Jak připojit digitální set top box k televizoru Toshiba

Připojení digitálního set-top boxu k televizoru: Jak to udělat správně

Než připojíte přijímač k digitálnímu televizoru, musíte si uvědomit, co je to přijímač. Jak víte, „digitální“ vysílání funguje v novém formátu. Kromě dvaceti standardních televizních kanálů je digitální televize schopna zachytit více než tři sta různých televizních kanálů a tento počet se bude postupně zvyšovat. Většina starších set-top boxů, dokonce i LCD a plazmové televizory, je navržena pro práci s analogovým signálem.

Vezměte také na vědomí, že čím dále je místo příjmu od nejbližší věže, tím nižší je kvalita signálu. Pro zlepšení kvality vysílání kanálů až na Full HD je třeba k televizoru připojit speciální zařízení, které se nazývá set-top box. Můžete si ji také nainstalovat a nakonfigurovat sami. Pokud nemůžete set-top box nainstalovat sami, můžete vždy využít služeb profesionálů.

Něco málo o digitálních set-top boxech

Digitální set top box je obdélníkové nebo čtvercové zařízení, ke kterému je připojena anténa. Set-top box je připojen k televizoru pomocí kabelu. Set-top box (tuner, dekodér) tak funguje jako prostředník na cestě signálu z antény do televizoru. Převádí digitální signál na standardní signál, který televizor rozpozná.

Set-top box je malé zařízení, které převádí digitální signál z antény tak, aby jej televizor rozpoznal

Při nákupu věnujte pozornost vlastnostem zařízení. mělo by být označeno DVB-T2.

Typy připojení

Princip připojení hodně závisí na dostupných konektorech, a to jak na tuneru, tak na televizoru. Nyní si definujme, jak připojit set-top box k televizoru pomocí základních konektorů:

Nejjednodušší a nejdostupnější možnost připojení. Pokud není obrazovka vašeho televizoru příliš velká, bude mít obraz slušnou kvalitu. Při zapojování šňůr je třeba zapojit odpovídající barvy. Žlutý vodič přivádí obraz, zatímco červený a bílý zajišťují zvuk.

SCART

Tento druh rozhraní není v moderních set-top boxech častým hostem. K dispozici pouze u starších modelů. Pro připojení k televizoru budete potřebovat kabel adaptéru SCART na RCA.

Jedná se o nejnovější technologii dostupnou v dnešních televizorech. Pokud to vaše zařízení umožňuje, je nejlepší použít tento konektor. Přenáší se přes něj signál nejvyšší kvality, takže si můžete vychutnat dokonalý obraz.

Tento konektor znají naprosto všichni uživatelé. Set-top box má dva, RF IN slouží k příjmu kódovaného signálu a RF OUT k připojení k televizoru. Tato možnost může být relevantní, pokud je váš televizor velmi starý.

Standardní set-top box

Chcete-li zjistit, co je součástí standardní sady přijímače, mohou se vám při připojování k televizoru hodit tyto informace.

Standardní vybavení digitálního set-top boxu

Uveďme, co je na obrázku zobrazeno:

  • A. uživatelská příručka, doporučujeme si ji pečlivě přečíst, abyste plně porozuměli všem funkcím spotřebiče a jeho připojení k televizoru a anténě.
  • B. Tulipánový kabel (RCA) s charakteristickými konektory, umožňuje připojení set-top boxu k téměř všem moderním televizním přijímačům.
  • C. zařízení pro dekódování a převod digitálního signálu na analogový signál (přijímač).
  • D. obalová krabice.
  • E. dálkové ovládání pro dálkové ovládání jednotky.
  • F. baterie pro dálkové ovládání.
  • G. napájecí adaptér pro připojení zařízení do elektrické zásuvky v domácnosti.
  • H. záruční list.

Základní konfigurace se může mírně lišit od konfigurace na obrázku (např. kabel „Tulpan“ je nahrazen kabelem HDMI).

Které zástrčky se používají k připojení set-top boxu

Všechny přijímače, bez ohledu na vybavení a počet možností, mají anténní vstup a výstup. Volitelně: koaxiální digitální audio výstup, HDMI, SCART, RCA (Tulip) terminály.

Volba možnosti připojení by měla být určena dostupností vhodných konektorů v televizoru. Upozorňujeme, že maximální kvalita obrazu přes tulipány nebude vyšší než 1080p. Nejlepší je použít HDMI nebo IPTV (připojení přes digitální zvukový výstup).

Zvažte vlastnosti jednotlivých kabelů (způsob připojení zařízení).

Tulipány

Kabel RCA má na každé straně tři konektory, červený, žlutý a bílý. Příslušné vstupy a výstupy jsou k dispozici na set-top boxech a starších televizorech. Jsou zbarveny do stejné barvy.

Je třeba připojit pouze červený a bílý vodič. Přenášejí zvukové signály. Žlutý vodič není nutný. přenáší video a používá se při připojení přehrávače DVD.

Důležité! Zařízení lze připojit kabelem RCA pouze tehdy, když je zařízení vypnuté. Před sestavením řetězce pro digitální vysílání odpojte vše od sítě. Po připojení jej zapněte a zkontrolujte, zda jsou nastavení správná.

připojit, digitální, televizoru, toshiba

Port Scart

Kabel Scart se často používá k připojení digitálního televizoru ke starému televizoru. Jedná se o menší verzi tulipánu. Na straně televizoru jsou také 3 žluté, červené a bílé kabely. Na straně set-top boxu je však pouze jeden. Připojení je nutné provést i při vypnutém zařízení. Žlutý vstup není potřeba.

Připojení HDMI

Jedním z běžných způsobů, jak zpřístupnit digitální kanály na starším televizoru, je zvolit adaptér HDMI. Modernější LCD nebo plazmové televizory mají tento vstup.

Tato metoda má vysokou kvalitu přenosu zvuku a obrazu. Filmy a seriály je možné sledovat v rozlišení Full HD. Nevýhodou této metody bývala obtížná podpora analogových kanálů. Protože jsou nyní zakázány, tento problém automaticky zmizel.

Možnost DVI/D-SUB

Výkonné moderní přijímače jsou vhodné pro Smart TV. Nebudeme zabíhat do podrobností, protože tato možnost existuje, ale není vhodná pro starší televizory. Smart TV je nová možnost digitální televize, která funguje prostřednictvím stabilního připojení k internetu.

Kabel LAN

Tento typ digitální televize funguje přes internet. Nevyžaduje se připojení k síti Wi-Fi ani standardní síťové připojení. IPTV provozují operátoři, kteří poskytují balíčky placených kanálů. Počet televizních kanálů závisí na vašem výběru a předplatném.

Nastavení a připojení digitální televize ke starším televizorům prostřednictvím portů LAN prováděné profesionály, kteří poskytují služby televizního vysílání. Pokud uživatel následně potřebuje pomoc s laděním, přidáváním nebo odebíráním kanálů, může zavolat na linku technické podpory operátora a vyžádat si trimer.

Vstup antény

Běžná možnost připojení. Ve vchodech vícepodlažních domů je digitální kabelová televize, která je přenášena z velkých satelitních antén. Přenášejí signál kabelem do bytů, kde je k dekódování zapotřebí přijímač.

Anténní připojení umožňuje šířit digitální vysílání do dvou televizorů v domácnosti najednou. K tomu budete potřebovat speciální konektor. A musíte naladit kanály na různých frekvencích. Pokud dojde k překrývání signálu, zhorší se kvalita zvuku a videa.

Připojení digitálního set-top boxu ke dvěma televizorům

Je důležité si uvědomit, že možnost připojení digitálního televizního tuneru ke dvěma televizorům najednou může být omezená nebo plnohodnotná. Vše závisí na účelu samotného set-top boxu. Všechny chytré tunery mají možnost připojit a distribuovat signál do více různých zařízení najednou, takže mohou ovládat každé z nich samostatně. Pokud tato možnost není na přijímači k dispozici, druhý televizor bude moci zajistit pouze dabing programu vysílaného na prvním zařízení.

Tento problém lze částečně vyřešit připojením různých přijímačů. Může to být satelitní anténa a kabelová televize. Různé vysílací formáty pracují na specifických frekvencích. Televizní vysílání stejného programu se tak bude na různých nezávislých kanálech lišit. To platí pro kvalitu obrazu i zvuku.

Televizní tuner můžete propojit s anténou a přijímat digitální pozemní televizní vysílání z opakovače nebo jiného vysílače. V současné době existují tři typy STB v závislosti na nich. Podívejme se na každou z nich blíže.

Chytré tunery umožňují připojit digitální televizi ke dvěma televizorům současně

Jak připojit bezplatnou digitální televizi k televizoru pomocí různých typů přijímačů

Digitální signál, který je přenášen prostřednictvím set-top boxu, může pocházet z různých přijímačů. Než připojíte televizní tuner k televizoru, musíte si ujasnit, o který ze tří typů přijímače se jedná, a zvážit, které z nich jsou vhodné.

Užitečná nápověda! Při porovnávání antén pro příjem vysílání je satelitní vysílání univerzální. Pro příjem signálů v různých formátech stačí připojit přijímač k reflektoru pomocí nové hlavice.

Anténa pro pásmo 1 metr. Jedná se o nejstarší zařízení pro příjem televizního signálu, takže vysílá pouze analogově. Tento typ vysílání brzy zanikne a ustoupí digitální televizi. Vzhledem k tomu, že retranslační stanice RTRS nejsou dosud všude instalovány (zejména v řídce osídlených lokalitách vzdálených od velkých měst), je analogové vysílání mezi obyvatelstvem stále žádané. Přestože je k dispozici pouze 10 kanálů, televize v analogovém formátu je díky širokému rozšíření dostupná téměř všude.

Anténa pro decimetrové vysílání je přijímač pozdější generace, takže ji lze použít i pro příjem digitálních kanálů. Taková anténa je konstrukčně a rozměrově podobná přijímači pro analogové vysílání. Lze jej bezpečně používat k bezplatnému příjmu vysílání ve vysokém rozlišení. Je třeba poznamenat, že digitální televize je poměrně novým fenoménem, takže ne všichni mají přístup ke všem kanálům. Chcete-li používat digitální opakovač, musíte se naučit, jak připojit zesilovač k televizoru.

Abyste mohli set-top box správně připojit, musíte zjistit, jaký typ přijímače

připojit, digitální, televizoru, toshiba

Anténa pro příjem signálu ze satelitu. Tato anténa slouží k příjmu digitálních i analogových signálů DVB-S2. Vysílání ze satelitu probíhá na frekvencích GHz, takže signál můžete zachytit kdekoli v zemi, protože je k dispozici.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS