Jak přenášet z jednoho iPhonu do druhého

způsob přenosu dat do nového iPhonu.

Dostal jsi zbrusu nový iPhone? Gratulujeme k nákupu! Nyní pravděpodobně stojíte před úkolem „Jak přenést všechny informace ze starého zařízení do nového?“?“. Dnes se s vámi podělíme o 3 snadné způsoby, jak to udělat, aby si každý mohl najít ten nejlepší pro sebe.

Použití funkce „Rychlý start“

přenášet, jednoho, iphonu, druhého

Tato funkce vám pomůže rychle nastavit nové zařízení iOS a přenést data ze stávajícího zařízení. Všimněte si, že tato metoda vyžaduje, aby byl na vašem aktuálním zařízení používán systém iOS 11 nebo novější.

Je to jednoduché. stačí obě zařízení umístit vedle sebe a postupovat podle pokynů:

 • Zapněte nový iPhone a položte ho vedle toho, který používáte.
 • Ujistěte se, že je na obou zařízeních povolena funkce Bluetooth.
 • Na vašem současném iPhonu se zobrazí obrazovka „Rychlé spuštění“, která vás vyzve k použití vašeho Apple ID pro nastavení nového zařízení. Ujistěte se, že se jedná o vaše Apple ID, a klikněte na tlačítko „Pokračovat“.
 • Poté se na obrazovce nového iPhonu zobrazí animace. Podržte používané zařízení nad novým tak, aby se animace nacházela uprostřed hledáčku.
 • Počkejte na zprávu „Dokončit na novém [zařízení]“. Po výzvě v novém zařízení zadejte heslo starého zařízení v novém zařízení.
 • Poté podle pokynů nastavte Face ID a další funkce.
 • Zapněte nové zařízení a počkejte na uvítací obrazovku.
 • Poté postupujte podle pokynů na displeji, dokud se nezobrazí obrazovka Wi-Fi.
 • Připojte se k síti Wi-Fi a postupujte podle pokynů, dokud se nezobrazí obrazovka „Aplikace a data“, poté vyberte možnost „Obnovit z kopie iCloud“.
 • Přihlášení k iCloudu pomocí Apple ID a hesla.
 • Po vyzvání vyberte možnost zálohování.
 • Pokud byly vaše nákupy v iTunes Store nebo App Store provedeny z více účtů Apple ID, budete se muset přihlásit ke každému z nich; zařízení vás k tomu v případě potřeby vyzve.
 • Pokud jste zapomněli heslo, můžete tento krok přeskočit výběrem možnosti „Žádné Apple ID nebo jste ho zapomněli“?“.
 • Ujistěte se, že připojení není ztraceno, dokud není proces obnovení dokončen, a jakmile se tak stane, dokončete zbývající kroky konfigurace.
 • Pokud je to možné, nechte nové zařízení po nastavení připojené k napájení a Wi-Fi, což vám umožní automaticky do něj stahovat aplikace, fotografie, hudbu a další obsah z iCloudu.
 • Zapněte nové zařízení a počkejte na uvítací obrazovku.
 • Postupujte podle pokynů na obrazovce, dokud se nezobrazí obrazovka „Programy a data“, poté vyberte možnost „Obnovit ze zálohy iTunes“ a klikněte na tlačítko „Další“.
 • Připojte nové zařízení k počítači, do kterého jste zálohovali staré zařízení.
 • V počítači otevřete iTunes a vyberte zařízení.
 • Klikněte na „Obnovit z kopie“ a vyberte požadovanou zálohu.
 • Pokud je vybraná záloha šifrovaná, budete vyzváni k zadání hesla.
 • Ujistěte se, že připojení není ztraceno až do dokončení procesu obnovení, a po jeho dokončení proveďte zbývající kroky nastavení.
 • Pokud je to možné, nechte nové zařízení po nastavení připojené k napájení a Wi-Fi, což vám umožní automaticky do něj stahovat aplikace, fotografie, hudbu a další obsah z iCloudu.

Jak přenést informace ze systému Android?

Pokud používáte iPhone poprvé a předtím jste používali zařízení se systémem Android, nemusíte se obávat přenosu informací. nebudete je muset zadávat ručně. Společnost Apple doporučuje k tomuto postupu použít aplikaci Move to iOS, která je k dispozici na Google Play.

 • Nejprve nainstalujte aplikaci do zařízení se systémem Android, ze kterého chcete přenést data.
 • Zapnutí Wi-Fi v zařízení se systémem Android.
 • Zapněte nový iPhone a otevřete obrazovku Aplikace a data. Postupujte podle pokynů „Přenos dat ze systému Android„.
 • V zařízení se systémem Android otevřete aplikaci Move to iOS a postupujte podle pokynů, dokud se v pravém horním rohu obrazovky neobjeví tlačítko „Najít kód“. klikněte na něj.
 • na zařízení iOS klepněte na „pokračovat“ a počkejte, dokud se nezobrazí 10 nebo 6místný kód.
 • V zařízení se systémem Android se může zobrazit zpráva, že připojení k internetu je špatné. ignorujte ji.
 • Zadejte kód na zařízení Android, který se zobrazí na iPhonu. Počkejte, dokud se nezobrazí obrazovka „Přenos dat“.
 • V zařízení se systémem Android vyberte potřebný obsah, který chcete přenést do iPhonu, a stiskněte tlačítko „Další“. Pokud se vám na zařízení se systémem Android zobrazí oznámení o dokončení, ignorujte je, dokud zařízení se systémem iOS nedokončí proces.
 • Přenos informací může v závislosti na množství obsahu chvíli trvat, proto se ujistěte, že jsou obě zařízení plně nabita nebo že jsou během procesu zapnutá.

A pokud chcete rychle přenést data ze starého zařízení do nového iPhonu a neztrácet drahocenný čas řešením, jeden z našich certifikovaných specialistů vám rád pomůže. Přenos můžete provést v kterékoli z našich prodejen, zatímco se budete věnovat svým záležitostem nebo si dáte šálek voňavé kávy, zatímco se váš iPhone bude stěhovat do „nového domova“ pod dohledem našich zkušených odborníků. Jsme vždy připraveni pomoci!

Jak provést upgrade na nový iPhone 13 pomocí rychlého nastavení?

Po vydání systému iOS 14 společnost Apple vylepšila funkci rychlé instalace. Uživatelé nyní mohou bez problémů přímo přenášet svá data z jednoho zařízení iOS do druhého. Jakmile jsou obě zařízení připojena, můžete si vybrat, co chcete migrovat. V ideálním případě můžete přenášet všechny druhy dat, jako jsou kontakty, zprávy, aplikace, fotografie, videa, poznámky, záložky, protokoly hovorů atd. Před přenosem dat do nového iPhonu 13 se však ujistěte, že jste splnili následující podmínky:

 • Aby bylo možné provést bankovní převod, musí být na obou zařízeních nainstalován iOS 11 nebo novější. K připojení obou telefonů budete potřebovat také adaptér USB na Lightning.
 • Pro bezdrátový přenos musí být na obou telefonech nainstalován iOS 12.4 nebo novější. Ujistěte se, že je zapnutá také funkce Bluetooth.
 • Obě zařízení musí být ve vzájemné blízkosti.
 • Při nastavování iPhonu 13 se ujistěte, že v něm používáte stejné Apple ID jako v předchozím telefonu.

Po splnění těchto základních požadavků jednoduše postupujte podle následujících kroků a zjistěte, jak upgradovat na nový iPhone 13.

Nejprve zapněte iPhone 13 a proveďte počáteční nastavení pomocí stejného Apple ID. Pokud chcete provést kabelový přenos, ujistěte se, že jsou obě zařízení připojena.

Při nastavování nového zařízení se v okně Rychlé spuštění zobrazí možnost přenosu dat z iPhonu. Jednoduše na něj klikněte a přeneste data z předchozího iPhonu do nového iPhonu 13.

Nový iPhone 13 vyhledá vaše předchozí zařízení. Po jeho zjištění se na stávajícím telefonu zobrazí následující výzva. Jednoduše potvrďte své Apple ID a klikněte na tlačítko pokračovat.

Na novém iPhonu se zobrazí animace a na stávajícím zařízení se spustí možnost skenování. Jednoduše přiložte staré zařízení k iPhonu 13 a naskenujte animaci.

To je vše! Po připojení obou zařízení můžete vybrat typ dat, která chcete přenést, a zahájit proces přenosu.

Jak přenést kontakty z iPhonu do iPhonu přes iTunes

Ideálně iTunes. Je to oblíbená a bezplatná desktopová aplikace vyvinutá společností Apple pro správu našich zařízení se systémem iOS. Pomocí něj můžete zálohovat úložiště iPhonu v počítači a poté ho obnovit. Kontakty můžete také synchronizovat s iTunes. Chcete-li zjistit, jak přenést kontakty z iPhonu do iPhonu bez iCloudu, můžete použít tyto dvě metody.

Zálohování a obnovení dat

Pokud chcete, můžete nejprve vytvořit rozsáhlou zálohu stávajícího zařízení iOS v iTunes a obnovit ji do nového iPhonu. Aby to fungovalo, musí mít oba modely iPhonu stejnou verzi systému iOS.

Nejprve jednoduše připojte starý iPhone k systému, spusťte iTunes a přejděte do jeho souhrnu. Zde přejděte na „Zálohy“ a kliknutím na „Zálohovat nyní“ uložte kontakty a další typy dat. Jen se ujistěte, že jste zálohovali na „tento počítač“, a ne na iCloud.

Po zálohování odpojte zařízení a připojte k němu nový iPhone. Znovu vyberte iPhone a přejděte na „Souhrn“ „Zálohování“. Tentokrát klikněte na možnost Obnovit zálohu a ve vyskakovacím okně vyberte soubor zálohy, který chcete do zařízení obnovit.

Synchronizace kontaktů s iTunes

Toto je další způsob, který vám poradí, jak přesunout kontakty z iPhonu do iPhonu bez iCloudu. Stačí připojit iPhone k počítači, spustit iTunes a přejít na kartu „info“. Zde můžete zvolit synchronizaci kontaktů iPhonu s iTunes.

Zvolte synchronizaci všech kontaktů a kliknutím na „Synchronizovat“ je zpřístupněte v iTunes. Později můžete totéž udělat s novým iPhonem. Tentokrát se po kliknutí na tlačítko „Synchronizovat“ kontakty z iTunes zkopírují do nového zařízení iOS.

Jak přesunout aplikace z iPhonu do iPhonu pomocí iTunes

Přesun aplikací z iPhonu do iPhonu pomocí iTunes je bezproblémový proces, který zahrnuje zálohování do iTunes a obnovení z iTunes. Ano, je to velmi jednoduché. Nejprve však musíte zajistit, aby byl obsah a nastavení nového iPhonu vymazány. Ujistěte se také, že je v počítači nainstalována aplikace iTunes. Níže uvedené kroky ukazují, jak přesunout aplikace z iPhonu do iPhonu pomocí iTunes.

Připojte svůj předchozí iPhone k počítači pomocí vhodného média, Pokud se iTunes nespustí automaticky, klikněte na ikonu a spusťte jej.

Vyhledejte ikonu „Zařízení“ v iTunes, klepněte na ni a vyberte možnost „Souhrn“. Nyní přejděte na kartu „Zálohovat nyní“ a počkejte na dokončení procesu zálohování, poté odpojte starý iPhone od počítače.

Vložení nové SIM karty do nového iPhonu nebo opětovné použití předchozí SIM karty. Zapněte nový iPhone a postupujte podle pokynů na obrazovce, dokud se neobjeví obrazovka „aplikace a data“.

Vyberte možnost „Obnovit ze zálohy iTunes“ a klikněte na tlačítko „Další“.

Nyní připojte nový iPhone ke stejnému počítači, který jste použili k zálohování v iTunes výše. Znovu spusťte iTunes a klikněte na ikonu zařízení. Vyberte možnost „Obnovit zálohu“ a vyberte požadovanou zálohu. Kliknutím na „Obnovit“ umožníte iTunes přesunout aplikace a další soubory do nového iPhonu.

Jak automaticky přenést data ze starého iPhonu do nového?

V systému iOS 11 a novějších verzích je možné rychle přenášet data z jednoho iPhonu do druhého. Jedinou podmínkou je, že oba smartphony musí být vedle sebe. Začněme tedy:

1: Zapněte nový iPhone nebo iPad a položte ho vedle starého zařízení (obě zařízení by měla mít systém iOS 11 nebo novější).

2: Na novém iPhonu by se mělo objevit okno „Rychlé spuštění“, které vás vyzve k nastavení nového zařízení a zadání vašeho Apple ID.

3: Poté by se měl na novém iPhonu objevit obrázek, který naskenujte pomocí starého iPhonu.

4: Po výzvě k zadání hesla zadejte heslo ze starého iPhonu do nového.

5: Nastavení Touch ID v novém iPhonu nebo iPadu.

6: Nyní byste měli být dotázáni, zda chcete obnovit data do nového iPhonu z poslední kompatibilní zálohy.

7: Zvolte, zda chcete obnovit data do nového zařízení zálohovaná z iCloudu nebo iTunes, nastavit je jako nový iPhone nebo iPad nebo přenést data ze zařízení se systémem Android.

8: Souhlas s podmínkami.

9: Zvolte, zda chcete migrovat některá nastavení týkající se Siri, Find My iPhone, Apple Pay, určování zeměpisné polohy a soukromí.

10: Dokončení procesu nastavení nového iPhonu nebo iPadu.

Přenos karty SIM nebo kontaktování poskytovatele služeb

Uživatelé se nejvíce obávají o své uložené kontakty a telefonní číslo, proto se vyplatí podívat se nejprve na kartu SIM.

 • Zkontrolujte, zda má karta stejnou velikost jako zásobník nového zařízení. pokud ano, vyjměte SIM kartu a nainstalujte ji do zakoupeného smartphonu.
 • Pokud karta neodpovídá zakoupené kartě, obraťte se na pobočku mobilního operátora a vyžádejte si náhradní SIM kartu.
 • Pokud je SIM karta větší, než je nutné, je vhodné kontaktovat prodejce. zkrácení trvá minutu a stojí haléř.

V některých případech nákupu iPhonu ve specializovaných obchodech jsou poskytovány odpovídající karty. tento bonus funguje výhradně na základě rozhodnutí obchodu.

Jak přenést aplikaci z iPhonu do iPhonu

Vývojáři společnosti Apple bohužel neposkytli mnoho způsobů přenosu programů z jednoho zařízení Apple do druhého. Ale přesto existují.

Záloha

Předpokládejme, že přecházíte z jednoho iPhonu na druhý. V takovém případě je nejlepší vytvořit zálohu na starém gadgetu, kterou lze nainstalovat na nový gadget. Úkol lze snadno provést pomocí aplikace iTunes.

  Nejprve je třeba vytvořit nejnovější zálohu starého smartphonu. Podrobněji je to vysvětleno na našich webových stránkách.

Další informace: Jak zálohovat iPhone, iPod nebo iPad Po dokončení zálohování připojte k počítači druhý smartphone. Jakmile iTunes najdou zařízení, klikněte na ikonu miniatury v horní části okna.

iTunes nemůže zahájit instalaci kopie, dokud je v telefonu aktivní funkce „Najít iPhone“. Pokud tedy funguje, musíte ji určitě vypnout. Chcete-li to provést, otevřete nastavení miniaplikace. V horní části klikněte na svůj účet a vyberte možnost „iCloud“.

Otevřete „Najít iPhone“ a přepněte posuvník vedle této funkce na vypnuto. Budete vyzváni k zadání hesla k účtu Apple ID, abyste mohli změny přijmout.

Pokud máte povoleno šifrování, v dalším kroku se zobrazí obrazovka s výzvou k zadání hesla. Zadejte ji.

3D Touch

Jednou z užitečných technologií představených v iPhonu od verze 6S je 3D Touch. Nyní můžete silnějším klepnutím na ikony a položky nabídky vyvolat speciální okno s dalšími nastaveními a rychlým přístupem k funkcím. Pokud potřebujete rychle sdílet aplikaci s jiným uživatelem iPhonu, můžete tak učinit zde.

 • Na ploše vyhledejte aplikaci, kterou chcete sdílet. S trochou námahy klepněte na jeho ikonu a zobrazí se rozevírací seznam. Vyberte možnost „Sdílet“.

V dalším okně vyberte požadovanou aplikaci. Pokud není v seznamu, vyberte možnost „Kopírovat odkaz“.

Spusťte libovolný messenger, například WhatsApp. Otevřete dialog uživatele, dlouze vyberte vstupní řádek zprávy a klepněte na tlačítko „Vložit“.

App Store

Pokud váš telefon nemá funkci 3D Touch, nenechte se odradit. aplikaci můžete sdílet prostřednictvím obchodu App Store.

  Spuštění služby UpStream. V dolní části okna vyberte kartu „Hledat“ a zadejte název hledané aplikace.

přenášet, jednoho, iphonu, druhého

Na stránce s aplikací klikněte na ikonu tří teček vpravo a vyberte možnost „Sdílet software“.

Prozatím můžete aplikace odesílat z jednoho iPhonu do druhého těmito způsoby. Doufáme, že pro vás byl tento článek užitečný.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci s řešením.

Přidat Lumpics.Uložte si tuto stránku do záložek a budeme vám k užitku. Poděkujte autorovi sdílením článku na sociálních sítích.

Popište, co vám nefungovalo. Náš tým vám odpoví co nejrychleji.

Jak přenášet fotografie a videa z jednoho iPhonu (iPadu, Macu) do druhého pomocí AirDropu

Technologie AirDrop (přenos přes Bluetooth a Wi-Fi) je skvělá pro přenos dat mezi iPhonem, iPodem touch, iPadem a Macem. Rychlost přenosu je poměrně slušná.

přenášet, jednoho, iphonu, druhého

Přenos z iPhonu do iPhonu

Apple udělal AirDrop co nejpohodlnější.

Zkontrolujte, zda je na obou iPhonech povoleno připojení Bluetooth.

V přijímajícím zařízení otevřete Ovládací panely, klepněte na widget bezdrátového připojení a poté klepněte na tlačítko AirDrop a vyberte požadovanou možnost „Pro všechny“ nebo „Pouze kontakty“.

na iPhonu (nebo iPadu), který bude sloužit k odesílání fotografií nebo jiných dokumentů

Klepněte na tlačítko „Vybrat“ v pravém horním rohu.

Místo ikony AirDrop se zobrazí seznam dostupných kontaktů pro nahrávání obsahu. Vyberte požadovaný kontakt ze seznamu a začne přenos fotografií a videí do jiného iPhonu (iPadu, Macu).

Přenos fotografií a videí z iPhonu (iPadu) do Macu

V počítači Mac otevřete Finder a v levé boční nabídce vyberte možnost AirDrop. Stačí stisknout tlačítko „Zapnout Bluetooth“ (pokud je vypnuté) a odeslat soubory z iPhonu nebo jiného zařízení se systémem iOS, jak je popsáno výše.

Pokud není služba AirDrop v postranní nabídce k dispozici, přejděte do nabídky Finder → Nastavení (nebo stiskněte kombinaci kláves Command (⌘) čárka (,)). Otevřete kartu „Vedlejší nabídka“ a v části „Položky vedlejší nabídky“ zaškrtněte políčko AirDrop.

Zadejte údaje svého účtu Apple ID:

Pomocí krátkého seznamu kroků můžete bez problémů přenášet data z jednoho iPhonu do druhého se stolním počítačem nebo bez něj.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS