Jak opravit Microsoft Word přestal pracovat na Windows 10. Microsoft Word Windows 10

Je Microsoft Word zdarma? Ano, může to být

Matthew s. Smith píše o spotřebitelské technice od roku 2007. Dříve hlavní editor digitálních trendů je také napsán pro PC Mag, Techhive a další.

V tomto článku

Je však možné získat přístup Microsoft Word zdarma a je podporována většina moderních zařízení. Zde je návod, jak k němu získat.

Je Microsoft Word zdarma? Ano, ale uvědomte si omezení

Krátká odpověď je jednoduchá: ano. Microsoft Word lze použít zdarma.

Как удалить Word : удалить Word или полностью Microsoft Office на Windows 10 и ссылка на скачивания

Musíte splnit jeden důležitý požadavek. Potřebujete účet Microsoft. Všechny moderní verze slova vyžadují, abyste se přihlásili s účtem Microsoft, i když nemáte v úmyslu platit.

Použití Microsoft Word zdarma přichází s omezeními. Ty se liší v závislosti na vaší platformě, ale obecně použití bezplatného vydání Microsoft Word omezí formátování a nastavení stránek na základní sadu nástrojů. Nebudete mít přístup k citacím, bibliografii nebo pokročilému ověření, abychom jmenovali alespoň některé.

Microsoft Word online

Microsoft Word Online je nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak zdarma použít Microsoft Word. Je k dispozici prostřednictvím webového prohlížeče (stejně jako dokumenty Google) na Windows, MacOS a Linux a podporuje všechny hlavní webové prohlížeče včetně Edge, Chrome, Safari a Opera. Budete potřebovat připojení k internetu.

Word Online automaticky používá pro skladování Microsoft OneDrive, takže dokumenty, které ukládáte, jsou přístupné na jakémkoli zařízení s připojením k internetu. OneDrive’s Free Plan má limit úložiště 5 GB, ale protože dokumenty slov jsou malé velikosti, můžete psát a ukládat stovky dokumentů (pokud obsahují pouze text nebo malé obrázky). Před uzavřením webového prohlížeče si můžete stáhnout dokument Word do svého PC.

Používání Android nebo iOS? Word Online není určeno pro mobilní telefon, takže ve výchozím nastavení vás web přesměruje na mobilní aplikaci. Možná se však můžete obejít tím, že budete mobilní prohlížeč požádat o webovou stránku Desktop. Proces žádosti o režim stolních počítačů závisí na vaší platformě: Android [Vyžádat si režim stolního počítače na Android] nebo iPhone [požadavek na režim stolního počítače na iPhone].

Microsoft 365 pro mobily

Pokud se chystáte jít na mobilní trasu, Microsoft nabízí bezplatnou aplikaci Microsoft 365 pro Android a iOS. Můžete si jej stáhnout z obchodu Google Play na Android nebo Apple App Store na iOS.

Aplikace Microsoft 365 se liší od starší aplikace Microsoft Word. Aplikace Office je nejnovějším, nejlepším způsobem, jak přistupovat k slovu na mobilu. Svadí slovo s dalšími populárními aplikacemi v kanceláři včetně Excel a PowerPoint.

Aplikace stále vyžaduje, aby účet Microsoft nastavil a ve výchozím nastavení uloží dokumenty společnosti OneDrive. Na rozdíl od Word Online však můžete aplikaci použít offline a uložit dokumenty přímo do telefonu nebo tabletu.

Aplikace Office je o něco základní než slovo online. Lze jej použít k úpravě textu a formátování, jako je změna velikosti a barvy písma nebo přidávání odrážkových bodů a také podporuje korektury. Nebudete najít tolik možností rozložení stránky, zejména při použití na smartphonu.

Navzdory tomu je aplikace Office mnohem lepší používat na mobilu než Word Online, což je často kočárky nebo pomalé na mobilním zařízení. Aplikace Office se cítí úhledná a rychle i na smartphonu nebo tabletu, který je několik let.

Ne, nemůžete používat aplikaci Microsoft Word na PC (nebo Mac) zdarma

K dispozici je důležitá verze Microsoft Word, kterou nemůžete použít zdarma: místní aplikaci pro stolní počítače pro Windows.

Toto je zdroj zmatku pro ty, kteří si koupí nový počítač Windows. Většina instalací Windows má ve výchozím nastavení nainstalované aplikace Office. Je možné spustit aplikaci pro stolní počítače a zobrazit dokumenty zdarma, ale úprava dokumentů je uzamčena, dokud nezaplatíte.

Aplikace Mac také vyžaduje platbu pro úpravu dokumentů.

Další způsoby, jak zdarma používat Microsoft Word

Microsoft Word Online a aplikace Microsoft 365 pro mobily jsou nejběžnější způsoby, jak používat slovo zdarma. Existuje však několik situací, které by vám mohly umožnit přístup k slovu bez placení.

 • Přístup k sdílenému účtu Microsoft 365: Microsoft 365 podporuje sdílení rodiny s až pěti lidmi. To je skvělý způsob, jak získat přístup k slovu bez přidaných nákladů.
 • Použijte starší verzi slova s ​​licenčním klíčem: Starší verze slova postrádají nejnovější funkce, ale zvládnou základny. Stojí za to dát starší verzi slova, pokud máte k dispozici licenční klíč.
 • Použijte Word Mobile (na malé obrazovce): Microsoft nabízí Word Mobile v obchodě Microsoft a je zdarma používat na zařízeních s velikostí obrazovky pod 10.1 palce. Větší zařízení mohou aplikaci otevřít, ale nemohou ji použít k úpravě dokumentů bez platby.

Studenti a učitelé mohou být schopni získat Microsoft 365 zdarma, a proto získat slovo zdarma. Navštivte webovou stránku Office 365 společnosti Microsoft a zkontrolujte svou způsobilost zadáním školní e.mailové adresy a výběrem začněte.

Podívejte se na naše recenze nejlepších bezplatných online textových procesorů a najdete bezplatnou alternativu Microsoft Word. Možnosti zahrnují dokumenty Google, Zoho Writer, OnlyOffice Personal a Clially Writer Online.

opravit, microsoft, word, přestal, pracovat, windows

Chcete.li získat Microsoft Word pro Mac, stáhněte si jej z Mac App Store jako samostatnou aplikaci nebo jako součást svazku Microsoft 365. V každém případě však budete potřebovat předplatné Microsoft 365. Chcete.li otestovat program na vašem Mac, zaregistrujte se na bezplatnou zkušební verzi Microsoft 365.

Jak opravit Microsoft Word přestal pracovat na Windows 10?

S rostoucí slávou Office Microsoft získaly jeho aplikace jako MS Word, na celém světě laskavost uživatelů. Čím více uživatelů je, tím více problémů existuje. „Microsoft Office Word přestal fungovat“ je jednou z nejlepších otázek pro mnoho uživatelů slov. Obvykle, když se objeví chyba Microsoft Word, máte dvě dostupné možnosti, jak se provést: zkontrolujte online řešení nebo zavřete program. Když se rozhodnete aplikaci uzavřít, můžete se setkat s dalším problémem, který Microsoft neotevře. Když se rozhodnete zkontrolovat řešení online, ve výchozím nastavení otevře okno s vyhledáváním Bing. Oznámení o chybě je následující:

Co způsobuje, že Microsoft Word přestal pracovat na Windows 10?

S výjimkou nalezení správných řešení pro vyřešení kanceláře Microsoft přestal pracovat na Windows 10, je velmi nutné znát důvody, které způsobují, že vaše slovo porucha zabrání problémům, aby se takovéto problémům došlo na prvním místě. Seznam důvodů je následující:

opravit, microsoft, word, přestal, pracovat, windows
 • Kompatibilita: K tomuto problému pravděpodobně dojde, pokud vaše verze MS Office není kompatibilní s aktuálním operačním systémem na vašem PC. Nesoulad se může vyskytnout od jedné z dotčených stran i.E. Operační systém a Microsoft Word. Někteří lidé to spojili se skutečností, že některé aplikace jsou prováděny pro starší verze oken a nejsou plně kompatibilní s novějšími vydáními.
 • Zastaralý software: Použití starší verze Microsoft Word v aktualizovaném operačním systému s největší pravděpodobností způsobí tuto chybu. Je to proto, že aktualizace softwaru se zabývají jakékoli nově objevené problémy s zabezpečením, opravují nedávno objevené chyby a přidejte podporu pro ovladače a nový hardware.
 • Aktualizace ovladače ovladače zařízení: Ovladače zařízení jsou nezbytnými kousky softwaru, které pomáhají různým hardwarovým komponentám pracovat hladce s vaším počítačem. Když jsou tyto ovladače správně aktualizovány, bude váš počítač hladce běžet. Když se však staly zastaralými, mohou začít způsobovat problémy, jako je ten, který je uvažován.
 • Problém s doplňkem slov: Zvýšení jejich funkčnosti, slova a mnoho dalších kancelářských nástrojů podporuje doplňky. Tyto malé aplikace vám umožňují rozšířit funkčnost slova nebo jakýkoli jiný kancelářský nástroj s novými funkcemi. Bohužel, ne všechny doplňky jsou kompatibilní s Windows 10 nebo s vaší verzí kanceláře, proto existuje vysoká pravděpodobnost, že doplňky mohou vést k zvažované chybě.
 • Poškozený soubor slov: Dokument Word může být zkorumpován z několika důvodů, které vám zabrání v jeho otevření nebo mohou tuto chybu způsobit. Toto chování může souviset s poškozením dokumentu nebo šablonou, na které je dokument založen.

Všechny výše uvedené příčiny jsou výsledkem důkladného online výzkumu, který naši techničtí vědci provedli. Pojďme se teď pohnout kupředu.

Předběžné požadavky:

Před skokem do řešení je naše rada projít těmito krátkými, ale slibnými řešeními, které pomohly mnoha jednotlivcům online. V případě, že pro vás nefungují, můžete vyřešit svůj problém dodržováním řešení. Diskutovaná řešení jsou následující:

 • Aktualizace Microsoft Word/Office: Uživatel by měl udržovat software aktualizovaný, aby aktualizoval Word Microsoft Word, otevřel Word Microsoft Word a klikněte na Aktualizaci informací o účtu souboru Aktualizace informací o účtu a klikněte na Povolit aktualizaci a poté vyberte aktualizaci nyní.
 • Zkontrolujte poškozený soubor: Někdy je soubor dokumentu slova zkorumpován, který se v Microsoft Word nelze otevřít a dostává chybu Microsoft Word Stopped Funging. Uživatel se může pokusit otevřít další soubor v MS Word, aby zkontroloval, že se jedná o softwarový problém, nebo je soubor poškozen.
opravit, microsoft, word, přestal, pracovat, windows

Řešení 1: Zakázat doplňky v nouzovém režimu

Spuštění aplikace Microsoft Word for Windows v režimu Sweep SAFE vám může umožnit bezpečně jej používat, když se setká s určitými problémy. To je užitečné, když potřebujete otevřít soubor, který nemůžete v normálním režimu, protože aplikace se zhroutí nebo pokud potřebujete pomoc při identifikaci doplňku nebo prodloužení, které může způsobit problém při spuštění. Prvním krokem odstraňování problémů je zjistit, zda slovo funguje v nouzovém režimu. Pokud funguje v nouzovém režimu, může být doplněk COM způsobující problémy (doplňkový program COM je doplňkový program, který rozšiřuje schopnosti Microsoft Word přidáním vlastních příkazů a specializovaných funkcí).

 • Zavřete Microsoft Word klepnutím pravým tlačítkem myši na ikonu Microsoft Word na hlavním panelu a vyberte zavřít okno. Tím se ukončí všechny probíhající procesy související s Microsoft Word.
 • Stisknutím kláves Windows R na klávesnici otevřete dialogové okno Spuštění.
 • Zadejte winword /Safe a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na OK. Tím se spustí Microsoft Word v bezpečném režimu. Poznámka: Pokud MS Word funguje dobře v nouzovém režimu, deaktivujte všechny doplňky COM (zatímco jsou v nouzovém režimu) a restartujte slovo. Znovu povolit doplňky jednou za identifikací viníka. Postupujte podle níže uvedených kroků a deaktivujte doplňky.
 • Klikněte na soubor a poté klikněte na Možnosti. Otevře se okno, které obsahuje všechny možnosti, které můžete projít v MS Word.
 • Klikněte na doplňky ze seznamu možností, umístěné na levém podokně.
 • Ve spodní části vyberte z rozevírací nabídky COM Add-Ins a klikněte na GO. Tím se otevře dialogové okno.
 • Zrušte zaškrtnutí všech doplňků a kliknutím na OK potvrďte. Některé zastaralé doplňky s větší pravděpodobností způsobují problémy, jako je zvažovaný problém.
 • Zavřete dialogové okno a MS Word. Nyní zkuste normálně spustit MS Word a zjistěte, zda to funguje.
 • Opakujte kroky 1-3, abyste povolili doplňky, jeden po druhém, a zkontrolujte, který doplněk způsobuje tuto chybu.

Pokud aplikace Office nezačne na kroku 7, zkontrolujte, zda existuje další možnost doplňků v seznamu Správa (stejně jako Com Add-ins). V případě, že existuje, opakujte tento proces i pro tyto doplňky.

opravit, microsoft, word, přestal, pracovat, windows

Obdrželi jsme zprávy o haváriích, ke kterým dochází, když je nainstalován doplněk balíčku kompatibility Office. Tento doplněk umožňuje lidem používat starší verze kanceláře i.E. Office 2003, Office 2000, atd. aby mohli otevřít, upravit a ukládat dokumenty, sešity a prezentace, které byly vytvořeny v novějších verzích Word, Excel a PowerPoint. Pokud používáte Office 2010 nebo později, můžete tento doplněk bezpečně odinstalovat, abyste se zbavili problému. Odinstalovat doplněk:

 • Klikněte na spuštění, ovládací panel vyhledávání a otevřete jej. Tím se otevře okno ovládacího panelu, které obsahuje všechna nastavení související s různými moduly Windows I.E. Síťování, systém a hardware atd.
 • V rámci programů klikněte na Odinstalovat program. Otevřete na vašem PC seznam aktuálně nainstalovaných programů.
 • V seznamu aktuálně nainstalovaných programů vyberte Pack pro kompatibilitu pro kancelářský systém, klikněte na něj a vyberte Odinstalovat. Pokud se zobrazí dialogové okno, postupujte podle pokynů na obrazovce a zcela odstraňte program z počítače.

Pokud stále čelíte problému, pak tato chyba nesouvisí s doplňky. Přesuňte se na další řešení, abyste se tohoto problému zbavili.

Řešení 2: Oprava instalace slov Microsoft

Existuje vysoká pravděpodobnost, že čelíte této chybě, protože některé systémové soubory pro Microsoft Word se mohly poškodit. Microsoft Office přichází s funkcí opravy instalace, která ověřuje integritu aktuálních systémových souborů a opravuje nebo opravuje všechny poškozené. Toto řešení se ukázalo jako užitečné pro mnoho uživatelů online. Postupujte podle níže uvedených kroků:

 • Klikněte na spuštění, ovládací panel vyhledávání a otevřete jej. Tím se otevře okno ovládacího panelu, které obsahuje všechna nastavení související s různými moduly Windows I.E. Síťování, systém a hardware atd.
 • V rámci programů klikněte na Odinstalovat program. Otevřete na vašem PC seznam aktuálně nainstalovaných programů.
 • Vyhledejte slovo Microsoft, klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte změnu. Toto otevře okno, které obsahuje možnosti i.E. Oprava, odinstalace atd. pro Microsoft Word. Poznámka: Verze vaší kanceláře bude napsána hned vedle Microsoft Word, jak je znázorněno na obrázku níže.
 • Z více daných možností vyberte Oprava a klikněte na Pokračovat. Tím se zahájí proces opravy. Může to trvat čas, takže počkejte, až to skončí. Poznámka: Pro novější verze Microsoft Office I.E Microsoft Office 365, můžete si vybrat rychlou opravu a kliknout na opravu po kroku 3. Je to dobrý postup používat možnost rychlé opravy jako první, protože to napraví mnoho věcí spravedlivě a rychle.
 • Pokud rychlá oprava nepomůže, použijte možnost Opravte online. Nezměňuje vaše stávající nastavení kanceláře nebo profil Outlook a datové soubory. Váš problém by měl být nyní vyřešen. V případě, že tomu tak není, přejděte do konečného řešení.

Řešení 3: Vyčistěte odinstalaci a přeinstalujte MS Word/Office

Pokud výše uvedená řešení pro vás nefungují, existuje silná možnost, že některé ze systémových souborů Microsoft jsou trvale poškozeny a nelze je opravit pomocí opravárny. Snadná oprava by byla zcela odinstalovat Microsoft Word a přeinstalovat nejnovější čerstvou kopii. Toto řešení se ukázalo jako užitečné pro mnoho uživatelů online. Postupujte podle níže uvedených kroků:

 • Klikněte na spuštění, ovládací panel vyhledávání a otevřete jej. Tím se otevře okno ovládacího panelu, které obsahuje všechna nastavení související s různými moduly Windows I.E. Síťování, systém a hardware atd.
 • V rámci programů klikněte na Odinstalovat program. Otevřete na vašem PC seznam aktuálně nainstalovaných programů.
 • Ze seznamu nainstalovaných programů vyberte Microsoft Word/Office a klikněte na odinstalaci. Tím se zahájí postup odinstalace. Tento postup může trvat čas, takže počkejte, až se dokončí.
 • Stisknutím kláves Windows R na klávesnici otevřete dialogové okno Spuštění.
 • Typ % appData % a klikněte na OK. Tím se dostanete do skryté složky s názvem AppData, kde jsou uživatelská data uložena pro různé aplikace nainstalované na vašem PC.
 • Otevřete složku Microsoft, klepněte pravým tlačítkem myši na složku slov a vyberte Odstranit. Kromě toho kliknutím na Ano potvrďte proces mazání.
 • Zavřete všechna okna a znovu stiskněte klávesy Windows R na klávesnici a otevřete dialogové okno spuštěny.
 • Typ % programové DATA % a klikněte na OK. Tím se dostanete do skryté složky s názvem ProgramData, kde jsou uložena nastavení nebo data související s programem.
 • Opakujte krok 5. Nyní máte z vašeho počítače zcela odinstalované Word/Office Microsoft Word/Office.
 • Nainstalujte Microsoft Word/Office znovu ze staženého nastavení. To by mělo konečně vyřešit váš problém.

Jak získat Microsoft Word zdarma

Po celá desetiletí společnost Microsoft vydala hlavní nové verze Word a jeho další kancelářské aplikace jednou za několik let. Tehdy byla přidána většina nových funkcí, s opravami zabezpečení a chyb upřednostňovaných jindy.

Všechno se však změnilo s vydáním Office 365 (nyní Microsoft 365). Toto předplatné vám dostane slovo, Excel, PowerPoint a mnoho dalších služeb, vše za jediné měsíční náklady. K těmto aplikacím se neustále přidávají nové funkce, přestože Microsoft nadále vyrábí samostatné verze.

Microsoft 365 je nepopiratelně dobrá hodnota, pokud používáte každý měsíc více kancelářských aplikací, ale mohlo by být těžší ospravedlnit, pokud pouze občas používáte slovo.

Naštěstí existuje spousta dalších možností, pokud chcete začít s klasickým textovým procesorem společnosti Microsoft. Můžete k němu přistupovat na všech svých zařízeních, ať už pracujete na telefonu, tabletu, notebooku nebo počítači.

V tomto článku projdeme několik bezplatných řešení pro přístup k Microsoft Word a navíc, kde najít nějaké velké slevy. Ale pokud byste raději nezaplatili penny, existuje spousta bezplatných alternativních kancelářských apartmá, které jsou stále kompatibilní se softwarem společnosti Microsoft.

Stáhněte si bezplatné kancelářské aplikace pro iOS, Android a Windows

Cílem společnosti Microsoft je, aby všechny vaše soubory hladce synchronizovaly mezi zařízeními přes OneDrive. S ohledem na to si aplikace Word, Excel a PowerPoint mohou ke stažení pro Android a iOS zdarma ke stažení. Všechny relevantní odkazy jsou níže.

Aplikace Windows

I když jsou zdarma pro jakékoli zařízení, neumožňují vám jednoduše plný přístup ke všem funkcím, s úplnou funkčností zadrženou zpět pro předplatitele Microsoft 365. Další informace najdete.

Vždy budete moci otevřít a číst dokumenty zdarma, ale můžete je vytvořit a upravovat pouze na zařízení s obrazovkou menší než 10.1 palce. To znamená, že můžete upravovat dokumenty slov ze smartphonu nebo malého tabletu, ale pokud jste na větší tabletě, notebooku nebo stolním počítači, můžete je zobrazit pouze.

Pokud jde o iOS, rozlišení je přinejmenším jednodušší: můžete vytvořit a upravovat dokumenty zdarma na jakémkoli iPhone, pravidelném iPadu, iPadu vzduchu nebo mini, ale uživatelé iPad Pro mohou zobrazit pouze soubory.

Stojí za zmínku, že i na zařízení s menší obrazovkou získáte pouze to, co Microsoft nazývá „jádro“ kancelářský zážitek, s některými editačními nástroji a funkcemi, které uživatelé nejsou k dispozici.

Vyzkoušejte Microsoft 365 zdarma

Schopnost zobrazit pouze dokumenty je omezeno, takže pokud používáte zařízení s obrazovkou větší než 10.1 budete chtít nějakou další funkčnost.

Nejjednodušší řešení je zaregistrovat se pro Microsoft 365, cloudovou předplacenou službu společnosti, která začíná na 5 GBP.99/ US6.99 za měsíc nebo 59 GBP.99/ US69.99 ročně pro osobní účet. Nabízí stejné aplikace uvedené výše, ale jednoduše odemkne jejich plnou funkci nastavenou na jakémkoli zařízení a zároveň ušetří vaši práci v cloudu, abyste k ní měli přístup kdekoli. Získáte také přístup k programům jako Exchange Online a SharePoint Online.

V dubnu 2020 rebranding Office 365 do Microsoft 365 bylo přidáno několik nových funkcí, ale pravděpodobně žádný z nich není zásadně změnil způsob, jakým aplikace používáte. Zahrnují předplatné týmy zaměřené na spotřebitele, novou aplikaci pro bezpečnost rodiny a hrst nových funkcí napříč základními kancelářskými programy.

Dobrou zprávou je, že existuje měsíční bezplatná zkušební verze Microsoft 365, takže ji můžete vyzkoušet, aniž byste se zavázali platit penny.

Získejte týmy Microsoft zdarma

Pokud často spolupracujete s jinými lidmi, můžete se také zdarma zaregistrovat do týmů Microsoft, které zahrnují online aplikace Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Týmy vám umožňují chatovat, sdílet soubory a zahájit videohovory z platformy. Existují prémiové plány od 3 GBP/ US4 na uživatele za měsíc.

Microsoft nabízí jednoměsíční bezplatnou zkušební verzi všech předplatných.

Získejte vzdělávání Microsoft 365 zdarma

Učitelé a studenti mohou získat Microsoft 365 Education zdarma, mezi něž patří Office Online (Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Onenote) a Microsoft týmy, jakož i neomezené osobní cloudové úložiště.

Musíte být fakultou nebo zaměstnancem nebo studentem na plný úvazek nebo na částečný úvazek s platným školním e-mailem, abyste byli způsobilí. Zkontrolujte, zda se zde kvalifikujete zadáním e.mailové adresy školy na spodní straně stránky.

Další informace o vzdělávání Microsoft 365 najdete zde, zatímco školy se mohou přihlásit pomocí tohoto odkazu.

Sleva programu Microsoft Home pro použití

I když to není zcela zdarma, můžete ušetřit 30% na předplatné Microsoft 365 prostřednictvím svého zaměstnavatele prostřednictvím programu domácího použití společnosti Microsoft pro 365 rodinné nebo osobní předplatné.

Stačí zkontrolovat svou způsobilost zadáním své firemní e.mailové adresy. Pokud se váš zaměstnavatel kvalifikuje, obdrží byste ověřovací odkaz prostřednictvím e.mailu k ověření účtu Microsoft, který umožňuje přístup k 30% slevě. Zjistěte, zda se zde kvalifikujete.

Free Office Alternatives

Pokud potřebujete více funkčnosti než kancelářské aplikace, které vám poskytnou zdarma, ale nechcete platit za Office 365, existují různé alternativy k Office Microsoft, které jsou zcela zdarma.

Naším doporučením je Libreoffice. je to plná sada, která je pravidelně aktualizována a umožňuje vám otevřít a ukládat dokumenty ve formátech Microsoft.

Pokud se vám nelíbí kancelář Libre, můžete si také prohlédnout bezplatné alternativy, jako jsou WPS Office, Free Office a Google Disk, která zahrnuje dokumenty, listy a snímky.

Jak nastavit slovo Microsoft Office jako výchozí v systému Windows 10

Chtěli byste nastavit aplikaci Microsoft Office Word jako výchozí v systému Windows 10? Chcete nastavit slovo jako výchozí pro konkrétní typ souboru v systému Windows 10? V této příručce uvidíme čtyři způsoby, jak nastavit kancelářské slovo jako výchozí v systému Windows 10.

Při instalaci kancelářského slova do svého počítače instalační program automaticky nastaví slovo jako výchozí program pro určité typy souborů. Slovo není automaticky nastaveno jako výchozí pro některé typy souborů, které podporuje. Například podporuje PDF z krabice, ale není nastaven jako výchozí.

Pokud byste to chtěli nastavit jako výchozí pro jiné typy souborů, můžete tak učinit sledováním pokynů v jedné z uvedených níže uvedených metod.

Metoda 1 ze 4

Nastavte slovo jako výchozí v systému Windows 10

Krok 1: Otevřete aplikaci Nastavení. Najděte do výchozích aplikací aplikací. Kliknutím na nastavené výchozí hodnoty podle odkazu aplikace Otevřete stránku zobrazující všechny nainstalované aplikace a programy v systému Windows 10.

Krok 2: Přejděte dolů na stránku a podívejte se na záznam slova. Kliknutím na položku slova odhalíte tlačítko Skryté správy. Klikněte na tlačítko Správa.

Word не запускается

Krok 3: Stránka nyní zobrazuje všechna rozšíření souborů (typy souborů), které Word program podporuje, a aktuální výchozí program pro všechna tato rozšíření.

Chcete.li nastavit slovo jako výchozí pro typ souboru, klikněte na název programu vedle něj a poté klikněte na Word Program ze seznamu a nastavte jej jako výchozí.

Metoda 2 ze 4

Další způsob, jak nastavit slovo jako výchozí v systému Windows 10

Krok 1: Přejděte na stránku pro nastavení Apps Default Apps a poté klikněte na Výchozí aplikace podle odkazu na typ souboru.

Krok 2: Jak vidíte, stránka zobrazuje typy souborů a související programy. Chcete.li nastavit slovo jako výchozí pro typ, klikněte na ikonu značky nebo programu vedle typu souboru a poté vyberte slovo ze seznamu.

Metoda 3 ze 4

Nastavte slovo jako výchozí z kontextové nabídky

Krok 1: Klepněte pravým tlačítkem myši na soubor (typ souboru), pro který byste chtěli nastavit slovo jako výchozí program, klikněte na Otevřít a klikněte na Vyberte jinou aplikaci.

Krok 2: Zkontrolujte vždy použijte tuto aplikaci k otevření této možnosti typu souboru. Pokud se zobrazí, vyberte slovo. Pokud ne, kliknutím na aplikace zobrazíte v seznamu Word Program. Kliknutím na položku Word Program jej nastavíte jako výchozí pro vybraný typ souboru.

Metoda 4 ze 4

Použijte výchozí editor programů k nastavení slova jako výchozí

V systému Windows 10 existuje bezplatný nástroj třetí strany s názvem Editor výchozích programů, který vám umožní snadno změnit asociace souborů v systému Windows 10. Program sportuje klasické vestavěné výchozí okno programů, které bylo odstraněno z aktuální verze Windows 10.

Jak opravit zkorumpovaný průvodce slovním dokumentem, může vás také zajímat.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS