Způsoby připojení přijímače k televizoru
Pro provoz satelitní antény v domácnosti je zapotřebí přijímač. Co je to za zařízení a jak připojit přijímač k televizoru. podrobný popis najdete níže. Původně bylo toto zařízení navrženo jako vícekanálový dekodér a zesilovač digitálních audio a video toků.
S příchodem satelitního televizního přijímače se stal nezbytným spojovacím článkem mezi satelitní anténou a přijímačem. Jedná se o jakýsi přepínač, multiplexor a dekodér v jednom zařízení, který přijímá signál v jednom formátu, dekóduje jej do jiného formátu a přenáší jej do televize prostřednictvím kabelu. Tento formát rozumí vašemu přijímači a vyvede výstupy do konektorů, které odpovídají vašemu televizoru.
Pokud nevíte, jak připojit přijímač k televizoru, podívejte se na zadní stranu satelitního tuneru a zjistěte, jakými konektory je vybaven. Může se jednat o připojení av, konektor scart, výstup pro běžnou anténu nebo konektor HDMI. Není pochyb o tom, jakým kabelem připojíte televizní přijímač k přijímači. vše závisí na modelu televizoru. Výchozím bodem pro výběr přijímače by měl být typ připojení, který máte v přijímači nainstalován, nikoli naopak. Cena přijímačů na trhu s radioelektronikou se značně liší. od 40 do 300 eur.
Jak správně připojit přijímač k monitoru? Televizní přijímač musí být vybaven displejem a musí mít konektor (nejčastěji několik různých typů) pro připojení případných přídavných zařízení. V našem případě je to příjemce. Starší modely televizorů nemusí mít tyto zástrčky. Pak zbývá jediná možnost, a to připojit starý televizní přijímač přes anténní vstup. U moderních modelů televizorů se satelitní přepínač připojuje pomocí následujících typů konektorů:
Někdy je nutné použít speciální hardware pro přizpůsobení analogových a digitálních signálů pro příjem na monitoru. Neexistují však převodníky z analogového na digitální a naopak, takže zde musíte použít převodník. Podívejme se, jak připojit satelitní přijímač k televizoru pomocí všech dostupných metod.
Jak připojit přijímač k televizoru LG
Všechny moderní modely televizorů LG poskytují svým majitelům možnost sledovat všechny druhy kanálů: všechny druhy kanálů: digitální, satelitní a kabelové, stejně jako stahovat multimediální obsah z internetu nebo se připojit k online streamovacím službám. Vzhledem k tomu, že Rusko v roce 2019 přešlo na digitální televizi, bylo analogové vysílání všude vypnuto. Chcete-li mít přístup k 20 bezplatným televizním kanálům, musíte mít televizor s vestavěným tunerem DVB-T2, Smart TV nebo si koupit externí přijímač. To je nutné k dekódování signálu.
Moderní modely LG mají standardně zabudovaný tuner, takže nemusíte nic dokupovat zvlášť. U starších modelů včetně plazmových a LCD televizorů však může být nutné nainstalovat přijímač, protože tyto televizory jsou standardně nastaveny na analogové vysílání.
Jaký je rozdíl mezi digitální a analogovou televizí?
Hlavní výhodou digitální televize oproti analogové je lepší kvalita obrazu a zvuku a absence nebo minimální rušení. Na rozdíl od analogové televize, která přenáší signál pomocí jediného protokolu (DVB-C), je digitální televize schopna přenášet signál třemi způsoby:
Existují tři typy přijímačů: kabelové, pozemní a satelitní. Princip činnosti je však u všech typů ladiček stejný.
- Ty přijímají a zesilují digitální signál.
- Dekóduje a převádí digitální signály na analogové prostřednictvím SCART, RCA, HDMI nebo Tulip.
Některé přijímače nabízejí i další funkce: přehrávání multimédií z externích médií, nahrávání obsahu s další možností odloženého zobrazení.
Ať už dáváte přednost jakémukoli modelu a variantě, jeho hlavní funkce, kterou je převod digitálního signálu na analogový při zachování kvality obrazu a zvuku, zůstává nezměněna.
Jak zjistit, zda je třeba koupit přijímač k televizoru?
Jak bylo řečeno výše, všechny moderní modely televizorů LG nepotřebují externí přijímač, protože jsou vybaveny vestavěným tunerem T2. Vyčerpávající informace o konkrétním modelu naleznete v technickém listu zařízení, který je součástí každého televizoru LG.
Chcete-li správně vybrat přijímač pro televizor LG, musíte nejprve určit typ signálu.
- Kabelový přijímač je vhodný pro bytové domy, které mají digitální signálový kabel. Takový přijímač se připojuje současně ke kabelu, televizoru a napájení (elektrické síti).
- Satelitní tuner je vhodný pro majitele soukromých a venkovských domů, kteří přijímají televizní signál pomocí satelitní televizní antény. V některých případech může majitel kromě satelitního tuneru potřebovat i zesilovač signálu.
- Set-top box je nejběžnější typ STB, který vám umožní přístup k řadě volně šířených televizních kanálů. Tyto přijímače byly často instalovány zdarma během hromadného přechodu na digitální vysílání, který se v Rusku uskutečnil v roce 2019.
Liší se také svými technickými specifikacemi:
Jak připojit přijímač k televizoru LGPokyny krok za krokem
V závislosti na modelu přijímače může, ale nemusí být dodáván s adaptérem pro připojení k televizoru. V takovém případě je třeba jej zakoupit samostatně. Pak lze přijímače připojit k televizoru LG.
U televizorů LG jsou svorky pro připojení přijímače na zadním panelu (u některých modelů mohou být umístěny i na boku televizoru).
Nejprve byste měli odpojit všechna zařízení (televizor a přijímač) od napájení.
Pak lze přijímač připojit k televizoru LG pomocí předem zvoleného konektoru s adaptérem.
Poté připojte k přijímači anténu nebo jiný zdroj signálu.
Připojte televizor a přijímač k elektrické síti a spusťte automatické nastavení kanálů.
Přijímač můžete k televizoru připojit pomocí různých kabelů. Nejvýhodnější je kabel HDMI (umožňuje sledovat obsah v kvalitě Full HD), DVI/D-SUB a kabel Scart. Připojení RCA (RCA-tulip) je méně výhodné, protože maximální kvalita signálu pro tento typ připojení je 1080p.
Lze k přijímači připojit dva televizory LG současně?
Pokud potřebujete ke stejnému přijímači připojit dva televizory LG, vyberte si model tuneru s možností distribuce signálu.
Všechny televizní přijímače potřebují přijímač
Všechny nejnovější modely televizorů jsou vybaveny interním nebo externím tunerem T2. Pro toto zařízení není vyžadován pomocný set-top box. Chcete-li zkontrolovat, zda je televizor takovým přijímačem vybaven, můžete navštívit webové stránky společnosti. Přejděte například na webovou stránku společnosti Panasonic, Philips nebo Samsung, vyhledejte konkrétní model a zkontrolujte. Podrobné informace o možnostech televizoru najdete v technickém pasu, který je součástí zařízení. Vezměte prosím na vědomí, že Smart TV, které lze ovládat prostřednictvím síťového připojení, nepotřebují set-top boxy.
Tunery je třeba volit podle typu signálu:
- Pokud uživatel bydlí v bytovém domě, kde je instalován digitální kabel, bude potřebovat kabelový přijímač. Zařízení musí být připojeno ke kabelu, který přichází ze vstupu přes adaptér.
- Ve venkovských domech si uživatelé instalují paraboly, které mohou přijímat satelitní televizi. Pak je vhodné zvolit satelitní přijímač. Mohou také potřebovat zesilovač signálu.
- Pro standardní balíček televizních kanálů se hodí pozemní tunery. Získáte je zdarma nebo si je zakoupíte v rámci přechodu z analogového na digitální televizní vysílání.
Typ signálu je základním kritériem výběru, kromě toho existují další parametry týkající se zařízení:
Způsob připojení STB k televizoru by měl být zvolen před zakoupením zařízení. V některých případech může být vyžadován další adaptér, který je třeba zakoupit jako součást sady.
Jak připojit přijímač Tricolor k televizoru prostřednictvím aplikace Tulip
Dnes můžete satelitní televizi připojit k různým zařízením, ale záleží na tom, jakou značku televizoru máte a jaká zařízení podporuje. Zařízení Smart Tricolor TV je v závislosti na modelu vybaveno různou sadou portů.
Kompozitní kabel RCA Jack „tulipán“ je mezi předplatiteli velmi žádaný. Inteis má rozlišení až 1080p, což je dostatečné pro běžný provoz satelitní televize. Tento kabel je kompatibilní s téměř všemi modely televizorů.
Zvenku vypadá konektor RCA jako „tulipán“ a má tři barevné kabely. bílý, žlutý a červený, které je třeba zasunout do příslušných výstupních zásuvek televizoru a přijímače. Na panelu mohou být příslušné porty zvýrazněny barevně nebo abecedně. Pr, Pb a Y, záleží na modelu a vybavení přijímače.
Pro připojení televizoru Tricolor k televizoru Samsung, Philips, Hayer, Panasonic, HITACHI a dalším modelům prostřednictvím přijímače s připojením „Tulip“ postupujte podle následujícího návodu:
- Připojte bílý, červený a žlutý kabel k odpovídajícím konektorům na přijímači;
- Zapněte televizi;
- najděte v nastavení položku „Hledat“ a spusťte ji;
- Na obrazovce by se měla objevit zpráva „No Signal“, která signalizuje, že jste akce provedli správně;
- Nastavení kanálů pomocí tlačítek A/V na dálkovém ovladači.
Řešením základního problému je
Praxe ukazuje, že téměř všichni uživatelé se potýkají s jedním společným problémem. set-top box je připojen, ale starý televizor přijímač nerozpozná. Co v takových situacích dělat? Je třeba provést diagnostiku:

- Zkontrolujte, zda je přijímač v pořádku. Diagnostika funkčnosti zařízení se provádí připojením STB k jinému televizoru. Pokud problém přetrvává, obraťte se na odborníka.
- Zkontrolujte, zda jsou všechny kabely zasunuty do správných svorek. Zkontrolujte, zda nejsou šňůry mechanicky poškozené. Ohyby, odřeniny a rozdrcená místa jsou hlavní příčinou poruch kabelů.
- V hlavní nabídce televizoru vyberte správný zdroj signálu. V některých situacích se po určité době přístup k určitým televizním kanálům ztratí. To může rušit vysílané kanály.
Hlavní příčinou problémů s provozem tuneru je porucha zařízení. Ihned po instalaci digitálního set-top boxu doporučují odborníci aktualizovat software. Někteří uživatelé se při vyhledávání kanálů setkávají s problémy. Nejprve použijte automatické vyhledávání. Pokud se to nepodaří, můžete zkusit ruční vyhledávání.
Při ručním vyhledávání je třeba zadat frekvence kanálů. Tento postup může být časově náročný.
Pokud automatické a ruční vyhledávání selže, je možné, že probíhají technické práce. Nyní víte, jak připojit digitální set-top box ke starému televizoru.
Jak připojit digitální set-top box ke dvěma televizorům
Je třeba zmínit, že možnost připojení digitálního televizního tuneru ke dvěma televizorům najednou může být omezená nebo plně funkční. Vše závisí na účelu samotného set-top boxu. Všechny Smart-tunery mají funkci připojení a distribuce signálu do několika různých zařízení najednou, takže mohou ovládat každé z nich zvlášť. Pokud taková možnost na přijímači není, může druhý televizor zajistit pouze dabing programu, který je vysílán na prvním zařízení.
Tento problém můžete částečně vyřešit připojením různých přijímačů. Mohlo by se jednat o satelitní anténu a kabelovou televizi. Různé vysílací formáty pracují na specifických frekvencích. Různé nezávislé kanály tak budou vysílat stejný program odlišně. To platí pro kvalitu obrazu i zvuku.

Televizní tuner s anténou je připojen k příjmu digitálního pozemního vysílání z opakovače nebo jiného vysílače. V současné době existují tři typy přijímačů signálu, na kterých závisí samotné připojení digitálního set-top boxu. Podívejme se na každou z nich podrobněji níže.
Chytré STB umožňují připojit digitální televizi ke dvěma televizorům najednou
Smart-TV set-top boxy a digitální přijímače
Nejprve je třeba si ujasnit, co jsou to chytré set top boxy a jaký je rozdíl mezi nimi a digitálními zařízeními, a pak si povíme něco o připojení. Je důležité rozlišovat mezi set-top boxy Smart-TV a digitálními přijímači. Navenek mohou vypadat podobně, ale z hlediska funkčnosti jsou mezi nimi zásadní rozdíly.
Smart-TV set-top boxy
Jedná se o malá zařízení (obvykle ve formě krabičky, méně často ve formě USB klíče), která jsou určena k rozšíření funkcí běžného televizoru.
Chytré set-top boxy se mohou pochlubit operačním systémem (obvykle Android ) a sofistikovaným hardwarem, který z nich dělá minipočítače se všemi neodmyslitelnými schopnostmi (spouštění programů, surfování po internetu, hraní her atd.).д.).
Televizní set-top boxy se systémem Android (vzácněji Windows ) umožňují proměnit běžný televizor nebo monitor ve skutečné multimediální centrum. Po připojení takového zařízení může uživatel sledovat své oblíbené filmy a programy v dobré kvalitě, hrát, surfovat na internetu, chatovat s přáteli na sociálních sítích a mnoho dalšího. (na zahraničních trzích).
Digitální set-top boxy
Digitální přijímače (nazývané také IPTV set-top boxy) umožňují sledovat digitální televizi a zlepšují kvalitu signálu. Obvykle je poskytují poskytovatelé IPTV při uzavření smlouvy. Nejoblíbenější poskytovatelé digitální kabelové televize v Rusku:
Proces připojení digitálních set-top boxů a Smart-TV je však z hlediska rozdílů ve funkčnosti velmi podobný. Přečtěte si nejúplnější návod na připojení televizoru a STB.
Potřebné vybavení
Jak již bylo zmíněno, k příjmu digitálního signálu potřebujete anténu a přijímač. Tato zařízení jsou však na současném trhu k dispozici v širokém sortimentu, proto může mít neinformovaný uživatel s výběrem zařízení problémy.
Abychom se vyhnuli problémům a potížím, pečlivě si prostudujme zvláštnosti výběru antény a zařízení.
Jakou anténu zvolit
Typ antény se určuje podle vzdálenosti od televizní věže. Pokud se nacházíte v blízkosti vysílače signálu, vystačíte si v zásadě s nejběžnější anténou. V ostatních případech si pořiďte a nainstalujte venkovní model. Bez ohledu na vzdálenost od věže však musí anténa pracovat v pásmu UHF, a tedy přijímat frekvence od 470 do 860 MHz.
Vnitřní antény samozřejmě poskytují dobrý příjem signálu pouze v případě, že se nacházíte na území města, tj. v blízkosti televizní věže. Pokud je vysílač umístěn ve vzdálenosti 15 km nebo větší, použijte venkovní antény.
Anténu pro připojení set-top boxu lze zakoupit v každém specializovaném obchodě nebo si ji někteří uživatelé vyrobí sami. Tato zařízení jsou přizpůsobena pro digitální tunery, takže příjem signálu bude opravdu dobrý.
Pokud plánujete instalaci set-top boxu a nastavujete digitální signál, měli byste se před připojením set-top boxu nejprve poradit se sousedy. Jde o to, že vám mohou pomoci vybrat nejlepší model antény, který bude ve vaší oblasti dobře fungovat, pokud již rádi sledují digitální televizi.
Také při výběru antény pro instalaci mimo město se zeptejte na přítomnost integrovaného zesilovače, bez něj bude kvalita signálu špatná, což je způsobeno velkou vzdáleností od televizní věže.
Výběr přijímače
Ke kterým televizorům lze set-top box připojit? V podstatě všem. Je tu však jedno „ale“. Pokud používáte zařízení s vestavěným adaptérem T2, je zbytečné utrácet další peníze za přijímač.
Na trhu je neobvykle široká nabídka digitálních přijímačů, které se liší funkcemi i cenou. Je velmi pravděpodobné, že začátečník bude při výběru zmaten a koupí si předražený přijímač.
Odborníci důrazně doporučují zakoupit model přijímače v závislosti na vašich potřebách. Z hlediska kvality příjmu signálu jsou téměř všechny dostupné možnosti shodné, s výjimkou abnormálně levných zařízení.

Pokud je například set-top box připojen k televizoru nejen kvůli vysílání kanálů, ale také proto, aby fungoval jako multimediální přehrávač a přehrával obsah z paměťových karet, mohli byste zaplatit za drahý přijímač. Pokud však chcete připojit anténu a přijímač kabelem a sledovat digitální televizi, pak všechny tyto další funkce nehrají velkou roli, můžete si koupit levné zařízení.
Dražší modely jsou vybaveny mnoha zajímavými doplňkovými možnostmi. TimeShift a Scheduler. Možnost nahrávání televizních pořadů na interní pevný disk nebo USB disk. Stačí zapnout požadovaný kanál a aktivovat funkci.
Přijímače od společnosti Rostelecom jsou v poslední době velmi oblíbené; jsou vybaveny nejmodernějším zařízením: velkým množstvím paměti RAM, výkonným centrálním procesorem atd.д. Připojení takového přijímače se řídí podobným principem. Standardně se dodává s dálkovým ovladačem pro dálkové ovládání.
Pokud jste si ještě televizor nekoupili, ale plánujete ho pořídit, určitě byste si měli pořídit model s vestavěným adaptérem DVB-T2. Díky tomu můžete ušetřit spoustu peněz, protože nemusíte kupovat další přijímač.
Rozhraní YPbPr a YCbCb
Digitální televizi můžete připojit a konfigurovat také připojením tuneru k televizoru pomocí rozhraní YPbPr a YCbCb. Vysoce kvalitní video signály jsou přenášeny třemi kabely. Nazývají se „komponentní“ kabely. Díky nim můžete nastavit vysoce kvalitní obraz s dobrými detaily bez jakéhokoli rušení.
Hlavním rozdílem mezi YPbPr a YCbCb je systém, který se má použít. První přenáší analogové signály a druhý digitální signály. Kabely se dodávají v různých barvách, červené, modré a zelené:
- Zelená barva slouží k přenosu impulzů a nastavení jasu;
- červená zajišťuje přenos rozdílu mezi červeným odstínem a jasem;
- Modrá barva je potřebná k vyznačení rozdílu mezi jasem a modrou paletou barev.
Připojte všechny tři kabely k příslušným portům a nastavte přenos videa do televizoru. Zvukový signál je trochu složitější. Je zapotřebí další kabel. RCA. Bílá zástrčka je určena pro levý kanál a červená zástrčka pro pravý kanál.
Nyní víte, jak správně připojit tuner k televizoru a jaká rozhraní jsou pro něj určena.