Jak připojit internet ke směrovači Wi-Fi

Jak připojit a nastavit směrovač Wi-Fi sám

Přeji hezký den.

Chcete-li nastavit domácí síť Wi-Fi a poskytnout přístup k internetu všem mobilním zařízením (notebookům, tabletům, telefonům atd.) ve vaší domácnosti, stačí je připojit ke směrovači Wi-Fi.). potřebujete router (mnoho začínajících uživatelů si to již uvědomuje). Je pravda, že ne každý si troufne na vlastní připojení a konfiguraci.

To je vlastně něco, co může udělat většina lidí (neberu v úvahu výjimečné případy, kdy poskytovatel internetu vytvoří takové „bludiště“ s vlastními parametry pro přístup k internetu). V tomto článku se pokusím odpovědět na všechny nejčastější otázky, které slýchám (a slyším) při připojování a konfiguraci směrovače Wi-Fi. Tak, a je to tady.

1) Jaký typ routeru potřebuji a jak si ho vybrat??

To je pravděpodobně první otázka, kterou si většina lidí položí, když si chtějí doma zorganizovat bezdrátovou síť Wi-Fi. Tuto otázku bych začal jednoduchým a důležitým bodem: Jaké služby poskytuje váš poskytovatel internetu (IP telefonie nebo internetová televize), jakou rychlost internetu očekáváte (5-10-50 Mbit/s)??) a jaký protokol používáte k připojení k internetu (například dnes populární: PPTP, PPPoE, L2PT).

Т.е. Funkce routerů se začnou objevovat samy Ale obecně je toto téma poměrně rozsáhlé, takže doporučuji podívat se na některý z mých článků:

2) Jak připojit směrovač k počítači?

Budeme mít za to, že směrovač a počítač již máte (a kabel od poskytovatele internetu, také, položen a fungující na PC, i když, až dosud, bez směrovače).

V balení zpravidla přímo k samotnému routeru patří napájecí zdroj a síťový kabel pro připojení k PC (viz. Obr. 1).

Mimochodem, všimněte si, že zadní strana směrovače má několik slotů pro připojení síťového kabelu: jeden port WAN a 4 porty LAN (počet portů závisí na modelu směrovače). V nejběžnějších domácích směrovačích je konfigurace znázorněna na obr. 2).

internetový kabel od poskytovatele internetového připojení (který byl pravděpodobně dříve připojen k síťové kartě počítače) musí být připojen k modrému portu směrovače (WAN).

Pomocí kabelu dodávaného se směrovačem je třeba připojit síťovou kartu počítače (tam, kde byl dříve připojen internetový kabel poskytovatele) k jednomu z portů LAN směrovače (viz obr. 1). Obrázek. 2) Žluté porty). Mimochodem, tímto způsobem můžete připojit i více počítačů.

Moment! Pokud nemáte počítač, můžete pomocí síťového kabelu připojit port LAN směrovače k notebooku (netbooku). Počáteční nastavení směrovače je nejvhodnější (a v některých případech nemožné) provést prostřednictvím kabelového připojení. Po provedení všech základních nastavení (nastavení připojení Wi-Fi) lze od notebooku odpojit síťový kabel a pokračovat v práci přes Wi-Fi.

S připojením kabelů a napájecích zdrojů zpravidla nejsou žádné problémy. Předpokládejme, že zařízení je připojeno a LED diody na něm začnou blikat :).

3) Jak zadat nastavení směrovače?

To je pravděpodobně klíčová otázka článku. Ve většině případů je to poměrně snadné, ale někdy Projděme si tento proces popořadě.

Ve výchozím nastavení má každý model směrovače vlastní adresu pro vstup do nastavení (a také uživatelské jméno a heslo). Ve většině případů je to stejné: http://192.168.1.1/. Z tohoto pravidla existují výjimky. Zde je několik modelů:

  • Asus. http://192.168.1.1 (Přihlašovací jméno: admin, Heslo: admin (nebo prázdné pole));
  • ZyXEL Keenetic. http://192.168.1.1 (Přihlašovací jméno: admin, Heslo: 1234);
  • D-LINK. http://192.168.0.1 (Přihlašovací jméno: admin, Heslo: admin);
  • TRENDnet. http://192.168.10.1 (Přihlašovací jméno: admin, Heslo: admin).

V tuto chvíli! Nelze stoprocentně určit, jaká adresa, heslo a přihlašovací jméno budou v zařízení (i přes výše uvedené značky). V dokumentaci ke směrovači by však měly být tyto informace uvedeny (pravděpodobně na první nebo poslední straně uživatelské příručky).

Pro ty, kteří nemohli zadat nastavení routeru, je zde dobrý článek s důvody (proč se to může stát). Zde je odkaz na následující článek.

4) Jak nastavit připojení k internetu na směrovači Wi-Fi

Před popisem různých nastavení je třeba učinit krátkou poznámku pod čarou:

  • Za prvé, i routery stejné modelové řady mohou mít různý firmware (různé verze). Nabídka nastavení závisí na firmwaru, t.е. Toto se zobrazí, když přejdete na adresu nastavení směrovače (192.168.1.1). Také jazyk závisí na firmwaru. V mém příkladu níže uvedu nastavení populárního modelu routeru. TP-Link TL-WR740N (nastavení v angličtině, ale pochopit je není tak obtížné.). V ruštině je to samozřejmě ještě jednodušší).
  • Nastavení směrovače závisí na nastavení sítě vašeho poskytovatele internetových služeb. K nastavení směrovače potřebujete znát příslušné informace o účtu (přihlašovací jméno, heslo, IP adresy, typ připojení atd.).), najdete vše, co potřebujete, ve své internetové smlouvě.
  • Z výše uvedených důvodů. není možné dát univerzální návod, který by se hodil pro všechny příležitosti.

Různí poskytovatelé internetu mají různé typy připojení, např. Megaline, ID-Net, TTC, MTS atd. používá připojení PPPoE (řekl bych, že je nejoblíbenější). Navíc nabízí vyšší rychlost.

ADSL modem (Wi-Fi) router, co to je a jak ho rozlišit. který z nich je pro vás?

Tato zařízení jsem měl už v roce 2007, kdy se objevilo širokopásmové připojení. Tehdy se to zdálo jako průlom! To je vše, co potřebují ke štěstí. Nyní velká část uživatelů nadále „stahuje“ internet prostřednictvím těchto zařízení. Rusko je velká země a ve venkovských oblastech je to někdy jediná možnost.

Směrovač ADSL lze snadno rozlišit. Na obrázku je jeden z oblíbených modelů. Otočte zadní stranu routeru a uvidíte zásuvku pro telefonní kabel. Do této štěrbiny vstupuje a z ní vychází internet. A větší zásuvka je určena pro připojení počítačů.

Protože není vždy možné zapojit celý dům a všechny místnosti, je lepší vytvořit síť Wi-Fi. K tomu slouží anténa. Je k dispozici jak venkovní, tak vestavěný, další model má rádiový protokol, dvě venkovní antény. Předpokládá se, že čím více antén a čím jsou delší, tím dále se signál „vyzařuje“.

K dispozici je také tlačítko „Reset“ pro obnovení nastavení v případě hacknutí nebo rekonfigurace. A tlačítko zapnout/vypnout, to někdy pomáhá, pokud je internet zamrzlý. Pro připojení zařízení ADSL potřebujete nastavení vydané poskytovatelem internetových služeb.

Nastavení Wi-Fi na směrovači prostřednictvím telefonu

Po změně základních technických údajů, včetně názvu sítě a přístupového kódu, je uživatel musí při každém pokusu o přihlášení zapsat. Abyste se tomuto postupu vyhnuli, stačí jednou správně nakonfigurovat zařízení, aby správně pracovalo s linkou.

Proces probíhá podle schématu:

  • V hlavní nabídce adaptéru navštivte „Network“ a vyberte „WAN“.
  • Zkontrolujte způsob připojení, nastavte dynamickou IP adresu. pokud je podmínka splněna, není třeba provádět žádné další kroky, stačí kliknout na „Uložit“ a počkat asi minutu.
  • Dalším krokem je zadání údajů pro připojení k internetu, k tomu je nutné navštívit „bezdrátový režim“, přejít do pole vpravo a zadat správné hodnoty.
  • Všechna pole musí být vyplněna: původní název SSID latinkou a číslicemi, v podsekci „kanál a šířka“ nastavte automatický režim.
  • Po kontrole zadaných informací se akce potvrdí tlačítkem „uložit“.

Tím je proces nastavení dokončen. Nyní je třeba adaptér restartovat a vyladit připojení k síti.

Univerzální přístup ke konfiguraci směrovače Wi-Fi

V závislosti na modelu zařízení (TP-Link, Zyxel Keenetic, Asus, MikroTik, NETGEAR atd.).д.) Proces zprovoznění směrovače se může mírně lišit.

Existuje však univerzální algoritmus, podle kterého lze nastavit jakýkoli směrovač:

  • Zapojení a instalace bezdrátového směrovače. Vybalte elektronické zařízení zakoupené v obchodě, rozhodněte se, kam jej nainstalujete, a připojte napájecí adaptér a další kabely potřebné pro udržování bezdrátového připojení k internetu.
  • Přihlášení do softwaru a konfigurace síťové karty. Poté, co se ujistíte, že jsou všechny kabely bezpečně připojeny, měli byste otevřít ovládací panel směrovače a nastavit jednotlivá nastavení pro vaši síť.
  • Nastavení sítě. V tomto kroku se připojíte ke službám poskytovatele internetových služeb. K tomu si musíte zapamatovat údaje pro přístup k internetu.
  • Konfigurace bezdrátové sítě. Posledním krokem je výběr typu připojení k internetu, vytvoření přístupového bodu bezdrátové sítě, jeho pojmenování a nastavení hesla.

Odkaz! Všimněte si, že konfigurace směrovače se neliší v závislosti na poskytovateli internetových služeb (Rostelecom, Domolink, Dom.ru, Beeline atd.) Všechny fungují na stejném principu a liší se pouze tarifním plánem.д.) Všechny fungují na stejném principu a liší se pouze tarifním plánem.

Pro úplnější pokrytí schématu vlastního připojení Wi-Fi-směrovače je třeba zvážit každou z výše uvedených položek zvlášť a podrobněji.

připojit, internet, směrovači, wi-fi

Rozhodněte se, kam zařízení umístíte

Směrovač umístěte nejlépe doprostřed místnosti nebo na jednu ze skříní (blíže ke středu). Přístupový bod na vyšší úrovni bude lépe vysílat signál a pokryje větší plochu.

Důležité! Vezměte prosím na vědomí, že instalace směrovače Wi-Fi v blízkosti zrcadel bude mít negativní vliv na jeho provoz. Povrchy, které odrážejí světlo, blokují bezdrátové signály a rádiové vlny se nemohou správně šířit po místnosti. Totéž platí pro elektrické spotřebiče, které vyzařují silné elektromagnetické vlny (mikrovlnné trouby, chladničky, rádia atd.).д.).

Pokud je oblast velká, je vhodné nastavit dva přístupové body v režimu mostu a pokrýt celou oblast bezdrátovou sítí. Každé zařízení je vybaveno držáky na stěnu, takže jejich umístění by nemělo být příliš obtížné.

Zapojení kabelů směrovače ve správném pořadí

Balení směrovače obvykle obsahuje upozornění od výrobce zařízení, které obsahuje pravidla pro nastavení směrovače. Vyjměte veškeré příslušenství z krabice směrovače Wi-Fi a postupujte podle následujících pokynů:

  • Vezměte síťový adaptér směrovače, zapojte jej do jedné ze zásuvek směrovače a připojte jej do zásuvky. Jedná se o hlavní část zařízení, která napájí vaše spotřebiče střídavým proudem. Po tomto kroku by se měla rozsvítit a blikat kontrolka napájení na přední straně směrovače.

Zapojte propojovací kabel jedním koncem do portu LAN na směrovači a druhým koncem do příslušné zásuvky Ethernet na zařízení

Pokud nemáte počítač, můžete směrovač konfigurovat prostřednictvím tabletu nebo mobilního telefonu. Hlavní je, aby se tato zařízení mohla připojit k bezdrátovým sítím.

Proces nastavení routeru z chytrého telefonu se příliš neliší od nastavení z počítače, takže následující body vám pomohou pochopit všechny nuance:

    Na zadní straně obalu směrovače vyhledejte název přístupového bodu a jeho heslo.

Porty a tlačítka: Co se nachází na pracovním panelu každého směrovače

O tom, na co si dát pozor při výběru routeru, jsme již psali v tomto článku, takže se nyní zaměříme pouze na jeho ovládací panel. Každý směrovač má následující konektory a tlačítka:

  • zásuvka pro připojení napájecího zdroje;
  • Port WAN vašeho poskytovatele internetových služeb (barevně označený);
  • Porty LAN pro připojení zařízení, jako jsou počítače, notebooky, televizory atd. д. Nejčastěji se jedná o 4 takové porty, ale existují i směrovače s menším počtem portů LAN nebo s více porty;
  • Tlačítko Reset pro resetování. Je zapuštěn do profilu směrovače, aby se zabránilo náhodnému stisknutí. Chcete-li ji použít, vezměte jakýkoli tenký předmět. špendlík, biro, kancelářskou sponku.

Téměř všechny moderní směrovače mají světelné indikátory, které ukazují jejich provoz a stav. V krabici s novým routerem najdete také krátký kabel se dvěma konektory RJ-45. je nutný pro připojení zařízení k routeru přes port LAN.

Možné problémy s připojením

Mezi nejčastější chyby patří problémy způsobené nedbalostí uživatele, a to bez ohledu na značku zařízení.

Nelze se připojit k novému směrovači

Problém je způsoben pokusem o nesprávné připojení kabelu. podle podmínek je jeho zásuvka výrobcem označena jinou barvou. Při přepnutí na jiný vstup není možné konfigurovat internet.

Uživatel nebude mít přístup k panelu správy směrovače a systém při pokusu o přístup vygeneruje chybu. Je třeba vyměnit drát a poté zkusit obnovit nastavení.

Zařízení od společnosti Keenetic má vlastnosti pro rekonfiguraci slotu, ale pro provedení změn je třeba správně nainstalovat kabel vedoucí do síťového portu počítače a překonfigurovat data.

Přihlašovací údaje se neshodují

Pokud není možné přepnout na ladění a ovládání směrovače a webový prohlížeč stále generuje chyby nebo začne hledat informace na internetu, je třeba překontrolovat správnost zadané adresy.

Pokud nebylo speciálně vyměněno, nachází se standardní rozhraní zařízení podél cesty 192.168.0.1, někdy 192.168.1.1. Přesné hodnoty jsou uvedeny v návodu k použití řídicí jednotky nebo na nálepce na zadní straně řídicí jednotky.

Pokud se stránka otevře, ale data identifikátoru se ztratí, je třeba obnovit tovární nastavení uživatelských pravidel. Postup se provádí pomocí tlačítka na horní nebo zadní straně krytu. V druhém případě je třeba použít ostrý nástroj, jako je jehla, párátko nebo kancelářská sponka.

Počkejte 10-15 sekund, než LED diody začnou blikat. Poté se přepněte do webového rozhraní hardwaru podle informací na obálce. ID jsou admin. Následně se celý postup seřízení opakuje.

Aby bylo možné aktivovat a povolit internet, musí být hardware nakonfigurován podle určité konfigurace. Velkou pozornost věnujeme správnému připojení vodičů a následné kontrole, zda je virtuální signál distribuován do mobilních zařízení, televizorů atd.

Certifikovaný specialista na zabezpečení počítačových sítí. dovednosti v oblasti směrování, vytváření komplexních schémat pokrytí sítě, včetně bezproblémového připojení Wi-Fi.

Resetování

Důvodů pro resetování směrovače je několik. Obvykle se tak děje v případě, že je směrovač nestabilní, data byla zadána nesprávně nebo se jedná o zařízení z druhé ruky, které je třeba překonfigurovat.

Na resetování routeru Wi-Fi není nic strašidelného ani složitého. Někdy je to nutnost.

Pokud jde o správnou konfiguraci routeru po jeho resetování, postupujte podle stejných pokynů, které jsou uvedeny výše. Není to jinak.

Obnovení základního, tj. továrního nastavení routeru Wi-Fi se provádí poněkud odlišně v závislosti na modelu a výrobci zařízení.

Všechny metody se dělí do dvou základních kategorií:

  • U zařízení TP-Link, která je třeba obnovit do výchozího továrního nastavení, přejděte na „Systémové nástroje“ a odtud na „Tovární nastavení“. Pak stačí kliknout na tlačítko „Obnovit“ a router se restartuje.
  • Směrovač Asus má trochu jiné rozhraní. Zde se nejprve zobrazí část „Správa“ a poté karta s názvem „Správa konfigurace“. Před položkou „Tovární nastavení“ se nachází tlačítko „Obnovit“, poté klikněte na „Systém“. V rozevírací nabídce přejděte na položku „Výchozí tovární nastavení“, potvrďte reset a počkejte na dokončení restartu.

Jedná se o poměrně jednoduchou a samostatnou metodu resetování.

Existuje však ještě jednodušší způsob. Jedná se o hardwarový způsob resetování dříve zadaných nových nastavení.

připojit, internet, směrovači, wi-fi

Chcete-li je resetovat v hardwarovém režimu, stačí na směrovači najít příslušné tlačítko. Obvykle se nachází na zadním panelu v blízkosti vstupů a výstupů. Někteří výrobci však tlačítko skrývají uvnitř pouzdra, aby se zabránilo náhodnému kliknutí. Nebo se jedná o kombinované tlačítko, které plní 2 funkce najednou. Pokud například pouze stisknete a uvolníte tlačítko. router se vypne. Pokud stisknete a podržíte tlačítko po dobu několika sekund, dojde k restartu a obnovení výchozí konfigurace směrovače. V každém případě vyhledejte tlačítko Resetovat.

Podle pokynů výrobce routeru je nejčastěji nutné na chvíli stisknout tlačítko, aby se router resetoval. Jakmile světla zhasnou, tlačítko se uvolní a router se restartuje.

Po resetování je třeba provést všechny výše popsané manipulace.

Zaregistrujte se, zanechte komentáře, položte relevantní otázky a řekněte o našem projektu svým přátelům!

Jak provést přesměrování portů

Přesměrování portů se nastavuje v případě, že je třeba získat vzdálený přístup k nějakému zařízení v místní síti, např. k počítači, videokameře atd. д. Jak provést přesměrování portů na zařízení D-Link:

    V dlaždici „Brána firewall“ klikněte na položku „Virtuální servery“.

Přejděte na „Virtuální servery

Přejděte k vytvoření nového rozhraní

V první nabídce zadejte požadovanou šablonu

Zařazení rozhraní do seznamu pro předávání

Směrovač můžete nastavit bez nápovědy. Základní kroky spočívají v zadání typu připojení a případně přihlašovacích údajů k síti poskytovatele internetových služeb. Všechny tyto informace by měly být uvedeny ve smlouvě s poskytovatelem internetových služeb. Pak změňte heslo přístupového bodu, abyste zabránili komukoli v přístupu k místní síti bez povolení. Pokud nemáte přístup k internetu, můžete zkusit obnovit tovární nastavení zařízení pomocí tlačítka Reset a znovu jej nakonfigurovat.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS