Jak připojit iPhone k LG Smart TV

Jak připojit iPhone k televizoru LG

Již více než rok je chytrý telefon hlavním zařízením v životě lidí. Tento malý gadget umožňuje člověku zůstat ve spojení za jakýchkoli okolností pomocí mobilního telefonu a internetu.

Zatímco iPhone nebo jakýkoli jiný smartphone je samostatné zařízení, majitelé často považují za nutné spárovat tento přístroj s dalším domácím vybavením. Hlavním účelem je rozšířit možnosti přístroje. Po připojení iPhonu k počítači lze například přenášet fotografie do počítače a pohodlně je zpracovávat, stejně jako kopírovat hudební nebo video soubory. Proč byste ale měli chtít spárovat iPhone s televizorem LG??

Upozorníme na několik funkcí, které jsou k dispozici po připojení iPhonu k televiznímu přijímači:

 • Sledování online obsahu (filmy, televizní pořady, sportovní přenosy) na velké obrazovce.
 • Asistence při prezentacích.
 • Zobrazení fotografií a videí z galerie telefonu na obrazovce televizoru LG.
 • Poslech hudby přes silnější reproduktory televizního přijímače.
 • Zorganizujte videohovor.

Hlavní výhodou připojení iPhonu k televizoru je tedy využití velké obrazovky. Ne vždy je vhodné sledovat filmy nebo komunikovat s milovanou osobou prostřednictvím videohovoru přes chytrý telefon. Zvlášť když držíte starší iPhone s malým displejem.

Kromě dříve uvedených možností, které zaručují spárování dvou zařízení, si každý uživatel může vymyslet svůj vlastní konečný cíl. Výsledek připojení je však stejný. uspořádání sledování obsahu toho či onoho druhu na velké obrazovce.

Jak streamovat obrazovku iPhonu do LG Smart TV

Po připojení obou zařízení ke stejné síti Wi-Fi postupujte podle následujících kroků:

1) Stáhněte si a nainstalujte aplikaci Mirror for LG TV z App Store (stojí 379 pencí).

3) Počkejte, až se váš televizor objeví v seznamu dostupných televizorů, a klikněte na jeho název.

4) Pokud se na televizoru zobrazí dotaz, zda chcete zařízení připojit, stiskněte dálkovým ovladačem tlačítko Přijmout/odvolat.

5) Aplikace vás vyzve k přidání ikony pro nahrávání obrazovky do Control Pointu a k povolení přístupu k aplikaci. Pokud máte tato nastavení povolena, můžete příslušné kroky přeskočit.

6) Přejděte do Nastavení → Ovládání a povolte Přístup k programu:

7) Pak přejděte do části Nastavení. ovládací prvky a přidat ikonu Nahrávání obrazovky.

8) Vraťte se do aplikace Mirror for LG TV a přeskočte všechny pokyny klepnutím na tlačítko v dolní části obrazovky:

9) Je třeba povolit oznámení, abyste viděli, kdy se zařízení připojuje k televizoru a kdy se od něj odpojuje.

10) Po dokončení všech kroků vás aplikace přesměruje na YouTube, kde si můžete funkci vyzkoušet. Vyhledání libovolného videa, které chcete sledovat na televizoru.

11) Poté otevřete Ovládací prvky a klepněte na ikonu Snímání obrazovky pomocí 3D Touch nebo dlouhým stisknutím.

připojit, iphone, smart

12) Dále vyberte možnost Mirror LGTV a klikněte na tlačítko Start streaming.

Poté by se měl obsah zařízení zobrazit na obrazovce televizoru s mírným zpožděním.

Dokončení stránky

K televizoru můžete připojit téměř jakýkoli chytrý telefon bez ohledu na verzi iPhonu 4, 5, 6, 7 nebo novější. Nejsou vyžadovány žádné pokročilé znalosti ani dovednosti. Postupujte podle uvedených pokynů, pořiďte si digitální AV adaptér a pak nebudou žádné problémy se synchronizací. Nejlepší je používat Wi-Fi, v tomto případě nebude smartphone vázán na konkrétní místo a můžete se s ním pohybovat po domě.

připojit, iphone, smart

Dobrý den,! Jmenuji se Peter Gras a jsem šéfredaktorem tohoto portálu. Na těchto stránkách se náš tým snaží zveřejňovat nejdůležitější informace o různých technologiích ve světě digitální televize. Jsem rád, že jste se zastavil, vítejte!!

Přes kabel HDMI

Hned na začátku bychom měli upozornit, že bez adaptéru Lightning-HDMI není možné se touto metodou připojit. Pro starší modely iPhonu až do 5. generace je třeba použít digitální AV adaptér. Metoda popsaná v této části vám umožní streamovat z iPhonu do televizoru LG, nikoli pouze přehrávat stažené video. Obvykle se synchronizace spustí ihned po připojení, aniž byste museli provádět další manipulace. Pokud ne, budete muset vyvolat nastavení televizoru ručně.

Metoda, o které hovoříme, je nejjednodušší a zároveň nejspolehlivější. Jediným problémem je sehnat adaptér. Můžete si ho koupit v obchodě s elektronikou nebo v servisním středisku. zapojuje se přímo do zásuvky na skříňce. Na druhou stranu, jakmile je spojení navázáno, získáte nejlepší možnou kvalitu obrazu a/nebo zvuku bez jakýchkoli potíží, skoků nebo přerušení.

Co dává připojení iPhonu k televizoru LG

Jak připojit notebook k televizoru přes Wi-Fi

Připojením telefonu k televizoru můžete rozšířit sadu možností, které společnost LG ve výchozím nastavení nabízí. Místo obvyklého seznamu televizních kanálů a používání stacionárních přehrávačů tak můžete kdykoli spustit a ukončit duplicitní obrazovku. váš iPhone se tak vlastně stává projektorem, ze kterého vysílání vychází. Obě zařízení zůstávají plně autonomní: sluchátko se během přehrávání nevypíná.

Širokoúhlý displej navíc umožňuje

 • používání internetového prohlížeče, zejména pro přístup k webovým stránkám pro streamování videa, výběr dat ke stažení a korespondenci.
 • Sledujte prezentace, nejrůznější demonstrační videa a dokonce i elektronické knihy.
 • Spusťte všechny mobilní aplikace, které váš iPhone podporuje. Mohou to být hry, speciální programy, například pro přípravu výkresů, instant messengery a další applety.
 • Připojení iPhonu k televizoru LG vám konečně umožní sledovat videofilmy, prezentace a fotografie uložené v paměti přístroje v plné velikosti. Vysílání se spustí automaticky. pokud televizor podporuje použitý kodek.

Mimo jiné můžete kdykoli připojit LG s dalším vybavením, včetně různých dotykových podložek, dotykových tabletů, klávesnic a dokonce i joysticků. Všechna tato zařízení mohou používání televizoru ještě více zpříjemnit.

První níže uvedené možnosti připojení zahrnují použití vodičů pro synchronizaci. Poskytují lepší kvalitu přenosu signálu, ale zabírají místo na podlaze nebo vyžadují montáž na stěnu. Bezdrátová technologie se obejde bez kabelů, ale vyžaduje stabilní připojení k internetu. Nelze také vyloučit dočasnou ztrátu připojení. Začněme nejspolehlivějšími způsoby, tedy pomocí kabelů HDMI a USB.

Bezdrátové připojení

Nejpraktičtější způsob synchronizace zařízení. Není třeba kupovat a připojovat kabely a další dodatečné vybavení. Umožňuje více možností synchronizace, ale je k dispozici hlavně v televizorech Smart TV.

AirPlay

Pomocí AirPlay můžete streamovat obsah ze smartphonu, přenášet video nebo duplikovat obrazovku iPhonu na LG Smart TV. Je důležité, aby televizní zařízení podporovalo AirPlay.

Zobrazení obrazovky smartphonu na televizoru vyžaduje AirPlay:

 • Umožňuje připojení zařízení ke stejné síti Wi-Fi.
 • Vyhledejte ovládací menu smartphonu a vyberte možnost „Opakování obrazovky“.
 • Vyberte si ze seznamu chytrých televizorů.
 • Na obrazovce televizoru se zobrazí heslo, které je třeba zadat na iPhonu. Obrazovka se poté zobrazí na televizoru.

Pro zastavení přenosu obrazovky stačí v nabídce „Opakování obrazovky“ zvolit pozici „Zastavit opakování“.

Všechny chytré televizory LG mají vestavěnou Wi-Fi, takže k nim snadno připojíte iPhone:

 • Nainstalujte si do televizoru speciální aplikaci LG Smart Share. Je zdarma.
 • Stáhněte si aplikaci iMediaShare z Apple Store pro iPhone.
 • Připojení obou zařízení ke stejné domácí síti Wi-Fi.
 • V hlavní nabídce zaškrtněte možnost „zobrazit nebo skrýt vizuální indikátory na okraji obrazovky“.
 • Výběr mediálního obsahu, který chcete sledovat, na obrazovce televizoru.
 • Chcete-li spustit přehrávání, stiskněte tlačítko “ Bearning „.

Stejné schéma lze použít k synchronizaci zařízení pomocí aplikace Twonky Beam pro iPhone.

Apple TV

Tento způsob bezdrátové synchronizace vyžaduje speciální zařízení. Apple TV. Připojte se k němu přes Wi-Fi.

Před nastavením je důležité aktualizovat operační systémy v zařízeních, aby se předešlo chybám.

 • Přejděte do nabídky Apple TV, vyberte „Nastavení“ a poté „Dálkové ovladače a zařízení“.
 • Připojte iPhone ke stejné síti Wi-Fi jako Apple TV a přibližte obě zařízení k sobě.
 • iPhone vás upozorní na „spárování“.
 • Poté je třeba zadat kód PIN, který se zobrazí na obrazovce televizoru. Chcete-li se vyhnout nutnosti pokaždé zadávat kód PIN, přejděte do nastavení zabezpečení Apple TV a odstraňte možnost „Zeptat se na heslo AirPlay“.

To je vše, zkontrolujte připojení spuštěním libovolného videa nebo fotografie na iPhonu.

Zařízení Google Chromecast

Pokud váš televizor nemá adaptér Wi-Fi, můžete použít volitelný Google Chromecast, který vypadá podobně jako USB flash disk.

 • Hardware Google Chromecast zapojený do připojení HDMI na televizoru.
 • Stažení aplikace Google Home do telefonu.
 • Připojení zařízení ke stejné síti Wi-Fi.
 • Otevření aplikace na iPhonu. V nabídce nastavení zadejte svůj účet Google.
 • Aplikace automaticky vyhledá povolená a k použití připravená zařízení. V seznamu nalezených zařízení je třeba najít televizor LG a stisknout tlačítko „Další“.
 • Na obrazovce televizoru se zobrazí kód, který je třeba zadat do aplikace v chytrém telefonu. Poté proběhne synchronizace.

Pokud se nemohu připojit

Problém Řešení
Žádné spojení mezi televizorem a telefonem při bezdrátovém připojení Tato chyba může být způsobena nepřipojením ke stejné síti Wi-Fi. Chcete-li znovu připojit svazek miniaplikací, musíte smartphone a Apple TV znovu připojit ke stejné síti. Poté se znovu připojte a zkontrolujte, zda jsou obě zařízení stabilní.
Žádné propojení mezi televizorem a telefonem prostřednictvím kabelového připojení Pokud televizor nenajde iPhone v seznamu připojených zařízení, měli byste zkontrolovat, zda funguje kabel HDMI nebo USB. Pokud byl adaptér používán delší dobu, mohlo dojít k poškození připojení nebo kontaktů. V takovém případě je nutné vyměnit kabel za nový. V opačném případě může používání tohoto výrobku způsobit celkovou poruchu systému, kterou lze odstranit pouze s pomocí odborného technika.
Chyba při připojení Lightning k televizoru Pokud televizor nevidí připojený iPhone nebo při použití Lightning zobrazí systémovou chybu, měli byste zkontrolovat původnost použitého kabelu. Hardware Apple je uzavřený systém a vylučuje použití neoriginálních produktů.

K televizorům různých modelů je možné se připojit přes iPhone pomocí kabelového nebo bezdrátového připojení, ale je důležité si uvědomit, že většina výrobců tento typ připojení podporuje, pokud jsou nainstalovány příslušné nástroje. V případě, že připojení selže, musí uživatel okamžitě zjistit příčinu problému, která ve většině případů spočívá v poruše hardwaru. Poté se doporučuje zakoupit originální vodiče, které nahradí nesprávně fungující vodiče. Musíte však být opatrní. pokud jste zakoupili produkty od jiného výrobce, systém se může odmítnout připojit. Také nákup neoriginálních výrobků může vést k rychlému selhání zařízení nebo systému, na kterém je spárování telefonu a televizoru založeno.

Pokud se připojení nezdaří

Před připojením je důležité zkontrolovat podmínky pro nepřerušovanou komunikaci:

 • Vzdálenost mezi zařízeními je malá;
 • Nejnovější informace o technologiích (mobilních i televizních);
 • Sdílená síť Wi-Fi;
 • Přístup povolen pro všechna zařízení.

S AirPlay je několik problémů a jejich možných řešení.

Vypněte ostatní rušivé přístroje.

Pokud nic nefunguje, kontaktujte podporu nebo vyberte jinou možnost připojení.

Smart TV Jak přenést internet z telefonu do televizoru

Smart TV Jak resetovat televizor Sony. podrobné pokyny

Smart TV Jak používat Wi-Fi direct

Smart TV Jak synchronizovat telefon a televizor

Bezdrátové připojení

Párování zařízení prostřednictvím bezdrátového připojení je určeno pouze pro Smart TV. Použití připojení Wi-Fi je velmi pohodlné, ale tato metoda má několik nevýhod. Za prvé, neustále zapnutý bezdrátový adaptér rychle vyčerpává baterii telefonu. Za druhé, v případě nízké rychlosti bude vytvořená síť nestabilní.

Pokud je televizor Smart TV vybaven modulem Smart TV, nejsou potřeba žádné kabely. Spárování se sítí Wi-Fi je samozřejmě snadné, ale při navazování spojení je třeba vzít v úvahu mnoho nuancí.

 • Před nastavením musí uživatel do televizoru nainstalovat speciální aplikaci.
 • V případě zařízení LG TV je třeba stáhnout software „Smart Share“.
 • Do mobilního telefonu byste si také měli nainstalovat speciální software. Pro spolehlivější synchronizaci můžete použít nástroj Twonky Beam.

Chcete-li zařízení připojit, postupujte podle následujících kroků:

připojit, iphone, smart
 • Otevření programu.
 • Zaškrtněte políčko „Zobrazit nebo skrýt vizuální indikátory“ na ploše aplikace.
 • Vyhledejte soubor, který chcete zobrazit, a zadejte zdroj přehrávání (TV).
 • Stiskněte grafické tlačítko „Bearn“.

Můžete také použít jiný způsob připojení. Stáhnout iMediaShare z App Store.

Princip synchronizace je naprosto totožný. Uživatel musí zapnout nástroj v telefonu a nasměrovat televizor jako zdroj. Nejdůležitější je na začátku zadat data z bezdrátové sítě. Pokud televizor podporuje funkci Direct Wi-Fi, není nutné pro připojení používat router.

V takovém případě musí uživatel vstoupit do nastavení televizoru, vybrat sekci sítě a spustit příslušný nástroj. Poté systém vyhledá telefon a můžete zařízení spárovat.

AirPlay

Navrženo pro odesílání informací ze smartphonu do Smart TV, duplikování obrazovek a streamování video obsahu. Hlavní podmínkou stabilního provozu je přítomnost technologie AirPlay v televizoru.

Synchronizace netrvá dlouho. K tomu je třeba provést následující akce:

 • Připojení zařízení ke stejné bezdrátové síti.
 • V nastavení telefonu najděte nástroj, který umožňuje opakované zobrazení.
 • V zobrazeném seznamu vyberte televizor.
 • Na obrazovce televizoru se zobrazí bezpečnostní kód, který je třeba zadat do telefonu.

Pokud jsou splněny všechny podmínky, zobrazí se obsah telefonu na televizní obrazovce. Chcete-li připojení deaktivovat, přejděte na obrazovku Opakování a stiskněte tlačítko „Zastavit duplikování“.

Apple TV

Jeden z nejefektivnějších způsobů párování pomocí technologie Apple TV, v tomto případě je však nutné zakoupit příslušný set-top box zvlášť. Stejně jako v předchozích metodách bude připojení probíhat prostřednictvím sítě Wi-Fi, ale je třeba vzít v úvahu skutečnost, že pro synchronizaci jsou vhodná maximálně 4 sériová zařízení. Pokud jde o set-top box, postačí jakýkoli model podporující bezdrátové připojení. Před spárováním je třeba aktualizovat software všech zařízení.

Pokud jsou všechny podmínky splněny, můžete pokračovat v postupu:

 • Zapnutí set-top boxu a jeho připojení k televizoru.
 • Dokování smartphonu a set-top boxu Apple TV prostřednictvím jediné bezdrátové sítě
 • V telefonu dvakrát stiskněte tlačítko Domů a přejděte do nastavení telefonu, ovládání jasu a hlasitosti.
 • Zadejte technologii AirPlay.
 • V zobrazeném seznamu vyberte dostupnou možnost připojení.
 • Stiskněte zástupce nástroje a obsah se přenese na obrazovku televizoru.

Set-top boxy Apple TV jsou drahé, proto se doporučuje zakoupit takové zařízení ve specializovaném obchodě. Měli byste se také zeptat prodejce, zda model podporuje připojení k televizoru.

Google Chromecast

Jak jsme zjistili dříve, některé modely televizorů nepodporují bezdrátovou funkci nebo modul Wi-Fi jednoduše selže. V tomto případě nemusíte být frustrovaní, protože vám pomůže hardware Google Chromecast. Zařízení vypadá jako běžný flash disk. Jaké kroky je třeba provést pro spárování zařízení:

 • Instalace služby Google Chromecast do televizoru přes HDMI.
 • Stáhněte si aplikaci Google Home z oficiálního obchodu App Store do svého chytrého telefonu.
 • Připojení zařízení ke stejné bezdrátové síti.
 • Otevřete stažený software v telefonu a zadejte nastavení.
 • Nastavení vlastního účtu Google.
 • Po automatickém vyhledávání systém otevře seznam podporovaných zařízení, mezi kterými je třeba vybrat televizní zařízení.
 • Zadejte bezpečnostní kód z obrazovky televizoru do programu mobilního telefonu.

Pokud jsou popsané kroky provedeny správně, vytvoří technologie spojení mezi domácími přístroji.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS