Jak otevřít zip v iPhonu

Jak otevřít soubor ZIP v zařízení iPhone

Formát ZIP je nejoblíbenějším formátem pro archivaci souborů. Není divu, že takové soubory můžete často obdržet poštou nebo je stáhnout z internetu. Pomocí tohoto průvodce budete moci otevřít takové archivy na iPhonu a dekomprimovat je.

Ve výchozím nastavení je iPhone velmi nedůvěřivý k souborům ZIP, zejména pokud je jich více než například PDF. Archivy však můžete otevírat a používat pomocí bezplatné aplikace.

Díky němu budete moci pracovat se soubory ZIP, aniž byste je museli přenášet do počítače nebo notebooku. Bohužel se nelze vyhnout naprosto všem omezením, ale pokusíme se vám říci, jak pracovat s většinou archivů na vašem iPhonu nebo iPadu s minimálními problémy.

K úspěšnému provozu jsou zapotřebí pouze dvě součásti: online aplikace pro otevírání archivů ZIP, a to buď zdarma, nebo za poplatek. Dnes existuje celá řada aplikací, které úspěšně pracují s archivními soubory, ale podle našeho názoru je Zip Viewer jednou z nejjednodušších. A je 100% zdarma! Všimněte si, že budete muset nainstalovat pouze aplikaci, ale ne plnohodnotnou opravu iPhone v Irkutsku.

Postupujte podle našeho jednoduchého průvodce pro iOS 8 nebo iOS 9.

Jak otevřít archiv na iPhonu a iPadu

Přestože práce s archivy na mobilních zařízeních není příliš pohodlná, éra archivátorů asi nekončí. pro mnohé je to nejpohodlnější způsob, jak poslat více souborů najednou, a to tak, aby se vešly do přílohy jednoho e-mailu. Co dělat, když do svého zařízení obdržíte archiv ve formátu zip nebo rar?? Může existovat více než jedna možnost.

otevřít, iphonu

První situace nastane, pokud jste soubor ZIP obdrželi e-mailem nebo prostřednictvím iMessage. Od iOS 7 Mail a Zprávy automaticky rozbalují soubory zip, takže nemusíte otevírat přílohu v programu třetí strany. S archivy rar je to složitější. musíte si nainstalovat speciální aplikaci a použít tlačítko „Otevřít v“.

„Mail a Zprávy jsou jediné standardní aplikace iOS, které umožňují rychle zobrazit obsah souboru zip. Pokud jste soubor získali jiným způsobem (přes AirDrop, e-mailového klienta třetí strany, Safari), budete k jeho rozbalení potřebovat aplikaci třetí strany. Pro mě byl v tomto směru nejlepším řešením nástroj File Hub. správce souborů, stahovač dat z cloudu, přehrávač hudby, prohlížeč PDF a samozřejmě archivátor.

Tato aplikace podporuje osm formátů archivů, umožňuje odesílat soubory do počítače přes Wi-Fi a má dokonce vestavěný hudební přehrávač. Jakmile máte soubor, můžete vždy kliknout na tlačítko „Otevřít v“ a z kontextové nabídky vybrat File Hub.

V App Store samozřejmě najdete i bezplatné archivátory, ale ty se nemohou pochlubit tolika funkcemi (k tomu si připočtěte vestavěné nákupy a spoustu reklam). V podstatě získáte několik aplikací v jedné, a to velmi, velmi kvalitní.

Název: File Hub Vydavatel/Vývojář: Gu Jing Vestavěné nákupy: Žádné Kompatibilita: Univerzální aplikace Odkaz: Nainstalovat

iUnarchiver Pro

Poslední aplikace na našem seznamu, ale v žádném případě ne ta nejdůležitější. iUnarchiver nemá ani ruskou lokalizaci, ale nemá bezplatnou verzi. Otevírání souborů probíhá podle stejného vzoru jako výše, ale tvůrci programu se pokusili přidat několik dalších triků.

Aplikace nyní umožňuje vytvářet textové soubory a importovat fotografie z osobního archivu. Program navíc podobně jako aplikace ZipApp umožňuje vzdálený přístup ke knihovně souborů z plochy, ale pouze pokud jsou obě zařízení připojena ke stejné síti Wi-Fi.

Jednou z hlavních funkcí je editace hudebních a video playlistů přímo z aplikace. Není jasné, proč by program tohoto typu takovou funkci potřeboval, ale není ani zbytečná.

Název: iUnarchiver Pro Vydavatel/Vývojář: YuFanApp Cena: 33p. Vestavěný nákup: Žádný Stažení: Pro iPhone

Shrnutí. Pokud potřebujete jednoduchou aplikaci pro otevírání archivních souborů, přejděte do obchodu App Store a vyhledejte aplikaci ZipApp. Pokud hledáte speciální program se spoustou ne vždy užitečných „zvonků a píšťalek“, můžete se rozhodnout pro další dva kandidáty. Ale zatímco druhý jmenovaný program je distribuován pouze v placeném modelu, jeho konkurenti mají stále bezplatné verze. což je obrovské plus v jejich kasičce.

Příprava

Pokud nechcete mít přístup k souborům na iCloud Drive v aplikaci Soubory, můžete si stáhnout a přidat pouze cloudové služby třetích stran.

Co jsou soubory ZIP a RAR?

ZIP je nejběžnější formát komprimovaných souborů.

Soubory ZIP a RAR se používají k archivaci a přenosu dat. Obvykle obsahují jeden nebo více souborů nebo složek, které jsou komprimovány na menší velikost. Se soubory ZIP nebo RAR se často setkáváte při jejich stahování z internetu.

Váš počítač, iPhone, iPad nebo jakýkoli jiný počítač musí umět rozbalit komprimovaný obsah souboru ZIP nebo RAR, abyste jej mohli použít. Tento proces se často označuje jako zip.

Jaký je rozdíl mezi soubory ZIP a RAR??

Soubory ZIP a RAR mají mnoho společného. Obě komprimují svůj obsah do jediného souboru, který lze bezpečně zašifrovat a snadno přenášet. Existuje však mezi nimi několik důležitých rozdílů.

Soubory RAR používají účinnější kompresi než ZIP, takže dosahují menších velikostí souborů.

RAR je také proprietární formát, což znamená, že vývojáři musí za jeho použití platit licenci. Protože je ZIP open source, je mnohem rozšířenější.

Co třeba 7Z?

7Z se stává konkurentem RAR díky lepší kompresi. Stejně jako ZIP je i 7Z open source, takže vývojáři mohou snadno vytvářet aplikace, které s ním pracují. Formát 7Z je však nejnovějším a stále nejméně používaným formátem.

Pro srovnání jsem složku komprimoval pomocí formátů ZIP, RAR a 7Z:

otevřít, iphonu
 • Nekomprimovaná velikost byla 435, 6 MB (100%).
 • ZIP zkomprimoval na 427, 9 MB (98%).
 • RAR zkomprimoval na 393, 3 MB (90%).
 • 7Z: 7Z zkomprimoval na 390, 6 MB (89%).

Soubory 7Z se vytvářejí pomocí archivátoru 7-Zip.

Jak archivovat soubory a složky v systému iOS 13

Po vydání systému iOS 13 je ve standardní aplikaci Soubory zabudována možnost pracovat s archivy ZIP. Můžeme také komprimovat jakékoli soubory do formátu ZIP a dekomprimovat je tam. Zde je návod, jak to udělat.

 • Otevřete aplikaci Soubory
 • Vyhledejte v něm soubor nebo celou složku a pak objekt dlouze podržte.
 • Pokud chcete soubor komprimovat, v zobrazené nabídce vyberte možnost Komprimovat.

Ve stejném adresáři pak budete mít archiv ZIP se stejným názvem jako původní soubor nebo složka.

Jak ukládat soubory Zip v zařízeních iPhone a iPad

 • Klikněte na „Otevřít v souborech“ a poté vyberte požadované umístění pro uložení souboru.

To je vše, soubor se uloží do vašeho zařízení a můžete jej otevřít a zobrazit v Souborech. Tento archiv můžete také rozbalit tam.

Nezapomeňte, že aplikace Soubory má přímý přístup na iCloud Drive, takže se soubory synchronizují na všech vašich zařízeních propojených se stejným Apple ID.

Ukládání souborů zip na iPhonu a iPadu se podobá ukládání příloh e-mailů v aplikaci Pošta, stejně jako ukládání jakýchkoli jiných souborů. Jedinou výjimkou je uložení obrázků a videí ve formátu mov ze Safari, protože se automaticky přesunou do aplikace Fotky a nebude možné je otevřít přes Soubory. To neznamená, že nemůžete ukládat obrázky na iCloud Drive a do souborů. Archivy fotografií a videí budou uloženy například v Souborech. Jediné omezení spočívá v tom, že jednotlivé obrázky nelze otevřít pomocí Soubory. To bude pravděpodobně v budoucnu opraveno.

Jak vytvořit archiv zip v zařízení iPhone a iPad

Složitost kompilace archivu zip spočívá v tom, že všechny soubory se shromáždí na jednom místě.

 • Vytvořte novou složku a přesuňte do ní všechny soubory, které chcete archivovat.
 • Klikněte na tlačítko Vybrat a přejděte do složky, kterou chcete zálohovat, v pravém horním rohu archivu. Nemusíte klikat na každý soubor zvlášť, stačí přejet prstem po všech souborech v jednom řádku.
 • V pravém dolním rohu v rozšířených možnostech (trojice) vyberte možnost Archivovat (Komprimovat).
 • Bude vytvořen archiv s názvem Archive.zip. Přejmenujte jej podle svého přání.

Pokud chcete vytvořit archiv zip ze souborů na různých místech v zařízení, je snazší to provést na MacBooku. Chcete-li odeslat vytvořený archiv zip, klepněte na něj a podržte jej, zobrazí se další nabídka, vyberte možnost Sdílet a způsob odeslání souboru.

Toto je výchozí způsob práce s archivy zip na iPhonu. Pokud používáte aplikaci třetí strany, podělte se o ni v komentářích.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS