Jak připojit počítač k síťové tiskárně

Jak propojit síťovou tiskárnu a rozšířit přístup pro další PC

Myslím, že výhody nakonfigurované tiskárny v místní síti jsou pro všechny zřejmé. Jednoduchý příklad:

Výhodně? Výhodně! Zde je návod, jak nakonfigurovat tiskárnu pro práci na síti v systému Windows 7, 8 a bude to uvedeno v tomto článku.

Krok 1. Nastavení počítače, ke kterému je tiskárna připojena (nebo jak „zatřást“ tiskárnu pro všechny PC v síti).

Předpokládáme, že je nakonfigurována vaše místní síť (t.E. Počítače se navzájem vidí) a tiskárna je připojena k jednomu z počítačů (t.E. Nainstalují ovladače, všechno funguje. soubory jsou vytištěny).

Abyste mohli tiskárnu použít jakýkoli počítač v síti. musíte správně nakonfigurovat počítač, ke kterému je připojen.

Za tímto účelem jdeme na ovládací panel Windows v sekci: ovládací panel \ Síť a internet \ Centrum pro správu sítě a obecný přístup.

Zde musíte otevřít odkaz v levé nabídce „Změňte další parametry obecného přístupu“.

připojit, počítač, síťové, tiskárně

V okně, které se otevírá, musíte střídavě otevřít tři karty (rýže. 2, 3, 4). V každé z nich musíte dát zaškrtnutí naproti bodům: Povolit celkový přístup k souborům a tiskárnám, vypněte ochranu hesla.

Dále uložte nastavení a přejděte do jiné části ovládacích panelů. část „Panel ovládacího prvku \ zařízení a zvuk / zařízení a tiskárny“.

Zde vyberte tiskárnu, klikněte na PKM (pravé tlačítko myši) a vyberte tiskovou kartu. Ve vlastnostech přejděte do části „Access“ a vložte zaškrtnutí proti „obecnému přístupu k této tiskárně“ (viz viz. Rýže. 5).

Pokud je přístup k této tiskárně otevřený, může na něm každý uživatel místní sítě vytisknout. Tiskárna nebude k dispozici pouze v některých případech: pokud je počítač vypnutý, je v režimu spánku atd.D.

Musíte také přejít na kartu bezpečnosti, poté vybrat skupinu uživatelů „vše“ a povolit tisk (viz viz. Rýže. 6).

Krok 2. Jak připojit tiskárnu přes síť a vytisknout ji

Nyní můžete pokračovat v nastavení počítačů, které jsou umístěny ve stejné místní síti s PC, ke které je tiskárna připojena.

První krok. spusťte pravidelný vodič. Na samém dně vlevo by se měly zobrazovat všechny počítače připojené k místní síti (relevantní pro Windows 7, 8).

Obecně klikněte na PC, ke které je tiskárna připojena a pokud je v kroku 1 (viz. Výše) PC byl správně nakonfigurován. uvidíte oholenou tiskárnu. Vlastně. klikněte na něj pravým tlačítkem a v kontextové nabídce vyberte funkci připojení. Spojení obvykle trvá více než 30-60 sekund. (Dochází k automatickému připojení a nastavení ovladačů).

Další (pokud neexistoval žádný pygob), musíte jít na ovládací panel a otevřít kartu: ovládací panel / zařízení a zvuk / zařízení a tiskárny.

Poté vyberte připojenou tiskárnu, stiskněte na něm pravé tlačítko myši a povolte možnost „Použití ve výchozím nastavení“.

Nyní, v jakémkoli editoru, jste (Word, NotePad a další), když stisknete tlačítko „tisk“-automaticky bude vybrána síťová tiskárna a musíte pouze potvrdit pečeť. Nastavení je dokončeno!

Pokud se při připojení tiskárny přes síť objeví chyba

Například častá chyba při připojení tiskárny je standardní okna, která se nemohou připojit k tiskárně „A je vydán nějaký chybový kód (například 0x00000002)-viz. Rýže. Devět.

V jednom článku je nemožné zvážit celou rozmanitost chyb. ale dám jednu jednoduchou radu, která mi často pomáhá zbavit se takových chyb.

Musíte jít na ovládací panel, přejít na správu počítače a poté otevřít kartu Service. Zde nás zajímají jednu službu. „Print Manager“. Musíte provést následující: Vypněte správce tisku, restartujte PC a poté tuto službu znovu zapněte (viz viz. Rýže. Deset).

Pak zkuste znovu připojit tiskárnu (viz. Krok 2 tohoto článku).

To je vše. Mimochodem, pokud tiskárna netiskne, doporučuji, abyste se seznámili s tímto článkem: https: // pcpro100.info/Pochemu.printer-ne-pechataet-byistroe-remenie/

připojit, počítač, síťové, tiskárně

Jako vždy, děkuji předem za jakýkoli přírůstek do článku! Úspěšná práce!

Možnost č. 1. Připojte tiskárnu k počítači přes síť

Tato metoda je dobrá pouze proto, že nevyžaduje další náklady. Hlavní mínus bude, že počítač připojený k tiskárně PC by měl být vždy zapnutý. Pokud to vypnete, ztratí se také přístup všech počítačů v síti na tiskárnu. Pokud vám to vyhovuje, začneme se připravovat.

 • Hanba přístup pro všechna zařízení, která jsou v této místní síti. Chcete.li to provést, zadejte „Start“, „Panel Management Panel“, „Sítě pro správu sítí“,“ Změnit další parametry““.
 • Nové okno, rozbalte kartu „Soukromý (aktuální profil)“, nastavte body naproti řádku: „Zapněte detekci sítě“, „Povolte celkový přístup“,“ Umožněte Windows správu připojení““. A také nainstalujte pták naproti „Zapněte automatické nastavení““. Přetrváváme.
 • Proveďte stejná nastavení výše na všech zařízeních, která jsou připojena k místní síti.
 • Pokračujeme k instalaci. Jdeme na „ovládací panel“, najdeme tam „zařízení a zvuk“, nebo okamžitě uvidíte sekci „Zařízení a tiskárny“, vše záleží na verzi vašich oken.
 • Okno se otevře tam, kde se zobrazí vaše připojená tiskárna. Vaším úkolem je přinést to a stisknout PKM a ze všech sekcí zvolit „Vlastnosti tiskárny“.
 • Otevře se okno, stiskněte v něm „Přístup“, vložte ptáka „Obecný přístup k této tiskárně“, klikněte na „Applic“, „OK“.
 • Nyní, aby byla třeba provést všechna zařízení, která ve vaší síti mohou použít tuto tiskárnu: Otevřete „vodič“, CLAT na levé straně „Síť“.
 • Najděte v seznamu PC, který je připojen drátem k tiskárně a dvakrát klikněte. Otevře se okno, bude mít ikonu vaší tiskárny. Klikněte na PKM a vyberte „Connect“.

To je vše, můžete to zkusit, něco vytisknout. Nyní víte, jak se můžete připojit k tiskárně v místní síti díky.

Nastavení počítače, ze kterého bude proveden tisk

Důležité! Nejprve by měl být zapnutý počítač, ke kterému je tiskárna připojena, jako samotná tiskárna. Za druhé, měla by být nakonfigurována místní síť a je otevřen celkový přístup k této tiskárně (o tom bylo popsáno výše).

Jdeme na „ovládání/vybavení a zvuk/zařízení a tiskárny“ panel “. Dále klikněte na tlačítko „Přidat tiskárnu“.

Poté systém Windows 7, 8 začne automaticky hledat všechny tiskárny připojené k místní síti. Například v mém případě byla jedna tiskárna. Pokud máte několik zařízení, musíte zvýraznit tiskárnu, kterou chcete připojit, a stisknout tlačítko „Další“.

Měli byste se vás několikrát zeptat, zda tomuto zařízení důvěřujete, zda pro něj nainstalovat ovladače atd. Odpovíte kladně. Ovladače Windows 7, 8 se automaticky nastaví, nemusíte nic stahovat nebo nainstalovat v ručním režimu.

Poté máte ve svém seznamu dostupných zařízení novou připojenou tiskárnu. Nyní si to můžete vzít jako tiskárnu, jako by byl připojen k vašemu počítači.

Jediná podmínka: musí být zahrnut počítač, který je připojen k přímé tiskárně. Bez toho nemůžete tisknout.

Pomocí tiskového serveru

Tiskový server může být buď nezávislý nebo vestavěný zařízení, být zapojen nebo bezdrátový, což umožňuje spojení s tiskárnou vzdálených zařízení přes Wi-Fi.

Před nastavením tiskového serveru musíte o něj požádat a připojit jej k routeru pracujícímu na síti. Musíte také připojit tiskárnu k tiskovému serveru přes USB.

Příklad nastavení tiskového serveru TP-Link TL-PS110U V2.

Otevřete internetový prohlížeč a otisk ve svém adresním řádku uvedeném v pokynech IP adresy zařízení. Klikněte na „Enter“ na klávesnici.

Ve vstupní nabídce, otisk „Admin“, nechte heslo nevhodné. Stiskněte „Přihlášení“ („vstup“).

Otevře se nabídka tiskového serveru. Klikněte na tlačítko „Nastavení“. V nabídce zařízení můžete změnit nastavení tiskového serveru-je to IP adresa, maska ​​podsítě atd.D. Po nastavení musíte kliknout na tlačítko „Uložit restart“ („Uložit a restartovat“).

Na poznámku! Pokud se použije pouze jedna síť, nemůžete provést změny a zavřít stránku Nastavení v prohlížeči.

připojit, počítač, síťové, tiskárně

Přidání tiskového serveru na PC

Klikněte na kombinaci klíče „Winr“. Vytiskněte v okně ovládacího tiskárny a klikněte na OK.

Stiskněte tlačítko instalace tiskárny.

Vyberte „Přidat místní tiskárnu“. Klikněte na „Další“.

Klikněte na „Vytvořit nový port“ a nastavte do padajícího seznamu „Standardní port TCP/IP“. Klikněte na „Další“.

Klikněte na „Vytvořit nový port“, vyberte v seznamu Drop.down „Standardní port TCP/IP“, klikněte na „Další“

Zadejte IP adresu zařízení (pole s názvem portu bude vyplněno automaticky). Klikněte na „Další“.

Důležité! Nezapomeňte odstranit krabici pomocí „Odevzdat tiskárnu“!

Klikněte na tlačítko „Speciální“ a stiskněte tlačítko „Parametry“.

Vyberte parametry „protokol“. „LPR“, „LPR“. „LP1“, uveďte kontrolu „Povolené bajty v LPR“. Klikněte na „OK“.

Vyberte značku a model tiskárny připojené k tiskovému serveru nebo nainstalujte její ovladač z disku. Klikněte na „Další“.

V dalším okně stiskněte „Další“.

Zkušební stránku můžete odeslat k vytisknutí nebo okamžitě kliknout na „Ready“.

Tiskárna se objeví na PC a lze ji vybrat pro tisk.

Důležité! Vytvořte „kroky 1–11“ této položky ve všech počítačích v síti.

Nevýhodou tohoto typu připojení je neúplná kompatibilita tiskových serverů a tiskáren.

Odkaz! Doporučuje se používat zařízení TP-Link, například TL-PS310U nebo TL-PS110U nebo tiskové servery stejné značky jako použitá tiskárna.

Počet pohledů na tento článek: 474 053.

Z tohoto článku se naučíte, jak propojit tiskárnu pomocí kabelu a prostřednictvím bezdrátové sítě k počítači se systémem Windows a Mac OS X. Říká také, jak otevřít síťový přístup k tiskárně, tj. Dokumenty pro tiskárnu lze odeslat z jiných počítačů, které jsou připojeny k jedné síti.

Umístěte tiskárnu poblíž počítače. Zároveň je důležité, aby kabel tiskárny volně odebíral do požadovaného počítačového hnízda.

Zapněte tiskárnu. Stiskněte tlačítko napájení na těle tiskárny; Toto tlačítko je zpravidla označeno ikonou

 • Pokud nevidíte název vaší tiskárny, klikněte na „Potřebná tiskárna chybí v seznamu“ (v části „Přidat tiskárnu nebo skener“) a postupujte podle pokynů na obrazovce.
 • Když se objeví požadavek, vložte CD připojené k tiskárně do optické jednotky počítače.
 • Pokud nemáte vhodný disk, stáhněte si nezbytný software z webových stránek výrobce tiskárny.

Aktualizujte systém Mac OS X. Před připojením tiskárny k počítači se ujistěte, že v počítači jsou nainstalovány nejnovější verze ovladačů a korekce systému. [1] X Zdroj informací

Umístěte tiskárnu poblíž počítače. Zároveň je důležité, aby kabel tiskárny volně odebíral do požadovaného počítačového hnízda.

Zapněte tiskárnu. Stiskněte tlačítko napájení na těle tiskárny; Toto tlačítko je zpravidla označeno ikonou

 • Pokud v počítači nejsou žádné standardní porty USB, kupte si adaptér USB-C-USB.
 • Počítač by měl být zapnutý a systém je nahrán, když připojíte tiskárnu.

Blog na sociálních sítích

Údržba blogu na internetu se stala jedním z nejpopulárnějších prostředků sebevyjádření, šíření informací a vydělávání peněz.

Proč je vytvořen blog? Číst to. A aby si to přečetl, je nutné, aby byl navštíven. Za tímto účelem by měl být blog atraktivní, zajímavý a užitečný.

Což je lepší pro návštěvy blogů. sociální sítě nebo blog na vašem webu?

Mezi sociální sítě patří velké množství lidí, kteří sledují obsah, a umožňují lidem sdílet své nápady, názory nebo znalosti, interakce nebo rozhovor mezi sebou.

Obsah (materiál) blogu na sociální síti nemusí být nutně exkluzivní. v síti mohou být tisíce podobných zpráv, podle kterých jeho účastníci přecházejí.

Výhodou blogu na sociální síti je schopnost používat síť k výměně se svými články s širokým kruhem publika a také snadnost šíření těchto informací pomocí repostů.

Na druhé straně blog na svém vlastním webu umožňuje psát velké, promyšlené články a sdílet je se svým publikem, vytvářet provoz (návštěvníci), který je založen výhradně na obsahu blogu.

Lidé navštěvují takový blog, když hledají něco konkrétního pro sebe nebo jsou čtenáři (předplatitelé) blogu. V těchto případech se obsah blogu stává exkluzivním.

Chcete.li přilákat publikum na svůj blog nebo jej přesměrovat na individuální blog na webu, můžete použít účet na sociální síti.

Zároveň si můžete vybrat několik sociálních sítí současně. neuspěchaný livejour. Známé všem VKontaktte, Top Instagram nebo

Vytočte v internetovém prohlížeči com a klikněte na Enter, nebo okamžitě překročit: https: // wwwcom/.

Zadejte požadovaná data do nabídky registrace, včetně vaší aktuální e.mailové adresy a klikněte na „Vytvořit účet“ níže.

Přejděte do své poštovní schránky a stiskněte tlačítko účtu potvrzení účtu z u.

Registrace na u je dokončena. Po registraci může uživatel nakonfigurovat profil, hledat přátele, komunikovat a publikovat materiály pro blog.

Odkaz! Blog o sociálních sítích je vhodný pro popularizaci nápadů a přilákání zákazníků a zde jsou rádi, reposts a komentáře.

Nesmíme zapomenout, že sociální sítě byl vytvořen jako obchodní platforma a má vynikající obchodní funkci, kterou lze aktivně použít.

Instalace tiskárny a otevírání přístupu k síti k ní

Nejjednodušší způsob, jak otevřít přístup k tiskárně v místní síti, je připojit jej k jednomu z PC.

USB A-B Cabber pro připojení tiskárny s PC

Odkaz! Tiskárna All-in-One je multifunkční zařízení, které zahrnuje skener, tiskárnu, fax, kopírku atd.D.

Připojení tiskárny k PC

Příklad připojení k PC tiskovému zařízení Samsung ML-2160.

Připojte kabel tiskárny a PC USB.

Připojte zástrčku k zařízení a povolte ji.

Připojte zástrčku k zařízení a zapněte ji

Vložte disk s instalačním softwarem do pohonu CD.

Vložíme disk s instalačním softwarem do pohonu CD

Pokud disk „nezačne“ sám, dvakrát klikněte na tlačítko myši na zkratce „Počítač“ vlevo nahoře.

Klikněte na jednotku CD.

Najděte spuštěný instalační program na disku a spusťte jej.

Poznámka! Spusťte instalační program stejným způsobem, pokud byl stažen z internetu.

Klikněte na bod „Instalace“ a klikněte na „OK“.

Klikněte na bod „Instalace“ a klikněte na „OK“

Klikněte na položku „Nová tiskárna“ a klikněte na „Další“.

Vyberte položku „Nová tiskárna“ a klikněte na „Další“

Vyberte připojení USB a klikněte na „Další“.

Vyberte připojení USB a klikněte na „Další“

Po automatickém zasazení tiskárny nasaďte zaškrtnutí a klikněte na „Další“.

Umístěte zaškrtnutí „Název zařízení“ a klikněte na „Další“

Po instalaci potřebných ovladačů nabídne program k vytisknutí zkušební stránky nastavením vhodného pole nebo okamžitě stiskněte OK.

Po instalaci potřebných ovladačů nabídne program vytisknout testovací stránku

Nastavení přístupu k tiskárně

Stiskněte klávesu Win s R na klávesnici (Win je vlevo od Alt).

Stiskněte tlačítko Win s R na klávesnici

Okno pro správu tisku pro ovládání tisku a klikněte na OK.

Tiskneme v okně ovládacího tiskárny a klikneme na OK

Pokud nainstalovaná tiskárna není vybrána „ve výchozím nastavení“, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a klikněte na levé „ Ve výchozím nastavení“. Opakujte krok výběrem nabídky „Vlastnosti tiskárny“.

Klikněte na kartu „Access“ a vyberte „Obecný přístup“. Stisknutím tlačítka „Další ovladače“ automaticky nahrajte ovladač tiskárny do vzdáleného počítače připojeného k němu.

Kliknutím na tlačítko „Další ovladače“ automaticky načtěte ovladač tiskárny

Vyberte si ovladače s požadovanou architekturou Windows (ovladač pro CPU Itanium se nemusí vybrat). Stiskněte „OK“.

Vyberte ovladače s požadovanou architekturou Windows

Systém nabídne vybrat cestu do složky, kde jsou umístěny potřebné soubory.

Nastavení počítače, ke kterému je tiskárna připojena

Disk se softwarem je vždy součástí tiskárny, v jednoduchých reproduktorech, řidiči. Po instalaci tiskárny na vhodném místě je jeden drát připojen k napájecí mřížce a druhý k počítači (na bezplatný port USB).Po zapnutí a připojení tiskárny k počítači je zařízení inicializováno, po kterém je nutné nainstalovat ovladač z disku.

Stojí za to věnovat pozornost instalovanému operačnímu systému a jeho výboji. Ne všichni řidiči, kteří jdou spolu s tiskárnou, se mohou přiblížit k vašim oknům. Kompletní s moderním ovladačem ovladače, vhodný pro operační systémy Windows 7, 8, 10, ale pro starší verzi Windows, jako je XP. Musíte změnit okna nebo hledat ovladače na internetu.

Jak eliminovat problémy

Program Bonjour je nainstalován, ale Windows Computer se nemůže připojit k tiskárně na počítači Mac. Tento problém může být způsoben skutečností, že firewall blokuje nezbytný port. Otevřete firewall (Windows Firewall nebo Firewall třetích stran) a otevřete v něm port UDP 5353.

 • Pokud se pokoušíte připojit starou tiskárnu k místní síti, možná ji systém neuznává automaticky;
 • Pokud je tiskárna připojena k tiskovému serveru, budete se muset připojit k serveru a ne k tiskárně;
 • Používáte.li starou verzi Windows nebo OS X, například XP nebo Snow Leopard, možná systém automaticky nepoznává novou tiskárnu;
 • Pokud se připojíte ke školnímu tisku, budete pravděpodobně muset použít IP adresu.

Připojte tiskárnu k síti. Tiskárna může být připojena přímo k síťovému spínači pomocí kabelu Ethernet, na tiskový server připojený k síti nebo s bezdrátovou sítí pomocí bezdrátového adaptéru.v bezdrátovém adaptéru.

 • Pokud je na tiskárně displej, je IP adresa zobrazena v nabídce sítě (sítě) nebo „Nastavení“ (Nastavení);
 • Většina tiskáren označuje adresu IP na stránce Konfigurace, kterou lze vytisknout v nabídce Nastavení tiskárny;
 • Pokud používáte starou tiskárnu, otevřete stránku konfigurace routeru a zjistěte IP adresu tiskárny.
 • Pokud se připojíte k tiskovému serveru, budete potřebovat adresu IP serveru. Pokud se připojíte ke školní tiskárně, najdete adresu IP od správce systému.
 • Otevřete ovládací panel a vyberte „Zařízení a tiskárny“ nebo „Zobrazit zařízení a tiskárny“;
 • Klikněte na tlačítko Přidat tiskárnu. A poté vyberte „Přidat místní tiskárnu“;
 • Vyberte „Vytvořit nový port“ a poté v nabídce vyberte „Standardní port TCP/IP“. Klikněte na;
 • Zadejte IP adresu tiskárny do pole „Host nebo IP adresa“. Klikněte na;
 • Vyberte model tiskárny. Pokud není na seznamu, klikněte na Windows Update. Podívejte se na síť nebo klikněte na disk. Pokud máte CD, které bylo připojeno k tiskárně;
 • Pokud se navrhuje používat aktuální ovladač nebo jej vyměnit, vyberte použití aktuálního ovladače.
 • Otevřete nabídku Apple a vyberte „Nastavení systému“;
 • Klikněte na „Tisk a skenování“;
 • Stiskněte tlačítko „“ „v dolní části seznamu tiskáren;
 • Přejděte na kartu IP v horní části okna „Přidat tiskárnu“;
 • Zadejte IP adresu tiskárny do pole „Adresa“;
 • Vyberte správný protokol. Mnoho systémů používá standardní protokol „line tiskárny démona“, ale pokud si nejste jisti, obraťte se na správce systému;
 • Klikněte na Přidat. Pokud jste nabízeni pro instalaci softwaru, postupujte podle pokynů na obrazovce a nainstalujte jej nebo nainstalujte z disku.

Vytiskněte dokument na síťové tiskárně. Když přidáte tiskárnu do operačního systému, vyberte ji v okně „Tisk“ jakéhokoli programu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS