Jak připojit televizi (Smart TV) s domácím kinem, sloupci.
Dubna 2015. Chytrá televize. »Digitální televize. HDMI, Smart TV, Zvuk a video výstupy televize, jak zobrazit zvuk z televize, jak připojit reproduktory s televizí, jak připojit televizi, připojení inteligentní televize, propojte domácí kino
Mnoho z nich se již podařilo získat moderní televizory, Smart TV. Takové televizory jsou velmi pohodlné, mají diagonálu s velkou obrazovkou, nezabírají v domě ani byt mnoho prostoru.
Kromě toho mají vynikající kvalitu obrázku, konzumují malou elektřinu a mají mnoho užitečných funkcí. Včetně schopnosti připojit se k internetu, Wi-Fi Network a dokonce distribuovat internet doma nebo bytu.
Většina LCD, LED, Ultra HD 4K a plazmové televizory mají schopnost připojit se k různým multimediálním zařízením. Za tímto účelem jsou vybaveny oblíbenými konektory pro připojení zvukových zařízení (sloupce, zvukové systémy, subwoofer, satelity atd.), video zařízení (HD, Blue Ray, DVD přehrávače), stejně jako zařízení kombinující všechny tyto funkce, jako je domácí kino.
Mezi výhody domácího kina patří možnost přehrávání souborů z flash disk nebo externí pevný disk USB 2.0, 3.0 Různá videa formátů, která televizor často nepodporována kvůli požadavku na „železo“ pro zpracování. A samozřejmě, hlavní výhodou je přítomnost výkonného zvukového systému, sloupců, satelitů se subwooferem. Je to zvuk, který určuje ponoření do filmu, asi o 80%. Protože televize má nejen slabé sloupy, ale také neposkytuje okolí zvuku. Účinek zvuku kolem vás může získat pouze správné umístění zvukového sloupce do prostoru místnosti nebo kinematografie.
Nejnovější televizory od BBK, JVC, LG, Mystery, Philips, Rolsen, Rubin, Samsung, Sharp, Sony, Supra a Toshiba vám umožňují přenášet věci jako Air Sound, Wi-Fi, zobrazit obrázek a zvuk ze smartphonu nebo Tablet na televizi připojeném k domácímu kině, sledování filmů, filmů z počítače nebo notebooku v televizi, prostřednictvím mediálního serveru a mnohem více.
Převážná většina moderních televizorů podporuje video výstup, obrázky v HDTV, IPTV, Full HD, HD Ready, Blue Ray, Ultra HD formáty. Stejně jako reprodukce a výstup zvuku, zvuk v Dolby Digital, DTS atd. Taková řada podporovaných multimediálních formátů vám umožňuje získat obrázek a zvuk nepřekonatelné kvality, srovnatelný s tím, co vidíte v kinech, a často ještě lepší.
Hlavní konektory
Před příchodem byste se měli nejprve ujistit, že existuje vhodné hnízdo. Moderní televizní recepční společnosti Samsung používají například mnoho zvukových vad:
- „Scart“
- „RCA“.
- Lineární typ „“ ven „.
- Sluchátka nebo konektor náhlavní soupravy.
- Hdmi.
- Optický digitální zvukový port.
Hnízda sluchátek a Aux se používají hlavně.
Při interakci prostřednictvím SCART nebo RCA je třeba mít na paměti, že reproduktory mají zesilovač a budete je muset vybrat podle úrovně výkonu. Lineární konektor a sluchátka se používají pouze v nepřítomnosti jiných závěrů. Tento typ zařízení nemá vestavěný zesilovač a je připojen přes mini jack nebo po 3,5 mm. Digitální optické porty se používají ve všech moderních technických zařízeních. Například domácí kino, jehož zvuk někdy není nižší než skutečné kino. Téměř všechny moderní televizory mají výstupy pro HDMI nebo zvukový port.
Sekvence připojení
Zejména existuje několik různých způsobů, jak připojit domácí kino s televizí:
- Prostřednictvím HDMI. pohodlná a moderní verze přenosu zvukového i vysoce kvalitního videa. Nevyžaduje však velké množství drátů a implementaci komplexních nastavení, aby bylo možné jej používat, měla by existovat podpora pro technologii ARC z inteligentní televize i přijímače.
- Prostřednictvím optického vlákna. Výhodou této metody je odpor vůči elektromagnetickému záření, v důsledku toho bude zvuk čistý, bez jakéhokoli rušení. Téměř jakákoli chytrá televize, ať už je to LG, Samsung, Sony nebo Philips, je dnes vybavena optickým výstupem, ale je také důležité, aby odpovídající vstup optických v přijímači byl přítomen v přijímači.
- Přes koaxiální vodič.
- Analogové připojení (RCA. „TOLILIPS“, které se vyvolalo SO, které by mělo být uchýleno výhradně, pokud nelze použít žádnou z výše uvedených metod, protože vám umožní přenášet absolutně čistý zvuk, ale stanoví určitá zkreslení.

Vzhledem k široké škále možností propojení televize s osobním filmovým systémem můžete vždy najít způsob, jak vzájemně propojit vybavení různých výrobců.
Možnosti připojení
Chcete.li získat požadovaný zvukový efekt z připojeného zvukového panelu, musíte provést kompetentní instalaci, kombinovat televizi a zvukový panel mezi sebou.
Můžete to udělat několika způsoby. Jak nejlépe bude připojeno k novému zvukovému panelu s existující televizí, do značné míry závisí na schopnostech samotného zařízení a na vlastnostech umístění v domě.
Nyní by každá možnost měla být považována za samostatně.
Objektivně by nejsprávné volbou bylo spojení zvukového panelu s televizí pomocí HDMI Inte Wee. Jde o to, že prostřednictvím HDMI je možné dosáhnout maximální kvality a obrazu zvuku. Toto je moderní a funkční Intese.
Před použitím této možnosti se musíte ujistit, že zařízení podporuje tuto technologii zpětného zvukového kanálu HDMI ARC (Audio Return Channel). To je nutné k zajištění výstupu zvukového signálu z televizoru na zvukovém panelu. Připojením kabelu v nastavení zvuku v televizi budete muset vybrat zdroj zvuku prostřednictvím externího zařízení. Ve výchozím nastavení se jako zdroj zvuku používají sloupce integrované do televize.
Pokud HDMI integruje podporu podpory ARC, přenáší to zvukové signály ze všech zařízení, která se připojují k televizi. To znamená, že poslech bude prováděn přes zvukový panel a zvuk můžete ovládat dálkovým ovládáním televizoru.
Rovněž stojí za to se podívat do pokynů pro televizi, abyste určili metodu otočení vícekanálového zvukového signálu ze systémů DVD a Blu-ray. Někdy bude optimálním řešením přímé připojení signálu z těchto zařízení. Koneckonců, mnoho moderních televize má 2 konektory HDMI najednou. Nebo se alternativa stane digitálním zvukovým vchodem.
Objektivně se spojuje přes HDMI nejlepší, pokud jde o kvalitu vysílaného zvuku.
Optický a koaxiální vchod
Optický a koaxiální vstup se také aktivně používá při připojení.
Tato možnost je relevantní, pokud na zařízení není konektor HDMI. Ve velké většině případů lze spojení provádět prostřednictvím optického nebo koaxiálního vstupu. Důvodem je skutečnost, že většina zvukových systémů je vybavena. Analogií instalují herní konzole do televizorů.

Chcete.li připojit nový zvukový panel k televizi, budete potřebovat optický nebo koaxiální kabel, který mezi sebou spojuje 2 zařízení. To znamená, samotný televize a zvukový panel. Dále přejděte do zvukového nastavení televizoru, vyberte externí zařízení jako zdroj zvuku. Kontrola zvuku bude prováděna integrací samotného zvukového panelu. Toto je podmíněná nevýhoda, protože při použití celého celého celého ovládání HDMI lze použít dálkový dálkový ovladač prostřednictvím příslušného dálkového ovládání televize.
Analogový konektor
Další alternativní možností je analogový konektor. Problém při použití analogického konektoru, tj. Obyčejných tulipánů, spočívá v tom, že výsledný zvuk není zdaleka možnosti, které zvukový panel nabízí. To znamená, že potenciál systému nebude použit úplně. Analogové konektory jsou prezentovány ve formě hnízd RCA bílých a červených barev. Chcete-li připojit zvukový panel k televizoru, budete muset použít adaptér RCA-Mini Jack.
Bezdrátové připojení
Zde mluvíme o bezdrátovém připojení pomocí technologie Bluetooth. Toto spojení se liší v tom, že dráty zde nemusí být používány. Pokud mluvíme o moderních modelech zvukového panelu, ale většina z nich taková funkce podporuje. Zvukový signál může být přenášen z televizoru, smartphonu, tabletu a notebooku.
Pro provedení spojení je nutné nést přijímač, tj. Soundbar a vysílač signálu. Ale tento úkol není vždy snadný.
Aby se zjednodušilo bezdrátové připojení, pro zvukové panely začala být technologie NFC používána. To je blízko komunikace v terénu. S jeho pomocí stačí přivést vysílač na web v pouzdře zvukového panelu, kde je vhodný štítek. Všechno, spojení je připraveno. To je relevantní při přehrávání zvuku prostřednictvím tabletu nebo smartphonu. Pro připojení televizního a zvukového panelu se taková technologie nepoužívá tak často.
Ve skutečnosti musí uživatelé připojit dvě zařízení s příslušným kabelem, tj. TV a Soundbar, a poté provést nastavení. A poté je potřeba nastavení, pokud televize automaticky neurčuje připojené zvukové zařízení.
Protože zde není nic zásadního komplikovaného. I když televizor automaticky nedefinuje zvukový panel jako zařízení pro reprodukci zvuku, zadejte nastavení televizoru a vyberte zvukový panel výběrem zvukového panelu jako výchozí zařízení.
Na rozdíl od domácího kina jsou zde připojení a nastavení značně zjednodušené. To vám umožní nepřilákat specialisty na třetí stranu a neutrácet další peníze za platbu svých služeb.
Jak připojit domácí kino k počítači?
Není žádným tajemstvím, že dnes je dnes schopen nahradit mnoho multimediálních zařízení, z hudebního centra a končící televizí. Ale spolu se schopností reprodukovat téměř všechny existující formáty a jasným obrázkem má počítač jednu významnou nevýhodu. zvuk daleko od ideálu. Zbavení se této mínus je však docela skutečné. stačí pouze připojit reproduktory z domácího kina k počítači. O tom, zda je možné připojit domácí kino s počítačem a jak to správně udělat, budeme si promluvit dnes.
Jak správně připojit domácí kino s počítačem?
Krok 1. Zkontrolujeme úplnost potřebného vybavení
Aby proces připojení počítače s domácím kinem prochází, který se nazývá „s třeskem“, nejprve pochopíme, co pro to potřebujeme. Doručovací sada jakéhokoli domácího kina musí zahrnovat DVD přehrávač, který v našem schématu připojení pomáhá roli spojení mezi jednotkou počítačového systému a akustickým systémem kina. Připomeňme, že systém reproduktorů zahrnuje pět sloupců a subwoofer. Kromě toho se nemůžete dělat bez kabelu, který má na jedné straně konektor typu „tulipán“ a konektor typu „minijack“ na druhé straně. A nezapomeneme, že pro úplnou reprodukci objemného zvuku musí být počítač vybaven zvukovou kartou poměrně vysoké úrovně.
Takže vše, co potřebujete pro úspěšné spojení, které máme. Postupujeme přímo do sestavení schématu. Pomocí kabelu připojte DVD přehrávač k zvukové kartě. Za tímto účelem nalepte konektor „mini-jack“ do konektoru „out“ na zadním panelu systémové jednotky. Konce konektoru „tulipánů“, umístěné na druhém konci kabelu, vložte do hnízda uvedených „in“ na přehrávači. Poté připojíme všechny reproduktory k DVD pomocí odpovídajících kabelů.
Vše, co jsme zbývali, je provést změny nastavení zvukové karty. Nejprve by to mělo být uvedeno v parametrech zvukového zařízení, které jsme připojili 6 sloupců. To je nutné, aby počítač mohl upravit úrovně zvuku v souladu se skutečným zvukovým prostředím. V budoucnu bude možné provést přesnější nastavení zvuku v souladu s osobními preferencemi a provádět změny ekvalizéru zvukové karty.
Projektory pro domácí kino. jak si vybrat? Nejmodernější speciální efekty nejsou schopny nahradit pohodlí pohyblivých filmů. A i když doma neexistují žádné ultramoderní vybavení, můžete znovu vytvořit atmosféru kina pomocí zvukového systému a projektoru. Jak vybrat projektor pro domácí kino. v článku.
Domácí kino s funkcí Karaoke Function Home Theatre je svět pokročilých příležitostí. Kromě sledování vašich oblíbených filmů s vynikajícím obrazem a kvalitou zvuku, s domácím kinem získáte také příležitost zpívat písně. s přáteli nebo pro sebe. O domácím kině s funkcí karaoke. v článku.
Mini-promítací je užitečná věc pro studenty, zaměstnance v kanceláři a pro každého, kdo potřebuje pravidelně prezentovat nebo prohlížet fotografie nebo videa mimo zdi vlastního domova. S jeho pomocí lze přenosné kino uspořádat kdekoli.
Rád sledujete filmy nebo hrajete videohry pomocí obrovské obrazovky? Pak se vám určitě bude líbit myšlenka nákupu domácího projektoru
Jaké typy projektorů jsou a co je třeba věnovat pozornost při nákupu. přečtěte si v našem článku
Akustika
Aby bylo možné fyzicky připojit moderní domácí kino s televizí, ani začátečník nebude mít problémy. V zásadě je schéma jednoduché a intuitivně pochopitelné. Existuje sada kabelů a konektorů, které jsou vhodné pouze pro ně. Kombinace komponent mezi sebou je docela snadné. Schéma připojení je obvykle připojeno k samotnému zařízení.
Nastavení je však mnohem vážnější a složitější.
To platí zejména pro akustické systémy. Nejoblíbenější jsou systémy 5,1 a 7.1. Zde 1 znamená kanál sabwufer a 5 a 7 označují počet reproduktorů.
RADA. Aby se zajistil nejpohodlnější zvuk akustiky, měly by být všechny reproduktory umístěny na stejném základě od uživatele.
Kruhové schéma se používá hlavně, tj. Reproduktory doslova obklopují posluchače.
Manuální nastavení akustiky Úkol je poměrně komplikovaný, protože je lepší kontaktovat specialisty zde. Jedná se o instalační zařízení. Při nastavování používají speciální vybavení.
Moderní přijímače mají způsob automatického akustického vybavení. Pro provedení takových nastavení je nutné připojit mikrofon k přijímači, umístit jej tam, kde bude posluchač být, a poté spustit automatizaci. Pro automatické building může trvat asi 30 minut.
Tím nechci říci, že spojení s domácím kinem je nesmírně obtížné a vyžaduje výhradně profesionální zásah. Spojení všech vodičů a konektorů obvykle není obtížné. Hlavní obtíže jsou přesně individuální nastavení. Pokud však začnete z prezentovaných doporučení, prostudujte si pokyny výrobce, pak se tento úkol bude moci vyrovnat
A pokud je to nutné, můžete vždy pozvat odborníky, kteří budou provádět veškerá instalace a nastavení, s přihlédnutím k vašim přáním a požadavkům
Schéma připojení domácího kina s televizí
Základní vybavení domácího kina se skládá z přijímače a systému reproduktorů. Schopnosti přijímače jsou poměrně široké: reprodukuje zvuk z disků, paměti flash a dokonce i videozáznamy. Z tohoto důvodu má velké množství různých konektorů, které musí být připojeny v souladu s schématem.

Jinak je docela možné, že nebude existovat žádný zvuk ani obrázek. Na první pohled se může zdát, že spojení domácího kina s televizí je obtížné, ale není tomu tak. Nejprve by měla existovat nápad, že se musíte připojit:
- Zdroj signálu. Jeho kvalita je DVD nebo Blue-Ray-hráč.
- Přijímač.
- Televizní panel nebo projektor.
- Akustický systém.
- Digitální optický kabel.
- Zesilovač.
Připojení přijímače k televizi pro zobrazení obrázku
Před připojením reproduktorů z domácího kina s televizí musíte připojit přijímač. To se provádí za účelem zajištění obrazu obrázku na obrazovce. Moderní televizní panely, které jsou v prodeji.
Tato možnost je jednoduchost a umožňuje vysílat jakýkoli obsah na obrazovce v dobrém rozlišení. A nejen z externího média, ale také online, což je velmi relevantní pro majitele chytrých televize. Připojení je nainstalováno pomocí kabelu přicházejícího do soupravy. To je nutné:
Pokud konektor HDMI není, pak k připojení dochází pomocí koaxiálního kabelu a zátrubí různých barev, které jsou vloženy do portů odpovídajících barvu v přijímači a vysílacím zařízení.
Připojení zvukového systému pro zobrazení zvuku s reproduktory
Chcete.li zobrazit zvuk televize prostřednictvím domácího kina, budete muset nakonfigurovat zvukový systém a připojit jej s přijímačem. Spojení je prováděno Wired a Wireless. Jak ukazuje praxe, nejvěrnější a nejspolehlivější způsob, jak se propojit drátem. Není ani nutné mít port HDMI. Bude dostatek těch konektorů, které má každý televizor, jmenovitě porty pro dráty se třemi zástrčkami nazývanými „tulip“.
Moderní technologie vám umožňují propojit zvukový systém bez vodičů. K připojení dochází prostřednictvím vysílače postaveného., který přenáší signál z přehrávače na přijímač. Pak je signál distribuován do reproduktorů. S touto sloučeninou je dosaženo zvuku s vysokou kvalitou a vzdálenost od reproduktorů může být asi 30 metrů.
Ujistěte se, že žádné objekty brání přenosu signálu.
Správné uspořádání reproduktorů pro objemový zvuk
Uspořádání sloupců musí být věnováno zvláštní pozornosti, protože na tom závisí nejen kvalita zvuku, ale také na vytvoření účinku objemu. Ti, kteří nevědí, jak propojit reproduktory sami, mohou použít standardní schéma, které je uvedeno níže:
- Přední sloupy jsou nainstalovány doprava a doleva od obrazovky.
- Je vhodné umístit ústřední do televize nebo nad ní. Je to v této pozici, že poskytne nejlepší zvuk.
- Zadní reproduktory jsou nejlépe nainstalovány za publikem. To se děje pro získání zvuku ve formátu Dolby Surround.
- Subwoofer je nainstalován tak, aby se zvuk vycházející z něj nepřekrýval s nábytkem a dalšími atributy místnosti místnosti. Může být umístěn kdekoli.
V soupravě je zpravidla dodáván systém 5 reproduktorů sestávajících ze subwooferu a sloupců, ale další sady jsou také nalezeny. Odborníci doporučují instalaci reproduktorů tak, aby byli na stejné úrovni s hlavou publika. Takto lze dosáhnout optimálního efektu. Při shromažďování zvukového systému nejsou žádné potíže, musíte pouze jasně dodržovat pokyny.
Aktivní reproduktory typu
Aktivní akustická centra podle standardu mají postavený zesilovač. Jídlo k nim je připojeno přímo ze sítě, bez potřeby jakýchkoli pomocných zařízení. Nejčastěji jsou aktivní systémy v počítačových reproduktorech.
Zařízení je připojeno do 3. Kola.5 mm výstupy, které jsou umístěny na zadní straně přijímače a podepsané jako TRS nebo minijack. Nalezení jejich mezi zbytkem hnízd je jednoduché. sluchátka jsou nakreslena touto cestou ven. Pro připojení systému reproduktorů k televizi na zadním panelu by měl existovat stejný konektor jako v počítači.
Mnozí se snaží zjistit, zda je možné připojit reproduktory k televizi s velkou úhlopříčkou, kde místo mini-jack konektoru je namontován „Tulip“. Pro takové spojení si budete muset koupit předem
Takto vypadá adaptér minijack-rca
„Čínský box“ nebo plně naplněný přijímač?
Ve skutečnosti je volba nejednoznačná. V případě potřeby je zřejmá volba, aby se vázala několik zařízení do jediného systému.
Nákup přijímače však zasáhne rozpočet skvěle a pokud bude potřeba rozšiřovat zábavní systém, stane se neoprávněným odpadem. Krabice se plně vyrovnává s úkoly, pokud je nutné svázat akustiku a jediný zdroj zvuku.
Do záložek
Dnes vás naučím připojit zvukové systémy 5.1 na zařízení bez podpory vícekanálového zvuku. Kdokoliv. Představte si tedy situaci: Už máte dobrý vícekanálový zvukový systém. Zdůrazňujeme. analogové, klasické konektory RCA (Tulip) se používají jako vstupy. Současně nelze systém použít v důsledku modernizace zařízení s vhodnými intenzivními intenzivními. Jak propojit takové 5.1kanálová akustika pro zařízení s.