Jak ovládat telefon, pokud snímač nefunguje

Proč nefunguje dotyková obrazovka systému Android: příčiny a řešení

Pokud obrazovka smartphonu nefunguje správně, můžete se pokusit problém vyřešit sami. Nejprve je vhodné zjistit, co bylo příčinou poruchy a jaké jsou možnosti nápravy.

Pokud snímač smartphonu přestane fungovat, může být příčinou fyzický náraz nebo selhání softwaru.

Možnosti zákeřného fyzického úderu:

 • Silný náraz nebo pád z výšky;
 • Styk s kapalinami;
 • náhlé změny teploty;
 • Promáčkliny, škrábance nebo praskliny na obrazovce;
 • Neúspěšně aplikovaná fólie nebo ochranné sklo;
 • závažná kontaminace.
 • Přetížení operačního systému velkým počtem aplikací;
 • Chybné fungování některého softwaru;
 • změny nastavení smartphonu;
 • Špatné snímání dotyku snímačem;
 • nevhodný nebo nestabilní firmware.

Část A: Povolení ladění USB v systému Android bez dotyku obrazovky

Pokud je obrazovka telefonu se systémem Android rozbitá, ale displej je stále zapnutý (displej stále vidíte), můžete telefon s rozbitou obrazovkou ovládat pomocí USB OTG a myši a povolit na něm ladění přes USB. Zkontrolujte, zda je váš telefon (Samsung, Motorola, ZTE, HTC, Huawei, LG, Lenovo, Sony, Asus atd.) na správném místě. Д.) Podporuje OTG.

Pomocí adaptéru OTG připojte telefon se systémem Android k rozbité obrazovce s myší. Stisknutím tlačítka myši odemkněte telefon a povolte ladění USB v nastavení. Připojte poškozený telefon k počítači a telefon bude rozpoznán jako externí paměť. Otevřete složky souborů systému Android v počítači a spravujte kontakty, fotografie, videa, hudbu a další data, která potřebujete v počítači.

Myš se vybíjí, proto ji před použitím plně nabijte. Pak pomocí myši přejděte do nastavení a nabídek. Pokud však byla obrazovka černá, můžete obrazovku systému Android zrcadlit na počítači. Po povolení ladění USB na zařízení se systémem Android můžete volně přistupovat k souborům z poškozeného systému Android a obnovovat je.

Účet Google.

Při nákupu jste zadali svůj účet Google v systému Android? Pak by to nemuselo být tak špatné, jak si myslíte, kdybyste synchronizovali. Přejděte na jednu ze služeb pro obnovu dat:Telefonní seznam v KontaktechFotografie ve Fotkách GooglePoznámky v Google Keep

Používáte službu Viber ve svém smartphonu? Skvělé, tento messenger vám pomůže obnovit celý telefonní seznam. Chcete-li to provést, musíte si do počítače nainstalovat software Viber, pokud je již nainstalován, pak je to skvělé, není třeba nic dělat. V tomto článku se dozvíte, jak nainstalovat Viber do počítače.

Pokud je obrazovka systému Android zcela rozbitá a není na ní žádný obraz, musíte udělat toto:

ovládat, telefon, pokud, snímač, nefunguje
 • Nabíjení smartphonu se systémem Android
 • Aktivujte ji
 • Přiložte systém Android k monitoru zadní stranou obrazovky (k sobě, fotoaparát k počítači) a přihlaste se k účtu

Na kartě Kontakty se zobrazí všechny vaše kontakty v systému Android.

Jak pokračovat v práci se smartphonem se systémem Android, pokud selže dotyková obrazovka

Pokud jste si rozbili displej smartphonu a ten přestal reagovat na dotyk, musíte se obrátit na servis a vyměnit ho. Jsou však situace, kdy nemáte čas na opravu a nutně potřebujete smartphone používat. Nebo jste možná připraveni vyhodit svůj rozbitý smartphone, ale ještě předtím z něj potřebujete získat informace. Když nefunguje dotyková obrazovka, je to velmi obtížné, ale přesto to jde.

Hlavním problémem je nemožnost odemknout obrazovku, když nefunguje dotykový displej. Při zamčené obrazovce nelze smartphone připojit k počítači a získat z něj informace. Děkujeme kolegům z PhoneArena za návrh řešení.

K ovládání smartphonu bez dotykové obrazovky potřebujete kabel OTG a drátovou myš. Kabel musí být na jednom konci připojen ke smartphonu a na druhém konci musí být port USB, do kterého můžete připojit myš USB. Bezdrátové myši nebudou fungovat, protože vyžadují přístup k nastavení smartphonu.

Připojte myš a používejte ji místo prstů. Na obrazovce se okamžitě zobrazí kurzor, budete moci odemknout obrazovku a dělat se smartphonem, co chcete.

Poté, co služba Google Pay přestala v Rusku fungovat, začali uživatelé systému Android hledat různé alternativy, z nichž mnohé se bohužel ukázaly jako nedostupné. Stejná služba Wallet Pay, která je považována za čistě ruskou záležitost, ztratila kvůli omezením společností MasterCard a Visa funkci bezkontaktních plateb. Ano, stále existují služby Apple Pay, Samsung Pay, Mir Pay a SberPay, ale obě mají svá omezení. Žádná z nich například nepodporuje mezinárodní platební karty v Rusku. Existuje však služba SBPay, která nepotřebuje MasterCard ani Visa. Vůbec nepotřebuje mapy.

Telegram již dlouho získává titul nejlepšího messengeru na webu. Je hloupé s tím polemizovat. Jeho jednoduchost a funkčnost přivede každého uživatele k šílenství. Je také vidět, jak tým vnímá perspektivu a pravidelně upravuje svůj produkt. Stejně jako každý jiný projekt je však třeba Telegram zpeněžit. Pavel Durov opakovaně prohlásil, že své dítě provozuje se ztrátou. A právě nedávno se rozhodl k radikálnímu kroku. přidání reklamy. Je jasné, že se všichni okamžitě vrhli na to ošklivé slovo a nenáviděli ho, aniž by mu přišli na kloub. Lidé se však podívali na jeho podstatu a viděli, že jeho přístup k problému. jeden z nejlepších na trhu. Nyní Pavel oznámil předplatné, pomocí kterého se ho lze zbavit. Bravo!

V tomto bodě dospěly chytré telefony k neuspokojivému závěru: všechny jsou neuvěřitelně křehké a rozbité. Ačkoli je jednodílné pouzdro mnohem spolehlivější než skládací, rozbití zadního skleněného krytu smartphonu není obtížné. Displeje také nejsou nejodolnější. škrábance ze vzduchu. Jedinou záchranou je ochranné sklo, které je třeba vyměnit. Mimochodem, výrobci také často experimentují s materiály, ale ani to nepomůže při používání smartphonu v mrazech. zamrzá, i když ne tak rychle jako hliníkový model. Tyto důvody vás vybízejí, abyste se poohlédli po nenáročnějším smartphonu. Například nárazuvzdornost. Mnoho lidí se mylně domnívá, že tyto telefony jsou proslulé pouze tím, že se nepotopí a nerozbijí. Zdá se, že jste o nich mnoho nevěděli.

Parádní chytráci!)) Nemyslím si však, že je dobrý nápad uvádět telefon do tohoto stavu.

To bude fungovat pouze v případě, že váš smartphone podporuje USB-HOST (USB OTG).

Aby bylo možné stisknout hardwarová tlačítka, je nutné nainstalovat aplikaci „back batton“. Vyskytl se problém s dotykovou obrazovkou. Mimochodem, bezdrátová myš funguje perfektně.

Ovládání počítače z telefonu se systémem Android

Nyní se budeme zabývat opačnou situací, kdy chcete spravovat vzdálený počítač pomocí chytrého telefonu. A zde vám nabídneme aplikaci „Vzdálená plocha Chrome“ od společnosti Google LLC. Nainstalujte si aplikaci do telefonu a poté si do počítače nainstalujte prohlížeč Google Chrome. Jako odkaz bude použit účet Google.

 • Spusťte prohlížeč Google Chrome a přihlaste se pomocí účtu Google.
 • Instalace rozšíření „Hostitel vzdálené plochy Chrome“.
 • Přejděte na adresu chrome://apps/ a spusťte rozšíření.
 • Klikněte na tlačítko „Začít“ na kartě „Moje počítače“.
 • Klikněte na tlačítko „Povolit vzdálená připojení“.
 • Povolte instalaci aplikace „Hostitel vzdálené plochy Chrome“ a počkejte na její dokončení.
 • Nastavení bezpečného kódu PIN o minimálně 6 číslicích.

Na kartě „Moje počítače“ se zobrazí připojený počítač. Stejný počítač se zobrazí i v mobilní aplikaci. Vyberte ji, zadejte bezpečnostní kód PIN a počkejte na připojení. Po dokončení se na obrazovce telefonu zobrazí plocha.

Dálkové ovládání se může zdát složité na nastavení. Pokud však budete postupovat podle našich pokynů, můžete zařízení nastavit během několika minut bez jakýchkoli problémů. Ke správě telefonu doporučujeme používat aplikace MyPhoneExplorer a AirDroid a ke správě počítače aplikaci Chrome Remote Desktop. Až budete zkušenější, můžete používat složitější software. stačí si to trochu procvičit.

Skrýt 1 Software pro správu počítače z telefonu 2 Správa počítače z telefonu se systémem Android 2.1 Aplikace „SplashTop 2“ 3 Správa počítačů s iOS 3.1 Zajímavý program Unified Remote 4 Ovládání počítače z tabletu 4.1 „Vzdálená plocha Chrome“. rozšíření prohlížeče Chrome 4.2 Parallels Access 5 Stáhněte si software pro správu počítače z telefonu 6 Správa počítače z telefonu přes USB

Obnova dat z poškozeného zařízení pomocí dr.fone. Obnova dat (Android)

Pokud se vaše zařízení se systémem Android poškodí nebo rozbije, nemusíte se obávat o data uložená v zařízení. Ke svým cenným datům můžete snadno přistupovat, i když je obrazovka mobilního telefonu rozbitá, prasklá nebo odpojená. Můžete ukládat všechny své soubory, jako jsou zprávy, kontakty, fotografie a mnoho dalších souborů uložených v zařízení.

dr.fone. Obnova dat (Android) pomáhá obnovit data z poškozených nebo zničených zařízení. Podívejte se na jeho úžasné funkce a zjistěte více!

Jedinečné vlastnosti dr.fone. Obnova dat (Android):

 • Získá přístup do interní paměti rozbitého telefonu a načte data několika kliknutími.
 • Zobrazení všech souborů v rozbitém telefonu bez ladění USB; obnovení smazaných videí ze systému Android.
 • Získá všechna data, jako jsou protokoly hovorů, fotografie, kontakty, videa, protokoly hovorů, zprávy, aplikace atd. д.
 • Jedná se o velmi snadno použitelnou aplikaci, která nevyžaduje žádné technické znalosti.

Spuštění softwaru

Nejprve musíte spustit tento software v systému a přejít na možnost „Obnova dat“ a poté musíte připojit zařízení k počítači pomocí kabelu USB.

Software automaticky detekuje vaše zařízení a poté klikněte na možnost „Obnovit data Android“.

vybrat datové typy

Nyní můžete vybrat soubory, které chcete obnovit z rozbitého zařízení se systémem Android. Ve výchozím nastavení dr.fone vybere všechny typy souborů pro obnovu. Po výběru typů můžete kliknout na tlačítko „Další“.

Výběr konkrétní chyby

Je třeba vybrat konkrétní chybu z možností zobrazených na obrazovce:Dotyk nefunguje nebo nelze přistupovat k telefonu nebo Černá/rozbitá obrazovka“.

Poté vyberte číslo modelu a název zařízení a klikněte na kartu „Další“. Tento software funguje na zařízeních Samsung, jako je Galaxy Tab, Note nebo řada S.

Ujistěte se, že jste vybrali správné informace, a zadejte „potvrdit“ pro potvrzení výběru.

Vstup do zaváděcího režimu

Poté je třeba přejít do režimu spouštění zařízení se systémem Android tak, že jej vypnete a poté stisknete současně tlačítka „Dolů“, „Napájení“ a „Domů“. Po upozornění stiskněte tlačítko Zvýšit hlasitost pro vstup do zaváděcího režimu.

stáhnout opravný balíček

Poté dr.Provede analýzu vašeho zařízení a poté si musíte stáhnout balíček pro obnovení telefonu.

Obnova dat

Nyní můžete obnovit libovolná data, která chcete, výběrem souborů v okně náhledu a kliknutím na „Obnovit „Chcete-li obnovit soubory z rozbitého zařízení Android.

Co dělat, když máte rozbitý systém Android s dotykovým displejem

Jednoho dne se mi dostal do rukou Nexus 4. V naší oblasti je to vzácnost, takže bychom ho rádi používali jako základní telefon. Dotyk je bohužel rozbitý. Jedna z nectností všech moderních smartphonů. Bylo rozhodnuto o opravě. Koupil touch na ebay. Teď musím čekat měsíc nebo dva na nedbalý ruský příspěvek. Chtěl se dozvědět více o zařízení, pracovat s ním, zatímco zásilka dorazí. Současně zkontrolujte, zda vše funguje. Nebo se také zmačkala kamera či reproduktory. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak převzít kontrolu nad zařízením, pokud je dotykové zařízení poškozeno.

Informace

Test bude používat Nexus 4, USB kabel, ubuntu jako operační osa, informace z internetu a mozky.

První věc, kterou je třeba poznamenat, je, že telefon je ve skladovém stavu. Předchozí majitel provedl kompletní obnovení všech dat. Po zapnutí se zobrazí uvítací obrazovka s výběrem jazyka. Bez dalšího zásahu nelze zařízení ovládat.

Připomeňme, že nexus 4 nemá OTG, takže myš k němu nelze připojit bez speciálního kabelu s externím napájením. Nemám ji, můžete si ji objednat na stejném ebay, ale musíte počkat.

Zjišťování

První věc, kterou jsem udělal, byla instalace CWM. Nainstalujte software pro Android:

Nastavení firmwaru je možné prostřednictvím fastbootu:

Samozřejmě je vybrána verze notouch. Mimochodem, Také jsem odemkl zavaděč (příkaz fastboot oem unlock). Změna firmwaru na nejnovější najednou. Už si nepamatuji proč. Pro ostatní telefony vyhledejte jejich příručky. Některá zařízení mají vestavěné programy pro obnovu, jiná mají speciální programy pro firmware.

Zavedení systému CWM. Podívejte se na přípojky a úložiště a připojte systém (nebo to udělejte později přes adb. mount.o remount,rw /system). Použijte. Do konzoly v počítači zadejte

Ukazuje čísla a obnovu. To je vše!

Perfektní. Naším cílem je skinovat uvítací obrazovku a povolit ladění USB. Chcete-li to provést, stáhněte si sestavit.rekvizita do aktuální složky

Otevřete stažený soubor a nahraďte řádek:

Pokud si myslíte, že je to nutné, můžete přidat následující řádky. Dřív jsem zamykací obrazovku vypínal kvůli pohodlí, ale teď už jsem líný zjišťovat, který řádek je za to zodpovědný. Pokud vám nevadí, že to v komentářích upřesním.

Napišme poslední řádky výchozí.rekvizita. Pro všechny případy.

Obrazovka se resetuje. Nicméně zařízení adb ukazuje v režimu offline.

Stále offline. A je to tady. Ale ne! Vše je o klíčích.

Hledání adresáře v domovském adresáři /.android

Měl by tam být vygenerován následující soubor adbkey.hospoda. To musí být staženo do zařízení.

Restartujte počítač do režimu obnovení, připojte data, proveďte

Opětovný restart. Podívejte se na zařízení adb. všechno!

Pak jsem například předepsal příkazy tlačítkům na numerické klávesnici adb shell input keyevent XX

0.- „KEYCODE_UNKNOWN“ 1.- „KEYCODE_MENU“ 2.- „KEYCODE_SOFT_RIGHT“ 3.- „KEYCODE_HOME“ 4.- „KEYCODE_BACK“ 5.- „KEYCODE_CALL“ 6.- „KEYCODE_ENDCALL“ 7.- „KEYCODE_0“ 8.- „KEYCODE_1“ 9.- „KEYCODE_2“ 10.- „KEYCODE_3“ 11.- „KEYCODE_4“ 12.- „KEYCODE_5“ 13.- „KEYCODE_6“ 14.- „KEYCODE_7“ 15.- „KEYCODE_8“ 16.- „KEYCODE_9“ 17.- „KEYCODE_STAR“ 18.- „KEYCODE_POUND“ 19.- „KEYCODE_DPAD_UP“ 20.- „KEYCODE_DPAD_DOWN“ 21.- „KEYCODE_DPAD_LEFT“ 22.- „KEYCODE_DPAD_RIGHT“ 23.- „KEYCODE_DPAD_CENTER“ 24.- „KEYCODE_VOLUME_UP“ 25.- „KEYCODE_VOLUME_DOWN“ 26.- „KEYCODE_POWER“ 27.- „KEYCODE_CAMERA“ 28.- „KEYCODE_CLEAR“ 29.- „KEYCODE_A“ 30.- „KEYCODE_B“ 31.- „KEYCODE_C“ 32.- „KEYCODE_D“ 33.- „KEYCODE_E“ 34.- „KEYCODE_F“ 35.- „KEYCODE_G“ 36.- „KEYCODE_H“ 37.- „KEYCODE_I“ 38.- „KEYCODE_J“ 39.- „KEYCODE_K“ 40.- „KEYCODE_L“ 41.- „KEYCODE_M“ 42.- „KEYCODE_N“ 43.- „KEYCODE_O“ 44.- „KEYCODE_P“ 45.- „KEYCODE_Q“ 46.- „KEYCODE_R“ 47.- „KEYCODE_S“ 48.- „KEYCODE_T“ 49.- „KEYCODE_U“ 50.- „KEYCODE_V“ 51.- „KEYCODE_W“ 52.- „KEYCODE_X“ 53.- „KEYCODE_Y“ 54.- „KEYCODE_Z“ 55.- „KEYCODE_COMMA“ 56.- „KEYCODE_PERIOD“ 57.- „KEYCODE_ALT_LEFT“ 58.- „KEYCODE_ALT_RIGHT“ 59.- „KEYCODE_SHIFT_LEFT“ 60.- „KEYCODE_SHIFT_RIGHT“ 61.- „KEYCODE_TAB“ 62.- „KEYCODE_SPACE“ 63.- „KEYCODE_SYM“ 64.- „KEYCODE_EXPLORER“ 65.- „KEYCODE_ENVELOPE“ 66.- „KEYCODE_ENTER“ 67.- „KEYCODE_DEL“ 68.- „KEYCODE_GRAVE“ 69.- „KEYCODE_MINUS“ 70.- „KEYCODE_EQUALS“ 71.- „KEYCODE_LEFT_BRACKET“ 72.- „KEYCODE_RIGHT_BRACKET“ 73.- „KEYCODE_BACKSLASH“ 74.- „KEYCODE_SEMICOLON“ 75.- „KEYCODE_APOSTROPHE“ 76.- „KEYCODE_SLASH“ 77.- „KEYCODE_AT“ 78.- „KEYCODE_NUM“ 79.- „KEYCODE_HEADSETHOOK“ 80.- „KEYCODE_FOCUS“ 81.- „KEYCODE_PLUS“ 82.- „KEYCODE_MENU“ 83.- „KEYCODE_NOTIFICATION“ 84.- „KEYCODE_SEARCH“ 85.- „TAG_LAST_KEYCODE“

Ačkoli můžete jednoduše nastavit VNC server (vyžaduje ROOT).

Numerická klávesnice je nakonfigurována a můžete ji zapnout tak, že se budete pohybovat v oblasti vypnutí. adb shell input tap 400 300 (je to měřidlo.)

A abychom se nedostali do nastavení Wi-Fi

Spusťte klienta vnc, zadejte localhost:5901 a dělejte si, co chcete.

Zkontrolujte, zda je tlačítko skutečně rozbité

TestM je program pro testování funkčnosti kláves smartphonu

Ano, může to znít divně, ale také se stává, že softwarová závada nebo nesprávně nainstalovaná aktualizace způsobí nefunkčnost fyzických tlačítek. To znamená, že přesně z hlediska mechaniky a odezvy nejsou žádné problémy. Něco se děje na úrovni softwaru. V tomto případě můžete provést následující kroky. Nejprve restartujte telefon. Rada je triviální, ale mohla by vám pomoci. Za druhé, pokud tlačítko přestane fungovat po instalaci aplikace nebo aktualizace. vraťte tyto změny zpět. Za třetí, můžete použít diagnostický nástroj. Na ploše Google Play je program s názvem TestM. Stáhněte si ji a postupujte podle pokynů na obrazovce. Jsou poměrně jednoduché. Software vám umožní otestovat fyzická tlačítka na zařízení a pomůže určit příčinu.

Co dělat, když dotykový displej nefunguje

Možná vás zajímá: „Jak nainstalovat aplikaci Display Tester, když nefunguje dotyková obrazovka??“. Můžete to provést připojením klávesnice nebo myši pomocí Bluetooth nebo kabelu OTG, jak jsme vám již řekli v souvisejícím článku. Přihlaste se k odběru našeho kanálu Telegram, aby vám nic neuniklo. Existují také způsoby, jak ovládat smartphone bez klepání na obrazovku. Abyste je však mohli využít, musíte se předem zajistit. Takže i když je nyní s vaším smartphonem vše v pořádku, doporučujeme, abyste předtím nastavili a nainstalovali potřebný software.

Prvním způsobem je použití služby Google Assistant. Pokud jste uměle neomezili jeho funkce, měl by reagovat na „OK, Google“. Poté můžete asistenta požádat, aby v obchodě našel aplikaci a stáhl ji.

Hlasový přístup je velmi praktický nástroj pro ovládání smartphonu hlasem

Další možností je použití speciálního softwaru Voice Access. Aplikace Google Voice Access je určena pro osoby se zdravotním postižením. V tomto případě vám však může pomoci ovládat obrazovku bez použití gest. Hlasový přístup má určité naprogramované akce. Například „screen right“ vás přenese na další obrazovku plochy. Tyto akce však můžete nastavit i sami a přiřadit jim další příkazy.

Pokud vám nic z výše uvedeného nepomohlo a aplikace Voice Access vrátila možnost ovládat váš smartphone, zbývá jediné. navštívit servisní středisko. Problém v tomto případě bohužel s největší pravděpodobností nelze vyřešit vlastními silami.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS