Jak připojit laserovou tiskárnu HP přes Wi-Fi

připojit, tiskárnu, přes, wi-fi

Jak nastavit tiskárny HP na používání Wi-Fi (bezdrátová komunikace)

Přejít na 123.HP.com a nainstalujte aplikaci HP Smart. Po instalaci otevřete aplikaci a klepněte na ikonu plus. Vyberte možnost Hledat tiskárny Wi-Fi Direct?, pak vyberte název tiskárny Wi-Fi Direct. Vyberte možnost Připojit k tiskárně, zadejte heslo a klikněte na tlačítko Připojit.

Spusťte mobilní aplikaci a klepněte na ikonu Nastavení. (Uživatelé nástroje Mobile Cable Label Tool by také měli přejít do nabídky [Nastavení tiskárny]. [Tiskárna].) Vyberte tiskárnu ze seznamu [Tiskárna Wi-Fi]. Nyní můžete ze zařízení tisknout přes Wi-Fi.

Jak připojit tiskárnu k počítači: obecné rady

Tiskové modely dávají svému majiteli neomezené možnosti. Můžete nejen tisknout, ale také skenovat a kopírovat. Dodávají se v inkoustové, laserové a 3D verzi.

Příkladem může být 3D tiskárna Creality Ender-3. Vyznačuje se pozitivní stránkou, snadno se montuje a jeho práci pochopí i nezkušený uživatel. Hodí se jak do domácí dílny, tak do profesionální výroby.

Inkoustové modely pomalu ustupují do historie. Znalci však mohou takové modely stále najít na pultech obchodů. Ty jsou stále oblíbené, protože se používají k tisku kvalitních fotografií. Používá však hodně barvy a malé náplně se rychle vyčerpají.

Inkoustová tiskárna Epson L805 umožňuje pracovat bez inkoustové kazety. Stačí zakoupit další tiskovou hlavu, která přijímá inkoust ze speciální vysokokapacitní nádržky.

Byly navrženy různé metody připojení zařízení k počítači. Například kabel USB a bezdrátové připojení přes Bluetooth a Wi-Fi. Připojovací kabel je součástí dodávky a vypadá jako na obrázku níže.

Druhá možnost je možná pouze v případě, že je počítač vybaven dalšími moduly. Ale ani to nestačí, pokud zařízení není z výroby vyškoleno k provádění takových připojení.

Existují zařízení, která se nazývají tiskárny typu „vše v jednom“. Pod jedním krytem jsou umístěna zařízení jako tiskárna, skener a kopírka. Připojení se však bude řídit stejným algoritmem. Proto se jimi nebudeme zabývat samostatně.

Moderní výrobci počítačů se o své zákazníky starají a proces připojení plně automatizovali. Nyní stačí zapojit kabel do vhodné zásuvky, zapnout počítač a připojit jej k počítači. Systém pak automaticky detekuje zařízení a stáhne jej z Internetu.

Co potřebujete k připojení

Prvním požadavkem je domácí router, který dokáže zajistit stabilní signál v místě, kde se nachází počítač a tiskárna. Je také důležité, aby byl váš počítač, notebook nebo chytrý telefon připojen k této síti, i když nemá připojení k internetu: je důležité, aby byla zařízení připojena lokálně. Poté připojte tiskárnu a pomocí speciálního softwaru HP navažte spojení.

Připojení tiskárny k síti Wi-Fi

Obecné pokyny jsou pro všechny stroje stejné a jsou následující:

 • Během připojení zadejte na obrazovce počítače síťové heslo;
 • zapněte tiskárnu;
 • Zkontrolujte, zda obsahuje inkoustové kazety a papír;
 • připojení tiskárny k síti.

Přístup se však liší podle řady a roku výroby.

Pokyny pro tiskárny s dotykovým panelem:

 • zadejte nastavení tiskárny;
 • najít nabídku bezdrátového připojení;
 • získat jméno a heslo;
 • přejděte do nabídky „Bezdrátová síť“;
 • Vyberte možnost „Průvodce nastavením bezdrátové sítě“.

Položky nastavení se mohou lišit v závislosti na modelu. Pokud nemůžete najít stejné, musíte hledat podobné v jiných sekcích.

Pokyny pro tiskárny bez dotykového panelu jsou relevantnější. Taková zařízení jsou levnější a rozšířenější. Patří sem například tiskárna HP LaserJet Pro P1102W a tiskárna HP LaserJet Pro all-in-one M28w.

 • Stiskněte tlačítko bezdrátového připojení. Na tiskárnách Tango musíte také stisknout tlačítko napájení.
 • Po 5 sekundách (nebo poté, co začne blikat kontrolka LED) stiskněte tlačítko WPS na směrovači na dobu 2 minut. Proces připojení musí začít. Po dokončení by měla kontrolka LED na směrovači zhasnout.

Důležité! Pokud není k dispozici tlačítko WPS. přeskočte tento krok.

 • Stáhněte si aplikaci HP Smart z oficiálních stránek společnosti HP nebo z oficiálních obchodů Microsoft či Apple.
 • Podržte tlačítko bezdrátového připojení současně s tlačítkem zrušení. Počkejte, až začnou blikat kontrolky LED komunikace a napájení. U laserových tiskáren někdy stačí stisknout první tlačítko. Zařízení se v tomto okamžiku může restartovat. Pro tiskárny Tango je potřeba pouze jedno tlačítko. Podržte ji po dobu přibližně 5 sekund. Uvolnění po zapípání kontrolky na přední straně tiskárny.
 • Postupujte podle pokynů v aplikaci HP Smart.

Pokud bylo vše provedeno správně, je tiskárna připravena k použití. Zbývá připravit počítač.

Připojení tiskárny HP k notebooku

Nejprve je vhodné zvážit schéma připojení k notebooku přes Wi-Fi, protože u osobního počítače existují nuance.

 • Nejprve se ujistěte, že je notebook připojen ke stejné síti Wi-Fi jako tiskárna.
 • Instalace ovladače z oficiálních webových stránek společnosti. Je třeba zadat název a číslo modelu. Poté se zobrazí úplný seznam softwaru pro něj.
 • Otevřete stažený software (program bude nainstalován spolu s ovladači).
 • Udržování kódu nebo hesla pro tiskárnu, pokud je vyžadováno.

Tyto pokyny budou fungovat i v telefonu, tabletu. Nainstalujte software HP Smart namísto ovladače z webových stránek společnosti.

Připojení tiskárny k domácímu počítači přes Wi-Fi

Celý proces je podobný procesu popsanému v předchozím odstavci. Je však třeba si uvědomit, že nízkorozpočtové a středněrozpočtové počítače, stejně jako řešení stará 10 let a více, nebudou mít modul Wi-Fi. U notebooků je to standardní i u nejlevnějších modelů vzhledem ke zvláštnostem jejich použití.

Pokud se chcete zbavit dalšího kabelu u počítače, můžete si zakoupit modul, který se připojuje přes USB. Lze jej použít k připojení počítače k síti Wi-Fi, i když není k dispozici z výroby. Rychlost může být nižší než přes kabel, ale pro připojení k tiskárně je dostatečná. Bude stát 300-500 nebo více.

Třetí způsob. připojení bez hesla

Pokud máte tiskárnu bez LCD displeje, obejdete se bez zadávání kódu SSID. Za tímto účelem:

  Stiskněte tlačítko Wi-Fi na ovládacím panelu, kontrolka začne blikat. To znamená, že se tiskárna snaží připojit k bezdrátové síti;

Resetování

V některých situacích může být užitečné vědět, jak resetovat. To je nutné, pokud zařízení nebylo správně nastaveno nebo bylo připojeno k jiné bezdrátové síti.

připojit, tiskárnu, přes, wi-fi
 • zapněte tiskárnu (nemusíte ji připojovat k počítači);
 • Najděte na panelu 2 tlačítka. to s anténou a to s křížem;
 • podržte obě klávesy stisknuté po dobu ½ minuty.

Počkejte, až začnou blikat zelená a oranžová kontrolka. Blikání? Po obnovení nastavení můžete začít s konfigurací.

Nastavení zastaralé tiskárny pro práci přes Wi-Fi

Pokud systém nenainstaluje ovladače standardním způsobem, konfigurační software tiskárnu neuvidí. V takovém případě musíme software nainstalovat ručně.

 • Připojení tiskárny ke směrovači.
 • Vyhledejte v systémovém vyhledávání položku „Zařízení a tiskárny“.

Poznámka! Metoda nemusí fungovat, pokud váš směrovač distribuuje Wi-Fi v pásmu 5 GHz. Většina moderních tiskáren toto pásmo nepodporuje, takže můžete zkusit přepnout na 2,4 GHz. Mnoho routerů to umožňuje jednoduchým stisknutím příslušného tlačítka na krabici. Nebo můžete vždy použít webové rozhraní.

Čtvrtá metoda. pomocí počítače

V nastavení počítače nebo notebooku otevřete složku „Network Neighborhood“ a postupně vyberte „Properties“ a „Network Connection“. V otevřeném okně přejděte na „Místní síť“ a poté na „Vlastnosti síťového adaptéru“. Poté přejděte do části „Obecné“ a vyberte možnost TCP/IP, v okně „Vlastnosti“ pak možnost „Použít IP adresu“. zde je třeba zadat IP adresu hardwaru (najdete ji v příručce dodané s tiskovým zařízením).

Jak vidíte, připojení tiskárny přes Wi-Fi není tak obtížné. Jednoduše postupujte podle níže uvedených pokynů a vše bude fungovat za vás.

WPS a její výhody

WPS je standard, který umožňuje snadno nastavit síť Wi-Fi.

Pokud váš směrovač nebo tiskárna podporují WPS, můžete pokračovat v samotném připojení.

Stačí na routeru stisknout tlačítko Wi-Fi a podržet tlačítko WPS po dobu 1-2 minut. Tiskové zařízení se pak připojí k síti. Poté si můžete do telefonu nainstalovat aplikaci HP ePrint prostřednictvím služby Google play nebo App Store a používat ji k tisku. Ve Windows Phone se tento program nazývá „HP Smart“.

A pak je tu Air Print vyvinutý společností Apple, Cloud Print a další.

Vezměte prosím na vědomí! Před použitím aplikace musí být telefon připojen k síti.

Jak nainstalovat tiskárnu HP LaserJet 1320?

Instalační disk HP LaserJet 1320

Vložte disk do počítače a postupujte podle pokynů na obrazovce. Pokud disk obsahuje ovladače pro různé operační systémy, vyberte během instalace ten, který je vhodný pro váš systém.

Jak nainstalovat tiskárnu bez diskové jednotky?

Pokud není k dispozici disk s ovladači HP LaserJet 1320 nebo vadný, můžete tiskárnu nainstalovat bez disku. Vyžaduje se připojení k internetu. Otevřete oficiální webovou stránku společnosti HP, vyberte požadovaný ovladač, stáhněte jej do svého počítače. Spusťte instalační soubor a postupujte podle pokynů.

Jak nainstalovat tiskárnu HP LaserJet 1320 do jiného počítače?

Pokud chcete nainstalovat zařízení HP LaserJet 1320 do jiného počítače nebo více počítačů, použijte paměťovou kartu USB. Pokud je ovladač již k dispozici, nahrajte jej na jednotku flash a poté ji připojte k počítači, do kterého chcete tiskárnu nainstalovat. Spuštění souboru na disku USB.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS