Jak přenést fotografie z iPhonu do počítače

Způsoby přenosu velkých souborů z iPhonu do počítače nebo jiného smartphonu

Záložka

Naše chytré telefony obsahují spoustu souborů a potřebných dat. Někdy potřebujete přenést fotografie, videa nebo dokumenty do jiného zařízení nebo k jiné osobě. Pro přenos malých souborů můžete použít libovolný messenger, ale pro větší soubory musíte najít jiný způsob.

Zde jsou nejčastější triky, aplikace a služby, které vám umožní rychle přenést data z iPhonu do jiného zařízení.

Jak přenést více fotografií z iPhonu do Macu

Připojení iPhonu k Macu pomocí kabelu.

V dialogovém okně smartphonu klepněte na možnost Důvěřovat tomuto počítači a zadejte odemykací kód.

V počítači Mac spusťte aplikaci Fotografie a v postranním panelu vyberte připojený smartphone.

Nyní můžete vybrat požadované fotografie z iPhonu a zadat umístění importu v Macu.

Tato metoda je pohodlnější, když potřebujete prohlížet fotografie a vybrat velký počet snímků k přenosu. Kopírování přes kabel je navíc rychlejší než přes AirDrop.

Jak přenášet fotografie ze systému Windows do iPhonu nebo iPadu

Pokud jste zařízení dříve nesynchronizovali s iTunes, nebudete moci použít funkci bezdrátové synchronizace přes Wi-Fi v iTunes a budete muset iPhone připojit kabelem. Nejprve se ujistěte, že máte v počítači nainstalovanou nejnovější verzi iTunes, abyste mohli pokračovat v této operaci.

přenést, fotografie, iphonu, počítače
 • Připojte iPhone nebo iPad k počítači se systémem Windows pomocí originálního kabelu USB-Lightning (nebo USB-USB C) a otevřete v počítači aplikaci „iTunes“.
 • Klikněte na ikonu iPhone nebo iPad, která se nachází hned vedle karty Hudba, jak je znázorněno na obrázku níže.

Přejděte na stránku zařízení v iTunes

Je třeba povolit synchronizaci fotografií

Vyberte složku, ve které jsou uloženy vaše fotografie

Pokud nyní přejdete do aplikace Fotky na iPhonu nebo iPadu, budete mít přístup ke všem fotografiím, které jste se rozhodli synchronizovat v počítači.

Pokud máte fotografie ve formátu HEIC, může vám pomoci článek o tom, jak jej otevřít.

Připojení iPhonu nebo iPadu k počítači pomocí kabelu se však pomalu stává minulostí. Pokud se nechcete spoléhat na kabel USB-Lightning pro přenos obsahu, můžete v iTunes povolit synchronizaci přes Wi-Fi pro bezdrátový přenos dat. Aby to však fungovalo, musí být počítač a iPhone / iPad připojeny ke stejné síti Wi-Fi.

Přenos fotografií z iPhonu na externí pevný disk pomocí aplikace Fotky systému Windows.

Věděli jste, že obrázky z iPhonu můžete přenášet na externí pevný disk také pomocí aplikace nebo aplikace Fotky Windows?? Toto je další způsob přenosu oblíbených fotografií z iPhonu. V počítačích se systémem Windows 8 a Windows 10 umožňuje integrovaný software Fotografie spravovat fotografie a importovat je ze složky nebo jednotky USB. Jak to udělat, se dozvíte v následujících krocích.

Postup přenosu fotografií z iPhonu na externí pevný disk pomocí aplikace Windows Fotky:

Krok 1 Nejprve připojte externí pevný disk a iPhone k počítači. Ujistěte se, že je externí úložné zařízení v počítači viditelné.

Krok 2 Když se na iPhonu zobrazí oznámení s žádostí o povolení, klepněte na možnost Povolit.

Krok 3 Pak spusťte aplikaci Fotografie. Pak stiskněte tlačítko „Importovat“ a vyberte možnost „Z USB flash disku“, aby aplikace Fotky našla položky v iPhonu.

Krok 4 Jakmile najdete všechny fotografie a videa v zařízení iOS, zobrazí se okno Fotky s výzvou k výběru těch, které chcete importovat. Vyberte fotografie, které chcete přenést.

Krok 5 pak klikněte na Import Setup, pak na Change Import Destination a vyberte umístění na externím pevném disku, pak klikněte na Done, Nakonec klikněte na Import Selected a začněte přenášet obrázky z iPhonu na externí pevný disk.

Zde je návod, jak můžete přenést fotografie ze zařízení iPhone na externí pevný disk připojený k počítači. Pak se naučte, jak to udělat pomocí spolehlivého alternativního nástroje.

Jak přenášet fotografie z iPhonu do Macu

Přenos fotografií z iPhonu do Macu je snadný. Postupujte podle jednoduchých pokynů:

 • Připojení iPhonu k Macu přes Lightning.
 • Pak v Macu otevřete aplikaci Fotky.

Odemknutí iPhonu a zahájení importu fotografií.

Vyberte složku, do které budou staženy všechny fotografie.

Stiskněte tlačítko Import v pravém horním rohu.

Upřímně řečeno si nepamatuji, kdy jsem naposledy připojil iPhone k počítači kabelem. To je asi poprvé, co jsem použil drát Lightning na USB-A. Už vícekrát jsme vám doporučili, abyste si jeden z nich pořídili. Využijte ji, dokud to kurz dovoluje.

Kde jsou v Macu uloženy soubory s fotografiemi

Po dokončení importu fotografií z iPhonu do Macu budou všechny fotografie v aplikaci Fotky. Nahrávání souborů na externí disk nefunguje.

Chcete-li v Macu najít soubory aplikace Foto, musíte:

 • Otevření Finderu v počítači Mac.
 • Poté klikněte na ikonu svého účtu vpravo (ikona domečku).
 • Poté přejděte do Obrázků a vyhledejte soubor Knihovna fotografií.fotoknihovna.
 • Klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Zobrazit obsah balíčku.
 • Poté otevřete složku Originály (Masters), ve které budou uloženy vaše fotografie.

Klikněte na Zobrazit obsah balíčku a procházejte složky s fotografiemi.

Soubory jsou uspořádány podle složek, takže se tím nenechte odradit. Je tu ještě jedna důležitá nuance. všechny fotografie jsou v originále. Pokud jste použili vestavěný editor fotografií v iPhonu, změny ve složce fotografií se neprojeví. Buďte opatrní.

Důležité: Nikdy nepřejmenovávejte složky nebo aplikace. Nemanipulujte se strukturou a pořadím složek v balíčku Knihovna fotografií.fotoknihovna. To může mít negativní dopad na aplikaci Fotky v Macu. Tím riskujete, že přijdete o všechny fotografie v počítači.

Jak zkopírovat fotografie z iPhonu do počítače nebo notebooku se systémem Windows

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob přenosu videí a fotografií z iPhonu do systému Windows je použití kabelu. stejného, který používáte k nabíjení. Postup je následující:

 • Připojte iPhone kabelem k počítači a odemkněte telefon, pokud je zamčený.
 • Na obrazovce iPhonu se může zobrazit výzva „Povolit zařízení přístup k fotografiím a videím“ nebo „Důvěřovat tomuto počítači“?“Povolit přístup, pokud se toto okno zobrazí.
 • Po krátké době systém Windows nastaví nové zařízení a váš iPhone bude k dispozici v Průzkumníku.
 • V Průzkumníku přejděte do Apple iPhone. Interní úložiště. DCIM, kde najdete další složky s fotografiemi a videi, které můžete zkopírovat do vybraného umístění.

Obvykle tato metoda funguje bez závad, ale někdy se může vyskytnout problém, který je řešen v samostatném návodu: Co dělat, když je složka Interní úložiště a DCIM v iPhonu po připojení k počítači prázdná?

Přenos fotografií z iPhonu do Windows pomocí iTunes není možný (ale zpětné kopírování je možné). Pokud vám metoda s kabelem z jakéhokoli důvodu nefunguje, přejděte k části o synchronizaci fotografií online.

Jak přenést fotografie z iPhonu na USB flash disk do počítače Mac Photo

Věděli jste, že když povolíte synchronizaci fotografií nebo fotografií na iCloudu, budou snímky dostupné také na všech zařízeních, kde a kdy se přihlásíte ke svému Apple ID?? Když tak učiníte, po otevření aplikace Fotky na Macu se zobrazí fotografie. Odtud můžete fotografie přenést na flash disk. Chcete vědět, jak? Postupujte podle níže uvedených pokynů.

Kroky pro přenos fotografií z iPhonu na flash disk do počítače Mac:

Krok 1 Nejprve připojte flash disk k počítači Mac.

Krok 2 Dále přejděte do aplikace Fotografie. Pak vyberte všechny obrázky, které chcete přenést.

Krok 3 Nakonec je přetáhněte na jednotku flash. A to je vše!

Zde je návod, jak můžete přenést fotografie z iPhonu na USB flash disk do aplikace Mac Fotky, pouze pokud máte povolenou synchronizaci fotografií. Pokud ne, můžete použít alternativu s dobrým výkonem a funkcemi. Co je to za nástroj, se dozvíte, když budete pokračovat ve čtení.

Přesun obrázků z iPhonu do počítače trvá velmi krátce. Díky různým způsobům si uživatel může zvolit libovolný pohodlný způsob přesunu fotografií.

Dobrý den. Na tento problém jsem narazil při importu fotografií z iPhonu 7 do Windows 7. PC ukazuje 2900 načtených souborů, ale při importu se objevuje chybová zpráva „soubor je poškozen“ a takových souborů bylo 800. V důsledku toho bylo migrováno pouze 2100 souborů! Co může být příčinou těchto problémů?? Co se může stát s těmito soubory? A jak poznám, které soubory se nepřenesly?? Děkujeme za vaši zpětnou vazbu!

Dobré odpoledne. Na tento problém jsem narazil při importu fotografií z iPhonu 7 do Windows 7. PC ukazuje 2900 nahraných souborů, ale při importu se objeví chybové hlášení „soubor je poškozen“ a takových souborů bylo 800. V důsledku toho bylo migrováno pouze 2100 souborů! V čem může být chyba? Co se mohlo stát s těmito soubory? A jak poznám, které soubory nebyly přeneseny?? Děkuji za odpověď!

Měl jsem podobný problém. Ne všechny soubory byly zkopírovány. Trvalo mi to dlouho. Pomohl tedy itools4. Vše se otevře, jako by to byla složka. Ukázalo se, že poškozené fotografie mají příponu heic. Ve výchozím nastavení je systém Windows nekopíruje. Zkopíroval jsem je pomocí tohoto programu. To ale není všechno. K jejich otevření na počítači jsem si musel stáhnout speciální program. Nevýhodou itools4 je, že musíte hledat fotografie. Ne všechny jsou v iPhonu ve složce DCIM. Některé části jsou roztroušeny ve složkách ve složce fotodata a možná i někde jinde. Zde jsou 3/4 nalezených, hledáme další

Jaký program musím otevřít? Přenos do počítače je teď noční můrou.

Jak převést formát HEIC

Co je HEIC?

HEIC je zkratka pro High Efficiency Image File Format (vysoce efektivní formát obrazových souborů). Jedná se o nový formát kontejneru obrazu od vývojářů formátu MPEG. To nutí iPhone pořizovat fotografie v tomto novém formátu, nikoli ve formátu JPEG, na který jsme zvyklí, aby se zachovala registrovaná 50% velikost souboru bez ztráty kvality. Bohužel tyto nové soubory.heic nebude tak snadné zobrazit v počítači se systémem Windows.

Jak můžete převést fotografie z iPhonu do formátu JPG??

Existují tři způsoby přenosu fotografií z iPhonu do počítače: používají iTunes, iCloud a Transfer pro iOS. První a druhá metoda vyžadují synchronizaci iPhonu s iTunes nebo iCloudem pro zálohování.

Pokud jde o zálohování pomocí iTunes nebo iCloudu, podívejte se, jak zálohovat zařízení pomocí iTunes nebo iCloudu, Pokud nechcete synchronizovat iPhone ani pomocí jedné z nich, zvolte třetí metodu, která používá FoneTrans k přenosu fotografií z iPhonu do počítače.

Případně můžete formát HEIC vypustit, pokud chcete. Přejděte do Nastavení fotoaparátu Většina kompatibilních formátů, pak se pro snímky použije formát JPEG.

V některých případech si myslíte, že formát HEIC je dostatečně dobrý pro uchování paměti iPhonu bez ztráty kvality. Jak tedy můžete tyto fotografie HEIC převést do formátu JPG, pokud chcete fotografie z iPhonu zobrazit na počítači??

Existuje několik způsobů, jak změnit formát fotografie, změnit HEIC na JPG prostřednictvím služby Dropbox, bezplatného online převodníku obrázků, služby iCloud nebo e-mailu.

Možnost 1. Změna HEIC na JPG přes Dropbox

Krok 1 Otevřete aplikaci a klepněte na ikonu osoby.

Krok 2 Ťukněte na ikonu ozubeného kola a Stáhnout fotoaparát.

Krok 3 Vyberte možnost Uložit fotografie HEIC jako a JPG jako formát pro stažení.

Možnost 2. Převod fotografií z iPhonu do formátu JPG pomocí iCloudu

Krok 2 Nahrajte na svůj účet fotografii ve formátu JPG.

přenést, fotografie, iphonu, počítače

Možnost 3. Použití bezplatného online konvertoru obrázků k uložení fotografií ve formátu JPG

Krok 1 Přejděte na oficiální webové stránky, které vám umožní převést formát fotografie.

Krok 2 Přetáhněte obrázky HEIC na rozhraní a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Krok 3 Počkejte, až online konvertor stáhne původní obrázky HEIC a převede je do formátu JPG.

Možnost 4. Převod HEIC do JPG e-mailem

Krok 1 Vyberte obrázky HEIC a odešlete je jako přílohu e-mailu.

Krok 2 Poté budete moci načíst obrázky ve formátu JPG a uložit je do počítače.

Možnost 5. Převod HEIC do JPG pomocí FoneLab HEIC Converteru

Krok 1 Stáhněte si a nainstalujte HEIC Converter do počítače a spusťte jej.

Krok 2 Poté můžete kliknout na tlačítko Add HEIC a vybrat položky.

Krok 3 Nakonec vyberte formát převodu a klikněte na tlačítko Převést.

Výše uvedené metody pomáhají převádět obrázky HEIC z iPhonu do formátu JPG, ale neumožňují je pohodlně upravovat. Tímto způsobem můžete zvolit efektivní způsob, jak dokončit všechny položky na několik kliknutí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS