Jak přenést licenci systému Windows do jiného počítače

Přenos propagačního licenčního klíče systému Windows 10 do jiného počítače

Někdy přijde chvíle, kdy si majitelé počítačů uvědomí, že jejich věrný přítel již nesplňuje jejich požadavky. Můj FX8320 s 16 GB paměti nevařil kruté soubory Autocad a musel jsem pracovat, nemohl jsem tolerovat každé automatické ukládání po dobu 5 minut a výpočty v Solidworks trvaly obscénní množství času. Takže jsem postavil můj argray na Raisen 3000 série 9, vše, jak se očekávalo, 3600 paměť z krabice, zbrusu nový m2 pevný disk pro systém, a samozřejmě celá věc na 570 chipset od Asusu. Skvělý hardware se dostal nahoru, ale můj licencovaný Windows 10 byl okraden! Který byl získán upgradem ještě licencovanějšího systému Windows 8. Putování po fóru mikorosfta mě vedlo k odpovědi typu „to byla kampaň na upgrade, je určena pouze pro jeden počítač, a jakmile jste nahradili procesor a základní desku poalta máte jiný počítač a vy si sát palec se smutkem a vaší cestou do obchodu Microsoft, kde pro 12 tisíc rublů vám bude nabídnut nový klíč“.A Windows píše „připoutat klíč k účtu“ a internet mi radí, abych ho deaktivoval. OK. vyndám základní desku a procesor a nainstaluji windup a vše funguje v pořádku. klíč je připojen k účtu mycrosoft (je třeba poznamenat, že jsem ho uložil prostřednictvím „productkey“). Deaktivuji ho (internet ví, jak na to), vrátím nový hardware na místo. Přihlaste se přes můj účet microsoft a získejte další dávku lásky a něhy v podobě neaktivovaného klíče. PSYCHANGED. Stáhl jsem si Windows 8, který jsem si kdysi koupil, nainstaloval jsem ho čistý (Windows 8 nikdy předtím nefungoval tak rychle). a pomocí „Asistenta pro upgrade na Windows 10“ jsem nainstaloval desítky na osmičky!

A hle! Systém mi nabídne stejný klíč, který byl na 10 pro starý systém, ale v plně aktivovaném stavu. Zabito 6 hodin času, ale licence obnovena.

Pokud někdo někdy koupil winda a upgradoval na 10 přes asistenta pro upgrade, zde je metoda, kterou jsem nikde jinde neviděl popsanou

Jak funguje aktivace a licencování systému Windows 10

Trocha historie na začátek: ve Windows 7 a 8.1 při první aktivaci bylo vytvořeno jedinečné ID počítače, které bylo spolu s produktovým klíčem uloženo v databázi aktivačního serveru. Při opětovné instalaci a aktivaci systému proto zkontrolujte, zda se ID a klíč, s nimiž byl systém nainstalován, shodují. Pokud se oba údaje shodovaly s údaji v databázi, systém byl aktivován.

Bezplatné licencování systému Windows 10 je nastaveno jinak než v předchozích verzích systému Windows. Dříve jste k aktivaci vždy potřebovali produktový klíč. I v moderních systémech Windows 8 a 8.1. stejně jako u nových počítačů s Windows 10. tento klíč je pevně zabudován ve firmwaru UEFI. Když si koupíte novou kopii systému Windows 10. například pro instalaci do sestaveného počítače. dostanete také produktový klíč.

Uživatelé, kteří přecházejí na systém Windows 10, nedostanou licenční klíč. Po aktualizaci není možné zjistit klíč. Je vložen přímo v instalačním programu a automaticky se zadává během procesu upgradu, ale pokud se na něj podíváte pomocí specializovaného nástroje a pak ho porovnáte například s klíčem svého kamaráda, který také provedl bezplatný upgrade na Windows 10, zjistíte, že jsou úplně stejné.

Při upgradu ze systému Windows 7 Service Pack 1 nebo Windows 8.1 instalační program zaregistruje jedinečné ID, které umožňuje aktivačním serverům systému Windows identifikovat hardware počítače.

Pokud následně přeinstalujete systém Windows 10 na stejný počítač, systém automaticky kontaktuje aktivační servery, které následně automaticky aktivují vaši kopii poté, co se ujistí, že je v dané konfiguraci povolena bezplatná licence systému Windows 10. To znamená, že při čisté instalaci můžete bez obav přeskočit všechny kroky, ve kterých je nutné zadat produktový klíč, protože víte, že systém bude po instalaci automaticky aktivován.

přenést, licenci, systému, windows, jiného, počítače

To znamená, že kód produktu bude legální, pokud na počítači po přeinstalaci poběží stejné komponenty jako při aktualizaci nebo čisté instalaci.

Jak správně migrovat licenci systému Windows 10 do jiného počítače.

Naštěstí to není těžké. Stačí odebrat licenci systému Windows 10 ze starého počítače (notebooku) a poté ji aktivovat v novém zařízení.

Než začnete provádět migraci, musíte vědět, jaký typ licence máte. Společnost Microsoft umožňuje přenášet z jednoho zařízení do druhého pouze maloobchodní verzi operačního systému (retail).

Verze operačního systému OEM a Enterprise nejsou přenosné. To by měl mít na paměti každý uživatel.

přenést, licenci, systému, windows, jiného, počítače

Jak zkontrolovat, zda je váš typ maloobchodní? Snadno, zadáním následujícího příkazu do příkazového řádku na starém počítači:

Samozřejmě s právy správce a stisknutím klávesy Enter na klávesnici.

Po kliknutí pravým tlačítkem myši na tlačítko „Start“ vyberte nástroj „Příkazový řádek (správce)“. Potvrďte akci, která vyvolá spuštění součásti systému Řízení uživatelských účtů (UAC).

V okně, které se zobrazí po dokončení příkazu, se zobrazí následující informace. Pozitivní výsledek. v poli „Popis“ je označeno „RETAIL“. To znamená, že můžete pokračovat.

Dále budete potřebovat 25znakový licenční klíč původního systému Windows 10 ve starém počítači, abyste mohli úspěšně přenést. Tato informace byla dodána při nákupu operačního systému nebo v e-mailu, který jste obdrželi po jeho zakoupení. Existují také nástroje třetích stran, například „Wise Windows Key Finder“, které mohou pomoci zjistit požadovaná data. Více informací o této problematice naleznete zde.

Dalším krokem je deaktivace. Proveďte to pomocí tohoto příkazu:

V příkazovém řádku s právy správce. Po stisknutí klávesy Enter se zobrazí zpráva, že klíč produktu byl úspěšně odebrán.

Nyní stojí za to vymazat všechny záznamy o něm, které jsou uloženy v registru. K tomu použijte stejný příkazový řádek:

a stiskněte klávesu enter. Po zpracování příkazu se zobrazí okno se zprávou, že klíč registru byl úspěšně odstraněn.

Je čas restartovat starý počítač a zkontrolovat stav aktivace systému Windows 10. Zde vám pomohou informace, které se zobrazí po otevření Nastavení v části Aktualizace a zabezpečení a Aktivace. Ujistěte se, že operační systém již není aktivován.

Posledním krokem je migrace licence systému Windows 10 do jiného počítače. Ve stejné sekci „Aktivace“ na novém počítači klikněte na odkaz „Změnit klíč produktu“ a zadejte 25znakový klíč, který máte. Připojení k serverům společnosti Microsoft a aktivace kopie operačního systému. To je vše!

Poznámka: ujistěte se, že nový počítač má stejnou edici systému Windows jako starý počítač. Licencování se podaří pouze v případě, že existuje shoda verzí.

Jak správně migrovat licenci systému Windows 10 do jiného počítače.

Naštěstí to není tak těžké. Stačí odebrat licenci systému Windows 10 ze starého počítače (notebooku) a poté ji aktivovat v novém zařízení.

Před zahájením migrace je třeba vědět, jaký typ licence máte. Společnost Microsoft umožňuje přenášet z jednoho zařízení do druhého pouze prodejní verzi operačního systému.

Verze OEM a firemní verze operačního systému jsou nepřenosné. To by měl mít na paměti každý uživatel.

Jak zkontrolovat, zda je váš typ maloobchodní? Snadno, zadáním následujícího příkazu do příkazového řádku na starém počítači:

samozřejmě s právy správce a stisknutím klávesy enter na klávesnici.

Chcete-li to provést, vyberte nástroj „Příkazový řádek (správce)“ po kliknutí pravým tlačítkem myši na tlačítko „Start“. Potvrzení akce v součásti Řízení uživatelských účtů (UAC) systému.

V okně, které se zobrazí po spuštění příkazu, se zobrazí všechny potřebné údaje. Pozitivní. v poli „Popis“ je uvedeno „RETAIL“. To znamená, že můžete pokračovat.

Aby byl přenos úspěšný, musíte mít na starém počítači 25znakový licenční klíč původního systému Windows 10. Přišel s nákupem operačního systému nebo v e-mailu, který jste obdrželi po jeho zakoupení. Existují také nástroje třetích stran, například „Wise Windows Key Finder“, které mohou pomoci zjistit požadovaná data. Více informací o něm najdete zde.

Dalším krokem je deaktivace. Proveďte to tímto příkazem:

V příkazovém řádku s právy správce. Po stisknutí klávesy Enter se zobrazí zpráva, že klíč k produktu byl úspěšně deaktivován.

Nyní je vhodné vymazat všechny jeho záznamy, které jsou uloženy v registru. K tomu použijte stejný příkazový řádek:

a stiskněte klávesu enter. Po zpracování příkazu se zobrazí zpráva, že klíč registru byl úspěšně odstraněn.

Je čas restartovat starý počítač a zkontrolovat stav aktivace systému Windows 10. Zde vám pomohou informace, které se zobrazí po otevření „Nastavení“ v části „Aktualizace a zabezpečení“ a „Aktivace“. Ujistěte se, že operační systém již není aktivován.

Posledním krokem je migrace licence systému Windows 10 do jiného počítače. Ve stejné sekci „Aktivace“ na novém počítači klikněte na odkaz „Změnit klíč produktu“ a zadejte 25znakový klíč, který máte. Připojte se k serverům společnosti Microsoft a aktivujte svou kopii operačního systému. To je vše!

Poznámka: Ujistěte se, že nový počítač má stejnou edici systému Windows jako starý počítač. Licencování proběhne úspěšně pouze v případě, že existuje shoda verzí.

Jak aktivovat systém Win 10 při výměně součástí počítače?

Práce s klíčem OEM má své vlastní nuance. Tento typ licence je vázán na klíčové komponenty počítače: základní desku, procesor a TRM. Výměna těchto dílů bez obnovení aktivace je možná pouze v případě, že použitý hardware zcela selhal.

V takovém případě použijte nástroj pro řešení problémů. Nástroj pro řešení problémů s aktivací. Pokud se vyskytne problém se systémem, objeví se automaticky v příslušné sekci „Aktivace“. Pokud jste se obtěžovali mít účet Microsoft před začátkem problému, nebude s obnovením žádný problém.

 • Přejděte na „Nastavení“. „Aktualizace“. „Aktivace“ a spusťte nástroj pro řešení potíží.
 • V modrém okně klikněte na „Hardwarové komponenty se v tomto zařízení nedávno změnily“.
 • Operační systém provede diagnostiku a automaticky aktivuje vaši licenci.

Pokud systém zjistí chybu nebo má „podezření“, že licenci zneužíváte, obraťte se na technickou podporu společnosti Microsoft.

Jak deaktivovat licenci ve starém počítači

Než začnete, ujistěte se, že je klíč Windows někde uložen. Pokud máte krabici s produktem nebo digitální účtenku, převezměte ji odtud. Jinak existuje několik způsobů, jak obnovit klíč produktu ze starého počítače. Včetně Produkey od společnosti Nirsoft.

Chcete-li starý počítač deaktivovat, musíte otevřít příkazový řádek se zvýšenými právy. Účet správce nestačí. Musíte stisknout tlačítko „Start“ a do vyhledávacího pole zadat „cmd“ (bez uvozovek). Poté klikněte vpravo na možnost „Spustit jako správce“.

V zobrazeném příkazovém řádku spusťte následující příkaz a restartujte počítač:

Pokud plánujete počítač prodat nebo darovat, můžete také odstranit klíč z registru. Klíč nemusíte deaktivovat, ale je dobré ho chránit.

Pokud jsou příkazy úspěšné, starý počítač bude deaktivován. Systém Windows můžete používat i nadále, ale nebude považován za skutečnou kopii systému Windows a nebudou fungovat některé funkce, například personalizace plochy. Budete ve stejném stavu jako při instalaci systému Windows bez produktového klíče. Pokud chcete systém Windows aktivovat, můžete si koupit nový klíč a zadat jej nebo zakoupit ve Windows Store.

Deaktivace na starém počítači namísto nákupu nové licence

Licence systému Windows jsou drahé. Oficiální produktový klíč společnosti Microsoft stojí 100 až 200 dolarů. Stojí přibližně stejně jako 1TB SSD, 16 GB RAM nebo základní deska. A není dobré kupovat levné klíče na neznámých webových stránkách. Platit za další licenci, když chcete vyřadit starý počítač a pořídit si nový, není dobrý nápad. Dobrou zprávou je, že počítač, který již nehodláte používat, můžete deaktivovat a poté licenci přenést do nového počítače.

Příkaz slmgr je dostatečně jednoduchý, ale měli byste mít na paměti několik omezení. To nebude fungovat pro klíče OEM, které byly dodány s počítačem zakoupeným v obchodě. Výrobci tyto klíče vkládají do hardwaru, na kterém byly vytvořeny, a jejich přenos do nových zařízení nefunguje. Ačkoli slmgr může deaktivovat jakýkoli maloobchodní klíč (ten, který jste si zakoupili samostatně), aktivuje pouze ten, který odpovídá nainstalovanému operačnímu systému.

Klíče Windows 7 a 8 budou stále aktivovat systém Windows 10, ale pouze prostřednictvím standardního aktivačního procesu, nikoli prostřednictvím slmgr. Pokud při instalaci „Home“ zadáte klíč „Pro“, selže i slmgr. Abyste to měli co nejjednodušší, přeneste klíč Windows 10 Home do zařízení se systémem Windows 10 Home a klíč Windows 10 Pro do zařízení se systémem Windows 10 Pro. V opačném případě budete muset provést několik dalších kroků.

Jak přenést licenci do jiného počítače?

Před migrací licence systému Windows 10 do jiného počítače je třeba znát 25místný klíč. Pokud jste licenci zakoupili online, je uvedena na obalu s instalačním diskem nebo v dopise. Pokud nemáte ani jedno, ani druhé, vyplatí se stáhnout si program Wise Windows Key Finder, který vám klíč zjistí.

Pokud znáte svůj licenční klíč, musíte jej na starém počítači deaktivovat. Za tímto účelem spusťte konzolu jako správce a zadejte:

Po použití tohoto příkazu se zobrazí malé okno s informací, že licence byla úspěšně deaktivována.

Nyní je třeba odstranit klíč z registru. Spusťte příkaz ze stejného příkazového řádku jako správce:

Aby se změny projevily, je nutné restartovat systém.

Nyní otevřete „Nastavení“, „Aktualizace a zabezpečení“ a v levém menu vyberte „Aktivace“.

Klikněte na odkaz „Změnit klíč produktu“ a zadejte 25znakový klíč. Podle pokynů. Restartujte systém, aby se změny projevily. Úspěšně provedený převod licence.

Přenos systému Windows 10 do jiného počítače

„Desítka“ se stala závislejší než jiné verze operačního systému na určité sadě hardwarových komponent. Z tohoto důvodu nemusí vytvoření a nasazení zálohy systému Windows na jiný počítač stačit k tomu, aby systém fungoval správně.

Postup je pak rozdělen do několika kroků:

 • Vytvoření zaváděcího média operačního systému;
 • Odpojení operačního systému od hardwaru mateřského počítače;
 • Vytvoření bitové kopie se zálohou;
 • Nasazení zálohy na nový počítač.
přenést, licenci, systému, windows, jiného, počítače

Zvažte postupně každý z těchto kroků.

Krok 1: Vytvoření spouštěcího záchranného média

Tento krok je v tomto návodu jedním z nejdůležitějších, protože pro správné nasazení obrazu operačního systému je nezbytné spouštěcí záchranné médium. Bohužel není možné vytvořit spouštěcí záchranné médium, které by bylo možné nasadit na jiný počítač. Programy byly vyvinuty speciálně pro tento úkol, což vám umožní provádět úkol s maximální efektivitou.

Na trhu je jich spousta. Existují firemní řešení, ale nebudeme se jimi zabývat, protože jejich funkce jsou pro tuto úlohu příliš nadbytečné. Některá taková řešení je navíc nutné pro správnou funkci předem nakonfigurovat, což je pro mnoho uživatelů jen ztráta času. Aplikace, která bude použita k vytvoření bitové kopie pro migraci do jiného systému, má pouze funkce potřebné k provedení tohoto úkolu. Tento program se nazývá AOMEI Backupper Standard. Pokyny pro jeho použití jsou následující:

 • Po jeho instalaci a spuštění přejděte v hlavní nabídce na položku „Nástroje“, kde klikněte na kategorii „Vytvořit spouštěcí médium“.

Tím je proces vytváření obrazu operačního systému pro migraci do jiného počítače dokončen.

Fáze 2: Odpojení od specifikací hardwaru

Systém Windows 10 je sice skvělý pro mnoho zařízení, ale stále je vázán na hardwarové specifikace počítače, do kterého jste jej původně nainstalovali. Operační systém na novém počítači nebude fungovat správně, pokud tyto vazby neodstraníte. Tento úkol lze provést pomocí systémového nástroje Sysprep, který je součástí systému Windows. Postup použití tohoto programu je ve všech verzích systému Windows stejný.

 • Nejprve je třeba tento nástroj najít v počítači. Nachází se na adrese: C:WindowsSystem32sysprep. Zadejte ji do horního řádku „Průzkumníka“ a stiskněte klávesu Enter.
 • Spusťte aplikaci Sysprep jako správce. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky vyberte možnost „Spustit jako správce“.

Pokud nechcete přenášet pevný disk ze základní desky na základní desku, můžete postup ukončit v kroku 4. V takovém případě však musíte postupovat podle následujících pokynů.

Krok 3: Vytvoření oddělené zálohy operačního systému

Tento krok je velmi podobný prvnímu kroku. K vytvoření zálohy opět použijte AOMEI Backupper. Pokud však chcete, můžete použít jakoukoli jinou aplikaci, kterou „preferujete“. Návod popisuje celý proces na příkladu výše uvedeného programu:

 • Spusťte program a přejděte na kartu „Zálohování“, která se nachází v levé části okna. Dále je třeba kliknout na možnost „Zálohování systému“.

Spustí se proces zálohování systému. Doba, kterou to trvá, opět závisí na řadě faktorů, především na množství uživatelských dat, zatížení systému jako celku a na vlastnostech použitého počítače a paměťového zařízení.

Krok 4: Zálohování nasazení

Jedná se o závěrečnou fázi přenosu operačního systému Windows 10 do jiného počítače. Naštěstí to není příliš složité. Zde je důležité zajistit nepřerušované napájení počítače, do kterého budete přenášet, protože i ten nejmenší výpadek napájení může způsobit vážnou chybu. Naštěstí je pravděpodobnost, že právě v tuto chvíli dojde k výpadku proudu, malá.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS