Jak připojit monitor k televizoru přes HDMI

Je možné připojit monitor přes monitor: Pokyny

Každý uživatel PC by měl mít možnost připojit monitor k počítači. Dříve nebo později totiž vyvstane potřeba koupit nový monitor nebo prostě počítač přesunout na jiné místo. V takové situaci je nutné vědět, jak monitor odpojit a připojit k počítači. V tomto článku vysvětlíme, jak to udělat.

V této fázi je velmi obtížné dát nějaké konkrétní a univerzální doporučení. Protože každý má jiné notebooky a monitory. Podívejme se tedy na nejoblíbenější možnosti připojení. Jedna z nich by vám měla vyhovovat.

Nejoptimálnějším a nejběžnějším způsobem připojení monitoru k notebooku je HDMI. Téměř každý notebook a monitor je jím vybaven. I když nemáte nejnovější zařízení. Pokud na svém notebooku najdete výstup HDMI a na monitoru vstup, použijte tuto funkci.

Nejprve se podívejte do svého notebooku. Ukážu vám příklad dvou svých notebooků. Na novějším, ale levnějším modelu Lenovo je pouze výstup HDMI. Jak jsem již napsal, toto je optimální řešení.

Druhý, starší notebook Asus má stejný digitální výstup HDMI, ale starší výstup VGA.

Jaké jsou další možnosti??

 • Starší notebooky mohou mít pouze výstup VGA.
 • Zřídka, ale někdy jsou notebooky vybaveny výstupem DVI.
 • Moderní herní notebooky mohou mít kromě HDMI také mini Display Port.
 • U novějších ultrabooků (většinou u modelů vyšší třídy) není samostatný výstup pro připojení externího monitoru vůbec k dispozici. K tomuto účelu slouží nový port USB typu C. A protože je jen velmi málo monitorů se vstupem USB typu C, budete pravděpodobně potřebovat adaptér. Například USB-C na HDMI.

Notebook vyřešen. Podívejte se na svůj monitor. Jaká rozhraní pro připojení existují. Můj monitor má dva vstupy HDMI a jeden VGA (D-Sub).

Můj notebook je vybaven výstupem HDMI a můj monitor má vstup HDMI.

Ale jak jistě chápete, ne vždy tomu tak je. Zvažte tyto možnosti:

 • Na monitoru není vstup HDMI. A k dispozici je například pouze DVI a VGA. V tomto případě se můžete připojit přes VGA (pokud je takový výstup na notebooku). Pokud však váš notebook disponuje rozhraním HDMI, je lepší použít adaptér HDMI na DVI.
 • Notebook má pouze HDMI a monitor má VGA. Můžete také použít adaptér. Na trhu je jich spousta. Protože však VGA není digitální výstup, kvalita obrazu může být nízká.
připojit, monitor, televizoru, přes

Jednoduše řečeno, pokud nemáte na obou zařízeních stejné rozhraní, musíte se podívat na adaptéry. A je lepší nepoužívat zastaralý VGA v připojení. Pokud můžete.

Myslím, že jsme vyřešili otázku konektivity. V závislosti na zvoleném rozhraní budete potřebovat kabel nebo adaptér. Mám základní kabel HDMI.

Velmi časté. Můžete si ji koupit téměř v každém digitálním obchodě. Dodává se v různých délkách. Jednoduše řečeno, potřebujete kabel pro připojení počítače k monitoru. Stejný kabel používám již několik let.

Který monitor nebo televizor je lepší?

Než se začneme zabývat způsoby připojení, měli bychom se nejprve rozhodnout, co je pro počítač lepší: monitor nebo televizor? Abychom mohli odpovědět na tuto otázku, musíme jasně stanovit kritéria pro hodnocení počítačového monitoru a televizoru. Prvním kritériem je pohodlí. Okamžitě si všimněte, že monitory jsou v tomto ohledu mnohem lepší. Tento názor má několik důvodů:

 • Výšku ani úhel televizoru nelze nastavit. To způsobuje velké nepříjemnosti. Tuto nevýhodu můžeme kompenzovat montáží televizoru na stěnu na univerzální držák. Zabere však příliš mnoho místa. Ne všichni uživatelé mají ve svém pokoji potřebný volný prostor;
 • Televizor je mnohem těžší než monitor a zabírá více místa. Pokud tedy máte velmi malý počítačový stůl, může být umístění 40″ televizoru problém.

Pokud hovoříme o správné poloze, vzdálenost od obrazovky počítače k uživateli by měla být přibližně 50 cm. Pokud hodláte používat televizor s úhlopříčkou 30″ nebo větší, je nutné vzdálenost zvětšit. V opačném případě uživatel neuvidí celou rovinu displeje.

Dynamické scény jsou pro zrak mimořádnou zátěží. Proto je žádoucí zvětšit vzdálenost. Technické vlastnosti: barevná paleta, soubor funkčních možností, rozlišení, obnovovací frekvence, přednost patří televizoru.

Optimální volba. je koupit televizor s úhlopříčkou 26-27 palců. Rozlišení obrazovky musí být v rozmezí 1920×1080-2560×1440 pixelů.

Jak připojit DVI k VGA

Vezměme si jako příklad systémovou jednotku běžného počítače. Za přenos videosignálu je zodpovědná grafická karta:

Na grafické kartě jsou dva identické konektory DVI s různým označením. První je označen DVI-I, druhý DVI-D.

 • DVI-D. Písmeno D označuje, že konektor DVI má pouze digitální kanály pro přenos dat. V tomto případě se můžete k monitoru připojit pouze prostřednictvím digitálního kanálu.
 • DVI-I. Písmeno I v názvu konektoru znamená, že má alespoň dva integrované kanály pro přenos videa. První je analogový, druhý je digitální. To znamená, že můžeme připojit jak analogový monitor (pomocí speciálního adaptéru DVI na VGA), tak digitální monitor.

Nyní se podívejme na zadní stranu monitoru:

Na zadním panelu je pouze jeden konektor RGB IN (také známý jako D-Sub nebo VGA). Jedná se o analogový video vstup.

V této kombinaci grafické karty a monitoru máte k dispozici pouze jednu možnost připojení: DVI-I na VGA. Může být provedeno jako samostatný drát DVI na VGA nebo prostřednictvím speciálního adaptéru.

Všimněte si, že přes druhý konektor DVI-D nelze připojit analogový monitor.к. Podporuje pouze digitální přenos dat.

Důležité informace, které je třeba vzít v úvahu při rozhodování o úpravě monitoru

Jaký je rozdíl mezi monitorem a televizorem? Proč je obecně třeba něco změnit, protože v obou zařízeních je video signál, vyžaduje to nějaké další nastavení?? Ano, je to tak a monitor a televizor se liší:

 • Televizory mají širší škálu velikostí;
 • Abyste viděli obraz, musíte být blízko monitoru, zatímco televizi můžete sledovat ze slušné vzdálenosti;

Monitor má vyšší rozlišení a podporuje více formátů než televizor.

A ještě jeden důležitý rozdíl: monitory jsou levnější než televizory. Takže můžete ušetřit spoustu peněz, pokud máte například starý displej a nemáte televizor na chalupu. Pro takovou konverzi je však třeba znát některé podrobnosti o zařízení a fungování displeje.

Co byste měli vědět o zvuku

Moderní monitory mohou mít vestavěné reproduktory pro reprodukci zvuku, ale zpravidla jsou příliš slabé. Takový zvuk pro sledování televizních pořadů vám pravděpodobně nebude vyhovovat, takže je třeba zvážit připojení zařízení pro reprodukci zvuku na dálku. Opět se vracíme k referenčnímu bodu, kterým je datum výroby monitoru. Relativně nové modely mají výstup pro reproduktory. Připojení zvuku je v tomto případě velmi jednoduché, stačí pouze zapojit výstupy zařízení do příslušných konektorů. Konektory jsou označeny různými barvami, obvykle bílou a červenou

Stačí pouze nastavit hlasitost. Pokud vám to vyhovuje, můžete místo reproduktorů použít sluchátka. U monitorů, které nemají výstup na reproduktor, je nutné obejít připojení zvuku pomocí přídavné karty nebo televizního set-top boxu k monitoru.

Specifika videa

Hlavním rozdílem v zobrazení obrazu na monitoru a televizoru je rozlišení obrazovky. Pixely na displeji jsou menší a rozlišení je vyšší. Nastavení obrazu a nahrávání programu je z tohoto důvodu obtížnější. Proč je z hlediska kvality obrazu televizor lepší než monitor??

První důvod je v matici. V televizoru je přizpůsoben tak, aby poskytoval ostřejší obraz při různých úhlech pohledu. V monitorech je matice mnohem primitivnější. Jeho úkolem je přenést obraz k osobě sedící přesně naproti.

Všimněte si, že jakmile se vzdálíte od displeje, obraz se změní

Druhým důvodem je, že v monitoru není žádné zařízení pro potlačení rušení. V počítačovém videosignálu se rušení nevyskytuje, ale v televizním signálu, a to i digitálním, ano. Třetím důvodem je absence možnosti nastavení jasu u většiny modelů displejů. Existují samozřejmě výjimky, ale jsou drahé a málokdo vážně uvažuje o tom, že by takový monitor používal jako televizor.

Co jsou externí TV tunery pro TV monitory

Tunery pro příjem televizního signálu jsou k dispozici jako vestavěné nebo externí jednotky. Pokud se chystáte místo monitoru použít televizor, budete pravděpodobně potřebovat externí tuner. Toto zařízení se připojuje k zásuvce, anténě a displeji. Externí ladičky se dělí na dva poddruhy.

Typ Jeho vlastnosti
Tuner USB Malé zařízení, o něco větší než standardní USB flash disk. Tento gadget se připojuje k notebooku nebo počítači přes rozhraní USB. Tuner je dodáván se softwarem. Všechna tato zařízení jsou vybavena kodérem MPEG, který umožňuje dešifrovat DVD. Pomocí takového tuneru můžete digitalizovat analogové video z videorekordéru a přijímat rozhlasové signály v pásmu FM. Taková zařízení nejsou levná, kvalita televizního signálu zůstává hodně žádoucí.
Samostatný tuner Toto zařízení velikosti peněženky se připojuje přímo k monitoru a nevyžaduje systémový box. Televizní programy můžete sledovat na celé obrazovce nebo po částech a zároveň pokračovat v práci s počítačem. Toto zařízení neumožňuje nahrávat program jako USB tuner, ale má konektory pro herní konzoli nebo DVD přehrávač. Další velkou výhodou samostatného tuneru je dálkové ovládání.

Samostatný tuner může z monitoru udělat plnohodnotný televizor. Funkce HDMI umožňuje volit mezi zobrazením 4:3 a 16:9.

Nyní je k dispozici široká škála televizních tunerů. S nákupem nespěchejte, ale pečlivě zvažte možnosti modelu a jeho kompatibilitu s vaším monitorem.

Výhody funkce HDMI

Dotyčná technologie HDMI má některé zcela jednoznačné výhody:

 • Použitá kompaktní technologie. Jeden kabel umožňuje přenášet všechny moderní typy mediálních souborů. Proces sledování vysoce kvalitního obrazu a vynikajícího zvuku není ztížen velkým množstvím kabelů, které mají tendenci se zamotávat, ztrácet a zabírat spoustu volného místa.
 • Stačí jeden drát a z obyčejné televize se stane inovativní domácí kino, které je navíc velmi dobře přenosné. To znamená, že konstrukci můžete kdykoli snadno a rychle rozebrat.
 • Multimediální systém lze snadno převést do plně digitální podoby.
 • Stejně jako každá technologie se i HDMI ARC neustále vyvíjí. K dispozici jsou novinky, které jsou naštěstí kompatibilní se všemi předchozími modely.
 • Vysoká snímková frekvence pro snímky nejvyšší kvality.
 • Proces připojení k televizoru je velmi rychlý, protože je intuitivní a někdy dokonce automatický.
 • K ovládání HDMI ARC je potřeba pouze několik tlačítek na dálkovém ovladači.

Proč vůbec připojovat počítač k televizoru

Po připojení počítače k televizoru se televizor začne chovat jako monitor. Jaké možnosti to uživateli nabízí? V první řadě je to samozřejmě sledování filmů a televizních pořadů na pohodlně velké obrazovce. Oblíbený film můžete sledovat sami u počítače, ale pro rodinné sešlosti se lépe hodí televize a útulná pohovka.

Pro rodinu je mnohem těžší shromáždit se u malého monitoru počítače

Jeho druhým účelem je proměnit počítač v jakousi herní konzoli. Pokud máte velký kvalitní televizor, ale nemáte dobrý monitor, můžete si vychutnat moderní hry se skvělou grafikou připojením počítače k televizoru. Samozřejmě to nezvýší výkon počítače, ale zvýší to rozlišení, zejména pokud máte starší monitor.

Nezapomeňte na domácí prezentace fotografií a videí! Pokud vás navštíví příbuzní a vy jim chcete věnovat kvalitní rodinné fotografie, nenapadá vás lepší místo než televizor. Připojením počítače k němu můžete zobrazit archivy obrázků v efektivnějším formátu.

Jak připojit DVI k VGA

Vezměme si jako příklad běžnou skříňku počítačového systému. Za přenos videosignálu je zodpovědná grafická karta, podívejme se na ni pozorně:

Grafická karta má dva identické konektory DVI s různým označením. První je označen DVI-I, druhý DVI-D.

 • DVI-D. Písmeno D označuje, že konektor DVI je pouze digitální. V tomto případě se můžete k monitoru připojit pouze prostřednictvím digitálního kanálu.
 • DVI-I. Písmeno I v názvu konektoru znamená, že jsou integrovány nejméně dva kanály přenosu obrazu. První je analogový, druhý je digitální. To znamená, že tento konektor můžeme použít jak pro analogový monitor (přes speciální adaptér DVI na VGA), tak pro digitální.

Nyní se podívejme na zadní stranu monitoru:

připojit, monitor, televizoru, přes

Na zadním panelu je pouze jeden konektor RGB IN (také známý jako D-Sub nebo VGA). Jedná se o analogový video vstup.

V tomto párování grafické karty a monitoru je možné pouze jedno připojení: z DVI-I na VGA. Může být provedeno jako samostatný drát DVI na VGA nebo prostřednictvím speciálního adaptéru.

Upozorňujeme, že druhý konektor DVI-D neumožňuje připojení analogového monitoru.к. podporuje pouze digitální přenos dat.

Mohu připojit monitor k set-top boxu?

Ve většině případů je odpověď ano. Ne všechny monitory jsou však vhodné pro televizní set-top boxy. Budete si to muset trochu ověřit:

 • Rozlišení monitoru musí být alespoň 1280×720. Všechny moderní set-top boxy vysílají v rozlišení 720p a vyšším, takže malý monitor pro nás není vhodný.
 • Nyní porovnejme zásuvky. Televizní set-top boxy jsou zpravidla vybaveny porty HDMI a/nebo DVI, výjimečně mají SCART. Porovnání portů na monitoru a set-top boxu. Jsou stejné? Pokud ano, jste v pořádku. Pokud ne, pak nelze připojit monitor bez speciálního adaptéru VGA-HDMI (nebo VGA-DVI, pokud má set-top box pouze port DVI). V obchodě s elektronikou ho koupíte za 200-300 eur.
 • Pokud máte na set-top boxu a monitoru porty HDMI i DVI, vyberte připojení HDMI. Tímto způsobem získáte kvalitnější obraz.
 • Zkontrolujte podporu protokolu HDCP. Televizní set-top boxy obvykle používají tento protokol k ochraně televizního vysílání před pirátstvím. Monitor to musí podporovat. Jak ji zkontrolovat? Viz dokumentace dodaná s monitorem. Pokud jej nemáte, pravděpodobně najdete specifikace na webových stránkách výrobce. Pokud váš monitor již není k dispozici (nebo nemůžete najít specifikace na webových stránkách), jednoduše kontaktujte výrobce prostřednictvím horké linky nebo chatu na oficiálních webových stránkách. Sdělte mi model vašeho monitoru. zaměstnanec vám poskytne podrobnosti.

Můžete také změřit podporu HDCP. Připojení monitoru k set-top boxu (postup níže). Na obrazovce se zobrazují šedé čáry nebo statická elektřina? Protokol tedy není podporován. A pokud se obrázek objeví, je vše v pořádku.

Nastavení

Při prvním připojení počítače k televizoru je třeba nastavit obraz. Chcete-li to provést, musíte kliknout pravým tlačítkem myši na plochu, pak vše závisí na vašem operačním systému, ale jedna věc je jistá, co potřebujete najít nastavení vaší grafické karty. Otevřete kontextovou nabídku na ploše kliknutím pravým tlačítkem myši.

Pokud je v počítači nainstalován systém Windows 7, vyberte možnost „Rozlišení obrazovky“, poté vyhledejte řádek „Obrazovka“ a vyberte příslušnou možnost. Pokud není připojený televizor automaticky rozpoznán, klikněte ve stejném okně na tlačítko „Najít“ a počkejte, dokud nebude televizor nalezen.

Na televizoru se zobrazí plocha počítače. V případě potřeby můžete ve vlastnostech grafické karty upravit rozlišení, velikost plochy, korekci barev a další úpravy obrazu.

Pokud často používáte televizor jako druhý monitor, mnoho grafických karet má režimy jako „Klonování“ nebo „Zrcadlení“, kdy jsou oba displeje nastaveny úplně stejně. Oba monitory mohou pracovat nezávisle na sobě, to vše je k dispozici v režimu „Rozšířená plocha“.

Po připojení HDMI k HDMI se zvuk z počítače nejčastěji přenáší do zvukového kanálu televizoru bez dalších kabelů a bez zvláštních problémů. Hlavním úkolem je upravit nastavení zvuku počítače aktivací možnosti „výstup zvuku přes HDMI“. Je třeba poznamenat, že pokud je televizor vybaven portem HDMI verze 1, zvuk se nepřenáší. Zvuk se nepřenáší ani při připojení přes VGA, DVI a některé grafické karty nemají zvukový čip pro HDMI.

Mnoho majitelů notebooků a počítačů postrádá velikost svého „nativního monitoru“. Pokud je 15-24 palců více než dost pro běžnou práci, pak pro dobré hry nebo filmy nestačí. Chcete-li si hraní her nebo sledování filmů užít naplno, můžete místo běžné obrazovky použít televizor. Po získání výše uvedených informací již nebude navázání spojení mezi oběma zařízeními problémem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS