Jak připojit dálkový ovladač k televizoru LG magic TV

Dálkové ovládání LG Magic nefunguje kurzor. Dálkový ovladač nefunguje Magic Remote. co dělat v této situaci? Používání dálkového ovládání Magic Motion

Dostupnost dálkového ovladače LG Magic Remote umožňuje mnohem snadnější ovládání televizorů stejné značky.

Výhodou při jejich použití je pro majitele spotřebičů, které mají. což znamená, že jde o vestavěnou technologii, která umožňuje přijímači pracovat v kompatibilním režimu.

připojit, dálkový, ovladač, televizoru, magic

Tato zařízení se zpravidla nedodávají s televizory a kupují se samostatně.

Při výběru dálkového ovladače je třeba vzít v úvahu, že ne každý dálkový ovladač je vhodný pro všechny modely moderních televizních přijímačů, a nezapomeňte si vyjasnit kompatibilitu.

Zejména pokud je televizor několik let starý.

Dálkový ovladač LG Magic Remote: kompatibilita a tipy pro výběr

Co se týče výběru samotného dálkového ovládání, nákupu a problémů s kompatibilitou, pak jsou všechny smutné. Ano, Magic Remote se dodává s televizory LG, pokud se nepletu, od sedmé řady. V takových případech není žádný problém. Určitě to bude fungovat. O kompatibilitě mezi dálkovým ovladačem a televizorem nelze hovořit.

Co uděláte, pokud máte televizor s šestou nebo nižší řadou? Chcete si koupit takové užitečné a šikovné zařízení, ale bude dálkové ovládání fungovat s mým modelem televizoru?? Chci říct, že pokud nemáte Smart TV, rozhodně nepotřebujete dálkový ovladač. Nemá to žádný smysl.

Pokud si přijdete koupit dálkový ovladač do samoobsluhy, neměl by to být v zásadě žádný problém. Je pravděpodobné, že v prodejně budou mít stejný televizor jako ten váš, takže můžete zkontrolovat kompatibilitu. Ale pokud jde o nákup v internetových obchodech, je to tam složitější.

připojit, dálkový, ovladač, televizoru, magic

Podívejme se na poslední dva modely: AN-MR500 a AN-MR600. Model AN-MR500 by měl fungovat s televizory z roku 2014 a AN-MR600 s modely z roku 2015. Samozřejmě nejsou podporovány všechny televizory. Tyto informace však nikde nejsou k nalezení. Díval jsem se na tyto dálkové ovladače v různých internetových obchodech a na webových stránkách společnosti LG. A co myslíte, nenašel jsem žádné konkrétní informace o kompatibilitě.

U modelu AN-MR500 je uvedeno, že funguje se všemi modely z roku 2014. Dálkové ovládání AN-MR600 podporuje několik modelů. Je to takový nepořádek, až je to děsivé. V popisu je navíc uvedeno několik konkrétních modelů televizorů a v komentářích zástupci společnosti LG píší o kompatibilitě s ještě více modely. Některé však podporují dálkové ovládání, pokud je připojen také volitelný adaptér Wi-Fi/Bluetooth AN WF500.

Je toho opravdu hodně. Není to vůbec jasné. A teď hlavní otázka: je opravdu tak těžké uvést všechny kompatibilní televizory pro každý ovladač Magic Remote?? Je tak obtížné určit, které modely podporují dálkové ovládání a které pouze s adaptérem? Zajímavé je, že tyto informace nejsou uvedeny ani na webových stránkách společnosti LG. Obvykle je v seznamu uvedeno pouze několik modelů (s nimiž je dálkové ovládání dodáváno). Upřímně řečeno, nechápu to. Možná jsem jen nemohl najít informace. V tom případě bych byl vděčný za nápovědu.

Rozdíl mezi originálním dálkovým ovladačem a univerzálním dálkovým ovladačem

Dálkový ovladač od televizoru, jako je Tricolour TV, je sám o sobě nepoužitelný; lze jej použít pouze ve spojení s jiným zařízením, televizním přijímačem, pro který byl navržen.

Princip fungování dálkového ovládání je založen na třech činnostech:

 • Když stisknete tlačítko, mechanicky aktivujete mikročip, ve kterém se vytvoří určitá sekvence elektrických impulzů;
 • LED prvek dálkového ovladače převádí přijatý příkaz na infračervené záření o vlnové délce 0,75-1,4 mikronu a vysílá signál do spárovaného zařízení;
 • Televizor je vybaven fototranzistorem, který detekuje tento infračervený signál, převádí jej na vlastní elektrický impuls a přenáší jej do své řídicí jednotky, takže se provede zadaný příkaz.

Metoda komunikace používaná v dálkových ovladačích se nazývá PCM neboli pulzní kódová modulace. Jeho zvláštností je, že každému příkazu je přiřazena samostatná 3bitová sekvence, např:

vypnutí televizoru; 001. výběr dalšího kanálu; 010. návrat na předchozí kanál; 011. zvýšení hlasitosti; 100. snížení hlasitosti; 111. zapnutí televizoru atd.д.

To znamená, že když stisknete tlačítko na dálkovém ovladači, elektronické obvody rozsvítí IR LED podle předem nastaveného vzoru: „111“. ON, ON, ON, s jasnou délkou kroku signálu, např. 3 milisekundy. Pokud vyberete knoflík hlasitosti, který má kód 011, provede LED dioda s předem určeným zpožděním tyto tři úkony: zhasne, rozsvítí se a znovu se rozsvítí.

připojit, dálkový, ovladač, televizoru, magic

Na trhu jsou tři různé typy dálkového ovládání:

Originální a neoriginální dálkové ovladače jsou ovládací zařízení určená pro jeden konkrétní model technického zařízení. Jediný rozdíl je v tom, že první typ je vyráběn výrobcem, u kterého je televizor sestaven, zatímco neoriginální dálkové ovladače jsou vyráběny různými společnostmi na základě licence.

Univerzální dálkové ovladače (URD) jsou učící se ovládací zařízení, která:

 • Lze je velmi dobře přizpůsobit;
 • Vhodné pro mnoho modelů televizorů;
 • Lze použít místo ztraceného dálkového ovládání jakéhokoli technického zařízení.

Univerzální dálkový ovladač lze vybrat podle tvaru, velikosti, barvy a designu v závislosti na osobních preferencích. Uvnitř takového zařízení je speciální software a speciální databáze kódů, které umožňují identifikovat signály prakticky z jakéhokoli televizoru.

Nejběžnější značky univerzálních dálkových ovladačů jsou Supra, Huayu a Beeline.

Připojení k televizoru LG a ovládání ze smartphonu

 • Zkontrolujte, zda jsou telefon a televizor připojeny ke stejnému směrovači. Pokud se vám toto připojení nepodaří, můžete je zkusit připojit přes Wi-Fi Direct.
 • Instalace aplikace LG TV Plus do chytrého telefonu. Snadno ji najdete vyhledáním na Google Play nebo v App Store. V nastavení televizoru je k dispozici QR kód pro stažení této aplikace (viz následující body).
 • V nabídce Smart TV spusťte aplikaci „Správce připojení“.
 • Zvolte „Smartphone“. „Správa TV“ (telefon použijte jako dálkový ovladač televizoru). K dispozici budou pokyny k připojení a QR kód pro telefony Android a iPhone. Pokud jste aplikaci ještě nenainstalovali, stačí zapnout fotoaparát a namířit jej na požadovaný kód QR.
 • Po instalaci spusťte aplikaci LG TV Plus v telefonu.
 • Na obrazovce televizoru se zobrazí kód PIN.
 • Zadejte tento kód do aplikace LG TV Plus ve svém chytrém telefonu. V mém případě je to iPhone.
 • Váš chytrý telefon bude připojen k televizoru a aplikace bude mít všechny funkce pro ovládání televizoru. Těmto funkcím se budu podrobněji věnovat v poslední kapitole tohoto článku.

Přes Wi-Fi Direct

Smartphone můžete připojit přímo k televizoru. Pak se připojte k aplikaci LG TV Plus. Tuto funkci jsem s připojením Wi-Fi Direct netestoval. A je nepravděpodobné, že byste tuto metodu použili. Ale mělo by to fungovat.

Televizor je třeba nastavit v nastavení televizoru, přejít do části Síť. Wi-Fi Direct a připojit smartphone k televizoru.

Pokud telefon nevidí televizor

 • Zkontrolujte, zda jsou televizor a telefon připojeny ke stejnému směrovači.
 • Vypněte televizor na 10 minut (úplně, ze zásuvky) a restartujte smartphone.
 • LG TV Plus funguje s televizory, které byly uvedeny na trh po roce 2014. Pokud máte starší televizor, nemůžete ho pomocí této aplikace ovládat ze smartphonu.
 • Zkontrolujte, zda je v nastavení televizoru na kartě Síť povolena funkce LG Connect Apps.
 • Aktualizace firmwaru televizoru.

AN-MR200

Jedná se o první dálkový ovladač Magic Remote, který byl představen v roce 2011. Jedinými funkcemi jsou ovládání kurzoru, zapnutí/vypnutí televizoru, přepínání kanálů a ovládání zvuku.

Vylepšený model představený v roce 2012. Dálkový ovladač je nyní větší, aby se lépe držel, a má rolovací kolečko, které je zároveň tlačítkem, a tlačítko pro ovládání funkce 3D, pokud ji televizor podporuje.

Jak připojit dálkový ovladač k televizoru

Pokud dálkový ovladač nepřipojíte a nezaregistrujete k televizoru, nemůžete jej používat. Ale je to snadné.

 • Vložte baterie do dálkového ovladače a zapněte televizor. Potřebujete dvě standardní baterie AA. Jsou zahrnuty.
 • Namiřte dálkový ovladač Magic Remote na televizor a stiskněte kolečko (13).

Pokud to nefunguje, vypněte televizor, znovu jej zapněte a zkuste to znovu.

Dálkový ovladač LG Magic Remote: kompatibilita a tipy pro výběr

Pokud jde o výběr samotného dálkového ovládání, nákup a problémy s kompatibilitou, je to všechno smutné. Absolutně, dálkové ovládání Magic Remote je dodáván s LG TV, v případě, že nemám udělat chybu, protože 7 série a trochu vyšší. Za těchto okolností většinou nevzniká žádný problém. Všechno už bude doslova fungovat. O některých kompatibilita dálkového ovládání a televizoru není prohlásit.

A pokud máte televizor řady 6 nebo nižší, pak jak být v tomto případě. Přesto chci koupit podobný nerušivý a pohodlný modul, ale zda bude dálkové ovládání fungovat s modelem mého televizoru? Rád bych potvrdil, že pokud váš televizor nemá funkci Smart TV, nepotřebujete dálkový ovladač. Nedává to žádný smysl.

Zhruba řečeno, pokud jste si přinesli koupit dálkový ovladač v obchodě, nemůže být žádný problém. Je pravděpodobné, že na trhu je tolik televizorů, jako je ten váš, můžete zjistit kompatibilitu. A pokud jde o nákup v internetových obchodech, tam je vše složitější.

Podívejme se na 2 poslední modely: AN-MR600 a AN-MR500. Podle mého názoru je AN-MR500 kompatibilní s modely televizorů z roku 2014, ale AN-MR600 je kompatibilní s modely televizorů z roku 2015. Dobrou zprávou je, že ne všechny modely televizorů jsou vybaveny. Tyto informace však nikdo nezjistil. Podíval se na tyto dálkové ovladače v různých internetových obchodech a na webových stránkách LG. A co myslíte, nevšiml jsem si, že by se na kompatibilitě objevilo něčí jméno.

U modelu AN-MR500 je uvedeno, že je kompatibilní se všemi modely z roku 2014. Na dálkovém ovladači AN-MR600 je však předepsaný počet modelů, které jsou doslova poskytovány. Je tu tolik nejistoty, až to nahání hrůzu. Kromě toho, popis předepsaný určitý počet nominálních modelů TV, dobře, ve vysvětleních, agenti psát LG o kompatibilitě s navíc mnoho modelů. Některé, vpravo, umožňují dálkové ovládání, pokud je součástí volitelného adaptéru AN WF500 Wi-Fi/Bluetooth.

POMOC

Jak zaregistrovat (spárovat) nebo zrušit registraci (zrušit spárování) dálkového ovladače Magic Remote

 • Chcete-li používat dálkový ovladač Magic, musíte jej nejprve připojit k televizoru.
 • Vložte baterie do dálkového ovladače Magic a zapněte televizor. 2. Namiřte dálkový ovladač Magic Remote na televizor a stiskněte tlačítko Wheel (OK) na dálkovém ovladači.

Bezpečnostní opatření

 • Dálkové ovládání používejte v tomto dosahu (do 10 metrů).Při používání zařízení mimo oblast pokrytí nebo při výskytu překážek v oblasti pokrytí může docházet k problémům s komunikací.
 • V závislosti na příslušenství mohou nastat problémy s komunikací.Zařízení, jako jsou mikrovlnné trouby a bezdrátové sítě LAN, pracují ve stejném frekvenčním pásmu (2).4 GHz) a dálkové ovládání Magic Remote. To může způsobit problémy s komunikací.
 • Dálkové ovládání Magic Remote nemusí fungovat správně, pokud je bezdrátový směrovač (AP) v dosahu 0.2 m od televizoru. Váš bezdrátový směrovač musí mít více než 0.2 m od televizoru.
 • Baterie nerozebírejte ani nezahřívejte.
 • Vyvarujte se pádu baterie. Vyhněte se silným nárazům do baterie.
 • Neponořujte baterie do vody.
 • Varování: Nebezpečí požáru nebo výbuchu při výměně baterie za nesprávný typ.
 • Správná likvidace použitých baterií.
 • Nesprávná instalace baterie může způsobit výbuch.

Televizory 2021- Z1/M1/G1/C1/B1/A1- QNED9/QNED8/NANO9/NANO8/NANO7- UP8 / UP7 (Zkontrolujte, zda je k dispozici technologie Bluetooth) Ne všechny uvedené modely jsou podporovány ve všech zemích. Uvedené modely se mohou změnit bez předchozího upozornění.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS