows, které by se mohly rozbité. V této situaci můžete vyzkoušet další řešení.

  Opravte Windows 10 pomocí příkazu Disp

  Windows 10/11 obsahuje nástroj příkazové linky známé jako Disp (nasazení obrazové servis a správa). Disp Command in Windows 10/11 lze použít k opravě a přípravě obrázků Windows, včetně nastavení Windows, prostředí pro obnovení Windows a Windows PE. Disp lze také použít k opravě zotavovacího obrazu v rámci instalace operačního systému.

  Oprava systému Windows 10/11 pomocí příkazů Disp:

  • Chcete.li zkontrolovat, zda dochází k nějaké korupci, spusťte příkazový řádek jako správce, poté zadejte následující syntaxi a stiskněte „Enter“.

  Disp /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

  Disp /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

  Disp /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Zdroj: Opraví \ Instalace.Wim

  Resetujte Windows 10 pomocí příkazového řádku, abyste mohli začít znovu

  Pokud si nejste jisti, proč se váš počítač nachází do problémů, je to dobrá volba resetovat počítač v systému Windows 10. Uchovává vaše osobní údaje a odstraní všechny aplikace a programy, s výjimkou předinstalovaného softwaru. Pro více informací klikněte na Reseset Windows 10 PC a ponechte si soubory.

  Chcete.li odstranit problémy se systémem Windows 10 pomocí příkazového řádku tímto způsobem, postupujte podle pokynů níže:

  Zadejte „SystemReset.CleanPC “ve zvýšeném příkazovém řádku a stiskněte„ Enter “. (Pokud váš počítač nemůže spustit, můžete spustit režim obnovy a vybrat „Odstraňování problémů“ a poté zvolit „Resetovat tento počítač“.)

  Spusťte systém obnovení systému pomocí příkazového řádku k opravě Windows 10

  Pokud je problém příliš závažný, můžete se pokusit obnovit své Windows 10/11 do předchozího stavu, pokud jste povolili funkci obnovení systému. Vezměte prosím na vědomí, že neobnoví dokumenty, hudbu, e.maily nebo osobní soubory jakéhokoli druhu, takže musíte zálohovat soubory na externí jednotku, abyste se před provedením obnovení systému zabránili ztrátě dat.

  Chcete.li spustit obnovení systému v nouzovém režimu, postupujte podle níže uvedených kroků:

  Pokud se váš počítač může normálně zavést, spusťte CMD jako dříve. Pokud ne, spusťte svůj počítač z režimu bezpečného režimu a povolte příkazový řád prostřednictvím 6 nebo F6.

  V případě potřeby se přihlaste k použití účtu správce. Jakmile se zobrazí příkazový řád, zadejte „rstrui.Exe „Nejprve v okně příkazového řádku a stisknutím„ Enter “pokračovat.

  Tento příkaz vás přivede na rozhraní obnovy systému. Klikněte na Next a poté se rozhodněte použít doporučený bod obnovení nebo jiný bod obnovení. Poté postupujte podle pokynů.

  To jsou všechny běžné metody opravy problémů se systémem Windows 10 nebo problémy pomocí příkazového řádku. Jsou také vhodné pro odstraňování problémů se systémem Windows 11 a Windows 7.

  Prevence je však lepší než léčba. Je lepší přijmout preventivní opatření předem než vyřešit problém. Proto se vysoce doporučuje chránit Windows 10 se specializovaným softwarem.

  S Aomei Backupper Professional můžete snadno zálohovat nebo obnovit Windows 10 buď v příkazovém řádku nebo přátelském grafickém rozhraní uživatele. Jakmile dojde k katastrofě, jako je chyba havárie systému nebo disku, můžete se v krátké době vrátit do normálního stavu. Podporuje také obnovení Windows 10 pro odlišný hardware, i.E. jiný počítač.

  Jak obnovit okna pomocí Aomei.příkaz exe

  Stáhněte si 30denní bezplatnou zkušební verzi Aomei Backupper právě teď! Windows 11/10/8/7/xp/vízum je podporován.

  Předpokládejme, že jste vytvořili zálohu systému systému s Aomei Backupper. Před obnovením systému můžete použít funkci kontrolního obrázku ke kontrole, zda je záloha obrazu systému neporušená a bez chyby. Také se musíte naučit některé parametry, které budete používat, zadejte prosím „ambackup /?„V okně příkazového řádku je dostanete.

  Poté použijte následující kroky k obnovení Windows 10/11 pomocí příkazového řádku (zde je Aomei.exe):

  Přejděte na instalační adresář Aomei Backupper zadáním následujícího příkazu v příkazovém řádku a stisknutím „Enter“. Například: CD C: \ Programové soubory (x86) \ aomei backupper.

  Poznámka: Pokud tento příkaz spustíte pod prostředím Windows PE, mohou se dopisy jednotků změnit.

  Spusťte následující příkaz a spusťte obnovení: AmBackup /R /T [typ zálohování] /s „[Path záložní polohy]“ /d [Umístění cíle]. Například: Obnovení zálohování systému uložené v J: \ SystemBackup1 na disk 1. Měli byste zadat příkaz: Ambackup /R /T System /S „J: \ System Backup \ SystemBackup1.ADI ” /D 1.

  • Pokud potřebujete obnovit do jiného počítače, funkce Aomei Backupper to může velmi usnadnit. Například: Spusťte systém obnovení systému s názvem „SystemBackup1.ADI „na oddíl 0 na disku 0 a proveďte univerzální obnovení. Ambackup /R /T System /S „D: \ System Backup \ SystemBackup1.ADI “ /D 0: 0 /X.
  • K tomuto softwaru můžete přistupovat rychle bez zavedení počítače pomocí nástroje „Prostředí obnovy“.

  S výjimkou rozhraní příkazového řádku můžete stále použít jeho grafické uživatelské rozhraní a kroky jsou snazší. Vyžaduje to záložní obrázek a ujistěte se, že je také neporušený. Všimněte si, že pokud nemáte přístup k počítači, stále musíte vytvořit bootovací USB (alespoň 16 GB) na pracovním počítači.

  Zde jsou podrobné kroky k opravě a obnovení Windows 10 pomocí Aomei Backupper:

  Spusťte tento software, přejděte na kartu Obnovit a vyberte vybrat úlohu.

  V okně Restore vyberte záložní obrázek, který chcete obnovit, zde je záloha systému a klikněte na Další.

  ✍ Tip: Pokud neexistuje žádný systém systému, můžete se rozhodnout vybrat záložní obrázek ručně. Klikněte zpět a poté vyberte vyberte vybrat soubor obrázku pro procházení a vyberte obrázek.

  V okně informací o obrázku zvolte Obnovit tento systém zálohování a obnovení systému na jiné místo. Poté klikněte na Next a vyberte nový pevný disk v dalším okně.

  Náhled shrnutí operace a klikněte na spuštění obnovení.

  • Můžete také provést klon pevného disku a upgradovat disk, když narazíte na chybu disku.
  • Funkce nasazení obrazu Aomei ušetří váš čas a úsilí při nasazení obrázku do více počítačů současně, zejména ve společnosti.

  souhrn

  Nyní jste se naučili opravit Windows 10/11 pomocí příkazového řádku s pěti metodami. Jeden si můžete vybrat na základě vašich preferencí. Navrhuje se také udržet záložní software Aomei backupper nainstalovaný v počítači, aby poskytoval nepřetržitou ochranu.

  Pokud jste IT technik nebo pokud chcete chránit neomezené počítače ve vaší společnosti nebo nasadit obrázky do více počítačů bez námahy, můžete si vybrat technik Aomei Backupper nebo TechPlus Edition.

  Budete překvapeni, když zjistíte, že vám umožní zkopírovat instalační adresář pro vytvoření přenosné verze a poté jej můžete použít kdekoli a kdykoli. Neváhejte to vyzkoušet!

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS