Jak připojit hodinky Huawei k iPhonu

Proč se chytré hodinky nepřipojují k telefonům

Nositelné gadgety si v posledních letech získaly neuvěřitelnou popularitu. Ze zpráv společnosti Apple například vyplývá, že chytré hodinky Apple Watch se drží dál od telefonu. Na podobné příslušenství samozřejmě sázejí i další výrobci. Samsung, Huawei, Xiaomi a další značky mají vlastní chytré hodinky.

Když se člověk poprvé setká s chytrými hodinkami, vyvstane otázka jejich spárování s chytrým telefonem. Na rozdíl od náhlavní soupravy Bluetooth nemůžete Bluetooth aktivovat a připojit prostřednictvím nastavení mobilního zařízení.

Pro spárování dvou zařízení musí být zpravidla splněny následující požadavky:

Ukázalo se, že není příliš mnoho požadavků, takže připojit chytré hodinky k telefonu zvládne i začátečník.

Chytré hodinky lze používat i bez připojení k chytrému telefonu, ale v takovém případě nebude mít osoba přístup k plným funkcím zařízení.

Před připojením je třeba upozornit, že proces připojení se liší v závislosti na typu zařízení. Proto vám nabídneme 2 pokyny:

Stačí vybrat jeden z navrhovaných pokynů, který odpovídá typu chytrých hodinek.

Potřeba HMS

Nicméně od verze 4.0 mobilní služby tohoto výrobce by již měly fungovat bez problémů. Pokud tomu tak není, budeme muset zkusit nainstalovat novější verzi: HMS 5.0 nebo 6.0.

Problémy s tímto příslušenstvím

Pokud již máte nainstalovanou aplikaci Health Chinese firmware, je nyní třeba aktualizovat služby, které zajišťují její fungování. Ačkoli se tato porucha synchronizace mezi hodinkami a aktivními náramky této asijské firmy vyskytuje stále méně často.

První, co vás napadne, je vyhledání služby Huawei HMS nebo mobilních služeb v Obchodě Play. A to se vám podaří, protože je najdete v obchodě Android připravené ke stažení do telefonu. Zde vám zanecháváme odkaz, abyste jej měli po ruce:

To by bylo ideální řešení problému se synchronizací čínských hodinek Huawei Watch nebo chytrého náramku, nebýt toho, že aplikace vyžaduje verzi 4.0 mobilní služby asijské firmy a to, co najdeme v Obchodě Play, není správná verze.

Instalace AppGallery

Řešením je instalace aplikace AppGallery do našeho smartphonu. Obchod Huawei logicky není v Obchodě Play, ale soubor APK si můžete stáhnout ručně odtud a nainstalovat jej do telefonu bez ohledu na značku. Ačkoli musíme mobilnímu telefonu udělit potřebná oprávnění, abychom si jej mohli nainstalovat sami. Koneckonců se jedná o neznámý software pro obchod Google.

Ve výchozím nastavení všechna zařízení se systémem Android blokují instalaci externích zdrojů. Abychom toto oprávnění telefonu udělili, musíme se dostat do jeho nastavení Zabezpečení Povolit instalaci z neznámého zdroje. Měli byste však mít na paměti, že každý výrobce to nazývá jinak, i když obecně je cesta stejná.

Pokud ji nemůžete najít, zkuste zadat „Nastavení“ „Aplikace a oznámení“ „Upřesnit“ „Zvláštní přístup k aplikacím“ Nainstalovat neznámé aplikace. Nebo ji můžete vyhledat přímo v rychlém vyhledávači v nastavení svého mobilního zařízení.

Jakmile se aplikace objeví na terminálu, vyzve vás k automatické instalaci HMS, ale pokud ne, stačí do vyhledávacího řádku zadat HMS Core a nyní najdete mobilní služby Huawei. 6.0, připravené k instalaci do vašeho smartphonu, ať už je čínský, nebo ne.

Po nastavení můžete normálně restartovat aplikaci Huawei Health a připojit chytré hodinky od čínské firmy k mobilnímu telefonu.

Stejné je to i s chytrými hodinkami Honor a jejich náramky. Pokud však budete postupovat podle stejných kroků, které jsme vám právě vysvětlili, můžete problém rychle vyřešit tak, aby opět fungoval bez chyb.

Připojení náramku Honor Band 6 k telefonu

Po instalaci aplikace Huawei Health do mobilního zařízení vezměte náramek k sobě a spusťte aplikaci.

Další sled činností:

 • V otevřeném seznamu najděte požadovaný model a klepněte na něj.
 • Otevře se okno s informacemi o zařízení. Stiskněte tlačítko „Pair“.
 • Zařízení bude požádáno o povolení synchronizace přes Bluetooth. Souhlasím.
 • Další požadavek ze zařízení: „Poskytování údajů o poloze“ se zobrazí, pokud je geolokace vypnutá. Stiskněte tlačítko „Zapnout“, přepněte posuvník do modré polohy.
 • Telefon vás informuje o zahájení párování.

Hotovo! Tímto způsobem můžete synchronizovat svůj gadget s iPhonem nebo jiným telefonem se systémem Android.

připojit, hodinky, huawei, iphonu

Mohu připojit hodinky Huawei k iPhonu?

Otevřete aplikaci Huawei Health, přejděte do části Zařízení Smart Watch a vyberte zařízení, se kterým chcete provést párování. Stiskněte tlačítko SOURCE a aplikace automaticky vyhledá dostupná zařízení Bluetooth v okolí.

 • Stáhněte si soubor aplikace Gear S3 odtud
 • Připojte iPhone k počítači a spusťte iTunes.
 • Přetáhněte stažený soubor do okna aplikace iTunes.
 • Otevřete „Aplikace“ v iTunes a přetáhněte aplikaci Gear S3 do iPhonu.

Jak nastavit hodinky

Funkce chytrých hodinek se samozřejmě ani zdaleka neblíží možnostem chytrého telefonu. Ano, i ve srovnání s hodinkami Apple Watch je výhoda na straně příslušenství americké společnosti. Hodinky Honor a Huawei je však třeba ještě doladit. To umožňuje majiteli zařízení šetřit energii baterie, pokud vypne nepotřebné funkce, nebo naopak vyždímat ze zařízení maximum.

Miniaplikace se nastavuje prostřednictvím dříve diskutované aplikace Huawei Health. Prostřednictvím softwaru tak můžete okamžitě změnit ciferník hodinek na atraktivnější.

Funkci TruSleep můžete aktivovat také v nastavení hodinek. Monitoruje stav spánku na základě tepové frekvence uživatele. Ráno si tak uživatel může přečíst podrobnou analýzu a vyvodit závěry o úpravách spánku.

Takto zhruba bude vypadat zpráva připravená chytrými hodinkami:

Kromě toho máte díky aplikaci Huawei Health možnost přizpůsobit si zobrazení různých oznámení o příchozích hovorech a zprávách. Na displeji hodin se zobrazí text dopisu nebo jméno volajícího. Nezapomeňte však předem udělit softwaru příslušná oprávnění.

Jsou hodinky Apple Watch kompatibilní se systémem Android?

Hodinky zpočátku spolupracují se smartphonem Apple a z řady důvodů nejsou kompatibilní s technologií Android:

 • Interní politika vývojářské společnosti je uzavřená pro konkurenty. Společnost si cení svého rozvoje a pověsti.
 • Základní programy v zařízení jsou vyvinuty speciálně pro iOS a nemohou fungovat na platformách třetích stran bez časově náročné optimalizace.
 • Produkty Apple mají vlastní design rozhraní, který nelze přizpůsobit v původní podobě. Ztratí svá specifika.
 • Dostupnost připojení hodinek Apple Watch k telefonům se systémem Android by mohla vést k propadu prodeje chytrých telefonů Apple, t.к. Jejich protějšky se systémem Android jsou cenově dostupnější a nemají nižší výkon.

Design produktů Apple je velmi specifický.

Navzdory stanovisku výrobce poskytli vývojáři třetích stran způsob, jak propojit zařízení dvou různých platforem. Nezaručuje plnou funkčnost všech funkcí hodinek, ale umožňuje používat základní funkce. Fungují upozornění na aktuální a zmeškané příchozí hovory, zobrazení SMS zpráv, stav baterie smartphonu a všechny nepárové funkce hodinek. Provoz dalších funkcí závisí na modelu hodinek a specifikách vašeho smartphonu.

Které fitness náramky jsou kompatibilní s iPhonem?

Přejděte do části Zařízení Přidat zařízení Chytré hodinky a vyberte zařízení, se kterým chcete provést párování. Stiskněte tlačítko SPEED a aplikace automaticky vyhledá blízká zařízení Bluetooth. Jakmile jsou hodinky rozpoznány, klepnutím na jejich název zahájíte párování.

připojit, hodinky, huawei, iphonu

Aplikace Huawei Health

Tato aplikace je určena speciálně pro sportovce. Stáhněte si ji z Apple App Store nebo Google Play. Abyste mohli software do svého zařízení nainstalovat ihned po vybalení hodinek Smartwatch, můžete pomocí speciální aplikace stažené předem do chytrého telefonu naskenovat QR kód, který je součástí návodu. Nakonec musíte souhlasit s podmínkami používání, přečíst si požadavky na ochranu osobních údajů a případně získat přístup k údajům o poloze vašeho zařízení.

 • sestavte si tréninkový plán a sledujte své pokroky;
 • získat informace o kvalitě spánku;
 • sdílet data s ostatními uživateli.

Proč se chytré hodinky nepřipojují

Co dělat, když se hodinky nepřipojí k telefonu nebo mají jiné problémy a padají?? Zde jsou odpovědi na některé nejčastější otázky týkající se používání zařízení.

Potřebujete aktualizace systému

Hodinky se nepřipojí ke smartphonu Google, pokud nemáte nainstalované minimální provozní aktualizace:

připojit, hodinky, huawei, iphonu

Slabá baterie hodinek

Hodinky se nepřipojí, pokud není baterie nabitá nebo pokud nevydrží nabitá. Připojení Bluetooth je jedním z energeticky nejnáročnějších procesů pro jakýkoli gadget.

Důvody, proč může být baterie hodinek přebitá:

 • Google Now běží na pozadí a plýtvá energií baterie. Musíte jej přepnout do režimu spánku.
 • Přerušení bezdrátového připojení k internetu. Neustálé vyhledávání sítě zvyšuje spotřebu baterie.
 • Systémové aplikace vybíjejí kapacitu baterie automatickou synchronizací. Potřeba deaktivovat všechny nepoužívané aplikace.
 • Problémy v operačním systému. Pokud váš smartphone používá systém Android 7. firmware může spotřebovávat nadměrné množství energie. Požadovaná aktualizace.

Proč žádné párování

Tato situace nastává v případě několika paralelních připojení přes Bluetooth. Potřeba odpojit připojení třetích stran k řešení.

připojit, hodinky, huawei, iphonu

Žádná oznámení na displeji hodinek

Problém byl vyřešen restartováním miniaplikací a opětovnou synchronizací. Doporučujeme také zkontrolovat aplikaci nainstalovanou ve smartphonu, aktualizovat ji a znovu spustit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS