Jak opravit „Nelze vidět sdílené složky v počítači se systémem Windows 10“. Sdílení sítě Windows 10

Jak opravitNelze vidět sdílené složky v počítači se systémem Windows 10“

Jednou z nejsilnějších funkcí dostupných v moderních počítačích je použití místních oblastí, které vám umožňují sdílet filmy nebo hudební soubory napříč všemi zařízeními ve vašem domě nebo v kanceláři. Síť můžete použít k nastavení mediálního serveru, ke sdílení tiskáren a skenerů, nebo jen ke sdílení souborů mezi dvěma stroji.

I když je v zásadě propojení vašich počítačů poměrně jednoduché, v praxi to může být bolest správně běžet. Běžným problémem je neschopnost jednoho stroje vidět sdílené složky na jiném stroji. V systému Windows 10 byl tento problém vyřešen do značné míry, ale stále se vyskytuje.

Sledujte v tomto článku a zjistěte, jak opravit problémy s sdílenou složkou v systému Windows 10.

Sdílené složky ve Windows

Starší verze Windows podporovaly sítě místních oblastí, až do Windows for Workgroups 3.11 v roce 1993. Až do Windows 8.1, ve skutečnosti by síťové sítě ve Windows mohly být poměrně popsány jako noční můra a představit problém po problému. Pokud jste na těchto dřívějších operačních systémech dostali síť, ve skutečnosti jste se opravdu zdráhali změnit cokoli ze strachu, že se vaše nejistě fungující síť znovu rozpadne.

Naštěstí Windows 10 tento proces výrazně vylepšil. Stále existují problémy, ale síťová a sdílení zdrojů v síti není docela bolestivý zážitek, jaký byl kdysi. Windows 10 zjednodušil proces vytváření sítě, takže nyní vše, co musíte udělat, je nastavit síťový podíl a teoreticky to funguje jako kouzlo, teoreticky.

Nastavení sdílené síťové složky v systému Windows 10

Jednou z nejčastějších příčin závad v síti v systému Windows 10 je nesprávné nastavení. Přestože je nejjednodušší možnou síť Windows, je stále velmi snadné se věci pokazí.

Zde je, jak by měla být nastavena síť Windows.

 • Otevřete průzkumník Windows a klikněte pravým tlačítkem na složku, kterou chcete sdílet, a vyberte Vlastnosti.
 • Dále vyberte kartu Sdílení.
 • Nyní klikněte na tlačítko Share….
 • Zadejte lidi, které chcete povolit přístup k vašim souborům do vyskakovacího pole, které se objeví, nebo si můžete vybrat všechny z rozbalovací nabídky, pokud nemáte konkrétní uživatele ve své domácí síti. Klikněte na Přidat, když hotovo.
 • Pokud potřebujete, upravte úroveň oprávnění v okně. Číst poskytne uživatelům možnost číst soubory; Číst/zápis jim umožní upravit nebo smazat soubory.
 • Po dokončení klikněte na Sdílet.
 • Poznamenejte si odkazy poskytnuté ve sdílených adresářích; Budete potřebovat přístup ke složkám v síti. Po dokončení všeho klikněte na hotovo a zkopírujte odkazy.

Po nastavení podílu byste měli mít přístup k němu z jiného počítače. Otevřete průzkumník Windows, vyberte síť z levého podokna, vyberte soubor a přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů. A je to!

How to Fix All Network Sharing Issues-Computer not showing in Network

PC nevidí sdílené složky v systému Windows 10

Pokud nastavíte správné sdílení, váš počítač by měl vidět sdílené složky v systému Windows 10. Pokud je nevidíte, proveďte tyto kontroly.

 • Ujistěte se, že vaše počítače používají stejnou síťovou a IP verzi, i.E., IPv4 nebo IPv6. Většina domácích sítí používá IPv4, takže to budete pravděpodobně chtít zkontrolovat.
 • Ujistěte se, že je objev sítě povolen na všech počítačích.
 • Ujistěte se, že sdílení souboru a tiskárny je povoleno na všech počítačích.
 • Přepněte zapněte heslo chráněné sdílení a opakování.
 • Ujistěte se, že se přihlásíte k používání stejného účtu, který jste zadali, když jste přidali uživatele ke sdílení.
 • Pokud používáte firewall Windows Defender, otevřete aplikaci brány firewall, vyberte povolené aplikace a zajistěte, aby sdílení souborů a tiskárny bylo povoleno předat.

Pokud žádná z těchto nefunguje, ujistěte se, že všechny síťové služby běží. Všechny služby by měly být nastaveny na automatické a v současné době spuštěny:

 • Klient DNS
 • Hostitel poskytovatele funkcí
 • Publikace prostředků na objevování funkcí
 • Poskytovatel domácí skupiny
 • Posluchač Homegroup
 • Seskupení síťových sítě
 • Objev SSDP
 • Hostitel zařízení UPNP

Přestože Homegroup byla nyní odstraněna z Windows 10, je stále zmíněna v celém operačním systému.

Pokud váš počítač stále nevidí sdílené složky v systému Windows 10, zkontrolujte přihlašovací údaje v počítači, ze kterých se snažíte přistupovat k souborům.

 • Otevřený ovládací panel.
 • Nyní v nabídce vyberte uživatelské účty.
 • Dále klikněte na správce pověření.
 • Poté vyberte přihlašovací údaje Windows Přidejte pověření Windows.
 • Přidejte IP adresu PC hostujícího souboru a uživatelské jméno a heslo správce tohoto počítače a poté vyberte OK, abyste uložili.

Ujistěte se, že přidáte IP adresu a administrace uživatelské jméno a heslo počítače hostování souborů. Poté můžete teoreticky přistupovat ke sdílení zadáním síťové adresy v průzkumníku na jiných počítačích, e.G., \ 192.168.0.52ADMINADMInPassword.

Pokud to všechno selže, vždy existuje sdílená složky pro odstraňování problémů. Vyberte nastavení, aktualizujte zabezpečení, odstraňování problémů a sdílené složky. Odtud spusťte odstraňování problémů.

Přístup ke sdílené složce, která není chráněna heslem

 • Zadejte ovládání do vyhledávacího řádku Windows a vyberte ovládací panel, nebo můžete přejít na stránku Nastavení.
 • Dále vyberte síť a internet.
 • Nyní vyberte centrum sítě a sdílení.
 • Ze síťového a sdíleného centra vyberte Změnit nastavení pokročilého sdílení.
 • Zajistěte, aby bylo pro soukromé, hostové nebo veřejné a všechny sítě povoleno sdílení sítě a sdílení souborů a tiskáren.
 • Pokud je to možné, zaškrtněte políčko vedle.
 • Nyní, ve všech sítích, přepínač vypnout Sdílení chráněné heslem.
 • Ve všech sítích nezapomeňte zapnout sdílení veřejných složek.
 • Kliknutím na tlačítko Uložit změny použijte nová nastavení.

Sdílené složky v systému Windows 10

Síťování v systému Windows 10 je mnohem obtížnější, než by mělo být. Pokud váš počítač nevidí sdílené složky v systému Windows 10, jedna z těchto oprav by vás měla mít v provozu. Všichni pro mě pracovali.

Máme pro vás k dispozici více síťových zdrojů!

Pomohly návrhy vyřešit vaše dilema? Mějte jakékoli další návrhy nebo tipy, jak pomoci se systémem Windows 10 Networking? Neváhejte je sdílet s komunitou v комментарии и мнения!

Jak sdílet soubory v systému Windows 10/11.

Sdílení souborů sítě je velmi užitečné ve všech pracovních prostorech (společnosti, organizacích, kancelářích nebo dokonce doma), aby bylo zajištěno nepřetržité pracovní postup. Sdílení souborů a složek je nezbytné, protože umožňuje uživatelům snadno sdílet a pracovat se svými soubory, což vede k rychlejšímu provádění práce.

V systému Windows 10 je způsob sdílení souborů a složek snadným úkolem, a to i pro amatérského uživatele, ale musíte pečlivě vybrat uživatele a jejich oprávnění ke sdílené složce, abyste se vyhnuli zbytečným konfliktům a problémům s sdílené soubory.

V této příručce vám ukážu správný způsob sdílení vašich souborů s ostatními uživateli v síti v systému Windows 10.

Jak nastavit sdílení síťových souborů v systému Windows 10/11.

Krok 1. Vytvořte uživatele, které budou mít přístup ke sdílené složce.

Správně sdílet své soubory a složky s ostatními lidmi a aby se zabránilo problémům se sdílenými soubory (E.G. Náhodně modifikace nebo vymazání) se doporučuje přesně definovat, kteří uživatelé budou mít přístup ke sdílené složce a s nimiž oprávnění (pouze čtení, plná kontrola atd.).

Prvním krokem pro sdílení složek je tedy vytvoření uživatelů (účtů), které budou mít přístup ke stroji se sdílenou složkou. Udělat to:

Současně stiskněte klávesy Windows R a otevřete skříňku běhu. 2. Zadejte ovládací prvek UserPasswords2 a stiskněte klávesu Enter.

Na uživatelských účtech klikněte na Přidat.

Vyberte přihlášení bez účtu Microsoft.

Vyberte místní účet na další obrazovce.

Zadejte název účtu (E.G. User1) a heslo (pokud chcete) a klikněte na Další a dokončit.

Poté vyberte nový účet a klikněte na tlačítko Resetovat heslo a zadejte heslo pro nový účet.

Zadejte heslo pro nový účet a klikněte na OK.

V případě potřeby opakujte stejné kroky a přidejte další účty na vlastnosti P, C jinak zavřete vlastnosti „Uživatelské účty“ a pokračujte v kroku-2, sdílení vašich složek a souborů.

Krok 2. Sdílejte složku a zadejte oprávnění.

Předpokládejme, že chcete na vaší kořenové jednotce sdílet složku „C: \ Shared“.

Otevřete průzkumník souborů a klikněte pravým tlačítkem na složku, kterou chcete sdílet s ostatními.

E.G. V tomto příkladu pokračujeme ve sdílení složky „C: \ Shared“ na kořenové jednotce.

Zvolte Zvolit přístup k. konkrétním lidem.

Kliknutím na rozbalovací šipku zobrazíte všechny uživatele na počítači a vyberte, který uživatel bude mít přístup ke sdílené složce.

POZNÁMKA: S možností „Všichni“ buďte velmi opatrní a použijte ji pouze v případě, že je to nezbytně nutné.

Po dokončení klikněte na Přidat.

Poté kliknutím na rozbalovací šipku vedle uživatele vyberte oprávnění uživatele do sdílené složky (číst nebo číst/zápis).

Po dokončení klikněte na tlačítko Sdílet.

Na další obrazovce vyberte, zda chcete zapnout objev sítě a sdílení souborů pouze pro vaši soukromou síť nebo pro všechny veřejné sítě. Pokud nevíte, co dělat, vyberte ano, otočte objev sítě a sdílení souborů pro všechny veřejné sítě.

Po několika sekundách se s jedinečnou síťovou cestou do sdílené složky objeví potvrzovací okno

Tip: Chcete.li usnadnit svůj život, pokračujte a zadejte statickou IP adresu ve stroji se sdílenou složkou. Poté, pokud chcete přistupovat ke sdílené složce ze vzdáleného počítače, stačí zadat statickou IP adresu do souboru průzkumníka.

E.G. Pokud má stroj se sdílenou složkou IP adresu „192.168.1.10 „, pak na typu vzdáleného stroje: \\ 192.168.1.10 a stisknutím klávesy Enter získáte přístup ke sdílené složce.

Další nápověda: Pokud chcete upravit oprávnění ke sdílené složce, klikněte na složku a vyberte Vlastnosti. Poté vyberte kartu Security a klikněte na Upravit, přidat nové uživatele nebo upravit oprávnění sdílení.

A je to! Dejte mi vědět, pokud vám tato příručka pomohla tím, že zanechte váš komentář k vaší zkušenosti. Prosím, rádi a sdílejte tuto příručku, abyste pomohli ostatním.

Pokud byl tento článek pro vás užitečný, zvažte prosím podporu tím, že poskytnete dar. Dokonce i 1 může pro nás udělat obrovský rozdíl v našem úsilí pokračovat v pomáhání ostatním a zároveň udržet tento web zdarma:

Přijímáme

Hledáme technické spisovatele na částečný úvazek, kteří se připojí k našemu týmu! Je to o vzdálené poloze, kterou se mohou vztahovat kvalifikovaní technici techniky odkudkoli na světě. Klikněte zde pro více informací.

Pokud chcete zůstat neustále chráněni před hrozbami malwaru, stávajících i budoucích, doporučujeme, abyste nainstalovali Malwarebytes Anti-Malware Pro kliknutím níže (vyděláváme provizi z prodeje generovaného z tohoto odkazu, ale bez dalších nákladů na vás. Máme zkušenosti s tímto softwarem a doporučujeme to, protože je to užitečné a užitečné):

Jak sdílet soubory s ostatními v systému Windows 10

Sdílení souborů umístěných v počítači s ostatními uživateli je snadné. Níže naleznete kroky k povolení sdílení souborů a sdílení souborů s ostatními v systému Windows 10.

Sdílejte soubory v systému Windows 10

Nejjednodušší způsob, jak sdílet soubory a složky v počítači s ostatními uživateli, je použití funkce sdílení souborů, která je k dispozici v systému Windows 10.

Pomocí základních nastavení ve sdílení souborů Windows můžete rychle sdílet soubory a složky umístěné v počítači s ostatními uživateli přes veřejnou nebo soukromou síť.

Můžete také nastavit vlastní oprávnění a další možnosti pomocí pokročilých nastavení, jak je k dispozici ve funkci sdílení souborů v systému Windows 10.

Povolte sdílení souborů v systému Windows 10

Za účelem sdílení souborů na vašem počítači s ostatními je prvním krokem zapnout objev sítě a zapnout možnosti sdílení tiskárny v počítači.

Přejděte do Nastavení sítě Internet Vyberte stav v levém panelu. V pravé pásce posouvejte dow a klikněte na síťové a sdílení centra.

Na další obrazovce klikněte na odkaz na změnu nastavení Advanced Sharing Settings v levém panelu.

Na další obrazovce vyberte síť (soukromou nebo veřejnost), nad níž chcete sdílet soubory.

V tomto případě jsme vybrali soukromou síť pro sdílení souborů s jinými počítači v soukromé síti Wi-Fi.

Dále vyberte Zjištění sítě. Otočte možnosti sdílení souboru a tiskárny a klikněte na tlačítko Uložit změny.

Jakmile je objev sítě zapnutý, váš počítač se stane viditelným pro jiné počítače v síti.

To umožňuje ostatním lidem ve stejné síti vybrat počítač a nastavit zkratku pro přístup k sdíleným souborům a složkám v počítači mapováním síťové jednotky.

Sdílejte soubory pomocí základního sdílení souborů

Jak je uvedeno výše, nejjednodušší způsob, jak sdílet soubory a složky v počítači, je použití základní funkce sdílení souborů, jak je k dispozici v systému Windows 10.

Klepněte pravým tlačítkem myši na složku obsahující soubory, které chcete sdílet s ostatními, a klikněte na Vlastnosti.

Na obrazovce vlastností souboru vyberte kartu Sdílení a klikněte na tlačítko Sdílet.

Na další obrazovce vyberte „uživatele“, se kterým chcete sdílet soubory. Pokud uživatel není k dispozici, zadejte uživatelské jméno a klikněte na tlačítko Přidat.

Na úrovni povolení vyberte typ oprávnění sdílení, která chcete poskytnout tomuto uživateli, a klikněte na tlačítko Sdílet.

V případě, že chcete, aby si uživatel pouze prohlížel a otevíral soubory, vyberte čtení (výchozí možnost). Pokud chcete, aby uživatel mohl upravit a smazat soubory, vyberte možnost Číst/zápis.

Na další obrazovce zkopírujte nebo poznamenejte síťovou cestu pro sdílenou složku a klikněte na hotovo.

Síťovou cestu můžete e.mailem uživatelům, se kterými chcete sdílet soubory.

Sdílejte soubory pomocí pokročilého nastavení

Možnost pokročilého sdílení v systému Windows 10 vám umožňuje nakonfigurovat možnosti sdílení.

Klepněte pravým tlačítkem myši na složku obsahující soubory, které chcete sdílet s ostatními, a klikněte na Vlastnosti.

Na další obrazovce vyberte kartu sdílení a klikněte na tlačítko Advanced Sharing.

Na obrazovce Advanced Sdílení zkontrolujte sdílení této možnosti složky, nastavte limit pro současné uživatele a klikněte na oprávnění.

Na obrazovce oprávnění můžete přizpůsobit úroveň oprávnění pro konkrétní uživatele.

Pokud chcete, aby se uživatel mohl otevírat, upravovat, smazat a vytvářet soubory, vyberte políčka Číst a měnit v sekci „Povolit“.

Kliknutím na aplikaci OK zavřete obrazovku a poté kliknutím na OK zavřete obrazovku Advanced Sdílení

Jakmile dokončíte výše uvedené kroky, budou mít další uživatelé přístup ke všem souborům umístěným ve sdílené složce v počítači.

Sdílejte soubory bez požadavku uživatelského jména a hesla

Ve výchozím nastavení bude každý, kdo se snaží získat přístup k sdíleným souborům umístěným v počítači.

Je však možné tento požadavek deaktivovat vypnutím možnosti „Sdílení chráněného heslem“ na obrazovce Advanced Sharing Settings.

Přejděte do Nastavení sítě Internet Vyberte stav v levém panelu. V pravé straně přejděte dolů a klikněte na centrum sítě a sdílení.

Na další obrazovce klikněte na odkaz na změnu nastavení Advanced Sharing Settings v levém panelu. Na další obrazovce klikněte na všechny sítě.

Dále vyberte možnost Vypínat možnost chráněné heslem a klikněte na Uložit změny.

Nyní, když sdílíte soubory v počítači, budou mít další uživatelé přístup k vašim souborům bez zadání uživatelského jména a hesla.

Vyřešeno: Sdílení souborů Windows 10 nefunguje (5 způsobů)

Co dělat, když sdílení souborů Windows 10 nefunguje? Vyzkoušejte 5 řešení nebo jeho alternativu k jeho snadno ji opravit.

Delia / Last Aktualizace 6. ledna 2023

Sdílení sítě Windows 10 nefunguje

Sdílení souborů je oceněno mnoha lidmi kvůli jeho pohodlí a bezpečnosti, což pomáhá sdílet soubory mezi různými počítači ve stejném LAN. Někteří uživatelé však uvádějí, že sdílení souborů Windows 10 nefunguje po aktualizaci 1803, 1809 nebo 1903 v průzkumníku souborů a můžete obdržet následující zprávu:

 • Nemate povoleni k pristupu \\.
 • Nemůžete získat přístup k této sdílené složce, protože bezpečnostní zásady vaší organizace blokují neoprávněný přístup hostů
 • Zkontrolujte pravopis jména. Jinak by mohl být problém s vaší sítí.

Kromě Windows 10 se můžete také setkat s sdílením sítě Windows 11 nefunguje.

Proč Windows nemůže přistupovat k síťovému počítači v systému Windows 10?

Není pochyb o tom, že Windows nemůže přistupovat k síťovému počítači v systému Windows 10 nebo 11, je způsoben různými důvody. Zde shrnujeme některé běžné důvody:

 • Nastavení sdílení souborů je nesprávná.
 • Nemáte pověření.
 • Připojení ke sdílení souborů není kompatibilní.
 • Antivirový software zabraňuje sdílení souborů Windows.
 • SMB 1.0 je zakázáno v aktualizaci Windows 10.
 • Windows Update má chyby.

Sdílení souborů nefunguje v systému Windows 10? Vyzkoušejte těchto 5 řešení

Problém sdílení sítě, který nefunguje v systému Windows 10, přináší uživatelům velké nepříjemnosti. Ale nebojte se, následující jsou některé funkční způsoby, jak vyřešit problém sdílení sítě v systému Windows 10.

Stejně jako jakýkoli jiný problém s okny, lze tento problém snadno vyřešit pouze pomocí jednoduchého restartu systému. Zkuste také deaktivovat antivirový software. Po vyzkoušení těchto metod tento problém stále existuje, musíte použít následující metody.

Řešení 1. Konfigurace nastavení pokročilého sdílení

Sdílení souborů funguje, když správně nakonfigurujete nastavení pokročilého sdílení, například zapnutí objevu sítě, sdílení souborů a tiskárny. Postupujte podle toho níže:

Přejděte na spuštění sítě ovládacího panelu a střediska sdílení Změňte nastavení pokročilého sdílení.

opravit, nelze, vidět, sdílené, složky, počítači

Vyberte Otočit objev sítě, abyste povolili objev sítě. Chcete.li sdílet sdílení souborů, vyberte Otočit na souboru a tiskárny.

Potvrďte kliknutím na Uložit změny.

Nezapomeňte mít šek, abyste se ujistili, že Windows Firewall neblokuje sdílení souborů a tiskárny.

Přejděte na spuštění firewallu okna ovládacího panelu Windows.

Vyberte možnost Povolit aplikaci nebo funkci prostřednictvím brány brány Windows Defender.

Ujistěte se, že jste vybrali sdílení souborů a tiskárny v seznamu aplikací a funkcí. Nakonec klikněte na OK.

opravit, nelze, vidět, sdílené, složky, počítači

Řešení 2. Vypněte ochranu hesla

Sdílení souborů Windows, které není pracovní problém, může být způsobeno sdílením zařazeným do hesla. Vyžaduje uživatelský účet na tomto PC nebo uživatelském jménu a hesle, jinak nemůžete získat přístup ke sdílené složce v Průzkumníku souborů. Proto se můžete rozhodnout zakázat funkci ochrany hesla.

Přejděte na spuštění sítě ovládacího panelu a střediska sdílení Změňte nastavení pokročilého sdílení.

Přejděte dolů a najděte možnost „Sdílení chráněného heslem“ a klikněte na Vypnout Sdílení chráněné heslem.

Potvrďte kliknutím na Uložit změny.

Řešení 3. Zkontrolujte službu prohlížeče počítače

Služba pro prohlížeč počítačového prohlížeče je funkcí Windows Microsoft, která umožňují uživatelům snadno procházet a najít sdílené zdroje v sousedních počítačích. Proto můžete zkontrolovat, zda je spuštěn ve službách.

Jděte začít a zadejte služby.MSc při vyhledávání startu.

Najděte prohlížeč počítače. Klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte Vlastnosti. Zkontrolujte, zda je spuštěno.

Fix Can’t Find Shared Network Computer, Drive, File & Folder in Windows 10-2019

Pokud je zastaveno, vyberte Start nebo Restart. A ujistěte se, že typ spuštění této služby je nastaven jako automatický, klikněte na Použít a OK dokončit tuto operaci.

Kromě této služby je pro sdílení souborů zapotřebí více služeb, stále je musíte zkontrolovat a ujistěte se, že je spuštěn a typ spuštění je automatický.

 • Hostitel poskytovatele funkcí
 • Publikace prostředků na objevování funkcí
 • Objev SSDP
 • Hostitel zařízení UPNP

Řešení 4. Přidejte pověření Windows

Přístup ke sdíleným složkám na vzdáleném serveru vyžaduje přihlašovací údaje Windows, pokud nemáte, vytvořte jej prosím a zkuste to znovu. Musíte znát jeho IP adresu, uživatelské jméno a heslo.

Otevřete ovládací panel a klikněte na správce pověření.

Vyberte přihlašovací údaje Windows a klikněte na tlačítko Přidat tlačítko Windows.

Poté do odpovídajícího pole zadejte adresu IP, uživatelské jméno a heslo a klikněte na Uložit a udržujte změny.

Řešení 5. Povolit SMB 1.Funkce 0 ve Windows

Microsoft zakáže SMB1.Nastavení 0/CIFS v nejnovější aktualizaci Windows, ale je to nezbytná funkce pro sdílení souborů. S ohledem na to musíte povolit ve funkci Windows.

Krok 1. Přejděte na programy a funkce ovládacího panelu a funkce zapněte nebo vypnete funkce Windows v pořádku.

opravit, nelze, vidět, sdílené, složky, počítači

Krok 2. Tick ​​SMB 1.0/CIFS Sdílení souborů podpora a klikněte na OK.

Restartujte počítač pro změny, aby se projevilo. Pokud problém stále přetrvává, zkuste aktualizovat Windows 10 na nejnovější verzi.

Sdílení souborů s nejlepší alternativou. zdarma a snadné

S výjimkou přístupu ke sdílenému v průzkumníkovi souborů můžete vyzkoušet různé alternativy v následujícím.

#1: Access Sdílená složka prostřednictvím příkazového řádku: Net použití [DeviceName]: \\ [Název serveru] \ [ShareName] #2: Použijte software pro synchronizaci souborů pro pomoc: Umožňuje synchronizovat složky na síťovou jednotku s různými úložnými zařízeními. z vašeho počítače, externího pevného disku nebo USB flash disk. A jste schopni nastavit denně/týden/měsíční automatickou synchronizaci, proto se nebojíte zapomenout, že jednoho dne zapomenete zálohovat důležitá data.

První metoda je opravdu, stačí otevřít příkazový řád a zadat výše uvedený příkaz. Zde vám tedy ukážu druhou metodu podrobně a sdílím soubory přes síť. A stále jej můžete použít jako dlouhodobé řešení ochrany údajů.

Stáhněte, nainstalujte a spusťte tento software. Klikněte na synchronizaci ze seznamu vlevo. Poté vyberte základní synchronizaci.

Název úkolu lze upravit podle vašich potřeb. Kliknutím na Přidat složku vyberte složku, která obsahuje soubory, které chcete synchronizovat.

opravit, nelze, vidět, sdílené, složky, počítači

Klikněte na invertovaný trojúhelník a vyberte Přidat Share nebo NAS zařízení.

Poté v dalším okně zadejte síťovou cestu nebo jméno, uvidíte všechny sdílené složky, vyberte jednu složku jako cílovou cestu a klikněte na OK.

Klikněte na synchronizaci plánu a povolte jej, poté vyberte denní, týdenní, měsíční. Chcete.li snadno odlišit tuto synchronizační úlohu od ostatních, klikněte na Možnosti a napište komentář pro tento úkol. Kliknutím na Synchronizaci spusťte své soubory přes síť.

 • Pokud nastavíte synchronizační úlohu pro spuštění denně/týden/měsíčně, program automaticky nainstaluje službu, která spustí naplánovaný úkol a při dalším spuštění systému spustí synchronizaci, takže se nebudete bát, že nově přidané soubory nebo složky nemohou být synchronizovaný.
 • S výjimkou denních, týdenních a měsíčních filmů můžete použít prémiové funkce. Spuštění události a USB se připojují k profesionální verzi. Poslední z nich se doporučuje, pokud chcete kopírovat soubory automaticky po připojení USB, místo toho, abyste připojili externí vývojáře ručně před zahájením tohoto úkolu.
 • Neměňte název složky vašeho zdroje. Jinak to Aomei backupper už nemůže synchronizovat.
 • Kromě síťové cesty můžete stále synchronizovat složky s cloudové jednotky, jako je OneDrive. Pro uživatele zdarma s několika GB cloudového úložiště můžete vyzkoušet Cloud Aomei, což vám poskytne 1 TB bezplatného úložiště od doby, kdy se zaregistrujete do 15 dnů.

souhrn

To je vše pro to, jak opravit sdílení souborů Windows 10, který není pracovní problém. Doufám, že jedna z metod vám může pomoci vyřešit problém. Abyste se vyhnuli problému sdílení sítě v budoucnu, můžete vyzkoušet Aomei Backupper pro synchronizaci dvou složek na stejném počítači, automatické synchronizace souborů s externím pevným disku, synchronizační složku s síťovou jednotkou.

Mimochodem, pro tento software jsou k dispozici také další funkce, jako je klonování souborů na externí pevný disk, zálohování souborů, obnovení souborů ze záložního obrázku. Pokud chcete zabránit ztrátě vašich souborů, můžete využít praktických funkcí tezí. Jen to zkuste sami!

Nejlepší záložní software zdarma

 • Zálohování systému a souborů
 • Automatická záloha
 • Přírůstková záloha
 • Synchronizace souboru
 • Klonování pevného disku

Potřebujete další pomoc?

Vyřešili jste svůj problém? Jinak zadejte dotaz do vyhledávacího pole níže.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS