Jak připojit bezdrátová sluchátka k iPhonu

Připojení sluchátek Airpods k iPhonu: nevidí, nepřipojí se, jedno sluchátko nefunguje

Airpods se k iPhonu připojují co nejsnadněji, rychle a ve většině případů bez problémů. Za několik let používání jsem je měl možná několikrát, kdy se automaticky nepřipojily, nebo jsem je musel v telefonu vymazat a znovu připojit. Celkově. velmi dobrá a kvalitní sluchátka, která skvěle fungují s iPhony, dalšími zařízeními Apple a dokonce i se zařízeními jiných výrobců.

V tomto článku vám ukážu, jak připojit sluchátka Airpods k iPhonu a jak vyřešit případné problémy s připojením. Když iPhone nevidí sluchátka AirPods nebo je vidí, ale nepřipojí se. Zvažte také situaci, kdy jedno sluchátko nefunguje. Není to často, ale stává se to. Narazil jsem na to u své první generace Airpodů. Pokyny platí pro všechny verze včetně Airpods Pro.

Připojení sluchátek Bluetooth k iPhonu a iPadu

Nejprve musíme zapnout sluchátka a nastavit je tak, aby se připojila k novému zařízení. Zpřístupnění sluchátek k vyhledávání. Zapněte napájení a zkontrolujte, zda bliká modrá kontrolka. Měla by blikat. Pokud ne, musíte stisknout samostatné tlačítko (s ikonou Bluetooth) nebo stisknout a podržet tlačítko napájení na náhlavní soupravě.

Důležité: Kontrolka by měla blikat modře.

 • Vezmeme iPhone nebo iPad a přejdeme do nastavení.
 • Přejděte na položku ‚Bluetooth‘.
 • Zapněte Bluetooth a v seznamu nalezených zařízení vyberte sluchátka Bluetooth.
 • Vedle sluchátek vidíme stav „Připojeno“ a ikonu vedle úrovně nabití baterie.
připojit, bezdrátová, sluchátka, iphonu

To je vše, jsme propojeni. Snímek obrazovky pro přehlednost.

Pokud kliknete na ikonu „i“ vedle sluchátek, můžete se od nich odpojit nebo úplně odstranit možnost „Zapomenout na toto zařízení“.

A tady je widget „Prvky baterie“, který se automaticky zobrazí po připojení sluchátek a zobrazuje úroveň nabití baterie.

Poté stačí zapnout napájení sluchátek a Bluetooth na zařízení iOS a vše se automaticky připojí.

Pokyny krok za krokem pro nastavení bezdrátových sluchátek pro Android

Koupili jste si nová sluchátka Bluetooth a nemůžete se dočkat, až je vyzkoušíte. Neměli byste však spěchat: pokud je spěcháte připojit k telefonu a vyjmete je z obalu, je vysoká pravděpodobnost, že se setkáte s první chybou: sluchátka nelze nabít, pak se rychle vypnou, telefon je nevidí nebo se vůbec nezapnou. Pravidlo číslo jedna: Nabíjejte zařízení. Jakmile kontrolka nabíjení svítí trvale, můžete sluchátka odpojit. Pak v telefonu zapněte Bluetooth. To lze provést v nastavení nebo ve vyskakovacím horním panelu dlouhým stisknutím ikony se stylizovaným písmenem B.

připojit, bezdrátová, sluchátka, iphonu

Po aktivaci modrého zubu v telefonu aktivujte sluchátka. Za tímto účelem stiskněte tlačítko napájení a poté dlouze stiskněte tlačítko aktivace Bluetooth. Kontrolka LED by měla blikat, pokud je přítomna. V telefonu v příslušné části vyberte možnost. Hledat zařízení. Po chvíli vás smartphone vyzve, abyste si vybrali jednu z nalezených pomůcek. Sluchátka nejčastěji poznáte podle názvu. Pokud jste si zakoupili čínské zařízení, název může být dlouhý a nesrozumitelný. Jednoduše odpojte zařízení a podívejte se, co zmizí z obrazovky.

Jakmile sluchátka najdete, klikněte přímo na ně. zobrazí se výzva k jejich připojení ke smartphonu. Souhlasím. Vybrané zařízení by se mělo objevit v horním seznamu nainstalovaných připojení. Vedle je napsáno „Plugged in“. Ve většině případů také indikuje stav nabití sluchátek.

Pokud máte sluchátka v přenosném pouzdře, mějte na paměti: víko otevřete až po zapnutí napájení zařízení a počkejte, až se objeví kontrolka Ready.

Příprava sluchátek na připojení k telefonu přes Bluetooth

Na začátku je třeba sluchátka jednoduše zapnout. U běžných sluchátek, která nejsou dělená, je k tomu určeno samostatné tlačítko. Měl by se ozvat bzučák a/nebo by měla svítit/blikat kontrolka.

Pokud máte samostatná sluchátka ve formátu TWS, obvykle se zapnou, jakmile je vyjmete z pouzdra. To je obvykle signalizováno pípnutím nebo kontrolkou. Pokud sluchátka vyjmete z pouzdra a nezapnou se (jsou nabitá). pak stiskněte tlačítko na každém sluchátku na 3-6 sekund. Nezapomeňte vyjmout obě sluchátka!

U některých modelů stačí otevřít nabíjecí pouzdro. Například v případě sluchátek Airpods.

Připojení bezdrátových sluchátek k telefonu

Zapnutí sluchátek / přepnutí do režimu párování

Otevřete nastavení Bluetooth v chytrém telefonu, zapněte Bluetooth

Vyberte ze seznamu sluchátka, která chcete připojit, a kliknutím na ně je připojte

Jedná se o obecné schéma připojení, které je vhodné pro naprostou většinu případů (pro zařízení se systémem Android i iOS), a přestože existují stovky a dokonce tisíce různých sluchátek, není možné uvést všechny možné detaily / rozlišovací prvky, takže nejlépe lze doporučit uživatelskou příručku / informace výrobce specifické pro váš model.

Pokud nemáte příručku po ruce, zkuste ji najít na webových stránkách výrobce nebo vyhledáním „příručka ke značce a modelu sluchátek“.

Projděme si toto stručné schéma podrobněji a podívejme se také na některé problémy, které mohou nastat při připojení bezdrátových sluchátek k náhlavní soupravě nebo reproduktoru (pro zjednodušení budeme dále říkat pouze „sluchátka“).

První připojení / párování (Pairing)

Zapnutí sluchátek / přepnutí do režimu párování

Stiskněte nebo několik sekund podržte tlačítko napájení. Může se jednat o tlačítko ON/OFF, tlačítko přehrávání nebo světelné tlačítko.

Pokud máte plně bezdrátová sluchátka, obvykle je musíte na několik sekund vložit do nabíjecího pouzdra a poté je vyjmout. Další běžnou možností pro sluchátka TWS je stisknout hlavní tlačítko/dotykové tlačítko na hlavních nebo obou sluchátkách na několik sekund.

Nemusí být k dispozici tlačítko napájení, např. bezdrátové kabely Sennheiser Momentum Wireless 3 se zapnou automaticky, když je otevřete ze složeného stavu.

Pokud se sluchátka nezapnou, zkuste je nabít, u některých modelů je to podmínkou před prvním zapnutím. Plné nabití může v závislosti na modelu trvat od jedné do několika hodin.

Po prvním zapnutí se některá sluchátka automaticky přepnou do režimu párování, který je obvykle doprovázen světelnou indikací (nejčastěji modrým blikáním) a/nebo hlasovými pokyny (Pairing).

Pokud tomu tak není, je třeba zahájit párování ručně: stiskněte zvýrazněné párovací tlačítko na sluchátkách s ikonou Bluetooth nebo vzor specifický pro váš model. Režim párování se často spouští stejnými tlačítky jako u funkce./vypnuto. ikonu náhlavní soupravy, ale musíte ji stisknout na 3-8 sekund místo jedné nebo dvou sekund.

Otevřete nastavení Bluetooth ve smartphonu, zapněte funkci Bluetooth

Pro rychlý přístup k nastavení Bluetooth otevřete obrazovku přejetím prstem nahoru nebo dolů (v závislosti na zařízení) a stiskněte ikonu Bluetooth.

Jedním klepnutím na ikonu zapnete/vypnete Bluetooth.

Pokud se sluchátka v seznamu nezobrazí, zkuste aktualizovat dostupná zařízení, vypnout/zapnout Bluetooth v telefonu a/nebo znovu spustit proces párování na sluchátkách.

Některá sluchátka mohou po vyhledání sama iniciovat připojení, stačí stisknout tlačítko připojit/párovat ve vyskakovací zprávě na obrazovce telefonu.

Některé telefony mohou požadovat kód PIN, zkuste použít standardní kód „0000“ nebo kód uvedený v uživatelské příručce.

Pokud obě párovaná zařízení podporují technologii NFC, můžete se místo výše uvedeného postupu jednoduše dotknout přiloženého sluchátka nebo jeho nabíjecího pouzdra na telefonu v oblasti se snímačem NFC a zařízení vás vyzve k opětovnému připojení.

Zařízení Apple nejsou vybavena funkcí NFC, ale současná sluchátka Airpods a Beats se mohou automaticky připojit, pokud otevřete kryt nabíjecího pouzdra v blízkosti zařízení iOS.

Opětovné připojení

Po spárování je opětovné připojení ve většině případů automatické, stačí sluchátka zapnout, když je v telefonu aktivována funkce Bluetooth.

Která bezdrátová sluchátka jsou vhodná pro iPhone

S iPhonem 7, který vyšel v roce 2016, se Apple zcela zbavil sluchátek se standardním konektorem. V minulosti bylo možné do tohoto konektoru zapojit 3,5mm sluchátka, poslouchat hudbu a zároveň nabíjet telefon. To již není možné. Sluchátka lze připojit pouze přes nabíjecí port.

Pokud nemáte bezdrátová sluchátka, máte možnost poslouchat hudbu prostřednictvím kabelové náhlavní soupravy. K tomuto účelu slouží speciální adaptér, který se jednoduše a snadno připojí k telefonu. Umožňuje používat nabíječku i připojená sluchátka. K dostání v oficiálním obchodě Apple Retail Store.

Bezdrátová náhlavní souprava je nejlehčí, nejsnáze nahradí kabelovou náhlavní soupravu a je skvělým způsobem, jak nabíjet a zároveň poslouchat hudbu. Funguje to tak, že se zařízení zapojí. Můžete tak nabíjet zařízení a zároveň poslouchat hudbu, ale k nabíjení slouží pouze jeden slot.

Bezdrátová sluchátka jsou užitečná, protože mohou hrát nonstop. To s sebou přináší i nepříjemnosti, například nutnost pravidelného dobíjení. Zařízení se nabíjí prostřednictvím pouzdra, které se dodává i se samotnou náhlavní soupravou.

Apple má vlastní bezdrátová sluchátka Airpods. Fungují dobře a hodí se ke všem zařízením společnosti. Někteří uživatelé nechtějí tuto náhlavní soupravu používat. Důvody jsou následující:

 • Tato náhlavní souprava má pouze dva typy: plug-in a tablet. Uživatelé, kteří nemohou používat tento typ náhlavní soupravy, si jednoduše nemohou koupit značkové výrobky společnosti. V roce 2019 se však společnost rozhodla tento nedostatek řešit, a tak vzniklo vakuové sluchátko;
 • Náklady na výrobek je také skvělý. Původní zařízení má vysokou cenu a bezdrátová sluchátka se k telefonu nedodávají. Proto uživatelé dávají přednost jiným výrobcům sluchátek.

Proto společnost umožňuje používat nejen vlastní náhlavní soupravu, ale i další náhlavní soupravy. Často se doporučuje JBL nebo TWS. K tomu musí být vybaven funkcí připojení pomocí Bluetooth. To umožňuje použití levnější varianty, která navíc nezpůsobuje uživateli problémy při používání.

Jak připojit sluchátka Bluetooth k iPhonu

S připojením bezdrátových sluchátek ke smartphonu obvykle nebývá problém. Nejprve je třeba zjistit, jak se to dělá. Zde jde o to, jaká náhlavní souprava má být připojena.

Připojení lze navázat dvěma způsoby, automaticky a prostřednictvím nastavení Bluetooth. V druhém případě stačí náhlavní soupravu zapnout a postupovat podle následujících pokynů.

Párování

Nejprve musí uživatel zapnout Bluetooth. To lze provést prostřednictvím nastavení nebo speciální nabídky „ovládací prvek“. Posunutím prstu nahoru a dolů obrazovku otevřete.

V případě sluchátek Apple Airpods stačí otevřít pouzdro se sluchátky. Tím se automaticky zahájí připojení. Náhlavní souprava se automaticky připojí k chytrému telefonu, uživatel nemusí dělat nic dalšího.

Pokud bezdrátové zařízení není od společnosti Apple, je třeba ho připojit pomocí Nastavení. Za tímto účelem:

 • Zapněte sluchátka a umístěte je do malé vzdálenosti od smartphonu.
 • Otevřete „Nastavení“ a přejděte na „Bluetooth“.
 • Zkontrolujte, zda je funkce zapnutá. Pak vyberte správnou dvojici z níže uvedeného seznamu.
 • Pokud se k náhlavní soupravě připojujete poprvé, můžete zaškrtnout políčko „Další zařízení“.

Po spárování může uživatel opustit nastavení a přehrávat hudbu/video. Chcete-li potvrdit, že je zařízení připojeno, sledujte ikonu párování v pravém horním rohu obrazovky.

Nepárový

Chcete-li zařízení odpojit, jednoduše odpojte Bluetooth. Párování se poté odpojí. Uživatel může také vypnout samotnou bezdrátovou náhlavní soupravu, aniž by musel vypínat Bluetooth. Nesmíme však zapomínat, že toto nastavení bude mít negativní dopad na baterii smartphonu.

Chcete-li zařízení zcela odpojit od smartphonu, postupujte podle pokynů:

 • Přejděte do nastavení telefonu a otevřete Bluetooth.
 • Vyberte požadované zařízení a klikněte na „i“ vedle názvu.
 • Stiskněte tlačítko „Zapomenout zařízení“.

Před opětovným připojením náhlavní soupravy bude muset uživatel znovu vytvořit párování. Připojení neproběhne automaticky.

Připojení sluchátek k novému zařízení

Stačí přepnout nový telefon nebo notebook na Bluetooth, vybrat sluchátka a počkat několik sekund. Kontrolka LED na náhlavní soupravě by měla v tomto okamžiku aktivně blikat. To znamená, že jsou v režimu párování.

Zde najdete podrobné pokyny k připojení:

Jako vždy o tom můžeme diskutovat v komentářích. Rád zodpovím všechny vaše dotazy.

0

Sergey

Bluetooth

Všechny komentáře jsou zkontrolovány. 2. Pokud chcete položit otázku, podrobně popište svůj problém. Uveďte konkrétní informace o problému. 3. Komentáře s vulgárními výrazy, urážkami a nesmyslnými komentáři budou smazány. 4. Žádná reklama na jiné webové stránky, skupiny na sociálních sítích, spam atd. д. 5. Pište prosím správně. Nepište velkými písmeny. 6. Při odpovědi na komentář stiskněte tlačítko „Odpovědět“.

Windows 10. všechny pokyny pro nastavení internetu a řešení problémů

Nastavení směrovače. Pokyny pro různé modely a výrobce

Užitečné programy. nastavení HotSpotu, Wi-Fi, 3G/4G modemů.

192.168.0.1 / 192.168.1.1. Přihlášení k nastavení směrovače nebo modemu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS