Jak připojit router k internetu

Jak připojit a nakonfigurovat nový router Wi-Fi Salf-Instructions s obrázky

Mnoho uživatelů se bojí nezávislým nastavením routeru Wi-Fi a při jeho nákupu současně si objednáte službu, aby se připojila a nakonfigurovala.

Podle mého názoru je cena této služby v mnoha obchodech příliš nadhodnocená (někdy dosáhne poloviny nákladů na router). o to více, protože mnozí se s touto operací dokážou vyrovnat sami (musíte to pochopit).

Chci také okamžitě dodat, že pokud potřebujete změnit heslo, parametry pro přístup na internet (nebo něco jiného) v budoucnu, musíte stále vylézt do nastavení routeru a porozumět sobě sami sebe.

Proto „načrtl“ tuto malou instrukci článků, s obrázky a vysvětlením každého kroku. Doufám, že prezentace materiálu.krok.pomůže zjistit, jak a co dělat.

Přidání!

Můžete se také seznámit s dalším článkem o tom, jak připojit a nakonfigurovat router Tenda FH456 (N301, F3) od nuly

připojit, router, internetu

Akční plán

Nabízíme univerzální pokyny pro připojení a nastavení směrovačů různých modelů. Zaměření na to můžete zkusit tyto postupy provést sami. Stránka a části nastavení zařízení různých výrobců se mírně liší, ale princip uživatele je přibližně stejný:

 • Instalace/připojení. Je nutné rozhodnout o umístění zařízení, připojit napájecí adaptér, připojit zařízení pro nastavení routeru-to lze provést kabelem nebo Wi-Fi, například z notebooku nebo telefonu.
 • Provedení vstupu do panelu Nastavení routeru. Ovládací panel se otevře, když jsou zahrnuty všechny komponenty systému (router, kabel, počítač nebo telefon). Ve spodní části routeru je uvedena adresa, bude třeba ji překročit v prohlížeči. Otevře se stránka autorizace. Zadejte tovární přihlášení/jméno do nezbytných řádků, jsou uvedeny na připojeném zařízení.
 • Nastavení pro provedení síťového připojení. Chcete.li pracovat na internetu, musíte se připojit k poskytovateli. V závislosti na typu připojení používané internetovou společností jsou nastaveny uživatelské jméno a heslo.
 • Nastavení bezdrátové sítě. Změna továrního názvu vybavení a hesel.

Dále podrobněji zvažujeme každý z bodů.

Druhý krok. Nastavení routeru pomocí tabletu

Zpočátku, v souladu s továrním nastavením, neexistuje žádná ochrana na Wi-Fi a váš názor je ve skutečnosti nechráněný z čehokoli. Můžete tedy připojit své mobilní zařízení (v tomto případě se používá příklad počítače s tabletem) k bodě Wi-Fi v naprosté beztrestnosti, než je třeba použít.

  Zapněte Wi-Fi v nabídce Network Connection.

Rada! Je třeba poznamenat, že vaše síť ve verzi továrny bude mít standardizovaný název a bude otevřena všem, to znamená, že nebude mít heslo. Musíte se připojit k této síti. Abychom zkontrolovali, zda tato síť patří do této sítě ještě jeden procento, stačí ji vypnout a znovu zapnout router ze sítě vytažením vidlice z výstupu, nebo kliknutím na tlačítko napájení. Až síť na chvíli zmizí z katalogu, budete sami porozumět všemu a nebude pochyb o tom.

Pokud je vše provedeno správně, pak se pod připojením k síti objeví nápis „připojený“

Takže jste připojili mobilní zařízení k routeru. Dále jej musíte správně nakonfigurovat.

Nastavení roter prostřednictvím prohlížeče na mobilním telefonu

Tak jste se ocitli v nabídce nálady svého routeru. Polovina cesty byla schválena, stejné zůstává stejné.

Univerzální přístup k nastavení směrovačů Wi-Fi

V závislosti na modelu zařízení (TP-Link, Zyxel Keenetic, Asus, Mikrotik, Netgear a T.D.) Proces zavedení routeru do práce může mít drobné nesrovnalosti.

Přesto však existuje univerzální algoritmus, který dodržuje, ke kterému lze nakonfigurovat jakýkoli router:

 • Připojení drátu a instalace bezdrátového routeru. Rozbalte elektronické zařízení zakoupené v obchodě, rozhodněte se na místě jeho instalace a také připojte napájecí adaptér a další kabely nezbytné k udržení bezdrátového připojení k internetu.
 • Vstup do softwaru a implementace nastavení síťové karty. Po zajištění toho, aby byly všechny dráty pravidelně připojeny, měli byste otevřít ovládací panel trasy a nainstalovat jednotlivé parametry pro vaši síť.
 • Nastavení dobrého fungování sítě. V tomto kroku je připojen se službami vašeho poskytovatele internetu. Chcete.li to provést, musíte si pamatovat data pro přístup k internetu.
 • Konfigurace bezdrátové sítě. Poslední krok znamená výběr typu připojení k internetu, vytvoření přístupového bodu bezdrátové sítě, jeho názvu a nastavení hesla.

Odkaz! Mějte na paměti, že nastavení routeru nemá žádné rozdíly v závislosti na dodavateli internetových služeb (Rostelecom, Domolink, House.Ru, beline a t.D.) Všichni pracují podle jediného principu a liší se pouze v plánu tarifu.

Chcete-li nejúplnější pokrytí samoobslužného schématu rotu Wi-Fi, budete muset zvážit každý z výše uvedených bodů samostatně a podrobněji.

Určujeme umístění zařízení

Je vhodné umístit router do centrální části místnosti nebo na jednu ze skříní (blíže ke středu). Přístupový bod, který je na vysoké úrovni, převádí signál nejlepším způsobem a pokrývá velkou oblast území.

Důležité! Vezměte prosím na vědomí, že instalace routeru Wi-Fi vedle zrcadel znamená negativní důsledky pro jeho provoz. Povrchy odrážející bezdrátové signály světla a rádiové vlny se nebudou moci správně rozšířit v místnosti. Stejné pravidlo platí pro elektrotechniku, které má silné záření elektromagnetických vln (mikrovlnná kamna, chladničky, zařízení pro rozhlasové vysílání atd.D.).

Pokud existuje velká oblast, je rozumné nakonfigurovat dva přístupové body v režimu Bridge a pokrýt celé území bezdrátovou sítí. Každé zařízení zajišťuje upevnění na zdi, takže by nemělo být obtížné určit jejich umístění.

Připojení kabelů směrovače ve správném pořadí

V balení pro router je obvykle memoranda od výrobce zařízení, která obsahuje pravidla pro jeho konfiguraci. Odstraňte všechny komponenty z krabice kořenů Wi-Fi a postupujte podle pokynů připojených níže:

 • Vezměte síťový adaptér routeru, připojte jej do jednoho z konektorů routeru a vložte jej do výstupu. Toto je hlavní část zařízení, která je navržena pro napájení techniky ze sítě AC. Po tomto kroku by na přední straně routeru měl indikátor výkonu přijít do přiloženého stavu a zmrazení.

Přepínací šňůra připojíme na jednu stranu k portu routeru LAN a druhou stranu k odpovídajícímu konektoru Ethernetu zařízení

Pokud nemáte PC, lze nastavení stále provést prostřednictvím tabletu nebo mobilního telefonu. Hlavní věc je, že taková zařízení jsou schopna se připojit k bezdrátovým sítím.

připojit, router, internetu

Proces nastavení routeru ze smartphonu se téměř neliší od konfigurace od počítače, takže na to můžete zjistit ve všech nuancích studováním následujících bodů:

  Na zadní straně balení z routeru najděte název vašeho přístupového bodu a jeho hesla.

Nastavení routeru

Po úspěšném vchodu do internetového centra routeru byste jej měli okamžitě začít nastavovat, protože alespoň Wi-Fi s největší pravděpodobností nemá přístup do sítě, protože parametry WAN nejsou nastaveny. Analyzujeme příklad použití konfiguračního masteru pro rychlé nastavení a vy, počínaje charakteristikami webu-Intese, provádíte stejné akce.

  Spusťte Master kliknutím na odpovídající tlačítko v nabídce internetového centra.

Vyhledejte další informace o úplné konfiguraci síťového zařízení prostřednictvím vyhledávání na našem webu a zadejte tam název modelu routeru, který se zde používá. V takových pokynech obdržíte doporučení pro nastavení bezpečnostních pravidel, kontroly přístupu a dalších funkcí přítomných ve Web-Integse.

Nainstalujte router na vhodné místo pro vás

Žádný poskytovatel internetu nezaručuje stabilní spojení a rychlost Wi-Fi odpovídající tarifu. Pokud chcete své bydlení poskytnout normální Wi-Fi povlak, takže televize, tiskárna, předpona pro televizi atd. Zařízení byla dobře „chycena“ signál Wi-Fi, musíte správně umístit router. Masters od servisní společnosti vždy doporučuje umisťovat zařízení do centra bydlení. Ale klient sám se rozhodne, na kterém místě umístit router. Otázka umístění závisí na jeho vlastním pohodlí.

připojit, router, internetu

Někteří umístí router Wi-Fi do chodby, blíže k předním dveřím. Uživatelé ospravedlňují tento přístup skutečností, že kabel nebude viditelný v celém bytě. Z tohoto důvodu trpí kvalita bezdrátové sítě. Ve skutečnosti Wi-Fi chytí dobře pouze na chodbě, ale v obývacím pokoji, dětských nebo v kuchyni není spojení příliš.

Je možné vyřešit problém s pokrytím Wi-Fi třemi způsoby: nákup wi-fi rozbalit; nákup dalšího routeru; kompetentní umístění. Diskutujeme o každém rozhodnutí v pořádku:

  . Inovativní nástroj, který zvyšuje bezdrátovou komunikaci na správných místech. Náklady s routerem jsou téměř stejné. Připojte opakovač k zásuvce a k němu patch kabelu z portu LAN routeru. Můžete připojit Wi-Fi.
  . Funkčnější zařízení, které lze nakonfigurovat ve spojení s hlavním routerem. Připojení dvou zařízení je také proveditelné ve Wi-Fi nebo v kabelu. Druhá možnost se vyhýbá řezné rychlosti Wi-Fi a zajistí správný povlak. Zvláště pokud se jeden router zlomí, vždy zůstává náhradní. S Wi-Fi, takový případ expandéru neprojde. Směrovač odhaluje celou podstatu jemností nastavení.
 • Kompetentní umístění. Nejúspornější a nejpraktičtější řešení problému. Pokud klient nežije v domě dvoustolí nebo ve velkém bytě, stačí správně označit router. Například, pokud mluvíme o bytě s jedním pokojem, vložte router, kde se uživatelé nejčastěji lokalizovali. Ve dvoupokojovém bytě byste měli zařízení umístit někde do středu.

Úspěšné umístění routeru závisí na dostatečné délce šňůry.

Nastavení rotu ručně. sebevědomí uživatelé

Pokud jste zkušenějším uživatelem PC, můžete okamžitě pokračovat do ručního nastavení routeru (rozšířené parametry).

Internetové nastavení

Prvním úkolem je nastavit typ připojení, které váš poskytovatel používá. Pokud takové informace nemáte, přečtěte si pečlivě se smlouvou nebo kontaktujte podporu poskytovatele. Zjistěte také od operátora, pokud potřebujete vazbu na Mac.

Divize pppoe

  V sekci s pokročilým nastavením na dlaždice „Network“ klikněte na WAN.

Přejděte do sekce WAN prostřednictvím „sítě“ dlaždic

Klikněte na tlačítko „Přidat“ v pravém dolním rohu

Vyberte PPPOE jako typ připojení

Napište informace o autorizaci do sítě vašeho poskytovatele

Označte Nat a „Síťovou obrazovku“ a uložte nastavení

Připojení L2TP nebo PPTP

Tyto dva protokoly patří do sítě VPN (soukromé sítě). Jejich nastavení je identické:

  Znovu jděte do WAN přes „síť“ dlaždice “. Klikněte na „Přidat“. Vyberte nabídku PPTP nebo L2TP. s ohledem na typ IP (dynamický nebo statický). Obvykle existuje statický. ne každý kupuje od poskytovatele další službu „statická IP“.

Uveďte jeden ze dvou protokolů. PPTP nebo L2TP

Pokud to poskytovatel vyžaduje, aktivujte kopii MAC adres

Vyplňte dotazník VPN ze smlouvy

Nainstalujte „auto“ pro algoritmus a klikněte na „Použít“

Statická IP adresa

Pokud je vám internet doručen podle protokolu statického IP, musíte nakonfigurovat router následujícím způsobem:

  Klikněte na „Přidat“ v části WAN. V typu připojení vyberte druhý bod „statická IP“. Zkontrolujte vedle dovolené „povolit“. Název nelze změnit, jako je MTU.

připojit, router, internetu

Zvýrazněte řádek „statická IP“ v nabídce

Je nutné označit nejen IP adresu, ale také masku spolu s adresami brány a DNS

Po vyplnění dotazníku nezapomeňte být zachován

Dynamic IP

Poskytovatelé nejčastěji spojují internet pomocí technologie dynamické IP. Toto připojení je nejjednodušší konfigurovat, protože ve většině případů by neměla být uvedena žádná data:

  Přejděte na vytvoření nového spojení v sekci WAN. V typu označte „dynamická IP“.

Vložte „Dynamic IP“ do nabídky Drop.down

Pole pro název zařízení a ID dodavatele mohou být ponechány prázdné

Zvýrazněte řádek „Dynamic IP“ v seznamu

Nastavení bezdrátové sítě (přístupové body)

Typ připojení byl určen-je čas změnit některá nastavení přístupového bodu Wi-Fi:

  V rozšířeném nastavení dlaždic Wi-Fi klikněte na odkaz „Základní nastavení“.

Na dlaždici „wi-fi“ vyberte hlavní nastavení

V případě potřeby změňte název vašeho „Wi-Fi“

Uveďte standard smíšené sítě, pokud váš router podporuje několik

Plán nastavení routeru

Aby bylo možné kabelový internet a Wi-Fi na všech zařízeních, musíte vědět, jak nakonfigurovat router krok za krokem:

 • Nainstalujte a připojte zařízení.
 • Zadejte nastavení.
 • Nakonfigurujte síťové připojení.
 • Konfigurace Wi-Fi.
 • Nainstalujte nové heslo.

Nyní se podívejme podrobněji, jak správně nakonfigurovat router, aby zajistil vysoce kvalitní připojení. Tento článek si můžete přečíst o nastavení routeru D-Link.

Instalace a připojení

Ve všech krocích je nejdůležitější, jak nastavit nový router na počítači, instalace a připojení zařízení. Pokud v nich uděláte chybu, bude další nastavení nemožné. Pro instalaci a připojení potřebujete:

 • Nejprve byste si měli vybrat místo, kde bude router stát. Nejjednodušší způsob, jak to dát, je blízko drátu, který držel poskytovatel. V tomto případě bude vhodnější nejprve určit místo a poté si objednat připojení k internetu. Pokud je kabel již položen, může vyžadovat jeho prodloužení nebo výměnu jiným. Nejlepší je však nainstalovat router na místě, kde byl kabel držen.
 • Připojení routeru. Musíte nalepit napájení do zařízení a do výstupu. Stiskněte tlačítko napájení. Ukazatele by se měly rozsvítit. Pokud k tomu nedochází, musíte zkontrolovat kvalitu připojení.
 • Kabel, který vám poskytovatel začal, se připojíme k konektoru WAN (v některých modelech „internet“), modrý konektor.
 • Patch šňůra je připojena jeden konec konektoru RAN routeru, žlutý, druhý konec konektoru Ethernet na počítači zadním panelu. Nebudete se mýlit, existuje pouze jeden takový konektor. Patch Cord s konektorem RJ45
 • Pro počáteční nastavení routeru je lepší použít kabelové připojení. Nastavení Wi-Fi by mělo být odloženo na později. Chcete.li to provést, musíte připojit drát ke zadnímu portu routeru na jednom konci a k ​​počítači. k druhému.
 • Chcete-li připojit telefon, televizi nebo notebook přes Wi-Fi, nainstalujte router a zadejte data pro přístup k internetu. Na novém routeru mohou být vyznačeny na nálepce na zadní straně zařízení.
 • Jak nastavit router z telefonu, přečtěte si zde

Neexistuje žádný zvláštní rozdíl, jak nastavit router na počítači nebo mobilním zařízení. Integrální integrace nastavení pro jakýkoli operační systém.

Vstup do nastavení

Funkce a jemnosti, jak nastavit router v závislosti na modelu, je prakticky ne. Většina modelů směrovačů je nakonfigurována prostřednictvím Webový panel na počítači nebo mobilním zařízení. Chcete.li to provést, musíte se připojit k webovému panelu a jít na něj jako běžný web. Adresa, na které se musíte připojit, je zaregistrována na zadní straně pouzdra zařízení. Pro připojení musíte zadat přihlašovací a heslo.

IP adresa routeru na zadní straně zařízení. Obvykle. toto je 192.168.0.Jeden. Nebo 192.168.Jeden.Jeden.

Při překročení odkazu se panel otevře, ve kterém musíte zadat přihlašovací a heslo. Pokud neexistují žádné údaje o zadní obálce případu, musíte se podívat na internet. Chcete.li to provést, zadejte požadavek „Jak nakonfigurovat směrovač Detech“ nebo jiný směrovač označující přesný model.

Pro většinu modelů směrovačů, počáteční přihlášení „admin“ a heslo chybí nebo podobné přihlášení nebo 1234

Systém by měl vložit do ovládacího panelu. Dříve na počítači nebo jiném zařízení musíte povolit automatické přijetí adres a jiné podsítě. Právě tato chyba nejčastěji vyvstává mezi začátečníky, kteří stále nevědí, jak zřídit router s Vifai.

Internetové nastavení

Dalším krokem, jak nastavit router na počítači, je nastavení internetu. Musíte zadat přihlášení a heslo, které poskytovatel poskytl, když položil kabel. Pokud se na to nezaměřila pozornost, měli byste prostudovat smlouvu na poskytování služeb. Nejčastěji jsou tato informace uvedena v ní.

Moderní zařízení mají pohodlnou integraci integrace softwaru. Chcete.li to provést, musíte jít do rychlého nastavení na startovní stránce routeru. V tomto případě musíte vybrat typ připojení. Požadovaná možnost by měla být také nalezena ve smlouvě uzavřené s poskytovatelem. Nejčastěji je protokol PPPOE point-to-point nad Ethernet v podstatě připojením PPPOE „tunelem“ položeným na virtuální síť mezi jejími dvěma body. Ve skutečnosti tedy název „Point-to-Point“, který se doslova překládá z angličtiny, jako „z bodu k bodu“. Může existovat dynamická IP adresa nebo statická IP, L2TP, PPTP. Musíte si vybrat možnost uvedenou ve smlouvě, zadat přihlášení a heslo. Nejčastěji to stačí k automatickému připojení připojení k internetu.

Pokud nebylo možné se automaticky připojit, doporučuje se kontaktovat poskytovatele. Měl by zjistit, jak nakonfigurovat router jako router. Většina poskytovatelů má kvalifikované operátory, aby pomohli vyřešit jakékoli problémy v telefonním režimu.

Nastavení Wi-Fi

Po připojení a kontrole kabelového připojení byste měli nakonfigurovat Wi-Fi. To je nutné:

 • Napište název sítě. Je to název sítě, který uvidí všichni uživatelé v síti sítě. Předepsat název latinskými písmeny.
 • Uveďte typ ochrany. Nejlepší je používat předchozí verzi méně chráněnou a WEP se snadno hackuje.
 • Heslo. Heslo musí přijít s tím nejlepším z obtížného, ​​takže sousedé, kteří chtějí používat zdarma Wi-Fi. Heslo bude nutné zadat jednou na každém zařízení a uložit. V budoucnu dojde k připojení automaticky. Pokud hosté často přijdou, kteří potřebují Wi-Fi, neměli byste přijít s velmi obtížným heslem.

Zbývá pouze ušetřit všechny změny a zkontrolovat výkon Wi-Fi.

Změňte heslo z routeru

Zpočátku je při připojení routeru nastaveno výchozí heslo. Po připojení a nastavení zařízení by se toto heslo mělo změnit. Chcete.li to provést, vyberte kombinaci nejméně 8 znaků.

Jaké chyby lze udělat při připojení a nastavení

Může dojít při připojení k síti po nastavení Wi-Fi. Po zavedení nového hesla může chytrý telefon přestat připojit k síti. Pod jeho názvem bude napsán „Chyba ověřování“ nebo „uložená“. Chcete-li tuto situaci opravit, držte název Wi-Fi síť několik minut. Poté se zobrazí příkaz „Delete/Forget“, vyberte pravou.

Nyní můžete znovu vybrat požadovanou síť v seznamu dostupných a znovu se připojíte.

Chyba „Internet nemusí být k dispozici“ / „Neexistuje žádné připojení k síti“.

Uživatelé často čelí takovému problému, může existovat mnoho důvodů pro jeho výskyt. Pro vyřešení tohoto problému na mobilních zařízeních jsou vhodné následující metody:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS