Jak opravit/deaktivovat správce Boot Windows při spuštění pro počítač Windows XP/7/8/10…

Vždy získejte obrazovku Boot Manager Windows na startupu a Windows se nezačne spuštěn?

Dobrý den, nedávno, obrazovka „Boot Boot Správce Windows“ vždy vyskočí během spuštění po přidání nové jednotky pevného disku do počítače se systémem Windows XP/7/8/10/Vista? Po upgradu Windows Computer Operating System vždy získejte problémy s manažerem spouštění při spuštění? Nebo jak spustit počítač bez správce boot na startupu pro Windows PC?

OK! Žádný spěch! Restartujte počítač Windows do BIOS a resetujte jej, abyste mohli mít šance. Pokud také neodstraní správce boot z vašeho spuštění systému Windows, přečtěte si také další podrobnosti zde.

Způsoby, jak opravit/odstranit/zakázat problémy s správcem boot Windows

Níže uvedené způsoby, jak opravit/odstranit/zakázat problémy s manažerem Windows pro váš počítač okna:

Nejprve otevřete CMD s následující metodou: stisknutí ikony Windows R na klávesnici nebo ji spuštění od startu. Běh a potom zadejte ‚cmd‘

1). bootrec /fixmbr

 • Bootrec /fixmbr
 • Bootrec /fixboot
 • Bcdedit /Export C: \ Bcdbackup
 • Attrib C: \ Boot \ Bcd.h.r.s

Vypnutí Windows Dedenderu ve Windows 7

2). bootrec /fixboot (tento je zahrnut v prvním řešení)

3). Správná objednávka BIOS Boot Item Item, když nenastavíte žádné zaváděcí pevný disk nebo zařízení jako první spouštěcí položku v rozhraní BIOS, počítač nenajde žádný bootovací oddíl/zařízení a nemůže spustit spuštění. Zadejte tedy rozhraní počítače BIOS a resetujte pořadí spouštění podle vašich potřeb. Po otevření počítače rychle klikněte na tlačítko F2 nebo Del, dokud počítač nepřijde na obrazovku Nastavení bios. A pak otevřete funkce Advanced BIOS pro nastavení správného úložného zařízení jako nejvyšší bootovací položku.

Doporučte: Přečtěte si tuto stránku a resetujte pořadí BIOS Boot

4). Spuštění počítače z externího zaváděcího USB HDD/Stick/CD/DVD Pokud vám předchozí cesta nemůže pomoci, nesmí být způsobeno problémy s bios. A pak, přejděte na spuštění počítače z externího zaváděcího USB HDD/Stick/CD/DVD/FLOPPY, protože si přejete opravit problémy s počítačem. Pro více informací, abyste vytvořili externí jednotku pevného disku/USB/CD/DVD, přečtěte si tuto stránku: Jak vytvořit zaváděcí externí jednotku

5). Stáhněte a používejte nové soubory BCD nebo MBR

Když jsou počítačové interní pevný disk BCD/MBR ztraceny nebo poškozeny, zkuste si stáhnout a používat nové dobré šance.

6). Proveďte obnovení systému.

 • Restartujte počítač a spusťte z instalačního disku Windows.
 • Zvolte změnit jazyk Ostatní nastavení v nastavení Windows nebo ne; Poté klikněte na další.
 • Klikněte na Opravit počítač.
 • Vyberte Odstraňování problémů s obnovením systému Advanced Options Restore.
 • Vyberte cílový operační systém.
 • Klikněte na další v průvodci obnovení systému.
 • Vyberte správný bod obnovení a klikněte na Další.
 • Potvrďte svůj výběr a klikněte na Dokončit.
 • Kliknutím na ano v okně výzvy potvrďte obnovení systému.
 • Počkejte na dokončení obnovy.
 • Restartujte počítač.

7). Aktualizovat nebo přeinstalovat počítačový operační systém.

Také aktualizujte nebo znovu nainstalujte počítačový operační systém v případě, že takové problémy se správcem boot Windows vzbuzují problémy s poškozeným/odstraněným operačním systémem. Samozřejmě, bez ohledu na to, co se stane, vždy stáhněte a používejte bezpečné verzi OS z autorizovaných webů nebo míst v případě útoku viru.

8). Změňte poškozený pevný disk

Po testování pomocí CHKDSK nebo diagnostických nástrojů samozřejmě také změňte poškozený pevný disk. Pokud však vnitřní pevný disk nezklame úplně, naučte se také obnovit soubory na pevném disku a formát poškozený pevný disk, abys mohl využít šance.

Proč Windows Boot Manager neodpovídá během zavedení?

Obecně platí, že Windows 7/8/10 PC často poskytne problémy s manažerem boot a žádá, abyste si znovu a znovu vybírali zařízení pro ukládání zavádění nebo verze operačního systému, než najdete správné důvody a řešení pro vyřešení problémů s počítačem. Nejvyšší prioritou pro vás tedy nyní deaktivujte takové problémy s Boot Boot Windows je najít příčiny:

1). Počítačové pevný disk BCD nebo MBBR SUSPIED/LOST/CORUPTED

Obecně řečeno, související problémy se správcem boot Windows často naznačují, že existují problémy s spouštěcím počítačem. Například, když data konfigurace spouštěcího pevného disku (BCD), která často hraje velmi důležitou roli, zajišťuje, že se počítač Windows spustí hladce, bude smazáno/ztraceno/poškozeno, počítač se konečně a určitě nebude schopen zavést nahoru. A pevný disk MBR (hlavní bootovací záznam) také klade podobný dopad na spuštění počítače. Takže jděte zkontrolovat pevný disk, zejména oddíl pevného disku s načítáním zaváděcího operačního systému pečlivě.

Pokud se chcete dozvědět více podrobností o smazaném zotavení souboru, navštivte toto: Jak obnovit smazané soubory v systému Windows

2). Pořadí počítače BIOS Boot je nesprávně nastavena

Do PC jste přidali nový pevný disk nebo rozšířenou paměť počítače s druhým/třetím pevným diskem, než se tam setkáte s problémy s obrazovkou počítačového boot manger? OK! Už jste také správně resetovali pořadí Boot Boot PC BIOS? Pokud ne, získáte také přiměřeně stejné problémy.

3). Počítačový operační systém je poškozen

Poté, co budete mít problémy s obrazovkou Boot Manager Windows, také čelíte takovým operačním systémům Windows Boot Manager po upgradu/aktualizaci počítačového systému Windows 8/7/XP/10? Dobře! Když je váš operační systém počítače smazán, ztracen nebo poškozen po upgradu/aktualizaci OS, můžete být také při spuštění takové problémy s manažerem spouště.

4). Počítač pevného disku počítačový pevný disk

A pokud je váš počítač pevný disk poškozen nebo volně připojen, přicházejí k vám stejné problémy se spouštěcím manažerem Windows. A nyní, bez ohledu na to, zda jste našli příčiny za sebou, také přečtěte níže uvedené metody a deaktivujte správce spouštěcího počítače na spuštění obrazovky.

Naposledy aktualizováno 14. května 2023

Související články

Externí zdroj

Oživení souboru Zdarma Howto Opravit chyby Opravit správce boot Windows při spuštění

 • Jak opravit poškozenou SD kartu bez formátování zveřejněné do ledna 20. srpna
 • RAW na FAT32 Converter Zaslal Jean 27. února
 • Obnovit smazané soubory z paměťové karty v mobilu zveřejněné Mikeem srpna 02. srpna

Copyright © 2009-2023 ICARE Recovery by Icareall Co, Limited. VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA.

Ještě ne mrtvý: Co dělat, když se váš počítač nezačne

Pokud se váš počítač Windows nezačne, nepropadejte panice (zatím). Zde je několik kroků odstraňování problémů, které je třeba podniknout, když se počítač nedokáže správně zavést.

(Kredit: Fizkes / Shutterstock)

Posadíte se na počítač, stisknete tlačítko napájení stejně jako každý den a. nic se neděje. Možná se počítač vůbec nezapne, nebo by se to mohlo zapnout, ale zavřít se hned dolů. Pokud jde o vás, zde není nic zjevně špatného, ​​tak proč se počítač prostě nezačne?

Než začnete panikařit nebo hledat nový notebook, který si můžete koupit, pojďme nejprve vyloučit, že to není něco, co se nemůžete opravit. Zde je několik kroků pro odstraňování problémů, které mohou pomoci, které mohou pomoci zúžit problém.

opravit, deaktivovat, správce, boot, windows, spuštění

Dej tomu moc

Jste si jisti, že se počítač nabíjí? Pokud se stroj vůbec nezapne. žádné fanoušci neběží, žádná světla neklíbí a na obrazovce se nic neobjeví. pravděpodobně máte problém s napájením.

Odpojte počítač a připojte jej přímo do nástěnné zásuvky, o které víte, spíše než do zálohy napájení nebo baterie, které může selhat. Ujistěte se, že spínač napájení na zadní straně napájení je převrácen, a pokud je vývod připojen k spínači světla, ujistěte se, že je zapnutý spínač také.

Pokud používáte notebook, ujistěte se, že je vaše nabíječka správně zapojena a na správný port-pokud se účtuje přes USB-C, mohou skutečně poskytnout pouze některé z portů USB. Neúspěšný zdroj napájení může často způsobit problémy s opouštěním, i když se fanoušci a světla zapnou. Pokud tedy v této příručce selže kroky pro odstraňování problémů, možná je čas vyměnit napájení.

Zkontrolujte svůj monitor

Pokud počítač zní, jako by se zapnul, ale na obrazovce nic nevidíte, počítač může být zavedení a monitor prostě nezobrazuje obrázek. Zkontrolujte, zda je váš monitor zapojen (znovu zkuste vývod na zeď místo napájecího proužku), zapnutý a nastavte na správný vstup pomocí tlačítek na boku nebo dole.

Ujistěte se, že kabel spojující monitor s počítačem se neztratil, poškodil se nebo je v žádném případě zaviněn. Chcete také vyloučit problém s monitorem, takže zkuste zapojit počítač do jiného displeje. nebo dokonce k televizi. a zjistěte, zda takto můžete získat obrázek. Pokud je to možné, je možné, že potřebujete nový monitor.

A to může znít hloupě, ale ujistěte se, že se jas na notebooku objeví. Měl jsem několik lidí, kteří mě požádali o pomoc s počítačem, který nezačne, jen abych zjistil, že jas byl otočen celou cestu dolů a vytvořil černou obrazovku.

Poslouchejte pípnutí

Když váš počítač boty, může to vydat zvuk pípnutí-obvykle jediný pípnutí znamená všechno, co je. Ale pokud má počítač potíže spuštěn, může to udělat řadu pípnutí (podobně jako Morse Code), které vám řeknou, co se děje.

Podívejte se na příručku pro váš počítač (nebo základní desku PC, pokud jste ji postavili sami) a zjistěte, co znamenají pípnutí. Pokud nemáte svou příručku, pravděpodobně ji najdete na webových stránkách výrobce.

Pokud váš počítač vůbec nepírá, můžete mít štěstí, i když některé stolní počítače mohou mít záhlaví na základní desce, kde můžete nainstalovat levný reproduktor nebo dokonce digitální displej s numerickým kódem, který odpovídá chybě zpráva.

Odpojte zbytečná zařízení USB

Před pokračováním odpojte od počítače cokoli zbytečného. zaseky, náhlavní soupravy USB, externí pevné disky atd. Zkuste zavést bootování pouze s klávesnicí a myší (nebo dokonce bez nich, pokud je to v strašných úžinách), abyste zjistili, zda jeden z vašich zařízení USB způsobuje konflikt.

Za určitých okolností to nemusí být ani samotné zařízení, ale port na vašem počítači. Vlastnil jsem počítač, který by se nemohl dostat do oken, pokud by se něco zapojilo do předního portu USB. po zavádění by porty fungovaly dobře, ale muselo to být během procesu spouštění prázdné. Čím více proměnných můžete eliminovat, tím lépe.

Znovujte hardware uvnitř

Existuje šance, že se uvnitř pouzdra uvolnila součást vašeho počítače, zejména pokud byl někde přepraven nebo pokud jste uvnitř pracovali. Pokud jste pohodlně otevírají počítač, vyjměte boční panel a ujistěte se, že komponenty jsou správně usazeny ve svých příslušných zásuvkách.

Zvláštní pozornost věnujte komponentám, jako je vaše RAM, grafická karta, kabely základní desky a Heatsink. Tyto položky úplně odstraňte, poté je připojte zpět a zajistěte, aby klikali celou cestu.

Můžete také zkusit bootování bez určitého hardwaru, jako je grafická karta nebo jedna z RAM tyčinek, pro případ, že by byly vadné. (A pokud to nefunguje s jednou ramovou hůlkou, zkuste druhou.)

Prozkoumejte bios

Pokud se počítač zapne a uvidíte poštovní obrazovku (otevírá se v novém okně), ale nemůžete se zavést do oken, může určitá nastavení způsobit problém. Například chyba, která uvádí, že váš počítač nemůže najít bootovací operační systém, může znamenat, že váš BIOS je nastaven na spuštění z nesprávné jednotky nebo nastavení přetaktování způsobuje počítač na modrou obrazovku okamžitě.

Zadejte své bios, když se objeví poštovní obrazovka, obvykle stisknutím smazání, F2 nebo jiného klíče pro zadání nastavení. Pokud jste nedávno vyladili některé z těchto nastavení, zkuste je změnit zpět.

Ujistěte se, že vaše pořadí spouštění je nastavena na správný pevný disk, váš RAM je rozpoznán a že váš procesor nepřehřívá (pokud je v BIOS nad 90 stupňů Celsia, něco je rozhodně špatné). Můžete také vypnout funkci Fast Boot, v případě, že s ní je nedávná aktualizace Windows.

Pokud vše ostatní selže, zkuste resetovat nastavení BIOS napříč deskou pomocí možnosti optimalizované zatížení optimalizované výchozí hodnoty. Nezapomeňte si pořídit několik fotografií nastavení bios, abyste je mohli nastavit zpět, pokud to nefunguje.

Skenujte viry pomocí živého CD

Je možné, že máte nějaký ošklivý malware, který brání vašemu počítači v zavedení. Ale s živým prostředím, jako je Hiren’s Boot CD (otevírá se v novém okně). Počítač můžete spustit z jednotky CD nebo USB a naskenovat pevný disk pro malware bez zavedení do Windows.

Stáhněte si obrázek ISO z této stránky (otevře se v novém okně). a postupujte podle pokynů (otevírá se v novém okně), abyste je „spálili“ na USB flash disk. Restartujte počítač a přistupujte k bootovací nabídce. obvykle stisknutím F11, F12 nebo jiného klíče definovaného při spuštění. Vyberte si jednotku USB z nabídky Boot a měla by se zavést do živého prostředí Hiren.

Odtud můžete zamířit do zabezpečení nástrojů a spustit skenování viru s ESET a malware skenování s malwarebytes. Pokud jeden program najde cokoli, dá vám to vědět a pokusit se opravit, což vám snad umožní znovu zavést do Windows.

Spuštění do nouzového režimu

Pokud při startu dostáváte modrou obrazovku smrti, mohlo by to být výsledek špatné aplikace, problému řidiče nebo jiného hardwaru, který způsobuje problémy s bootem. Pokud je to možné, proveďte web vyhledávání stopkového kódu, který se objeví, a zjistěte, zda vám poskytne nějaké nahlédnutí do toho, co se děje.

Je pravděpodobné, že budete muset zavést do nouzového režimu, abyste problém vyřešili. V systému Windows 7 to byl snadný proces, protože vše, co jste museli udělat, bylo stisknout F8, když jste zaváděli. Je to mnohem složitější v novější verzi Windows, ale obvykle, pokud přerušujete proces spuštění třikrát. řekněme stisknutím tlačítka resetování, když se Windows pokusí spustit. převede vás na automatickou obrazovku opravy, kde můžete kliknout na Advanced Možnosti.

Alternativně můžete vytvořit instalační jednotku Windows (otevírá se v novém okně) pomocí jiného počítače a spuštění přímo z toho, výběrem jazyka a výběrem opravy počítače, když je dána možnost. Kterákoli z těchto metod by se měla nakonec dostat na obrazovku vybrat opce, kde můžete kliknout na řešení problémů s pokročilým nastavením možností a restartovat počítač. (Pokud nevidíte možnost Nastavení spuštění, možná budete muset kliknout na možnosti obnovy podél dolní části.)

Váš počítač by vám pak měl poskytnout možnost zavést do nouzového režimu, bezpečného režimu se sítí nebo v nouzovém režimu s příkazovým řádkem. Některé z nich můžete vyzkoušet, i když bezpečný režim je pravděpodobně vaše nejlepší sázka nebo bezpečný režim se sítí, pokud potřebujete přístup k internetu. Načte se okna pouze s nejdůležitějšími ovladači a službami.

Pokud jste nedávno nainstalovali jakýkoli nový hardware, zkuste odinstalovat jeho ovladače z režimu bezpečného. Pokud si myslíte, že nová aplikace by mohla být na vině, zbavte se toho také. BluesCreenview (otevírá se v novém okně) vám může pomoci ohlédnout zpět přes vaše nejnovější modré obrazovky smrti, abyste viděli soubor, který způsobil problém, nebo jakékoli kontroly chyb, které vyhledávají řetězce a kódy.

Vraťte problematickou aktualizaci Windows

Pokud jste nedávno nainstalovali aktualizaci Windows. nebo si myslíte, že Windows to možná udělal na pozadí, aniž byste si to uvědomili. mohlo to způsobit konflikt, který způsobil, že váš počítač nefungoval. Je to nepříjemné, ale Windows nabízí možnost vrátit se zpět do předchozí verze, i když se nemůžete dostat do samotného systému Windows.

Vraťte se zpět do nabídky pro odstraňování problémů pomocí výše uvedených pokynů a poté vyberte aktualizace odinstalace. Zkuste odinstalovat nejnovější aktualizaci kvality nebo aktualizaci funkcí. Pokud budete mít štěstí, může vás to dostat zpět do Windows, kdy můžete zpozdit aktualizace systému Windows, dokud nebudou vypracovány zalomení.

Zkontrolujte korupci na pevný disk

Je možné, že některá data na jednotce jsou zkorumpovaná, což brání správnému zavedení oken. Naštěstí má Microsoft několik nástrojů, které se mohou pokusit vyřešit problém. Přejděte na nabídku pro odstraňování problémů, jak je popsáno výše, a vyberte příkazový řád.

Zadejte SFC /Scannow a stiskněte klávesu Enter. Windows zkontroluje váš disk pro korupci a pokusí se opravit jakékoli problémy. Můžete také vyzkoušet příkaz Chkdsk C: /R, který bude provést širší hledání korupce souborů a špatných sektorech.

(Pokud máte více jednotek, možná budete chtít spustit WMIC LogicalDisk Získejte objem, pojmenujte a nahraďte dopis jednotky správným z výsledných seznamech.)

Opravte rozbitý bootloader

Někdy je vaše instalace systému Windows v pořádku, ale bootloader. data, která řídí proces boty Windows. je poškozeno. K tomu často dochází, pokud svůj pevný disk nelistně klonujete, v takovém případě můžete znovu vyzkoušet proces klonování, ujistěte se, že budete klonovat celou jednotku, nejen oddíl, kde sídlí Windows.

Může se to také stát, pokud se pokusíte duální boot linux nebo vytvořit nové oddíly s jednotkou a něco zkazit. Často dostanete zprávu, která říká „Chyba načítání operačního systému“, „Neplatná tabulka oddílů“ nebo „FATA: Nalezeno žádné bootovací médium! Systém se zastavil.“

Máte-li dobrou zálohu, můžete se pokusit opravit bootloader pomocí vestavěných nástrojů Windows tím, že se chystáte vylepšit pokročilé možnosti, jak je popsáno výše, a poté si vybrat opravu startupu. Nepokoušel bych se o tyto kroky, pokud nemáte zálohované soubory, protože zmatek s oddíly může vždy riskovat ztrátu dat.

Příkazový řád můžete také spustit z této nabídky a zkusit spustit jeden z následujících příkazů:

bootrec /fixmbr bootrec /fixboot bootrec /rebuildbcd

Pokud to nefunguje, může být oprava vašeho bootloaderu komplikovanější kvůli novějším bootloaderům EFI. můžete vidět pokyny k tomu zde (otevírá se v novém okně). ale může být snazší a rychlejší přeinstalovat Windows od nuly a obnovit se a obnovit se z vaší zálohy.

Vyzkoušejte jednotku v jiném počítači a modlíte se

Pokud všechno ostatní selže a nemáte zálohu, vyjměte pevný disk z počítače, připojte jej k adaptéru USB (otevře se v novém okně). Dock (otevírá se v novém okně). nebo kryt (otevírá se v novém okně). a zapojte jej do jiného známého pracovního PC. (Nebo, pokud nemáte jiný počítač, zkuste na svém aktuálním stroji zavést bootování z živého CD Linux.)

Dokud jednotka stále funguje. velký „pokud“. můžete alespoň zkopírovat vaše soubory na externí jednotku pro úschovu před přeinstalací okna nebo odeslat počítač k opravám.

Jako to, co čtete?

Zaregistrujte se do tipů Tricks Newsletter pro odborné rady, abyste z vaší technologie vytěžili maximum.

Tento zpravodaj může obsahovat reklamní, obchody nebo přidružené odkazy. Přihlášení k odběru zpravodaje označuje váš souhlas s našimi podmínkami používání a zásady ochrany osobních údajů. Z informačních bulletin můžete kdykoli odhlásit.

Vaše předplatné bylo potvrzeno. Sledujte svou doručenou poštu!

(Vyřešeno) Rychlá oprava na Windows Boot Manager Windows se nepodařilo spustit

Andy Samuel Opravit Windows | 2022-12-28

Správce Windows Boot je program odpovědný za načtení souborů OS při spuštění počítače. Někdy, když správce boot nedokáže načíst některé systémové soubory kvůli chybné nebo poškozené soubory, ukazuje chybu s uvedením, že správce boot Windows selhal doprovázen chybovým kódem, i.E., 0xc000000f, 0xc000000e nebo 0xc000000d. Každý z těchto chybových kódů ukazuje příčinu chyby. Tento článek vás naučí, jak řešit Windows Boot Manager Windows, nespustil chyby v Windows 7/8/10/11.

Část 1: Přehled správce boot Windows

Část 2: Jednorázové řešení pro opravu Windows Boot Manager Windows se nepodařilo spustit chybu

Část 3: Jiná řešení pro opravu Windows Boot Manager Windows se nepodařilo spustit chybu

Část 1: Přehled správce boot Windows

Co je Správce Boot Windows?

Windows Boot Manager (BootMGR) je malý soubor umístěný v systému vyhrazeném systému nebo sektoru systému/bootu. Obsahuje pokyny pro načtení operačního systému při spuštění počítače. Data potřebná k konfiguraci správce boot Windows jsou uložena v souboru konfigurace boot (BCD). Když zapnete počítač, prvním kódem, který se provádí. Správce Windows Boot pak přečte bootovací kódy z BCD a zpřístupní je na Loader, aby uživateli ukázal nabídku spouštění.

2.Co způsobuje, že Windows Boot Manager Windows se nepodařilo spustit?

Různé důvody způsobují systémové chyby ve Windows, takže je obtížné najít skutečného viníka za selhání správce boot: Windows se nepodařilo spustit vydání. Zde je však několik známých důvodů.

 • Chybějící nebo zkorumpovaný soubor BCD
 • Poškozené nebo zkorumpované MBR
 • Kompromitovaná integrita souboru
 • Poškozený kabel HDD
 • Nainstaloval se silné vypnutí, zatímco byla zapsána klíčová data do sektoru zavádění nebo aktualizace
 • Chybí nějaký kritický hardware nebo software

3.Co se stane, když se Windows Boot Manager Windows nespustila?

Když selže správce boot a Windows se normálně nenačte, uvidíte na obrazovce vyskakovací zprávu s uvedením, že při spuštění selhala spuštění Boot Boot Správce Windows. V takové situaci nebudete moci používat svůj systém nebo získat přístup k datům na disku.

4.Nejběžnější problémy během fáze nakladače zavazadla

Jak již bylo uvedeno dříve, mnoho faktorů může způsobit selhání správce boot Windows. Můžete však snadno identifikovat příčinu problému pomocí chybových kódů. Pokud vidíte černou obrazovku s blikajícím kurzorem, ukazuje to, že správce boot selhal ve fázi nakladače Boot Windows. K tomu dochází v důsledku kteréhokoli z následujících chybových kódů během fáze Boot Boot Boot Boot.

 • Poškozený soubor boot nebo MBR
 • Poškozený nebo chybějící sektor boty
 • Zkorumpované BCD
 • Bootmgr chybí Windows 10

Pokud čelíte problémům se spuštěním počítače a chcete opravit správce Windows Boot Manager, postupujte podle níže uvedených metod:

Část 2: Jednorázové řešení pro opravu Windows Boot Manager Windows se nepodařilo spustit chybu

Passfab Fixuwin je konečným řešením všech problémů, kterým byste mohli čelit se systémem Windows. Tento úžasný nástroj skenuje váš počítač a hledá poškozené soubory, nebo jakýkoli důvod způsobuje chybu. Poté automaticky opravuje počítač výměnou poškozených souborů. Může vyřešit jakékoli chyby modré/černé obrazovky, zhroucení systému, přilepené na bootovací smyčce a další problémy. Zde je způsob, jak můžete opravit bootloader Windows 10 pomocí PassFab Fixuwin:

 • Nainstalujte a spusťte PassFab Fixuwin na jakýkoli přístupný počítač.
 • Připojte jednotku USB a klikněte na Vytvořit spouštěcí disk nyní.

Vyberte si jednotku USB, klikněte na Další.

Nechte systém vytvořit spouštěcí disk.

 • Přepněte na problematický počítač, připojte se zaváděcí jednotku USB a restartujte ji.
 • Otevřete bootovací nabídku, nastavte USB na prioritu a uložte a uložte bootovací nabídku.
 • Klikněte na automatizovanou opravu.

  Část 3: Jiná řešení pro opravu Windows Boot Manager Windows se nepodařilo spustit chybu

  Aktualizujte nastavení BIOS nebo UEFI

  Pokud používáte nový procesor se starým nastavením BIOS a UEFI, váš správce boot se nakonec nepodaří načíst při spuštění. Měli byste aktualizovat nastavení BIOS nebo UEFI na webových stránkách výrobce. Chcete-li tak učinit, přeinstalujte starý procesor, přejděte na webové stránky výrobce a nainstalujte aktualizace podle pokynů na obrazovce.

  Poznámka: Při provádění aktualizace BIOS nebo UEFI buďte opatrní, protože malá chyba může způsobit významnou ztrátu. Před aktualizací takových nastavení se doporučuje zálohovat vaše data.

  Použijte bootrec.EXE nástroj k přestavbě MBR

  Bootrec.EXE je vestavěný nástroj v systému Windows 10, který se používá k aktualizaci hlavního záznamu bootovacího záznamu (MBR), kódu oddílu oddílu a konfiguraci boot (BCD). Pro opravu Windows Boot Manager jej můžete použít následujícím způsobem:

  • Boot Windows 10 a stiskněte klávesu F8, když uvidíte logo Windows.
  • Procházet odstraňováním problémů. Pokročilé možnosti. Automatická oprava a otevřený příkazový řád.
  • Zadejte bootrec /rebuildbcd a stiskněte klávesu Enter.
  • Zadejte bootrec /fixmbr a stiskněte Enter.
  • Zadejte bootrec /fixboot, stiskněte klávesu Enter.
  • Zadejte bootsect /nt60 sys nebo bootSect /nt60 a stiskněte klávesu Enter.

  Proveďte automatickou opravu

  Provádění automatické opravy Windows lze použít pro opravu bootloaderu Windows 10. Pro zpracování této metody však budete potřebovat instalační média Windows. Jakmile získáte instalační média, pokračujte podle těchto kroků:

  • Spuštění počítače prostřednictvím instalačního média Windows.
  • Zvolte jazyk, časové pásmo, klávesnici nebo vstupní metodu a klikněte na Další.

  Klikněte na opravu odkazu počítače v dolním levém rohu.

  Procházet odstraňováním problémů. Pokročilé možnosti a poté vyberte opravu startupu.

  Proveďte obnovení systému

  Pokud se po instalaci aktualizace nebo pro provedení změn v systému narazíte na chybu Windows BootMGR, můžete provést obnovení systému a vrátit se k předchozí verzi. Tato metoda však platí pouze tehdy, pokud vytvoříte bod obnovení po změnách v systému. Zde je návod, jak provést obnovení systému pomocí instalačního média Windows:

  • Přejděte na Advanced Recovery Možnosti pomocí instalačního média Windows.
  • Vyberte obnovení systému z pokročilých možností.

  Vyberte bod obnovení, ke kterému se vrátíte, klikněte na Další.

  Obnovit správce boot Windows

  Když nic jiného nefunguje, jedinou možností, kterou vám zůstane.

  • Otevřený příkazový řádek navigováním pokročilých možností. Odstraňování problémů. Pokročilé možnosti. Příkazový řádek.
  • Nyní zadejte BCDedit /? Výchozí a stiskněte klávesu Enter.

  Vyměňte soubor bootmgr

  Další možností opravit správce boot Windows je nahrazení souboru bootmgr z jednotky C pomocí oddílu vyhrazeného systému. Systém vyhrazený oddíl obvykle nemá žádný dopis s pohonem, aby jej identifikoval, nejprve jej přiřadí dopis spuštěním následujícího příkazu v Windows PowerShell: GET-STARTITION.Diskujte 0.PottitionNumber 1 | Set-Partition.NewDriveletter P nyní otevřete příkazový řád a postupujte podle následujících kroků:

  Hacknutí uživatele ve windows 7, bez cd a programků. Tutorials CZ HD

  • Změňte adresář na systém vyhrazený systém.
  • Nyní zadejte atrib.r.s.h a stiskněte Enter.
  • Typ ren bootmgr bootmgr.starý a stiskněte klávesu Enter.
  • Změňte adresář na C, zadejte atrib.r.s.h a stiskněte klávesu Enter.
  • Nakonec spusťte kopii C: \ bootmgr p: \ příkaz a restartujte počítač.

  Ručně obnovit úl systému

  Pokud jste vyzkoušeli všechny výše uvedené metody a při spuštění stále selže správce boot, můžete zkusit ručně obnovit systém úlu následovně:

  • Otevřete příkazový řád pomocí pokročilých možností prostřednictvím instalačního média Windows.
  • Přejděte do adresáře konfigurace zadáním CD /D C: \ Windows \ System32 \ Config and Lissing Enter.
  • Zadejte následující příkazy jeden po druhém a stiskněte Enter po zadání každého:
  • Výchozí výchozí hodnota.STARÝ
  • Ren Sam Sam.STARÝ
  • Zabezpečení bezpečnosti Ren.STARÝ
  • Softwarový software Ren.STARÝ
  • Systém systému REN.STARÝ
  • Kopie C: \ Windows \ System32 \ config \ regback \ výchozí C: \ Windows \ System32 \ config \
  • Kopie C: \ Windows \ System32 \ config \ regback \ System C: \ Windows \ System32 \ config \
  • Kopie C: \ Windows \ System32 \ config \ regback \ software C: \ Windows \ System32 \ config \
  • Kopie C: \ Windows \ System32 \ config \ regback \ Security C: \ Windows \ System32 \ config \
  • Kopie C: \ Windows \ System32 \ config \ regback \ Sam C: \ Windows \ System32 \ config \

  Jakmile příkazy úspěšně spustí, restartujte počítač a neuvidíte, jak se okna Boot Boot Správce spustila chyba.

  Závěr

  Když uvidíte, jak Windows Boot Manager Windows nepodařilo spustit chybu na obrazovce po spuštění, můžete panikařit panika. Ale počkej! Shromáždili jsme několik testovaných a osvědčených způsobů, jak opravit správce Windows Boot. Nejlepší, ale nejdokonalejší metoda navržená v tomto článku, je použití nástroje pro opravu Windows PassFab Fixuwin Windows.

  Použití správce Boot Boot pro opravu chyb spuštění na Windows

  PC Windows se mohou během spuštění někdy setkat s problémy, a to může dojít, když se Windows nedokáže správně načíst. V tomto příspěvku vysvětlíme, jak můžete použít správce Windows Boot Manager k odstraňování problémů s chybami a opětovným spuštěním počítače.

  Co je Správce Boot Windows?

  Windows Boot Manager (bootmgr.Exe) je proprietární sjednocená aplikace pro rozšiřování firmwaru (UEFI) společnosti Microsoft společnosti Microsoft. Je načteno z bootovacího kódu hlasitosti pevného disku vašeho zařízení a umožňuje vám nastavit spouštěcí prostředí, i.E. Co se stane, když poprvé zapnete zařízení.

  Správce Windows Boot Manager vám také umožňuje vybrat konkrétní operační systém, který se má načíst, pokud váš systém obsahuje více operačních systémů. Může také poskytnout přístup k několika spouštěcím aplikacím před načtením Windows, které vám umožní aktualizovat, resetovat nebo formátovat zařízení. Tyto aplikace vám mohou také pomoci blikat zařízení s novým obrázkem OS a zachytit a ukládat skládky s přidruženými protokoly, aby lépe porozuměly jakýmkoli problémům s Windows.

  Porozumění procesu zavádění

  Zavádět počítač znamená zahájit proces jeho zahájení. V jakémkoli výpočetním zařízení jsou všechny základní soubory, operační systém, jeho související knihovny a závislosti, spolu se systémově kritickými daty uloženy na jednotce pevného disku. Když však zapnete počítač, musí být tyto soubory načteny do paměti (RAM) a provedeny pro načtení operačního systému.

  Zde jsou čtyři hlavní fáze zapojené do procesu spouštění:

  Fáze 1. preboot

  opravit, deaktivovat, správce, boot, windows, spuštění

  V této fázi je nastavení firmwaru počítače načteno procesem pro sebe test (POST). Jakmile je tento proces dokončen, systém identifikuje platný disk a přečte si z něj hlavní bootovací záznam (MBR) a načte se správce boot Windows.

  Fáze 2. Správce boot Windows

  V této fázi spustí správce Windows Boot správce systému Windows OS LOADER (WINDALD.exe). Umožňuje vám vybrat operační systém, který se načítá na počítači.

  Fáze 3. Loader OS Windows OS

  Jakmile je vybrán operační systém, nakládá nakladač systému Windows OS potřebné řidiče, aby hovořili s hardwarem potřebným pro spuštění jádra Windows.

  Fáze 4. jádro Windows NT OS

  Toto je poslední fáze v procesu spuštění: Načtěte se další ovladače a nastavení registru Windows se čte a ovládá podřizování subsystému správce relace (SMSS (SMSS.exe). Což zase načte uživatelské rozhraní (UI) spolu se zbytkem hardwaru a softwaru.

  Jak přistupovat k systému Windows Boot Manager

  Ve většině počítačů je k dispozici správce Windows Boot stisknutím tlačítka „F8“, jakmile se spustí počítač. Alternativně můžete také přistupovat k aplikaci pomocí níže uvedených kroků:

  • Otevřete aplikaci Nastavení z nabídky Start.
  • Klikněte na Aktualizovat zabezpečení.
  • Klikněte na Oživení z nabídky na levé straně okna.
  • Klikněte na restart nyní v rámci možností pokročilého spuštění.

  Počítač restartuje a načte správce boot Windows.

  Povolení a deaktivaci správce boot Windows

  Zatímco správce Boot Boot Windows vám dává možnost vybrat, který OS pro spuštění na počítači, také zpomaluje proces zavádění. Proto může být deaktivace aplikace proveditelnou možností urychlení procesu spouštění.

  Chcete.li povolit nebo deaktivovat správce Boot Windows prostřednictvím GUI, postupujte podle kroků níže:

  • Stisknutím systému Windows R a zadejte „SystemPropertiesAdvanced“ a stisknutím klávesy Enter načtete nabídku Vlastnosti systému.
  • V sekci spuštění a obnovy klikněte na Nastavení.
  • Chcete.li povolit správce Boot Windows, zaškrtněte políčko před časem a zobrazíte seznam možností operačních systémů
  • Chcete.li deaktivovat správce Boot Windows, zrušte zaškrtnutí políčka před časem na zobrazení seznamu možností operačních systémů
  • Stisknutím tlačítka OK použijte změny

  POZNÁMKA: Můžete také povolit/zakázat správce Boot Boot a změnit možnosti Boot Manager prostřednictvím příkazového řádku.

  Nejběžnější problémy během fáze nakladače zavazadla

  Zatímco několik problémů by mohlo bránit procesu bota Windows, je snadné identifikovat problémy s chybovými kódy, které naznačují, co se pokazilo. Pokud vaše obrazovka zčervená, když zařízení začne blikající kurzor.

  opravit, deaktivovat, správce, boot, windows, spuštění

  Zařízení může být ve stejném stavu, pokud během fáze spouštěcího načtení narazíte na jeden z následujících kódů chyb:

  • Bootovací soubor nebo MBR (Master Boot Record) Zkorumpovaný.
  • Chybějící nebo poškozený sektor zavádění.
  • Údaje o konfiguraci spuštění (BCD) chybí nebo poškozují.
  • Bootmgr chybí nebo zkorumpovaný.

  Níže jsou uvedeny některé z nejčastěji používaných a nejúčinnějších způsobů, jak vyřešit problémy, které se mohou vyskytnout ve fázi spouštěcího nakladače.

  Použití nástroje pro opravu spuštění k opravě spouštěcího nakladače

  Nástroj pro opravu startupu je prvním zdrojem, který vám může pomoci vyřešit problémy s nakladačem zavádění. Tento nástroj analyzuje soubory spuštění protokolu k určení příčiny problému. A může vám také pomoci diagnostikovat a opravit mnoho dalších problémů s startupem.

  Chcete.li použít nástroj pro opravu spuštění, spusťte zařízení z disku disku nebo USB pomocí instalačního média Windows: Chcete.li to provést, připojte instalační média k počítači, zapněte počítač a stiskněte klávesu, která otevírá nabídku výběru zařízení pro spuštění zařízení. V závislosti na výrobci to může být buď ESC, F10, F12 nebo jiný klíč.

  • Na instalační obrazovce instalačního média vyberte další opravu počítače
  • Dále klikněte na Odstraňování problémů na obrazovce Vyberte možnost Opmělé.
  • Nyní vyberte možnost Oprava spuštění na obrazovce Advanced Options.
  • Jakmile nástroj pro opravu spuštění spustí proces pro opravu spouštěcího nakladače, vyberte vypnutí a zapněte svůj počítač zpět a zjistěte, zda je problém vyřešen.

  Nástroj pro opravu spuštění také generuje soubor protokolu, který uvádí každý proces, provádění procesu, problémy, ke kterým došlo během procesu spuštění, a také implementované opravy. Soubor protokolu naleznete v níže uvedeném místě:

  Jak používat Windows Boot Manager k opravě chyb Boot Windows 10

  Pokud použití nástroje pro opravu startupu nestačilo k vyřešení vašich problémů s startupem, nyní projdeme některé další metody odstraňování problémů, které můžete vyzkoušet na svém zařízení.

  Oprava hlavního bootovacího kódu a sektoru spouštění

  Když zapnete PC, BIOS nebo UEFI zpracovávají počáteční rutinu zapnutí. Poté načte hlavní bootovací kód do hlavní paměti PC (RAM). Hlavní bootovací kód poté skenuje tabulku oddílů disku, aby identifikoval aktivní oddíl, který je třeba načíst.

  Část disku, který obsahuje hlavní kód boot, se nazývá sektor boot. Pokud jsou v této oblasti disku nějaké chyby nebo poškozená data, může zařízení selhat při načtení Windows.

  K opravě hlavního bootovacího kódu můžete použít bootrec.EXE nástroj v příkazovém řádku. Znovu budete muset použít instalační média k zavedení systému Windows 10 v režimu obnovy a poté kliknutím na Advanced Možnosti Odstraňování problémů s pokročilými možnostmi příkazového řádku.

  Po příkazovém řádku použijte následující příkaz:

  Tento příkaz napíše nový hlavní bootovací kód do oddílu systému, který může pomoci vyřešit problémy s korupcí MBR. Přepínač /fixmbr však nepřepíše existující oddílovou tabulku. Pokud je posledně jmenovaný poškozen, přepsání hlavního kódu bootu nemusí problém vyřešit.

  Chcete.li opravit sektor spouštění, můžete spustit příkaz /fixboot s BootRec.exe v příkazovém řádku. Tento příkaz napíše nový sektor zavádění do systémového oddílu.

  Fixaci dat konfigurace boot (BCD)

  Chyby konfigurace spuštění (BCD) jsou také některé z nejběžnějších typů problémů s boot na Windows. Existuje několik různých příčin chyb souvisejících s spuštěním související s BCD, včetně neočekávaných odstávek, korupce dat, škodlivého softwaru nebo selhání pevných disků.

  Chcete-li opravit chyby BCD, prvním krokem, který musíte sledovat, je použít přepínač /scanos k provedení skenování všech disků v celém systému. Tento příkaz vám také pomůže zjistit, zda existují instalace Windows, které Boot Manager není uvedeno:

  Po spuštění tohoto příkazu zkuste restartovat počítač a zjistit, zda je problém vyřešen. Pokud tomu tak není, můžete znovu vybudovat obchod BCD s přepínačem /rebuildbcd.

  opravit, deaktivovat, správce, boot, windows, spuštění

  Následující příkazy exportují a smaže BCD Store a poté jej přestavují od nuly.

  Bcdedit /Export C: \ Bcdbackup

  Restartujte počítač, když jste dokončili spuštění těchto čtyř příkazů, a zkontrolujte, zda se nyní můžete normálně zavést do Windows.

  Vyměňte soubor bootmgr

  Pokud problém vyřešila žádná z výše uvedených metod, můžete zkusit nahradit soubor BootMGR z C: Drive do systému vyhrazeného oddílu (SRP), což je malý oddíl na vašem pevném disku, který ukládá informace o spouštění pro Windows.

  Ve výchozím nastavení není systém vyhrazený oddíl přiřazen žádných hnacích dopisů. Chcete.li jej přiřadit s jakýmkoli dopisem jako „R“, použijte příkaz PowerShell níže na příkazovém řádku:

  Get-STARTION.Diskujte 0.PottitionNumber 1 | Set-Partition.NewDriveletter r

  Po změně adresáře na systém vyhrazený systém spusťte následující příkaz, abyste rozběhli soubor bootmgr:

  Nyní, když jste schopni vidět skryté soubory, můžete přejmenovat soubor BootMgr na BootMgr.starý pomocí následujícího příkazu:

  Nyní přejděte na systémovou jednotku pomocí příkazu („C:“) a spusťte stejný příkaz Attrib, abyste rozběhli soubor bootmgr:

  Dále zkopírujte soubor bootmgr z jednotky C: a vložte jej do systému vyhrazeného oddílu (R Drive) pomocí příkazu níže:

  Alternativně můžete použít GUI na počítači Windows ke zkopírování souboru BootMGR. Chcete.li tak učinit, zadejte příkaz „Poznámkový blok“ do CMD.

  Jakmile budete hotovi, restartujte počítač, abyste zjistili, zda můžete normálně spustit do Windows.

  Obnovte úl systému

  Poslední metodou pro opravu problémů s nakladačem zaváděcího zavádění je pokusit se ručně obnovit úl systému. K tomu budeme muset zkopírovat soubory z adresáře C: \ Windows \ System32 \ config \ Regback na adresář C: \ Windows \ System32 \ Config.

  K tomu musíte použít instalační média pro přístup do prostředí pro obnovení Windows. Poté můžeme použít příkaz BCDedit v CMD k určení oddílu Windows.

  Nyní, pokud je vašemu oddílu Windows přiřazen písmeno „C“, použijte níže uvedený příkaz k zobrazení obsahu složky Regback:

  Dir C: \ Windows \ System32 \ config \ regback

  Pokud na výstupu vidíte 5 různých souborů s každou velikostí souboru větší než 0, pak to znamená, že máte kopii svého registru: zde jsou to soubory nazvané výchozí, SAM, zabezpečení, software a systém. Pokud však všechny soubory v této složce mají svou velikost rovnající se nule, znamená to, že váš počítač nemá zálohu registru a nemůžete je obnovit, abyste opravili svůj boot.

  Nyní, abychom obnovili zálohu registru, musíme zkopírovat těchto 5 registrů souborů do adresáře C: \ Windows \ System32 \ Config. Zde je návod, jak to udělat v příkazovém řádku:

  Nejprve změňte adresář na složku Config pomocí příkazu níže:

  CD /D C: \ Windows \ System32 \ config

  Dále zadejte následující příkazy a přejmenujte existující soubory registru, které musíme kopírovat:

  Nyní musíme zkopírovat záložní soubory registru ze složky Regback do složky Config. Chcete-li to udělat, spusťte příkazy pod jeden po druhém

  Kopie C: \ Windows \ System32 \ config \ regback \ výchozí C: \ Windows \ System32 \ config \
  Kopie C: \ Windows \ System32 \ config \ regback \ Sam C: \ Windows \ System32 \ config \
  Kopie C: \ Windows \ System32 \ config \ regback \ Security C: \ Windows \ System32 \ config \
  Kopie C: \ Windows \ System32 \ config \ regback \ software C: \ Windows \ System32 \ config \
  Kopie C: \ Windows \ System32 \ config \ regback \ System C: \ Windows \ System32 \ config \

  Po dokončení restartujte počítač a zkontrolujte, zda můžete normálně spustit na Windows.

  Závěr

  V tomto článku jsme se podívali na to, pro co je správce boot Windows, a vysvětlili jsme různé fáze v procesu spuštění. Také jsme podrobně popisovali, jak můžete snadno povolit nebo zakázat správce boot Windows a podívat se na některé z nejběžnějších problémů a řešení nakladače zavazadlového prostoru.

  Správce Windows Boot Manager nejen umožňuje vybrat operační systém, který byste chtěli při spuštění počítače spustit, ale je to také užitečný zdroj pro odstraňování problémů s různými problémy. Pokud je používání nástroje pro spouštění nejjednoduššího způsobu opravy chyb v botě, možná budete někdy muset hlouběji kopat.

  Vysvětlili jsme, jak používat bootrec.EXE nástroj v prostředí pro obnovení Windows pro opravu hlavního záznamu zavádění, sektoru boot a spuštění konfiguračních dat o konfiguraci. Doufejme, že by to mělo být vše, co potřebujete vědět, abyste opravili nejběžnější chyby spuštění na počítači se systémem Windows.

  Související článek:

  Ať už jde o zabezpečení nebo cloud computing, máme pro vás know-how. Zaregistrujte se do našich zpravodajů zde.

  Microsoft oznamuje nové nástroje nativního vývojáře na Windows On Arm

  května 2023 | Laurent Giret

  Microsoft vydává květen 2023 Patch Úterý aktualizace pro Windows 11 a Windows 10

  května 2023 | Laurent Giret

  Jak přidat aplikace Microsoft Store do Intune

  Microsoft pro vydání Windows 11 LTSC ve druhé polovině roku 2024

  dubna 2023 | Laurent Giret

  Windows Laps je nyní nativně integrován na Windows 11, Windows 10 a Windows Server

  dubna 2023 | Laurent Giret

  Microsoft vydává duben 2023 Patch Úterní aktualizace pro Windows 11 a Windows 10

  dubna 2023 | Laurent Giret

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS