Jak přenést informace z iPhonu do počítače

iCareFone: Přenos dat z iPhonu do počítače a zpět

Přes veškerý lesk a „lesk“ produktů Apple je společnost známá jednou pro mnohé spotřebitele velmi nepříjemnou vlastností. přetrvávajícími omezeními ve scénářích používání jejich gadgetů a operačních systémů. Téměř každý má svůj seznam stížností na iPhone a iOS, zejména zkušení uživatelé Androidu, a desktopový softwarový balík iTunes je jediný, který se nezapřel.

Společnost Apple již několik let nabádá uživatele iPhonů, aby zapomněli na stolní počítač, synchronizaci a zálohování prostřednictvím iTunes a důvěřovali cloudové službě iCloud. Placená cloudová služba iCloud, která se ne každému líbí. Pokud máte nestabilní nebo dokonce omezený přístup k internetu, bude vás nahrávání fotografií a záloh na iCloud stát nervy nebo spoustu peněz. iTunes je jednou z možností, ale jeho stabilita, použitelnost a rychlost neobstojí. hmm.

Společnost Apple naštěstí nezavedla přísná omezení pro připojení k souborovému systému zařízení se systémem iOS, takže vývojáři třetích stran vydávají vlastní alternativy k iTunes. rychlejší a pohodlnější. Jedna taková aplikace, iCareFone od společnosti Tenorshare, si zaslouží naši pozornost.

Balíček iCareFone je schopen plně nahradit iTunes v oblasti kopírování dat mezi zařízeními a není v něm obsažen obchod App Store a Apple Music. Software je určen ke kopírování obsahu ze zařízení se systémem iOS do počítače se systémem Windows nebo macOS a zpět, a to buď kompletně, nebo selektivně. Funguje se všemi moderními verzemi iOS a podporuje všechna současná zařízení včetně nejnovějších iPadů Pro a iPhonů XS/XS Max/XR.

 • Přístup k souborům v zařízení iPhone/iPad prostřednictvím správce souborů.
 • Vytvořte úplnou zálohu systému a obnovte z ní zařízení. a zpět. a zpět
 • Selektivní správa fotografií, videí, aplikací a knih v iPhonu.
 • Odstranění nespustitelného zařízení iOS po neúspěšné manipulaci se zařízením.

Oproti tomu v iTunes můžete zálohovat zařízení pouze do přesně definované složky programu na systémovém disku a synchronizovat veškerý obsah s počítačem bez možnosti výběru. Žádný přístup k souborovému systému nepřipadá v úvahu.

přenést, iphonu, počítače

Chcete-li pracovat s aplikací iCareFone, musíte zařízení iOS připojit k počítači pomocí kabelu. Wi-Fi jako v případě iTunes není podporováno. Není to však velký problém. Lakonické, zrychlené rozhraní iCareFone je rozděleno do karet, přičemž nejoblíbenější funkce jsou na hlavní obrazovce. Na kartě Správa je zobrazen externě přístupný systém souborů iOS s obsahem seřazeným podle typu: knihovna fotografií, hudba, filmy, aplikace, kontakty, knihy, poznámky a zprávy. Plný přístup k celému souborovému systému není kvůli omezením společnosti Apple možný. jediným způsobem, jak ochranu obejít, je jailbreak, ale v dnešní době není situace tak jednoduchá. Útěk z vězení iCareFone neumožňuje.

Zobrazení, výběr, přenos a odstranění obsahu z roztříděných kategorií. Hodí se, pokud si chcete zkopírovat několik stovek fotografií z dovolené do počítače v původní kvalitě. dělat to z telefonu, natož přes iTunes, by bylo neuvěřitelně nepohodlné.

V případě hudby je situace následující. Lze ji zkopírovat z telefonu do počítače a naopak. Kvůli porušování autorských práv však hudba zkopírovaná do telefonu brzy zmizí z aplikace Hudba v zařízení iOS, i když zůstane v paměti zařízení. Je tedy snazší bezpečně nainstalovat multimediální přehrávač třetí strany, například VLC.

Kontakty, historie hovorů a zprávy se přenášejí jako tabulky XLS.

Vytváření záloh je silnou stránkou aplikace iCareFone. iTunes vytvoří úplnou zálohu vašeho zařízení s výjimkou hudby a uloží ji do složky na systémovém disku, která obvykle nepojme další desítky gigabajtů. Složku pro zálohování nelze v iTunes změnit, což znamená, že pokud je na vašem systémovém disku nedostatek místa, nebudete moci vytvořit místní zálohu bez nějakého „řemeslného“ zásahu (například vytvoření symbolického odkazu místo složky pomocí PowrShellu). Pokud jste zálohovali zařízení iOS do počítače se systémem Windows, zeptejte se, kolik místa nyní zabírá složka c:\Users\%username%AppDataRoamingApple ComputerMobileSync

V aplikaci iCareFone můžete vybrat požadovaný obsah z velkého seznamu a poté také složku pro uložení zálohy. Proces zálohování není rychlý a trvá více než hodinu. Poté budete moci v aplikaci iCareFone vybrat vytvořenou zálohu pro obnovení. Zajímavé je, že aplikace vidí zálohy vytvořené v iTunes, ale iTunes nevidí zálohy vytvořené v iCareFone. Na tom však nezáleží, výsledek obnovy zařízení je stejný pro iTunes i iCareFone. Mimochodem, můžete jej použít k procházení a selektivnímu načítání obsahu ze zálohy iTunes.

Poslední karta aplikace iCareFone je věnována obnovení systému. V době, kdy z životů majitelů zařízení se systémem iOS téměř vymizel jailbreaking, se potřeba funkce obnovení snížila. Pokud jste však experimentovali se svým gadgetem a nyní se váš iPhone nechce spustit (např. ukazuje jablko a znovu se načítá), iCareFone může stáhnout a obnovit firmware gadgetu a uložit veškerý obsah na něm.

Přenos fotografií z iPhonu 6/7/8/X do počítače přes iTunes

Samotný iTunes není navržen pro zpracování fotografií. Je však možné synchronizovat fotografie pomocí aplikace „Fotky“.

Spustit iTunes. Připojení iPhonu. Klikněte na ikonu připojeného zařízení v iTunes.

Klikněte na položku „Fotografie“ v levém podokně okna iTunes. Zaškrtněte políčko „Synchronizovat“. Aktivace vybraných složek. Zaškrtněte políčko složky, kterou jsme vytvořili dříve, a vložte do ní fotografie

Výběr adresáře pro synchronizaci. Spusťte příkaz „apply“. A proveďte přenos fotografií.

Export fotografií z iPhonu do počítače jedním kliknutím pomocí aplikace iPhone Transfer

Chcete selektivně přenášet fotografie?

iPhone Transfer, profesionální alternativa k iTunes, nabízí přímější způsob přenosu fotografií z iPhonu na pevný disk počítače jediným kliknutím. Fotografie iPhone Live Photos můžete exportovat jako krátké video MOV.

Kromě obrazových souborů podporuje iPhone Transfer mnoho dalších kategorií dat, jako jsou video, audio, knihy, kontakty, hovory, zprávy, data aplikací atd. Pomocí tohoto programu tak můžete přenášet téměř všechny multimediální soubory iPhonu do počítače a naopak.

A co je důležitější, iPhone Transfer nepřepisuje knihovny médií v iPhonu jako iTunes. Ztráty dat se vůbec nemusíte obávat.

Chcete-li přenést fotografie z iPhonu do počítače, stáhněte a nainstalujte do počítače aplikaci iPhone Transfer.

Krok 1: Připojení iPhonu k přenosu na iPhone

Pořiďte si kabel USB, připojte iPhone k počítači a spusťte aplikaci iPhone Transfer. Tímto způsobem software detekuje vaše zařízení a automaticky se s ním synchronizuje.

Krok 2: Přenos všech fotografií z iPhonu do počítače

Po dokončení synchronizace můžete kliknutím na tlačítko One-click to export photos to PC okamžitě zahájit přenos. Po kliknutí se všechny fotografie z iPhonu zkopírují do počítače. Po dokončení přenosu si můžete prohlédnout soubory na pevném disku počítače.

Krok 3: Přenesení některých fotografií z iPhonu do počítače

Pokud plánujete přenést z iPhonu do počítače pouze jeden nebo více obrázků, klikněte na možnost Fotografie v části Správa zařízení.

iPhone Transfer zobrazí všechny fotografie a alba iPhonu v pravém podokně. Najděte a vyberte požadované fotografie, klikněte na tlačítko Exportovat a vyberte cílovou složku pro přenos vybraných fotografií z iPhonu do počítače.

Tip 1 : Dělejte si starosti s výstupním formátem fotografií z iPhonu? Klikněte na možnost Nastavení exportu. Zde určete formát výstupních obrázků pro iPhone, JPG i HEIC budou vyhovovat. (Kliknutím sem se dozvíte, co je to HEIC a jaké je jeho srovnání s JPG) U živých fotografií si můžete vybrat, zda chcete exportovat jako video MOV, nebo jako statický obrázek.

Tip 2 : Z tohoto počítače můžete také přenášet fotografie do iPhonu. Klikněte na tlačítko Importovat a procházením vyberte cílové fotografie v počítači, kliknutím na tlačítko OK spusťte přenos. Fotografie z počítače můžete v iPhonu najít později.

Import do počítače

Fotografie můžete importovat do počítače připojením zařízení k počítači a použitím programu Fotografie v systému Windows:

 • Ujistěte se, že v počítači se systémem Windows používáte nejnovější verzi iTunes. K importu fotografií do počítače potřebujete iTunes 12.5.1 nebo novější.
 • Připojte iPhone, iPad nebo iPod touch k počítači se systémem Windows pomocí kabelu USB.
 • To může vyžadovat odemknutí zařízení iOS pomocí hesla.
 • Upozornění „Důvěřovat tomuto počítači“ se může zobrazit i v zařízení iOS. Pro pokračování klikněte na „Trust“ nebo „Allow“.

Poté postupujte podle kroků popsaných v následujících článcích znalostní databáze Microsoft a importujte fotografie do aplikace Windows Photos:

Po importu videí ze zařízení iOS do počítače se některá videa nemusí přehrávat ve správné orientaci v aplikaci Windows Fotky. Přidání těchto videí do iTunes vám umožní přehrávat je ve správné orientaci.

Pokud máte povolenou funkci „iCloud Photos“, musíte před importem fotografií do počítače se systémem Windows stáhnout jejich původní verze v plné velikosti do iPhonu. Naučte se, jak to udělat.

Fotografie a videa synchronizovaná z počítače do zařízení iOS prostřednictvím iTunes nelze importovat zpět do počítače.

Jak přenášet soubory přes kabel USB

První způsob přenosu dat do telefonu, který vás napadne, je samozřejmě kabel, který je součástí balení. Proto je vlastně připojen k telefonu. Přenosová rychlost USB 2.0 může být až 280 Mb/s. Jeden konec kabelu má standardní konektor USB, druhý konec má odpovídající konektor (microUSB pro smartphony Android a Lightning pro iPhony).

Jak posílat soubory přes kabel do iPhonu

Stažení, instalace a spuštění aplikace iTunes. Připojení iPhonu k počítači. Systém Windows nainstaluje ovladače umožňující plnou funkčnost přenosu dat do iPhonu a z něj.

 • Použijte příkaz „Soubor. Přidat soubor/složku do knihovny médií“. Pokud například do svého miniaplikačního zařízení nahráváte hudební skladby, počkejte, až budou všechny v knihovně iTunes.
 • Vyberte svůj gadget.
 • Přejděte do sekce hudba a vyberte konkrétní skladby, které chcete zkopírovat do iPhonu, nebo zaškrtněte možnost „Kopírovat celou hudební knihovnu“.
 • Stiskněte tlačítko „Použít“ a počkejte, až se soubory zkopírují do paměti iPhonu.
 • Chcete-li přenést fotografie do iPhonu, přejděte do sekce „Fotografie“ a aktivujte funkci „Synchronizace“.
 • Zkontrolujte všechny složky. nebo zadejte, kde se soubory nacházejí, pomocí tlačítka „Vybrat složku“ v Průzkumníku Windows.
 • Stiskněte tlačítko „Použít“. Fotografie a snímky obrazovky pořízené na tomto iPhonu se zkopírují do počítače a počítač zase zkopíruje fotografie pořízené na jiných zařízeních a uložené v této složce.

Stejným způsobem můžete do iPhonu přenášet videa (filmy, televizní pořady), audioknihy a další obsah.

Přenos souborů z počítače do zařízení se systémem Android pomocí kabelu USB

Přenos souborů do zařízení se systémem Android je zjednodušen. Chcete-li přenášet soubory přes USB z počítače do telefonu se systémem Android, postupujte takto

 • Připojte smartphone nebo tablet se systémem Android k počítači pomocí kabelu USB a počkejte, až systém Windows nainstaluje zařízení „USB Mass Storage Controller“ a „Disk Storage“ (pokud je smartphone připojen k počítači poprvé po přeinstalování operačního systému).
 • Ve smartphonu vyberte typ připojení „MTP. mediální zařízení“.
 • Zadejte „(Můj/Tento) počítač. vyměnitelná jednotka Android“. Pokud je do miniaplikace vložena karta SD, bude na jednotce Android označena jako samostatný svazek (oddíl). Přejděte do složky „DCIM“ (složka fotografií a videí). jedná se o sdílenou složku „Android Galleries“.
 • Otevřete v samostatném okně Windows další složku, ve které jsou uloženy fotografie, snímky obrazovky, videa a další obsah. V této složce klikněte pravým tlačítkem myši na „Kopírovat“ a ve složce multimédia v systému Android proveďte totéž pro „Vložit“.

Jak vidíte, na rozdíl od systému iOS nevyžaduje kopírování/přenášení souborů v systému Android žádný software. Vše, co potřebujete, je „Průzkumník Windows“ díky otevřenosti platformy Android.

Zkopírované soubory budou ihned k dispozici, pro správné typy souborů stačí pouze správné aplikace. například archivy ZIP/RAR se otevírají pomocí WinRAR pro Android. Většinu těchto programů lze snadno najít na PlayMarketu.

Mimochodem, kabel také dobíjí všechny gadgety s operačním systémem. Po dokončení kopírování/přenosu souborů odpojte mobilní zařízení od počítače.

Jak přenášet soubory z počítače přes Bluetooth

Bluetooth je po kabelu USB druhé nejrychlejší. Výhodou „bezdrátového připojení“ je možnost propojit nejen gadget a notebook vybavený technologií Bluetooth, ale také gadgety a notebooky samostatně na dálku a v neobvyklém prostředí, například v davu lidí.

Jak posílat soubory přes Bluetooth do iPhonu

Bohužel ne. Párování „cizích“ počítačů, tabletů, chytrých telefonů a všech druhů notebooků přes Bluetooth, s výjimkou zařízení Apple (iPad, iPod, Apple Watch/TV, MacBook), s iPhonem není oficiálně podporováno vývojáři Apple Inc. od začátku. Společnost Apple to vysvětluje ochranou autorských práv a závažnými požadavky na antivirové zabezpečení svých zákazníků. Obejít toto omezení vyžaduje útěk z vězení, což se uživatelům iZařízení daří stále obtížněji: každá nová verze iOS „záplatuje“ bezpečnostní díry v softwarovém kódu iGadgetů.

Jak přenášet soubory do systému Android přes Bluetooth

Vzhledem k potížím s bezplatným sdílením souborů prostřednictvím rádia Bluetooth v iPhonech se stále více uživatelů přiklání k systému Android. „Lepší koupit další Samsung Galaxy S než stejně nový iPhone,“ zní jejich odpověď.

Chcete-li soubor přes Bluetooth „pustit“ z počítače do smartphonu se systémem Android, postupujte následovně:

 • Povolení funkce Bluetooth v zařízení i v počítači. Spárujte obě zařízení (pokud jste tak ještě neučinili) pomocí náhodného kódu PIN vygenerovaného jedním ze zařízení. V Průzkumníku Windows se zobrazí připojení Bluetooth mobilního zařízení.
 • Otevřete obsah zařízení podle pokynů k použití kabelu. Rozložení složek a souborů bude stejné. Vyhledejte mediální soubory a zkopírujte je na jednotku počítače/notebooku.
 • Po skončení relace sdílení médií vypněte Bluetooth na počítači a smartphonu/tabletu, pokud neplánujete používat jiné možnosti synchronizace dat.

Ne všichni uživatelé však budou moci tuto metodu používat, protože ne každý má nainstalovanou technologii Bluetooth a stále častěji lidé dávají přednost přenosu dat přes Wi-Fi.

Jak přenést fotografie z iPhonu nebo iPadu do počítače se systémem Windows nebo na externí disk pomocí kabelu

Připojení externího disku (USB flash disk). Pokud se chystáte fotografie nebo videa jednoduše přenést do počítače, tento bod přeskočte.

Ujistěte se, že se připojená externí jednotka zobrazí v Průzkumníkovi systému Windows.

Instalace aplikace iTunes pro Windows (nutná pro instalaci potřebných ovladačů pro iPhone a iPad).

Připojte iPhone nebo iPad, ze kterého chcete přenést fotografie, k počítači se systémem Windows pomocí kabelu.

Po připojení iPhonu nebo iPadu k počítači by mělo být zařízení rozpoznáno jako externí zařízení.

Poznámka: V některých případech nemusí být iPhone nebo iPad rozpoznán počítačem se systémem Windows z důvodu použití adaptérů (adaptérů, rozbočovačů, rozbočovačů). Pokud je to možné, použijte k přímému připojení zařízení originální kabel.

Klikněte na ikonu připojeného zařízení Apple.

přenést, iphonu, počítače

Přejděte na Interní úložiště → DCIM.

Pokud se místo složky DCIM zobrazí „Tato složka je prázdná“, odemkněte připojený iPhone nebo iPad a klikněte na tlačítko Povolit v oznámení.

Složka DCIM se objeví v Průzkumníku Windows.

Všechny fotografie a videa budou umístěny v systémových složkách ve tvaru „100APPLE“. Zkopírujte obsah složky DCIM nebo vybrané fotografie a videa do počítače.

Cloudová úložiště rychle pronikla do našich životů a jedním z nejjednodušších způsobů, jak získat přístup ke kontaktům v iPhonu, je kupodivu webová verze služby iCloud.com. Nejprve zkontrolujte, zda je přepínač kontaktů v části nastavení iCloud na iPhonu aktivní.

Pokud ano, přejděte na webovou stránku služby iCloud.com, zadejte své Apple ID a heslo a přejděte do sekce Kontakty.

Vyberte (zvýrazněte) jeden, několik nebo všechny kontakty, otevřete nastavení a označené kontakty uložte do počítače lokálně pomocí možnosti „Exportovat vCard“.

Proč se nedoporučuje používat iTunes Photo Transfer?

„Jakmile máte několik tisíc fotografií, produkty Apple vám neumožňují snadnou správu“.

Pokud navštívíte online komunity společnosti Apple, obvykle se setkáte s těmito negativními komentáři k iTunes. Na nepřívětivosti iTunes se shodují téměř všichni fanoušci společnosti Apple, zejména pokud jde o synchronizaci fotografií a obtíže. iTunes jsou většinou sotva uspokojivým nástrojem pro přenos fotek ze zařízení iOS do notebooků, pokud je třeba přenést velké množství fotografií. Pokud potřebujete přesouvat fotografie v dávkách nebo albech a zároveň potřebujete před přenosem vybrat konkrétní snímky, iTunes vám pomůže. je posledním nástrojem, který chcete vyzkoušet. Vzhledem k tomu, že mnoho uživatelů potřebuje přenášet fotografie hromadně a selektivně, vyzkoušejte raději následující metody než iTunes.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS