Jak přenášet konverzace z aplikace WhatsApp do iPhonu

Jak přenést Whatsapp z iPhonu do iPhonu

Při nákupu nového telefonu od společnosti Apple chce uživatel získat slušné zařízení se všemi osobními údaji, které má uloženy a uloženy po dlouhou dobu na staré verzi iPhone. Přenos dat aplikace WhatsApp je jen polovina problému, se kterým se uživatel může setkat při koupi nového telefonu. Někdo by si mohl myslet, že přenos dat WhatsApp z jednoho iPhonu do druhého je něco, co je prostě nemožné pochopit.

Ukazuje se, že vše je mnohem jednodušší, protože přenos dat z jednoho iPhonu do druhého je mnohem jednodušší, než by mohlo být.

Přenos aplikace WhatsApp ze systému Android do systému iOS pomocí aplikace iCareFone pro přenos aplikace WhatsApp

Jak název napovídá, nástroj je „přizpůsoben“ pro přenos Whatsapp. A je třeba říci, že tento úkol zvládá dokonale, což umožňuje migraci populárního chatu mezi platformami Android a iOS v jakékoli kombinaci.

Hardwarové požadavky jsou minimální: 1 GHz nebo rychlejší (i 32bitový), 256 MB RAM (doporučeno 1 GB) a asi 200 MB volného místa na disku.

iCareFone pro Whatsapp. je multiplatformní a existuje i verze pro Mac (od verze 10).8 až 12) a Windows (od 7 do Win11). Pokud jde o chytré telefony, nástroj funguje správně se všemi verzemi systému Android, počínaje druhou, a podporuje téměř všechny verze systému iOS, včetně Moneterey. Hardwarová podpora je také špičková. je nepravděpodobné, že byste našli telefon, se kterým by měl software problémy.

Nyní se podíváme na to, jak provést přenos dat WhatsApp ze smartphonu se systémem Android do jablečného gadgetu:

Všimněte si, že aplikace Tenorshare iCareFone for Whatsapp není omezena na přenos dat z jednoho zařízení do druhého. Pokud máte firemní verzi aplikace WhatsApp, může to udělat také kliknutím na tlačítko. Kromě toho budete moci přenášet textové konverzace, mediální data (fotografie, videa) a odkazy samostatně.

Existuje možnost náhledu zpráv, vytváření záloh a obnovení chatů z těchto záloh. Aplikace iCareFone for Whatsapp Transfer dokáže stejně snadno, rychle a efektivně zálohovat data pro mnoho dalších populárních služeb pro zasílání zpráv (LINE, Kik, WeChat, Viber) a poté je obnovit na požadovanou platformu. To je také velmi cenná vlastnost, protože mnoho uživatelů neomezuje svou komunikaci pouze na Whatsapp.

Zde je krátký videopřehled funkcí nástroje:

Přenos chatů WhatsApp z iPhonu do nového iPhonu pomocí zálohy iCloud

Ve výchozím nastavení můžeme svůj účet iCloud propojit s aplikací WhatsApp a zálohovat jej do cloudu. Později můžeme při nastavování zařízení použít stejný účet iCloud k obnovení stávající zálohy. Měli byste si však uvědomit, že to zabere velký kus místa v úložišti iCloud. Proto byste se měli pokusit přesunout aplikaci WhatsApp na iPhone 12 tímto způsobem pouze v případě, že máte na iCloudu dostatek volného místa.

 • Nejprve odemkněte svůj starý iPhone a spusťte na něm aplikaci WhatsApp.
 • Přejděte do nastavení Chaty a zálohujte své chaty a kliknutím na „zálohovat nyní“ proveďte okamžitou zálohu. Předtím se ujistěte, že jste již přihlášeni ke svému účtu iCloud.
 • Zde můžete povolit funkci automatického zálohování s denní, týdenní nebo měsíční frekvencí. Případně můžete do zálohy zahrnout nebo vyloučit videa.

Můžeme přenést WhatsApp z Androidu do iPhonu pomocí zálohy?

To je to, co se mnoho lidí ptá, Kdo chce přesunout WhatsApp z Androidu na iPhone. Stručně řečeno, ne, nemůžete. Podívejme se, proč toto multiplatformní řešení nefunguje.

Je to běžná mylná představa, že můžeme přenést WhatsApp chaty z Androidu do iPhone. Pokud máte zařízení se systémem Android, můžete přejít do jeho nastavení Chaty zálohovat chaty a uložit data aplikace WhatsApp na Disk Google nebo do místního úložiště.

Pokud chcete, můžete k přesnému souboru zálohy přistupovat i z místního úložiště. Neexistuje však žádný způsob, jak ji přenést do nového iPhonu. Aplikace Move to iOS však v současné době nepodporuje přenos dat aplikace WhatsApp.

Nejen to, kódování je na obou zařízeních odlišné. Zde je důvod, proč neexistuje žádné proprietární řešení pro zálohování aplikace WhatsApp na Androidu a její následné obnovení na iPhonu.

Dalších 5 způsobů přenosu aplikace WhatsApp z iPhonu do iPhonu

Přenos aplikace WhatsApp z iPhonu do iPhonu pomocí zálohy iCloud

Jedním ze způsobů přenosu aplikace WhatsApp z iPhonu do iPhonu je použití zálohy iCloud. Pokud je služba iCloud v zařízení povolena, ukládá všechna data do zařízení a můžete je kdykoli snadno obnovit. Dejte nám vědět, jak to udělat.

 • Nyní přejděte dolů na možnost „iCloud backup“ a zapněte přepínač „iCloud backup“.
 • Následně stiskněte „Back Up Now“.
 • Poté si nyní vezměte cílové zařízení a nastavte jej. Pokud jste již procesem instalace prošli, obnovte jej znovu. Chcete-li to provést, stiskněte Nastavení „Obecné“ „Obnovit“ „Vymazat veškerý obsah a nastavení“.
 • Zařízení se nyní restartuje. Po spuštění přejděte na obrazovku „aplikace a data“.
 • Nyní klikněte na tlačítko „Obnovit ze zálohy iCloud“. Zadejte stejné ID iCloudu jako v předchozím telefonu a vyberte možnost zálohování. Budete dostávat přenesené zprávy WhatsApp.

Přenos chatů WhatsApp do nového iPhonu pomocí zálohy WhatsApp iCloud

WhatsApp nabízí také službu zálohování. Stačí se ujistit, že jste si zálohovali konverzace, a data se uloží na server iCloud. Zde jsou kroky, které je třeba provést.

 • Chcete-li zahájit tento proces, musíte se ujistit, že je na obou zařízeních povolena funkce zálohování iCloud.
 • Nyní ze starého zařízení spusťte aplikaci WhatsApp.
 • Přejděte do „Nastavení“ a klepněte na „Nastavení chatu“.
 • Klepněte na možnost „zálohování chatu“ a poté na možnost „zálohovat nyní“.
 • Server iCloud WhatsApp nyní ukládá vaše konverzace.
 • Nyní můžete vzít svůj cílový iPhone a začít instalací aplikace WhatsApp na něm.
 • Přihlaste se zadáním kontaktního čísla.
 • Po přihlášení se zobrazí možnost „Obnovit historii chatu“. Jednoduše na něj klikněte a získejte chaty v tomto zařízení.

Tip: Jaký je rozdíl mezi zálohováním iCloud a zálohováním iCloud aplikace WhatsApp

Nyní vás možná zajímá, jaký je skutečný rozdíl mezi výše zmíněnou zálohou iCloud v první metodě a zálohou WhatsApp iCloud v druhé metodě, že??

Zálohování iCloud je standardní způsob zálohování všech dat prostřednictvím iPhonu. Ať už jde o fotografie, kontakty, hudbu (zakoupenou v iTunes), videa, aplikace, nastavení, hesla. Jinými slovy, téměř všechna vaše data v iPhonu jsou zálohována prostřednictvím účtu iCloud pomocí služby iCloud Backup. Pokud tedy chcete přejít na nový iPhone nebo jiné zařízení se systémem iOS a potřebujete obnovit data aplikace Whatsapp, musíte na novém zařízení obnovit celou zálohu iCloud.

přenášet, konverzace, aplikace, whatsapp, iphonu

Na druhou stranu, pokud jde o zálohování Whatsapp iCloud, ručně zálohujete pouze chaty Whatsapp a data, jako jsou fotografie a videa (pokud jsou předem povolena). Když tedy přejdete na nové zařízení se systémem iOS a chcete obnovit svá data z aplikace Whatsapp. Stačí, když do nového zařízení obnovíte zálohu svého individuálního chatu Whatsapp prostřednictvím účtu iCloud. To znamená, že všechna ostatní data v iPhonu zůstanou nedotčena.

Přesun zpráv WhatsApp z iPhonu do iPhonu pomocí zálohy iTunes

iTunes. Je služba společnosti Apple, která vyřizuje mnoho našich úkolů. A když chcete přenést aplikaci WhatsApp z iPhonu do iPhonu, může vám to také pomoci. Data můžete nejprve zálohovat a poté je obnovit do nového telefonu. Pokud však chcete zálohovat pouze aplikaci WhatsApp, nebude to možné. iTunes nepodporují selektivní zálohování, takže nakonec zálohujete celé zařízení najednou. Toto jsou kroky.

 • Nejprve v počítači otevřete iTunes a připojte zdrojové zařízení pomocí kabelu osvětlovače.
 • Po zjištění zařízení se v horní části iTunes zobrazí ikona telefonu.
 • Nyní přejděte na kartu „Souhrn“ v levém panelu a vyberte možnost „Zálohovat nyní“. Vaše data spolu s aplikací WhatsApp budou nyní úspěšně zálohována.
 • Vezměte cílový iPhone, kam chcete přenést WhatsApp. Připojte jej pomocí originálního kabelu.
 • Spusťte iTunes a znovu klepněte na ikonu telefonu.
 • Vyberte kartu „souhrn“ a poté „obnovit zálohu“.

Přenos konverzací WhatsApp prostřednictvím e-mailového chatu

Zde je následující způsob, jak přenést WhatsApp iPhone na iPhone. E-mailové chaty mohou být nejjednodušším způsobem, jak uspokojit vaše potřeby. Nevýhodou této metody je však to, že může přenášet pouze jeden chat najednou. Pokud tedy chcete přenést všechny chaty, může vám to zabrat hodně času. Viz. průvodce níže.

Jak přenést aplikaci WhatsApp z Androidu do iPhonu pomocí e-mailu

Vytváření záloh zahrnuje uložení všech dat messengeru v jednom kuse. Pokud však nechcete do nového iPhonu přenést veškerou korespondenci, ale pouze tu aktuální, měli byste použít jinou funkci. Jedná se o přenos textových a mediálních souborů prostřednictvím e-mailu. K použití této metody potřebujete registrovaný účet a platný e-mailový účet (nebo nejlépe dva).

Chcete-li tedy odeslat data ze zařízení se systémem Android do iPhonu, musíte provést několik kroků.

 • Spusťte aplikaci WhatsApp na starém smartphonu a klikněte na ikonu tří svislých teček.
 • Zvolte a přejděte na kartu „Nastavení“ a poté na kartu „Chaty“.
 • V dolní části této stránky vyberte kategorii „Historie chatu“.
 • V seznamu dostupných operací spusťte „Exportovat chat“ a zaškrtněte dialogy, které mají být přeneseny do nového zařízení.
 • Když se zobrazí zpráva „Přidáním médií se zvětší velikost exportovaného chatu“, musíte vybrat jednu ze dvou možností: Souhlasit nebo Odmítnout. Všimněte si, že v případě odesílání mediálního obsahu bude proces odesílání trvat déle.
 • Když se zobrazí okno s parametry odesílání chatu, měli byste vybrat adresáta. Pokud je příjemcem cizí osoba nebo sekundární e-mailová adresa, vyberte možnost „Nová zpráva“. Chcete-li zprávu odeslat do stejné schránky, ze které byla odeslána, vyberte možnost „E-mail sobě“. Napište text do vstupního pole a stiskněte tlačítko „Odeslat“.
 • Nyní je třeba zapnout nový iPhone a přihlásit se k e-mailovému účtu. Mezi obsahem schránky by se měl objevit nový e-mail s připojeným chatem WhatsApp.
 • Chcete-li je obnovit, musíte spustit messenger, přejít do „Nastavení“ a vybrat stejnojmennou možnost.

Tato možnost přenosu dat messengeru je jednoduchá, ale má řadu významných nevýhod. Za prvé, na jeden e-mail můžete odeslat pouze jeden chat, takže přenos velkého počtu kontaktů může být časově náročný. Za druhé, ačkoli je možné přenášet textové a mediální soubory ze systému Android do iPhonu, nebudete je moci synchronizovat s jablečným přístrojem.

Jak přenést aplikaci WhatsApp z iPhonu do Androidu přes iCloud

Vzhledem k tomu, že messenger není schopen ukládat informace na speciální servery, nebude schopen vrátit ztracené zprávy, fotografie nebo videa odeslaná před lety. Takové zázraky dokáže jen cloudové úložiště iCloud. Bezpečně skrývá všechny informace, zálohy WhatsApp a další aplikace vytvořené v různých časech. Přenos kontaktů a historie chatu z iPhonu do iPhonu nebo do jakéhokoli zařízení bez iOS by tedy neměl být problém.

Před zahájením procesu přenosu dat je třeba zkontrolovat tři věci:

 • iPhone musí podporovat iOS verze 7 nebo vyšší;
 • služba iCloud je aktivována v nastavení telefonu;
 • mít dostatek volného místa pro uložení korespondence.

Kapacita úložiště je zohledněna předem, před zahájením procesu kopírování dat, takže by nemělo dojít k překročení kapacity (a také nedojde, protože „chytrý“ systém vás na to předem upozorní).

 • Pokud jsou výše uvedené podmínky splněny, přejděte přímo k provedení postupu.
 • Spusťte aplikaci Messenger a dlouhým klepnutím na spodní panel rychlého přístupu otevřete nabídku „Nastavení“.
 • V seznamu dostupných funkcí zvýrazněte možnost „Chaty“ a na stránce s kartou, která se rozbalí, vyberte možnost „Zálohování“ (u některých modelů pod názvem „Vytvořit kopii“).
 • Aplikace analyzuje množství volného místa v úložišti a nabídne vám možnost uložit pouze textová data nebo všechny informace včetně obrázků, zvukových a video souborů.
 • Pokud je dostatek místa, systém nabídne automatické generování nových kopií pro synchronizaci, a to denně, týdně nebo měsíčně.
 • V dalším kroku aktivujte možnost „Vytvořit kopii“ a vyčkejte na dokončení operace.

Pro úspěšné dokončení postupu je třeba provést poslední krok. obnovit zprávy v novém telefonu. Algoritmus je jednoduchý:

přenášet, konverzace, aplikace, whatsapp, iphonu
 • při inicializaci účtu zadejte platné telefonní číslo;
 • přihlaste se ke svému účtu iCloud;
 • Po výzvě vyberte jedinou dostupnou možnost.

Provedení procedury může vyžadovat určitý čas (v průměru od tří minut do půl hodiny), což je způsobeno rychlostí vyloženého obsahu a jeho objemem.

Druhý krok je specifický pro zařízení Apple, protože k přenosu dat používá stejné virtuální úložiště. Chcete-li v systému Android zrušit historii chatu, musíte změnit algoritmus.

 • Spusťte aplikaci Messenger a přejděte do sekce „Chaty“ na panelu rychlého přístupu v dolní části obrazovky.
 • V rozhraní kontaktů a zpráv, které se otevře, vyberte hledanou konverzaci a klikněte na název messengeru.
 • Dále vyberte možnost „Exportovat chat“ a zvolte formát odeslání s mediálními soubory nebo bez nich.

Poté je třeba vybrat možnost přenosu. V současné době je k dispozici několik metod: odeslání zprávy na e-mailovou adresu, uložení do „Souborů“, přesun do sousedního messengeru. Jedinou nevýhodou této metody je, že provádění rutinních operací trvá dlouho.

Jak exportovat konkrétní chat

Pro export jednotlivého chatu mohou uživatelé použít také výše uvedené metody. Nejlepší možností je přenos prostřednictvím e-mailu. Je to rychlé a snadné. Nemusíte stahovat žádné další soubory. Algoritmus zůstává stejný.

Každá práce má své nuance. Stojí za to sledovat nejčastější potíže, se kterými se uživatelé setkávají, pokud se rozhodnou přenést chaty.

Přenos prostřednictvím zálohování

Pokud vám první dvě metody nevyhovují, vyzkoušejte přenos zpráv ze služby WhatsApp.

 • Zálohování zpráv v zařízení se systémem Android. Po dokončení procesu přejděte do části „Nastavení“ a klikněte na „Nastavení chatu“. V zobrazeném rozevíracím seznamu vyberte možnost „Odeslat chat e-mailem“.
 • Instalace aplikace WhatsApp na iPhone. Použijte v něm své skutečné telefonní číslo pro aktivaci stávajícího účtu na novém gadgetu. Poté se zobrazí vyskakovací okno s informací, že byla nalezena záloha vaší zprávy.
 • Stiskněte příkaz „Obnovit“. Zprávy WhatsApp se přenesou ze zařízení se systémem Android do iPhonu. Proces přenosu bude trvat určitou dobu v závislosti na velikosti zálohy.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS