Jak vytvořit a nakonfigurovat místní síť mezi dvěma počítači
Přeji hezký den!
Pokud v 90. letech byly počítače luxusem, dnes má mnoho lidí doma více než jeden počítač/notebook.
Pokud počítače propojíte v místní síti (která bude mít dokonce jen 2 zařízení). lze získat nesporné výhody:
- Chcete mít možnost otevírat soubory na jiných počítačích a pracovat s nimi, ale nechcete tato omezení uvalovat na síť.д. Nyní už nemusíte běhat sem a tam s flash diskem nebo jednotkou;
- možnost vytvořit síťovou tiskárnu (skener, jednotku CD/DVD atd.).). a používat jej ze všech počítačů v síti LAN;
- d) možnost hrát hry pro více hráčů (to je samostatná a velmi zajímavá funkce, o které bychom mohli dlouho mluvit).
V tomto článku jsem se chtěl podívat na budování domácí sítě LAN (a její nastavení), které bude užitečné pro všechny začínající uživatele.
Provedu vás tímto procesem krok za krokem, začnu připojením jednoho počítače k druhému, přejdu ke konfiguraci systému Windows a ke sdílení složek, tiskáren atd.д.
Příprava a trocha teorie
Před zahájením procesu připojení a konfigurace byste se měli nejprve ujistit, že máte smlouvu, kterou jste uzavřeli se svým poskytovatelem internetových služeb. Tuto smlouvu obdržíte po podpisu smlouvy s poskytovatelem internetových služeb. Potřebujete ho mít u sebe a nechcete ho ztratit.
Kromě výčtu vašich zákonných práv a povinností obsahuje smlouva následující informace, které jsou pro vás užitečné:
- Číslo smlouvy, které slouží jako jakýsi identifikátor. V případě problémů s internetem můžete zavolat svému poskytovateli internetových služeb a sdělit mu toto číslo. Automaticky se spojí se zákazníkem, kterému je číslo přiděleno (tj. s vámi), což je rychlejší než zadání vaší adresy a jména.
- adresa poskytovatele. Můžete se dostavit na uvedenou adresu a osobně projednat své problémy týkající se internetu se zástupcem poskytovatele.
- telefonní číslo. Snadný způsob, jak kontaktovat zástupce nebo ho požádat o prodloužení smlouvy, pokud si ji momentálně nemůžete dovolit zaplatit. Obvykle do toho jdou, protože nemají co ztratit, ale dostanou souhlas od svých zákazníků.
- Typ internetového připojení.
Důležitý je zejména poslední bod. Typ internetového připojení, který potřebujete znát pro jeho správné nastavení. Konfigurace internetu nezávisí na způsobu připojení k internetu (přímo přes kabel nebo přes kabelové připojení ke směrovači), ale na typu připojení. Dodávají se v následujících variantách:
- Dynamická IP. Nejjednodušší typ připojení. Všechny údaje pro úspěšné připojení k internetu se poskytnou automaticky (pokud je správně nastavíte, ale o tom až později).
- Statická IP adresa. Pokud máte tento typ připojení, budete muset internet nakonfigurovat ručně.
- PPPoE (Point-to-point protocol over Ethernet). Tento typ připojení k internetu vyžaduje, abyste při připojení zadali přihlašovací jméno a heslo.
Chcete-li zjistit, jaký typ máte, přečtěte si smlouvu. mělo by to tam být uvedeno. Pokud ho nemáte, musíte si to ověřit u svého poskytovatele na telefonním čísle uvedeném ve smlouvě. Existují i jiné typy připojení (např. PPTP nebo L2TP), ale poskytovatelé CIS je téměř nepoužívají. Přednost mají tři výše popsané typy.
Připojení modemu USB k tabletu
Modem USB lze připojit k tabletu se systémem Android nebo iOS, pokud má vestavěný modul 3G a rozhraní pro nastavení mobilní sítě. Takový tablet není těžké identifikovat. má přihrádku na SIM kartu.
Pokud není k dispozici zásobník na kartu SIM, vyžaduje připojení modemu práva roota a instalaci softwaru třetí strany. V tomto článku se nebudeme věnovat tomuto tématu, protože je příliš široké a vyžaduje od uživatele určité zkušenosti a dovednosti.
Přepnutí do režimu „pouze modem“
Tablet ve výchozím nastavení rozpozná váš modem jako USB disk, tj. jako obyčejný flash disk. Chcete-li to napravit, musíte:
- Připojení modemu k počítači s nainstalovaným firemním softwarem.
- Spusťte nástroj pro konfiguraci modemu.
- Vyberte režim „Pouze modem“. Obvykle se nachází na hlavní stránce nastavení, ale někteří výrobci ji mohou mít v nabídce „Režim“ nebo „Nastavení“.
Modemy ZTE a Huawei lze také přepnout do potřebného režimu pomocí softwaru třetích stran. K tomu je třeba stáhnout nástroj Mode Switcher. Má jen jedno okno, v jehož dolní části se nachází tlačítko „Modem Only“. klikněte na něj.
Některé nástroje poskytují pouze překlad režimu modemu bez dalších nastavení
Adaptér pro tablet
Tablet samozřejmě nemá port USB plné velikosti. Tablety se systémem Android jsou obvykle vybaveny konektorem microUSB. Pro připojení modemu k němu budete potřebovat kabel OTG nebo adaptér. Dodává se s některými modemy. Pokud jste adaptér neměli, můžete si ho zakoupit v každém obchodě s elektronikou za 200 Kč. Na jedné straně má standardní konektor USB a na druhé straně konektor microUSB. Připojte modem ze strany USB a druhou stranu adaptéru zapojte do zásuvky tabletu.
Kabel OTG je někdy k dispozici jako kompaktní adaptér bez kabelu
Uživatelé iPadu si budou muset zakoupit adaptér USB-Lightning. Je vzácnější, takže budete muset navštívit obchod re:Store ve vašem městě nebo si příslušenství objednat v internetovém obchodě.
S iPadem budou fungovat pouze USB modemy, které podporují mobilní operační systém Mac OS X a iOS. Podrobnosti najdete v datovém listu modemu na krabici nebo na webových stránkách výrobce.
Funguje také kabel určený pro připojení kamery
Připojte modem k tabletu pomocí adaptéru a počkejte, až přestane blikat kontrolka na modemu. Nyní můžete přejít ke konfiguraci.
Nastavení sítě
- Otevřete „Nastavení“. „Síť“. „Pokročilé“.
- Vyberte možnost „Přístupové body APN“.
- Pokud jste modem zakoupili u operátora, jsou zde již všechny údaje zadány. Stačí stisknout tlačítko „Připojit„. Pokud jste si modem zakoupili odděleně od karty SIM, musíte údaje od operátora zadat ručně: APN (nebo „Dial-up Number“), uživatelské jméno a heslo. Musí být uvedeny ve smlouvě s poskytovatelem internetových služeb.
- Restartování tabletu. Po restartu se v horní části obrazovky zobrazí indikátor 3G.
- Otevřete „Nastavení“. „Mobilní data“.
- Zapněte funkci „Mobilní data“.
- Vstup do nabídky „Mobilní data“. Pokud je modem poskytován operátorem společně s kartou SIM, musí být všechna pole již vyplněna. Pokud ne, měli byste je vyplnit sami. Je třeba vyplnit první tři řádky: APN, uživatelské jméno a heslo.
- Ukončení této nabídky. Pokud jste vše zadali správně, zobrazí se v horní části ikona 3G/4G.
Připojení k internetu přes modem USB je poměrně snadné. Stačí nainstalovat potřebný software a provést jednoduchou konfiguraci.
Dynamické a statické připojení k internetu
Po zapojení kabelových konektorů a navázání spojení mezi síťovým adaptérem počítače a zařízením poskytovatele lze připojení k internetu ladit. Nejprve je třeba zvolit způsob připojení k páteřní síti v závislosti na vašich cílech. Existují 2 způsoby připojení:
- Dynamické připojení je způsob, při kterém je individuální IP adresa přidělená počítači konfigurována automaticky a mění se s proměnou původního nastavení. Zařízení poskytovatele nezávisle přiřadí počítači síťovou adresu a výchozí bránu. Po připojení počítače k páteřní síti se počítač okamžitě připojí k síti WAN, aniž by bylo nutné další ověřování uživatele. Jedinou nepříjemností tohoto druhu připojení je možné zastoupení vzdáleného připojení k vaší adrese. V takovém případě se musíte nejprve připojit přímo k páteřní síti bez použití směrovače;
- Statické připojení je způsob připojení, při kterém individuální IP adresa přidělená počítači zůstává trvalá a je uvedena ve smlouvě s poskytovatelem služeb. Při takovém připojení uživatel nastaví adresu v ručním režimu a ručně nakonfiguruje výchozí bránu a servery DNS. Pokud tyto informace nejsou uvedeny ve smlouvě, můžete je získat od oddělení technické podpory poskytovatele služeb. Někteří poskytovatelé internetových služeb mohou vyžadovat uživatelské jméno a heslo pro získání síťové licence. Tyto údaje jsou obvykle uvedeny v zadávací dokumentaci nebo je určí odběratel.
Jak vytvořit dynamické připojení
Chcete-li správně nastavit dynamické připojení, musíte dodržet určitý postup:
- Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu „Start“.
- V zobrazené nabídce klikněte na položku „Síťová připojení“.
V nabídce „Start“ přejděte na položku „Síťová připojení“
V části „Nastavení“ přejděte do části „Konfigurace nastavení adaptéru“
V rozevírací nabídce připojení Ethernet vyberte možnost „Vlastnosti“
V podokně Vlastnosti zvýrazněte řádek IP verze 4 (TCP/IPv4) a otevřete okno Vlastnosti
V posledním kroku aktivujte přepínače „Získat IP adresu automaticky“ a „Získat adresu serveru DNS automaticky“
Dynamické připojení je nyní připraveno k použití.
Jak vytvořit statické připojení
K vytvoření statického připojení je třeba provést následující kroky:
- Zopakujte pořadí kroků 1-6 předchozího pokynu (pro vytvoření dynamického připojení).
- Na panelu nastavení vlastností protokolu TCP/IPv4 aktivujte přepínače „Použít následující IP adresu“ a „Použít následující adresy serverů DNS“.
V listu vlastností protokolu TCP/IPv4 aktivujte přepínače „Použít následující IP adresu“ a „Použít následující adresy serverů DNS“

Na panelu vlastností protokolu TCP/IPv4 zadejte parametry získané od poskytovatele internetových služeb
To je vše, statické připojení je navázáno.
V současné době většina domácích účastníků internetu používá dynamické připojení, protože primární metoda je přes směrovač. Statické připojení se používá s modemovým připojením nebo přímým připojením.
Pokud používáte připojení přes ADSL modem, platí pouze statické adresy přidělené poskytovatelem připojení.
Dynamický vs. Statické
Nyní si u svého poskytovatele ověřte, jaký druh připojení nabízí v rámci vašeho tarifního plánu: dynamické nebo statické.
Při dynamickém připojení se vaše IP adresa může měnit v závislosti na nastavení poskytovatele internetového připojení (a pokud se později hodláte vzdáleně připojit ke svému pracovišti, může to narušit vaše připojení). Manipulace se zadáváním parametrů je však omezena na minimum: poskytovatel internetu sám nastaví adresu IP, masku podsítě a výchozí bránu. V tomto případě stačí připojit kabel k počítači a máte přístup k internetu.
Statické připojení poskytuje statickou IP adresu přidělenou vašemu počítači (nebo směrovači, pokud se rozhodnete připojit přes něj). V takovém případě je nutné zadat IP adresu, masku podsítě a výchozí bránu ručně v nastavení připojení. Obvykle jsou všechna tato nejasná čísla a písmena uvedena ve smlouvě o přístupu nebo v jejím dodatku. Pokud potřebujete, můžete je zadat do služby technické podpory a poskytnout svá data.
V některých případech přístup vyžaduje také přihlašovací jméno a heslo (nezaměňujte přístup k internetu jako takový s přístupem k osobnímu účtu na webových stránkách poskytovatele. pro osobní účet jsou vyžadovány údaje).
Jak se připojit
- Zasuňte zástrčku ethernetového kabelu, který je připojen k plochému zařízení, do odpovídajícího portu na počítači. I když jste to nikdy předtím nedělali, tento typ konektoru a zástrčky vás nezmate.
- Klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Start a vyhledejte položku „Ovládací panely. Síť a Internet. Centrum síťových připojení a sdílení“. V levém sloupci vyberte kartu „změnit nastavení adaptéru“. V hlavním okně se zobrazí seznam vašich adaptérů (přesněji řečeno v našem případě jeden adaptér „Local Area Connection“). Opět použijte techniku kliknutí pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Vlastnosti“.
- V malém okně, které se zobrazí, je celý sloupec různých řetězců s vlastnostmi. Vyberte možnost „IP verze 4 (TCP/IPv4)“. Když je zvýrazněn, klikněte na tlačítko „Vlastnosti“ pod seznamem.
Nyní se naše pokyny rozvětvují. Ujasnili jste si u svého poskytovatele internetových služeb, jakou IP adresu máte k dispozici? Pokud ne, zkontrolujte to nyní.
- Pokud je adresa IP a nastavení serveru DNS dynamické, důvěřujte automatickému výběru.
- Pokud jsou hodnoty statické, musíte je zadat ručně. Obvykle se zadává „IP adresa“, „maska podsítě“, „výchozí brána“ a „server DNS“. Po dokončení zadávání údajů uložte výběr stisknutím tlačítka OK.
- Pokud je pro připojení vyžadován modem, zadejte jako IP adresu jeho výchozí IP adresu; obvykle 192.168.1.1. Pokud má modem jinou IP adresu (což je vzácné), je uvedena na spodní straně modemu nebo v jeho návodu.
- Poskytovatel internetového připojení obvykle poskytne údaje o serveru DNS, ale někdy je vynechá. Pak lze použít univerzální:
1) Veřejný DNS od společnosti Google: 8.8.8.8 nebo 8.8.4.4. univerzální řešení, obvykle vhodné pro všechny počítače
3) Yandex DNS s vlastním antivirovým filtrem. 77.88.88.88 nebo 77.88.8.2. pokud důvěřujete antivirové politice Yandexu (i když někdy může považovat za nespolehlivé i zcela slušné stránky)
4) Yandex DNS s filtrem pornografie a jiného obscénního obsahu. 77.88.8.7 nebo 77.88.8.3. I když záleží na tom, co od internetu potřebujete, hehe.
Připojení ke směrovači pomocí síťového kabelu LAN
První věc, kterou potřebujeme (samozřejmě kromě routeru a počítače), je síťový kabel. Tento kabel je obvykle dodáván se směrovačem (v 99 % případů).
Kabel LAN [ze sady] není nejčastěji delší než 1÷2 m. To obvykle postačuje [ve většině případů] pro připojení a konfiguraci směrovače.
Poznámka! Pokud ho nemáte nebo zřejmě není dostatečně dlouhý, můžete si ho koupit v každém obchodě s počítači. Můžete také požádat o zkrácení kabelu na určitou délku.
Síťový kabel (1-2 m). kabel je dodáván se všemi směrovači)
Poté připojte napájecí adaptér ke směrovači a zapněte jej. Pak připojte kabel od poskytovatele internetu do zásuvky „Internet“.
Jeden z modrých (často žlutých) portů (LAN) musí být připojen k síťovému portu LAN na notebooku/PC.
Pokud nemáte ethernetovou zásuvku pro internetový kabel
S počítači. obvykle nemají tento problém. Většina modelů má alespoň jednu zabudovanou v podložce. Deska je síťová karta a její port lze snadno najít na zadní straně systémové jednotky.
U notebooků to může být trochu jinak. Jde o to, že moderní notebooky se obvykle připojují k internetu přes Wi-Fi a ne všechna zařízení mají port Ethernet (zejména ultrabooky).
Pokud nemáte port LAN, musíte si zakoupit speciální produkty. Adaptér USB na USB.
Takových adaptérů je poměrně hodně: existují takové, které jsou vhodné jak pro klasické USB 2, tak pro USB 3.0/USB 3.0, existují také univerzálnější porty (s podporou LAN, HDMI, USB) pro USB typu C. Viz. snímek obrazovky níže.
Poznámka!
Tyto adaptéry lze zakoupit za „drobné“ v čínských internetových obchodech
Různé možnosti síťových adaptérů pro notebooky (pro připojení k routeru přes port LAN)
Pokud jsou počítač i router zapnuté a kabel je v pořádku. na rámu routeru by mělo svítit (blikat) několik LED diod: napájení, LAN-port, Internet (pokud je připojení navázáno).
LED diody na směrovači se rozsvítí (včetně LED diody pro port LAN)
V ideálním případě by se měla v oznamovací oblasti zobrazit ikona sítě bez jakéhokoli upozornění (což znamená, že jste připojeni ke směrovači a internet je k dispozici).
V některých případech však bohužel router nezačne automaticky fungovat ihned (někdy i bez ruční konfigurace). v žádném případě).
Přímé připojení
Přímé připojení je nejlepší, pokud chcete používat pouze jeden počítač a nepotřebujete internet na jiných zařízeních, jako jsou tablety, mobilní telefony nebo jiné notebooky. Pak nemusíte kupovat router, stačí se připojit speciálním kabelem a nakonfigurovat internet.
Poznámka! Významnou výhodou této metody je přímé spojení s internetovou televizí nebo pevnou telefonní sítí. Internet je přiváděn optickým kabelem, který se používá i pro jiné signály, takže je lze snadno kombinovat.
Nejprve připojte k počítači speciální síťový kabel. Zásuvka pro internetový kabel vypadá takto.
Pokud potřebujete nastavit internet po instalaci nového operačního systému, může být nutné znovu nainstalovat ovladač síťové karty. Před změnou operačního systému si jej nejlépe stáhněte na elektronické médium.
Po instalaci ovladače a za předpokladu, že síťová karta funguje správně, zmizí červený křížek signalizující chybějící připojení a na ikoně internetu se objeví speciální žlutá ikona. To znamená, že jste připojeni k serveru společnosti Rostelecom. Internet je připojen, zbývá ho jen nastavit.
Nejprve je třeba zvážit, jaký typ připojení máte. Jsou pouze dva:
Oba případy jsou konfigurovány mírně odlišně a měly by být posuzovány nepřímo.
Statická IP adresa
Pokud máte statickou IP, znamená to, že vám společnost Rostelecom přidělila individuální adresu, kterou můžete trvale používat. Jste vlastníkem adresy a nikdo jiný ji nemůže použít k připojení k síti.
Jen poznámka na okraj! Hlavní výhodou této možnosti je, že vám usnadní používání online služeb, které vyžadují zapamatování si uživatele a posledních změn nastavení. Protože se přihlašujete stále ze stejné adresy, služba si vás pamatuje a při dalším přihlášení vás automaticky identifikuje.
U statického připojení je třeba provést několik jednoduchých kroků.
-
Na ploše systému Windows vyhledejte ikonu Internetu se žlutým nápisem „bez sítě“. Kliknutím pravým tlačítkem myši otevřete kontextovou nabídku.
Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu Internetu se zobrazeným žlutým výstražným trojúhelníkem o zmizení sítě
Klikněte levým tlačítkem myši na možnost „Internetový protokol verze 4 (TCP-IPv4)“ a klikněte na tlačítko „Vlastnosti“
Zaškrtněte políčko „Použít automaticky následující IP adresu“ a vyplňte parametry získané od společnosti Rostelecom
Zaškrtněte políčko „Použít následující servery DNS“, vyplňte údaje obdržené od společnosti Rostelecom, klikněte na tlačítko „OK“
Po provedení tohoto úkonu počkejte, až z ikony Internetu zmizí žlutý vykřičník, a pak můžete v klidu procházet web.
PPPoE
Pokud používáte připojení, jako je PPPoE, je konfigurace jednodušší. Na druhou stranu se mohou vyskytnout drobné problémy kvůli jiné než trvalé adrese.
Samotný proces připojení se také mírně liší.
-
Stejným způsobem přistupujte do speciální systémové sekce „Control center“.
Co dělat, když počítač nepřijímá připojení síťovým kabelem?
Po zapnutí počítače zjistíte, že není k dispozici připojení k internetu a u okraje obrazovky se zobrazí červený křížek? Každý uživatel internetu se s tímto problémem alespoň jednou v životě setkal. Pokud v počítači přejdete do síťových připojení, uvidíte pod konektorem Ethernet: „síťový kabel není připojen“. Jak byste měli reagovat? Jaká opatření je třeba přijmout? Více informací o tomto tématu naleznete níže.
Nejdříve je třeba pokusit se problém vyřešit:
- Restartujte počítač. Pokud používáte směrovač, restartujte ho také.
- Odpojte kabel RJ-45 od síťové karty počítače.
- Pokud se jedná o směrovač, je třeba změnit port (LAN), ve kterém je zabudován propojovací kabel, který spojuje směrovač s počítačem.
- Kontaktujte svého poskytovatele internetových služeb a zjistěte, zda probíhají nějaké plánované práce.
Ať už má uživatel jakýkoli operační systém. Windows 10, 8, 7, XP. problém se objeví a vyřeší podobným způsobem.
Toto jsou nejčastější důvody, proč počítač hlásí, že nemá kabelové připojení:
- Selhání poskytovatele.
- Síťová karta PC vyhořela. K tomu obvykle dochází po bouřce.
- Pád systému. Problém s ovladačem síťové karty.
- Zlomení nebo přetržení síťového kabelu.
- Problém s konektorem RJ-45, který se připojuje k počítači.
- Infekce malwarem.
Neexistuje jediný poskytovatel internetového připojení, který by neměl rozdělení. Ty se vyskytují zejména při silném dešti a větru. V takových případech nelze nic dělat. Tento problém musí vyřešit poskytovatel internetových služeb. Nezbývá nic jiného než zavolat odbornou pomoc.
V takovém případě neváhejte: měli byste okamžitě zavolat svému poskytovateli internetových služeb, pak bude internet opraven rychleji. Nečekejte 1-3 dny na to, až si poskytovatel internetu všimne problému a opraví ho.
Zobrazí se následující zpráva: Síťový kabel není připojen, ačkoli je určitě na svém místě. Je to nešťastné, ale stává se to často. Příčinou této okolnosti může být poškozená síťová karta. Existuje pouze jeden způsob, jak to vyřešit: vyměnit síťovou kartu. Aby se tento problém během bouřky neopakoval, je třeba z počítače vyjmout zástrčku RJ-45.
Pokud se ukáže, že není problém s poskytovatelem internetového připojení a připojení je v pořádku, je třeba v tomto okamžiku hledat problém v zařízení. Nejprve byste měli zkontrolovat ovladač síťového modulu.
V některých případech síťové konektory nedokážou rozpoznat rychlost připojení mezi počítačem a poskytovatelem internetu. V důsledku toho nebude navázáno žádné síťové spojení. Úkolem je nastavit nastavení připojení ručně.
Síťový kabel nemusí být správně připojen nebo může být nějakým způsobem poškozen. První problém není těžké zkontrolovat, ale druhý je větší problém. Drát se může přetrhnout kdekoli a v nejhorší možný okamžik. Nalezení poruchy bez speciálních nástrojů a dovedností není snadné. Nemáte jinou možnost než prozkoumat celý kabelový strom v domě. Zvláštní pozornost je třeba věnovat místům, kde jsou vodiče zkroucené.
Stalo se, že kočky nebo psi prokousali dráty. Občas se stává, že uživatelé při úklidu neúmyslně škubnou za kabely příliš silně. Pokud se zjistí přerušení, je třeba všechny přetržené vodiče spojit stíněním a zajistit je elektrickou páskou. Pokud není nic vidět, měl by být přivolán odborník.
Pravidelné vytahování a připojování konektorů RJ-45 se přeruší nebo některé vodiče ztratí kontakt. V této situaci existují dva různé způsoby řešení problému:
Existují viry, které zasahují do ovladačů. Snaha najít je na infikovaném gadgetu nemá smysl a může znamenat ztrátu spousty času. Jednodušší je zkusit vše vrátit zpět nebo přeinstalovat systém Windows.
Modemy mobilních operátorů
Modemy 4G čtyř největších poskytovatelů internetu jsou na trhu mobilních operátorů nejrozšířenější. Jedná se o společnosti MTS, Beeline, Megafon a Tele2. Poskytovatelé uvádějí rychlost připojení 100-150 megabitů za sekundu za nejlepších podmínek. Ve skutečnosti závisí na síťovém vybavení a dosahuje přibližně 40 megabitů za sekundu.
V současné době všichni poskytovatelé internetových služeb preferují připojení PPPoE k páteřní síti. Je výhodnější pro účastníka sítě i poskytovatele, protože nevyžaduje změnu nastavení v případě změny zařízení. Pokud plánujete často používat vzdálený přístup k počítači, je rozhodně lepší přímé připojení bez routeru nebo modemu. U domácího internetu lze nastavení směrovače a typ připojení vždy změnit. Počáteční nastavení provádějí technici poskytovatele. Při pozdější změně konfigurace systému nebo přeinstalaci celého systému se síťové parametry nastaví automaticky. V případě přímého připojení je třeba nastavení provést ručně. To vše je třeba vzít v úvahu při výběru typu připojení k internetu.
Píšu články o informačních technologiích. Více než 20 let zkušeností s opravami počítačů a počítačového softwaru. Poskytování informací o bankovním softwaru a dalším všudypřítomném softwaru.