Jak připojit iPhone k LG Smart TV

Jak připojit iPhone k televizoru LG Smart TV

Již více než rok je hlavním zařízením v životě člověka chytrý telefon. Tento malý gadget umožňuje člověku zůstat v kontaktu za jakýchkoli okolností pomocí mobilních telefonů a internetu.

Přestože je iPhone nebo jiný smartphone samostatným zařízením, majitelé často cítí potřebu spárovat tento přístroj s dalšími domácími spotřebiči. Hlavním účelem je rozšířit možnosti zařízení. Připojením iPhonu k počítači lze například přenášet fotografie do počítače a pohodlně je zpracovávat, stejně jako kopírovat hudební nebo video soubory. Proč ale spárovat iPhone s televizorem LG??

připojit, iphone, smart

Zde je několik možností, které jsou k dispozici po připojení iPhonu k televiznímu přijímači:

 • Sledování online obsahu (filmy, televizní pořady, sportovní přenosy) na velké obrazovce.
 • Pomoc s prezentacemi.
 • Zobrazení fotografií a videí z galerie telefonu na televizoru LG.
 • Poslech hudby přes výkonné reproduktory televizního přijímače.
 • Zorganizování videohovoru.

Velkou výhodou připojení iPhonu k televizoru je použití velké obrazovky. Sledování filmů nebo videochatování s milovanou osobou prostřednictvím chytrého telefonu není vždy pohodlné. Zvlášť když držíte iPhone staré generace s malou obrazovkou.

Kromě již dříve zdůrazněných funkcí, které zaručuje spárování obou zařízení, si každý uživatel může vymyslet svůj vlastní konečný cíl. Výsledek spojení je však stejný. organizace sledování obsahu toho či onoho druhu na velké obrazovce.

Připojení pomocí Wi-Fi Direct

Způsob přenosu Wi-Fi Direct z telefonu do televizoru LG vám umožní obejít se bez kabelů, adaptérů a dalších složitých a někdy i drahých triků. Předpokladem pro televizor je modul Wi-Fi, kterým jsou naštěstí nyní vybaveny téměř všechny modely jihokorejského výrobce. Při přímém připojení nepotřebujete žádný zprostředkující router: stačí správně nakonfigurovat smartphone a televizor. Odpadá nutnost kontrolovat, zda je televizor připojen k síti Smart line, která pro synchronizaci vyžaduje router.

Existuje několik způsobů vzájemné synchronizace dvou zařízení. Po podrobném seznámení s jednotlivými z nich si uživatel může vybrat ten nejvhodnější

Technologie Wi-Fi Direct

Tato metoda je velmi pohodlná, není třeba používat žádné dráty ani další nástavce, adaptéry, směrovače. Připojení Wi-Fi je dostačující. Je však důležité, aby obě zařízení podporovala následující konfigurace:

 • pro televizor, vestavěný adaptér umožňující bezdrátové připojení a podporující technologii Wi-Fi Direct;
 • pro chytrý telefon. verze systému Android alespoň 4.0.

Kromě řady výhod má tato metoda i některé nevýhody. Jedním z hlavních je zvýšené zatížení baterie smartphonu, které způsobí její rychlejší vybíjení. Schéma pro zahájení připojení by bylo následující:

 • Otevřete v pořadí v buňce: „Nastavení“, pak „Wi-Fi“, „Rozšířená nastavení“ a poté „Wi-Fi Direct“. Automaticky začne vyhledávat dostupné sítě, takže je třeba ihned zahájit instalaci do Smart TV;
 • spustit nabídku pomocí dálkového ovladače;
 • a vyhledejte možnost Síť;
 • vyberte možnost Wi-Fi Direct, aktivujte ji.

Dále je třeba nastavit bezpečnostní kód:

 • V softwaru vyhledejte část „Bezpečnostní klíč“;
 • vymyslete si silné heslo a zadejte ho;
 • V telefonu vyhledejte přihlašovací údaje k přístupovému bodu vytvořenému v televizoru a začněte se k němu připojovat (budete potřebovat zadané heslo).

Dalším krokem je synchronizace. Když jedno ze zařízení najde druhé, je třeba vybrat model, který se na něm zobrazí, a potvrdit všechna potvrzení.

Během 5-10 sekund se vytvoří spojení mezi telefonem a televizorem. Můžete provést požadované akce. Chcete-li odeslat soubory do monitoru, musíte vstoupit do galerie, kliknout na požadovaný, v jeho nastavení vybrat „Odeslat“, v seznamu aplikací se zobrazí údaje o televizoru, které je třeba vybrat.

Software Miracast

Moderní standard Miracast umožňuje připojit telefon ke Smart TV také pomocí bezdrátového přenosu dat. Po úspěšném dokončení postupu lze na obrazovku televizoru přenášet veškerý obsah dostupný v chytrém telefonu (všechny mediální soubory včetně oblíbených aplikací).

Metoda má svá omezení:

 • Podpora tohoto rozhraní v chytrém televizoru;
 • obě zařízení mají stejný směrovač;
 • podpora funkce Miracast ve smartphonu. Chcete-li to zkontrolovat, podívejte se do obvyklých nastavení nebo rozbalte obrazovku a vyhledejte možnost „Cast“ (nebo „Miracast“). Pokud není k dispozici, lze jej stáhnout z Google Play zadáním. „Miracast Wi-Fi Display“ do vyhledávacího pole.

Pokud jsou všechny požadavky splněny, můžete pokračovat v připojení:

 • spustit nabídku TV;
 • vybrat: „settings“;
 • aktivovat „Síť“;
 • V nabídce Miracast přesuňte kurzor na položku ON;
 • povolit funkci nalezené (nebo stažené aplikace) v chytrém telefonu.

Po poslední fázi mobilní telefon najde televizor a zbývá jen potvrdit všechny kroky pro konečné připojení.

Připojení notebooku se systémem Windows 10 k televizoru LG prostřednictvím funkce Sdílení obrazovky

K tomu musí mít váš počítač nebo notebook podporu technologie Miracast. Ve výchozím nastavení systému Windows 8 je k dispozici.1 a Windows 10. Pokud máte počítač se systémem Windows 7 a procesor Intel (ne starší než 3. generace). můžete zkusit nastavit přes Intel WiDi.

Pokud nevíte, zda váš počítač podporuje technologii Miracast, nebo ne, podívejte se na tento článek: Bezdrátový displej Miracast (WiDi) ve Windows 10.

Jak jsem připojil notebook s Windows 10 k televizoru LG prostřednictvím technologie Miracast:

Další nastavení sdílení obrazovky

Neexistují žádná speciální nastavení sdílení obrazovky. Pokud nemůžete změnit název televizoru v nastavení, v části „Síť“ je položka „Název televizoru“.

V okně Sdílení obrazovky můžete také vypnout „režim poslechu“. Ve výchozím nastavení je povolena. Jestli tomu dobře rozumím, když je tento režim povolen, zařízení mohou televizor vždy najít, i když není spuštěna aplikace Sdílení obrazovky. Pokud je vypnuta, bude televizor dostupný pro připojení a zrcadlení obrazovky pouze při spuštěné aplikaci.

Pokud je připojení Wi-Fi přerušované, doporučujeme režim poslechu vypnout.

Pokud máte problémy s dabingem na obrazovce televizoru LG, telefon nebo notebook se nemůže připojit, nevidí televizor, popište problém v komentářích. A nezapomeňte se podělit o svá řešení a další užitečné informace na toto téma.

Televizory s integrovaným AirPlay

Na začátku roku 2019 (v době psaní tohoto článku to bylo před několika dny) se na internetu objevila zpráva, že některé televizory dostanou podporu AirPlay 2 (a také vestavěný iTunes). Toto je oficiální prohlášení společnosti Apple. Proč to udělali, mi není zcela jasné. Nakonec se ukázalo, že pokud máte televizor s podporou AirPlay a iTunes, Apple TV nepotřebujete. Budete moci duplikovat obrazovku, streamovat hudbu nebo začít sledovat videa a fotografie z iPhonu, iPadu nebo Macu přímo na televizoru. Žádné další vybavení. A je to docela v pohodě!

Zatím víme, že podpora AirPlay 2 se objeví v televizorech LG, Samsung, Sony a Vizio. Rozhodně ne všechny modely televizorů. Byl dokonce zveřejněn seznam televizorů, které budou mít vestavěnou podporu AirPlay 2. Některé televizory se objeví v roce 2019, zatímco některé (modely z roku 2018) budou tuto technologii podporovat po aktualizaci firmwaru.

Další výrobci a modely snad přijdou. Zprávy jsou dobré, sledujme toto téma. Pokud některé televizory skutečně získají podporu AirPlay 2 a iTunes pomocí aktualizace firmwaru, myslím, že se tak stane brzy.

Napište prosím do komentářů, jak propojujete svá zařízení iOS s televizorem, jakou metodu v tomto článku používáte a co si myslíte o funkci AirPlay a vestavěné funkci iTunes v televizorech od výše uvedených výrobců.

připojit, iphone, smart

Základní metody připojení

Majitelé chytrých telefonů se často ptají, jak připojit iPhone k televizoru. Vzhledem k tomu, že tato zařízení vynikají rozsáhlou funkčností, lze připojení provést různými způsoby:

 • Použití kabelu HDMI.
 • Použití analogového vodiče.
 • Používání různých alternativních zařízení.
 • Bezdrátové připojení.
 • Přes USB.

Každá metoda má své vlastní technické možnosti a vlastnosti. Když tedy připojíte iPhone k televizoru pomocí kabelů, dostanete různé výsledky. V jednom případě přenášejte pouze fotografie a v druhém sledujte videa a provádějte různé operace.

Používání Wi-Fi

Chcete-li se připojit bezdrátově, musí být televizor vybaven funkcí Wi-Fi Direct. Je přítomen ve všech moderních modelech. Umožňuje přímé propojení mezi televizorem a telefonem. Volitelně můžete do iPhonu 6 nebo jiného modelu nainstalovat aplikaci iMediaShare nebo Twonky Beam, ale pouze pokud je televizor Samsung. Potřebný nástroj si můžete stáhnout z obchodu Apple Store.

 • Vstupte do nabídky TV a přejděte do kategorie „Aplikace“;
 • vyhledejte službu Wi-Fi Direct a spusťte ji;
 • se zobrazí název a kód sítě;
 • Otevřete dostupná připojení Wi-Fi ve smartphonu;
 • vyberte příslušnou možnost, zadejte heslo, které se zobrazí na obrazovce televizoru.

Připojení pomocí HDMI

Mnoho majitelů takových smartphonů přemýšlí, jak se připojit k televizoru přes iPhone pomocí HDMI. Tato technologie je poměrně populární, takže se není čemu divit. Takové připojení je možné, ale bude nutné zakoupit speciální adaptér Apple Digital AV Adapter, který má konektor HDMI. Potíž je v tom, že všechny iPhony jsou vybaveny konektorem „Lightning“. Jedná se o exkluzivní vývoj společnosti a bez dodaného adaptéru se k telefonu nelze připojit.

Chcete-li se připojit, postupujte takto

 • Vypněte obě zařízení;
 • Připojte adaptér k telefonu a vytáhněte z něj kabel k televizoru;
 • propojit chytrý telefon a televizor;
 • Zařízení se navzájem automaticky vyhledají.

Pokud automatické nastavení nefunguje. Požadované parametry je třeba nastavit ručně:

 • V nastavení iPhone aktivujte přenos dat pomocí HDMI;
 • Televizor musí být nastaven na HDMI jako zdroj signálu;
 • Po 15 sekundách se zobrazí obrázek.

Toto je nejlepší způsob, jak sledovat video.

Použití analogového kabelu

Podívejme se blíže na to, jak můžete připojit iPhone k televizoru pomocí analogového kabelu. Tato metoda však není nejoblíbenější, protože neposkytuje vysoce kvalitní obraz, ale je ideální, pokud váš televizor nemá výstup HDMI.

Připojení můžete provést pomocí tohoto kabelu:

 • Kompozitní.Při použití složené metody připojení nemusíte. Zapojte tulipány do televizoru a druhý konec do chytrého telefonu (k tomu však potřebujete digitální AV adaptér). Žádná další nastavení nejsou nutná, stačí přepnout do režimu AV na televizoru.
 • prostřednictvím komponentního připojení.U iPhonu verze 5s a vyšší je k dispozici komponentní kabel pro přenos obrazu do televizoru. Postupujte stejně jako u kompozitního drátu.
 • VGA.Mohu iPhone připojit k televizoru pomocí kabelu VGA? Je však nutné použít digitální AV adaptér. Tato metoda je k dispozici alespoň pro iPhone verze 6.

Použití dalších zařízení

K připojení iPhonu k televizoru můžete použít alternativní zařízení. Často se používá:

Google Chromecast propojuje televizor a smartphone se systémem iOS. Vizuálně se podobá běžnému flash disku. Chromecast se k telefonu připojuje kabelem a k televizoru pomocí konektoru HDMI. Pomocí tohoto zařízení můžete sledovat filmy, hrát hry, procházet internet, poslouchat hudbu.

Další možností, jak připojit iPhone k televizoru přes Wi-Fi, je použít set-top box Apple TV. Připojení není vůbec složité a zvládne ho každý sám:

 • Spuštění Apple TV. Připojte zařízení k televizoru pomocí Wi-Fi nebo Bluetooth.
 • Propojení iPhonu a Apple TV pomocí Wi-Fi.
 • Ve smartphonu vyberte možnost AirPlay.
 • V otevřeném seznamu najděte set-top box a klikněte na něj.
 • Zobrazí se funkce AirPlay Mirroring a po aktivaci se na televizoru zobrazí obraz z telefonu.

Přes USB

Řešení je univerzální, ale má určitá funkční omezení. Při propojení iPhonu s televizorem přes USB nelze obsah duplikovat na velké obrazovce. Televizor nastaví telefon jako běžné velkokapacitní paměťové zařízení. Tato možnost je relevantní pouze v případě, že chcete přehrávat soubory uložené v chytrém telefonu, např. ukázat fotografie přátelům nebo si večer pustit zajímavý film.

Proces připojení je poměrně jednoduchý. Pomocí adaptérového kabelu propojte zařízení mezi sebou. Poté vstoupíme do nabídky TV a nastavíme zdroj signálu z USB.

Připojení přes kabel USB

Jednodušší už to být nemůže: jeden konec kabelu zapojte do iPhonu a druhý do konektoru na televizoru LG, například 32LM6300PLA. Není třeba provádět ruční nastavení. Proces zobrazení obrazu na velké obrazovce je automatický.

Navíc telefon nejen přenáší video a další obsah do televizoru, ale také se z něj dobíjí.

Mínus. online streamování videa není možné. iPhone, například 11 Pro, funguje jako USB disk a na televizní obrazovce zobrazuje pouze soubory uložené v telefonu.

Drátové připojení

Kabelové připojení je nejjednodušší a nejdostupnější způsob pro všechny modely televizorů LG a všechny verze iPhonu. V tomto případě je však nutné zakoupit další hardware, například adaptér.

Pomocí připojení USB si můžete prohlížet video a fotografické soubory z paměti smartphonu. Ze Skypu nelze odeslat živé vysílání ani videohovor. Jako bonus se iPhone po připojení přes USB bude nabíjet z televizoru.

  Pro iPhone verzí 1 až 4: kabel Apple USB s 30 kolíky. Lze jej zakoupit za 1 000 až 2 000 eur.

 • Připojte vhodný kabel jedním koncem k nabíjecímu portu iPhonu a druhým koncem do zásuvky televizoru.
 • Zkontrolujte, zda televizor vidí připojené zařízení.
 • Přejděte do nastavení televizoru a najděte nabídku „Zdroj signálu“, kde vyberte „Režim USB“.

Výhodou kabelu HDMI je jeho schopnost přenášet digitální signál nejvyšší kvality. Zejména pokud plánujete prohlížet video soubory v rozlišení Full HD.

Pro začátek se ujistěte, že model televizoru LG má konektor HDMI, a kupte si digitální AV adaptér pro iPhone do řady 4 nebo AV adaptér Lightning pro iPhone verze 5 a novější.

 • Připojte jeden konec adaptéru k telefonu a druhý konec ke konektoru HDMI na televizoru.
 • Po připojení zařízení pomocí kabelu HDMI je připojení automatické.
 • Pomocí nabídky televizoru vyberte port HDMI jako “ Zdroj signálu.

Pokud se nemohu připojit

Před připojením je důležité zkontrolovat podmínky nepřerušovaného připojení:

 • malá vzdálenost mezi zařízeními;
 • nejnovější aktualizace vašich přístrojů (mobilních i televizních);
 • sdílená síť Wi-Fi;
 • Povolení přístupu pro všechna zařízení.

S AirPlay je několik problémů a jejich možných řešení.

Vypněte ostatní zařízení, která způsobují rušení.

Pokud nic nefunguje, kontaktujte podporu nebo vyberte jinou možnost připojení.

Smart TV Jak přenést internet z telefonu do televizoru

Smart TV Jak resetovat televizor Sony. podrobné pokyny

Smart TV Jak používat Wi-Fi direct

Smart TV Jak synchronizovat telefon a televizor

Bezdrátové připojení

Párování zařízení prostřednictvím bezdrátového připojení je určeno pouze pro televizory Smart TV. Použití Wi-Fi je velmi pohodlné, ale tato metoda má řadu nevýhod. Za prvé, neustále zapnutý bezdrátový adaptér rychle vybíjí baterii telefonu. Za druhé, v případě nízké rychlosti bude fungování vytvořené sítě nestabilní.

Pokud je součástí Smart TV modul Smart TV, nemusíte k připojení zařízení používat žádné kabely. Párování přes síť Wi-Fi lze bezpochyby označit za pohodlné, je však třeba vzít v úvahu řadu nuancí.

 • Před zahájením procesu nastavení musí uživatel do televizoru nainstalovat speciální aplikaci.
 • Pokud se jedná o televizory společnosti LG, je třeba stáhnout software „Smart Share“.
 • Nezasahujte do instalace specializovaného softwaru v mobilním telefonu. Pro spolehlivější synchronizaci můžete použít nástroj Twonky Beam.

Chcete-li spotřebiče připojit, postupujte podle následujících kroků:

 • Otevření programu.
 • Zaškrtněte možnost „Zobrazit nebo skrýt vizuální indikátory“ na ploše aplikace.
 • Vyhledejte soubor, který chcete zobrazit, a zadejte zdroj přehrávání (televizor).
 • Stiskněte grafické tlačítko „Bearn“.

Můžete také použít jiný způsob připojení. Stáhnout iMediaShare z App Store.

Princip synchronizace je naprosto totožný. Uživatel musí zapnout nástroj v telefonu a nasměrovat televizor jako zdroj. Nejdůležitější je na začátku zadat data z bezdrátové sítě. Pokud televizor podporuje funkci Direct Wi-Fi, nemusíte k připojení používat směrovač.

V takovém případě by měl uživatel vstoupit do nastavení televizoru, vybrat sekci sítě a spustit příslušný nástroj. Poté systém najde váš telefon a můžete zařízení spárovat.

AirPlay

Tato technologie je určena k přenosu informací ze smartphonu do Smart TV, k dabování obrazovek a ke streamování videoobsahu. Hlavní podmínkou bezproblémového fungování je, aby televizor měl AirPlay.

Synchronizace netrvá dlouho. K tomu je třeba provést následující akce:

 • Připojení zařízení ke stejné bezdrátové síti.
 • V nastavení telefonu vyhledejte nástroj, který zajišťuje duplikaci zobrazení.
 • V zobrazeném seznamu vyberte televizor.
 • Na displeji televizoru se zobrazí bezpečnostní kód, který je třeba zadat do telefonu.

Pokud jsou splněny všechny podmínky, zobrazí se na konci na televizní obrazovce obsah telefonu. Chcete-li připojení odpojit, jednoduše přejděte na obrazovku Opakování a stiskněte tlačítko Zastavit duplikování.

Apple TV

Jeden z nejefektivnějších způsobů párování pomocí technologie Apple TV, ale v tomto případě je třeba zakoupit příslušný set-top box zvlášť. Stejně jako v předchozích metodách bude připojení probíhat prostřednictvím sítě Wi-Fi, ale je třeba vzít v úvahu skutečnost, že pro synchronizaci zařízení ne vyšší než 4 řady budou dělat. Pokud jde o set-top box, postačí jakýkoli model, který podporuje bezdrátové připojení. Před párováním je třeba aktualizovat software všech zařízení.

Pokud jsou všechny podmínky splněny, můžete pokračovat v postupu:

 • Zapněte set-top box a připojte jej k televizoru.
 • Dokování smartphonu a set-top boxu Apple TV prostřednictvím jedné bezdrátové sítě
 • V telefonu dvakrát klikněte na domovské tlačítko a poté přejděte do nastavení telefonu, Jas a Ovládání hlasitosti.
 • Zadejte technologii AirPlay.
 • V zobrazeném seznamu vyberte dostupnou možnost připojení.
 • Stiskněte zkratku nástroje a obsah telefonu se přesune na obrazovku televizoru.

Set-top boxy Apple TV jsou drahé, takže je vhodné je koupit ve specializovaném obchodě. Vyplatí se také ověřit u prodejce, zda model podporuje spárování s vaším stávajícím televizorem.

Google Chromecast

Jak jsme zjistili dříve, některé televizory nepodporují bezdrátové připojení nebo modul Wi-Fi jednoduše selže. V takovém případě se nerozčilujte, protože hardware Google Chromecast vám může pomoci. Zařízení vypadá jako běžný flash disk. Jaké kroky je třeba provést pro spárování zařízení?

 • Instalace služby Google Chromecast do televizoru pomocí rozhraní HDMI.
 • Z oficiálního obchodu App Store si stáhněte aplikaci Google Home do svého chytrého telefonu.
 • Připojení zařízení k jedné bezdrátové síti.
 • Otevřete stažený program v telefonu a přejděte do nastavení.
 • Zadejte svůj vlastní účet Google.
 • Po automatickém vyhledávání systém otevře seznam podporovaných zařízení, mezi kterými je třeba vybrat televizní zařízení.
 • Zadejte bezpečnostní kód z obrazovky televizoru do aplikace v mobilním telefonu.

Pokud jsou popsané kroky provedeny správně, vytvoří technologie spojení mezi domácími přístroji.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS