Jak připojit akční kameru jako webovou kameru

Často kladené otázky: Lze akční kameru používat jako webovou kameru??

Kameru GoPro můžete použít jako webovou kameru ve videokonferenčních službách, které umožňují zvolit vysílací nástroj. ve vašem případě akční kameru. Jmenujme alespoň některé z nich: Webex, Zoom, Microsoft Teams, Skype, Google Meetings, OBS a Wirecast.

Kameru GoPro můžete připojit jako webovou kameru k jakémukoli videokonferenčnímu nástroji, který umožňuje zvolit kameru pro vysílání. Patří mezi ně Webex, Zoom, Microsoft Teams, Skype, Google Meetings, OBS a Wirecast.

Aplikace Yi Camera pro chytré telefony

Jediným klepnutím na kulaté červené tlačítko připojíte fotoaparát a získáte přístup k ovládacím prvkům fotoaparátu.

V horní části rozhraní je nabídka pro přepínání režimů: Foto, Časosběr (několik fotografií za sebou jako slideshow), Video (natáčení videa).

V nabídce nastavení můžete vybrat rozlišení a řadu dalších zajímavých možností.

Aplikace Xiaomi Yi Camera pro chytré telefony

Jak připojit Xiaomi YI jako webovou kameru

Nejprve si musíte stáhnout mobilní aplikaci. Musíte navštívit fórum fanoušků MIUI, kde je anglická verze. Potřebujete také firemní účet, který budete v budoucnu používat. V chytrém telefonu povolte instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran.

Po instalaci softwaru se zobrazí okno s různými způsoby autorizace. Zajímá nás pouze použití účtu Xiaomi, je nepravděpodobné, že by někdo používal sociální sítě uvedené v seznamu. V aplikaci si také můžete zaregistrovat účet, který vyžaduje e-mailovou adresu.

Po dokončení registrace vás aplikace vyzve k zapnutí fotoaparátu a jeho připojení ke zdroji napájení. Po rozsvícení žlutého indikátoru na něm klikněte na tlačítko Další. Poté je nutné nechat fotoaparát naskenovat kód QR, který se zobrazí na obrazovce. Poté se zobrazí obrazovka s názvem fotoaparátu a názvem bezdrátové sítě, kterou smartphone a fotoaparát používají. Zadejte heslo pro přístup k síti a klikněte na tlačítko Další.

Proces připojení je poměrně vzrušující, protože zařízení se nemusí napoprvé synchronizovat, pak si musíte pohrát s nastavením. V našem případě žádný problém.

V režimu párování bliká indikátor LED žlutě a pak se rozsvítí modře. Plná funkčnost fotoaparátu je indikována stálým modrým světlem. Po celou dobu, kdy vás příjemný ženský hlas v čínštině upozorňuje na nějaké události nebo vás zdraví, není překlad stále online.

Kamera má malé rozměry, je kompaktní, má líbivý design, umožňuje sledovat situaci na dálku v dobré kvalitě. Jedinou podmínkou pro použití kamery je bezdrátové připojení k síti. Lze jej použít v mnoha aplikacích, například jako dětskou chůvičku, k dohledu nad dětmi a staršími lidmi, ke kontrole domácích zvířat nebo jako interkom (integrovaný reproduktor a mikrofon jsou pro tuto funkci vhodné). Výhodné je také nahrávat videa na paměťovou kartu, kterou můžete v případě nedostatku místa rychle vyměnit za jinou.

Požadovaná nastavení

Chcete-li se naučit fotografovat s akční kamerou, stojí za to pochopit složitosti nastavení. Akční kamerou můžete samozřejmě pořizovat video stisknutím jediného tlačítka. Pro lepší kvalitu obrazu je však třeba upravit další nastavení.

Jaké parametry jsou důležité pro získání kvalitního

  • Formát. Charakteristická je kombinace vertikálních a horizontálních stran. Tradičně používaná možnost je 16:9.
  • Snímková frekvence za sekundu. Indikátor přímo ovlivňuje plynulost obrazu. Optimální velikost je 30-60 snímků za sekundu. Existují verze až do 120 snímků za sekundu a více, což ovlivňuje kapacitu paměti miniaplikace.
  • Úhel pohledu. Akční kamera je původně určena k tomu, aby její majitel mohl pořizovat zajímavá videa sebe a svého okolí. S ohledem na to výrobci vybavují fotoaparáty širokoúhlým objektivem. Umožňuje pokrýt širokou oblast s ohledem na odlehlost předmětu. Změna úhlu záběru není obtížná, ale je třeba mít na paměti, že okraje snímku jsou rozmazané.
  • Nastavitelné zkreslení. Uživatelé této možnosti věnují jen malou pozornost. Přímo souvisí s kvalitou nastavení pozorovacího úhlu. Zvýšená korekce vyhlazuje rozmazané okraje fotografií. To se provádí oříznutím obrázku a jeho vytažením do strany.
  • Vyvážení bílé. V tomto případě se doporučuje použít automatický režim. V závislosti na světle bude obraz teplejší nebo chladnější.
připojit, akční, kameru, jako

Jak vytvořit živý přenos z kamery?

Klikněte na ikonu fotoaparátu v pravém horním rohu. Vyberte možnost „Zahájit vysílání. Zadejte jeho název, popis a nahrajte k němu obrázek. Klikněte na tlačítko „Vytvořit vysílání“.

  • Stáhněte si a nainstalujte do počítače software Imaging Edge Webcam.
  • Restartujte počítač (pouze po první instalaci).
  • Zapnutí fotoaparátu.
  • Ve fotoaparátu aktivujte následující nastavení (položky nabídky se mohou mírně lišit v závislosti na modelu fotoaparátu)

Jak přenést video z akční kamery do počítače?

Zapněte fotoaparát. jinak počítač nemusí připojený přístroj vidět. V nabídce akčního zařízení vyberte nastavení připojení USB AUTO nebo Mass Storage (v závislosti na modelu). Vložte jeden konec kabelu USB do příslušného slotu mobilního zařízení a druhý konec do portu počítače.

připojit, akční, kameru, jako

Jak připojit fotoaparát k počítači přes rozhraní USB?

Zapněte fotoaparát a připojte jej k počítači pomocí dodaného kabelu USB. Otevřete nabídku připojených zařízení v počítači. V systému Windows je to například My Computer nebo Tento počítač a v systému macOS Finder. Klikněte na ikonu fotoaparátu a vyhledejte adresář médií.

Jak připojit kameru SJCAM 4000 k počítači

Chcete-li přenést soubory z fotoaparátu do počítače, zapojte jeden konec dodaného kabelu do portu na fotoaparátu a druhý konec do portu USB v počítači. Zapněte fotoaparát, vyberte možnost použít fotoaparát jako velkokapacitní úložiště a stiskněte tlačítko OK na horní straně fotoaparátu.

Jak připojit akční kameru eken k počítači?

Akční kameru EKEN lze použít jako webovou kameru. Vyjměte paměťovou kartu a připojte fotoaparát k počítači přes USB. Po prvním připojení fotoaparátu systém Windows nainstaluje hardware a vyhledá a nainstaluje ovladače. Možná bude nutné restartovat počítač.

Otevřete boční kryt kamery GoPro a zapojte konektor Micro-HDMI do portu. Připojení konektoru HDMI k videorekordéru. Připojte převodník HDMI na USB a připojte jej k počítači. Připojení kamery GoPro ke zdroji napájení.

Mohu akční kameru připojit k telefonu?

Zpravidla stačí u 95 % akční kamery jednoduše stisknout nebo podržet tlačítko „nahoru“ a na obrazovce by se měla zobrazit síť Wi-Fi a heslo. Zapněte Wi-Fi v telefonu a připojte jej k síti Wi-Fi akční kamery.

K propojení obou produktů je třeba provést několik úkonů. Stáhněte si a nainstalujte speciální aplikace pro akční kameru Xiaomi (VLC player, Github a YI Xiaomi). Po stažení archivů je třeba je rozbalit; aktivujte modul Wi-Fi ve svém videozařízení a vyhledejte bod připojení v počítači.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS