Jak připojit internet k počítači pomocí modemu

Jak připojit internet ze směrovače k počítači (notebooku) pomocí síťového kabelu?

Na téma připojení k internetu prostřednictvím bezdrátové sítě již existuje mnoho článků. Najděte pokyny k připojení, řešení problémů, chyb atd. д. V tomto článku se budeme zabývat způsobem připojení směrovače k počítači pomocí síťového kabelu, který je obvykle dodáván se směrovačem. S kabelovým připojením je vše mnohem jednodušší než s Wi-Fi. Přesto však někdy dochází k problémům s připojením ke směrovači prostřednictvím síťového kabelu (LAN).

Nejčastěji samozřejmě pomocí kabelu pro připojení k internetu připojeného ke stolním počítačům, které nemají vestavěný přijímač Wi-Fi. Pokud si k počítači zakoupíte speciální adaptér Wi-Fi, můžete se obejít bez kabelů. Pro nastavení routeru a samozřejmě i pro aktualizaci firmwaru doporučuji vždy připojit router kabelem. Existují různé případy, možná Wi-Fi na notebooku nefunguje, ale potřebujete se připojit k internetu, nebo je rychlost bezdrátové sítě nízká, zde můžeme použít síťový kabel. Připojení přes kabel funguje vždy stabilněji než vzduchem.

Potřebujeme pouze samotný síťový kabel, který použijeme k připojení počítače ke směrovači. Jedná se o standardní kroucenou dvojlinku s konektory RJ-45 na obou stranách. Takový kabel by měl být dodáván se směrovačem. Je pravda, že je krátký (v závislosti na výrobci směrovače). Pokud potřebujete delší kabel, můžete si ho nechat vyrobit v obchodě s počítači. Můžete to udělat sami, ale potřebujete speciální nástroj. Na internetu najdete spoustu návodů.

K routeru můžete obvykle připojit až 4 zařízení pomocí síťového kabelu. Přesně 4 připojení LAN, která pravděpodobně najdete na svém směrovači. V některých případech může být zásuvka LAN 1 nebo 8. Nezáleží na tom, jaká verze systému Windows je v počítači nainstalována. Tyto pokyny platí pro systémy Windows 7, Windows 8 a Windows 10. V systému Windows XP je připojení naprosto stejné, ale nastavení IP se mírně liší.

Vysílání z počítače (modemu USB) do směrovače

Odpojte připojení modemu v počítači (odpojte se od Internetu).

Připojení počítače ke směrovači pomocí síťového kabelu. Síťový kabel v počítači nebo notebooku do slotu na síťové kartě a v routeru do portu WAN (internet). Všimněte si, že router, který máte, se může lišit. O nic nejde. Zde je schéma připojení:

Poté v počítači klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu připojení k Internetu a vyberte možnost Centrum síťových připojení a sdílení. Poté vyberte možnost „Změnit nastavení adaptéru“.

Poté klikněte pravým tlačítkem myši na připojení, přes které se připojujete k Internetu (prostřednictvím modemu 3G/4G), a vyberte možnost Vlastnosti. Samotné připojení může obsahovat jméno vašeho operátora. Nebo jen „telefonní spojení“ jako u mě.

V novém okně klikněte na kartu Přístup. Tam zaškrtněte políčko vedle možnosti „Povolit ostatním uživatelům sítě používat internetové připojení tohoto počítače“ V rozevíracím seznamu vyberte možnost „Připojení k místní síti“ (ve Windows 10). Ethernet). Stiskněte tlačítko Ok.

připojit, internet, počítači, pomocí, modemu

Pokud jste byli připojeni k internetu, měla by se zobrazit zpráva, že se změny projeví po opětovném připojení k internetu. Jednoduše se odpojte od internetu a znovu se připojte. Pokud bylo připojení přerušeno, znovu se připojte k internetu. Vedle vašeho připojení by se mělo zobrazit „Sdílené“.

Ve vlastnostech „Připojení k místní síti“ bude uvedena adresa IP a maska sítě. Tak to má být, neměňte to.

Připojte se k internetu prostřednictvím modemu a router automaticky získá internet z počítače (v mém případě notebooku). Pokud je na routeru nastaven výchozí typ připojení Dynamická IP. A měl by, protože směrovač získává svou IP adresu automaticky z počítače.

K routeru se již můžete připojit přes Wi-Fi nebo kabel a používat internet. Pokud váš směrovač neposkytuje přístup k internetu, zkuste jej nejprve restartovat. Pokud to nepomůže, restartujte notebook a znovu se připojte k internetu. Vypněte bránu firewall v počítači.

Fungovalo to okamžitě. Připojil jsem se k routeru TP-Link přes telefon, přešel do jeho nastavení (na kartu, která nastavuje připojení k internetu) a tam jsem viděl, že router obdržel IP adresu z notebooku. A to znamená, že vše funguje.

Měl jsem router, který distribuoval internet z notebooku, který byl připojen k internetu přes 3G USB modem od Intertelecomu.

připojit, internet, počítači, pomocí, modemu

Poté, co směrovač začne přijímat a distribuovat internet, můžete změnit další nastavení směrovače. Například nastavte síť Wi-Fi, zadejte heslo k síti Wi-Fi.

Nastavení vysokorychlostního připojení (PPPoE) ve Windows 10

Pokud vám poskytovatel internetu zavedl do domu kabel a dal vám uživatelské jméno, heslo a případně další údaje pro připojení k internetu, které by měly být nastaveny v nastavení počítače nebo Wi-Fi routeru, pak je třeba nakonfigurovat vysokorychlostní připojení (PPPoE) v systému Windows 10. To je to, co nyní uděláme. Je to v podstatě totéž jako Ethernet, ale zde Internet nefunguje, dokud nenavážeme spojení.

Pokud je vaše připojení k internetu realizováno prostřednictvím směrovače s nastaveným připojením (PPPoE, L2TP, PPTP). pak nemusíte v počítači nic konfigurovat. Jednoduše připojte síťový kabel od směrovače k počítači. Výše jsem vysvětlil, jak takové připojení nastavit.

Pokud připojujete kabel přímo k počítači a máte uživatelské jméno a heslo pro připojení k internetu, musíte vytvořit připojení.

Otevřete Centrum sítí a sdílení:

Klikněte na Vytvořit a nakonfigurujte nové připojení nebo síť. Poté zvýrazněte možnost Připojit k Internetu a klikněte na tlačítko Další.

V dalším okně klikněte na možnost High Speed (with PPPoE).

Dále nastavte uživatelské jméno a heslo, které musíte zadat u svého poskytovatele internetových služeb. Můžete také nastavit název připojení, například: „Vysokorychlostní připojení Beeline.“. A také byste mohli zaškrtnout políčko pro uložení hesla, zobrazit heslo a povolit ostatním uživatelům používat toto připojení. Chcete-li si toto heslo zapamatovat, je dobré zaškrtnout políčko.

Stiskněte tlačítko Připojit, a pokud je vše v pořádku a parametry jsou správně nastaveny, dojde k navázání spojení a připojení k internetu.

Chcete-li toto připojení zobrazit a spravovat, můžete kliknout na ikonu Internetu v systémové liště.

Kliknutím na připojení se otevře nabídka Vytáčené připojení, kde se můžete připojit, odstranit nebo upravit nastavení připojení.

Připojení k internetu přes Wi-Fi

Pokud máte doma router Wi-Fi nebo chcete připojit svůj notebook kinternetu u přátel, vkavárnách apod. д., můžete k tomu použít Wi-Fi. Pokud již máte nainstalovaný ovladač pro adaptér Wi-Fi, který systém Windows 10 téměř vždy nainstaluje automaticky, zbývá jen otevřít seznam dostupných sítí pro připojení, vybrat požadovanou síť, zadat heslo (pokud je síť zabezpečená). a jste již připojeni k internetu.

Na toto téma jsem již napsal podrobný článek: Jak se připojit k síti Wi-Fi ve Windows 10. Myslím, že připojení k bezdrátové síti by neměl být problém.

Nastavení internetu přes 3G/4G modem ve Windows 10

Zvažte možnost nastavení připojení přes modem USB 3G nebo 4G. Nastavení počítače se systémem Windows 10 je v podstatě stejné jako konfigurace 3G internetu ve Windows 7 (v tomto článku je jako příklad uveden poskytovatel Intertelecom).

Nejprve musíme modem připojit k počítači a nainstalovat do něj ovladač. Ovladač lze stáhnout ze stránek výrobce modemu, z webových stránek poskytovatele internetových služeb nebo jej lze nalézt na internetu. Hledání podle názvu a modelu modemu. Ovladač může být také na disku dodaném s modemem nebo na samotném modemu. Pokud nemáte pro svůj modem ovladač systému Windows 10, zkuste Windows 8 nebo dokonce Windows 7. To se pravděpodobně hodí.

Po instalaci ovladače připojte modem k počítači a můžete nastavit připojení 3G v systému Windows 10. Mimochodem, je to v podstatě stejné jako nastavení vysokorychlostního připojení.

Otevřete Centrum síťových připojení a sdílení.

Klikněte na možnost Vytvořit a nakonfigurovat nové připojení nebo síť a vyberte možnost Připojit k internetu.

Dále vyberte typ připojení Dial-up.

A nastavte parametry, které poskytuje váš poskytovatel internetového připojení: číslo, uživatelské jméno a heslo. Použil jsem příklad poskytovatele s názvem Intertelecom. Doporučuji zaškrtnout políčko Zapamatovat toto heslo. Nastavte název připojení podle svého přání. Po vyplnění všech polí klikněte na tlačítko Vytvořit.

Pokud je vše v pořádku, naváže se spojení a připojí se k internetu.

Pokud se připojení nezdaří, zkontrolujte všechna nastavení a připojení modemu USB. Může to být také tím, že máte velmi špatné pokrytí od poskytovatele internetových služeb. V těchto případech nemusí internet fungovat vůbec nebo funguje velmi pomalu. Jak zjistit sílu signálu a jak ji zvýšit, jsem psal zde. V některých případech, kdy je síť velmi slabá, může být nutné nainstalovat anténu pro modem.

Chcete-li navázané připojení spustit, zastavit, odebrat nebo upravit, klikněte na ikonu připojení k Internetu a vyberte navázané připojení.

Modem není na seznamu zařízení

Pokud modem není v seznamu zařízení, znamená to, že

 • není zapojen do zásuvky USB;
 • nejsou nainstalovány ovladače modemu;
 • modem je mrtvý;
 • Zástrčka USB nefunguje;
 • Selhání ovladače USB.

Poznámka. Pokud modem není v seznamu zařízení, zkontrolujte seznam neznámých zařízení. jsou označena otazníkem. Vybrané, ale nepřipojené zařízení může být označeno ikonou žlutého trojúhelníku. Například modem může být ve větvi „USB bus cotroller“ jako „composite USB device“.

Pokud v seznamu není žádný modem, žádné neznámé zařízení, žádné zakázané zařízení, pak je třeba zkontrolovat, zda je modem připojen ke slotu USB, nebo ještě lépe, vyjmout jej a připojit znovu, případně do jiného slotu USB. Podívejte se na kontrolku LED modemu, pokud kontrolka LED modemu bliká, znamená to, že modem je pravděpodobně v provozu a funguje normálně. Podívejte se na certifikát modemu, jak má svítit, pokud je modem připojen k síti mobilního operátora. Jde o to, že modem je připojen k mobilní síti operátora poté, co je napájen. Pokud indikátor ukazuje, že je modem připojen k síti operátora, problém souvisí se softwarem a může se týkat ovladačů nebo systému Windows.

Například indikace modemů Huawei je následující:

 • Červená bliká. modem není připojen k síti operátora nebo je připojen prostřednictvím GSM (2G);
 • modře blikající. připojení přes WCDMA (3G).

Pokud je na indikátoru vidět, že modem funguje, nainstalujte nebo přeinstalujte ovladač modemu.

Pokud je ovladač nainstalován, ale modem není definován nebo je definován, ale označen trojúhelníčkem (vypnuto), pak zkontrolujte, zda nemáte 64bitový systém Windows, ale ovladač je nainstalován pro 32bitový systém Windows.

Pokud modem fungoval, ale pak se zastavil, například při ukončení režimu hibernace, a zároveň je v seznamu zařízení viditelný jako „složené zařízení USB“, můžete zkusit odebrat a znovu vložit, a pokud to nepomůže, restartujte systém Windows.

Problémy s připojením a jejich řešení

Problémy s připojením k internetu mohou mít mnoho příčin. Ve většině případů je to způsobeno provozem poskytovatele internetových služeb nebo selháním softwaru.

LED dioda ADSL přestane svítit

Pokud kontrolka nesvítí trvale, ale pouze přerušovaně bliká, je to způsobeno nedostatkem signálu na lince. Doporučujeme ověřit si u svého poskytovatele, zda právě probíhají technické práce. V případě potřeby zkuste zařízení resetovat:

 • Vyhledejte tlačítko Reset na zadní straně směrovače.
 • Podržte ji ostrým předmětem po dobu 5-10 sekund.
 • Počkejte, dokud indikace zcela nezhasne, a poté ji znovu aktivujte.

Žádné spojení

Připojení není možné z důvodu nesprávného nastavení připojení. Doporučujeme vám, abyste se obrátili na svého poskytovatele internetových služeb a vyžádali si přesnější nastavení sítě.

Expresní řešení problému je možné překonfigurováním modemu, odinstalováním a opětovnou instalací ovladačů.

Nízká přenosová rychlost

Nízká přenosová rychlost na vyhrazené lince ADSL může být způsobena samotným bezdrátovým adaptérem. Pokud stroj není nový, může pracovat pouze se staršími standardy, které poskytují rychlost do 10 Mbit/s. Jedinou možností je koupit jiný směrovač.

Nízký přenos u modemů USB může znamenat, že zařízení přepnulo na jinou síť, například 3G.

Má šířku pásma pouze 3,6 Mbit/s. Pokud se zákazník nachází ve venkovské oblasti, je možné požádat operátora o přepočítání mapy pokrytí.

Počítač nevidí modem

Zde je řešení jednoduché: při softwarovém selhání komponent operačního systému stačí restartovat počítač.

Pokud problém přetrvává, je třeba přeinstalovat ovladače pro porty USB systému Windows a samotný externí síťový adaptér.

Připojení a nastavení modemu není složité. nejdůležitější je vybrat správné zařízení, které dokáže zajistit stabilní signál a vysokou rychlost. Pokud máte problémy s připojením, zkuste nejprve restartovat počítač a směrovač, a pokud problém přetrvává, přeinstalujte ovladače. Pokud žádná z těchto akcí nepomůže, budete se muset obrátit na podporu.

Certifikovaný specialista na zabezpečení počítačových sítí. dovednosti v oblasti směrování, vytváření komplexních schémat pokrytí sítě, včetně bezproblémového připojení Wi-Fi.

Základy práce s počítačem a internetem.

Užitečný blog pro začínající uživatele počítačů a internetu.

Jak nastavit USB. modem a internet

Dobrý den všem čtenářům blogu. Používání 3G modemů k připojení k internetu se v poslední době stalo normou. Základní faktor kvality modemu. Nejde o rychlost připojení, ale o spolehlivost připojení na méně než ideální lince. To je důvodem výběru modelu. Existují speciální programy pro zvýšení rychlosti internetu. Neměli byste však používat tucet těchto programů najednou,

moje nejlepší rada je. AusLogics BoostSpeed. Jaké jsou typy a druhy modemů Dnes se budeme zabývat tím, jak nastavit modem pro připojení k internetu.

Připojení USB. Modem k počítači. Zařízení je detekováno systémem a vyžaduje ovladač. Instalace ovladačů ze samotného modemu (CD emulátoru), z USB klíče nebo CD. 2. Vyhledejte modem ve Správci zařízení a otevřete jeho vlastnosti. Zobrazit číslo COM. port, na kterém je nainstalován modem (může být užitečné odpojit modem od operátora). A vyplňte inicializační řádek modemu (přístupový bod operátora). Aby se systém COM nezměnil. a nemusíte kontrolovat inicializační řádek, musíte modem vždy zapínat na stejném portu USB. přístav.

Pro modem se SIM kartou. V systému může být několik zařízení s kartami různých provozovatelů. Inicializační řádky pro různé poskytovatele služeb:

Megafon: ATCGDCONT=1, „IP“, „internet“ MTS: ATCGDCONT=1, „IP“, „internet.mts.“ru“ Tele 2: ATCGDCONT=1, „IP“, „internet.tele2.ru“ Beeline: ATCGDCONT=1, „IP“, „internet.beeline.4“

Přejděte na „Síťová připojení“ a spusťte „Průvodce novým připojením“ 4. Vyberte možnost „Připojit k Internetu“ 5.“Navázat spojení ručně“ 6. Vyberte možnost „Přes běžný modem“. 7. Zadejte přijatelný název připojení:. USB_3G_Modem 8. Zadejte číslo vytáčeného připojení vašeho poskytovatele Totéž platí pro společnosti MTS, Beeline, Megafon a Tele2: 991# (je možná zkrácená verze 99# ) 9. Zadejte „uživatelské jméno“ a „přístupové heslo“

Pro společnost MTS: uživatelské jméno – mts přístupové heslo – mts Pro společnost Beeline: uživatelské jméno – beeline přístupové heslo – beeline Pro společnost MegaFon: uživatelské jméno – gdata (nebo jej nechte prázdný) přístupové heslo – gdata (nebo nechte prázdné) Pro Tele2: uživatelské jméno. Přístupové heslo ponechte prázdné. nechat ji prázdnou

Nastavení dokončíte stisknutím tlačítka „Hotovo“

Jak zakázat ZeroCD v modemu Huawei AT Příkazy modemu Huawei pro Hiperterminal Užitečné rady pro modem USB zde

Tím je konfigurace USB dokončena. modemu k internetu, ale to nejsou všechna nastavení modemu. O těchto nastaveních se dočtete v následujících příspěvcích.

Připojení modemu USB

K notebooku se připojuje přes port USB. Pečlivě si prohlédněte své plány, rychlost a oblast pokrytí a poté si vyberte nejlepšího poskytovatele v kombinaci cena/rychlost/pokrytí.

Pokyny k připojení modemu 3G jsou srozumitelné a zahrnují následující kroky:

 • Zapněte notebook a počkejte, až se plně spustí.
 • Připojte mobilní zařízení, přesuňte tlačítko „ON/OFF“ do polohy „ON“.
 • Pokud máte instalační CD, vložte jej do jednotky, autorun. Průvodce instalací vás dále provede připojením modemu USB k počítači. Přijměte podmínky licenční smlouvy, zvolte, kam chcete program nainstalovat, zda je potřeba zástupce na plochu, nebo ne. je možné, že instalační disk není přiložen, to znamená, že vše potřebné je již nahráno a instalace proběhne automaticky.
 • Pokud se po instalaci na ploše zobrazí zástupce, dvakrát na něj klikněte a zadejte údaje poskytnuté poskytovatelem (přihlašovací jméno a heslo). Spusťte prohlížeč a nyní můžete používat připojený modem USB. Pokud neexistuje žádná zkratka, proveďte několik dalších kroků:
 • Přejděte do Správce zařízení, najděte nové zařízení a spusťte diagnostiku.
 • Stiskněte tlačítko „Poll“. Pokud byly ovladače úspěšně nainstalovány, proběhne úspěšně i diagnostika.

DŮLEŽITÉ. Pokud se instalace ovladače nezdařila, zobrazí se u názvu zařízení žlutý trojúhelník s vykřičníkem. Odinstalujte nainstalovaný software, restartujte počítač. Pokud instalujete z disku, zkontrolujte, zda na něm nejsou škrábance. Pokud dojde k opakovanému selhání, obraťte se na technického specialistu, pravděpodobně je vadný port USB.

Dále zjistíme, jak připojit kabelový internet pomocí notebooku a modemu.

Algoritmus připojení modemu k notebooku s pokyny krok za krokem

Před připojením a zapnutím modemu je třeba provést několik jednoduchých úkonů. Připojení zařízení k počítači nebo PC je obecně jednoduché.

Znalost správného připojení modemu k notebooku a konfigurace internetu pomůže vyřešit téměř jakýkoli problém.

 • Vložení karty SIM do zařízení.
 • Připojte zařízení k volnému portu USB počítače nebo notebooku. Můžete použít jak USB 2.0 a 3.0. Pokud máte notebook, můžete zařízení připojit pomocí kabelu příslušenství a umístit jej blízko, abyste snížili riziko poškození zařízení.
 • Instalace softwaru. CD s firmwarem a ovladači je dodáváno se zařízením. Vložte jej do počítače a zadejte navrhovaný software prostřednictvím autorun.
 • Pokud není k dispozici CD, navštivte webovou stránku výrobce a přejděte do sekce „Ke stažení“, kde si stáhněte ovladače zařízení a nainstalujte je.
 • Nyní je třeba zajistit, aby byly ovladače správně nainstalovány. Otevřete „Ovládací panely“. „Správce zařízení“ a vyberte zařízení ze seznamu. Zde jej můžete rozlišit podle názvu. výrobce gadgetu bude uveden. Dvakrát na něj klikněte.
 • V otevřeném okně klikněte na „Query modem“. Provede krátký test a poskytne vám výsledky. Pokud vše proběhne v pořádku, můžete zařízení začít používat.

Pokud se zobrazí chyba, jsou ovladače zastaralé (můžete zkusit nahrát nové z webové stránky výrobce). Pokud to nepomůže, gadget je skutečně vadný nebo není kompatibilní s verzí operačního systému.

V této fázi lze spojení navázat přirozeně. Na obrazovce se zobrazí symbol internetového připojení. Stále se učíte používat modem, konfigurovat jej a aktualizovat ovladače.

Konfigurace IPTV

Mnoho poskytovatelů služeb nabízí internet a televizi v jednom balíčku (například stejný Rostelecom). Wi-Fi-router je nejvhodnější pro IPTV. Můžete však použít i běžný modem ADSL. Pokud má více než jednu zásuvku LAN. Chcete-li ji nastavit, musíte vytvořit most.

 • Přejděte na webové rozhraní.
 • Přejděte na Sítě. Připojení.
 • V seznamu „Typ připojení“ vyberte možnost „Most“.
 • Zadejte VPI a VCI. V případě páru potřebujete dva mosty.
 • Stiskněte tlačítko „Uložit“.
 • Přejděte na kartu Upřesnit.
 • Podsekce „Seskupování rozhraní“.
 • Tlačítko „Vytvořit skupinu“.
 • Zadejte libovolný název.
 • Přesunutí můstku a některého portu LAN do pravých sloupců. Například LAN3.
 • Stiskněte tlačítko „Uložit“ a restartujte zařízení.

Pak bude IPTV fungovat na vybraném konektoru.

Modemy ADSL jsou ideální pro použití prostřednictvím telefonních linek. Abyste však mohli taková zařízení nainstalovat, musíte znát jejich nastavení. Pokud váš DSL nemá bezdrátovou síť, můžete jej nakonfigurovat tak, aby se připojil ke směrovači.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS