Jak připojit bezdrátovou klávesnici k televizoru Samsung

Jak připojit myš a klávesnici k televizoru Smart TV

Určitá kategorie lidí se domnívá, že do roku 2020 bude televize jako zařízení pro příjem informací zastaralá. Nahrazuje ho počítač s neomezeným přístupem na internet. Ve skutečnosti tomu tak ale není. Lidé nadále používají televizory, které vývojáři přidávají nové funkce, aby si udrželi zájem spotřebitelů.

poskytl divákům možnost připojit k zařízení klávesnici a myš. Odpověď na otázku „Mohu připojit myš k televizoru Smart TV??“Vždy byste měli říkat ano. Funkce je podporována a aktivně využívána již řadu let.

připojit, bezdrátovou, klávesnici, televizoru

Proč potřebujete bezdrátovou klávesnici

K používání televizoru potřebujete pouze dálkový ovladač. Umožňuje přepínat kanály, zapínat a vypínat spotřebič.

Pokud však mluvíme o přijímači s funkcí Smart TV, doporučujeme bezdrátovou klávesnici pro snadné surfování na internetu. Umožňuje psát do vyhledávacího pole a v případě potřeby i chatovat s přáteli na sociálních sítích.

Odrůda

Bezdrátové připojení

Tento typ se pomalu, ale jistě prosazuje na světovém trhu. Tato zařízení se liší typem připojení. K dispozici jsou dvě bezdrátová rozhraní pro připojení: Bluetooth a rádiové rozhraní.

Pracovní dosah se v obou případech pohybuje mezi 10-15 m.

Zařízení Bluetooth jsou náročnější na baterii, ale odborníci z předních společností neustále pracují na zlepšení výkonu. Rádiová rozhraní jsou úspornější z hlediska spotřeby energie a zatím se nespěchá s jejich vyřazením.

Drátové připojení

Tato varianta se připojuje přes zásuvku USB, která je pro tento typ připojení univerzální. Taková zařízení jsou cenově dostupnější a méně pohodlná než klávesnice s bezdrátovým připojením. Není potřeba baterie a nabitá baterie. Pokud vám nevadí kabely a nemusíte se s klávesnicí potulovat po pokoji, můžete si snadno vybrat klávesnici s kabelem.

Jak postupovat

V současné době existují kromě běžných myší s kabelem také bezdrátové a aerodynamické modely. Výhodou je, že ovladač má zabudovaný gyroskop, který snímá jeho polohu v prostoru. Abyste při navigaci nemuseli držet myš na plocho. Každé zařízení má vlastní připojení.

Drátová myš

Zde je vše jednoduché. Zařízení se jednoduše zapojí do konektoru USB na televizoru, který se obvykle nachází na boku nebo na zadní straně televizoru. Televizor detekuje hardware, nainstaluje potřebný software pro jeho provoz a informuje uživatele zprávou na obrazovce. Pokud se nic nestane, model přijímače myš nerozpozná (nekompatibilita).

Kabelová myš je připojena ke konektoru USB televizoru.

připojit, bezdrátovou, klávesnici, televizoru

Po úspěšném připojení se uživatel může pohybovat zcela jiným, pohodlnějším způsobem. Rolovacím kolečkem můžete například procházet webové stránky nebo nabídky.

Bezdrátová myš

Uživatelé, kteří si cení praktičnosti, dávají přednost bezdrátovému zařízení, které funguje na dálku. K připojení periferního zařízení k televizoru používá rozhraní Bluetooth. Signál přicházející z myši je zachycen televizním modulem. tak to funguje.

Bezdrátovou myš lze snadno připojit. Doprovodné bezdrátové myši se dodávají se speciálním adaptérem USB, který se vkládá do portu USB. Software se nainstaluje automaticky, ale aby myš fungovala, je třeba přesunout páčku na jejím krytu do polohy „On“.

Adaptér USB.

Vzduchová myš

Tato zařízení se objevila nedávno, ale již si získala své obdivovatele. Jejich výhodou je, že se kurzor pohybuje spolu s rukou. Zařízení má zabudovaný gyroskopický senzor, který snímá pohyby uživatele.

Bezdrátová myš nepotřebuje pracovní plochu, takže ji můžete ovládat vsedě nebo vleže. Myš je určena pro Smart TV s širokou škálou funkcí, ale pro PC je nepoužitelná. Mnoho modelů má klávesnici na zadní straně. Připojuje se stejně jako bezdrátové zařízení vložením adaptéru do portu USB.

Myš s televizní anténou.

Potřebujete myš pro Smart TV

K ovládání televizoru stačí jedna myš. Zatímco klávesnice slouží k zadávání textu, myš slouží k výběru programů, ovládání zařízení a k práci s ním. Je docela pohodlné psát na speciální klávesnici, která je na obrazovce. Pokud tedy nebudete často psát, možná nebudete potřebovat klávesnici, ale raději si pořiďte kvalitní bezdrátovou myš.

V každém případě je používání myši mnohem pohodlnější než dálkové ovládání, které má obvykle mnoho tlačítek. Abyste se mohli rychleji pohybovat a využívat prohlížeč co nejlépe.

Jak připojit myš a klávesnici k televizoru

Připojení klávesnice k televizoru je jednoduché. K tomu potřebujete zástrčku USB. Zjistěte, jak správně připojit myš a klávesnici k televizoru.

Je vhodné použít následující algoritmus:

 • Na zadním bočním panelu je port USB pro připojení kabelu.
 • Po připojení se na obrazovce zobrazí zpráva.
 • V nabídce vyberte kartu Systém. Tím se systém upraví podle vašich představ.

Po připojení bezdrátové klávesnice k televizoru je nutné vstoupit do Správce úloh. Pak vyberte kartu. přidat myš nebo klávesnici Bluetooth.

Po těchto manipulacích začne televizor zařízení detekovat. Zobrazí se informace o tom, kde se zařízení nachází, a je třeba stisknout klávesu enter.

Oblíbené značky

Pomocí bezdrátové klávesnice můžete nejen spravovat internetové služby, ale také upravovat nastavení televizoru.

Výhodou je, že se snadno a pohodlně používá. Při výběru správného modelu je třeba zvážit kompatibilitu televizoru a klávesnice.

Hned vám řeknu, že když mám Android TV Box, objednal jsem si klávesnici INVIN I8. Je to skvělý produkt, nelituji toho ani trochu a doporučuji vám ho! Podporuje všechny operační systémy.

Samsung

Šikovná novinka korejské značky Samsung. klávesnice G-KBD 1000. Důležitou výhodou modelu je vestavěný touchpad, který umožňuje používat zařízení bez myši.Klíčové vlastnosti:

 • Klávesnice, myš a dálkové ovládání v jednom zařízení.
 • Podpora technologie Bluetooth.
 • Tlačítka rychlého přístupu k ovládání nastavení televizoru.
 • Moderní design.

Logitech

Čínský výrobce Logitech nabízí bezdrátové dotykové zařízení Wireless Touch K400 Plus.

Hardwarové funkce:

 • Panel s dotykovou obrazovkou.
 • Funguje s různými operačními systémy.
 • Další ovládací tlačítka.
 • Provoz na baterie.

Oblíbený model televizoru LG. Magic Motion (AN-MR400).

Za zmínku stojí následující funkce:

Ergonomický model je Jet A SlimLine K 7 W. Klávesnice je vyrobena z plastu a kovu. Pouzdro je bez rámečků, takže je zařízení mobilnější a kompaktnější. Připojení se provádí prostřednictvím přijímače USB.Výhody:

Vontar

Důležitou vlastností této klávesnice je podsvícení, které umožňuje ovládání i ve tmě. Rozsvícená všechna tlačítka.

Vícedotykový touchpad pro ovládání kurzoru. Připojení probíhá bezdrátově.

Rii mini I 25

Tato jednotka je kombinací klávesnice a klávesnice. Rozhraní s ostatními zařízeními prostřednictvím rádiového spojení.

Přijímač nesmí být od dálkového ovládání vzdálen více než 10 metrů.

Viboton I 8

Tato jednotka se od alternativních variant liší úhlovým uspořádáním, které ovlivňuje polohu kláves. Na horní straně jsou 2 tlačítka a zbytek sady je na hlavním panelu.

Nejen hodnocení populárních modelů, ale také různé online recenze vám pomohou vybrat správné zařízení.

Možné problémy s připojením

Problémy s kompatibilitou jsou hlavním důvodem, proč televizor nevidí připojené zařízení. Chcete-li se těmto problémům vyhnout, vyberte si správného výrobce periferií. Pokud například používáte televizor od společnosti LG, je vhodné zakoupit další miniaplikace od tohoto výrobce. Praxe však ukazuje, že problémy s kompatibilitou vznikají jen velmi zřídka.

Co dělat, pokud je připojení klávesnice k televizoru Samsung Smart TV správné a je použito zařízení správné firmy, ale synchronizace přesto selhává?? Tyto problémy se řeší aktualizací firmwaru. Stáhněte si nejnovější aktualizaci z oficiálních stránek výrobce. Aktualizace operačního systému prostřednictvím paměťového zařízení USB nebo internetu.

Možné problémy

Uživatelé se setkali s několika problémy. K těmto problémům může dojít při pokusu o připojení televizoru ke klávesnici nebo myši:

 • Televizor nečte připojená zařízení konkrétních výrobců. K tomuto problému dochází v důsledku nekompatibilních ovladačů. To je v dnešní době poměrně vzácný problém, protože výrobci chtějí, aby jejich výrobky byly kompatibilní s co největším počtem různých zařízení. Pro vyřešení problému je třeba vyměnit vstupní zařízení.
 • Nový hardware není detekován. Je možné, že model zařízení není vhodný. Pokud se jedná o bezdrátové zařízení, měli byste zkontrolovat, zda je povolena funkce Bluetooth. Problém se vyřeší restartem a opětovným připojením. Pokud předchozí metoda nepomůže, zkuste ovladače stáhnout a nainstalovat ručně.
 • Po aktualizaci firmwaru televizor nevidí připojená zařízení. Smart TV může po přijetí další aktualizace přestat zobrazovat klávesnici nebo myš. Doporučené resetování. V krajním případě byste měli provést tvrdý reset podle pokynů výrobce.
 • Problém se softwarem. Někdy se to může stát bezdůvodně. Smart TV je složitá technologie. Nebo chybu vyvolal sám uživatel, nebo došlo k virové infekci apod. Pro začátek zkuste televizor na několik minut odpojit a znovu zapojit. Aktualizace softwaru. Pokud vše ostatní selže, můžete zavolat na technickou podporu.
 • Žádné připojení přes konkrétní port. Konektor může být zlomený, poškozený nebo znečištěný. Mohli byste zkontrolovat konektor a ujistit se, že na něm nejsou žádné třísky nebo přerušené vodiče. Zkuste připojit jiné zařízení přes stejnou zásuvku. Pokud funguje, je to problém myši nebo klávesnice. Pokud nereaguje ani druhé zařízení, je příčina v samotném konektoru. Je nepravděpodobné, že byste ji dokázali opravit sami. Nechte ho opravit nebo použijte náhradní konektor.

Připojení televizoru a klávesnice společně s myší je poměrně snadné. Ve většině případů to nebude problém.

Stává se však také, že zařízení nejsou detekována, špatně spolu komunikují nebo mají nestabilní připojení.

Abyste se těmto problémům vyhnuli, je nejlepší zvolit od začátku moderní zařízení. Jde o to, že nový televizor nefunguje dobře se staršími formáty klávesnice a myši. Totéž se stane, když připojíte supermoderní vstupní zařízení k zastaralým televizorům.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS