Jak připojit notebook pomocí HDMI

Zde se dozvíte, jak můžete připojit notebook se systémem Windows 10 přes HDMI k televizoru

HDMI můžete v systému Windows 10 nastavit pomocí možností, ale kabel HDMI již musí být připojen k televizoru nebo jinému monitoru. Stisknutím dvou kláves WINI najednou otevřete Nastavení systému Windows. Přejděte do Nastavení. Systém. Displej. Nastavení HDMI v systému Windows 10

V pravé části okna najděte položku Orientace a vyberte jednu z položek ve vyskakovacím seznamu:

  • Duplikovat tyto obrazovky. v tomto případě se obrázek zobrazí na obou obrazovkách.
  • Rozbalit tyto obrazovky. v tomto případě se obraz zobrazí na obou obrazovkách, ale pokud je druhá obrazovka větší než první, obraz se roztáhne na celou obrazovku.
  • Zobrazit pouze na 1. v tomto případě se obraz zobrazí pouze na monitoru počítače.
  • Zobrazení pouze na obrazovce 2. v tomto případě se obraz zobrazí pouze na druhém monitoru

Stejná nastavení lze povolit pomocí klávesových zkratek WINP.

Jakými způsoby lze připojení provést

Notebook má typické součásti stolního počítače, včetně displeje, takže je logické, že by tato metoda měla existovat. A existuje, a více než jeden. Vzhledem k tomu, že každé zařízení běží na svém vlastním systému, není možné jednoduše připojit základní desku k notebooku, a to ani se správnými konektory. Navzdory vašemu nadšení si zařízení načte vlastní operační systém. Aby jedno zařízení mohlo zobrazovat informace z druhého, musí být synchronizováno. Nestačí mít pouze systémovou jednotku PC a přenosný počítač. K realizaci plánu budou zapotřebí další možnosti připojení. Zkoumání různých způsobů použití notebooku jako monitoru.

Přepínání pomocí kabelu

Pro připojení pomocí kabelu potřebujete vhodný kabel. Připojení se provádí přes video porty HDMI, VGA nebo DVI v závislosti na možnosti podporované zařízením. Moderní zařízení mohou být vybavena konektorem DisplayPort, který je alternativou k HDMI. Adaptér lze použít také v případě, že se porty zařízení neshodují.

Možnost 1

Notebook lze použít jako displej pomocí videoportů HDMI, VGA nebo DVI. Za tímto účelem se provádějí následující kroky:

  • Zapojte kabel jedním koncem do příslušného portu na notebooku a druhým koncem do zásuvky v počítači;
  • Spusťte notebook a přejděte do „Nastavení obrazovky“ libovolným způsobem, např. přes Ovládací panely. V závislosti na verzi operačního systému Windows můžete k části nastavení přistupovat různými způsoby. Do „Vlastností“ můžete přejít kliknutím pravým tlačítkem myši na kontextovou nabídku na ploše. vyberte „Vlastnosti obrazovky“. otevřete kartu „Nastavení“.

V případě systému MacOS otevřete „Předvolby systému“ a přejděte na kartu „Monitory“, zbytek je podobný manipulaci se systémem Windows;

  • Systém zjistí připojená zařízení, takže v části Nastavení displeje se zobrazí obrázek s několika číslovanými displeji. Zde vybereme druhý a nastavíme displej notebooku;
  • Zkontrolujte položky vizuálního zobrazení dat;
  • Pokud plánujete používat notebook jako výchozí monitor počítače, zaškrtněte políčko „Použít toto zařízení jako primární“.

Varianta 2

Případně můžete zařízení připojit přes ethernetové porty, v takovém případě metoda předpokládá vytvoření místní sítě. Pro připojení se používají konektory Ethernet na notebooku a v systému. Potřebujeme vhodný kabel (kroucená dvojlinka) s konektory Ethernet (standard RJ 45) na obou stranách. Kabel je obvykle dlouhý 0,5 až 15 m, což je pro tento postup dostatečné. Připojte jeden konec kabelu k portu LAN notebooku a druhý konec ke stejnému portu na síťové kartě počítače.

Vzdálený přístup pomocí softwaru

K systému lze bezdrátově připojit notebook se systémem Windows 7 nebo vyšším pomocí aplikace Air Display. Software je nainstalován a aktivován na obou zařízeních. Je možné přepínat displeje a používat je současně. Použití notebooku jako monitoru je možné při použití softwaru pro vzdálený přístup, jako je TeamViewer, RDesktop, ZoneOS ZoneScreen, RAdmin atd. Umožňují používat displej na dálku. Každá z aplikací má své vlastní nuance nastavení, software musí být nainstalován jak v počítači, tak v notebooku. Po navázání spojení se jedno ze zařízení stane serverem, druhé klientem a vše, co se provádí na obrazovce serveru, se při provádění akcí na hlavním zařízení zobrazí na obrazovce klienta. Párování zařízení pomocí aplikace TeamViewer je snadné. Budete potřebovat znát heslo a ID počítače, které budou počítači přiřazeny při spuštění aplikace. V okně softwaru spuštěného na notebooku je třeba zadat tyto údaje do příslušných polí. Z obrazovky notebooku je pak možné manipulovat s pracovní plochou počítače, pokud je monitor počítače funkční. Jinak tato metoda není vhodná.

Párování zařízení prostřednictvím přenosu Wi-Fi

Alternativně k drátovému připojení se připojte pomocí signálu Wi-Fi. Metoda je vhodná v případě, že je stolní počítač vybaven modulem Wi-Fi, není k dispozici kabel nebo jej nechcete použít. Téměř všechny modely notebooků mají integrovanou Wi-Fi, až na několik výjimek (v takovém případě lze připojit externí modul v podobě zařízení USB). Chcete-li použít obrazovku notebooku jako monitor, postupujte takto:

  • Aktivujme modul Wi-Fi v notebooku a také ve stolním počítači. Pokud váš počítač takový modul nemá, lze zakoupit modul USB nebo PCI plug-and-play. Je lepší zvolit zařízení USB, protože modul zapojený do portu PCI základní desky není vždy vhodné používat;
  • Vytvořte bezdrátovou síť na jednom ze zařízení;
  • Za tímto účelem přejděte do Centra síťových připojení a sdílení prostřednictvím Ovládacích panelů;
  • Vyberte možnost „Vytvořit a nakonfigurovat připojení nebo síť“;
  • V novém okně průvodce nastavením vyberte ze seznamu možností možnost ručního připojení;
  • Vyplníme pole (název sítě, typ zabezpečení, heslo), zaškrtneme bod automatického spuštění při připojení, stiskneme „Další“;
  • Všechny tyto operace umožňují vytvoření sítě a její automatické spuštění. Jakmile je vše nastaveno, lze k němu připojit druhé zařízení.

Jednou z možností je také použití směrovače pro připojení několika zařízení současně a jejich propojení. Pomocí speciálního programu MaxiVista lze z notebooku udělat monitor pro systémovou jednotku prostřednictvím Wi-Fi. Je zpoplatněna, ale je k dispozici zkušební verze s omezenou funkčností. Po instalaci softwaru je třeba moduly vzdáleně nakonfigurovat a určit pořadí monitorů.

Způsoby připojení

Pro efektivní připojení notebooku máme dvě možnosti, například bezdrátovou síť nebo kabel. Druhá varianta je nejběžnější a poskytuje nejlepší výsledky, protože první varianta má o něco nižší použitelnost.

bezdrátové připojení

Jediný způsob, jak bezdrátově propojit signál ze stolního počítače s přenosným počítačem tak, aby sloužil jako obrazovka. je použití technologie Miracast. Problém je, že většina těchto zařízení není kompatibilní, takže bychom se museli uchýlit ke kabelu.

S kabelem

Je zřejmé, že pomocí kabelu toho můžeme dosáhnout, protože je to způsob, který jsme vždy používali pro tento typ úkolu. Potřebovali bychom kabel HDMI a aby oba počítače měly porty tohoto typu, jinak bychom museli použít nějaký adaptér. Například pokud máme pouze vstupy USB typu C, jako je tomu u mnoha dnešních notebooků, bylo by dobré mít možnost zakoupit systém pro převod tohoto typu vstupu na HDMI.

Pokud je jeden z nich DisplayPort a druhý. HDMI, musíme také zvolit adaptér, abychom je mohli úspěšně spojit. Pokud jsou oba typy DisplayPort, je to pro nás samozřejmě stejné jako u dvou HDMI.

Potřebujeme z našeho notebooku vytvořit obrazovku a k tomu budeme muset provést určitá nastavení v našem hlavním počítači a také je vzájemně propojit. Podívejme se, jak toho dosáhneme.

Připojení přes HDMI se systémem Windows

Nejdříve bychom měli obě zařízení připojit pomocí kabelu HDMI, i když jsme se již přesvědčili, že nám bude vyhovovat i DisplayPort. Po dokončení je třeba nastavit systém Windows 10 v hlavním zařízení.

Nastavení dvou monitorů v systému Windows

  • Klikněte pravým tlačítkem myši na plochu systému Windows a vyberte možnost Nastavení obrazovky.
  • Uvnitř obrazovky uvidíme, že již máme zobrazení, kde se objeví dvě obrazovky s čísly 1 a 2. To znamená, že obě jsou již nakonfigurovány tak, abyste je mohli používat podle svých představ.
  • Pokud nás jeden z nich nedetekuje, musíme kliknout na tlačítko detekovat.

Duplikovaná obrazovka

  • Když sjedeme dolů, zobrazí se část nazvaná Různé obrazovky.
  • Poté vybereme v rozevíracím seznamu, který určuje, jak se bude vaše plocha zobrazovat na obrazovkách, ten s nápisem Duplikovat tyto obrazovky.
  • Poté dáme Uložit změny.

Měli bychom mít na paměti, že pokud mají obrazovky různá rozlišení, může jedna z nich vypadat hůře, obvykle se to týká té větší.

Rozbalení obrazovky

  • Musíme se vrátit k vícenásobným obrazovkám.
  • Tentokrát musíme z rozevíracího seznamu vybrat možnost Rozšířit tyto obrazovky.
  • Poté stiskneme tlačítko uložit změny.

Vyřešit oba panely

  • Uvnitř Nastavení obrazovky (klikněte pravým tlačítkem myši na plochu) se opět zobrazí dvě obrazovky označené 1 a 2.
  • Na obrazovce musíme kliknout na tu, jejíž rozlišení chceme změnit, abychom ji přizpůsobili, a tak bude vše dokonale viditelné.
  • Poté musíme zadat stupnici a rozptyl. Nyní vybereme stejný, který máme na druhé obrazovce, abychom se ujistili, že jsou oba stejné a nemáme další problémy.

Bezdrátové připojení

Na začátku tohoto článku jsme již zmínili, že bezdrátové připojení k jiným než přenosným počítačům je poměrně složité, protože ve většině případů neposkytují systém Miracast. Kdyby tomu tak bylo, mohli bychom si dělat, co chceme.

  • Vrátíme se do Nastavení obrazovky.
  • Dále musíme být uvnitř obrazovky a hledat více obrazovek.
  • Nyní klikneme na možnost Bezdrátová projekce.
  • Zatímco hledá všechny možnosti, které potřebuje k bezdrátovému připojení, a pokud najde náš notebook, stačí ho vybrat.
  • Notebook nás požádá o povolení a bude spárován.

Tento typ připojení se běžně používá k připojení počítače se systémem Windows k počítači nové generace. Chytrý televizor.

Proč nelze notebook použít jako monitor pro systémovou skříň

Použití notebooku místo monitoru není možné bez speciálních nástrojů. Pokud vaše zařízení není vybaveno videovstupem (rozhraním, které je vlastní běžným monitorům), lze použít bezdrátové připojení. Většina notebooků, protože jsou to také počítače, má video výstup. Pokud jsou zařízení nekompatibilní, není možné plánovaný plán realizovat. Pomocí speciálního převodníku lze notebook použít jako počítačový monitor. Stojí hodně peněz, takže to není vždy proveditelné. Současně existuje dostatek způsobů, jak zobrazit obraz na obrazovce notebooku jinými prostředky, a můžete použít některý z nich.

Polovina notebooků je vybavena rozhraním VGA, DVI nebo HDMI. Přítomnost portů nepřímo naznačuje možnost připojit notebook přímo k počítači namísto monitoru. Ale ve skutečnosti tomu tak není. Zde platí přísná omezení, která nelze obejít bez vážného technického zásahu. Důvodem je, že notebook má rozhraní, která fungují pouze na výstupu. To znamená, že můžete notebook připojit například k televizoru nebo monitoru a přenášet na ně obraz. Ale notebook nemůže přijímat obraz z externích zařízení přímo.

Pro vaši informaci! Na trhu existují vzácné výjimky, většinou v prémiovém segmentu. Například používat obrazovku notebooku jako monitor s přímým připojením umožňují řady Y710 a Y730 od společnosti „Lenovo“ a některá zařízení od společnosti Eurocom. První z nich jsou vybaveny rozšířeným rozhraním VGA s propojkou in/out, zatímco druhé mají obousměrný port HDMI.

Obrazovku notebooku můžete samozřejmě také připojit přímo k počítači tak, že ji vyjmete a připojíte k adaptéru LCD. Jedná se však o poněkud barbarský způsob, který může snadno spálit nejen matrici zařízení, ale i další drahé prvky.

❹ Podrobné nastavení externího monitoru, projekce obrazu

K jemnému nastavení externího monitoru slouží (obvykle) speciální funkční klávesa na klávesnici notebooku.

Například na mém počítači Asus se k tomu používá kombinace kláves FNF8 (všimněte si obrázku na klávese F8). na různých modelech notebooků mohou být různé klávesy ).

Důležité!

Pokud tyto klávesy nemáte. zkuste klávesovou zkratku WinP a také si přečtěte níže. existuje druhá možnost, jak se k těmto nastavením dostat.

připojit, notebook, pomocí, hdmi

Po stisknutí této kombinace kláves ( FNF8 / WinP ). Windows 10/11 se na levé straně obrazovky zobrazí malé vyskakovací okno, ve kterém můžete vybrat několik možností projekce:

  • pouze na obrazovce počítače. snímek se zobrazí pouze na obrazovce notebooku (vhodné, když chcete ukázat prezentaci, ale stále připravujete materiály). Nebo, řekněme, velká obrazovka ještě není pro práci nutná);
  • Opakování. stejný obrázek na externím monitoru a na obrazovce notebooku (viz. moje fotografie výše );
  • extend. zajímavé řešení: v podstatě budete mít velkou plochu na 2 obrazovkách najednou. Na jedné obrazovce můžete spustit film nebo zobrazit nějaké grafy a na druhé obrazovce dělat něco jiného, například psát text nebo hrát hru;
  • pouze druhá obrazovka. obrazovka notebooku zhasne, externí monitor bude fungovat. Pohodlné, když doma (například) připojíte notebook k externímu monitoru a pracujete (t.е. budete mít svůj notebook jako systémovou stranu).

Obrázek níže ukazuje variantu, kdy funguje pouze externí monitor (poslední varianta).

Pokud je speciální. Nemáte (nebo nepoužíváte) klávesnici na notebooku. v „novém“ systému Windows 10/11 můžete využít jinou možnost konfigurace.

Klikněte pravým tlačítkem myši kdekoli na ploše a v zobrazené nabídce vyberte možnost „Nastavení obrazovky“ (viz „Nastavení obrazovky“). snímek obrazovky níže ).

Poté by se měla otevřít část „Zobrazení“ v ovládacím panelu systému Windows 10/11. V této části můžete udělat dvě důležité věci:

  • nastavení měřítka : notebooky s malou obrazovkou, ale vysokým rozlišením mají často zapnuté měřítko přibližně 125-170 %. Na běžném externím monitoru bude obraz samozřejmě příliš velký a nebude se na něj moc pohodlně koukat. Proto přizpůsobte měřítko konkrétně svému monitoru a svému zraku;
  • více displejů : zde můžete vybrat možnost projekce (to, čím jsme se zabývali výše: t.е. zobrazit obrázek na notebooku i na monitoru nebo jen někde na jednom místě).
připojit, notebook, pomocí, hdmi

Rád bych zde ale doporučil ještě dva své články na podobné téma:

Jak používat notebook jako displej přes Wi-Fi

Pro počítače se systémem Windows 7 a novějším a pro zařízení Mac existuje speciální program Air Display. To umožňuje rychlé a efektivní připojení notebooku jako monitoru počítače prostřednictvím bezdrátové sítě. K tomu je třeba aplikaci nainstalovat a aktivovat na dvou zařízeních současně. Jednoduchým nastavením a jednoduchými pokyny rychle dosáhnete požadovaného výsledku.

Nástroj MaxiVista zajistí stabilní připojení notebooku jako hlavního displeje počítače. Je navržen speciálně pro tuto funkci a je k dispozici ve dvou verzích:

  • klienta (pro spravované zařízení, jehož monitor bude použit jako hlavní);
  • server (musí být nainstalován v hostitelském zařízení).

Při spuštění aplikace by měl server automaticky detekovat klientský notebook. Po připojení a postupné konfiguraci lze notebook používat jako monitor počítače. Hlavní nevýhodou tohoto nástroje je, že není zdarma a není levný. Kromě toho existuje řada programů, které umožňují vzdáleně používat displej spárovaného zařízení:

Tyto aplikace mají svá specifika a jejich nastavení je složitější. Ze všech uvedených metod si každý uživatel může vybrat a použít ve svém případě nejvhodnější a nejdostupnější variantu.

Připojení notebooku k televizoru

První věc, kterou je třeba udělat. zjistěte, zda mají televizor a notebook porty HDMI (pokud máte moderní zařízení. téměř jistě existuje HDMI!)

Pokud mají notebook i televizor porty HDMI. Stačí si koupit jednoduchý kabel HDMI (jako na obrázku níže). Takový kabel se prodává téměř v každém obchodě s počítači.

Pokud chcete ušetřit, můžete si všechny adaptéry a kabely objednat v čínských internetových obchodech (pokud získáte slevu a využijete cashback). pořídit kabel za „drobné“). https://ocomp.info/kitayskie-internet-magazinyi.html

Nezřídka se také stává, že notebooku nebo televizoru chybí port HDMI. V tomto případě je třeba použít adaptéry. Nyní je k dispozici celá řada možností, včetně převodu Display Port na HDMI, HDMI na DVI, HDMI na VGA (a naopak). Můžete si ji koupit ve stejných čínských internetových obchodech nebo počítačových obchodech.

Dodatek!

Konektory monitoru (VGA, DVI, HDMI, Display Port). Jaký kabel a adaptér potřebujete k připojení monitoru k notebooku nebo počítači? https://ocomp.info/razemyi-monitorov-dvi-display-port.html

Před připojením portů HDMI kabelem doporučuji vypnout notebook i televizor (od televizoru není zbytečné odpojit kabelovou televizi, pokud je přítomna). Jen pro jistotu (viz níže odkaz na článek o „vypalování“ HDMI a jeho důvodech).

Samotné připojení není příliš složité. Notebook má obvykle jeden port. Zapojení kabelu do špatného portu je v podstatě nereálné.

Pokud jde o televizi. Mnoho modelů má více portů HDMI (nejčastěji.2÷4). Zde je důležité si zapamatovat, ke kterému číslu portu jste kabel připojili, viz. viz snímek obrazovky níže (t.к. při další konfiguraci systému je nutné vědět, ze kterého portu se má obraz „přijímat“).

Mějte na paměti, že před připojením zařízení přes HDMI je musíte vypnout. V opačném případě může dojít k vypálení portu HDMI. Více informací o tomto tématu naleznete na: https://ocomp.info/hot-HDMI-gorit.html

4) Zobrazení obrazu z notebooku na televizní obrazovce

Poté zapněte notebook a televizor. Poté je třeba vstoupit do nabídky nastavení televizoru v sekci „Input“ (nebo „Input“ v ruštině). Na dálkovém ovladači televizoru je obvykle tlačítko s podobným názvem, které tuto část nastavení otevře.

Dále vyberte číslo portu HDMI, ke kterému jsme připojili přenosný počítač (viz „Číslo portu HDMI“ na straně 54). předchozí krok).

Pokud je vše provedeno správně (a nejsou žádné problémy se zařízeními). zobrazení na televizoru by mělo být přesně stejné jako na obrazovce notebooku (alespoň výchozí nastavení je následující)!).

Notebook je připojen k televizoru. obraz je přenášen na obrazovku

Zde je návod, jak umožnit sledování filmu na obrazovce televizoru a sledování filmu na obrazovce notebooku. udělat něco jiného. Rád bych také upozornil na důvody, proč televizor nepřijímá zvuk.

Konfigurace sítě LAN

Máte tedy síťový kabel s připojenými konektory. Poté je třeba jej připojit pomocí konektorů 8P8C k síťovým deskám notebooku a PC zasunutím do zásuvek RJ45, jak je znázorněno na obrázku.

Fyzická síť LAN je vytvořena, nyní je třeba ji správně nakonfigurovat.

Za předpokladu, že máte systém Windows 7.

Stiskněte tlačítko Start a přejděte na Ovládací panely.

Dále vstupte do Centra síťových připojení a sdílení.

Poté se podívejte do nabídky vlevo a přejděte na položku „Změnit nastavení adaptéru“.

Pokud již máte k notebooku připojený počítač, měla by se v této části zobrazit ikona síťového připojení, jako je ta na obrázku níže.

Ukažte myší na dané síťové připojení a kliknutím pravým tlačítkem myši na něj otevřete nabídku.

Zvýrazněte část „Internetový protokol verze 4 (TCP/IPv4)“ a dvakrát na ni klikněte.

V zobrazeném okně zadáme následující údaje:

Nic dalšího neměňte, stiskněte tlačítko „OK“.

Nyní provedeme stejnou manipulaci s notebookem, ale v místě, kde je zadána IP adresa, nastavíme 192.168.1.2 a vše uložte kliknutím na tlačítko „ok“.

Nyní, když jste úspěšně nastavili notebook, zkontrolujme, zda funguje.

Bezdrátové připojení

Rádi bychom také upozornili, že některé nové špičkové notebooky mají možnost bezdrátového připojení k televizní obrazovce. Pokud jste nepřeinstalovali systém, použijte bezdrátový displej Intel a ovladače, které jsou k dispozici ve výchozím hardwaru.

Je třeba si uvědomit, že tímto způsobem je obraz přenášen spolu se signálem. Jediná věc je, že druhé zařízení musí mít funkci Smart TV nebo je třeba zakoupit speciální stojan.

Tuto funkci však zatím mají pouze nejnovější modely. Nebylo by na škodu vědět, jak připojit notebook k televizoru přes HDMI a VGA, ostatní konektory. Vše si budete moci dělat sami, takže můžete sledovat videa, fotit nebo hrát hry na velké obrazovce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS