Jak opravit poškozené soubory pomocí SFC v systému Windows 10. SFC Scannow Windows 10

Jak spustit kontrolu systémových souborů (SFC) v systému Windows 11/10

Invicti Web Application Security Scanner-Jediné řešení, které poskytuje automatické ověření zranitelnosti při skenování založené na důkazech

Podívejte se na kontrolu systémových souborů, k čemu je to určeno, jak jej používat, a interpretaci jeho výsledků.

Úmyslné nebo ne, existuje mnoho způsobů, jak uživatel ukládat se soubory, které jsou pro váš počítač nezbytné. Dokonce i výpadek napájení během probíhající aktualizace Windows může do vašeho stroje přinést neopodstatněné problémy.

Kromě toho mohou vypnutí síly také modifikovat systémové soubory bránící normální systémové operace. A nezačneme s tím, co může malware pro váš počítač udělat.

I když existuje spousta nástrojů třetích stran, které žádají o vyřešení každého problému, který může mít počítač se systémem Windows, je nejlepší použít nativní řešení problémů jako první.

Systémová kontrola souborů (SFC)

Kontrola systémových souborů je jedním z vestavěných nástrojů v systému Windows, který vám pomůže v případě náhodných havárií nebo korupčních souborů systému.

V nejlepších případech to můžete udělat za pár minut. Pro ostatní možná budete muset ručně pomoci opravit anomálie.

Před použitím kontroly souborů systému je předepsáno pro spuštění servisního a správy obrazu nasazení (DEMP). Tento jednostupňový proces můžete zkontrolovat v našich opravných oknech s průvodcem.

Zejména je možné spustit kontrolu systémových souborů z nativního systému nebo použít regenerační média, pokud systém není spuštěn.

SFC ze stejného systému

Nejprve otevřete příkazový řádek pomocí oprávnění správce (aka zvýšená příkazový řádek).

Následně zadejte SFC/Scannow a stisknutím klávesy Enter zahájíte proces:

Skenování bude trvat několik minut a může mít za následek jednu z těchto výsledků:

 • Ochrana zdrojů Windows nenalezla žádná porušení integrity.
 • Ochrana zdrojů Windows zjistila zkorumpované soubory a úspěšně je opravila.
 • Ochrana zdrojů systému Windows zjistila, že některé z nich nebyly schopny opravit.
 • Ochrana zdrojů Windows nemohla provést požadovanou operaci.

Zkontrolujte prosím následující oddíly na základě výše uvedených koncových výsledků.

Ochrana zdrojů Windows nenalezla žádná porušení integrity.

To znamená, že systémové soubory jsou neporušené a není co dělat dále.

V tomto článku jste však stále přistáli.

Restartujte tedy systém a zajistit, aby na počítači nebyl žádný malware, včetně spywaru nebo viru, na úplné skenování systému s těmito prémiovými antivirovými řešeními.

Alternativně můžete spustit bezplatný malware skenování s malwarebytes.

Ochrana zdrojů Windows zjistila zkorumpované soubory a úspěšně je opravila.

Toto je další výsledek, kde nemusíte dělat nic jiného.

Můžete však zkontrolovat soubor protokolu na %windir %\ logs \ cbs \ cbs.log. označující podrobnosti o opravě.

Dále můžete restartovat a zkontrolovat, zda problém přetrvává. Nakonec postupujte podle kroků skenování malwaru v předchozí části.

Ochrana zdrojů systému Windows zjistila, že některé z nich nebyly schopny opravit.

Některé problémy vyžadují ruční zásah, a to je jeden takový problém.

Jednoduše řečeno, najdete zkorumpovaný soubor a nahradil jej dobrým z počítače, který má stejnou verzi Windows jako vaše.

Nejprve otevřete soubor protokolu navigací na %WinDIR %\ logs \ cbs \ cbs.log. Tím se otevře soubor protokolu do poznámkového bloku, který můžete uložit na plochu pro pohodlí.

Zejména to ukáže výsledky nedávných skenů provedených na počítači předmětu. Ergo, přejděte dolů k nejnovějšímu skenování a pokuste se najít něco jako nelze opravit soubor členů nebo zkorumpovaný soubor bez informací o opravě.

Poskytnou plnou cestu souboru, který musíte vyměnit za pracovní kopii. Jako nejlepší postup spusťte SFC/Scannow na zdroji, abyste zajistili dobré zdraví importu.

Dále použijte následující příkazy za sebou prostřednictvím zvýšeného příkazového řádku, abyste povolili oprávnění kopírování a vzestupu pro zkorumpovaný soubor.

Как проверить ЦЕЛОСТНОСТЬ СИСТЕМНЫХ ФАЙЛОВ Windows 10? Восстановление файлов командами SFC и DISM

opravit, poškozené, soubory, pomocí, systému

převzetí /f filepath \ filename icacls filePath \ filename /grant Administrators: F

To by vypadalo takto pro Acgenral.Soubor DLL v systému System32Windowssystem.

převzetí /f C: \ Windows \ System32 \ Acgenral.DLL ICACLS C: \ Windows \ System32 \ Acgenral.Správci DLL /Grant: F

Nakonec nahraďte vadný soubor za pracovní.

Restartujte počítač, abyste zjistili, zda je problém vyřešen. Jako další krok spusťte úplné skenování malwaru s nástroji uvedenými v první sekci, pokud na systém nemáte nainstalovaný antivirus.

Ochrana zdrojů Windows nemohla provést požadovanou operaci.

To žádá o trochu více práce z vaší strany.

Nejprve spusťte počítač Windows v bezpečném režimu. Režim bezpečného režimu spustí váš počítač s nevyhnutelnými ovladači a základními nástroji.

Jakmile je tam, otevřete příkazový řád a spusťte kontrolu souborů systému. Poté pokračujte podle předchozích sekcí na základě výsledků skenování.

SFC z obnovy médií

Před pokračováním budete muset vytvořit disk pro obnovení systému Windows. Dále spusťte vadný systém z regeneračního disku.

Toho lze provést stisknutím konkrétních klíčů pro vstup do systému BIOS nebo systému pro spuštění z média pro zotavení. Tyto klíče závisí na výrobci systému nebo značce základní desky, pokud máte vlastní počítač.

opravit, poškozené, soubory, pomocí, systému

Dále zapněte zařízení a pokračujte v stisknutí tohoto konkrétního klíče na obrazovce loga.

Poté vyhledejte pořadí zavádění a vyberte z ní spuštění disku obnovení.

Přistáváte na průvodci instalací Windows. Projděte počáteční nastavení a žádáte o jazyk, klávesnici atd. Na druhé obrazovce klikněte na opravu počítače.

Dále zadejte řešení problémů a poté kliknutím na příkazový řád na následující obrazovce.

Tím se otevře standardní příkazový řád, kde můžete zadat SFC /Scannow /Offbootdir = C: \ /Offwindir = C: \ Windows pro zahájení opravy.

Zde se Offbootdir a Offwindir odkazuje na systémovou jednotku a instalační adresář Windows. Měli byste nahradit C: IT za příslušný dopis podle předmětu počítače.

Nechte skenování dokončit a opustit nastavení systému tak.

Nakonec doporučuji skenování malwaru k vyřešení všech zbývajících problémů.

Závěr

Systémová kontrola souborů (SFC) opravuje systémovou jednotku pro jakékoli nesprávné konfigurace. Dokončení obvykle trvá několik minut, ale může to požádat o nějakou práci v závislosti na problému. Kromě toho je nejlepší toto použít po spuštění nástroje Disc pro další zlepšení stability systému.

Tento příkaz lze použít interně ze stejného počítače nebo externě, pokud systém není zavedení.

Přesto mohou být časy, kdy v oddělení opravy potřebujete nějakou automatizaci, takže zde jsou některé nástroje pro řešení problémů Windows, které si můžete všimnout.

Jak opravit poškozené soubory pomocí SFC v systému Windows 10

Když se systémový soubor poškodí na počítači se systémem Windows, způsobuje hlavní problémy, protože mnoho systémů obsahuje nefunkční, protože se spoléhají na systémové soubory, které se zkorumpovaly. Pokud si všimnete, že se váš počítač chová neobvykle, pravděpodobně ztratil některé soubory nebo soubory byly poškozeny. Naštěstí můžete použít systémové kontroly souborů Windows 10 k vyřešení problému zkorumpovaných souborů v počítači.

Návod níže ukazuje, jak používat SFC Scannow Windows 10 k opravě poškozených systémových souborů na počítači Windows 10.

Část 1: Co je kontrola souborů systému (SFC)?

Kontrola systémových souborů, často zkrácená jako SFC Windows 10, je vestavěný nástroj na počítači se systémem Windows 10, který vám umožní zkontrolovat integritu systémových souborů na vašem PC. Pokud se soubor zkorumpoval, měl by být nástroj pro užitkový nástroj schopen to detekovat a někdy pro vás může dokonce opravit soubory.

Lze jej snadno spustit a spustit na vašem PC. Když to spustíte, začne skenovat všechny systémové soubory na počítači. Poté zjistí, že pokud jsou nějaké soubory poškozeny. Pokud vám to dokáže opravit, udělá to a zajistí správně fungování vašeho počítače. V případě, že pro vás nemůže opravit poškozené soubory, budete muset ručně nahradit poškozené soubory.

How to Run SFC /SCANNOW OFFLINE to Fix Problems on Windows 10 [2021]

Nyní, když pochopíte, co je kontrola souborů systému a co pro vás může udělat, možná se budete chtít dozvědět, jak jej můžete použít. Níže uvedená část je o tom.

Část 2: Jak používat příkaz SFC k opravě systémových souborů Windows 10?

SFC vám může pomoci snadno opravit systémové soubory Windows 10. Nástroj běží z okna příkazového řádku a umožňuje vám provádět mnoho druhů operací. Od nalezení poškozených souborů až po jejich nahrazení je vše provedeno z příkazového řádku.

Zde je návod, jak spustit SFC v systému Windows 10 a opravit poškozené soubory:

  Na vašem počítači se systémem Windows 10 stiskněte tlačítko Windows X a vyberte příkazový řád (admin) a otevřete okno příkazového řádku s oprávněními administrátora.

Když se otevře okno příkazového řádku, zadejte následující příkaz a stiskněte Enter. Bude prohledat váš počítač pro jakékoli poškozené soubory.

S největší pravděpodobností dostanete zprávu, která říká, že nástroj nalezl poškozené soubory a opravil pro vás soubory. Pokud to není zpráva na vaší obrazovce, postupujte podle pokynů na obrazovce a měli byste být schopni opravit poškozené soubory na vašem stroji.

Část 3: SFC Scannow nefunguje Windows 10, jak opravit?

SFC není zaručeno, že bude fungovat po celou dobu a může selhat při opravě souborů na vašem PC. Co tedy děláte pro opravu systémových souborů Windows 10, pokud nástroj pro kontrolu souborů systému nefunguje? Máte několik dalších možností, které vám umožní opravit poškozené soubory na počítači se systémem Windows 10.

Níže jsou uvedeny dvě alternativy k SFC, které můžete použít k opravě souborů a opětovného funkčního stavu počítače.

Spusťte příkaz Disp a vyřešte problémy SFC

Mnohokrát, když SFC nemůže opravit soubory, můžete použít příkaz Disp k obnovení poškozených souborů. Použití tohoto nástroje je stejně snadné jako použití SFC, protože oba pracují z příkazového řádku na vašem počítači se systémem Windows 10.

  Stiskněte klávesu Windows X na klávesnici a vyberte příkazový řád (admin) a otevřete okno příkazového řádku s právy správce.

Když se otevře okno příkazového řádku, zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter.

Nástroj začne kontrolovat počítač pro všechny poškozené soubory. Automaticky také opraví soubory. Nepanikařte, pokud se lišta pokroku nepohybuje, protože na pozadí stále běží, aby se vyřešily problémy v počítači.

Použijte alternativní nástroj SFC k opravě poškozených souborů

Další alternativou k kontrole systémových souborů je Windows Boot Genius. Jedná se o nástroj vytvořený pro Windows PC, který uživatelům umožňuje opravit mnoho druhů souborů na vašich počítačích. S nástrojem můžete opravit systémové soubory, zavádět soubory atd.

Následující kroky by vás měly projít kroky, jak používat nástroj k opravě souborů na počítači Windows 10:

  Stáhněte si nástroj na jakýkoli počítač, ke kterému máte přístup, a spusťte jej. Vložte prázdné CD/DVD/USB do diskové jednotky a klikněte na možnost Burn v nástroji.

 • Spusťte svůj počítač z spálené jednotky a klikněte na možnost záchrany Windows nahoře. Poté z nabídky levé strany vyberte akci, která se vztahuje na vaši současnou situaci.
 • V závislosti na tom, co jste si vybrali, vám tento nástroj povede, jak můžete problém opravit na počítači se systémem Windows 10. Nástroj má řadu možností na výběr, takže váš problém je pravděpodobně pokryt.

  Systémová kontrola souborů Windows 10 je skvělý nástroj, který vám pomůže opravit poškozené soubory na vašem počítači se systémem Windows 10. A v případě, že to pro vás nefunguje, máte alternativy jako disp a Windows Boot Genius, které pomáhají vyřešit problémy souboru v počítači.

  Jak používat příkaz SFC Scannow k opravě opravy Windows 10

  Nástroj příkazového řádku SFC umožňuje opravit a opravit Windows 10 OS. Sledujte tyto kroky a zjistěte, jak spustit příkaz SFC Scannow v systému Windows 10.

  Windows má několik vestavěných nástrojů příkazového řádku k opravě a opravě systému. Když se počítač nechová správně, můžete použít nástroje příkazového řádku k pokusu o vyřešení problému. SFC (kontrola systémových souborů) je jeden takový nástroj. Například když jsou systémové soubory poškozeny, Windows nemusí fungovat tak, jak by měla. Ve scénářích nejhorších případů by se Windows mohla dokonce selhat správně. Systémové soubory mohou být poškozeny z libovolného počtu důvodů, jako je selhání napájení, neočekávané změny souborů, programy Rouge atd.

  Pokud jsou systémové soubory poškozeny, můžete pomocí nástroje příkazového řádku SFC automaticky najít a opravit problémy. Nejlepší věc na tomto nástroji je, že je docela snadné použít.

  V tomto rychlém a jednoduchém průvodci Windows 10 mi dovolte ukázat, jak spustit příkaz SFC Scannow pro opravu korupce souboru systému.

  V případě, že vás zajímá, i když to ukazuji v systému Windows 10, níže uvedené kroky budou fungovat ve Windows 8 a Windows 7.

  Seznam příkazů SFC

  SCF má několik různých možností příkazu nebo příznaky. Každý příznak příkazu má svůj vlastní případ použití. V závislosti na tom, co chcete dělat, použijte příslušný příznak. Níže jsou všechny důležité příkazy SFC.

  • /Scannow: Tento příkaz naskenuje systém pro poškozené soubory a automaticky je opraví.
  • /Scanonce: Tento příkaz naskenuje počítač jednou při restartu systému. Pokud najde nějaké poškozené soubory, příkaz se pokusí opravit.
  • /Scanboot: skenuje systém na každé botě a pokud skenování najde nějaké poškozené soubory, pokusí se je opravit.
  • /Povolit: Povolte ochranu WFP (Ochrana souborů Windows). Tím bude chránit systémové soubory před upravením.
  • /Zrušit: Tento příkaz zruší všechny naplánované skenování SFC. Užitečné pro deaktivaci /skenovací příkaz.

  Spusťte příkaz SFC Scannow ve Windows

  Příkaz SFC /Scannow můžete jako administrátor z okna příkazového řádku. Tady je, jak.

 • Klepněte pravým tlačítkem myši na příkazový řád.
 • Vyberte možnost „Spustit jako správce“.
 • Zadejte SFC /Scannow a stiskněte klávesu Enter.
 • Jakmile spustíte příkaz, nástroj naskenuje systém a pokusí se opravit jakékoli poškozené soubory. Celý proces bude nějakou dobu trvat. Jakmile to bude hotovo, můžete bezpečně zavřít okno příkazu.

  Spusťte SFC Scannow v bezpečném režimu

  Příkaz SFC /Scannow můžete spustit z režimu SFC /Scannow a opravit tvrdohlavé poškozené soubory. To je zvláště užitečné, pokud spuštění příkazu v normálním prostředí nefungovalo.

  • Klepněte pravým tlačítkem myši v nabídce Start.
  • Podržte klávesu Shift a klikněte na „Vypněte nebo odhlásit. Restart.“
  • Vyberte možnost „Odstraňování problémů“.
  • Vyberte „Advanced Možnosti.“
  • Klikněte na „Nastavení spouštění.“
  • Klikněte na tlačítko „Restart“.
  • Stisknutím tlačítka „6“ na klávesnici spusťte příkazový řádek do bezpečného režimu.
  • Otevřete okno příkazového řádku.
  • Zadejte „SFC /Scannow“ a stiskněte klávesu Enter.

  Jakmile to uděláte, příkaz spustí skenování a opravu poškozených systémových souborů.

  Spusťte SFC Scannow v režimu obnovy

  Pokud Windows není zavedení, můžete spustit režim obnovy a odtud spustit příkaz SFC /Scannow.

  • Otevřete příkazový řád v režimu obnovy.
  • Zadejte příkaz níže a stiskněte klávesu Enter. SFC /Scannow /Offbootdir = C: \ /Offwindir = C: \ Windows

  Jakmile příkaz provedete, Windows spustí příkaz. Pokusí se najít poškozené soubory a automaticky je opraví. Jakmile to bude hotovo, můžete restartovat systém pro normální spuštění.

  To je vše. Je tak snadné spustit příkaz SFC Scannow ve Windows. Pokud jste zaseknutí nebo potřebujete pomoc, komentář níže a já se pokusím co nejvíce pomoci.

  Opravte systémové soubory Windows 10 pomocí SFC Scannow

  Pokud jste počítač používali již nějakou dobu, můžete si začít všimnout náhodných systémových chyb. Ikony aplikací se na ploše nezobrazují, nebo váš počítač není tak rychlý, jak by měl být.

  Přestože Windows 10 se snaží chránit systémové soubory, které jsou pro váš počítač nezbytné, některé ovladače, aplikace nebo aktualizace Windows mohou způsobit chybu v systémových souborech.

  Doporučeno: Chcete.li snadno instalovat ovladače, použijte níže uvedený nástroj.

  Windows má nástroj pro opravu systému s názvem Systémová kontrola souborů (SFC). Primárním účelem SFC je opravit chybějící a poškozené systémové soubory Windows.

  Jak používat nástroj pro opravu SFC

  Následující příkaz naskenuje systémové soubory vašeho počítače a pokusí se opravit a obnovit ztracené systémové soubory. Spusťte nástroj pro kontrolu souborů systému v okně vyvýšeného příkazového řádku.

  Krok 1: Stiskněte tlačítko Windows X na klávesnici a vyberte příkazový řád (admin).

  Krok 2: Když se otevře příkazový řád, zadejte „SFC /Scannow“ a stiskněte klávesu Enter.

  Krok 3: Po dokončení skenování se objeví systémová zpráva. Podívejte se na níže uvedený seznam a proveďte vás, co to znamená.

  • Ochrana zdrojů Windows nenalezla žádná porušení integrity. to znamená, že váš operační systém nemá žádné poškozené nebo chybějící soubory.
  • Ochrana zdrojů Windows nemohla provést požadovanou operaci. opravné nástroj detekoval problém během skenování a je zapotřebí offline skenování.
  • Ochrana zdrojů Windows zjistila, že je zkorumpované soubory a úspěšně je opravila. tato zpráva se objeví, když SFC může vyřešit problém, který detekoval.
  • Ochrana zdrojů systému Windows zjistila, že některé z nich nemohly opravit Pokud dojde k této chybě, musíte opravit poškozené soubory ručně. Viz Průvodce níže.

  Zkuste spustit skenování SFC dvakrát až třikrát, abyste opravili všechny chyby

  Jak zobrazit podrobné protokoly SFC skenování

  Chcete.li zobrazit podrobný protokol kontroly souboru systému, budete muset vytvořit čitelnou kopii. Postupujte podle níže uvedených kroků v okně příkazového řádku:

  Krok 1: Stiskněte tlačítko Windows X na klávesnici a vyberte příkazový řád (admin)

  Krok 2: Na příkazovém řádku zadejte následující a stiskněte klávesu Enter.

  findstr /c: ”[sr]“ %windir %logscbscbs.Protokol ” %userprofile %desktopsfclogs.txt ”

  Krok 3: Přejděte na plochu a najděte textový soubor s názvem SFClogs.txt. Otevři to.

  Krok 4: Soubor bude obsahovat informace o skenování a souborech, které nemohly být opraveny.

  Jak skenovat a opravit systémové soubory Windows 10 (offline)

  Některé systémové soubory se používají, zatímco je spuštěna Windows. V tomto případě byste měli spustit SFC offline pro opravu těchto souborů.

  Chcete.li to provést, postupujte podle níže uvedených kroků:

  Krok 1: Stisknutím tlačítka Windows I otevřete nastavení Windows.

  Krok 2: Klikněte na zabezpečení aktualizace.

  Krok 3: Klikněte na zotavení a při pokročilém spuštění vyberte Restart nyní.

  Krok 4: Počkejte, až se Windows restartuje. Zobrazí se stránka a vyberte Odstraňování problémů.

  Krok 5: Vyberte pokročilé možnosti.

  Krok 6: Kliknutím na příkazový řád spustíte Windows s funkcí příkazového řádku.

  Krok 7: Při spuštění SFC offline musíte opravit nástroj přesně, kde jsou instalační soubory. Chcete.li to provést, zadejte níže následující příkaz:

  WMIC LOGICALDISK Získejte zařízení, objem, popis

  Pro náš počítač je Windows nainstalován na jednotce C:

  Krok 8: Nyní, když víte, kde je nainstalována Windows, zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter.

  SFC /Scannow /Offbootdir = C: /OffwinDR = C: Windows

  Poznámka: Offbootdir = C: (Zde jsou vaše instalační soubory)

  Offwindr = C: (zde je instalován Windows)

  V našem případě jsou instalační soubory a okna nainstalovány na jednom jednotky

  Krok 9: Po dokončení skenování zavřete příkazový řád a klikněte na Pokračovat v spuštění systému Windows 10.

  Krok 10: Použijte počítač a pozorujte, zda se systém zlepšil. Pokud ne, spusťte skenování jeden až dvakrát.

  Kontrola systémových souborů je vhodná pro uživatele s menšími problémy se svými systémovými soubory Windows. Pro uživatele Windows 10 se spoustou poškozených systémových souborů je zapotřebí čerstvá instalace Windows 10.

  • Váš stroj v současné době provozuje Windows 10
  • Restoro je kompatibilní s vaším operačním systémem.

  Doporučeno: K opravě chyb systému Windows použijte tento softwarový balíček; Oprava systému Forct. Bylo prokázáno, že tento nástroj pro opravu identifikuje a opravuje tyto chyby a další problémy s okny s velmi vysokou účinností.

  Často kladené otázky

  Kde je uložen soubor protokolu systému kontroly souborů?

  Soubor protokolu SFC Scannow je uložen na pevném disku počítače. Přesné umístění závisí na verzi Windows nainstalované v počítači. Soubor protokolu je obecně uložen ve složce „C: \ Windows \ Logs \ CBS“.

  Co dělá kontrola souborů systému?

  Systémová kontrola je nástroj, který skenuje vaše systémové soubory a nahrazuje zkorumpované nebo chybějící soubory. To může být užitečné, pokud máte problémy s vaším systémem nebo chcete zajistit, aby váš systém běžel co nejhorší.

  Měl bych nejprve spustit disf nebo SFC?

  Při pokusu zjistit, zda nejprve spustit, nebo SFC nejprve je třeba zvážit několik věcí, které je třeba zvážit. Jedním z nich je závažnost problému. Pokud je problém závažný, bude pravděpodobně SFC účinnější. Dalším hlediskem je, kolik času se věnujete vyřešení problému. Pokud máte pouze omezené množství času, může být spuštění SFC první možností.

  Co opravuje Scannow SFC?

  Nástroj SFC Scannow je nástroj Microsoft, který skenuje a opravuje chybějící nebo poškozené systémové soubory. Tento nástroj se používá jako poslední možnost, když selhávají jiné metody řešení problémů. Po spuštění nástroj SFC Scannow prohledá všechny systémové soubory systému Windows v počítači a nahradí všechny zkorumpované nebo chybějící. To může často opravit mnoho typů problémů s vaším počítačem, včetně havárií, modrých obrazovek a problémů s výkonem.

  Jak opravit ochranu zdrojů Windows?

  Nejprve musíte pochopit, co je ochrana zdrojů Windows. Ochrana zdrojů systému Windows je funkce v systému Microsoft Windows, která pomáhá chránit váš počítač před manipulací s škodlivými programy. Když ochrana zdrojů Windows zjistí změnu na chráněný soubor, obnoví soubor z kopie uložené v mezipaměti uložené na bezpečném místě. To pomáhá zajistit, aby váš počítač mohl vždy používat původní, nemodifikovanou verzi souboru.

  Zlepšuje Scannow SFC Scannow?

  Kontrola systémových souborů, nebo SFC Scannow, je nástroj Microsoft Windows, který může skenovat a opravit zkorumpované systémové soubory. I když to samo o sobě nezlepší výkon, může to pomoci vyřešit problémy, které způsobují pomalu běžet počítač.

  Což je lepší kontrola souborů systému nebo Chkdsk?

  Několik klíčových rozdílů mezi kontrolou systémových souborů a chkdsk vám může pomoci rozhodnout se, který z nich je pro vás nejlepší. Kontrola systémových souborů je nástroj, který skenuje a nahrazuje poškozené systémové soubory. Chkdsk, na druhé straně, je nástroj, který kontroluje chyby na pevném disku a pokouší se je opravit.Takže, který je lepší? Záleží na tom, co potřebujete.

  Co nemůže ochrana zdrojů Windows nemohla provést požadovanou operaci?

  Pokud ochrana zdrojů Windows nemůže požadovanou operaci dokončit, obvykle to znamená, že dotyčný soubor je buď zkorumpovaný nebo chybějící. K tomu může dojít z několika důvodů, například v případě, že byl soubor během havárie systému omylem smazán nebo poškozen. V každém případě je vhodné provést skenování se spolehlivým antivirovým programem pro kontrolu korupce a poté se pokusit obnovit soubor ze zálohy, pokud je to možné.

  Příkaz SFC pro opravu poškozených systémových souborů v systému Windows 11

  Pojďme diskutovat o příkazu SFC a opravit poškozené systémové soubory v systému Windows 11. SFC znamená kontrolu systémových souborů. Příkaz SFC je zkratka kontroly souborů systému.

  Kontrola systémových souborů může skenovat Windows a obnovit vaše soubory, když některé funkce Windows nefungují nebo nepadnou. Toto je také součást ochrany zdrojů Windows od Windows Vista. Odkazuje na předchozí operační systémy pro kontrolu zdrojů Windows jen zřídka.

  V našich předchozích operačních systémech, jako jsou Windows XP a Windows 2000, je nástroj SFC součástí systému ochrany proti souborům Windows. Příkaz SFC může obecně ověřit a nahradit poškozené systémové soubory Windows.

  Příkaz SFC je užitečný, pokud jsou problémy podezřelé u souborů chráněných Windows. Tento příspěvek popisuje podrobnosti příkazu SFC a operace krok za krokem definované v něm.

  Co je příkaz SFC?

  Příkaz SFC skenuje a ověřuje integritu všech chráněných systémových souborů a nahrazuje nesprávné verze správnými verzemi. Pokud tento příkaz zjistí, že chráněný soubor byl přepsán, načte správnou verzi souboru ze složky Systemroot a poté nahradí nesprávný soubor.

  • Kontrola systémových souborů umožňuje správci skenovat všechny chráněné soubory a ověřit jejich verze.
  • Předpokládejme, že kontrola souborů systému zjistí, že byl přepsán chráněný soubor.
  • V takovém případě získává správnou verzi souboru ze složky mezipaměti (%Systemroot%\ System32 \ DllCache)
  • Zdrojové soubory instalace systému Windows a poté nahradí nesprávný soubor.

  Kontrola systémových souborů také kontroluje a reponuje složku mezipaměti. Bylo by nejlepší, kdybyste byli přihlášeni jako administrátor nebo člen skupiny administrátorů pro spuštění kontroly systémových souborů. Pokud je složka mezipaměti poškozena nebo nepoužitelná, můžete použít následující příkazy k opravě jejího obsahu.

  opravit, poškozené, soubory, pomocí, systému

  Parametry příkazu SFC a popisy jsou vyprávěny v níže uvedené tabulce; Každý má své funkce. V tabulce jsou popsány vlastnosti příkazů.

  POZNÁMKA! Nezavřete toto okno příkazového řádku, dokud není ověření 100% kompletní. Výsledky skenování budou zobrazeny po dokončení tohoto procesu.

  Příkaz SFC /Scannow

  Příkaz SFC /Scannow funguje pro okamžitě prohledat všechny chráněné systémové soubory a nahrazuje nesprávné verze správnými verzemi Microsoft. Tento příkaz může vyžadovat přístup k zdrojovým souborům instalace systému Windows.

  Chcete.li provést, zadejte SFC /Scannow a stiskněte Enter; Ověření vašeho systému trvá nějakou dobu. Poté se výsledek objeví, jak je znázorněno na obrázku níže.

  Příkaz SFC /Verifyonly

  Příkaz SFC /Verifyonly, jeho prací je skenovat integritu zadaného souboru (úplná cesta a název souboru) a pokusí se opravit jakékoli problémy, pokud jsou detekovány. Chcete.li provést, zadejte SFC/Verifyonly a stiskněte Enter; Ověření vašeho systému trvá nějakou dobu. Poté se výsledek objeví, jak je znázorněno na obrázku níže.

  • Pokud se jakékoli porušení neobjeví, je zpráva „Ochrana zdrojů Windows nenalezla žádná porušení integrity“, což znamená, že nemáte žádné chybějící nebo zkorumpované systémové soubory.
  • Pokud se objeví jakékoli porušení, je zpráva „Nalezení integrity zdroje zdrojů Windows. Podrobnosti jsou zahrnuty do souboru protokolu CBS umístěného na Windir \ logs \ cbs \ cbs.log ”

  K dispozici jsou některé další parametry, například níže, pro provedení příkazu /skannow. Parametry jsou diskutovány jeden po druhém pro lepší porozumění. Syntaxe pro takové příkazy je zde uvedena.

  Syntaxe: SFC [/Scannow] [/ScanOnce] [/Scanboot] [/revert] [/purgecache] [/cachesize = x]

  SFC /Scannow

  Příkaz SFC /Scannow okamžitě skenuje všechny chráněné systémové soubory a nahrazuje nesprávné verze správnými verzemi společnosti Microsoft. Tento příkaz může vyžadovat přístup k zdrojovým souborům instalace systému Windows. Viz obr.4 výše, což je podrobně diskutováno.

  SFC /SCANONCE

  SFC /SCANONCE pracuje na skenování všech chráněných systémových souborů jednou při restartování počítače. Tento příkaz může vyžadovat přístup k zdrojovým souborům instalace systému Windows při restartu počítače.

  SFC /Scanboot

  SFC /Scanboot pracuje pro skenování všech chráněných systémových souborů pokaždé, když spustíte počítač. Tento příkaz může vyžadovat přístup k zdrojovým souborům instalace systému Windows pokaždé, když spustíte počítač.

  SFC /Revert

  SFC /Revert Vrátí skenování do výchozího nastavení (při spuštění počítače nehledejte chráněné soubory)). Výchozí velikost mezipaměti není resetována při spuštění tohoto příkazu. Tento příkaz je ekvivalentní přepínači /povolení v systému Windows 2000.

  SFC /Purgecache

  SFC /Purgecache pracuje na očištění mezipaměti souborů a okamžitě prohledává všechny chráněné systémové soubory. Tento příkaz může vyžadovat přístup k zdrojovým souborům instalace systému Windows.

  Sfc /cachesize = x

  SFC /CACHESIZE = X Nastavuje velikost mezipaměti souboru na x megabajty (MB). Výchozí velikost mezipaměti je 50 MB. Tento příkaz vyžaduje, abyste restartovali počítač a poté spustili příkaz /purgecache pro upravení velikosti mezipaměti na disku.

  Spusťte kontrolu systémových souborů (příkaz SFC) v PowerShell

  Příkaz SFC se také používá v konzole PowerShell Admin pro kontrolu a opravu poškozených souborů. Všechny příkazy můžete provádět se stejným postupem provádění v příkazovém řádku.

  V PowerShell postupujte podle stejného postupu použitého v příkazovém řádku k provedení příkazů kontroly systému (příkaz SFC).

  Informace o tom, jak opravit poškozené systémové soubory v systému Windows 11 pomocí příkazu SFC. Sledujte nás na komunitě HTMD a navštivte naše webové stránky HTMD Fórum, pokud se vám líbí náš obsah.

  Autor

  Alok je absolventem Master of Computer Applications (MCA). Miluje psaní na Windows 11 a související technologie. Rád sdílí své znalosti, rychlé tipy a triky s Windows 11 nebo Windows 10 s komunitou.

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS