Jak připojit fitness náramek k telefonu se systémem Android

Proč telefon nevidí fitness náramek

Nositelné doplňky se v posledních letech staly velmi populární. V některých měsících je poptávka po těchto gadgetech dokonce vyšší než po chytrých telefonech. Proto se stále více uživatelů zajímá o to, jak fitness náramek funguje.

Nositelnou elektroniku lze používat buď samostatně, nebo ve spojení s telefonem. Párování s „velkým bratrem“ je nutné v následujících případech

Připojení probíhá prostřednictvím protokolu Bluetooth. V závislosti na verzi modrého zubu bude párování probíhat na vzdálenost 2 až 50 metrů, což je pro některé tréninky skvělé. Například v bazénu, když si nemůžete vzít smartphone do vody.

Na rozdíl od sluchátek Bluetooth nevyžaduje připojení fitness náramku pouze aktivaci Bluetooth v nastavení. Je třeba stáhnout další aplikaci.

Správná synchronizace se provádí takto:

 • Zkontrolujte, zda jsou oba přístroje nabité.
 • Zapnutí funkce Bluetooth v telefonu.
 • Stáhněte si speciální aplikaci (Huawei Health, Mi Fit nebo jinou, v závislosti na výrobci náramku).
 • Spusťte program a stisknutím tlačítka „“ přidejte nové zařízení.
 • Vyberte si náramek a počkejte na okamžik, kdy budou staženy všechny aktualizace.

Poté můžete ve stažené aplikaci plně nakonfigurovat funkce náramku. Pro připojení nemusíte provádět všechny výše uvedené kroky. Stačí aktivovat Bluetooth a telefon se automaticky synchronizuje s náramkem.

Přeložit menu do Ruština v Čínský náramek

Fitness tracker M4, stejně jako zařízení Xiaomi Mi Band, má na těle pouze jedno dotykové tlačítko. Má různé funkce.

Pomocí něj si můžete nastavit fitness náramek a zapnout ho. Po aktivaci stisknutím tlačítka se přepnou položky menu náramku.

Režimy: Vysvětlení:
Sport Je zodpovědný za sportovní režimy, které můžeme změnit.
Zpráva Odpovědnost za zprávy přijaté na smartphonu. Při vhodném nastavení v této části podle pokynů je lze přečíst přímo na náramku.
Je další nabídka, která obsahuje nástroje, jako je fotoaparát, vyhledávání zařízení (spárovaného), motivy a další. Pomocí fotoaparátu můžeme pořizovat snímky na dálku. Motivy rozšiřují možnosti výzdoby hlavní nabídky náramku. Ve výchozím nastavení jsou v nástroji sledování tři.

V sekundární nabídce je také možnost „Obnovit“, která resetuje všechna naše ruční nastavení. Stejně jako QR kód. Pomocí něj si můžeme z Play Marketu stáhnout aplikaci pro spárování telefonu s fitness trackerem M4. Není potřeba žádná uživatelská příručka, protože všechny položky jsou v ruštině.

Jak připojit Mi Band 2 k systému Android. pokyny krok za krokem

Chytrý fitness tracker je obvykle určen ke spárování s chytrým telefonem nebo iPhonem. Po úplném nabití baterie můžete přistoupit k přímému připojení zařízení. Veškerá práce s trackery od Xiaomi probíhá přes oficiální aplikaci Mi Fit.

Instalace aplikace Mi Fit je nutností, protože pouze prostřednictvím tohoto softwaru můžete plně využívat funkce náramků Mi Band 2 a 3. Bez aplikace je fitness náramek jen módním doplňkem bez praktického využití.

Instalace aplikace

Nástroj je k dispozici zdarma pro Android gadgets z Play Market, pro zařízení iOS z AppStore. Jak si pravidelní uživatelé všimli, nejlepší výkon fitness trackeru je pozorován, když smartphone běží na firmwaru MIUI.

Instalace zařízení Mi Fit probíhá obvyklým způsobem:

 • Přejděte na Play Market, najděte aplikaci pod původním názvem „Mi Fit“.
 • Klikněte na ikonu „Instalovat“.
 • Služba Play Market vás požádá o přihlášení k vašemu účtu.
 • Po autorizaci se spustí instalace softwaru do telefonu.
 • Po stažení aplikace se na domovské obrazovce zobrazí ikona.
připojit, fitness, náramek, telefonu, systémem

Instalace oficiální aplikace z digitálního obchodu obvykle probíhá bez chyb. Ihned po instalaci můžete přistoupit k připojení náramku.

Pokud jste nezkušený uživatel, dávejte pozor, abyste aplikaci nestahovali z neznámého zdroje třetí strany. V opačném případě riskujete, že se vaše zařízení změní v „cihlu“.

Párování telefonu a náramku

Po instalaci aplikace do chytrého telefonu je třeba miniaplikace vzájemně spárovat. Pokyny krok za krokem:

 • Spusťte aplikaci Mi Fit poklepáním na ikonu. Pro přístup k funkcím se musíte přihlásit pomocí stávajícího účtu nebo si vytvořit nový účet Mi Fit. Všechny akce lze provádět přímo na úvodní stránce.
 • Na začátku zaškrtněte možnost „Accept“. Přejít na přihlášení. Existuje několik způsobů, jak to provést. Prostřednictvím účtu Xiaomi, platného účtu Gmail, jiného e-mailu, profilu
 • Na konci registrace je třeba vyplnit příslušná pole s osobními údaji: pohlaví, váha, výška, datum narození. Pokud je k přihlášení použit dříve registrovaný účet, tyto informace se automaticky zobrazí v polích. Všechny údaje lze změnit.
 • Po vyplnění údajů přejděte do sekce „Profil“ kliknutím na ikonu na spodní liště. Na další obrazovce klikněte na „Přidat zařízení.
 • Poté klikněte na záložku „Bracelet“, zobrazí se vyskakovací okno, klikněte na „Accept“. V tuto chvíli by měl být fitness náramek plně nabitý a zapnutý.
 • Párování probíhá přes Bluetooth, pokud je v chytrém telefonu vypnuto, aplikace zobrazí oznámení o jeho zapnutí.
 • Po připojení Bluetooth okamžitě vyhledá blízká zařízení, ke kterým se připojí. Jakmile fitness-tracker zavibruje, okamžitě se dotkněte jeho ikony na displeji a synchronizace je dokončena.

V některých případech může fitness tracker po synchronizaci vyžadovat aktualizaci firmwaru, chytrý gadget ji provede sám. To zabere nějaký čas a můžete rovnou přejít ke konfiguraci nastavení.

Úprava nastavení a osobních údajů

Seznam možností personalizace, které jsou v Mi Fit k dispozici, je poměrně rozsáhlý. Navržená nastavení se mohou výrazně lišit, a to jak vizuálně, tak funkčně. Všimněte si omezení samotné miniaplikace.

Chcete-li změnit osobní údaje, nastavit konkrétní údaje, které se mají zobrazovat, musíte spustit aplikaci, přejít na „Profil“, kliknout na „Nastavení zobrazení“. Které funkce lze a je třeba konfigurovat:

 • Nejprve si vyberte, na které ruce budete fitness náramek nosit. To je důležité, protože to ovlivňuje algoritmus pohybu náramku v prostoru.
 • Možnost Zobrazit informace vám říká, které údaje se budou zobrazovat na displeji sledovacího zařízení.
 • Na kartě „Behavior Labels“ byste měli označit algoritmy, které jsou specifické pro nositele fitness náramku.
 • V části „Více“ můžete nastavit možnosti, jako je „Odemknout obrazovku“. Po aktivaci se smartphone odemkne bez hesla, když je fitness náramek v nastavené vzdálenosti. Jednoduše nastavte požadovanou vzdálenost. na výběr máte 10 cm, 1 m a 3 m.
 • Nastavení „Hovory“. zobrazuje informace o příchozích hovorech. Před vibracemi je možné zvolit zpoždění. Sledovací zařízení nemusí informovat o příchozích hovorech z neznámých čísel zaškrtnutím příslušné možnosti.
 • Položka „Chytrý budík“. Budík lze nastavit na „Všední dny“, přičemž je možné přidat několik zaškrtávacích políček pro přidání konkrétního času. Probouzí náramek vibracemi, téměř neslyšně, ale velmi účinně. Chcete-li nastavit čas, klikněte na ikonu na spodním panelu. Vyberte si čas a ušetřete. Vibrace lze vypnout dlouhým klepnutím na dotykové tlačítko.
 • Nastavení a výběr aplikací. Zde je to velmi jednoduché. Zaškrtněte programy, ze kterých chce majitel chytrého náramku dostávat upozornění. Mnoho systémových aplikací označených speciální ikonou. Všechny ostatní jsou označeny jednoduše „App“. Připojení je jednoduché. přetáhněte posuvník do aktivního stavu, uložte nastavení.
 • Položka „Nečinnost. Užitečné pro ty, kteří se málo pohybují. Pokud je náramek aktivován, začne vibrovat, pokud se jeho nositel po nastavenou dobu nepohnul.
 • Karta „Zprávy. Je nastavena indikace příchozí SMS, zobrazí se odesílatel.

Můžete také nastavit upozornění na dosažení cíle, pokud jste si nastavili počet kroků, které jste během dne ušli. Formát zobrazení času lze nastavit ve dvou variantách. pouze čas nebo hodiny s datem.

Synchronizace se službami Google Fit a Apple Health

Spárování náramku Mi Band s aplikacemi Google Fit a Apple Health je považováno za nejvyšší úroveň, která nabízí robustnější způsob synchronizace. Tyto služby mají nejlepší bezpečnostní šifry a účty a data z nich jsou široce využívány prakticky všemi sportovními aplikacemi pro Android a iOS.

Úskalí nákupu náramku

Před nákupem chytrého náramku je vhodné mít na paměti dvě věci:

Elektronická zařízení se často nakupují v internetových obchodech. Zároveň je těžké odolat krásné věci neznámého výrobce za směšnou cenu. Velmi často se však takový nákup ukáže jako zbytečný.

Za prvé, malí výrobci mají tendenci vydávat za chytrý náramek jednoduché zařízení, kterému chybí polovina potřebných funkcí.

Za druhé, připojení takového náramku k telefonu se systémem Android může jednoduše selhat, protože aplikace jsou nekompatibilní. Chcete-li například vytvořit párování, musíte zadat čínské telefonní číslo.

Proto je lepší zaměřit se na známé a důvěryhodné značky:

 • Xiaomi;
 • Sony;
 • Čest;
 • Huawei;
 • Garmin;
 • Samsung;
 • Polární;
 • Fibit;
 • KaiHai;
 • GSMIN;

Nezapomeňte zkontrolovat specifikace chytrého náramku jeho kompatibilitu s verzí systému Android nainstalovanou v telefonu.

Jakou aplikaci potřebujete pro různé značky hodinek

Instalace jakékoli aplikace se provádí prostřednictvím specializovaného obchodu: Google Play pro Android, App Store pro iOS. Na každém sluchátku je k dispozici příslušné okno. Pro získání aplikace zadejte obchod, zadejte název požadovaného obsahu. Vyhledávání usnadňuje zadání hledané aplikace podle modelu zařízení na internetu nebo je lze nalézt v dokumentaci k nástroji Smart tracker.

Zde jsou 3 nejoblíbenější aplikace

Nike Run Club

Efektivní a bezpečný způsob vyhledání a stažení požadovaného programu. vyhledávání pomocí QR kódu, který lze nalézt také v příručce, která je součástí miniaplikace. Po započtení kódu se zařízení zobrazí v sekci obchodu na příslušném tématu.

Jak připojit fitness náramek k telefonu se systémem Android přes „Bluetooth

Předpokládejme, že jste si právě koupili fitness náramek, nabili ho, odpojili a nyní je třeba ho připojit. Pokud jste se již pokusili povolit režim párování, chcete připojit fitness náramek k jinému telefonu, zakoupili jste zařízení z druhé ruky apod., přejděte na konec článku. tam najdete pokyny. Pak se vraťte na začátek.

 • Před instalací fitness náramku do telefonu si stáhněte doprovodnou aplikaci z Play Marketu. Liší se v závislosti na výrobci zařízení. Například obě verze náramku Xiaomi Mi Band budou k připojení vyžadovat aplikaci Mi Fit, zatímco Honor Band 5 bude vyžadovat aplikaci Huawei Health. Potřebný software najdete na obalu zařízení, v návodu k obsluze nebo na internetu.
 • Během stahování a instalace aplikace zapněte v telefonu Bluetooth, pokud je vypnutý. Chcete-li to provést, přejděte do Nastavení, otevřete položku „Síť a Internet“ (nebo něco podobného), vyberte možnost Bluetooth a zapněte ji. Nemusíte jej přepínat do režimu párování.
 • Zapnutí samotného fitness náramku. Ve většině případů jej stačí nabít a stisknout aktivní tlačítko.
 • Otevřete doprovodnou aplikaci a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Důležité! Připojení se provádí prostřednictvím doprovodné aplikace. Připojení nemusíte aktivovat sami na obrazovce nastavení Bluetooth. Stačí zapnout toto bezdrátové rozhraní a nakonfigurovat jej prostřednictvím doprovodné aplikace.

 • Nepřipojujte jej k mikrovlnné troubě, výkonnému routeru nebo počítači s mnoha připojenými bezdrátovými zařízeními. To může narušit proces připojení, protože frekvence této elektroniky „ucpávají“ kanál Bluetooth.
 • Během připojení mějte smartphone a náramek v těsné blízkosti. Maximální vzdálenost je 1-1,5 metru. Pokud se náramek nachází ve vedlejší místnosti, může dojít k přerušení spojení.
 • K jednomu telefonu můžete připojit libovolný počet náramků, a to i stejných. Není tedy nutné odstraňovat párování se starým modelem. Pokud však používáte inteligentní zámek Google, měli byste jej odpojit, abyste zabránili zamykání nebo odemykání smartphonu.

Pokyny pro Apple Watch Series 2, 3 v ruštině. jak zapnout, nastavit a používat chytré hodinky

Po spárování musíte mít Bluetooth v telefonu neustále zapnutý a vypínat jej pouze na krátkou dobu. například v letadle, v kině nebo na lékařské klinice. Pokud ji zakážete, fitness náramek přejde do režimu vyhledávání, který rychleji vybíjí baterii. Nebojte se. v moderních chytrých telefonech spotřebovává Bluetooth velmi málo energie.

Připojení chytrého náramku k telefonu Samsung

Obal One UI, který je nainstalován na chytrých telefonech Samsung, usnadňuje propojení fitness náramku s telefonem, zejména ve srovnání s modely některých čínských značek.

 • Instalace doprovodné aplikace kompatibilní s fitness náramkem. Zatím ji neotvírejte.
 • Otevřete oznamovací panel a povolte Bluetooth klepnutím na příslušnou ikonu. Případně otevřete „Nastavení“, přejděte na „Připojení“ a poté na „Bluetooth“. Nemusíte dělat nic jiného.
 • Otevřete doprovodnou aplikaci a postupujte podle pokynů na obrazovce.
 • „Přístup k oznámení“ je nutný, aby fitness náramek zobrazoval oznámení z vašeho smartphonu. Například ze sociálních sítí nebo messengerů (WhatsApp, Telegram, apod.).
 • „Přístup k poloze“ je vyžadován pro vytváření tras. Obvykle je vyžadován fitness náramky s GPS. Je také nutná, pokud má vaše zařízení funkci zobrazení počasí.
 • „Přístup k volání“ a „Přístup ke kontaktům“ jsou nutné, aby vás fitness náramek mohl upozornit na příchozí hovory a ukázat vám, kdo přesně volá. Pokud nezajistíte přístup ke kontaktům, zobrazí se místo záznamu v telefonním seznamu pouze číslo volajícího.
 • „Přístup ke zprávám SMS“ je vyžadován, aby náramek mohl správně zobrazovat zprávy SMS.

Mohou být požadována i další povolení. Například ke stažení nových ciferníků a úvodních obrazovek je nutný přístup k „Souborům a mediálnímu obsahu“.

Stejná oprávnění platí i pro ostatní smartphony se systémem Android.

připojit, fitness, náramek, telefonu, systémem

Jak propojit fitness náramek s telefonem Honor

Jedním z hlavních problémů chytrých telefonů Honor je absence služeb Google obecně, a zejména služby Play Market. Doprovodnou aplikaci je proto třeba vyhledat ve vlastním obchodě Honor s názvem AppGallery.

Pokud doprovodná aplikace není v AppGallery k dispozici, můžete ji vyhledat v alternativních zdrojích. například na 4PDA nebo APK-Mirror. Pro instalaci v tomto případě musíte povolit instalaci z neznámých zdrojů. to provedete tak, že otevřete Nastavení, Zabezpečení a soukromí, Rozšířená nastavení, Instalovat aplikace z externích zdrojů a potvrdíte svůj záměr.

 • Nainstalujte si aplikaci;
 • Zapněte Bluetooth v „cloně“ nebo v nastavení (v části „Bezdrátové sítě“);
 • Otevřete aplikaci a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Pro doprovodnou aplikaci nelze vytvořit „klon“. Pokud chcete připojit dva náramky. stačí přidat další v nastavení aplikace. Pokud vytvoříte „klon“, aplikace nemusí fungovat správně. například nesprávně zrcadlí oznámení nebo ztrácí spojení s náramkem.

Definice aplikace fitness náramku

Fitness náramky jsou kompaktní zařízení, která ukládají do paměti minimum informací. Abyste je mohli plně využívat, musíte se připojit k telefonu prostřednictvím mobilní aplikace.

Výrobci doporučují vlastní aplikace, které jsou vyvíjeny pro celou řadu fitness náramků. To umožňuje určitou univerzálnost a podporuje uživatele v nákupu modelů stejné značky.

 • Mi Fit Xiaomi pro M3, Mi Band 3, Mi Band 4 náramky;
 • Ahoj pro Xiaomi Ahoj;
 • Amazfit pro chytré hodinky Amazfit Stratos a Amazfit Pace;
 • Huawei Health pro náramky Huawei. Honor Band 4, Honor Band 5;
 • Galaxy Fit Plugin pro Samsung Galaxy Fit e;
 • Lefun Health pro trackery Lefun, Smarterra FitMaster Color ;
 • Garmin Connect pro zařízení Garmin.

Většina aplikací pro nastavení je vhodná pro chytré telefony se systémem Android i iPhone. Existují však výjimky: Apple Watch jsou kompatibilní pouze s iPhonem.

Jak se připojit k systému Andriod a iOS

V závislosti na operačním systému vašeho telefonu. Android nebo iOS. budete potřebovat kompatibilní software (aplikaci), pomocí kterého bude navázáno spojení se sportovním náramkem. Ve většině případů se připojení neprovádí přímo přes nastavení Bluetooth v chytrém telefonu, ale prostřednictvím speciální nabídky v aplikaci, kde je třeba vybrat zařízení, které chcete propojit s mobilním zařízením.

Zde je několik obecných pokynů, jak propojit fitness náramek s telefonem.

 • Stáhněte si a nainstalujte do chytrého telefonu aplikaci doporučenou výrobcem (z Google Play nebo iTunes, v závislosti na operačním systému telefonu). Pomocí QR kódu si můžete stáhnout software uvedený v návodu k použití náramku nebo v příručce.
 • Zapnutí funkce Bluetooth v telefonu.
 • Zkontrolujte, zda je sportovní tracker nabitý. Pokud ne, nabijte ji.
 • Pro stabilní připojení držte náramek v blízkosti mobilního zařízení.
 • Spuštění aplikace.
 • V případě potřeby si vytvořte účet.
 • Po spuštění softwaru stiskněte tlačítko „Připojit„. Někdy je třeba vybrat požadované zařízení nebo model ze seznamu.
 • V případě potřeby potvrďte párování na nositelném zařízení stisknutím tlačítka na sledovacím zařízení nebo dotykem na jeho obrazovce.
 • Pokud je k dispozici aktualizace firmwaru, vyčkejte na její dokončení.

Pokud výrobce v návodu uvádí, že fitness náramek není třeba synchronizovat s telefonem, připojte jej k počítači. Patří sem například trackery od Fitbitu nebo Garminu. Návod k použití obvykle obsahuje pokyny, jak se připojit k fitness náramku.

připojit, fitness, náramek, telefonu, systémem

Bez propojení s chytrým telefonem se vám nejčastěji zobrazí pouze čas, datum, počet kroků a případně možnost nastavit budík nebo změřit tepovou frekvenci v klidovém stavu.

Propojení M3 prostřednictvím Yoho Sports

Poradíme vám, jak připojit fitness náramek M3 k telefonu. Před synchronizací nabijte miniaplikaci a zapněte ji.

 • Stáhněte si a nainstalujte aplikaci Yoho Sports do svého chytrého telefonu z Google Play nebo iTunes.
 • Aktivace funkce Bluetooth ve smartphonu.
 • Spustit software, přijmout oprávnění a přístupy.
 • Přejděte do hlavní nabídky kliknutím na ikonu nastavení.
 • Přejděte do nabídky „Zařízení“.
 • V případě potřeby v okně připojení obnovte stránku stažením obrazovky dolů.
 • Na řádku s názvem sledovacího zařízení klikněte na „Bind“.
 • Jakmile náramek zavibruje, je třeba stisknout tlačítko a počkat na dokončení aktualizace.

Připojení náramku Mi Band 4 prostřednictvím aplikace Mi Fit

Zde jsou pokyny, jak připojit fitness náramek Xiaomi Mi Band 4 k chytrému telefonu.

 • Aktivace Bluetooth a GPS v mobilním zařízení.
 • Stáhněte si do telefonu software Mi Fit a otevřete jej.
 • Přihlášení k dříve vytvořenému účtu nebo vytvoření nového účtu. Přihlášení prostřednictvím účtu třetí strany.
 • Klikněte na znaménko plus v pravém horním rohu.
 • Vyberte „Náramek“.
 • Přenesení sledovacího zařízení do chytrého telefonu.
 • Po spárování obou zařízení klikněte na zaškrtávací políčko na obrazovce náramku (potvrzení spárování).
 • Počkejte na aktualizaci firmwaru.
 • Přečtěte si funkce náramku na obrazovce aplikace a přejděte do nastavení.

Připojení fitness náramku k telefonu je většinou standardní. Všechny kroky jsou uvedeny při spuštění příslušného softwaru ve smartphonu. Hlavní je nevynechat důležité položky a provést všechny požadované operace: oprávnění, přístupy, povolení potřebných modulů.

Funkce synchronizace fitness náramků Jet Sport s telefonem

Pro připojení těchto sledovacích zařízení potřebujeme aplikaci „JetSport Pro“ nebo podobnou.

 • Zapněte v telefonu Bluetooth a GPS;
 • Stáhněte si aplikaci JetSport Pro “ (nebo analogovou) do svého chytrého telefonu a spusťte ji;
 • Povolte aplikaci přístup k datům v telefonu;
 • V otevřené aplikaci přejděte do části „Nastavení“;
 • Klepněte na možnost “ Bluetooth “ a smartphone vyhledá náramek v okolí;
 • Telefon detekuje sledovací zařízení. Klepnutím na jeho název provedete synchronizaci;
 • Spárování chytrého telefonu s chytrými hodinkami bude provedeno.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS