Jak přenést video z iPhonu do notebooku

Jak přenést video z iPhonu do PC/Macu

Mnozí uživatelé se pro bezpečnější ukládání souborů uchylují k jejich ukládání do svých počítačů. Jistě každý majitel iPhonu se po natočení videa setkal s otázkou, jak přenést videa z iPhonu do počítače, zejména nezkušení uživatelé si tuto otázku pravděpodobně kladou. V tomto praktickém článku vám poradíme, jak na to. Stojí za zmínku, že přenos videa z iPhonu do počítače je velmi podobný přenosu fotografií, takže pokud již víte, jak přenášet fotografie, neměli byste mít žádné problémy.

Ujistěte se, že máte v počítači nainstalovanou novou verzi iTunes.

Synchronizace zařízení s naším počítačem. Za tímto účelem musíme nastavit synchronizaci. Nejprve spusťte iTunes a klikněte na ikonu smartphonu.

Přejděte do sekce Videa na bočním panelu domovské obrazovky.

Vedle položky „Synchronizovat“ zaškrtněte políčko.

Vyberte složku jako zdroj pro synchronizaci.

Počkejte, dokud nebude dokončen proces synchronizace.

To můžete provést prostřednictvím sítě Wi-Fi nebo kabelové sítě.

Před přenosem fotografií do počítače pomocí iTunes je třeba provést synchronizaci přes Wi-Fi.

První krok. Přístup do sekce Zařízení. Výběr iPhonu.

Druhý krok. Přejděte do Nastavení. Zaškrtněte políčko vedle možnosti „Synchronizovat tento iPhone přes Wi-Fi“.

Třetí krok. V nabídce přejděte do části „Obecné“, zaškrtněte políčko „Synchronizovat iTunes přes Wi-Fi“. Poté se zařízení pokaždé automaticky synchronizuje s počítačem pomocí Wi-Fi.

Jak přenést video z iPhonu do počítače

Existuje mnoho způsobů, jak přenést video z iPhonu do počítače. Ne všechny jsou však výhodné. Proto tento článek ukáže právě ty nejpohodlnější a nejrychlejší z nich. Velký důraz byl kladen také na jednoduchost a univerzálnost způsobů.

Nejlepší způsoby, které jsme vybrali, jsou iTunes, cloudové úložiště a iCareFone. Všechny mají své výhody a nevýhody.

 • iTunes je nejvhodnějším způsobem pro ty, kteří se v budoucnu chystají rozšířit svou sbírku zařízení Apple nebo jen používat své iPhony po mnoho let.
 • Cloudové úložiště je univerzální způsob. Jednoduše přetáhněte video do cloudu a odtud na místo, kde ho potřebujete, a je to. Ale i samotná cloudová úložiště se dodávají různými způsoby.
 • iCareFone, asijská obdoba iTunes. Aplikace je velmi jednoduchá a intuitivní pro každého. Nejlepší na tom je, že umožňuje jednoduše zkopírovat video z iPhonu jako z flash disku nebo naopak. videa můžete kopírovat a vkládat do telefonu.

Všechny metody popsané v tomto článku fungují s jakýmkoli modelem iPhonu, včetně některých nejstarších a nejnovějších modelů. Tento článek bude užitečný i pro začínající uživatele iPadu, iPodu, Apple Watch a dalších přenosných produktů Apple. Všechny způsoby jsou jednoduché a stačí, když nyní strávíte 5-10 minut, abyste trvale zjistili, jak sledovat videa z iPhonu na počítači. Díky tomu si můžete vybrat způsob, který vám nejlépe vyhovuje, a také lépe zacházet s produkty Apple obecně.

Jak přenést fotografie z iPhonu do počítače pomocí služby iCloud

V tomto tipu si ukážeme, jak můžete přenášet fotografie do počítače se systémem Windows pomocí služby iCloud. Připomínáme, že iCloud.je proprietární služba cloudového úložiště společnosti Apple. Každý uživatel získá 5 GB na iCloudu zdarma. K souborům můžete přistupovat z libovolného zařízení na iCloudu.com a přihlaste se pomocí Apple ID.

Pro přihlášení k iCloudu není třeba vytvářet nový účet. stačí použít Apple ID. Nejprve musíme nastavit knihovnu médií iCloud. Postupujte podle následujících kroků:

Klikněte na „Done“ a poté na „Apply“.

Chcete-li nahrát fotografie prostřednictvím služby iCloud do počítače, postupujte následovně

přenést, video, iphonu
 • Připojte zařízení k počítači pomocí kabelu USB.
 • V počítači přejděte do sekce „Počítač“, kde by se měla objevit ikona vašeho zařízení.
 • Klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Importovat. V okně, které se otevře v dolní části, klikněte na možnost Rozšířená nastavení.
 • Zvolte „Importovat obrázky do“, kam chcete obrázky nahrát. Potvrďte import stisknutím tlačítek „OK“ a „Next“.
 • V zobrazeném okně můžete ručně zaškrtnout políčka u fotografií, které chcete přenést do počítače.
 • Stiskněte tlačítko Import. Poté se soubory uloží do zvolené složky. Po dokončení importu se složka znovu otevře.
 • Krok 1.Nejprve připojte iPhone k Macu.
 • Spusťte aplikaci Spotlight, která se nachází v pravém horním rohu obrazovky.
 • Přejděte na položku Zachycení snímků.
 • Fotografie můžete vybrat ručně kliknutím levým tlačítkem myši nebo je můžete importovat všechny najednou kliknutím na tlačítko „Importovat vše“.
 • Vyberte složku, do které chcete importovat fotografie.
 • Před importem souborů je vhodné zrušit zaškrtnutí políčka „Smazat po importu“, jinak budou všechny soubory v zařízení po importu smazány.

Jak odesílat velké video soubory ze systému Android nebo počítače

Pokud potřebujete ze svého zařízení se systémem Android odeslat velký soubor videa, můžete využít oblíbené poskytovatele cloudových úložišť: Disk Google (15 GB zdarma), Yandex.Disk (10 GB zdarma), Cloud (8 GB zdarma), Microsoft OneDrive a Apple iCloud (5 GB zdarma) nebo použití služeb (aplikací) pro přenos větších souborů. Zde jsou ty nejvhodnější:

WeTransfer

Pomocí služby WeTransfer je možné zdarma odesílat velké video soubory o velikosti až 2 GB. Předplatné tarifu Plus bude stát 12 dolarů měsíčně, ale umožní vám posílat soubory o velikosti až 20 GB.

Pushbullet

Bezplatná verze této aplikace umožňuje odesílat soubory o velikosti 25 MB, ale roční předplatné plánu Pro za 40 dolarů zvýší limit na 1 GB.

Odeslat kamkoli

Tuto aplikaci lze považovat za nejbližší aplikaci AirDrop, která je k dispozici pro systém Android. Umožňuje posílat velké video soubory libovolnému uživateli internetu. Informace odesílané prostřednictvím aplikace budou šifrované. Maximální velikost souboru, kterou aplikace podporuje, je 50 GB.

Cloudové úložiště a sdílení souborů

Cloudové úložiště se stalo důležitou součástí našich životů a je vynikající pro přenos velkého množství dat napříč platformami. Zatímco Dropbox nabízí na začátku pouze 2 GB, služby jako MEGA mohou nabídnout až 50 GB volného prostoru. Stačí si stáhnout bezplatného mobilního klienta a nahrát soubory, které vás zajímají. V bývalém Sovětském svazu jsou oblíbené cloudové služby Google Drive, Cloud a Yandex.Dropbox.

„Průzkumník Windows

Tato možnost nemusí fungovat s nejnovějšími generacemi iOS, ale starší zařízení stále umožňují nahrávat videa z iPhonu bez jakéhokoli „middlewaru“. Majitel iPhonu by měl:

Tip: Uživatel by měl nejprve zkontrolovat, zda se klip nachází v zadané složce v zařízení, a pokud ne, přenést jej do aplikace 100APPLE pomocí libovolného dostupného správce souborů.

Jak přenést iPhone z počítače do systému Windows

Naprostá většina lidí na světě používá ve svém počítači operační systém Windows. Na rozdíl od systému MacOS nemá nic společného se samotným iPhonem. Postup přenosu souborů proto často vypadá složitě.

Přesto existuje více než dost způsobů, jak snadno přenášet soubory z iPhonu do počítače se systémem Windows. Celkem jsme napočítali 10 takových metod, které jsou vysvětleny níže.

Prostřednictvím iTunes

To je hlavní možnost, kterou je třeba zvážit jako první. Společnost Apple doporučuje pro přenos dat používat iTunes.

iTunes byl původně navržen jako přehrávač médií. Vyvinul se však v jeden z mála nástrojů pro připojení iPhonu k počítači se systémem Windows.

Chcete-li použít tuto metodu přenosu, musíte si do počítače stáhnout aplikaci iTunes. Je zcela zdarma ke stažení. A díky globálnímu dosahu společnosti Apple bude software k dispozici v ruštině.

Před stažením iTunes se ujistěte, že máte v počítači nainstalovaný systém Windows 7 nebo novější.

Po stažení požadované distribuce je třeba otevřít soubor exe a zahájit instalaci. Po dokončení procesu je třeba provést několik kroků podle jednoduchého návodu k přenosu souborů:

 • Připojte iPhone k počítači pomocí kabelu Lightning-USB.
 • Potvrzení důvěryhodnosti počítače.
 • Spusťte iTunes.
 • Aktivace připojení.
 • Vyberte typ souborů, které chcete migrovat. Vezměte si například fotografie.
 • Klikněte na tlačítko „Synchronizovat“ a předtím vyberte složku, ve které budou data umístěna.
 • Klikněte na tlačítko „Hotovo“.

Po provedení uvedených manipulací budou soubory umístěny do zadané složky. Tento způsob přenosu samozřejmě není nejpohodlnější, pokud jde o přenos několika skladeb nebo videí. Jedná se však o omezení společnosti Apple.

přenést, video, iphonu

Pokud naopak chcete data přenést do počítače a zálohovat je, můžete zálohování potvrdit v sekci „Zálohy“ v iTunes.

Jen nezapomeňte jako místo pro uložení použít „Tento počítač“ místo „iCloud“. V opačném případě budou soubory nahrány do cloudu.

Přes iCloud

Někteří majitelé iPhonů si pletou iTunes a iCloud. Jedná se o dva velmi odlišné nástroje, které oba umožňují stejně úspěšně přenášet soubory z iPhonu do počítače. Až na to, že iTunes je software pro přímou synchronizaci a iCloud je cloudové úložiště.

Chcete-li tímto způsobem přenášet soubory, musíte povolit synchronizaci iPhonu s iCloudem. To můžete provést v položce nastavení mobilního zařízení.

Můžete si vybrat nejen fotografie/videa, ale také další osobní údaje, jako jsou kontakty, poznámky, upomínky a záložky prohlížeče Safari.

Výchozí 5GB dostupného prostoru v iCloudu. Chcete-li zvýšit kapacitu úložiště, měli byste si předplatit 50 GB (59 p/měsíc), 200 GB (149 p/měsíc) nebo 2 Tb (599 p/měsíc).

Soubory z iPhonu můžete do počítače přenášet také pomocí služby iCloud Drive. Začněte instalací aplikace a přihlášením pomocí svého Apple ID.

V programu zaškrtněte políčko „iCloud Drive“ a stiskněte tlačítko „Apply“. Poté se všechny soubory z cloudu zobrazí v samostatné položce nabídky v počítači.

Všimněte si, že fotografie jsou na samostatné kartě. Zobrazí se však také v aplikaci iCloud Drive, pokud kliknete na příslušnou možnost nabídky.

Použití Průzkumníka Windows

Průzkumník systému Windows je hlavním prostředkem komunikace mezi počítačem a chytrým telefonem a používají ho i majitelé systému Android. V případě iPhonu je to složitější, ale soubory je možné tímto způsobem přenášet.

Nejprve si však majitel iPhonu musí do počítače nainstalovat iTunes, ačkoli je nebude používat. Pak je třeba připojit iPhone k počítači. Po splnění požadavků na počáteční nastavení lze soubory přenášet bez jakýchkoli potíží:

V závislosti na množství přenášených dat může přenos trvat několik minut až hodinu. Rychlost je ovlivněna také technickým vybavením počítače.

Používání cloudového úložiště

iCloud není jediná služba cloudového úložiště dostupná majitelům iPhonu. Do svého mobilního zařízení si můžete stáhnout aplikaci naprosto libovolné služby.

Vezměme si jako příklad společnost Yandex. Disk. Interakci s cloudem lze provádět jak pomocí samostatné aplikace, tak pomocí standardního prohlížeče. K přenosu souborů je třeba mít účet Yandex a přihlásit se do služby Disk.

Chcete-li nahrát informace do cloudu, potřebujete aplikaci Yandex. Otevřete část „Soubory“ na jednotce a klikněte na „“. Můžete přidávat soubory i vytvářet složky pro jejich ukládání.

Odesílání dat je ještě snazší, pokud si do telefonu stáhnete aplikaci služby. Poté se v nastavení mobilního zařízení zobrazí tlačítko synchronizace. To znamená, že všechny fotografie se nahrají automaticky.

Po stažení souborů jakýmkoli vhodným způsobem se musíte přihlásit ke svému účtu prostřednictvím prohlížeče počítače. Všechny nahrané informace se zobrazí ve složkách, které jste vytvořili dříve. Pro stažení stačí kliknout na tlačítko se šipkou.

Jak stáhnout video z počítače do iPhonu přes iTunes

iTunes je univerzální aplikace od renomované společnosti Apple. Pomocí něj můžete nejen stahovat aplikace, ovládat počítačové zařízení prostřednictvím iPhonu, ale také odesílat video data z telefonu do počítače! Tato aplikace umožňuje uživateli provádět všechny operace, které nejsou k dispozici velmi rychle a pohotově.

Chcete-li přenést soubory z počítače do iPhonu, musíte v počítači otevřít iTunes a přetáhnout do nich převedené video. To lze provést dvěma způsoby:

Pro první možnost stačí poslat video, které má být převedeno, na plochu, otevřít aplikaci a jednoduše přetáhnout video a přidat ho. Automaticky se přesune do příslušné sekce programu.

 • V aplikaci klikněte na položku „Soubor“ a vyhledejte položku „Přidat počítačový soubor do knihovny médií“.
 • Pak vyberte video, které chcete přenést.
 • Pokud jste video přidali správně, mělo by se objevit v sekci „Moje videa“ v aplikaci.
 • Po úspěšném přidání filmu je třeba připojit iPhone pomocí kabelu USB. Synchronizovat můžete také přes Wi-Fi. V iTunes se automaticky zobrazí ikona telefonu.
 • Pak přejděte do sekce „Moje filmy“ a klikněte na políčko „Synchronizovat všechny filmy“.
 • Pokud chcete přenést pouze jedno video, zaškrtněte políčko pouze pro toto video. Poté se podívejte do pravého dolního rohu a klikněte na „Apply“.

Data se přenesou a synchronizují a poté si můžete video prohlédnout v zařízení prostřednictvím iTunes.

Možné problémy

Přestože v tomto článku jsou uvedeny různé způsoby přenosu videosouborů a každému uživateli bude vyhovovat jedna metoda, stojí za to zmínit některé z nejčastějších chyb, kterých se při přenosu souborů dopouštějí.

Několik let pracoval v prodejnách mobilních telefonů dvou velkých operátorů. Dobře se vyznáte v tarifech a vidíte všechna úskalí. Láska gadgets, zejména na Android.

Synchronizace se nejlépe provádí pomocí kabelu USB. Ujistěte se, že máte v počítači nejnovější verzi iTunes.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS