Programy pro předávání Wi-Fi z notebooku
V naší nabídce nástrojů můžete svůj notebook proměnit ve skutečný router s Wi-Fi. Připojení k bezdrátovému internetu z mobilních zařízení a sdílení multimediálních souborů. Nastavení uživatelského jména a hesla pro zabezpečení připojení a správu sdílení sítě.
Software Virtual Router Plus promění váš počítač nebo notebook ve virtuální směrovač. Nastavení názvu sítě a hesla pro omezení přístupu k internetu pro další osoby. Současně lze připojit více než jedno zařízení. Potřebujete pouze kabelové připojení k internetu.
Software je kompatibilní s operačními systémy Windows 7, 8 a 10 a je vhodný pro domácí i kancelářské použití, protože podporuje nejen Wi-Fi, ale také LAN, Dial-up, DSL atd. Zahrnuje výměnu dat mezi různými miniaplikacemi. Snadná správa z příkazového řádku. Obsah mohou zprovoznit i školáci.
Klíčové funkce virtuálního směrovače:
- Otevřený zdroj;
- Pracuje na pozadí;
- Ruční nastavení;
- Integrováno do systémové lišty;
- Vysokorychlostní přenos dat;
- Rychlé vytvoření bezdrátové sítě;
- Malá velikost instalačního souboru;
- Jednoduché rozhraní, snadné ovládání;
- Zabezpečené připojení pomocí technologie WPA2;
- Přístup k fórům, sociálním sítím, hostingu videí a jakýmkoli webovým stránkám.
Connectify HotSpot. specializovaný software pro vytvoření hotspotu Wi-Fi na notebooku. Má řadu nastavení a umožňuje zobrazovat statistiky připojených zařízení. Udržujte svá důvěrná data v bezpečí. Stačí nastavit šifrovací síťový klíč (heslo) a snažit se neupozorňovat na název sítě. Podpora šifrování WPA2-PSK a WEP. Omezení přístupu pro konkrétní uživatele.
Po prvním spuštění aplikace se zobrazí okno se zabudovaným průvodcem, který vám umožní rychle a správně nastavit připojení Wi-Fi pro další zařízení. Hlavní nevýhodou bezplatné verze je množství reklamního obsahu a omezení zkušební doby na 90 minut. Na druhou stranu. Nízká cena licence Pro Max rozšíří funkčnost softwaru a zcela odstraní obtěžující reklamy.
- Dostupnost funkce autorun;
- Blokování podle IP adresy;
- Integrovaná podpora modemů 4G, 3G;
- Propracovaný systém upozornění pro vlastníky;
- Sdílení souborů mezi smartphonem a notebookem;
- Automatická konfigurace přístupového bodu bezdrátové sítě;
- Zobrazení informací o mobilním zařízení připojeném k počítači.
Virtuální Wi-Fi router vám pomůže rychle nastavit „hotspot“ pomocí notebooku se systémem Windows 7. Budete moci sdílet internet s ostatními uživateli a spravovat všechna připojení k zařízení. Minimalizovat na lištu a fungovat na pozadí.
Hotspot zapnete kliknutím na tlačítko Start Hotspot; vypnete jej kliknutím na tlačítko. Klikněte na tlačítko Dokončit. Hlavní nevýhodou softwaru je množství reklam v instalačním balíčku.
- Rychlá automatická konfigurace;
- Zcela bezplatná licence;
- Podporuje různé modely síťových karet;
- Umožňuje výměnu různých mediálních souborů a dokumentů;
- Široká škála nástrojů pro vytvoření virtuálního směrovače.
MyPublicWiFi je snadno použitelný software s užitečnými nástroji pro sdílení internetu přes Wi-Fi. Vestavěná brána firewall umožňuje sledovat adresy URL všech webových zdrojů, které navštěvujete vy nebo vaše připojená zařízení. Budete moci zaznamenat jakoukoli síťovou aktivitu do textového dokumentu.
Existuje možnost automatického spuštění při spuštění systému Windows 10, je zde speciální sekce, kde si můžete zobrazit podrobné informace o ostatních uživatelích přístupových bodů. Lze nastavit až osmimístné bezpečnostní heslo.
Hlavní výhody softwaru:
- Nástroj pro šifrování dat;
- Ukládání historie procházení na různých webových stránkách;
- Vysoce kvalitní a vysokorychlostní přenos signálu;
- Nevyžaduje instalaci dalšího hardwaru;
- Může sdílet Wi-Fi s velkým počtem zařízení, ale kvalita signálu závisí na nastavení adaptéru a síle signálu nejbližších přístupových bodů.
Switch Virtual Router je další bezplatná aplikace, která promění váš notebook s adaptérem Wi-Fi v multifunkční router. Podpora automatického spuštění při zapnutí nebo probuzení z režimu spánku. Možnost záložního restartu adaptéru Wi-Fi. Zjistí IP adresy a adresy Maců, které jsou aktuálně připojeny k hotspotu Wi-Fi. Za zmínku stojí praktická upozornění se zvukovými výstrahami.
- Integrace do systémové lišty;
- Možnost spuštění od správce;
- Pohodlná navigace v hlavní nabídce;
- Zobrazení seznamu připojených zařízení;
- Převedení počítače do režimu hibernace;
- Přidání konkrétních stránek do oblíbených.
Magic Wi-Fi je malý bezplatný nástroj, který dokáže vytvořit router přímo v počítači. Jedinečná ve srovnání s většinou podobných aplikací je možnost spustit ji bez nutnosti instalace na pevný disk. Také zde je rusky mluvící lokalizační rozhraní, čímž se konkurence nemůže pochlubit.
Automatické a ruční nastavení dopravních omezení. Možnost současného připojení více smartphonů a tabletů. Všimněte si, že budete moci nastavit heslo nejen pro přístupový bod k síti Wi-Fi, ale také pro software, takže nikdo kromě vás nebude moci otevřít Magic Wi-Fi.
- Rychlý přístup k internetu;
- Nízké systémové požadavky;
- Snadné použití menu;
- Kompatibilní se systémy Windows XP a Vista;
- Kontrola aktualizací na oficiálních stránkách;
- Pokročilá ochrana provozu před použitím neoprávněnými třetími stranami;
- Navázání bezdrátového připojení nebo připojení k místní síti.
Jak sdílet internet Wi-Fi z notebooku pomocí příkazového řádku
Tato metoda funguje ve všech verzích systému Windows, ale nemusí se líbit těm, kteří nejsou zvyklí pracovat s příkazovým řádkem. Podívejme se podrobněji na to, jak z notebooku se systémem Windows vypnout Wi-Fi:
- Spuštění příkazového řádku prostřednictvím nabídky Start. Udělejte to jako správce. Klikněte pravým tlačítkem myši na zástupce příkazového řádku a z kontextové nabídky vyberte možnost „Spustit jako správce“. Ve verzi 8 systému Windows stačí kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu nabídky „Start“ a vybrat možnost „Příkazový řádek (správce)“.
- Do zobrazeného okna zadejte následující příkaz: netsh wlan show drivers. Je nutné zkontrolovat adaptér Wi-Fi. Pokud se po stisknutí klávesy Enter zobrazí odpověď „Ano“ na řádku „Support Hosted Network“, můžete nastavit sdílení. Pokud zde vidíte „Ne“, nemusíte provádět žádné další kroky. Váš adaptér není schopen pracovat v režimu předávání. Může to být způsobeno starými ovladači, nekonzistentním hardwarem a nainstalovanou verzí systému Windows. V tomto případě je třeba nejprve zkontrolovat a nakonfigurovat hardware a poté jej znovu zkontrolovat v příkazovém řádku.
- Po kladné odpovědi systému je třeba zahájit virtuální handshake. Použijte příkaz: netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=InternetNout key=87654321. V tomto příkazu můžete nahradit InternetNout požadovaným názvem bezdrátové sítě a 87654321 heslem, které chcete přiřadit.
- Systém by měl potvrdit, že přiřazení uživatelského jména a hesla proběhlo úspěšně. V takovém případě stačí spustit distribuci dalším příkazem netsh wlan start hostednetwork.
- Jakmile se zobrazí zpráva „Hostovaná síť je spuštěna“, stačí provést úpravy nastavení. Otevřete „Centrum řízení sítě“ a najděte vytvořené připojení. Na panelu typu přístupu uvidíte, že neexistuje žádné připojení k síti. To je třeba opravit.
- Chcete-li vytvořit virtuální síť Wi-Fi, musíte mít aktivní kabelové nebo jiné připojení. Najděte ji v seznamu a klikněte na ni pravým tlačítkem myši. V zobrazeném okně stiskněte tlačítko „Vlastnosti“.
- Je třeba povolit ostatním uživatelům v síti používat toto připojení. Za tímto účelem umístěte značku do příslušného řádku a z rozevíracího seznamu vyberte cílové připojení. jeho název vidíte vpravo od vytvořeného virtuálního připojení. Své akce potvrďte stisknutím tlačítka „OK“.
- Pokud jste to udělali správně, vytvořené připojení bude mít vedle sebe nápis „Internet“. Můžete použít připojení.

Připojení telefonu nebo tabletu k vytvořené síti
Jak vidíte, zadání Wi-Fi z notebooku přes příkazový řádek není složité. stačí jen zkontrolovat, zda to bude fungovat. Nejjednodušší způsob, jak zkontrolovat připojení, je použít chytrý telefon. V tomto případě je třeba povolit vyhledávání sítě Wi-Fi. Pokud je váš notebook distribuován, uvidíte jeho název v seznamu, takže stačí zadat heslo a začít používat připojení.
Distribuci můžete spravovat také pomocí příkazového řádku. Je třeba si zapamatovat dva příkazy: netsh wlan show hostednetwork. zobrazí počet připojených klientů a netsh wlan stop hostednetwork. odpojí distribuci.
Konfigurace sdílení internetu v příkazovém řádku
V případě, že náš výše uvedený návod krok za krokem nefunguje, zde je druhý způsob. Může to být obtížnější, ale může vás to zachránit.
Otevřete příkazový řádek. Připomínáme, že konzola se otevírá v nabídce Start. Klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Start a otevře se okno s příkazovým řádkem s právy správce. Otevře se černá skříňka. Zapište do něj speciální směrnice.
Klikněte na tlačítko „Start“ pravým tlačítkem myši nebo použijte kombinaci kláves „WinX“ a poté klikněte na „Příkazový řádek (správce)“
Nejprve zkontrolujme, zda náš hardware dokáže zajistit připojení Wi-Fi. Tento test se provádí zadáním příkazu „netsh wlan show drivers“ do příkazového řádku a potvrzením akce klávesou „Enter“.
Důležité! Všimněte si, že všechny příkazy uvedené v článku by měly být zadávány bez uvozovek.
V otevřeném černém poli najděte řádek „Podpora hostovaných sítí“. Na výše uvedeném řádku budeme potřebovat slovo „ano“. Slovo „Ne“ signalizuje, že je třeba ovladač znovu nainstalovat.
Dále zadejte direktivu: „netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=“networkname“ =“password“ a potvrďte klávesou Enter.
- Místo „networkname“ zadejte název vytvořené sítě;
- místo slova „heslo“ je vaše tajné slovo pro připojení.
Další příkaz, který se zadává přímo pro spuštění bodu, zadejte „netsh wlan start hostednetwork“, stiskněte „Enter“.
Po zavření černého okna klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu „Start“. Nyní potřebujeme „Síťová připojení“.
Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu „Ethernet“ a levým tlačítkem myši na možnost „Vlastnosti“.
Chcete-li ostatním povolit připojení k internetu, zaškrtněte políčko „Povolit ostatním“.“. Vyberte možnost „Připojení k místní síti“ (končí číslicí).
Zaškrtněte políčko „Povolit ostatním uživatelům používat“ a ze seznamu vyberte „Připojení k místní síti“
Jak distribuovat síť Wi-Fi pomocí speciální aplikace. veřejné služby
1) MyPublicWiF
Myslím, že MyPublicWiFi je jedním z nejlepších nástrojů svého druhu. Posuďte sami, funguje ve všech verzích Windows 7, 8, 10 (32/64 bitů), pro zahájení distribuce Wi-Fi není třeba zdlouhavě nastavovat počítač. stačí 2 kliknutí myší ! Pokud mluvíme o nevýhodách. možná absence ruštiny (ale vzhledem k tomu, že musíte stisknout dvě tlačítka, není to tak špatné).
Jak v aplikaci MyPublicWiF rozdávat Wi-Fi z notebooku
Je to dost jednoduché, popíšu každý krok krok za krokem s fotografiemi, které vám pomohou rychle zjistit, co je co.
Stažení nástroje z oficiálních stránek (odkaz výše), následná instalace a restartování počítače (poslední krok je důležitý).

Spusťte nástroj jako správce. Za tímto účelem stačí kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu programu na ploše a z kontextové nabídky vybrat možnost „Spustit jako správce“ (jak je znázorněno na obr. 1). 1).
Nyní je třeba nastavit základní nastavení sítě (viz obrázek 2). rýže. 2):
- Název sítě. zadejte název SSID, který chcete používat (název, který uvidí lidé při připojení a vyhledávání vaší sítě Wi-Fi)
- Síťový klíč. heslo (nutné k omezení přístupu do sítě před neoprávněnými uživateli);
- Povolit sdílení internetu. umožňuje sdílet internet, pokud je v notebooku připojen. Zaškrtněte políčko „Povolit sdílení internetu“ a vyberte připojení, přes které přistupujete k internetu.
- pak stačí stisknout jediné tlačítko „Nastavit a spustit hotspot“ a začít distribuovat síť Wi-Fi.
Pokud nedošlo k žádným chybám a síť byla vytvořena, zobrazí se tlačítko, jehož název se změní na „Zastavit hotspot“.е. naší bezdrátové sítě Wi-Fi).
V následujícím příkladu vezmu obyčejný telefon (Android) a zkusím ho připojit k vytvořené síti Wi-Fi (abych ověřil jeho výkon).
V nastavení telefonu zapněte modul Wi-Fi a zobrazte naši síť (v mém případě má stejný název jako web „pcpro100“). Zkuste se k němu připojit zadáním hesla, které jsme nastavili v předchozím kroku (viz „Povolení sdílení internetu“). Obrázek. 4).
Pokud bylo vše provedeno správně, zobrazí se pod názvem sítě Wi-Fi nový stav „Připojeno“ (viz „Připojeno“). Obr. 5, bod 3 v zeleném rámečku). Ve skutečnosti můžete spustit libovolný prohlížeč a zkontrolovat, jak se stránky otevřou (jak je vidět na obrázku níže, vše funguje, jak má).
Mimochodem, pokud v aplikaci MyPublicWiFi otevřete záložku „Klienti“, zobrazí se všechna zařízení, která jsou připojena k vaší vytvořené síti. Například v mém případě mám jedno zařízení (telefon, viz obr. Obr. 6).
Pomocí MyPublicWiFi můžete snadno a rychle přenášet Wi-Fi z notebooku do tabletu, telefonu, chytrého telefonu atd. zařízení. Nejlepší na tom je, že vše je jednoduché a snadno se nastavuje (zpravidla nedochází k chybám, i když máte téměř „zabitý“ systém Windows). Obecně tuto metodu doporučuji jako jednu z nejspolehlivějších a bezproblémových.
2) mHotSpot
Zařízení jsem na druhé místo zařadil z nějakého důvodu. Z hlediska schopností není horší než MyPublicWiFi, i když někdy při spuštění spadne (z neznámých důvodů). Jinak žádné stížnosti!
Mimochodem, při instalaci tohoto nástroje buďte opatrní: budete vyzváni, abyste si spolu s ním nainstalovali čistič počítače, pokud jej nepotřebujete, stačí jej odškrtnout.
Po spuštění nástroje se zobrazí standardní okno (pro tento druh softwaru), ve kterém musíte (viz obrázek 7). Obrázek. 7):
Dále uvidíte, že stav v nástroji je “ Hotspot: ON “ (místo “ Hotspot: OFF „), což znamená, že síť Wi-Fi je nyní distribuována a lze se k ní připojit (viz. Obr. 8).
Mimochodem, co je v tomto nástroji výhodnější, je statistika, která se zobrazuje v dolní části okna: stačí se podívat, kdo a kolik stahoval, kolik klientů se připojilo atd.л. Používání tohoto nástroje je v podstatě stejné jako u nástroje MyPublicWiFi.
Jak sdílet internet přes Wi-Fi pomocí příkazového řádku systému Windows
A předposlední metoda, při které budeme organizovat streamování Wi-Fi bez použití dalšího bezplatného nebo placeného softwaru. Takže, geekovský způsob. Testováno na Windows 8 a Windows 7 (existuje varianta této metody pro Windows 7, ale bez příkazového řádku, která je popsána níže), ale nevím, zda bude fungovat na Windows XP.
Stiskněte klávesu Win R a napište ncpa.cpl, stiskněte Enter.
Po otevření seznamu síťových připojení klikněte pravým tlačítkem myši na bezdrátové připojení a vyberte možnost „Vlastnosti“
Přepněte na kartu „Přístup“, zaškrtněte políčko „Povolit ostatním uživatelům sítě používat internetové připojení tohoto počítače“ a potom „OK“.
Spusťte příkazový řádek jako správce. Ve Windows 8. stiskněte Win X a vyberte „Příkazový řádek (správce)“, ve Windows 7. najděte příkazový řádek v nabídce „Start“, klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte „Spustit jako správce“.
Spusťte příkaz netsh wlan show drivers a podívejte se, co říká o podpoře hostované sítě. Pokud je podporována, můžete pokračovat. Pokud ne, máte pravděpodobně nainstalovaný neoriginální ovladač pro adaptér Wi-Fi (nainstalujte jej z webových stránek výrobce) nebo máte opravdu staré zařízení.
První příkaz, který budeme muset zadat, aby router pro notebook vypadal takto (SSID můžete změnit na název sítě a také nastavit heslo, v příkladu níže je heslo ParolNaWiFi):
Po zadání příkazu by se mělo zobrazit potvrzení, že všechny operace byly dokončeny: bezdrátový přístup povolen, název SSID změněn, klíč bezdrátové sítě změněn. Zadejte následující příkaz
Po tomto zadání by se měla zobrazit zpráva „Hostovaná síť je spuštěna“. A posledním příkazem můžete potřebovat zjistit stav bezdrátové sítě, počet připojených klientů nebo kanál Wi-Fi:
Hotovo. Nyní se můžete připojit k notebooku přes Wi-Fi, zadat zadané heslo a začít surfovat na webu. Tento příkaz slouží k zastavení sdílení
Bohužel při použití této metody se sdílení Wi-Fi po každém restartu notebooku zastaví. Jedním z řešení je vytvořit soubor bat se všemi příkazy v pořadí (jeden příkaz na řádek) a buď jej přidat do Spouštěče, nebo jej spustit sám, když je to potřeba.
Jak sdílet Wi-Fi z notebooku se systémem Windows 7 prostřednictvím sítě Ad-hoc?
Majitelé oblíbeného operačního systému Windows 7 mohou vytvořit připojení nazvané režim Ad-hoc pomocí integrovaného nástroje společnosti Microsoft, o kterém bude pojednáno níže. Nejprve se ujistěte, že je síťový adaptér zapnutý. Jeho indikátor najdete v systémové liště v pravém dolním rohu. Ve Správci zařízení musí být zařízení označeno jako aktivní. Poté postupujte podle níže uvedených pokynů krok za krokem:
- Vstupte do „Centra sítí a sdílení“;
- Vyberte část „Nastavení nového připojení“;
- V zobrazeném okně s několika možnostmi se zastavte u položky „Nastavení bezdrátové sítě mezi počítači“;
- V další části budete moci zadat název sítě a nastavit heslo Wi-Fi;
- Za zmínku stojí, že ve vlastnostech zabezpečení můžete při práci s požadovanými protokoly vybrat úroveň šifrování;
- Než začnete pracovat ve vytvořené síti, nezapomeňte povolit sdílení internetu;
- Zopakujte akci z prvního bodu a přejděte na „Změnit nastavení adaptéru“;
- Na kartě Přístup zaškrtněte příslušné políčko oprávnění a nastavte sdílení;
- Nyní se můžete zkusit připojit k internetu na jiném notebooku, smartphonu nebo tabletu.
Než budete moci sdílet Wi-Fi s notebookem
Před nastavením sdílení Wi-Fi s notebookem se ujistěte, že vaše zařízení má vestavěné zařízení pro sdílení internetu: adaptér Wi-Fi nebo USB či PCL. Jejich přítomnost můžete zjistit v Ovládacích panelech na kartě Síť a Internet. Pokud jste v části Síťová připojení našli položku Bezdrátová síť, můžete nastavit Wi-Fi.
Wi-Fi je ochranná známka společnosti Wi-Fi Alliance. Umožňuje připojení pomocí standardního protokolu IEEE 802 802.11. Obecně lze říci, že Wi-Fi je bezdrátová síť, kterou mohou používat všechna zařízení podporující podobný přenosový standard.
Jak dát internet pryč s Windows 10
Pokud používáte systém Windows 10 s aktualizací Anniversary v1607, máte štěstí. Díky této aktualizaci má nyní systém Windows jednoduchý způsob, jak sdílet internet se systémem Windows 10 a proměnit jakýkoli počítač s Wi-Fi v hotspot. Nezáleží na tom, zda je internetové připojení, které chcete sdílet, kabelové nebo bezdrátové.
Spusťte Nastavení libovolným způsobem: stisknutím klávesy I na klávesnici, přes nabídku START kliknutím na ikonu na hlavní stránce Nastavení, poté klikněte na Síť a Internet.
Poté pomocí postranních úprav přejděte do sekce Mobilní hotspot a povolte používání internetového připojení povolením přepínače.
Dále si můžete nastavit vlastní název sítě a heslo, pokud chcete. To provedete kliknutím na tlačítko Upravit.
V okně s podrobnostmi o síti nastavte název sítě a zadejte heslo o délce alespoň 8 znaků.
To je vše, co musíte udělat ve Windows 10, abyste mohli sdílet internet z počítače přes Wi-Fi. Toto je jedna z nejlepších funkcí výroční aktualizace systému Windows 10.
Software třetích stran
Kromě vestavěných služeb systému můžete internet distribuovat také pomocí softwaru třetích stran. Tento způsob se vyznačuje pohodlností a intuitivností. Navíc je nejen rychlejší vytvořit připojení, ale také rychleji nasadit v budoucnu. Podívejme se na některé programy.
MyPublicWiFi
Jedna z nejjednodušších aplikací pro náš účel. Je lehký a zcela zdarma. Nevýhodou je chybějící ruská lokalizace, ale to není velký problém, a tento program ne vždy funguje správně s USB modemy.
-
Stáhněte si aplikaci a spusťte ji s právy správce.
Poznámka! Pokud máte omezenou šířku pásma a nechcete, aby vaši síťoví klienti plýtvali stahováním obrovských souborů, jednoduše zakažte přístup k sítím P2P (to zahrnuje torrentové klienty, všechny druhy správců stahování atd.).
Connectify
Téměř stejně dobrý jako předchozí. Obecně. umí totéž, ale má dvě verze, placenou a bezplatnou, žije dobře s modemy i kabelovým připojením. Není nutné platit 45 dolarů za plnou verzi. funkce základní verze jsou pro vás dostačující.
-
Stáhněte si aplikaci. Po spuštění si musíte vybrat, zda chcete používat základní verzi, nebo si koupit placenou verzi. Záleží na vás, ale budeme uvažovat o základní verzi.