Jak připojit bezdrátovou myš k počítači

Pokyny pro připojení k bezdrátovému připojení k myši

Pro notebook se zakoupí bezdrátová myš, ale mnoho uživatelů stolního počítače také preferuje bezdrátovou verzi. Pokud je například počítač připojen k televizoru, lze jej použít jako zvláštní dálkové ovládání pro dálkové ovládání. Dále zvažte, jak se spojuje, jaké chyby se mohou vyskytnout a jak s nimi vypořádat.

Bezdrátová myš se liší od kabelového modelu s nepřítomností drátu, který přenáší PC signály o pohybu myši a stisknutím tlačítek na něj. Počítač by však měl nějakým způsobem dostávat signály z pasové myš. Myš přenáší tyto signály v rádiu. Chcete-li přijímat rádiové signály, můžete použít speciální samostatné zařízení (adaptér-přijímač) nebo takové zařízení může být uvnitř PC. Proto jsou všechny bezdrátové myši rozděleny do dvou typů: s adaptérem (který musí být vložen do PC) a bez adaptéru. Výběr metody připojení závisí na typu myši (viz. Také. jak vybrat správnou myš).

Jak připojit bezdrátovou myš k počítači

Bezdrátové myši jsou se speciálním adaptérem USB, který je připojen k konektoru na počítači a bez něj. První myši se nazývají rádio. Jejich konfigurace je jednodušší než konfigurace myší bez tohoto adaptéru. již fungují pomocí technologie Bluetooth a vyžadují konfiguraci připojení na Windows. Zvažte připojení jak pro jeden i druhý typ.

Bluetooth Mash

Myš bez adaptéru se obvykle bere pro počítač s malým množstvím výstupů USB, takže individuální zařízení nezabírá konektor. Jak připojit takovou myš k PC:

  Rozbalte nabídku startu. Otevřete sekci „Zařízení a tiskárny“. Pokud máte „Windows“ 10, nejprve otevřete „ovládací panel“ prostřednictvím adresáře „Systému“ ve stejné nabídce „Start“.

Otevřete sekci pro zařízení prostřednictvím „Start“

Spusťte Master připojení na panelu

Počkejte, až skončí v okolí vyhledávání zařízení

Zvýrazněte myši a začněte instalovat ovladače

Stačí připojit bezdrátovou myš jednou (nainstalujte požadované ovladače na PC). V budoucnu se počítač okamžitě připojí k myši, když ji zapnete.

Rádiová frekvenční myš

Co dělat, pokud máte zařízení s adaptérem USB v soupravě:

  Připojte adaptér k jednomu z výstupů USB v počítači. „Windows“ by měla automaticky rozpoznat zařízení a nainstalovat všechny důležité ovladače pro myš.

Zapněte myš pomocí spínače níže

Abychom neztráceli nabíjení baterie marně, vypněte myš, když ji nepoužíváte.

Jak nastavit myš: Rychlost ukazatele, ikona šipky atd

Po úspěšném připojení byste měli navštívit sekci pomocí systémových parametrů myši:

 • Přejděte na „ovládací panel“. Klikněte na odkaz „myš“.
 • V „Tlačítkách myši“ v případě potřeby uveďte akce na dvou klíčích zařízení a po dvojím kliknutí také nastavte rychlost odezvy.

Nastavte parametry pro myši kola

Vložte vysokou rychlost kurzoru

Možnosti připojení

Bezdrátový manipulátor můžete připojit k notebooku nebo počítači dvěma způsoby:

 • Pomocí speciálního adaptéru USB, který je připojen k myši.
 • Použití vestavěného adaptoru Bluetooth v počítači. Je důležité si uvědomit, že je přítomen v notebookech, ale neděje se to ve všech stacionárních počítačích. Pokud tomu tak není, musíte získat externí adaptér Bluetooth.

V prvním případě je vše jednoduché. Adaptér je zahrnut do sady zakoupeného zařízení. Obvykle pro něj jsou na těle myši nebo v kompartmentu baterie speciální upevňovací prvky. Vypadá to takto:

připojit, bezdrátovou, počítači

Vloženo do USB konektoru. Nezapomeňte nainstalovat baterie a stisknout tlačítko Inkluze nebo přenést páku na tělo myši zezadu do polohy. Ve většině případů to stačí, aby zařízení fungovalo: rozsvítí se indikátor světla, pohybující se kurzor na obrazovce se pohybuje.

Někdy pro správnou operaci je nutné nainstalovat ovladač. Nachází se na disku, který je zahrnut v soupravě. Pokud neexistuje žádný disk, najdete požadovaný ovladač na internetu na oficiálních webových stránkách výrobce zařízení, stáhněte jej a nainstalujte podle navrhovaných pokynů.

Stává se, že z nějakého důvodu myš nemá adaptér USB. Pak je možné připojit myš s notebookem přes Bluetooth. Tato operace je trochu komplikovanější. Zde je instrukce pro tento způsob připojení.

připojit, bezdrátovou, počítači

Objeví se okno, zde se zobrazí značka a model myši, vyberte jej a klikněte na „Připojit“.

Vyberte „myš“. Systém vydává parametry myši, které lze nakonfigurovat pro sebe:

Stejně tak můžete připojit bezdrátovou myš k počítači. Pokud váš počítač nemá vestavěný adaptér Bluetooth, připojte externí přes port USB. Počkejte, až to počítač uvidí a rozpozná ho. Dále postupujte podle pokynů krok za krokem, opakujte kroky 1-3, které jsou popsány výše. Po těchto manipulacích můžete toto pohodlné a kompaktní zařízení použít.

Pokud používáte stacionární počítač, nespěchejte, abyste zahodili kabelovou myš. Vždy bude schopna sloužit jako spolehlivá náhrada za bezdrátové zařízení v případě sezení baterií nebo jakýchkoli poruch. Pokud máte notebook, pak vám přijde touchpad v nepředvídané situaci. postavenou smyslovou myš.

Jak připojit bezdrátový mechanismus k Mac Ultrabook

Některé systémy mají speciální tlačítka, která musí být uzavřena po zapnutí a spuštění postupu připojení pomocí PC. To vše najdete v uživatelské příručce. Počkejte, až se objeví tlačítko „myš“.

Ujistěte se, že je a kde je umístěn v okně Bluetooth. Když k tomu dojde, znamená to, že vše je správně připojeno pro Mac.

Jak se připojit k Windows 7

 • Zadejte nabídku „Start“. To můžete provést kliknutím na ikonu Windows na levé straně plochy nebo kliknutím na Win na klávesnici.
 • Vyberte možnost „Zařízení a tiskoviny“. Nachází se vpravo v nabídce „Start“ v položce „Ovládací panel“. Pokud taková možnost neexistuje, zkuste najít tlačítko „Přidat zařízení“ v levé horní obrazovce „Zařízení a tiskárny“.
 • Zapněte zařízení. Za tímto účelem stačí stisknout přepínač „zapnuto/vypnuto“ v extrémním rohu, poblíž slotu pro baterii nebo podél jedné ze stran, přesunout jej na polohu „ON“.
 • Stisknutím tlačítka myši zkontrolujte jeho připojení.

Jak se připojit k počítači s Windows 10

 • Zadejte „start“. Toho lze provést stisknutím oken Windows v levém rohu plochy nebo ikonou výhry na klávesnici;
 • Kliknutím na ikonu „Parametry“ s cílem získat přístup k nastavení operačního systému. V levé dolní části „Start“;
 • Vyberte možnost „zařízení“. Nachází se v centrální oblasti okna parametrů Windows;
 • Vyberte položku Bluetooth, která je umístěna v levém rohu obrazovky;
 • V nabídce klikněte na kurzor v sekci Bluetooth. Uvidíte, že vyhledávání bylo okamžitě spuštěno;
 • Zapněte mechanismus. Klikněte na přepínač ON/OFF umístěný ve spodním rohu zařízení, vedle slotu pro baterie nebo v bezprostřední blízkosti jedné ze stran. Přesunout se do polohy „zapnuto“;
 • Klikněte na zařízení. Některé bezdrátové systémy mají speciální ikonu pro provádění postupu připojení k počítači. Najdete to v uživatelské příručce.

Najděte jeho jméno. Několik sekund po připojení by se tato informace měla objevit na obrazovce v části „Myš, klávesnice“.

Pokud není detekován, zkuste to vypnout a znovu jej zapnout Bluetooth na PC.

Spojení bezdrátové myš přes Bluetooth (bez přijímače/adaptéru)

Chci okamžitě vysvětlit, že připojení myš se stacionárním počítačem bez adaptéru pravděpodobně nebude fungovat. Protože PC obvykle nemá vestavěný modul Bluetooth. Nejprve proto musíme vybrat adaptér Bluetooth pro počítač, poté připojit a nakonfigurovat Bluetooth a teprve poté můžete připojit Bluetooth-promyšlenou podle pokynů. Nebo použijte bezdrátový adaptér, který je zahrnut (pokud váš model podporuje tento Intese).

Je to snazší s notebooky, je postaven Bluetooth Je pravda, že to ne vždy funguje, protože nezbytné řidiči nejsou nainstalovány. Pokud na notebooku není ikona Bluetooth v zásobníku a v dispečeru zařízení není adaptér odpovídající nastavení v parametrech, musíte nejprve nakonfigurovat a zapnout Bluetooth (pomocí příkladu Windows 10). A v tomto článku je instrukce pro Windows 7.

Chcete.li se připojit, stiskněte pravé tlačítko myši na ikoně Bluetooth a vyberte „Přidat zařízení“.

Zapněte myš. Dále musíte aktivovat režim připojení. Mělo by pro to být tlačítko. Na mé myši je podepsán jako „Connect“. Je třeba ji stisknout (možná stisknout a podržet). By měl začít aktivně blikat indikátor. Proces aktivace režimu připojení se může samozřejmě lišit v závislosti na výrobci a modelu myši. Viz pokyny.

Na počítači v již otevřeném okně vyberte položku „Přidat Bluetooth nebo jiné zařízení“. Dále klikněte na bod „Bluetooth“. Když se naše myš objeví na seznamu, stačí na něj kliknout. Windows 7 okamžitě otevře okno, ve kterém se zobrazí zařízení dostupné pro připojení.

Měla by existovat zpráva, že zařízení je připraveno k použití.

Myš by již měla fungovat. Klikněte na „Ready“. Spojení je dokončeno.

V Windows 7 je vše přibližně stejné, pouze okna a prvky samotného menu vypadají jinak.

Rada! Po připojení doporučuji stahovat a instalovat software od výrobce bezdrátové myš. Nebo jej nainstalujte z disku, pokud ano. Například pro logitech myši. „Možnosti Logitech“.

Toto je program, s nímž můžete nakonfigurovat další funkce. Například přiřaďte akce k dalším tlačítkům, nakonfigurujte rychlost indikátoru atd. D. Vše záleží na tom, jaký druh myš máte. Pokud je to nejjednodušší, nemusíte tento program potřebovat.

Pokud počítač nenajde myš Bluetooth, pak se nejprve ujistěte, že je zapnutý a aktivován režim připojení. Zkuste jej připojit k jinému zařízení. Můžete dokonce telefon nebo tablet (na Android).

Automatické vypnutí touchpadu po připojení bezdrátové myš

Na notebookech můžete vše nakonfigurovat tak, že po připojení myši (bezdrátové nebo kabelové) se touchpad automaticky vypne. A to je velmi pohodlné, protože to pouze zasahuje. Například při psaní textu.

Pokud chápu, lze toho dosáhnout pouze tehdy, když je ovladač na instalaci notebooku pro touchpad z místa výrobce notebooku. Zkontrolováno na Lenovo, všechno funguje.

Otevřete start (nebo hledejte) a napište „myš“. Otevřete „parametry myši“.

Jdeme na „další parametry myši“.

Nové okno by mělo mít kartu Elan (můžete mít jinou. Musíte k němu přepnout a zaškrtnutí poblíž položky „Odpojení při připojení externí myš USB“. Klikněte na „Použít“.

Vše je připraveno! Nyní nebude touchpad fungovat, když je myš připojena.

Pokud se vám nepodařilo připojit myš, existují nějaké otázky, nebo chcete sdílet užitečné informace o článku, v nichž vaše zprávy v komentářích.

Dříve jsme psali o tom, jak připojit náhlavní soupravu Bluetooth k PC a jaké problémy mohou nastat při provádění této akce. Tentokrát zvážíme, jak připojit Bluetooth myš k notebooku s Windows 10. Předem stojí za zmínku, že můžete připojit bezdrátovou myš dvěma způsoby: v přítomnosti akceptoru a v jeho nepřítomnosti.

Přečtěte si na softIKboxu: Jak zapnout Bluetooth na počítači s Windows 10?

Bezdrátové zařízení, které má transcondigátor, je připojeno k počítači nebo notebooku pod kontrolou systému Windows 10 následujícím způsobem:

 • Připojte akceptor k konektoru USB. Může to vypadat jako malý konektor USB a jako základna s kabelem a speciálním konektorem.
 • Zapínáme Bluetooth v parametrech Windows
 • Vložte baterie do myši a zapněte je na něj speciální tlačítko.
 • Ohýbat a podržte po dobu 3-5 sekund tlačítko připojení Bluetooth na akceptoru.
 • Začne pán řidičů k medvědě. Je nutné, aby počítač měl přístup do sítě a mohl si stáhnout software. Dále doporučujeme sledovat výzvy.

Pokud PC myš nevidí, stojí za to zapnout „umožnit zařízení Bluetooth detekovat tento počítač“ v parametrech Blutuz “.

Po restartování PC se vyplatí opakovat pokus o připojení zařízení. Připojené zařízení se zobrazí v seznamu gadgetů.

Pokud máte ve své myši vytvořené akceptor, způsob připojení vstupního zařízení bude následující:

 • Přepněte přepínač na myši na polohu „inkluzivní“.
 • Klikněte na „Start“, „Parametry“, vyberte „Zařízení“.
 • V novém okně v nabídce vlevo musíte vybrat sekci „Bluetooth“. Přetáhneme posuvník do polohy „inkluzivní“. Vyhledávání zařízení se okamžitě spustí.
 • Poté, co se myš objeví v seznamu zařízení. Vyberte jej a klikněte na tlačítko „Připojte“.
 • Master začne. Sledujeme náznaky.

DŮLEŽITÉ! Pokud při připojení myši se objeví požadavek na úloze přístupového klíče, měli byste si vybrat možnost „bez přístupového klíče“. Bluetooth Mosses na Windows 10 nepracují s přístupovým klíčem.

O tom, jak připojit Bluetooth-Thinking to PC s Windows 10, viz

Navzdory skutečnosti, že notebooky vám umožňují ovládat navigaci pomocí dotykového panelu, mnoho uživatelů k tomu dává přednost použití optické myš.

Spojení kabelové optické myš obvykle nezpůsobuje potíže mezi uživateli, ale spojování jeho bezdrátového analogu je tento postup trochu složitější.

Připojení myši s drátem k počítači: krok za krokem

Tato operace jako celek je poměrně jednoduchá a trvá minimálně čas. Postup.krok.krok pro připojení kabelové myši vybavené drátem s USB, k počítačovému zařízení obsahuje následující fáze:

 • Nejprve je vhodné vypnout plochu nebo notebook.
 • Poté je zástrčka vložena do jednoho z USB konektorů, mohou být na předním panelu v počítači a na notebooku. ze strany.
 • Sledujte to, musíte zapnout počítač a počkat, až to boty.
 • Operační systém je dále instalován ovladači, které jsou vyžadovány pro normální fungování myši.
 • Poté se na obrazovce zobrazí zpráva, že bylo provedeno připojení k počítačovému zařízení myši. Uživatel bude muset kliknout na tuto zprávu OK a pak bude moci tuto myš použít.

Rádiová frekvenční myš

Takové myši pracují přes USB adaptér, který s ním přichází. Chcete.li připojit myši s frekvencí k počítači, postupujte podle pokynů:

 • Vložte adaptér do jakéhokoli portu USB vašeho počítače.
 • V tomto případě začne hledání řidičů automaticky, stačí počkat.
 • Zkontrolujte přítomnost baterií v myši nebo nabití baterie.
 • Nezapomeňte zapnout zařízení-obvykle takové tlačítko nebo spínač je někde zdola.
 • Pokud je na horní části myši kulaté tlačítko, klikněte na něj a připojte se. Nemíchejte to s přepínačem DPI. Pokud není tlačítko, počkejte.
 • Když jsou ovladače nainstalovány, zkontrolujte výkon myši.

Bluetooth integrovaná myš

Pro připojení myši Bluetooth na notebooku by měl být povolen režim symbolu Bluetooth. Nejprve si můžete prohlédnout, zda je přítomen modul Bluetooth a zda funguje dobře (pokud jste si jisti, že ano, pak může být pokračování odstavce vynecháno). Podívejte se na jeho stav ve správci zařízení. Například pro Windows 7 se to provádí jedním z následujících způsobů:

 • Pravo.Klikněte na „počítač“, poté „Vlastnosti“. V levém sloupci vyberte „Správce zařízení“;
 • Klikněte na kombinaci klávesnice „Winr“, zadejte příkaz „DEVMGMT.MSC „,“ Enter „.

Jak vypnout touchpad

Pokud používáte myš, dotykovýpad může často způsobit nepříjemnosti: Při psaní textu existuje vysoká pravděpodobnost dotčení jeho dlaně a přesunutí kurzoru na náhodné místo na obrazovce. Protože mnoho uživatelů tiskne „slepé“, to znamená, že se nedívají na obrazovku, taková práce může výrazně zkazit nervy.

Doporučuji, abyste obecně vypnuli touchpad. Zpravidla je na klávesnici poskytováno speciální tlačítko (často funguje v partě s funkčním klíčem FN). Toto tlačítko můžete rozpoznat podle schématického obrazu TouchPad.

A dnes všichni. Byl bych vděčný každému, kdo sdílí tento příspěvek na sociálních sítích. A můžete obdržet oznámení o čerstvých publikacích přihlášením k odběru zpravodaje. Do zítřka!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS