Jak přehrávat video z iPadu na televizoru

Jak připojit iPad k televizoru

Existuje několik základních způsobů připojení tabletu k televizoru. Všechny způsoby připojení lze rozdělit na kabelové a bezdrátové.

Kabelové připojení lze provést pomocí adaptéru Lighting-HDMI.

Bezdrátové připojení může být prostřednictvím směrovače Wi-Fi, speciálního nástavce Apple nebo jiného zařízení.

iPad můžete k televizoru připojit také v režimu velkokapacitního úložiště. Na velké obrazovce budete moci sledovat videa a fotografie. Toto připojení se provádí pomocí standardního kabelu Lightning-USB nebo 30 pin-USB (u iPadu 1,2 a 3).

Nejjednodušší způsob vysílání obrazu z tabletu je kabelové připojení ke konektoru HDMI. Tento slot mají i velmi staré televizory, které nemají vestavěný adaptér Wi-Fi a SmartTV.

Přes kabel HDMI

Připojení tabletu Apple přes HDMI je nejjednodušší a nejběžnější způsob, jak přenést obraz do televizoru po kabelu.

Prostřednictvím HDMI se displej mobilního zařízení plně zrcadlí na větší obrazovce, takže obraz z iPadu má stejné rozlišení jako displej tabletu. Obrazovka televizoru bude mít stejnou orientaci a úroveň jasu jako tablet.

Důležité! Přestože rozlišení přes kabel HDMI bude stejné jako na tabletu, bude pravděpodobně vypadat hůře. Je to proto, že televizor nemá zhuštění pixelů Retina, zatímco zařízení Apple ano.

iPad můžete k televizoru připojit pouze v případě, že se jedná o iPad 2 nebo novější model. Tablet nemá vstup HDMI, takže budete potřebovat adaptér.

Potřebujete víceportový digitální AV adaptér, který se prodává v obchodech Apple. Má 3 vstupy včetně HDMI. Na zadní straně je vstup pro kabel do konektoru Lightning zařízení.

Když je kabel HDMI připojen k televizoru a druhá strana k adaptéru, je třeba připojit adaptér k tabletu. Jakmile to uděláte, stačí přepnout na signál HDMI na televizoru, který již dabuje to, co vidíte na miniaplikaci.

Pokud se v dabingu zobrazují černé okraje, otevřete nastavení televizoru a přepněte na 16:9.

Jak ovládat reproduktor přes AirPlay v iOS 12.13 na iPhonu

Aby se zařízení vzájemně detekovala, musí být reproduktor AirPlay připojen ke stejné síti Wi-Fi jako iPhone nebo iPad.

Zkontrolujte, zda jsou vaše reproduktory kompatibilní s AirPlay 2. Zobrazit oficiální seznam zařízení.

Seznam zahrnuje sluchátka Airpods, HomePods, reproduktory AirPlay, Apple TV a další.

Když vyberete zařízení, začne se do něj streamovat zvuk. Můžete vybrat více zařízení a streamovat zvuk současně.

Mnoho uživatelů si neuvědomilo, že k rozhraní AirPlay se dostanete pouhým dlouhým stisknutím ovládacího panelu. Předchozí verze systému měly pro AirPlay samostatnou ikonu, takže po vydání iOS 11 a iOS 12 začalo být mnoho uživatelů zmateno.

Jak připojit zařízení k televizoru

K televizoru lze iPhone, iPad nebo iPod touch připojit několika způsoby. K některým budete potřebovat speciální adaptér, k jiným AppleTV, AirPlay a Wi-Fi.

Přes kabel HDMI, analogový konektor, adaptér USB, VGA

Tato metoda vyžaduje jeden z adaptérů pro konektor Lightning. Existuje několik možností:

Výběr závisí na typu vstupu na zadní nebo boční straně televizoru. Budete také potřebovat kabel Jack 3.5, pokud nepoužíváte kabel HDMI pro přenos zvuku do vestavěných reproduktorů televizoru.

Samotný proces připojení je velmi jednoduchý, stačí propojit zařízení a televizor pomocí předem zakoupeného adaptéru. Poté stiskněte tlačítko Domů na zařízení na 2-3 sekundy a poté pomocí dálkového ovladače vyberte konektor na televizoru, ze kterého chcete přehrávat obraz.

Připojení iPhonu nebo iPadu k televizoru pomocí aplikace třetí strany

Hlavním rozdílem oproti ostatním je, že nepotřebujete AppleTV box, AirPlay ani adaptér Lightning a můžete do televizoru streamovat video z internetu, aniž byste ho museli stahovat. Než začnete nastavovat zařízení, zkontrolujte, zda je televizor kompatibilní s DLNA. Musíte si přečíst návod k obsluze televizoru nebo si jej vyhledat na internetu.

  Připojení iPhonu, iPadu nebo iPodu touch a televizoru ke stejné síti Wi-Fi.

Přes Wi-Fi, AppleTV a AirPlay

Abyste mohli přehrávat video na televizoru, potřebujete jednu síť Wi-Fi, AppleTV a zařízení podporující AirPlay.

Přenos dat přes Wi-Fi

Třetím způsobem bezdrátového připojení iPadu k televizoru je nastavení připojení přes domácí síť Wi-Fi. Je vhodný pouze pro Smart TV. Chcete-li se připojit k tabletu, musíte si nainstalovat další aplikaci. Z obchodu App Store si můžete například stáhnout bezplatnou aplikaci iMedia Share.

Důležité! Televizor musí podporovat DLNA nebo AllShare. Informace o dostupnosti těchto funkcí získáte v pasu televizoru nebo na oficiálních stránkách výrobce.

Chcete-li vyvést obraz ze zařízení iPad na televizor přes Wi-Fi, postupujte takto

 • Připojení televizoru a tabletu ke stejné domácí síti Wi-Fi.
 • Spuštění aplikace serveru v tabletu. Vyberte Belkin, MediaPlay, Reflector, AirServer.
 • Přejděte do nastavení v aplikaci. Ty se obvykle nacházejí pod ikonou ozubeného kola.
 • Zaškrtněte políčko Zobrazit nebo skrýt vizuální indikátory na okraji obrazovky.
 • Otevřete obsah, který chcete vysílat na televizní obrazovku prostřednictvím aplikace.
 • Kliknutím na svislý pruh na pravé straně obrazovky tabletu otevřete další nabídku.
 • Vyhledat zobrazovací zařízení. A tam najít požadovaný televizní titul.
 • Sbalení všech otevřených karet. Stiskněte tlačítko Beam.

Vybraný film se zobrazí na obrazovce televizoru. Pokud není k dispozici tlačítko Beam, můžete spustit video a počkat na stav vysílání. Po 4-5 vteřinách se spustí vysílání, které bude kopírovat film na obrazovce.

Možné způsoby připojení

Pomocí dalšího hardwaru a softwaru můžete propojit tablet a televizor.

Chcete-li zahájit streamování videa, použijte následující možnosti připojení zařízení a televizoru:

 • Připojení USB;
 • Používání set-top boxu Apple TV;
 • Připojení pomocí kabelu HDMI;
 • připojení pomocí kabelu VGA;
 • Připojení W-iFi;
 • Zařízení Google Chromecast.

Starší televizory nemají připojení Wi-Fi (pouze pokud si zakoupíte adaptér Wi-Fi nebo Google Chromecast). Chcete-li iPad připojit k takovému televizoru, zvažte další metody popsané v tomto článku.

Použití rozhraní USB

K většině televizorů lze iPad spolehlivě připojit pomocí kabelu USB. Tato možnost je k dispozici pro majitele tabletu Apple, s výjimkou iPadu 2, není možné přenášet soubory mezi tímto zařízením a televizorem. Ke komunikaci budete potřebovat standardně dodávaný kabel USB.

Dobré vědět! Tablet můžete používat jako velkokapacitní paměťové zařízení pouze po tomto připojení.

Chcete-li se připojit, zapojte kabel na jednom konci do iPadu a na druhém do zásuvky USB na televizoru. Při připojení se na displeji zobrazí odpovídající zpráva, po 2-3 sekundách jsou zařízení úspěšně synchronizována. Pokud připojení není správné, může dojít k chybě. V tomto případě je třeba nastavit zdroj signálu USB na televizoru.

Používání set-top boxu Apple TV

Mnoho uživatelů produktů Apple nechce utrácet za další zařízení. Set-top box Apple TV za ty peníze stojí.

Podpora AirPlay je další výhodou. Pomocí této funkce lze zobrazit smíšený obsah včetně zvuku (připojení USB neumožňuje vždy zobrazit videa se zvukem).

Další funkce AirPlay. správa personalizace obsahu. Na televizoru můžete poslouchat zvuk a sledovat videa z osobního seznamu skladeb iTunes.

Chcete-li iPad připojit k televizoru Samsung, LG nebo jinému televizoru, musíte

 • Přejděte do nabídky Apple TV, najděte položku [ Nastavení ] a potom [ Ovladače a zařízení ]. V seznamu vyberte [„Remote“ a „Devices“].
 • Přiblížení zařízení iOS k Apple TV.
 • Klikněte na [ Vytvořit párování ].
 • Zadání kódu PIN na zařízení. Zobrazí se na televizní obrazovce. Musíte se podívat do nastavení zabezpečení Apple TV. Pokud bude vyžadováno heslo pro AirPlay, budete muset heslo zadat při každém použití AirPlay.
 • Kontrola připojení zařízení v Apple TV.

Po provedení všech kroků je iPad připojen k televizoru. Stejný postup použijte pro připojení miniaplikace k dalším modelům.

Použití kabelu HDMI

Výhodou iPadu a iPadu Mini je možnost připojení adaptéru pro dekódování digitálního signálu. Na iPadu je tedy možné sledovat HD video na televizoru pomocí kabelu HDMI pro přenos dat.

Adaptér je určen pro všechny vydané modely tabletů. iPad a iPad Mini dokázaly na televizní obrazovku přenášet video v rozlišení až 720p (v době vydání tabletů byli uživatelé s touto kvalitou spokojeni). Následující modely již dokáží streamovat média v rozlišení až 1080p. Stručně řečeno, schéma připojení iPadu přes kabel HDMI je následující:

 • Připojení adaptéru k tabletu. K tomu se používá digitální AV adaptér Lightning.
 • Vytvoření spojení mezi kabelem a televizorem s připojením HDMI.
 • Pomocí dálkového ovladače vstupte do nabídky zdroje televizoru. Vyberte port HDMI, který chcete použít. Číslo je napsáno vedle konektoru zařízení.

Kabel můžete připojit nikoli přímo k televizoru, ale k jednomu z dalších přijímačů, které jsou k němu již připojeny. Může to být satelitní přijímač nebo jiný přijímač s volnou zásuvkou HDMI.

Pro kontrolu funkčnosti připojení otevře uživatel soubor (video, fotografii) z galerie. Po správném připojení se soubor zobrazí na obrazovce.

Použití konektorů VGA

Další možností přenosu obrazu z iPadu do televizoru je použití kabelu VGA. Tato metoda je méně oblíbená a pohodlná.

Hlavní problém spočívá v tom, že ke konektoru VGA na televizoru se můžete připojit pouze pomocí speciálního adaptéru Apple Lightning na VGA, který si musíte dokoupit. Další nevýhoda tohoto připojení. adaptér VGA je schopen přenášet pouze obraz, pro poslech zvuku je nutné dodatečně připojit reproduktor s audio konektorem nebo se spokojit s reproduktory samotného gadgetu.

Připojení přes síť W-iFi

iPad můžete k televizoru připojit také přes Wi-Fi. Na iPadu není k dispozici standardní software pro vytvoření televizního připojení, takže by si uživatelé měli z App Store dodatečně stáhnout jednu z následujících aplikací: iMediaShare. Twonky Beam. Televizní zařízení musí rozpoznat služby AllShare a DLNA. Dnešní chytré televizory podporují tyto technologie. Jihokorejské společnosti Samsung, LG a japonská značka Panasonic vynikají svým vývojem.

Poté postupujte podle níže uvedených kroků:

 • Připojení televizoru k síti W-iFi
 • Zapněte software v tabletu;
 • Vyhledejte televizor v nabídce a potvrďte synchronizaci.

Popsaný způsob připojení je možný, pokud máte směrovač. Tato možnost je nejvhodnější pro zobrazení fotografií a videí na televizoru.

Zařízení Chromecast

Velmi šikovný a cenově výhodný Google Chromecast a Google Chromecast Ultra. Vypadá jako normální USB disk, který se vloží do portu HDMI televizoru. Pomocí služby Google Chromecast můžete synchronizovat televizor s notebookem nebo tabletem. Můžete spustit prohlížeč na počítači/tabletu a ten se spustí na televizoru nebo si pustit film. Nastavte a připojte se takto.

Proč připojit smartphone k televizoru?

Běžný televizor bez přístupu k internetu má velmi omezené funkce, s nimiž je možné sledovat pouze televizní programy na dostupných kanálech. Tím se však zužuje výběr a kvalita televizního obsahu se stále zhoršuje. Když zjistíte, jak připojit iPhone k televizoru, můžete výrazně rozšířit jeho možnosti. Uživatel má k dispozici následující funkce:

 • Sledujte videa na YouTube a filmy všeho druhu. Budete je moci sledovat na velké obrazovce a užívat si kvalitní obraz a zvuk. V tomto případě se televizor používá jako monitor, na který se přenáší obraz.
 • Procházení internetu. Budete si moci prohlížet nejrůznější webové stránky, procházet sociální sítě, vyhledávat informace a zobrazovat je na velké obrazovce.
 • Videohovory pomocí moderních messengerů. Televizní obrazovka bude zobrazovat jasný obraz, který zpříjemní komunikaci s přáteli a příbuznými.
 • Vedení obchodních videokonferencí, které jsou důležité zejména pro kancelářské pracovníky.

Lze iPhone připojit k televizoru, pokud je doma běžný model s nadbytečnými funkcemi?? Připojit se není problém, protože existuje několik způsobů, jak to udělat.

Základní způsoby připojení smartphonu k televizoru

K připojení iPhonu k televizoru plné velikosti lze použít kabelové i bezdrátové metody. První typ je nejdostupnější, protože je vhodný i pro starší modely televizorů, které ještě nemají modul Wi-Fi. Bezdrátové připojení je však mnohem pohodlnější, nevznikají žádné nežádoucí komplikace. Každá z možností má své výhody; o nejvhodnější metodě můžete rozhodnout v závislosti na vlastnostech konkrétního modelu televizoru.

Podívejme se podrobněji na způsob připojení telefonu iPhone k televizoru Samsung a uveďme hlavní výhody a nevýhody jednotlivých metod.

Připojení přes Wi-Fi

Připojení Wi-Fi je nejjednodušší způsob, jak propojit dvě různá zařízení. Není třeba vést kabely přes obytný prostor, žádné zbytečné nepříjemnosti.

přehrávat, video, ipadu, televizoru

Abyste se však mohli připojit touto metodou, musíte mít v obou zařízeních nainstalovány specifické aplikace pro vzájemnou synchronizaci. Na moderních televizorech Samsung je již z výroby nainstalována aplikace AllShare, která umožňuje zobrazovat různé typy obsahu z obrazovky smartphonu. Pokud ji z nějakého důvodu nemáte, můžete si ji snadno stáhnout z obchodu Samsung Apps.

přehrávat, video, ipadu, televizoru

Do mobilního telefonu si můžete stáhnout originální aplikaci AllShare TV-Cast vyvinutou speciálně pro televizory Samsung nebo její snadno použitelnou obdobu, například iMediaShare. Je to jedna z nejoblíbenějších a nejžádanějších aplikací svého druhu.

Aby zařízení mohla komunikovat, ujistěte se, že jsou připojena k bezdrátové síti prostřednictvím směrovače nebo Wi-Fi Direct. Doporučujeme nejprve aktualizovat firmware televizoru na nejnovější verzi, což zajistí správnou funkci aplikace. Chcete-li odeslat video soubor, který se má přehrát z obrazovky televizoru, je třeba jej vybrat v seznamu a odeslat prostřednictvím aplikace. Synchronizované zařízení zachytí signál a zajistí spuštění.

Připojení smartphonu přes Apple TV

Další oblíbenou možností pro ty, kteří si nechtějí kupovat nový televizor, je zakoupení speciálního set-top boxu Apple TV. Jedná se o poměrně nákladnou koupi. takový set-top box vám však umožní proměnit vaši zastaralou domácí televizi v plnohodnotný počítač, který může po připojení k vašemu chytrému telefonu vysílat obraz, zvuk a video obsah z internetu.

Set-top box a chytrý telefon se připojují k bezdrátové síti a pro synchronizaci mezi nimi je třeba vybrat příslušnou možnost v telefonu prostřednictvím nabídky tlačítka Domů. Set-top box slouží jako prostředník: umožňuje zobrazit obraz z displeje smartphonu na obrazovce LCD televizoru.

Z oficiálního obchodu AppStore lze stahovat i filmy v rozlišení 4K. Pokud je pro vás finanční investice vhodná, její pořízení se vám zaručeně vyplatí.

Jak sdílet video z počítače do iPadu nebo iPhonu

iTunes mají funkci Home Collection, kterou můžete použít ke streamování hudby, zvuku, videa a filmů z Macu nebo PC do zařízení iOS. Pokud jsou počítač a zařízení iOS, do kterého chcete média přenést, ve stejné síti Wi-Fi, můžete snadno sdílet své oblíbené skladby a videa mezi počítačem a iPhonem / iPadem bez synchronizace.

Krok 1 Povolení sdílení domácnosti v počítači Mac nebo PC

V počítači spusťte iTunes, přihlaste se pomocí svého Apple ID v nabídce Účet v iTunes. Poté vyberte nabídku Soubor, vyberte položku Home collection Povolit Home collection.

Krok 2 Povolení sdílení domů na iPhonu iPad

V zařízení se systémem iOS přejděte do Nastavení Hudba nebo Videa a v dolní části karty Hudba nebo Videa naleznete sekci Domovská kolekce. Stejné Apple ID použijte k přihlášení do sítě Domácí sdílení.

Krok 3 Sdílení hudby a videí z počítače do iPhonu iPad

Otevřete aplikaci Hudba na iPhonu nebo iPadu. Pokud používáte iPad, klepněte na Moje hudba, klepnutím na Umělec zobrazte rozevírací nabídku a v ní vyberte položku Domácí kolekce. Poté se zobrazí Sdílená knihovna, klepněte na sdílenou knihovnu počítače a hudba z počítače se importuje do aplikace Hudba v iPhonu / iPadu.

Spusťte aplikaci Video na iPhonu nebo iPadu, klepněte na možnost Sdílet a poté vyberte knihovnu iTunes na PC nebo Macu. Pak můžete v zařízení iOS najít svá videa a filmy z iTunes.

Pomocí výše uvedených funkcí můžete snadno streamovat video z iPadu do televizoru a sdílet hudbu nebo videa z počítače do iPadu nebo iPhonu.

Chcete-li sdílet hudbu nebo videa z počítače do iPadu nebo iPhonu, můžete také použít aplikaci FoneTrans pro iOS pro přenos hudby a videí přímo do iPadu a iPhonu.

Pomocí aplikace FoneTrans pro iOS můžete volně přenášet data z iPhonu do počítače. Do počítače můžete snadno přenášet nejen textové zprávy z iPhonu, ale také fotografie, videa a kontakty.

 • Snadný přenos fotografií, videí, kontaktů, aplikace WhatsApp a dalších dat.
 • Náhled dat před přenosem.
 • K dispozici pro iPhone, iPad a iPod touch.

FoneTrans pro iOS může přenášet hudbu, kontakty, videa a fotografie mezi zařízeními iOS a počítačem nebo mezi různými zařízeními iOS. Chcete-li se dozvědět více, můžete se obrátit na přenos videa z počítače do iPhonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS