Jak připojit reproduktory k hudebnímu centru LG

Jak připojit přenosný reproduktor ke stereofonnímu systému

Nabídka profesionálních i amatérských reproduktorů se v posledních letech rychle rozšiřuje. Dnes můžete sestavit vysoce kvalitní zvukový systém ze dvou jednoduchých reproduktorů připojených k integrované zvukové kartě osobního počítače, analogových reproduktorů a aktivního subwooferu, vícekanálového digitálního systému připojeného k počítači, domácího kina, běžného televizoru. Výběr je téměř nekonečný a každá z možností bude mít docela dobrý zvuk. Zdroj zvuku pro reproduktory si tedy musíte vybrat pouze na základě pohodlí. Pokud máte počítač s dobrou zvukovou kartou, připojte se k němu. Jednou z nejlepších voleb je samozřejmě hudební centrum, které představuje kompletní a vyvážený zvukový systém.

Hudební centrum se obvykle skládá ze zdroje zvuku, který dokáže přehrávat zvukové záznamy z téměř libovolného média, od magnetických kazet po paměťové karty, vysoce kvalitních výkonných reproduktorů a aktivního subwooferu. Aby vše fungovalo správně, musíte reproduktory připojit ke zdroji zvuku. Jak sestavit všechny součásti?

Pokyny pro zapojení

Všimněte si, že takový kabel lze použít k připojení notebooku i stolního počítače k hudebnímu centru. Oba vyžadují použití speciální zástrčka. Televizor, běžně označovaný jako „jack“:

 • Jakmile se tedy vypořádáte s nákupem drátu, opatrně jej vyjměte z obalu a narovnejte. Práce s krouceným kabelem není vůbec pohodlná.
 • Nyní zasuňte jeden konec kabelu do konektoru na hudebním centru. Vstup může být v závislosti na výrobci umístěn na různých místech. Pečlivě se rozhlédněte po zařízení.
 • Druhý konec kabelu připojíme k počítači. Zástrčka bude mít standardní velikost, takže snadno zjistíte.
 • Chcete-li připojit reprobox k počítači, najděte vstup pro sluchátka na zadní straně systémové jednotky. Zde se připojuje náš „jack“. Po zapojení kabelu do zásuvky se systém automaticky vypne.
 • Nyní je třeba nastavit hudební centrum. Aby se zvuk přehrával, musíte v nastavení vybrat možnost „aux“. Stejná možnost se používá pro přenos zvuku při připojení zařízení k televizoru. režim aux umožňuje přesměrovat zvuk z jednoho zařízení do jiného.

Další věc, kterou je třeba si uvědomit, je, že při koupi tulipánu vám budou nabídnuty modely pozlacené. Říká se, že lépe přenášejí zvuk. To je pravda, ale zachytit tento rozdíl doma je téměř nemožné. K profesionálnímu zařízení musíte připojit kabel.

Mimochodem, konektorů může být několik druhů:

 • HDMI (může být také označeno jako ARC),
 • komponentní (komponentní, RGB),
 • koaxiální COAXIÁLNÍ,
 • SCART,
 • S-video,
 • Analogové, zvané „trubice“ nebo „zvony“.

HDMI přenáší zvuk a video bez zkreslení. Komponentní port vám také umožní vychutnat si vysokou kvalitu zvuku a obrazu. Koaxiální kabel je dobrou volbou, pokud nemůžete použít HDMI nebo RGB. Výstup SCART je v moderních domácích kinech vzácný, stejně jako analogový výstup RCA.

Pokud jsou kabely již dodány s reproduktorem, není třeba je vybírat. použijte stávající výrobky. Pokud je třeba zakoupit dráty svépomocí. Vždy upřednostňujte připojení přes konektory HDMI. Když máme sloty vyřešeny, přejděme k propojení komponent domácího kina do jednoho systému.

Typy kabelů

Nejžádanější kabely pro připojení reproduktorů k televizoru:

 • HDMI se používá, když mají obě zařízení konektory HDMI. Přenáší zvuk a video v původní kvalitě, aniž by cokoli zkresloval.
 • HDMI. mini, micro HDMI. používá se v přenosných zařízeních pro úsporu místa. Kvalita zvuku je o něco horší než u HDMI, ale stále na vysoké úrovni.
 • HDMI-DVI je kabel, který se používá k připojení moderní technologie ke staršímu televizoru nebo monitoru. DVI je známý jako „kabel se šrouby“. přenáší obraz i zvuk.
 • SCART je dalším „dinosaurem“ ve světě kabelů, který se dříve používal pro video a audio. V dnešní době se s těmito zařízeními příliš nesetkáte, takže budete muset hledat adaptér na potřebný konektor.
 • 3.5 mm Stereo. klasický audio konektor používaný ve většině počítačových reproduktorů a kabelových sluchátek.
 • RCA. slavný konektor „Tulip“, který se nachází na všech televizorech vyráběných od 80. let.
 • USB. nachází se u bezdrátových reproduktorů nebo levných aktivních reproduktorů. Konektor je k dispozici na většině televizorů vyrobených po roce 2010.
 • Micro USB. Tyto kabely jsou v televizorech vzácné, protože obvykle stačí klasické USB.
 • Lightning. používá se pro zařízení Apple. V závislosti na zařízení, které chcete připojit, může být zapotřebí více zástrčkových adaptérů.
 • AUX, kabel, který připojuje mini-jack k televizoru pomocí kolíku Cinch. Nejsou potřeba žádné další adaptéry.

Užitečný článek: Jak vybrat reproduktorový systém: 3 kritéria

Existuje mnoho způsobů, jak připojit reproduktory k televizoru. postup závisí na tom, jaké zvukové zařízení připojujete. Abyste si byli jisti pozitivním výsledkem, měli byste používat pouze kvalitní vodiče a adaptéry. Dobré šňůry nemusí být nutně drahé, ale mají mnoho pozitivních ohlasů.

Jak připojit aktivní subwoofer k počítači

ledna 2010 Otázka: Takže, ke krabičce dc 5.1 Není možné připojit jiný než aktivní subwoofer

připojit, reproduktory, hudebnímu, centru

? Autobusové nádraží obchvat kanálu harmonogram Tak teď k problému, tam je muz.LG center output je možné k němu připojit aktivní subwoofer, konkrétně prostřednictvím připojení k Ano, k receiveru lze připojit přenosný DVD přehrávač a zda lze k hudebnímu centru SA-AK18 připojit další subwoofer? Potřebujete „aktivní“ subwoofer (s vestavěným zesilovačem), BEZDRÁTOVÝ AKTIVNÍ subwoofer k hudebnímu centru Nevýhody Subwoofer občas mlčí. myslím, že ztrácí spojení. Připojení přes HDMI ARC (který podporuje volitelný 1. února 2012 Připojte aktivní subwoofer k přijímači Surround, přední stereofonní pár k předním svorkám a středový kanál k středovému.

připojit, reproduktory, hudebnímu, centru

Pokyny krok za krokem

Chcete-li si vychutnat kvalitní, výkonnou a plnohodnotnou reprodukci oblíbené hudby, musíte svůj chytrý telefon připojit ke stereofonnímu systému podle určitého pořadí.

 • Zakoupit kabel se dvěma zástrčkami na každém konci. Velikost každého z nich je 3,5 mm.
 • Připojte jeden konec k telefonu zasunutím do příslušného konektoru (obvykle do konektoru pro sluchátka).
 • Najděte na skříni hudebního systému otvor označený jako „AUX“ (případně jiné označení „AUDIO IN“) a zasuňte do něj druhý konec kabelu.
 • Vyhledejte tlačítko „AUX“ na stereofonním systému a stiskněte je.
 • Najděte požadovanou skladbu na displeji smartphonu a přehrajte ji.
 • Zakoupit kabel se dvěma různými koncovkami: USB a microUSB.
 • Zasuňte konektor MicroUSB do příslušného konektoru v telefonu.
 • USB připojte k audio systému tak, že najdete správný otvor a zapojíte druhý konec kabelu.
 • Nastavení stereofonního systému, kde jako zdroj zadáte signál USB.
 • Vyberte požadovanou skladbu a stiskněte tlačítko „Play“.

Způsoby připojení chytrého telefonu ke stereofonnímu systému, o kterých byla řeč, jsou nejběžnější a nejjednodušší možnosti.

AUX je nejoblíbenější, protože funguje s hudebními centry, jako jsou LG, Sony a další.

Které kabely se používají k připojení

Kvalita prostorového zvuku z reproduktorů přímo závisí na tom, jaké kabely jsou použity pro připojení. Po pochopení základních typů konektorů je třeba vybrat vhodný kabel pro připojení zařízení.

Kabel HDMI ARC. Považuje se za rozhraní s vysokým rozlišením a používá se k připojení moderních reproduktorů, jako jsou zvukové panely a domácí kina, k plazmové obrazovce. Kabel HDMI ARC je schopen zajistit skutečně kvalitní prostorový zvuk.

HDMI ARC je k dispozici ve třech formách:

 • Plná velikost je určena pro velkoformátová zařízení (televizory);
 • Mini-HDMI. pro chytré telefony, tablety;
 • Micro-HDMI. pro notebooky, přenosné počítače a některé tablety.

Kabel s rozhraním Scart-RCA. „Hřebínek“ a vícebarevný „cinch“ umožňují připojit další reproduktory, pokud se cesty připojení na připojovaných zařízeních neshodují.

připojit, reproduktory, hudebnímu, centru

Linkový výstup a konektor pro náhlavní soupravu. Běžné připojení pro stereofonní zvuk, pokud zařízení nemá jiné konektory. Další reproduktory se připojují pomocí TRS nebo L-adaptéru 3,5 mm mini Jack. 2RCA.

Digitální optický audio kabel. Na začátku je třeba poznamenat, že optický port je instalován na nejnovějších modelech televizorů, připojení přes tento výstup poskytuje nejlepší kvalitu vícekanálového zvuku.

Adaptérový kabel HDMI na RCA (Tulip). Při připojování zařízení s konektory HDMI a RCA je kromě možnosti jednoduchého fyzického připojení třeba vzít v úvahu technické nuance. Potřeba konverze signálu se nejčastěji řeší výběrem správného převodníku. Pro televizory s konektorem HDMI ARC na RCA (RCA na RCA/3,5 mm). převodník zvuku HDMI ARC na RCA/3,5 mm.

Adaptační kabel SCART-mini-jack. Dobré řešení pro televizní subwoofer, když na LCD panelu chybí vstup pro sluchátka.

Toto jsou základní typy kabelů a adaptérů, které se nejčastěji používají k připojení dalších reproduktorů k jakémukoli modelu televizoru.

Typy vstupů a výstupů

Nejprve musíme určit, které porty jsou vybaveny televizorem, a na základě toho bude zvolen nejlepší způsob připojení reproduktorů. Moderní modely televizorů jsou vybaveny univerzálními rozhraními, která umožňují připojení různých typů reproduktorů:

 • Digitální rozhraní HDMI ARC (Audio Return Channel);
 • Speciální konektory. Scart, RCA;
 • Standardní zásuvky pro sluchátka a náhlavní soupravu;
 • linkový vstup.

Konektory Tulip umožňují připojit reproduktory, které nejsou vybaveny zesilovačem. Hlavní je vybrat správné reproduktory, jejich výkon nesmí překročit stanovený rozsah. Pokud má televizor výstup Tulip, ale reproduktor ne, použijte adaptér.

Poslední dvě metody jsou relevantní, pokud zařízení není vybaveno jinými konektory. Takto se často připojují starší zařízení s vestavěným zesilovačem.

Rozhraní HDMI ARC lze použít k připojení moderního systému k plazmě, zejména reproduktorů domácího kina schopných vysílat vysoce kvalitní zvuk. Ne všechny modely televizorů jsou tímto konektorem vybaveny. Běžný vstup HDMI nebude fungovat.

„Čínská krabička nebo plnohodnotný přijímač?

Ve skutečnosti je volba nejednoznačná. Pokud potřebujete propojit několik zařízení do jednoho systému, je volba jasná.

Koupě přijímače však značně zatíží váš rozpočet, a pokud nechcete svůj zábavní systém rozšiřovat, budou to vyhozené peníze. Krabička plní svou funkci docela dobře, když potřebujete připojit reproduktor a jeden zdroj zvuku.

Přidat do záložek

Dnes vás naučím, jak připojit audio systémy 5.1 pro zařízení bez podpory vícekanálového zvuku. Jakýkoli. Představme si situaci: máte již kvalitní vícekanálový audiosystém. Důraz na analogové připojení s využitím klasických lampových vstupů RCA. Systém nelze používat v důsledku upgradu vašich gadgetů se správnými rozhraními. Jak připojit takovou 5.1kanálový reproduktor k zařízením s.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS