Jak přidat složku do archivu v zařízení Samsung

Jak rozbalit soubory v systému Android: rychlé a snadné otevření souboru zip v systému Android

Kde jsou soubory a data stažená do smartphonu z internetu?

Každý majitel chytrého telefonu se systémem Android se alespoň jednou setkal s problémem, kdy nemohl v hlubinách systému najít stažený soubor. Mnoho lidí prostě neví, kde skončí, a lámou si hlavu. Rozhodli jsme se to jednou provždy vyřešit.

Je to vlastně docela jednoduché. pokud stáhnete soubor z webu, může být ve složce „Download“. Jeho umístění se může lišit v závislosti na verzi operačního systému a uživatelského rozhraní.

Chcete-li složku najít, musíte použít předinstalovaný nebo si stáhnout jiný správce souborů, například „ES Explorer“ nebo „File Manager“ od vývojáře aplikace Flashlight Clock. V Google Play je mnoho takových aplikací. Pak stačí použít funkci vyhledávání nebo ručně zkontrolovat ostatní adresáře. Naším cílem je složka Download, kde jsou uložena všechna stažená data.

Na příkladu Průzkumníka ES můžete použít vyhledávání nebo přejít do nabídky Menu. Místní úložiště. Domovská složka. Zde si můžete vyhledat svůj oblíbený adresář.

V příkladu „Správce souborů“ je vše mnohem jednodušší. na hlavní obrazovce programu je sekce „Stahování“, kde jsou uložena všechna stažená data.

Pokud máte ve smartphonu nainstalovanou paměťovou kartu, stažená data se na ni automaticky uloží. Jejich nalezení je také velmi snadné, měli byste přejít do adresáře Download na paměťové kartě.

Jak přidat složku do archivu v systému Android?

Označte soubor nebo složku, kterou chcete nahrát, a kliknutím pravým tlačítkem myši zobrazte kontextovou nabídku systému Windows. Přejděte na „Odeslat“ a v otevřené podnabídce vyberte „Komprimovaná složka ZIP“. Tím se spustí archivace složky s původním názvem.

Jak archivovat soubory do souboru ZIP?

Označte požadovaný soubor nebo složku a kliknutím pravým tlačítkem myši zobrazte kontextovou nabídku systému Windows. V nabídce vyberte možnost „Odeslat“ a v otevřené podnabídce vyberte možnost „Komprimovaná složka ZIP“. Tím se spustí archivace složky do archivu s původním názvem.

Najděte soubor nebo složku, kterou chcete komprimovat. Klepněte a podržte (nebo klepněte pravým tlačítkem myši) na soubor nebo složku, vyberte možnost Odeslat (nebo na ni najeďte kurzorem myši) a poté vyberte možnost Komprimovaná složka ZIP.

Jak otevřít archiv ZIP pomocí Průzkumníka ES

Tato metoda otevře také archivy RAR a téměř všechny ostatní archivy.

 • Stáhněte si aplikaci ES Explorer z obchodu Google Play
 • Otevřete aplikaci ES Explorer ve smartphonu.
 • Klikněte na ikonu „Menu“ v levém horním rohu.Závěr

Zkontrolovali jsme dvě aplikace, které umožňují práci s archivy ZIP na zařízeních se systémem Android. Pokud máte ve smartphonu mnoho souborů a dokumentů, doporučujeme je uložit do archivu ZIP nebo RAR, abyste uvolnili více paměti.

Kdysi dávno byly vyvinuty archivy, které komprimovaly informace, aby se minimalizoval úložný prostor. Nejoblíbenější z nich stále zůstávají archivy RAR, protože jejich obsah lze nejen komprimovat, ale také uložit pod speciálním heslem.

Každý zná slavný WinRar, který se používá v operačním systému Windows. Snadno se používá, umí pracovat s mnoha typy souborů a velmi dobře je komprimuje. Proto si uživatelé operačního systému Android chtějí nainstalovat právě tuto aplikaci.

Ale neexistuje, protože je vyvinut pro Windows (je to Win Rar). Existuje však oficiální archivátor RAR pro Android, který rozbaluje archivy na chytrých telefonech nebo tabletech.

Stojí za ním tým RARLAB, vývojáři programu WinRAR. Není tedy třeba pochybovat o jeho spolehlivosti.

Univerzální program WinRAR

Program WinRAR je velmi rozšířený pro archivy RAR a je to jediný program RAR, který používám. Můžete si stáhnout nebo koupit. V seznamu vyhledejte ruskou verzi (rusky). Instalace programu WinRAR je poměrně snadná, stačí neustále mačkat tlačítko „Další“. Program je placený, ale se zkušební dobou 40 dní. Po uplynutí zkušební doby WinRAR funguje dál, ale začne pokaždé obtěžovat oknem s připomínkou o licenci.

Chcete-li rozbalit soubor RAR nebo jakýkoli jiný archiv, stačí na něj kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat jednu z možností:

 • Rozbalit soubory. otevře se dialogové okno pro rozbalení
 • Rozbalit do aktuální složky. obsah se zobrazí v aktuální složce
 • Rozbalit do „názvu složky“. rozbalit do nové složky s názvem archivu (doporučeno)

Nejjednodušší jsou druhá a třetí možnost. Pokud zvolíte první možnost, zobrazí se dialogové okno, ve kterém můžete zadat konkrétní cestu, kam budou soubory umístěny, a některé další parametry:

 • Rozbalit s nahrazením souborů. pokud složka již obsahuje stejné soubory jako archiv, budou přepsány novými
 • Extrahovat s aktualizací souborů. totéž, ale nahradí se pouze starší soubory
 • Přepsat pouze existující soubory. dojde pouze k aktualizaci, ostatní soubory nebudou extrahovány.

Položky „Režim přepisu“ určují chování programu při nahrazování existujících souborů.

Poškozené nebo neúplně stažené archivy můžete rozbalit pomocí tohoto dialogového okna. Pokud má soubor chybu, nebude ve výchozím nastavení dekomprimován. Pokud zaškrtnete políčko „Ponechat poškozené soubory na disku“, poškozený archiv bude částečně rozbalen. Pokud se jedná o video nebo hudební soubor, budete jej moci otevřít. Úplnost výsledného souboru však samozřejmě závisí na závažnosti poškozeného archivu.

Soubory můžete rozbalit také z okna programu WinRAR. Stačí vybrat požadované soubory a stisknout některé z tlačítek: „Extract“ nebo „Wizard“.

WinRar vám také pomůže uspořádat zálohu dat.

Upozorňujeme, že po instalaci některého z výše uvedených programů může z Průzkumníka Windows zmizet výchozí položka nabídky „Vysunout“ pro archivy ZIP.

Jak otevřít soubor ZIP nebo RAR v telefonu se systémem Android?

Představte si jednoduchou situaci: e-mailem vám byl zaslán zabalený soubor s důležitými dokumenty. Chcete-li zobrazit samotné dokumenty, musíte je vyjmout ze souboru, ve kterém byly zabaleny. A jak to děláte?

Otevření souboru ZIP nebo RAR je ve skutečnosti snadné a často k němu ani nepotřebujete aplikaci třetí strany. Pokud máte ve firmwaru nainstalovaný průzkumník, můžete jej s největší pravděpodobností použít k dekomprimaci souboru. Zde je příklad: soubor je ve složce, klikneme na něj a systém nás vyzve k jeho rozbalení:

Rozbalit například do stejné složky. Archiv je rozbalen. Přejděte do něj a podívejte se na náš soubor.

Pokud není k dispozici vestavěný průzkumník souborů nebo pokud nepodporuje dekompresi, můžete si stáhnout aplikaci, která umožňuje vytvářet a dekomprimovat archivy.

Přejděte na Google Play a vyhledejte RAR.

Nainstalujte si aplikaci, která se vám líbí. Dali jsme přednost stejnojmenné aplikaci RAR, kterou vytvořila známá společnost RARLAB. Instalace.

Spusťte jej a vyhledejte soubor, který chcete rozbalit. Zde je náš soubor:

Klikněte na něj a podržte prst, dokud se nezobrazí nabídka. V nabídce vyberte možnost „Extrahovat do“ a extrahujte do požadovaného oddílu. Rozbalení do aktuální složky je snadné.

Nyní jej můžete otevřít pomocí vhodné aplikace.

Můžete také použít průzkumníka třetí strany, například aplikaci ES Explorer. Pointa je stejná: najděte soubor s ním, klikněte na něj. Poté klikněte na tlačítko nabídky (ve tvaru tří teček), v nabídce vyberte možnost „Extrahovat do“.

Jak vytvořit tajnou složku v zařízení Samsung

Na začátek je důležité říci, že v systému Samsung se systémem Android 11 se chráněná složka nazývá Knox Folder. U některých modelů chytrých telefonů se mohou nastavení lišit, proto je nejlepší vyhledat nastavení, které vás zajímá, pomocí vyhledávače.

Chcete-li vytvořit chráněnou složku Samsung, musíte

 • Ve smartphonu Samsung přejděte do Nastavení.
 • Pak přejděte dolů na Biometrie a zabezpečení.
 • Dále najděte část Chráněná složka a klikněte na tlačítko Přijmout.
 • Poté vyberte požadovanou možnost hesla (heslo, grafické heslo, biometrické heslo).
 • Poté přidejte požadované soubory do chráněné složky.

Hotovo, nyní můžete získat všechna data, která jste chtěli skrýt před zvědavýma očima, prostřednictvím nastavení smartphonu.

Chráněné soubory můžete přesunout zpět do paměti zařízení následujícím způsobem:

 • Otevření chráněné složky Samsung.
 • Dále otevřete Moje soubory.
 • Otevřete soubor, který vás zajímá.
 • Klepněte na tři svislé tečky v pravém horním rohu.
 • Stiskněte tlačítko Přesunout.

Takto vypadá složka chráněná společností Samsung.

Jak vytvořím složku na ploše telefonu se systémem Android (spouštěč)

Nejjednodušší je vytvořit na ploše složku. To pomůže uspořádat žádosti do tematických skupin. Stačí, když:

 • Přetažení jedné miniatury z jedné aplikace do druhé. Smartphone si složku vytvoří sám. K tomu je třeba kliknout na požadovanou ikonu a po několika minutách ji začít přetahovat. Stejným způsobem můžete do složky přidat další aplikace.
 • Přizpůsobení složky jejím otevřením. Zde najdete další tlačítko pro aktivaci nových aplikací, možnost přejmenovat složku a nastavit pro ni další vlastnosti.
 • Ve výchozím nastavení jsou všechny adresáře systému Android pojmenovány „Nová složka“, za kterým následuje pořadové číslo. Všechny změny se automaticky uloží. Složku můžete kdykoli upravit.

Nyní víte, jak vytvořit složku na ploše systému Android. Spuštění libovolné aplikace ze složky je snadné. stačí se jí dotknout prstem a vybrat aplikaci, kterou chcete spustit. Klikněte na něj a spustí se. Vytváření složek vám pomůže udržet pracovní plochu nepřeplněnou ikonami. Aplikace třetí strany vám umožní třídit aplikace podle výrobce nebo typu.

Pokud hledáte způsob vytvoření složky v nabídce, stačí v telefonu najít příslušný typ displeje. Například verze 6 systému Android má tlačítko pro třídění podle typu aplikace. Po roztřídění aplikací můžete vytvářet vlastní složky a přejmenovávat stávající. Některé telefony tuto možnost nemají, v takovém případě vám pomohou aplikace třetích stran.

přidat, složku, archivu, zařízení, samsung

Toto není jediný způsob, jak vytvořit složku v systému Android. Složky na ploše můžete vytvářet také pomocí nástrojů třetích stran. Složku můžete také skrýt přidáním tečky bez mezer před název složky. Tato metoda nefunguje na všech verzích systému Android. Pokud ve správci souborů vytvoříte skrytou složku, měli byste v jeho nastavení zrušit zaškrtnutí políčka „Zobrazit skryté soubory a složky“, pak zmizí.

Vytvoření složky na jednotce

Kromě plochy a spouštěče má uživatel smartphonu přístup k jednotce, na které jsou uložena všechna data v zařízení. Může být nutné vytvořit složku zde. Váš smartphone je obvykle vybaven nativním správcem souborů, takže jej můžete používat. Někdy je však třeba nainstalovat další software.

Další informace: Správci souborů pro Android

přidat, složku, archivu, zařízení, samsung

Proces vytváření složky je víceméně totožný téměř ve všech správcích souborů a průzkumnících souborů. Jako příklad uveďme správce souborů Solid Explorer:

  Otevřete správce, přejděte do adresáře, ve kterém chcete vytvořit složku. Dále klikněte na tlačítko

| Denial of responsibility | Contacts |RSS