Jak připojit reproduktory k televizoru pomocí Bluetooth

Jak připojit reproduktory k televizoru přes Bluetooth?

K televizoru lze připojit různá zařízení: sluchátka, náhlavní soupravu, notebook, smartphone, bezdrátové reproduktory atd. д., Nejběžnějším způsobem, jak povolit adaptér Wi-Fi v notebooku, je použití notebooku se speciální kartou SIM: Přístup do nabídky „Nastavení“. „Zvuk. Výběr náhlavní soupravy Bluetooth.

Pro připojení reproduktorů k televizoru je nutné použít kabel s červeným a bílým připojením. Jedná se o speciální barevné kódování: bílé a červené „tunely“ jsou určeny pro analogové audio připojení (bílé pro mono nebo levý stereo kanál a červené pro pravý kanál).

Co je vysílač Bluetooth a k čemu slouží??

Obvykle se jedná o malé jednotky, které mají vestavěný Bluetooth a různé Audi I/O pro připojení k různým zdrojům zvuku (televizory, počítače, telefony) nebo k zařízením, která jsou určena k výstupu zvuku (reproduktory, reproduktorové systémy, stereosystémy, autorádia atd.). д.). Tato zařízení se liší nejen technickými vlastnostmi, ale také vzhledem. Zde jsou některé z nich:

Základní rozdíly mezi různými modely vysílačů Bluetooth:

 • Podpora různých rozhraní pro připojení. Existují například vysílače, které se připojují pouze přes běžný 3.5 mm jack. A existují modely, které kromě 3.5 mm jack a RCA (cinch) a optický audio vstup/výstup.
 • Co je to vysílač Bluetooth?
 • Verze Bluetooth.
 • Možnost připojení více sluchátek nebo reproduktorů Bluetooth.
 • Kvalita zvukového výstupu Bluetooth, dostupnost různých ovládacích rozhraní, kvalita konstrukce, kabely atd. д.

Pokud tomu dobře rozumím (mohu se mýlit, protože není reálné zkontrolovat všechna zařízení). Všechny vysílače Bluetooth dostupné na trhu lze provozovat v režimu vysílání a příjmu (2v1). Protože i můj nejlevnější adaptér dokáže přijímat zvuk přes Bluetooth a vysílat ho do stejného systému reproduktorů a přenášet zvuk přes Bluetooth (z TV, PC) do sluchátek nebo jiného zařízení. Tyto režimy se obvykle označují jako režim TX a režim RX.

 • TX je režim vysílače. Když vysílač Bluetooth přijímá zvuk z téhož televizoru přes určité rozhraní (kabel) a přenáší zvuk do sluchátek přes Bluetooth. Tato zařízení se nejčastěji používají v tomto provozním režimu.
 • RX. režim přijímače. Když k vysílači připojíme kabel, připojíme běžné reproduktory, hudební centrum, autorádio (přes AUX). nebo jiné výstupní zvukové zařízení. Poté se z telefonu, tabletu, notebooku nebo jiného zařízení připojte k vysílači přes Bluetooth a streamujte hudbu. Abychom mohli přidat podporu Bluetooth pro běžné reproduktory.

Obrázek níže ukazuje fungování obou režimů:

I můj nejlevnější vysílač bez problémů (téměř bez problémů :)) pracuje ve dvou režimech. Máme zapnuté a vypnuté streamování zvuku přes Bluetooth. Kromě toho, že způsob přepínání mezi režimy na různých vysílačích je velmi odlišný.

Zatímco drahá verze má samostatný přepínač TX/RX, levná verze nemá žádná tlačítka. Režim se mění připojením, odpojením a opětovným připojením zařízení ke zdroji napájení. V režimu přijímače bliká LED modře, v režimu vysílače bliká LED modře. červeně. Bez návodu (který mimochodem nebyl součástí balení) je těžké se zorientovat. Alespoň se to píše v popisu produktu na Ali.

Příklad použití

Tento příklad ukazuje režim vysílače (TX). Televizor bez Bluetooth (nebo bez Bluetooth, ale bez sluchátek). a potřebujeme připojit bezdrátová sluchátka. Vysílač připojíme k televizoru pomocí audio kabelu. Pokud má televizor 3.5 mm výstup pro sluchátka. použijte jej. V mém případě je to například 3.Žádný 5 mm jack. Proto používám optický výstup. Můžete také použít RAC (RCA). Mají ji i starší televizory. Při výběru zařízení je velmi důležité mít toto na paměti. Připojuji také napájení vysílače. Připojím ho k portu USB na televizoru. Pokud není k dispozici USB, můžete použít jakýkoli adaptér, který používáte k nabíjení telefonu.

Po zapnutí vysílače k němu musíme připojit sluchátka Bluetooth. Obvykle stačí nastavit sluchátka tak, aby se zapojila do sítě. Způsob připojení se může mírně lišit v závislosti na vysílači a sluchátkách. Po připojení se zvuk přenáší do sluchátek. U dražších modelů můžete připojit dva páry sluchátek najednou. Při připojení k televizoru přes optický zvukový výstup bude zvuk současně přehráván i přes reproduktory televizoru. Lze ji však jednoduše vypnout nebo otočit na televizoru. Pak se zvuk přehrává pouze přes sluchátka. Mezi zvukem z reproduktorů televizoru a zvukem ve sluchátkách přes vysílač je mírné zpoždění.

Příklad použití

Tento příklad ukazuje provoz v režimu přijímače (RX). K dispozici je běžný systém reproduktorů bez Bluetooth. Ale chceme do něj streamovat hudbu z telefonu nebo tabletu. Nebo dokonce z notebooku či počítače, ale nemáme možnost (nebo chuť) připojit reproduktory k počítači. Vezměte vysílač Bluetooth a připojte jej k reproduktorům. Lze ji použít stejným způsobem jako 3.5 mm jack, RAC nebo optický audiokabel. Podle toho, které konektory připojíte k vysílači a reproduktorům. Připojte také napájení vysílače. Napájení je možné z portu USB libovolného zařízení nebo pomocí adaptéru.

Přepnutí vysílače do režimu přijímače (RX). V tomto režimu je k dispozici pro zjišťování na všech zařízeních (telefony, notebooky). Zapněte Bluetooth, například na telefonu, a připojte se k vysílači (v návodu by měl být uveden jeho název). Telefon nebo jiné zařízení jej rozpozná jako sluchátka a vydá zvuk. Vysílač zase posílá zvuk do reproduktorů prostřednictvím kabelu.

První metoda

Synchronizace televizoru a přenosného reproduktoru s televizorem Samsung:

 • Stisknutím speciálního tlačítka aktivujte Bluetooth na reproduktoru
 • Zapněte televizor a otevřete jeho nastavení;
 • Vyhledejte možnost Bluetooth;
 • aktivujte ji a začněte vyhledávat zařízení stisknutím tlačítka Play;
 • Zvolte název reproduktoru a počkejte na dokončení párování.

U televizorů LG je postup poněkud odlišný:

 • otevřete „Zvuk“ v nastavení;
 • Klikněte na řádek „LG Sync (wireless)“;
 • vstup do nabídky Bluetooth
 • Spusťte „Search“ a stiskněte „OK“.

Nevýhody připojení

Jednou z nevýhod tohoto připojení je, že se bez drátů vůbec neobejdete. Adaptér je třeba napájet nebo dobíjet baterie v nabíječce.

Ale tyto kabely lze alespoň umístit nenápadně, aby se netáhly přes celou místnost. Některé modely lze nabíjet přes port USB na zadní nebo boční straně přijímače. Kromě toho existuje řada dalších nevýhod.

Počet zařízení

Jednoduché moduly jsou určeny pro připojení jednoho sluchátka. Dražší modely mohou pracovat s více zařízeními Bluetooth najednou.

připojit, reproduktory, televizoru, pomocí, bluetooth

Kvalita zvuku

Zvuk sluchátek připojených přes Bluetooth odpovídá standardu vysoce věrné reprodukce hi-fi. Audiofilové mohou tvrdit, že kvalita zvuku bezdrátového připojení je horší než kabelového, ale 99 % posluchačů si rozdílu nevšimne.

Zpoždění signálu

Dosah technologie je omezen na deset metrů bez překážek. Pokud je připojení špatné, může docházet ke zpoždění zvuku ve sluchátkách oproti obrazu na obrazovce. V takovém případě se můžete pokusit sednout si blíž. Pokud zpoždění přetrvává i v blízkosti vysílače, je pravděpodobné, že kompatibilita zařízení je špatná.

Co je to adaptér Bluetooth a jak jej připojit?

Komerčně dostupné adaptéry se vyrábějí ve dvou variantách:

 • S baterií. Lze jej vzít kamkoli, protože se snadněji přepravuje. Navíc se může připojit k televizoru bez přímého kontaktu a dlouho vydrží nabitý.
 • Přes kabel USB. Vyžaduje přímý kontakt s televizorem a nelze s ním bez něj hýbat.
připojit, reproduktory, televizoru, pomocí, bluetooth

Zde se musí každý sám rozhodnout, která z nich je výhodnější. Neexistuje žádný zásadní rozdíl v kvalitě nebo rychlosti. Adaptér Bluetooth je standardní součástí většiny televizorů vydaných po roce 2016.

V opačném případě si budete muset zakoupit speciální adaptér pro připojení hardwaru Bluetooth. Obvykle není větší než krabička od sirek. Připojení je velmi snadné. Na zadní straně televizoru by měl být malý panel s nápisem Audio. Pak byste měli připojit kabel, který vychází z STB. Pokud máte adaptér napájený z baterie, musíte do portu USB zapojit USB klíč, který slouží jako nabíječka adaptéru.

Důležité! Nezaměňujte konektory USB a HDMI. Jsou určeny pro různé účely.

Funkce připojení bezdrátové myši a klávesnice k zařízení Xiaomi Mi Box S

Myš, klávesnice, aeropult nebo jiné zařízení pro ovládání konzole se přes Bluetooth připojuje úplně stejně jako sluchátka (pokyny výše). Pokud například připojujeme myš, musíme ji přepnout do režimu připojení. Na mé myši se to provádí stisknutím tlačítka „připojit“. Pak spustíte vyhledávání zařízení na konzole, vyberete naši myš a je hotovo. K připojení myši a klávesnice jsem použil Bluetooth. Vše funguje.

Na obrazovce televizoru se objeví kurzor, kterým můžete set-top box Android TV ovládat. Ve stejném prohlížeči, který si můžete nainstalovat do svého televizoru se systémem Android pomocí těchto pokynů, je mnohem pohodlnější používat myš.

Při připojování klávesnice bylo v mém případě pro potvrzení nutné napsat na klávesnici čísla (která se zobrazí na televizní obrazovce) a stisknout Enter.

Stejnou myš, klávesnici nebo aeropult, které jsou připojeny přes USB-přijímač, lze připojit také. Stačí připojit přijímač k portu USB na set-top boxu.

Můžete ji dokonce připojit kabelem. Vše bude fungovat. Xiaomi Mi TV Stick je však možné připojit pouze přes Bluetooth, protože nemá vstup USB.

Připojení sluchátek Bluetooth k televizoru Samsung

Přejděme k televizorům Samsung, které jsou v tomto tématu nepořádek. Jak jsem psal na začátku tohoto článku, zdá se, že nové modely některých konkrétních řad podporují připojení sluchátek Bluetooth od jakéhokoli výrobce. Alespoň jsem viděl video se sluchátky Beats připojenými k televizoru řady J bez jakýchkoli problémů.

Nevím, jaký typ televizoru Samsung máte, jaký má firmware, jakou verzi Smart TV atd. д., Ale doporučuji vám, abyste to zkusili. Co když to funguje?

Připojení: Otevřete nastavení televizoru. Přejděte na „Zvuk“. „Nastavení reproduktorů“. Zapněte sluchátka Bluetooth a umístěte je vedle televizoru. Musí být v režimu připojení. Modrá kontrolka by měla blikat. Vyberte „Seznam sluchátek Bluetooth“.

Pokud nemáte položku seznamu sluchátek Bluetooth nebo pokud není aktivní, můžete ji zkusit aktivovat v nabídce služeb televizoru. O tom v článku níže.

Nabídka může vypadat trochu jinak.

Dále by měl televizor najít naše bezdrátová sluchátka.

Vyberte je a zařízení se spárují. Zvuk z televizoru Samsung se do sluchátek přenáší přes Bluetooth. Pokud je vypnete, bude zvuk vycházet z reproduktorů televizoru.

V nastavení otevřete „Zvuk“, poté „Vybrat reproduktor“ a „Zvuk Bluetooth“.

Aktivace sekce „Seznam sluchátek Bluetooth“ v servisním menu

Nebudu popisovat celý proces, přidám jen video, kde vám autor vše ukáže. Zde si můžete prohlédnout celý proces připojení.

Pokud se vám podařilo povolit sluchátka Bluetooth na televizoru Samsung pomocí servisní nabídky, napište o tom do komentářů k tomuto článku a nezapomeňte poděkovat autorovi tohoto videa.

Všimněte si, že hodně záleží na značce a modelu vašeho televizoru. Pokud to nefunguje, můžete v komentářích popsat svůj vlastní případ nebo použít řešení, které jsem popsal na konci tohoto článku.

Zvláštnosti připojení

Připojení různých televizních panelů k externímu reproduktoru se často řídí stejným principem s drobnými rozdíly v závislosti na značce televizoru. Vezměme si jako příklad LG a Samsung, dvě nejoblíbenější značky.

Jak připojit reproduktory k televizoru LG

Moderní LCD panely LG mají zpravidla všechny možné konektory pro připojení:

 • Optické rozhraní;
 • Zásuvka RCA alias „Tulipán“;
 • SCARD (není k dispozici u všech modelů);
 • Port HDMI;
 • Linkový výstup;
 • Připojení Bluetooth.

Připojení externího akustického zařízení se provádí běžným způsobem a nevyžaduje žádnou další manipulaci.

Jak připojit reproduktory k televizoru Samsung

Moderní televizní panely Samsung, počínaje řadou 5, nejsou vybaveny konektory typu RCA a SCARD. Pro připojení externího reproduktoru k televizoru jsou k dispozici konektory:

Připojení externích reproduktorů k televizorům Samsung se řídí podobnými pokyny jako u jiných modelů. Jediné, čemu byste měli věnovat pozornost, je výběr správných kabelů a adaptérů.

Zesilovač/reverzace

Složitější a zřídka používaný způsob připojení, který je ideální, pokud chcete kromě centrálního reproduktoru vyvést zvuk i přes další reproduktorovou soustavu nebo například připojit subwoofer. Samotné centrum tedy připojíte k přijímači nebo zesilovači, který je pak připojen k televizní obrazovce. Pomocné zařízení vám poskytne všechna možná nastavení zvukové stopy.

Na mistry našeho servisního střediska se můžete obrátit telefonicky nebo po zadání dotazu do formuláře pro zpětnou vazbu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS